Monopolie De Gaulle roept kabinet bijeen Generaalskomplot Bulgarije opgerold Piper-Cub stort neer: één dode Mr. LUNS moet rust houden Groningen weet niets Dure Priis over concessies voor aardgas aan Duitsers DELFZIJL is er Chroestsjew lieden voor radio en tv INTERNATIONALISATIE VAN STAD BERLIJN" la mol ween vandaag! De Bilt: droog Algerijnen naar Tunis terug niet gerust op RADIO „VRIJ EUROPA": Ruslands landbouw politiek mislukte in vazalstaat „Conclusies over ramp bij Cairo zijn voorbarig" Voorstel Amerikaanse senator: Berucht insluiper weer gegrepen KINDERBIJSLAG: fractieleiders zoeken compromis Het weer in Europa r R BECKERING HANDSCHOENEN TIJDENS OEFENING IN DUITSLAND Directeur-generaal R.L.D.: erèöÈérplïig'? Wie is er morgen jarigi Relletjes cadeau en in Nederland DONDERDAG 15 JUNI 1961 V-J Directeur: H. DE RUIG TWINTIGSTE JAARGANG No. 4933 V_ J Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT VADERDAG Na flauwte in Kamer GOEDE BUREN a [Rotterdam: fc-GMvenhage: Dardrecnt: (Schiedam: 5p"ïh? 1112- Postgiro No, 424319, Klachtendienst abonnementen 183019,30 uur. -a.erdag» 1718 uur. Telefoon 113700. S,UIfeiw?L?,n "T Telefoon 183467 (3 lijnen).; Postbus 1091. Postgiro No. 424857 Klantendienst 18 30—19,15, Telefoon 673473. Spuïweg 132. Telef. 4570. Aleidastraat 23. Telef. 65451, Abonnementsprijs 81 cent per week, 1 2.05 per maand, 7,90 per kwartaal. Losse nummer» 15 cent. Verschijnt dagelijks A (Geldig tot vrijdagavond) DROOG Droog1 weer met later enkele wolkenvelden. Vannacht minder koud, morgen overdag dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Zwakke tot matige wind, ln hoofdzaak uit zuidelijke richtingen. Morgen: Zon op: 4.19 Maan op: 7.30 Onder: 21.03 Onder: 23.05 rjET „Algemeen Handelsblad" van 12 "juni j.l. bevat een artikel waarin kritiek geoefend wordt op hetgeen door de heer Bruins Slot verleden zater dag te Utrecht over de commerciële- televisie is gezegd. Dat de reclame-televisie de christelij ke omroep zou doden wordt door het Handelsblad een goedkope bewering ge noemd, waarvan het eerste bewijs nog steeds geleverd moet worden. HET uiteindelijk bewijs van deze be wering kan uiteraard alleen door de praktijk worden geleverd. Maar in het Handelsblad van 18 december 1959 lezen wij naar aanleiding van de aan kondiging van de voornemens van de staatssecretarissen inzake de reclame televisie: „In de ogen van hen die met ons bezwaren hebben tegen het huidige omroepbestel, is de aankondiging van beide staatssecretarissen een moedige daad van beleidvolle bewindslieden". En verder: „Daarom gaat de aankon diging van beide staatssecretarissen in betekenis verre uit boven de door zuilen geschraagde en door schotten verdeelde omroeppolitiek". IN de „Mededelingen" van de N.D.P. van januari 1960 schreef de hoofdre dacteur van het Handelsblad de heer Steketee over de plannen van aandeel houders van de Otem: „Dat zij daarmee het huidige omroepbestel aantasten, ont stelt hen niet te zeer". En de directeur van „Het Parool", de heer Van Norden schreef: „Dan kan de verguizer van het „zuilen-stelsel" slechts de Otem suc ces ^toewensen, omdat dit succes op de lange duur zal gaan knagen aan de grondslagen van de huidige omroeporga nisaties". Wjj menen uit deze citaten te mogen afleiden dat het aan het Handelsblad wel bekend moet zijn dat de „bewering" van de heer Bruins Slot niet zo goed koop was als het zijn lezers wil doen ge loven. ïnstellino van ..derde Politie in nieuwe dracht Als eerste korps in Nederland heeft de gemeentepolitie van Va.lkenswaa.td uniformen-nie uwe-s tij l kunnen aan trekken. Woensdagochtend stonden de mannen in het nieuw aangetreden voor het stadhuis, om door burgemeester A. J. J. M. van Hellenburg-Dubar