Officier: smet op politie eerste onderzoek kwestie Spelmiddag .DOK" vond droef eind in water Andere route van lijn 10 via Spanjaardstraat Bacoro-lijnen opgericht SVBZ moet uitzien naar een nieuw gebouw Directeur - vrijspraak - lokt niet uit m M Mö&Z e?? Ingewikkelde zaak voor kantonrechter VERMEULEN droomland vlaardingen Auto klem: botsing met het gezag Aanhangwagen gekanteld ■M A Raadsman noemt Vreugde duurde 50 minuten Sleuteldiploma voor negentien leerlingen „Jeugd Jolijt" is nu ten einde Ongeluk in de Merwehaven Na doorbraak Havenstraat Belgische auto verspert tunnel Nieuw ingeschrevenen geringer Jongen valt van dak: boete voor loodgieter: 75 Student gewond bij botsing Meer passagiers via Zestienhoven Dodelijke val van trap L „Klaar-overs" (128) op afscheidsfeest .(Zie Gods Schepping" reizende expositie Speurtocht levert oud roest op ia DE KOTTER DAMMER PAGINA 4 DONDERDAG 13 JULI 1961 VLAARDINGEN. Tel. 2075 Bewusteloos Boter op hoofd SCHEVE ZAAK MAN MET BOEK ZIJN TAAK MEER BEGRIP Advertentie 15 juli 12 aug, Advertentie Modderpoel jQE DOORBRAAK van de Haven- meer van deze verbinding gebruik straat in Delfshaven maakt ingrijpende wijzigingen in de routes van twee tramlijnen naar het westelijk stadsdeel van Rot terdam noodzakelijk. HOOGSTRAAT 150 VIAARDIMGEN en dagelijks fOpgetvonden Pistool..., Ook daling I formule I aanbouwmeubelen Als U hoge bromfietseisert steltï UNIQUE - SCHIEDAM afd. MOTOREN m Vandaag weer een opgave van gevon den voorwerpen in Schiedam: Te bevragen aan het hoofdbureau van politie tussen 9—12.30 uur en 2S uur: herenschoen <rt, 2 blikken met augurken, ring met sleutels, regenjas. Post Buiten havenweg: groene trui. Te bevragen bij de vinders: ring met sleutels, W. v. d. Plu ij m, Loefl'straat 14; zonnebril, J, Durrer, Donker Curtius- straat 86; vulpen-set. v. Oudheusden, v. 't Hoffplein 9a; halsband. Le Blanch, v. Beverenstraat 17; 2 radio-batterijen H Dikhof, Brugmanstraat 15b; 1 gassteüetje, De Graaf. Herenstraat 27; damespara- pluie, Berendsen, Burg, v. Haarenlaan 354; portemonnee met inhoud, N. Wuis- man. Achter de Teerstoof 15; portefeuille met inhoud, C. Schimmen, Kortlandstraat 21a; kindertasje, v. Harmeien, Slijterij, Oranjestraat 10; oarapluie, W. Oudenho ven, Marconistraat 61a; speelgoedhondje, j". Mastenbroek. Pr. Fr. Hendrikstraat 14a; damespolshorloge, v. Deursen. Huijs- mansstraat 90b; bedrag aan geld, Imelda, internaat, Hoogstraat: broche, R. Grijven-- hout, Fahrenheitstraat 15a; halsketting, Blom, Aleidastraat SOb; bedelarmband, H, Carlier, Singel 64; zilveren kettinkje. J. Vlugman, Galileïstraat 25b; collier, Den Hartog, Goer ces est raai 20a: vest. Hulp postkantoor, Dr. .1 *>utplein in wijloge- bouw; herenhandschoe(1), Klein Vel- derman, Nieuwe Damlaan 711; sjaal, J. v. d. Graaf, Graaf Florisstraat 7; kinder jasje, H. Niez, Doelehofje 1; .geruit jasje, A, J. Schrouwers, Broersvela 165; kirr- dervest, Westerveld, Pieter de Hoogh- straat 11b; kindcrcape. Straatman, Broers- veld 106; kindersehoentje (1). R. v. Beers, Rotterdamsodijk 301: badhanddoek en /wembroekje, Den Broeder. De Wilde st raat 34. Voer de orgeiliefhebbers zal de organist Addie de Jong vrijdagavond in de kerkzaal van de Ned. Protestanten Bond aan de Westvest in Schiedam een bijzonder programma verzorgen. De ge hele Vijfde Symphonic van Charles Marie Vidor zal worden uitgevoerd. Vooraf speelt de heer De Jong een Suite van Cleramboult. dan een gedeelte uit de Suite van Langiais, Francaise. Aan vang acht uur. De heren, J, M. G. Bierhoff en W. F. N. Malcorps uit Schiedam slaagden bij het P.B.N.A. te Arnhem voor het diploma werktuigbouw. De trekking van de jubileum-loterij