Hengelstrijd trok veel jeugd en weinig vis Behoefte aan werkkrachten in Rotterdam in studie Kunstfietsers trokken veel belangstelling N.V. nieuwe Rotterdai enst o] Serie SG-topeveiiementeii vakantie! eest begint KAUWGOM 134.70© Profs reden hard: slijtageslag m Vakantiefeest heeft vlotte start Wellicht eind van dit jaar l cijfers bekend mi r J te J|| Piet Rentmeester wint ronde van Schiedam Sfeervol vertier Duitser vernielt etalageruit Twee gewonden op kermis Italiaan schoot met buks op kat Verbluffend evenwichtswerk mensen hebben John L. gezien99 Burgerlijke Stand MAPLE LEAF Stoffelijk overschot opgehaald MARKTBERICHTEN Turkse schilderes exposeert in Het Venster B DE ROTTER DAMMER PAGINA 3 MAANDAG 7 AUGUSTUS 1961; O O Ondermaats Feestvertier Uitslagen AAN GEWEND... DRUKTE VREEMD... Te glad voor alles wat uw radio en tv betreft modern Langzamer Sprint beslist Si Vandaa i ....en morgen en dagelijks tweede De vakantiefeesien zijn goed ge start in Schiedam. Wel dreigden V' C TT/ voortdurend de regenwolken en wel 01] L.J K ÜOil (10 verstoorden „plaatselijke tuitjes" tan. Lange Haven c in .(Van een onzer verslaggevers) „plaatselijke tuitjes tijdelijk de vreugde maar toch iij velen naar de evenementen gegaan Het was zaterdagavond zeer druk de binnenstad. Overigens bleef de aandacht niet alleen beperkt tot het vertier in de binnenstad. Reeds za terdagmorgen was het heel druk bij de jeugdhengelwedstrijden in het Prinses Beatrixpark waar zeer vele volwassenen naar de strijd van de jongelui hebben gezien. Helaas liet de vis verstek gaan. 's Middags concentreerde zich de aan dacht rond de stalletjes van de CJV op de Lange Haven waar Jeugdha- ven en omgaving in Oud-Hollandse steer zijn gebracht. Een echtpaar in Oud-Hollandse kledij heeft in een koets een rondrit door Schiedam ge maakt om de aandacht te vestigen op de activiteiten van de CJV en daarna heeft dit echtpaar Schiedam bij Gaslicht symbolisch geopend. De wielerprofronde is het grote succes geworden. Meer dan vierduizend toe schouwers hebben gedurende drie uur naar de strijd op het gladde wegdek van de TuiniaanLange Nieuwstraat gekeken. Ook 's avonds hebben de toeschouwers gelukkig niet verstek laten gaan voor de gratis demon stratie kunstfietsen van de wieierver- Drie Duitsers waren zondagavond ru moerig in Schiedam. De 17-jarige Egon Karl Magiera uit Benthe mmeende dat hij de ruit van een viswinkel moest ver nielen om kwart over negen toen hij be merkte dat de deur gesloten was. Er was voor 65 schade aan gebroken ruit en bedorven viswaren. De jongeman bad een bloedende pols. De G.G. en G.D. heeft eerste hulp verleend. Toen de G.G. en G.D. daarna gratis vervoer naar het ziekenhuis wilde aanbieden weigerde de knaap omdat hij eiste dat zijn twee 21-jarige vrienden dan mee moesten gaan. De politie heeft contact opgenomen met de kapitein van de rijn aak Hanicl, die heeft toegezegd de scha-, de te- zulten vergoeden. emging ..Juliana" uit Millingen. Meer dan vijfhonderd toeschouwers 'heibben de behendige evenwichtsde- monstraties op de smalle fietswielen en de gladde tegels gezien. Genoeglijk gezeten aan de grasrand van de vijvers in het Prinses Beatrix- park hebben 88 jongens en zes meta ls elkaar zaterdagmorgen bestreden. Wel dreigde de regen, maar eerst toen om half twaalf het hoornsignaal weer klonk begon het te regenen. Toen on demamen allen een sprintje naar het theehuis waar de organisatoren voor een gratis ijsje zorgden. De deelname van de jongeren was wat minder dan vorige jaren. Ook dit maal heerste er een goede sfeer, de .jeugd zat prettig uit