e,n inspecteur Koemer te worden ge ïnspecteerd. macht'' in Algeri e' ÏN de tweede plaats komt het Handels blad met het argument dat het niet toestaan van de reclame-televisie als be doeld ln de nota, aantasting van de vrij heid van meningsuiting zou betekenen, W(j vermogen de juistheid van dit argument niet in te zien. Het televisie medium ia door zijn aard op beperking aangewezen. Op het ogenblik is er maar één zender. Straks zijn er misschien twee. Daarom moet het gebruik gere geld worden door de overheid. De overheid doet dat aldus dat zij aan vrft'e omroepverenigingen zendtijd toekent. De bestaande omroepverenigin gen zjjn geen monopoliehoudsters. Als er zich nieuw® omroepverenigingen aan melden van voldoend© omvang krijgen die evenzeer zendtijd. Vrijheid van meningsuiting betekent dat ieder vrij zijn mening mag uiten Maar betekent dat ook dat men aan een willekeurige commerciële onderneming het recht op een van de twee zenders meet geven? Dit lijkt ons volkomen onrechtvaardig, Het Nederlandse omroepbestel is zeer gevarieerd en laat bovendien nog een verdere variatie mogelijk. FkE vrjje meningsuiting voor alle gees- lelijke stromingen is daardoor ge waarborgd. Toekenning van een van twee zenders aan een commerciële onderneming bete kent derhalve een aanzienlijke beperking ran de mogelijkheden van vrije me ningsuiting. Om. dit te bewijzen diene het volgen de: Er zijn op het ogenblik 30 zenduren Ofte worden aldus verdeeld dat 40 pet. aan de Ned. Televisie Stichting wordt gegeven en 60 pet. aan de vijf omroep verenigingen. Als men nu rekent dat er een tweede zender bij komt met weer 30 zenduren en die geeft men aan één commerciële on derneming, dan-creëert men voor die on derneming een monopoliepositie met een macht, waarbjj een omroepvereniging nagenoeg in het niet verdwijnt. Als men dit overziet moet een Otem- Mad als het Handelsblad toch een beet je voorzichtig wezen met de heer Bruins Slot te verwijten dat hij niet op de bres staat voor beginselen en dat bü hem als het om de eigen enge belangetjes (van de N.C.R.V.) gaat, het, principe moet wijken voor de praktijk. (Adbertentie) natuurlijk AMSTERDAM: KALVERSTRAAT IM-195 HAARLEM DEN HAAG_ ADIO „Vrij Europa" te Wenen heeft gisteren in zijn uitzendin gen meegedeeld, dat hij van verschil lende kanten nog onbevestigde berich ten heeft ontvangen, volgens welke er in Bulgarije een samenzwering is ver ijdeld om het huidige regime omver te werpen. De leiders van het komplot, vier Bulgaarse generaals, beoogden een nieuwe regering, die hoewel commu nistisch, toch onafhankelijker van Moskou zou zijn. De coup is mislukt, omdat één hunner een dubbele rol speelde. Volgens het radiostation zouden de volgende generaals bij de mislukte samenzwering betrokken zijn: luite nant-generaal Georgiew, bevelhebber van het tweede leger; luitenant-gene raal Trasnki, commandant van de Hogere Krijgsschool; generaal-ma- joor Karakatsjanow, hoofd grenswacht en veiligheidskorps van het ministerie van Binnenlandse Zaken; generaal- majopr Stojanow, leider - van de mili tie. De vier generaals, die allen uit hun functies ontslagen zijn, zouden in 1957 nauwe betrekkingen hebben onderhou den met twee ex-generaals en voor malige verzetshelden, die op beschul diging van steun aan de oppositie groep in de partij, uit het centrale comité werden gestoten. Hun namen zijn: Panow en Terpasjew, die even als de vier generaals de sympathie genoten van de bevolking om hun moedig gedrag in de tweede wereld oorlog. Georgiew is onderminister op ver schillende Bulgaarse departementen geweest en is, volgens westelijke waarnemers, tot het inzicht gekomen, dat de communistische landbouwpoli tiek in Bulgarije op een mislukking