van de Nederlandse vereniging tot be scherming van dieren in Schiedam zal morgenavond ten overstaan van notaris P. Schaberg geschieden in de beneden zaal van de Amstelbron aan de Broers- vest. Een ogenschijnlijk eenvoudige zaak over een verkeersongeval in de Gerrit rv* n+bt r\An /tintv Verboomstraat te Schiedam op dins- iiH/Wi't/U'C U'llL dagamiddag 14 maart van dit jaar is voor het kantongerecht te Schiedam tot een ingewikkelde affaire geworden. De meningen van de substituut-offi cier van justitie mr. H. van Moorse! (Van een onzer verslaggevers) en de raadsman van verdachte F. G„ E politie onjuist mevrouw zijn voortgesproten, öp de Koemarktbrug heeft mevrouw het stoei en niet kunnen zien omdat er een bocht in de weg is. Mevrouw zal te ver naar links hebben gereden. Advertentie Modern en degelijk FRANSEN STR. 9 - WAALSTR. 38 mr. F. Korthals Altes, botsten daarbij zozeer dat de officier aanhouding van de" behandeling van deze rechtszaak vroeg. Hij was hogelijk verontwaar digd dat de integriteit van de methol de van onderzoek bij de Schiedamse politie in het geding werd gebracht. De heer Korthals Altes meende dat het de methode van onderzoek bij de Schiedamse politie is geweest die de getuige De H. er toe gebracht zon hebben om te bekennen wat de Schie damse politie wenste. Mr. Van Moorse! was verontwaardigd over de smet die op de politie werd geworpen. Hij wilde eerst de kwestie met de commissaris von politie in onderzoek nemen om later met zekerheid over de gevolgde gedragslijn te kunnen praten. Op dinsdagmiddag 14 maart om kwart voor twee was mevrouw J. P. van G-- Van der H, met haar bromfiets voor de stoplichten aan de Gerrit Verboon- straat gevallen. Met een hersenschud ding is zij naar de dr. Noletstichting vervoerd. Daar verbleef zij twee we ken. bovendien moest zij vijf weken ..plat te bed" thuis liggen, 's Woensdags stond er in de krant dat mevrouw Van G. met haar linkerknie een wielrijder zou hebben geraakt waardoor zij is gevallen. Toen de echt genoot van mevrouw G. dit las is hij donderdags naar de Schiedamse politie gegaan om te vertellen dat zijn vrouw zou zijn omgeduwd door stoeiende jon gens. Als getuige a décharge vertelde de 31-jarige heer P. B. woensdag dat hij zijn jongere collega's F. G. en De H. in het Entrepot aan de Lange Nieuwstxaat had boren twisten na het bezoek aan het politiebureau op donderdag. De ver dachte had aan H. gevraagd: ..Heb ik geduwd?" „Nee." had H, toen gezegd. De Rotterdamse jongeman F. P. L. de H. die tegen mevrouw G. zou zijn gevallen werd nu niet gehoord. Hij had de vorige maal verteld: „Ik ben enigszins omge vallen, ik ben er niet zeker van. maar de politie zei dat er getuigen waren." Mevrouw Van der G. bleef ook dit maal bij baar verklaring van enkele weken geleden dat zij reeds voor de bot sing de jongens vanaf de Koemarkt had Mr. Korthals Altes stelde: „Het ge- tuigenmateriaal is zwak. Eerst na een langdurig verhoor heeft De H. gezegd dat hij een duw heeft gegeven, hoewel zien staan stoelen en dat zij dit verteld het eerst ontkende. Op de persoon- zou hebben toen ze op de grond lag. De verbalisant, de 35-jarige J. van H.. deelde mee dat mevrouw bewusteloos lag. Zij had hem niets verteld. Misschien was er een collega gepasseerd. De verdediger toonde een verklaring van de verzekeringsmaatschappij van de 19-jarige verdachte F. G. Hierin stond dat mevrouw Van tegen de vertegenwoordiger H. op april had verklaard dat de politie haar had ver teld dat jongens tegen haar zouden zijn gevallen. Mevrouw Van G. had deze verklaring ondertekend. Mr. Korthals Altes meende dat hier niet gesproken kan worden van "over treding van artikel 424 