de wind en de or ganisatie was in goede handen. Helaas bleef de vangst uit. Wel hebben vele kinderen tal van on dermaatse vissen gevangen, maar er waren maar 24 kinderen die vis groter dan vijftien centimeter op het droge brachten. Bovendien betrof het hier louter witvis. De kinderen die hun dob ber hebben zien bewegen meenden uiteraard dat er wel karper aan hun aas zal hebben geknabbeld. Aangezien er vijftig prijzen beschik baar zijn hebben de organisatoren 26 prijzen verloot onder de kinderen die geen vis hebben gevangen. Zaterdag middag zullen de prijzen worden uitge reikt in het Monopoletheater. centimeter; 12. Fien Giescn, meisje, 18 centimeter. Voor de meisjes Marleen van Vee- len was het hengelen een en al te leurstelling. Haar supporter, haar grootvader, verklaarde dat Marleen wel 25—30 visjes beneden de vercis- te maat heeft gevangen. Als vanouds heeft de CJV weer voor aantrekkelijk feestvertier gezorgd op de Lange Haven en in het gebouw Be Jeugdhaven. De leden staan er nu dagelijks in de feestelijk ingerichte stalletjes voor de verkoop van allerle' waren. Bovendien kunnen de bezoekers deelnemer, aan allerlei spelletjes. De schilder Johannes R. Lu ra heeft weer een grote -bijdrage gele verd voor de illustratie van de stal letjes en de wanden van het gebouw. Er is ook een expositie van kunst werken van Lura in het gebouw waar in een der zalen CJV-ers of CJV-sters gaarne limonade of een andere drank serveren. Op de draaischijf van de lachstudio in de kermis te Schiedam is de la-ja rige Rotterdammer R. J. Docjaaren zaterdagmiddag gevallen. Be G. G. en G. D. heeft hem naar het Gemeente Zie kenhuis gebracht omdat vermoed werd dat de jongen zijn rechterbeen zou heb ben gebroken. Later bleek dat het een bloeduistor- ting aan het been betrof, 's Avonds is da 21-jarige kantoorbediende J. K. .,i de drukte van het kermisgewoel onwel geworden. De E.H.B.O. heeft eerste hulp verleend, waarna hij naar huis is ge bracht. Een onverlaat heeft zaterdagmiddag om tien. voor drie met een windbuks op de kat van de bakker F. Grandia in de Hoofdstraat te Schiedam geschoten. Het dier kreeg vijf kogelgaten in het li chaam. De heer G. heeft de poes ter behandeling naar een dierenarts ge bracht. De Schiedamse politie stelt een onderzoek in. Vermoedelijk heeft een Italiaan het misdrjf geïple.dge Italiaan het misdrijf gepleegd. /"YNDF.R INVLOER van de vakanties w is de arbeidsreserve in Rotterdam in dc afgelopen maand gestegen met ongeveer vijftig rersoien, hetgeen op de Rotterdamse beroepsbevolking van 250.000 personen niet de minste in vloed heei't. Een aanbod van 547 „wrijvings werkzoekenden" zeer tijdelijk werkzoekenden, b.v. als ge volg van wisselen van betrekking, af- Van een onzer verslaggevers lopen van een karwei enz. en van 437 minder geschikten valt in het niet toren die nu nog niet bij benadering in bij een geregistreerde vraag naar 8638 mannen en 4785 vrouwen, dus niet minder dan ruim dertien duizend werkkrachten. De werkelijke vraag is vele malen groter, maar daarover is geen enkel ge geven te krijgen; de behoefte aan arbeidskrachten hangt nauw samen met de mogelijkheden, die een bedrijf wel licht zou hebben, als het over meer arbeidskrachten zou beschikken, de te genwoordige orderpositie of die, welke er zou zijn, als het bedrijf meer perso neel zou tellen, uitbreidingsmogelijk heden, verlangens en allerlei andere fac- De uitslagen zijn: 1, Aad Korpers- hoek. twee vissen, in totaal 3d centi meter; 2. C. Nuiten, twee vissen 35 centimeter; 3. Jos Giesen, twee vissen 34 centimeter; 4. Anja Heystek, eerste