Schiedam dreigt thans te worden COOLSINGEL 75 VLAER&KOL I Aanwinsten Gemeente- Bibliotheek Schiedam Maassluisse zwemjeugd; mindere van Brielse Tournooi om persoonlijk schaakkampioenschap bleven in Jachthaven Rotterdamse kroniek In komend seizoen t be or not to be" Kunst Kring met te weinig leden Drie mille meer „Harpe Davids nog een tekort! Grote opkomst 6e YFC rally W oonwagenkamp ven Fietsendief is aangehouden Geschikte zaal is gewenst Auto verduisterd Historisch Museum voor concerten 1de rotterdammer Mevr. C. E. van Riet jubileert als voogdes Oorzaken Contracten nu o Uiu rekening draagt een naam by m OP WATERGEBIED WAS ER WEEVIG VREUGDE TE BELEVEN Inschrijving studenten N.E.H. 5 september Foto-expositie van spoorwegpersoneel PAGINA 3 DINSDAG 29 AUGUSTUS 1961 TERRASJES een oude naam in moderne vorm bankiers en dagelijks GENOEGLIJK STILLETJES Nieuw record SFEER ODD* SMIISSIIfÉ ■pR IS EEN beetje bijzondere belang- stelling voor de haring in Rotter dam. De groene haring, want die is de k oorzaak van een ziekte, waarvan bi jmiddels elf gevallen zijn geconstateerd. Reeds vorig jaar werd ontdekt dat de jgz.g. eustolarve (op de haring voor tkomend) de directe verwekker is. De GG en GD en de Keuringsdienst van Waren onderzoeken de zaak nu, Eerst- genoemde instantie is ervan over- tuigó dat de haring niet steeds goed is behandeld. Het zwakke punt zit vermoedelijk in het vervoer van zee naar de wal. Dat transport geschiedt t bijzonder snel. Onvoldoende zouten en het z.g, walkaken houden bepaalde ri- sico's in. De GG en GD zou ervoor voelen ook de groene haring te zouten en aan het kaken meer aandacht te besteden. Het seizoen van de groene 1 haring is goeddeels achter de rug. Bij- zondere maatregelen zijn dus niet meer te verwachten. De ziekte is te herkennen aan klachten over buikpijn. Het onderzoek gaat inmiddels voort. LTET BERICHT, dat de AR-fractie- voorzitter in de Rotterdamse ge ilmeenteraad, de heer J. Wilschut, wil j'interpelleren'over de kwestie-zwembad Pernis, kwam niet onverwacht. Aan te voelen was reeds enige tijd dat ook vooraanstaande figuren van protes tants-christelijke zijde deze zaak met enig onbehagen hebben gevolgd. Het feit dat zeven van de elf wijkraadleden (4 CHU en 3 AR) naar aanleiding van deze affaire hebben bedankt geeft de ernst van de toestand weer. Dat deze leden van het adviescollege voor de wijk Pernis, waar de meerderheid der j bevolking protestants-christelijk is, de- ze stap deden, geeft aan dat er in de verhoudingen te Pemis (die altijd goed waren) nu iets scheef zit. Degenen die verantwoordelijk waren voor de en- quête mede als gevolg waarvan het zwembad nu op zondag open is te gen het advies van de wijkraadmeer derheid in dragen daaraan schuld. De Rotterdamse raad zal donderdag 7 september over het interpellatiever- zoek van de heer Wilschut beslissen. PR ZIT EEN proefpaal voor de me- ■Lj trotunnel in de bodem van de Nieuwe Maas te Rotterdam bij de mon ding van de Leuvehaven, Vlot en suc cesvol is het werk, een experiment ter voorbereiding voor het definitieve hei werk, tot dusver verlopen. De metro bouwers ontwikkelen een speciale me thode voor dit proefproject. Een buis van 20 meter lang wordt in de rivier bodem geheid. In die buis laat men een heipaal zakken. Op de paal komt een kop, die door z.g. oppersen op de ge wenste hoogte wordt 'gesteld. Men kan namelijk op deze diepte onder water niet op de normale wijze „koppen snellen". De eerste paal heeft veel tijd gekost. Er moest veel worden gecon troleerd en nagemeten. De tweede paal dit is ook de- laatste proef zal aanzienlijk minder tijd vergen. Mevrouw C. E.j van Riet-Bieze vier de gisteren haar koperen jubileum als gezinsvoogdes bij. de Vereniging van Protestantse i Gezinsvoogden te Rotter dam. In de twaalf en een half jaar heeft zij het voogdijschap gehad over ruim 43 pupillen. De jubilaresse heeft zich doen kennen als een toegewijde en ter zake kundige voogdes. Geen moeite is haar te veel en zij weet precies de juiste instantie voor de juiste pupil te vinden. Het contact tussen voogdes en