van het wetboek van strafrecht. Er kan niet gesproken worden van de wil lot baldadigheid. Mr. Korthals Altes verwees naar arresten van de Hoge Raad. Hü merkte op dat het onderzoek van de politie de nadruk had gelegd op „het verzekeren". Ver dachte was wel en de anderen niet ver zekerd. De duw moet uit de fantasie van lijke feiten ga ik niet in. maar H. heeft boter op het hoofd en daarom vond hij het beter te erkennen wat gezegd werd. Hij is daarvoor van anderhalf tot twee uur verhoord. Daarbij heeft de politie gezegd dat meer getuigen het hadden gezien. „Zeg het nu maar" was er ge zegd. Ook verdachte F. G. Is lang door gezaagd, maar deze bleef standvastig. Er is gesproken over tuchtschool. Deze methode Is totaal onjuist De ver dediger vroeg vrijspraak, de officier had het maximum van dertig gulden boete geëist, omdat hij meende d»t de verklaring van mevrouw Van G. s\llj! genoeg was. Na het woord van mr. Korthals Altes zei de ofifcier: „Het is heel ern stig als een raadsman zegt dat de po litie dergelijke methodes toepast Het is een ernstige critiek. Ik vraag aan houding om met de commissaris van politie in Schiedam te kunnen spreken over de betrouwbaarheid in deze af faire. pEN zware tankauto staat scheefge- zakt over een verbogen achteras rond het plein voor de r.k. kerk op de Nieuwe Haven. Bij de achteras buk ken mannen met gereedschap om te trachten alsnog de lekke band te doen vervangen door een goede achter band. Deze klapband had bijna een ernstig ongeval veroorzaakt, de zwaar beladen olietankauto was bijna over de straat geslingerd of mogelijk had de as van de auto kunnen breken. Het zag er zo naar uit in ieder geval. Bij de auto boden politiemannen de hulp vaardige hand. Zij zorgden er mede voor dat de auto zo snel mogelijk van dit drukke en gevaarlijke kruispunt zou kunnen verdwijnen. De vele kij kers op het trottoir vroegen zich af of de politie louter zou helpen of ook nog een proces-verbaal zou uitdelen. TJET is typerend dat de „burger" de politie immer ziet als de man die met het boekje met bekeuringen in de zak loopt. Even nadat het euvel van de klapband van de tankauto was bestreden toonden enkele heren dit op heel onaangename wijze. Zij reden te ver naar de rotonde voor de kerk. Zij gaven daarbij geen voorrang aan de auto van de politie. Een der. Tpelsdie- naren liep daarna naar fe, auto'van de hcmsi, maar dezen rea g&frden heel ho nend op dit optreden. ..Ga, je gang man, moet jij weten, schrijf maar op hoor. je verbeeldt je nog al wqt", wa ren de minst kwaadaardige opmerkin gen van het commentaar. TïE boze mannen in de dure auto hebben in dit Maasmondgebied een positie die ze bi) de grote belas tingbetalers indeelt. Mogelijk dat ze daarom prompt over belasting begon nen te praten tegen de politieman. Het was de heren kennelijk niet duidelijk dat de agent niet meer deed dan zijn taak vervullen. Die taak bestaat uit het dienen van de gemeenschap, hij werkt dus ook voor de veiligheid van de mensen die menen dat zij zich niets van de verkeersregels dienen aan te trekken. De politieman bleef heel kalm, hij is het kennelijk gewend om onheus behandeld te worden. O'ET is toch wel een heel vreemde zaak dat het gewoon geacht kan worden dat een overheidsdienaar on behoorlijk behandeld kan worden lou ter omdat de man zijn werk doet. De betreffende chauffeur deed zelfs heel grappig. Hij meende dat ieder kon we ten dat hij directeur was. Daarom deelde hij mee op de vraag naar zijn beroepSchrijf maar op man: jong ste bediende, we maken er nou toch een potje van". De politieman bleef kalmhij deed heel formeel zijn plicht. Een prachtkouding van deze man, men had het hem