meisje, twee vissen 33 centimeter; 5 L, van der Boogert, twee vissen 33 cen timeter; 6. Frans Giesen. twee vissen 33 centimeter; 1. J. Boogert twee vis sen 32 centimeter; 8. A. Putter, twee vissen 32 centimeter; 9. E. Wonink, grootste vis 20 centimeter; 10. Herman Giesen 19 centimeter; 11. Tïmmers 18 IJET schijnt helaas een onaangerta- 11 me traditie te moeten worden dat de-vakantiefeesten van de Schiedamse gemeenschap worden vergezeld van re gen. Gelukkig hebben de Schiedam mers zich ditmaal niets van dq -regen aangetrokken. Misschien is men er al aan gewend. De aanvang van de va kantiefeesten heeft een goede belang stelling getrokken. Zelfs naar de Koop mansbeurs trekt men met animolou ter om te zien wat dat nu voor mo dern toneel is waarover zoveel ophef is gemaakt. De mening van vrijwel iedereen is dat dit toneel weinig bete kenis heeft, dat het bloedarm is en dat de jongeren nog heel wat zullen moe ten leren voordat zij inderdaad aan vaardbare voorstellingen kunnen ma ken ook al wordt er incidenteel soms iets creatiefs gedaan. Is het verheu gend dat de belangstelling zo groot is, minder prettig is het dat de feesten slechts passief worden beleefd. Slechts de CJV werkt actie/ mee, een bezoek aan de Lange Haven tussen Visbank en Dam kan dan ook worden aange raden. Een uitzondering kunnen we maken voor de heer C. Molenaar op de Broersvest die aan de guirlandes van de SG met de illuminatie van zijn fraaie pand aan de Broersvest een goede bijdrage heeft gegeven. T/OORLOPIG kenmerkt de vakantie- vreugde in de stad zich door druk te. Duizenden wandelen in de avond uren door het centrum, er zijn zelfs velen die een. oostelijke taal spreken. Het parkeerprobleem bij het Emma- plantsoen is mooi opgelost. Op het plein staan achter de bosjes de woon wagens. Daar buiten staan de hekken voor de rijwielen. Op diverse plaatsen treft men groepen rijwielen, bromfiet sen aan. In het midden van de Broers vest voor de Passage staan de scoo- 'tets keurig in queu. Zelfs de bezoe kers van de Hoogstraat hebben het al geleerd. Wat in maanden niet kon ge schieden is nu gebeurd, de meeste weggebruikers parkeren hun fietsen en bromfietsen keurig in de haken die daarvoor a an de waterkant van de Lange Haven zijn aangebracht. HE lange Nieuwstraat leverde zater- dagmiddag een -vreemde aanblik. Daar waren de netten van de voetbal club PPSC gehangen ten gerieve van het rennersfestijn. Achter die netten hebben vele duizenden gezien hoe wielerprofs hun brood verdienen. Zij zagen spectaculair rijden op spekglad de wegen. Er zijn ongeveer vierdui zend, misschien meer kaarten, ver kocht. De bijzonder talrijke fa milieleden van de bewoners van Tuin iaan en Lange Nieuwstraat en omge ving zagen het rijden vanuit de ramen en vanaf de daken gratis. De start is gunstig geweest, helaas kon de bailon- oplating voor de CJV niet doorgaan. Hier heeft niet de Schiedamse brand weer schuld, zoals wij vernamen, maar administratief hebben de amb tenaren het verzuim gepleegd inlich tingen in te winnen bij de brand weer. Toen dan ook bij de deskundi gen op het nippertje bekend werd dat het gevaarlijke waterstofgas in de be bouwde kom zou worden gebruikt moest het festijn worden verboden ook al werd gesuggereerd om de ballonop- lating op een (vrij)open terrein te doen houden waar het waterstofgas geen brand en geen ontploffingen zou kunnen veroorzaken (Van een onzer verslaggevers) Het optreden van de kunstfietsers uit Millingen heeft zaterdagavond ge toond dat er nog wel belangstelling is voor de voorstellingen op en voor het Plantagepodium. Meer dan