is uitgelopen. De Sowjet-Unie, Rood- China, Noord-Korea en Bulgarije zijn de eerste communistische staten ge weest, die de landbouw geheel hebben „gecollectiviseerd". In kamp Vogelsang nabij Treiborn (Duitsland) is een Piper-Super-Cub van de Koninklijke Luchtmacht ver ongelukt. De piloot kwam hierbii om het leven. Het is de reserve-tweede-luitenant W. T. Breg, ongehuwd, afkomstig uit Beekbergen. De tweede inzittende, ka pitein der Infanterie H. van der Wel. 30 jaar oud en afkomstig uit Ermelo, werd gewond en is opgenomen in een ziekenhuis te Siesnerath. Het ongeval gebeurde tijdens een oefening van een der onderdelen van de Koninklijke Landmacht, waarbü verkenningsvliegtuigen van de groep lichte vliegtuigen van de vliegbasis Ypenburg waren ingezet. Naar aanleiding van de ramp bij Cairo met de K.LJYI.-Eleetra „Si- rius" heeft de directeur-generaal van de Rijksluchtvaartdienst, de heer 3, W. F. Backer, medegedeeld, dat iedere conclusie met betrekking tot de oorzaak van dit ongeluk thans geheel voorbarig is. Het enige dat vaststaat is, dat het toestel een heuvel heeft geraakt. Hier mee is echter nog geenszins gezegd, dat er een vliegfout moet zijn ge maakt. De heer Backer zei, dat eerst het rapport van de Egyptische com missie van onderzoek zal moeten wor den afgewacht. Bij dit onderzoek is een afgevaar digde van de directeur-generaal van de Nederlandse Rijksluchtvaartdienst als waarnemer tegenwoordig. De heer Backer herinnerde er ten slotte aan, dat een veelheid van nog niet onderzochte factoren elke thans ge trokken conclusie op losse schroeven kan zetten. k y*- v 'Sa Mevrouw Kennedy heeft tijdens haar vakantie in Griekenland ook een bezoek gebraeht aan het eiland My- konos. De havenmeester vertelde haar Set verhaal van Peter de Pelikaan, de alom bekende maseotte van het eiland. Mevrouw Kennedy wordt vandaag in Washington terug verwacht. (Van onze parlementaire redacteur) Minister Luns, die gistermiddag in de Tweede Kamer dopr een flauwte werd getroffen, heeft een goede nacht gehad. De minister van Buitenlandse Zaken zal echter volstrekte rust moe ten houden. Minister-president De Quay zal zolang minister Lnns zijn de- partementeie werk niet kan doen, de portefeuille van buitenlandse zaken beheren. Het meeste departementale werk zal echter worden gedaan door de staats secretaris dr. H. R, van Houten. De laatste voert ook de besprekingen met de Engelse onder-minister van bui tenlandse zaken, sir Edward Heath, die gisteren in Den Haag is aangekomen. Het gesprek met de heer - Heath zal voornamelijk betrekking hebben op de Europese aangelegenheden. Prof. De Quay zal een deel van de besprekingen bijwonen. Uiteraard heerste in de wandel gangen van de Kamer gistermiddag grote verslagenheid. De minister van Buitenlandse Zaken is bijzonder ge liefd. Groot was de opluchting, toen pater Beaufort na enige tijd kwam meedelen, dat de toestand van de minister met zo ernstig was als men aanvankelijk dacht. Na onderzocht te ziin had de hewindsman zelf van uit het ziekenhuis naar zijn auto, die hem - naar huis bracht, mogen lopen. Minister Cais die ook in het zie kenhuis was geweest, toonde zich uiteraard opgelucht Hij meende, dat zijn collega aan een ernstige oververmoeidheic leed, waarop het hart had gereageerd. Minister-pre sident De Quay was zeer geschokt Hij had in tegenstelling tot me vrouw Luns niets aan de minis ter van Buitenlandse Zaken kunnen merken, waaruit zou kunnen wor den opgemaakt dat deze ernstig overmoeid was. PRESIDENT DE GAULLE heeft vanochtend een kabinets zitting belegd over de Algerijnse kwestie. Het kabinet staat voor de keuze de conferentie te Evian te doen hervatten of een andere wijze te vinden om een einde te maken