bijna niet kwalijk kunnen nemen als hij boos was gewor den. Meer begrip voor de taak en plaats van politie en weggebruiker mag toch echter wel worden ver langd want wie beweert dat de een of de ander onfeilbaar is? Elke avond van 21.00 lot 23.30 uur (niét op zondag) (Van een onzer verslaggevers) Het weer ligt wel in de clinch met Schiedams grootste gymnastiekvereni ging „DOK'". Was het twee weken ge leden te warm voor de openluchtuit voering van de senioren In Kethel, zaterdag was het te nat voor de kin derspelmiddag In het Volkspark. Woensdag leek het er op of de jon geren met plezier hun spel zouden kunnen spelen op het voormalige trai ningsveld, maar de vreugde duurde vijftig minuten. Toen heeft een cata- strophale stortregen de kinderen «n de vele kijkende moeders vrijwel uit het bos gevaagd. De regen stroomde als een moesson op het grasveldje neer waar geen schuilplaats te vinden was. Ook in de ruimere omtrek Wil lem de Zwijgerlaan en Stadhouders laan was geen enkele schuilplaats zo dat de tweehonderd volwassenen en kinderen, die vrijwel allen luchtig zo mers gekleed waren, drijf- en drijf- doornat uit het bos moesten rennen. Het was zo prettig begonnen. Op het door bosschages omzoomde terrein stonden de glimlachende moeders te kijken naar het vrolijke spel van him kinde ren. Functionarissen van de chr. gymnastiekver. DOK hadden op het veld met lijnen een aantal vakken aangelegd en in ieder vak deden leid. sters en leiders met groepen kinderen andere spelletjes. Het hardlopen was favoriet bij de groe pen, maar er werden ook leuke kring spelletjes gedaan. Met veel pleizier zongen de kinderen beneden tien jaar bij deze bewegingsspelletjes. Voor de jongens was er een goede partij ravot ten. De een klom op de rug bij de ander om zoals ruiter te paard een ander tweetal jongens te bekampen. Met veel gelach werd het verliezende paard met ruiter dan tegen de grond geworpen. In een ander vak hupten de kinderen verwoed om te trachten de eerste te worden bij het zaklopen. en allen zullen dan ook koud en nat zijn thuisgekomen. Ook het laantje dat aansluit op de Wil lem de Zwijgerlaan was onbegaanbaar en dat was heel onaangenaam want de chauffeurs van de zware vrachtauto's (die zand rijden) rekenden uiteraard niet op zulk een stroom van kinderen uit de zijweg van het Volkspark. Met gierende remmen en banden reden de zwaarbeladen wagens over het gladde wegdek daarbij meters hoog het water opgooiende de bosjes in, waar de arme DOK-ianen ook geen bescher ming vonden. Een zo pleizierig begon nen spelmiddag vond daardoor wel een heel droef einde. MAZMK9 BOEKHANDEL SoMewec 41, TeL fiJM, VleruntwrirtMtraat 9 ALLE SCHOOLBOEKEN Net had een der leidsters, mevrouw Janny Herlaar-Winkelman, ons gezegd dat zij hoopte ondanks de dreigende regen het programma te kunnen af werken of de massale vlucht moest be ginnen. Om tien voor drie viel een dicht watergordijn met felheid in het bos. De kinderen, die allemaal gekleed in de lichte zwartwitte sporttenues, renden het bos uit maar uiteraard waren zij al nat voordat zij langs de bomen waren. Het mooie gras veld was in een oogwenk veranderd in een modderpoel waar stromen water een weg zocht. De kinderen stapten met de voeten door deze plotseling opgekomen watermassa (Van een onzer verslaggevers) Voorde 128 kinderen die dit jaar trouw hebben dienst gedaan ais Klaar-"" vers bij de gevaarlijke oversteekplaatsen in Schiedam was het woecsdagmid iag in gebouw Christelijk Sociale Belangen feest. De politiemannen H. de Heer en J. H. van Wely, die de jeugd ook heb ben geïnstrueerd, hebben voor een goed afscheidsfeest gezorgd. De hoofdinspecteur, de heer H. Wil- lems