vijf honderd belangstellenden hebben de dreiging van de regen getrotseerd. Vooraf heeft de Harmonie van de CJV in Schiedam de kijkers met en thousiasme bijeen geroffeld. Daarna hebben de zes wielrijders en hun assistenten een goede show van evenwichtskunst voor het podium ge geven. Op het podium zaten de geno digden- Daarvoor was een gedeelte van de tegelvloer afgezet en hier heb ben de wielrijders eerst hun vaardig heid In het rijden getoond. Kringetjes achter elkaar of in duo's, werden ge reden waarbij 'de rijders elkaar rake lings of beurtelings passeerden. Geeleidelijk werden de staaltjes van evenwiehtkunst moeilijker. Onver vaard verrichtten de knapen het stuur- trekken waarbij de voorwielen van de grond gingen en gereden werd op de achterwielen. De wielervereniging Juliana" heeft meer leden dan de demonstrateurs alleen. Dat bleek toen de jongeren voor de acrobatiek deel namen. Twee wielrijders hielden de armen stevig omklemd'en'daarop ver richtte een jongen lenige gymnastische toeren. Een der functionarissen gaf bij deze voorstelling toelichtingen waarbij hij excuus vroeg omdat de vloer te glad bleek. Dat' zagen de vele toeschouwers tot hun schrik ook want enkele malen vielen de demonstrateurs. Gelukkig konden de gasten hun prestaties on vervaard voortzetten. De „topper" van de avond was de grote pyramide die de wielrijders met het front naar het podium in vaandel- groet brachten. De voorwielen van de zes fietsen gingen omhoog, vier kna pen stonden op de stangen van de fietsen of op de schouders van de wielrijders daar zaten weer twee kna pen bovenop en het geheel werd vol tooid met een knaapje in de top dat daar hoog gezeten al even vrolijk naar het dankbare publiek wuifde. Ook de demonstratie vars het demon teren van een rijwiel tijdens het fietsen kreeg veel applaus. De Rotterdamse politie heeft tijdens het afgelopen weekeinde ongeveer zes tig tips gehad van mensen, die meen den de voortvluchtige, 28-jarige zeeman John L. te hebben gezien. Alle aanwij zingen werden nauwkeurig onderzocht en bleken op misverstanden te berusten. In Hoek van Holland kreeg de politie zaterdagavond een tip, dat een jonge man al een paar dagen in de hooiberg bij een boerderij aan de Haakweg sliep. De boer wist van niets en daarom kre gen enkele agenten opdracht bij de hooi berg te posten. In het hooi werden een handdoek, zeep, lakens en een kussen gevonden. Laat in de avond kwam een bromfiet ser bij de hooiberg. Hij werd onmiddel lijk in de kraag gepakt. Het was een zeventienjarige Duitse jongen, die ver telde enkele nachten in de hooiberg te hebben geslapen een cijfer zijn te vangen. Voor economische deskundigen maakt deze behoefte thans een onderwerp uit van diepgaande stu die. Het gewestelijk arbeidsbureau te Rotterdam verwacht, dat als ge volg hiervan tegen het eind van dit jaar een duidelijker inzicht in de arbeidsbehoefte van Rotterdam kan zijn verkregen. Van de moeilijkheden in de Verenigde Staten en Australië merken wij op de arbeidsmarkt nog in het geheel niets. Economische en politieke deskundigen hebben voor wat betreft de beheersing van de Nederlandse arbeidsmarkt de laatste tien jaar zeer veel bereikt. Er is thans veel minder causaal verband tussen tegenslag in de Verenigde Staten en de economische toestand in West- Europa dan vóór de oorlog en men heeft de toestanden thans veel beter in de hand. Zoals men weet, heeft zich in de Verenigde Staten eerder een recessie voorgedaan, waarvan wij hier niets heb ben gemerkt. Wat niet wegneemt, dat altijd het gevaar blijft bestaan, dat een zware tegenslag