aan de oorlog in Algerije. Franse en Algerijnse waar nemers geloven, dat de Gaulle wellicht zal afzien van directe onderhandelingen met de rebellen en zich zal concentreren op de in stelling van een „derde macht" in Algerije, bestaande uit gematig de Moslims en Europeanen. Zij zouden een onafhankelijk Algerije moeten bewerkstelligen, dat nauw aan Frankrijk verbonden blijft. De delegatie van de Algerijnse re bellen treft voorbereidingen, voor de terugkeer naar haar basis in Tunis. Twee leden van de delegatie blijven in Genève om het contact met de Fransen in Evian te onderhouden. Belkassem, de Algerijnse delegatie leider, zal dit weekeinde verslag uit brengen aan premier Ferhat Abbas. Sommige waarnemers zijn van oor deel, dat een voortzetting van de 6V2 jaar oude strijd zal leiden tot nau were banden van de opstandelingen met de landen van het Sowjetijblok. Een gedeelte van de gelden en .de wapens, waarover de rebellen be schikken, komt thans reeds uit het Oosten. Belkassem heeft er gisteravond tegenover ruim 200 journalisten op gezinspeeld, dat Frankrijk wellicht streeft naar een verscherping van de oorlog en naar nieuwe pogingen om een „derde moslimmacht" in Algerije te vormen. Hij beschuldigde Frankrijk van „manoeuvres om de olierijke Sahara van Algerije te scheiden, om delen van het land tot militaire enclaves te maken en van pogingen om de Euro pese minderheid in Algerije een spe ciale status te verlenen". Hij zegde toe, dat de rebellen be reid waren opnieuwo bijeen te komen, maar verklaarde kort eri bondig dat Frankrijk daartoe het initiatief diende te nemen. C? ]t *ÏNISTF,F. Luns werd w (Advertentie) Intussen zijn voor het eerst sinds de conferentie te Evian ernstige onge regeldheden uitgebroken onder de moslims in Algiers. Een duizendtal mohammedanen schold een agent uit, die zich bedreigd voelde en zijn re volver trok. De moslims riepen na tionalistische leuzen. Zij gingen tot gewelddadigheden over en wierpen auto's van Europeanen omver op aan gerukte politieversterkingen. Na an derhalf uur was de orde hersteld. De politieman die zijn revolver getrok ken had en een mohammedaan wer den ernstig gewond. Tornado biedt u zo'n rijke keus uit leuke geschenken dat u al tijd een hurtewenskunt A. vervuilen. Premier Chroestsjew zal vanavond om 6.00 uur Ned. tijd voor radio en televisie over zün conferentie met Kennedy in Wenen spreken, aldus meldt Tass. Dit zou de eerste keer zijn dat Chroestsjew in deze Amerikaanse stijl aan de natie „verslag uitbrengt". Woensdag zijn drie stoffelijke over schotten geborgen van de ramp met het K.L.M.-toestel „Fridtjof Nan- sen", dat op 30 mei voor de kust van Portugal in zee is gestort. De stoffelijke overschotten, die in de buurt van het wrak op de zeebodem zijn gevonden, zijn voor onderzoek naar Lissabon overgebracht. De duikers, die de gehele dag in ploegen op de zeebodem hadden ge werkt, hebben ook een aantal delen van het toestel aan de oppervlakte ge bracht, maar geen grote stukken. De leider van de democratische fractie in de Amerikaanse Senaat, Mansfield, heeft als tussenoplossing voor Berlijn voorgesteld, dat de ge hele stad onder internationaal beheer wordt geplaatst tot zij weer de hoofd stad van een herenigd Duitsland kan zijn. De NAVO en haar communistische tegenhanger, het Warschau-pact, zou den garant staan voor de interim- status. De West- en Oostduitse rege ringen zouden „in passende mate" de kosten van deze operatie moeten be talen. De burgemeester van West-Berlijn, Brandt, heeft het voorstel van Mans- field met kracht verworpen. Brandt verklaarde: „Een vrije stad betekent alleen maar, dat Beiiijn wordt ge scheiden van de Westduitse Bonds republiek". „Het gaat ons niet om het