van Beveren» heeft de kinderen dank gezegd voor hun goede werk. Zij hebben er toe bijgedragen dat de veilig heid in het verkeer werd bevorderd. De heer Willems va® Beveren hoopte dat de kinderen ook in hun verdere leven de verkeersregels goed zullen toepassen zo dat zij een voorbeeld voor ieder zullen zijn. De heer WiUems van Beveren bracht dank aan de heren De Keer en Van Wely alsmede aan de Vereniging van Veilig Verkeer, die het werk van de Klaar-Overs mogelijk maakt. Voor de kinderen waren er tractaties en bovendien hebben zij een drietal films gezien. Vertoond werd een Deense film over Veilig Verkeer, verder een teken film en een Italiaanse film over autocou reurs. Aan de Groen van Prinsterersehool te Schiedam is deze week de uitslag ontvangen van de examens voor het Sleuteldiploma. Het resultaat was ver heugend. Van de 22 geëxamineerde leer lingen konden er negentien het diploma in ontvangst riemen. Het uit drie delen bestaande examen (rekenen, taal en kennis van ons land) vereist een algemene ontwikkeling op vrij hoog niveau. De examens voor dit door het Rijk erkende diploma worden dan ook afgelegd onder toezicht van een gedelegeerde. Het officiële diploma vertoont een sierlijk gecalligrafeerde sleutel om naam en betekenis ervan aan te dulden.. Het moge voor de thans geslaagde leer lingen inderdaad een sleutel betekenen waarmede voortgezette studies kunnen worden ontsloten. De praktische wijze van de vorming voor het sleuteldiploma kan veel van die oude trainingssfeer in de zesde klas wegnemen. De volgende leerlingen behaalden het diploma; De meisjes: Lydia Bosman. Joke Brouwer, Willy Hazewindus, Janny van Oostende, Tonia Prook, Anke van Rossen, Anneke den Uyl. De jongens: Koos Gerkema, Arie van de Graaf, Hennie Hoogendam, Rob Hollander, Jan van der Meulen, Harry Moize Chate- leux. Koos Noordzij. Theo de Raay, Kees v. d. Schalk, Max Schuitman. Jan Versluis, Gerrie van Waardenburg. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, „Jeugd Jolijt 1961" is ten einde. In een mededeling aan de hoofden van scholen, de besturen van de verenigingen en verdere functio narissen deelt het bestuur van de Schiedamse Jeugd Raad mee dat het in verband met de vakanties e.d. om redenen van organisatorische aard niet meer mogelijk is de vliegerwed strijd (die zaterdag moest worden uitgesteld) in de komende wéken te doen houden. Getracht zal worden dit sluitingsfestijn nu in september te organiseren. De voorzitter van de SJR de heer R. Goettsch dankt alle medewerkers voor hun bijdrage aan het welslagen van Jeugd Jolijt- Hij stelt dat het heel moeilijk was doof te gaan met dit werk toen de schier onvervangbare Karei Scholten. initiatiefnemer en animator van Jeugd Jolijt Schiedam verliet, maar het is gelukt. De 29-jarige Finse matroos Ano Aulis Ensola is woensdag in de Merwehaven Uit. de mast van het m.s. Malla gevallen, toen hij langs een. trap naar het dek stapte. Hij maakte een val van vijf meter. Met een schedelbasisfractuur en een ernstige hoofdwond werd de Fin naar het Havenziekenhuis overgebracht. Wanneer de Havenstraat wordt opengebroken in verband met de door graving van de Coolhaven naar de Achterhaven, kan tramlijn 10 dus niet Met een maatschappelijk kapitaal van 500.000 gulden verdeeld in 1000 aandelen van elk 500 gulden, hebben WM H Mul ler en Co NV, Hudig en Pieters Alge mene Scheepvaart Maatschappij NV en Comelder's Scheepvaart Maatschappij NV, alle te Rotterdam, opgericht de ..Ba coro-lijnen NV", eveneens met zetel te Rotterdam. Deze nieuwe NV beoogt o.a. de uit oefening van het cargadoors- en rederij- bedrijf, het in eigendom hebben, huren en verhuren, be- en vervrachten en ex ploiteren van schepen en de uitoefening van het expeditiebedrijf. Van het kapitaal is geplaatst en ïn contanten volgestort een bedrag van 100.000.gulden. Müller Co neemt deel voor 70.000.