in Amerika hier wel degelijk zou kunnen worden gevoeld. Voor Australië ligt de zaak anders; daar is de recessie in hoofdzaak ontstaan door de maatregelen om de onevenwich tige betalingsbalans weer in orde te krijgen en na deze maatregelen liep da toestand de economen uit de hand. Enkele honderden jeugdigen zijn na het beëindigen van hun schoolopleiding in het bedrijfsleven geplaatst. Maar de grootste toeloop van jongere werk krachten komt pas de volgende maand; regel is dat een jongeman, die zijn school verlaat, eerst eens een ferme vakantie neemt waarschijnlijk voor het laatst tot zijn pensionering! Overigens zijn deze jongelieden als regel reeds officieel aan genomen vóór zij de school hebben ver laten. De resultaten van de werving van bui tenlandse arbeidskrachten in Rotterdam zijn niet meer dan dc bekende druppel op de evenzo bekende gloeiende plaat Er werken hier enkele honderden Italia nen. Het verloop onder hen is minder dan men zou verwachten, al ging om streeks 25 pet. terug door heimwee, het Nederlandse klimaat of andere oorzaken, met de overplaatsing uit hun zonnige land naar het noorden verband houdend. Een groter verloop is er bij de Belgen, waarvan er enkelen op Rotterdamse scheepswerven werken. In het algemeen' gevoelt een Belg zich in het Nederlandse maatschappelijke leven niet prettig. Deze ervaringen heeft men ook elders op gedaan. i» Vandaag weer eerst een opgave van gevonden voorwerpen in Schie dam: Te 'bevragen bij de vinders: autoband, N.V. Metaiiccs, Overschie- schestraat 29. bromfiets-gereedschap. Egberts, Aleidastraat 89a; zonnebril, W. Pluim, Sluiswachter, Buitensluis; ring met sleutels, v. Munsteren, Burg. v. Haarenlaan 784; ring met sleutels, de Leede. Schaperiaan 5; bos sleu tels, De Vlieger, Idenburghstraat 96; 1 paar dameshandschoenen, Groenen- daal. V.V.V.-bureau, Tuiniaan; dames handschoen (R>, C. v. Weren, Hoog straat 44: broche, J. Jansen, Ridder- kerksestraat 12; bedrag aan geld, Vermeulen, Anth. Muijsstraat 8b, hals ketting, C. Voogd, Hoogstraat 78b; autostep. Akkerman. Cort v. d. Lin- denlaan 106; fietstas met inhoud, A. J. v. Delft, B. v. Haarenlaan 911; fietstas met inhoud, Seheffers, Boyle- straat 14; kinderétui met inhoud, K. A. Levering, Houtstraat 24a; akten- tas met inhoud, mevr. de Jong, Kraai erstraat 9a; wollen veat, wed. Ko- reneef. Herenstraat 33: hoofddoek, Mak. Beierlandsestraat 2c; pakje met sokken, v. d. Minnen, Vlaardingerdijk 102; babyschoentje. L. Brus. Klaas Katerstraat 176; kinderjasjc, Hoelaars Lange Haven 117, alleen overdag. Als verdacht van diefstal van een bromfiets heeft de Schiedamse politie vannacht om kwart over drie in de Paulus Potterstraat aangehouden de Noorse zeeman H. J. Om half vier deed het personeel van de firma Vlug in Broersveld aangifte van diefstal van de bromfiets van het personeels lid Van de B. uit Vlaardingen, die zijn Sparta-brommer in de hal van de bakkerij had geparkeerd. Om meer belangstelling te kweken voor het in Nederland nog weinig be oefende tafel voetbalspel zal de afde ling Schiedam van de Nederlandse Tafel Voetbal Bond, met medewer king van de Schiedamse Gemeen schap, een openbare demonstratie ta felvoetballen geven, en wel op vrij dag 11 augustus in de foyer van ge bouw Arcade aan de Lange Haven. Deze demonstratie, die om acht uur begint, is gratis toegankelijk. Op woensdag 16 augustus zal de heer Aad van der Hoeven, oud-orga nist van de Ned. Protestanten Bond. in het kerkgebouw aan de Westvesl te Schiedam een populair orgelcon cert geven van liederen die gemak kelijk in het gehoor liggen, zoals- „Jesu. joy