etiket, het gaat om de inhoud van de fles", verklaarde hij. De Oostduitse regering heeft er gis teren bij de Amerikaanse regering op aangedrongen met Rusland in onder handelingen te treden over een Duits vredesverdrag. In de verklaring werd Rusland, Amerika, Engeland, Frank rijk, Polen, Tsjechoslowakije en alle andere landen, die een vreedzame oplossing van het Duitse probleem wensten, verzocht direct een vredes conferentie voor te bereiden. De Oostduitse regering heeft West- Duitsland gewaarschuwd tegen de ge varen van het organiseren van „pro vocerende" anti-communistische bij eenkomsten in het grensgebied tussen beide delen van het land, in het bij zonder als zaterdag a.s. de arbeiders opstand van 1953 wordt herdacht, (Van een onzer verslaggevers) Na korte tijd op vrije voeten te zijn geweest zit Gerrit de Stotteraar weer achter slot en grendel, zwaar bewaakt, want Hij is behalve een gewiekst in sluiper ook een berucht uitbreker. Hij wordt rechtstreeks verantwoor delijk geaebt voor de vloed van in sluipingen, waarmee de Amsterdamse recherche de laatste weken werd ge confronteerd. Het feit dat Gerrit na zijn jongste veroordeling weer op vrjje voeten was en de opvallende stijging van het aantal insluipingen hebben ertoe ge leid dat hij gisteren op Amsterdam C.S. werd aangehouden. Het lijkt een goede slag, want Ger rit B., zoals hij bij de Burgerlijke Stand heet, had een tas bij zich waarin vier horloges, een serie inbrekerswerktui gen, een kostbaar filmapparaat en en kele sieraden werden aangetroffen. Bij zijn aanhouding vertelde hij deze goederen van iemand te hebben ge kocht wiens naam hij niet kon noe men. De politie heeft andere gedach ten over de herkomst. De film in de camera zal men ontwikkelen om op het witte doek de eigenaar te ontwa ren de overige goederen worden ter bezichtiging voorgelegd aan de vele bewoners van Amsterdam-Zuid die de afgelopen week ongewenst be zoek hebben gehad. (Van onze correspondent) HET jongste rumoer rondom het ver drag Nederland-Duitsland heeft vooral het noorden geraakt. Er zijp men weet het vragen gerezen over de toekomst van het Eems-Dollard- gebied, waarvan Delfzijl en de Eems door het gas in zijn bodem, het cen trum vormen. Niemand in het noorden bleek iets te weten over concessies voor exploitatie van het Groninger gas aan Duitsers. Burgemeester Goldberg van Delfzijl wist niets, evenmin als de voorziter van het Havenschap Delfzijl (waarin ook het Rijk zit ting heeft) en de Commissaris der Koningin in Groningen, mr. Offer- haus. Het geeft te denken, als dan opeens ver luidt: Duitsland wil de gasbel onder Groningen aianboren en exploiteren, met het gerucht erbij, dat de Neder landse regering (Buitenlandse Zaken) hiervan zou afweten. De directeur van de Nederlandse Aardolie Mij. meent, dat Duitsland niets onredelijks of on toelaatbaars zal ondernemen. Men mag aannemen, dat Duitsland inder daad boorconcessies heeft verleend. De vraag rijst, in hoeverre Nederland dit goed vindt, wat de Eems betreft. De grens .in de Eems een moeilijke zaak is in het verdrag niet vastge steld. Maar art. 48 zegt nadrukkelijk, dat beide landen in Eemsmondvraag- stukken in goede nabuurschap zullen samenwerken. De vraag blijft, of gas boring ook onder die vraagstukken valt. Eén ding staat vast: Delfzijl en heel het noorden willen zo spoedig mogelijk met de exploitatie van dit eigen gas beginnen. De AKU en de Staatsmijnen toonden er al interesse voor. Wat wil de regering met het gas doen en wat gebeurt als Duitsland het via een zijader zou aftappen? De heer Duttweiler van de Frisia Raffinaderij in Emden is een van hen die het gas graag willen exploiteren. De gaskranen in Heveskes en Slochteren zijn al gemonteerd, maar