— gulden, Hudig en Pie ters en Cornelder's participeren respec- tiebelijk voor 15.500.en 14.500.gul den. Tot directeur werd benoemd de heer R, J. Lindo te Capelle aan de LJs- sel. Het nieuwe bedrijf heeft in feite se dert mei jl. de reeds bestaande vracht diensten van Rotterdam, cq Dordrecht naar Londen en Chatham van de drie participerende firma's overgenomen. Daartoe behoorde o.m. de Batavier- lijn van Müller Co. Deze diensten worden, uitgevoerd met schepen van de firma's. betrokken Eert Belgische truck met oplegger heeft woensdagavond het tram- en bus- verkeer door de Statentunnel te Rotter dam ruim drie kwartier gestagneerd. De auto was 45 centimeter hoger dan het plafond van de tunnel. De Belgische chauffeur kwam net op tijd tot de ont dekking. dat hij de tunnel niet kon pas seren. Hij bracht zijn wagen tot stilstand en trachtte daarna de rijbaan vrij te ma ken voor het achteropkomende verkeer. Bij deze manoeuvre kwam de boven kant van de oplegger in aanraking met de gpankabel van de bovenleiding. De kabel schoot daardoor uit de spanhouder. Personeel van de R.E.T. heeft het euvel verholpen. <Van een onzer verslaggevers) De huisvesting en de leiding van de Schiedamse Vereniging tot Be scherming van Zuigelingen is ongewij zigd gebleven. Wel ontstonden er even moeilijkheden toen het Bode Kruis uit de Lange Nieuwstraat vertrok, maar met medewerking van de eige naar van liet pand kon de vereniging de consultatiezittingen aan hetzelfde adres ononderbroken voortzetten. Wel ziet men nu uit naar een ander ge bouw, echter in dezelfde omgeving. De vereniging trad toe als buitenge woon lid bij het Oranje Groene Kruis. Het aantal nieuw ingeschreven zuige lingen liep in I960 sterk terug en wel van 681 tot 588. Dit is een gevolg van het feit dat ook bet aantal geboorten in Schiedam terugliep van 1604 tot I486. Verhoudingsgewijs liep echter het aan- Advertentie Foster! ÜW BRIL VERZEKERD TEGEN BREUK, VERLIES EN DIEFSTAL. m Dagblad „De Rotterdammer": Schie damse redactie tel. 64154 (b.g.g. 115588, toestel 51) alleen voor redactie-aange legenheden. Agentschap: H. J. Troost. Aleidastraat 23, tel. 65451 (alleen voor klachten, ad vertenties en abonnementen b.g.g. tel. 115588). Apotheken: Gouka, Grocnelaan 127, tel. 68035. SCHIEDAM, Geboren: Franciscus J 7. v J F Wurpei en T C A Brugman; Marcel z v G H van Breda en B Scholten; Jaeobus z v P Loch n J van de Wal: Maria M C d v J van Lieshout en L A Ooms; Eisabeth A <J v J A de Snoo en J O Hboimeijer. Overleden: W G Muidei SU jr; J W Wes tenberg 27 jr. (Van een onzer verslaggevers) De eigen kijk op elke kwestie kan voor een mens de bijdrage leveren tot het spectrum van de meningen in de gemeenschap. De kijk kan soms zo subjectief zijn dat een gang naar het kantongerecht te Schiedam nood zakelijk wordt, waar de balie geest en ietter van de wet doen horen, maar soms kan een botsing met het gezag gevolgd worden door een vrijspraak. Dat was het geval voor de 34-iarige fabrieksdirecteur P. J. W. uit Maas sluis, die op veertien december in de Ho Gaan te Vlaardingen zijn bevel stelde tegenover het commando van de Vlaardinese pol'tieagent S. D. Op 24 mei bad de heer W. voor het kantongerecht te Schiedam al verteld hoe de zaak zich zou hebben toege dragen. De chauffeur M was met een truck met oplegger moeizaam de be- drijfspoort ingereden. Dat deden meer chauffeurs en de heer W. meende dat hij niets te maken heeft met chauf feurs die zijn bedrijf