of men's desiring" van Bach, „Gavottes" van Boyce en G. F. Handel, een Toccata van Th. Du bois en een Toccata van Ch. M. Wie- ber. Ds. A. D. Klaassen uit Huizum zal op 15 oktober intrede doen in de kern van de Ned. Prot. Bond te Schiedam. De heer A. Maas is officieel be noemd tot vaste organist van die kerk. Tien Rotterdamse Scheepvaart maatschappijen hebben gezamenlijk de Nieuwe Rotterdamse Sleepdienst opgericht, met een maatschappelijk kapitaal van twee miljoen gulden, den, verdeeld in twaalf prioriteits- en 19.988 gewone aandelen van honderd gulden. De oprichters zijn: N. V. Internatio nale Sleepdienstmaatschappij, L. Smit VANAVAND, MAANDAG, begint de eerste van de drie topavonden in Advertentie SCHIEDAM Geboren: 2 Johannes G. J. 7., v. J. M. J. Bakker en A. M. Verver: 3 Johanna W. d. v. A. van der Meer en C. J. Touw: 3 Frank z. v. B van den Berg en J. H. Timm; 3 Leendert P. I. v. M. Valk en E. Heyne; 4 Arnold "W. z. v. A. W. Bohnen en H. A. G. Vermeulen; 3 Eric C. z. 'v. T. P. van Pelt en W. J. Schotte; 3 Corrtne M. d. v. G. P. W Wil- tems en J M. J Knljnenburg: 4 Johan nes W. N. z. v. W. F. Boot en R. Brunt. Advertentien (Van een onzer verslaggevers) \/"ERGENOEGD hebben de organi- satoren zaterdagmiddag naar de eerste wielerprofronde van Schiedam gekeken. Het evenement heeft een goede bijdrage geleverd tot de be langstelling voor de vakantiefeesten van de Schiedamse Gemeenschap. De profs hebben heel hard gereden, zo enerverend werd er gestreden dat er al spoedig een slijtageslag ontstond waardoor vele achterblijvers het par-1 de Lambert van der Ven voor het pelo- cours moesten verlaten. 1 ton dit. Hij kreeg een grote voorsprong maar hij werd ingehaald. Toen was het ners het tempo moesten minderen. Toch kwamen er nog valpartijen voor. In de gevaarlijke bocht bij de Hooikade werd de renner Jo de Roo bij een val op de klinkers uitgeschakeld. Met veel plezier zagen de toeschouwers dat be kende renners als Ab van Egmond, SIjthoff, e.d. in de aanvang een voor sprong namen. Zij werden weer inge haald en met het hoge tempo vielen zelfs 33 deelnemers van de 57 uit de strijd over 125 kiiometer. Na enkele tientallen kilometers zwoeg- De - Rotterdamse rivierpolitie heeft zondag in de Maashaven het stoffelijk overschot van een man opgehaald. De identiteit van het slachtoffer is nog niet vastgesteld. Bij Decreet van het Iraakse ministerie vart voorlichting is de verschijningsver gunning van vijftien dagbladen en pe riodieken. waaronder vier communis tische bladen, ingetrokken. Het decreet verwijst naar „instructies ^an de atge- mene militaire gouverneur". De bekende. Woulje Wagtmans verliet al direct na de aanvang het wegdek. Het publiek zag als zijn fraaiste Schiedamse prestatie dat hij met een sierlijke bocht de Lan ge Nieuwstraat uitreed op weg naar de kleedkamers. Om kwart voor drie heeft loko-burgemeester H. Sa bel het startschot gelost omdat de zanger Willy Alberti verstek liet gaan. Daarvoor hadden de adspi- ranten fel gestreden. Winnaar werd Minneboo uit Heenvliet, die de twintig kilometer in 31 minuten 52 seconden reed. De profs hebben de meer dan 4000 toeschouwers een spectaculair schouw spel geboden. Voortdurend werden er ontsnappingspogingen gedaan maar voortdurend ook werden de vluchters door de achtervolgers tot de orde ge roepen. Het was jammer dat het begon te regenen, wel bleef het publiek trouw kijken, maar het gevolg was dat de ren de debutant Piet van der Horst die een poging waagde. Heel lang bleef hij aan kop. Later kreeg hij st.eun van Piet Rentmeester en gezamenlijk konden