zitten nog dicht. Schatten in de bodem liggen op ontginning te wachten. Gaat Duitsland hiervan profiteren, of zal Nederland op zyn qui-vive zijn ten bate van de ontwikkeling van het noorden? De ko mende v/eken zuilen het leren en voor al Delfzijl en omgeving wachten met spanning af. JNISTF.F. Luns werd woensdag in ■5 de Kamer onwel. Degenen die het meemaakten, vreesden het ergste. Gelukkig blijkt het nu mee te vaH len. "Wat er in de Kamer met de heer Luns gebeurde, was een gevolg van oververmoeidheid. Ieder die de activi teiten van minister Luns volgt, weet dat deze nu al jarenlang met een on blusbare energie praktisch zonder rust bezig is de Nederlandse* belangenden opzichte van het, buiten-land te dienen. -Deze even charmante als ijverige! en -.bekwame minister:betaalt, dat met de dure prijs van- zijn gezondheid. f Wij willen dat hier openlijk uitspre ken: Minister Luns werkt te hard. Wjj hopen, dat de periode van rust "hein zal genezen en dat er dan voor hem een weg gevonden zal worden tot een gezonder manier om zijn taak te verj vullen. v (Advertentie) (Van onze parlementaire redacteur) De fractieleiders Andriessen, Oud, Bruins Slot en Tilanus hebben gister middag op het kabinet van prof. De Quay met een regeringsdelegatie ge sproken over de kinderbijslag. De re geringsdelegatie bestond behalve uit prof. De Quay nog uit de ministers Zijlstra, Beerman en Korthals. Zoals bekend wordt 27 juni in de Tweede Kamer het debat geopend over de algemene kinderbijslagverze kering. Het bestaande wetsontwerp zou niet haalbaar zijn en getracht wordt nu tussentijds nog een compro misoplossing te zoeken. Het beraad van gisteren had ten doel zich nader op bet compromis te oriënteren, ALS gevolg van het naderbij komen si van een gebied van hoge luchtdruk, nam de bewolking in grote delen van, het land gisteravond snel af. De zwakke icind en de heldere hemel waren gun stig voor een sterke afkoeling. In het midden en oosten van hit land daalde het kwik plaatselijk tegen zonsopgang tot twee graden. In- het noorden van het land waren de Wiini- mumtemvcraturen hoger, doordat'- in deze gebieden in de nacht nog veel bewolking voorkwam. Het hogedrukgebied verplaatst zich langzaam verder naar- het oosten. De wind gaat daardoor uit zuidelijke rich tingen waaien, waarbij- iets warmere lucht wordt aangevoerd. Intussen is op de oceaan de depressie activiteit iceer toegenomen. Een regen- gebied van een oude storing bij IJs land lagyanmorgen over West-Schot land en IerlandDit" regengebïed zal ons 'and morgen waarschijnlijk niet bereiken, maar wel zullen enkele, wol kenvelden het land binnendrijven. Westelijk op de oceaan is een nieuwe storing verschenen, die met grote snel heid in de richting van Ierland koerst. Station Wee? Wind- Max-tesmp. richting v. gisteren en snelheid en neerslag mtrp.sec. afgel.24u.„ Helsirüu Stockholm Oslo Kopenh. Aberdeen Londen A'dam Brussel Liixeinb, Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Madrid Maiorca Lissabon 1. bew. 7,w. bew. onbewolkt regenbui geh. bew. mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist zw. bew. h. bew. geh. bew. h. bew. onbewolkt onbewolkt regen onbewolkt onbewplkt I. bew. 1. bew. onbewolkt h. bew. h. bew. o 1 n 5 ono 4 wnw 8 zo 2 windstil windstil ono 1 no 2 no 1 "wzw 1 windittil n 3 W 6 windstil zzo 1 nw 2 o 2 veranderl. windstil windstil o 3 windstil nnw 2 wnw 4 21 22 IT 10 IA sa. 14 17 17 ie 23 22 22 17 18 17 20 26 21 21 26 34 31 21 34 C 0 0 O 0 0 0 0 0 w 0 1 0 2 0 0 0.1 0 0 6 0 0 0 Den Helder zw. bew. wnw S Ypenburg onbewolkt windstil Vlissingen I. bew. zzo 2 Eeïde zw. bew. w 2 De Bilt onbewolkt wirvdeWl Twente zw. bew. w 1

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 1