bezoeken. De een rijdt gemakkelijk, de ander minder goed. Op die veertiende december was het allemaal moeilijk gegaan. De auto was zelfs klem gereden in de fabriekspoort. De auto kon niet voor- en niet achteruit. De politieman meende dat de auto in de weg stond en daarom had hij bevel gege ven dat de auto uit. de poort moest. „Niets daarvan" had W. gezegd „de kist van de auto af", en toen ontstonden extra moeilijkheden. Woensdag, vertelde de politieman dat hij order had gegeven om de kist niet van de auto af te takelen. De arbeiders deden dat, maar toen kwam directeur W. en het takelen zou weer beginnen. „Die agent deed zo opgewonden dat de chauf feur M. als een gek probeerde de auto toch weg te rijden en toen trok ie een stuk fabriekspoort met zijn auto mee", vertelde de directeur. „Zo'n kist weegt vijf ton. dat gaat zo maar niet. er kun nen ongelukken gebeuren". De 29-jarige G. van E„ die behulp zaam was geweest bij het takelen van de kist, vertelde dat de auto inderdaad voor een deel in de fabriekspoort tegen de muur beklemd had gezeten en dat de enige manier om met de auto weg te rijden het van de laadbak takelen van de zware kist zou zijn geweest". Deze verklaring was voor de kantonrechter mr. P. B. Cos aanleiding om de heer W. vrijte spreken van het ten laste gelegde dat hij „zou hebben uitgelokt dat chauffeur M. zou hebben voldaan aan een (verkeerd) bevel". Met een luchtdrukpistool "wandelde de 19-jarige Schiedammer B H. P. op 24 maart 's middags door de Meeuwensingel. Hij deed er niets. Althans dat vertelde hij voor het kantongerecht te Schiedam, maar de magistraat geloofde het niet. „Nou, goed, hij stond in de tuin, hij schoot op de grond." „Juist, dus je schoot toch ergens op". De officier van justitie mr. H. van Moor- sel von het een ernstige overtreding. Het C. zal twintig gulden boete betalen. Fel fulmineerde mr. Van Moorsel tegen de G4-jarige Schiedamse lood gieter A. L. B. die niet had voorkomen dat een veertienjarige werknemer bij het mastiek gieten van een dak van zes meter hoogte was gevallen in de Ampërestraat. De heer B. meende dat de jonge knapen wel meer hoog klim men, vooral vroeger gebeurde dat nogal. „Dat is een ergerlijke onverschillig heid", merkte mr. an Moorsel op. „Het heeft slechts een enkel gebroken, het is een wonder, maar u dient er voor te zorgen dat deze kinderen beneden vijf tien jaar niet hoger werken dan vier meter. IJ bent al eens eerder in verband veroordeeld, ik lees hier van schikkin gen van tien en vijf en twintig gulden Zorg dat het niet meer gebeurt, ik vind het hoogst ernstig". De heer B. zei dat het niet meer ge beuren zou en prompt betaalde hij de boete van vijfenzeventig gulden. De heer B. had nog gezegd dat de veertienjarige jongen C. van der Roest geen negen meter hoog aan het werk was, maar volgens het verbaal had de jongen daar wel gewerkt. Hij klom naar 6.50 meter hoog om gereed schap te pakken op pand 30 b en toen viel hij naast twee dames op straat tal zuigelingen sterker terug en gezien in het licht van een begrijpelijk verder doorgevoerde vermindering van het aantal huisbezoeken is er zeker reden voor enige verontrusting. Het aantal verstrekte consulten daalde met 380. Het aantal consulten voor de kleuterbureaus steeg met 231 en en totaal aantal geregistreerde kleuters met 74. Doch ook hier vertoont het cijfer van de nieuw ingeschrevenen een daling en wel van 516 tot 473, Er werden twee moeder cursussen gegeven waaraan 61 dames deelnamen. Voor 1961 moet echter rekening worden gehouden met een aanzienlijke investe ring voor het bureau Lange Nieuwstraat Daarom is in de begroting 1961 afgezien van reservering van de