de renners tenslotte zelfs een ronde voor sprong nemen. In de eindsprint was Rentmeester de sterkste. Juichend werd hij winnaar, op enkele meters gevolgd door Van dei- Horst. Derde werd niet Piet Danien die gedurende vele ronden op een halve ronde achterstand had gereden, maar Piet van Hees die in de laatste fase nog langs Damcn kon komen Dc populaire Sijthoff won de sprint var. het snelle pe loton. De uitslag: 1. P. Rentmeester iTerse- ke) 3 uur 21 minuten en 50 seconden: 2. P. van der Horst. Klundert op bijna een ronde 3 P. van Hees. Hoogerheide 4. P. Ramen Lieshout; op een ronde. Th. Sijthoff «Rotterdam), 6. J. van der Put ten (Den Haag). 7. P. Steenvoordo «Heemstede». 8. W. Swaneveld (Dor drecht), 9. C. van Amsterdam C3reda), 10. P. van Est (Klundert). Bezweet, maar vergenoegd keek Piel Rentmeester in dc lans na zijn overwinning in de ronde van Schiedam Passagetheater, Jeugdvoorstellingen, 10.30 14 en 16 uur Kleurenfilm ,.Tete en i de stropers". Maasboulevard. Promenadeconcert door icorpsen Crescendo. K'arpe Davids en Sint i Radboud. 19 uur. I'assagctheater, De Zuid-Nederlandse 1 Opera vertoont de operette ..lm Weissen i Kiissl". 20 uur I Passagetheater: Jeugdvoorstellingen. 10.30, 14 en 1G uur. Vakantievariété met I Peter Pickos, Fantasio, The Crocksons. Passagetheater: Cocktail 1961. Pia Beek, I Chandu, Carmen y Rafael de Lare. Al Preston. Lester Trio. Rexis, Chic Co J treden op in kader vakantiefeest SG, 20 u I Dagblad „De Rotterdammer": Schie- i; damse redactie tel. 64154 b.g.g. tel. 115588 i I toestel 51 (b.g.g. 80037) alleen voor rcdac- i tle-aangelegenheden. Agentschap: H. J. Troost, Aleidastraat 23, tel. 65451 (alleen voor klachten, ad vertenties en abonnementen b.c.g. telef. 115588). Apotheken: Van Westendorp. Singel 83 hoek Emmastraat. Belangrijke telefoonnummers: Brand alarm 69123. Politie-alarm 64666. GG en GD-waarschuwing 69290. het Passage-theater te Schiedam. De Zuid-Nederlandse Opera voert dan in grote bezetting de bekende operette IM WEISSEN RöSLL op. Liefhebbers, die zich nog niet van een kaart voorzagen, moeten helaas worden teleurgesteld. Het theater is volledig uitverkocht. Dinsdagavond komt de grote variété show COCKTAIL 1961. Een schitteren de verzameling sterren uit de wereld van de lichte muze. PIA BECK met haar radio-t.v.-kwartet The Flying Dutchess, het LESTER- TRIO, CHANDU dc man die meer ziet dan een ander, geheugenkunste naar, gedachter.lezer AL PRES TON nationaal goochelkampioen 1961, CARMEN Y RAFAEL de LARA, het beroemde Spaanse danspaar, FRANS REXIS de muzikale clown. WILLY VERVOORT de gevierde conferencier en CHIS CO muzikale parodisten. Lest best op woensdagavond als de tam tams van de Senegalese NEGER SHOW het Passagetheater op zijn grondvesten doen dreunen. Het is niet meer nodig over de presta ties van dit unieke gezelschap uit te weiden. Het optreden voor uitverkoch te zalen in het Scheveningse Kurhaus en in de Stadsschouwburg van Am sterdam heeft reeds hun kwaliteit be wezen. Voor het filmjournaal zal Po lygoon tijdens de voorstelling opna men maken. Wie er snel bij is kan bij de V.V.V. Plantage, nog kaarten voor deze laat ste twee voorstellingen krijgen. Visserij berichten IJmuiden, 7 aug. K.W. 172 5900— K.W. 28 6950— K.W. 89 3730— K.W. 90 f 8200— K.W. 155 7350— K.W. 143 i 5100— K.W. J01 3550— K.W. 149 5600— K.W. 91 j 3850K.W. 24 j 39C0— K.W. 171 f 10.900— K.W. 122 4800— K.W. 130 3550— K.W. 147 8040— K.W. 19 3200— K.W. 184 I J450K.W. 64 f 2350— K.W. 126 2400— K.W. 183 1G50K.W. 189 2040— K.W. 66 3640— K.W. 168 3400— K.W. 51 f 3240— K.W. 108 2700— K.W. 17 j 2M0— K.W. 10 f 2500— K.W. 156 f 2350— K.W.37 f 2340— K.W. 34 5100— K.W. 12 5500— K.W. 104 4700— K.W. 174 6000— K.W. 103 f 3G50— K.W. 57 f 3150— K.W. 116 3550— K.W. 30 5330— K.W. 84 1330— K.W. 79 f 2150— K.W. 113 2500— K.W. 165 3150— K.W. 63 2850—K.W. 68 f 2200— K.W. 96 f 2400— K.W. 31 2000— K.W. 118 2650— K.W. 178 3000— K.W. 186 2606K.W. 137 f 3800— K.W, 133 f 22(10— IT.M. 53 5850— IJ.M, 204 f 2750— IJ.M. 60 f 2080— IJ.M. 63 f 2190— IJ.M. 61 2760— IJ.M. 62 2340— IJ.M. 67 3600IJ.M. 65 2930IJ.M. 64 8000 H.D. 125 2300— T.E, 18 i 2600— M.O. 1 f 2140— en Co's Sleepdienst N.V., N.V. Scheep vaartmaatschappij Tros, N. V. Vere nigde Onafhankelijke Sleepdienst, N.V Stoomsleepboot Cosmopoliet, N.V. Stoomsleepdienst Mars, N.V. Stoom- sleepdienst Maas, Hudig en Veder N.V., N.V. Maatschappij Binnenvaart en Phs. van Ommeren (Rotterdam) N.V. Directeuren van de nieuwe onder neming zijn de heren B. M. de Court Onderwater en J. D. Wilton. Tot de oprichting van de N.V. is besloten, «undat binnen enkele jaren een zeer Hukke vaart van super- en mammoettankers in het Rotterdamse Europoortgebiedwordt verwacht. De kleinere sleepvaartmaatschappij- en zouden bij deze ontwikkeling wei nig kansen krijgen. De nieuwe vennootschap beoogt on der andere het exploiteren van sleep boten, het verrichten van sleepdien sten en bergin jswerkzaamheden en het vervoer van goederen. Van het kapitaal zijn bij de oprich ting alle prioriteits- en 3.988 gewone aandelen geplaatst, die alle in con tanten worden volgestort. Mr. W. F. P. C. Viëtor. directeur van L. Smit en Co, deelde mee, dat de twaalf prio riteitsaandelen zijn verdeeld over en kele van de grootste partners. Voor de eerste keer is in Nederland een tentoonstelling met werk van de Turkse schilderes Halide Dolu georga niseerd. De expositie, bestaande uit vijftien abstracte schilderstukken, wordt gehou den in Het Venster in Rotterdam. De ambassadeur vars Turkije in ons land, de heer Fuat Kepener heeft za terdagmiddag de opening verricht. Mej. Halide Dolu, die woont en werkt in Londen, was hierbij aanwezig. De schilderes bezocht de academie in Istanbul, waarna zij baar studies voort zette op de St. Martin's school of art in Londen. Haar laatste expositie, in december 1960. werd gehouden in de Woodstock Gallery te Londen. ROTTERDAM, 7 augustus 1961. Water- «•oot vlas: !age soorten van 1.23 tot 1.50 middensooi ten van i 1,55 tot 1.80. best vlas van 1,85 tot 2.10. Dauwroot vlas: van f 1,20 tot 1.80. Breekvlas: van I 0.70 tot 1,30 af hankelijk van kwaliteit en bewerking. Ge- zwinkelde tokken: van 0,50 tot 0.80. De produktie van waterroot vlas bleef in de afgelopen week gering, slechts enkele bedrijven hebben gedurende korte tijd ge zwingeld. Het aanbod bleef beoerkt tot lage soorten, waarvoor de vraag vrij goed blijft. De prijzen waren als vorige notering. Damv- rootvias en breekvlas werden vrijwel niet aangeboden, een enkel partijtje ging vlot van de hand. prijzen vrijwel onveranderd. Gezwingelde lokken worden in verband met de geringe vlasproduktie nagenoeg niet aan geboden. Het plukken van de nieuwe oogst ts nage noeg ten einde, het vervoer naar de bedrij ven ondervindt door de weersgesteldheid vertraging. Repelen van de nieuwe oogst is begonnen, ook zijn enkeie bakken met nieuw strovias gevuld. De roottijd schijnt gunstig te zijn, doch aanvoer van nieuw vlas van enige betekenis kan niet voor over ca. 6 weken verwacht worden. Handel te velde blijft zeer rustig. aupinq-epeda puüman-peerless SSen WONINGINRICHTING BROERSVEST 6446

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 1