collecteopbrengst. Ook is enigermate speculatief rekening gehouden met het honorarium voor een derde arts gedurende het tweede half jaar. De meerdere kosten zijn nu als nadelig saldo aanvaard omdat het niet zeker is of deze arts nog in. de loop van 1961 haar werkzaamheden zal beginnen. maken. De R.E.T. meent een geschikte op lossing te hebben gevonden door de trams via de Spanjaardstraat naar de Westzeedijk te laten rijden. z Deze maatregel betekent, dat de markt van de Spanjaardstraat moet verhuizen. Inmiddels Is al een ander geschikt terrein gevonden: aan de Gijsinglaan. Het eiindpunt van lun 15 wordt tege lijkertijd met de route-wijziging van iijn 10 verplaatst. De laatste halte van Lijn 15 komt op d eHavenstraat. Be woners van de Havenstraat en naaste omgeving blijven dus niet van een tr.imverbinding verstoken. Het tijdstip, waarop de veranderin gen in de routes worden aangebracht, houdt uiteraard nauw samen met het begin van de doorbraakwerkzaam- heden. De Rotterdamse gemeenteraad zal zien eerst nog uitspreken over de ver- keersbrug in de Havenstraat. Op de kruising Mariniersweg-Vogelen zang te Rotterdam is de 23-jarige student H. G. Vrijburg uit de Maria Stuartlaan woensdagavond met zijn personenauto te gen een tramwagen van lijn 19 gebotst De student weid met een bloedende hoofdwond en een lichte hersenschud ding naar het Dijkzigtziekenhuis ge bracht De zwaar beschadigde auto werd weg-, gesleept. „Zie Gods Schepping", de Floriade foto-tentoonstelling, indertijd verzorgd door het Konvent van Kerken te Rot terdam, is onder auspiciën van de Bijbel Kiosk Vereniging tot een blij vende reizende tentoonstelling ge maakt. Onder andere komt deze foto-col lectie op de expositie „Nu...,' Breda 1961" van 30 juni tot 15 augustus. De gunstige •ontwikkeling van de Lucht haven Rotterdam zet zich. voort Een vergelifkiag van de cijfers over het twee de kwartaal 1961 met die van. de over eenkomstige periode in 1960 toont dat aan. Het passagiersvervoer toonde een stij ging; 52.886 in 1961 tegenover 49.099 in I960. .Hetgoederenvervoer vertoonde een kleine daling: 1.738.250 kg tegenover I.806.645 kg. De vijftigjarige aannemer F. v. d. Hoo naard uit de Loofdakstraat te Rotter dam is woensdagavond, toen hij bij zijn zoon op de Mathenesserdij k op bezoek kwam, van de stenen poitiefctrap geval len. Met een wond aan het voorhoofd en een gebroken rechter pols werd hü naar het Bergwegziekenhuis gebracht. Bij aan komst bleek, dat hij was overleden. In de Socratesstraat te Rotterdam is vanmorgen een aanhangwagen, dié aan een kant met stenen was g gekan teldDe 25-jarige chauffeur A. Schouten uit Oud Alblas, die met behulp van werklieden bezig was de aanhanger te verplaatsen, kwam onder de verbindings- starsg terecht. Hij kreeg een ernstige ver wonding aan de rechter voet en werd naar het Zuiderziekenhuis gebracht. Twoe politie-agenten hebben woensdag in Kralnigen en omgeving een speurtocht naar oude fietsen gehouden. De opbrengst bestond tilt 53 rijwielen en brommers; enkele honderden kilo's oud roest. WONINGINRICHTING-BR0ERSVE5T 64-46 Op hobbelige zandweggeijes, langs schïfterand ge asfalteerde rijwielpaden, door woest bergland; altijd en overal zult U da goede eigenschappen van Uw Pueh- bromfiets e-varen. Goede eigenschappen zoals: een felle acceleratie, een ongekend groot klimvermogen» rotsvaste wegligging etc Pueh VS 50 L 2 Verat. f. 670.— Puch VS 50 LH Hoog siuur 2 Venn, f. 655.— Puch VS 50 D 3 Venn. f. 695. Puch VS 50 L Sport 2 Venn. f. 720,- Maak een proefrit bij: ST. LIDU1NASTEAAT 52 Tel. «43IS Betaling wordt desgewenst in overleg geregeld.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 1