pupil blijft steeds bewaard. Zelfs 3e allereer ste pupillen komen haar nog om raad en steun vragen. Veel pupillen en afgevaardigden van de vereniging kwamen haar maandag dan ook complimenteren met haar ju bileum. Van een onzer verslaggevers T.JET culturele leven van Schiedam wordt bedreigd. De belangstelling nrmn on voor toneeluitvoeringen, zelfs van het UI Uüf lil li UIL goede beroepstoneel, dreigt zo gering L CD te worden dat de goede gezelschappen niet meer naar Schiedam kunnen ko men en dat de culturele verenigingen in Schiedam niets meer zullen, organi seren. Schiedam dreigt cultuurarm te worden. Met grote zorg gaat de Schie- damse Kunst Kring het komende sei zoen tegemoet. Er is- wederom een goed winterpro- gramma samengesteld, maar het wordt voor de Kunst in het komende seizoen naar het woord van Shakespeare „to he or not to be" omdat in de komende weken nog enkele honderden leden zich dienen ie melden om het behoud van de Kunst Kring in Schiedam mogelijk te ma ken. Ais de goede weerklank uitblijft moet worden gevreesd dat er volgend jaar geen beroepstoneel meer te zien is in Schiedam. Tot voor kort kenden de Schiedammers de grote waarde van een toneelavond. Het bijwonen van een toneelvoorstel ling geeft de toeschouwer toch altijd veel genoegen. Goed toneel is een le vensechte belevenis en het dient een cultuuruiting van grote kwaliteit te zijn. Nog niet zo lang geleden was het een eer lid te mogen zijn van de Kunst Kring. Er waren meer dan 1500 leden en velen moesten op een wachtlijst worden gezet. Het Passagetheater was altijd ten volle bezet. Nu komt de Kunst Y ring enkele honder den leden tekcr Het bestuur hoopt dat zich nog deze week velen zullen melden bij de administrateur van de kring, de heer Suiker, Rotterdamsedijk 47. telefoon 65994. Het lidmaatschap voor een jaar kost 18,20 en daarbij ontvangt men gratis de toegangskaar ten en de programma's voor zeven voorstellingen. Dit is bijzonder goedkoop omdat enkele voorstellingen in Rotterdam net zo veel of meer kosten. Mochten de nieu we leden zich niet meiden dan komt de Schiedamse Kunst Kring voor een financieel tekort te staan en dan zai de SKK zich moeten gaan beraden over het opheffen van de vereniging of een eventuele vorm van samenwer king met de Katholieke Kring, die met dezelfde moeilijkheden kampt. men Christine Spierenburg, pantomime speler Rob van Reyn, Alexander Pola. Katja Berndsen, het Leedy Trio, Co van der Heide Wijma het programma ver zorgen. De toneelgroep Puck, nu genoemd Cen trum, zal oo 15 februari de avond verzor gen. Op 22 maart is de Haagse Comedie aan de beurt en besloten wordt met een voorstelling op 10 mei. Dan verzorgt de groep Theater" uit Arnhem de avond. Alle bijeenkomsten zijn zoals gebrnike- lijk op de donderdagavonden in het Pas- sagetheater. Alle gezelschappen zullen met goede stukken uit liun repertoire naar Schiedam komen. De lijst- en buscollectes ten bate van het instrumentarium van Harpe Davids zijn een groot succes gewor den. Er werd voor meer dan 3000 ingezameld. Dat betekent echter niet dat de acties volledig kunnen worden afgesloten omdat er helaas nog een te kort is van 3000. Aangezien Harpe Davids echter op donderdagavond 2 november in het Passagetheater het veertigjarig be staan viert kon niet langer meer 'worden gewacht met de bestelling van de instrumenten omdat er een 'levertijd van twee'maanden is. Het comité spreekt daarom het ver trouwen uit dat velé Schiedammers nog bijdragen zullen storten op het gironummer 404041 ten name van de penningmeester van het comité de heer A. Ballijns, Lange Haven 73, telefoon 67486 om het tekort aan te zuiveren. Vandaag heeft het comité de instru menten by de firma Schenkelaars in Eindhoven besteld. Harpe Davids zal na 2 november in lage stemming spelen. Tot nu toe gebeurt dit in hoge stemming. Het comité dankt alle collectanten en gevers voor de goede medewerking. Namens het comité, P. J. Drenth Het verminderen van de belangstel ling voor de toneelavonden heeft diverse oorzaken. Er is de televisie: dan verou dert het ledental, ouderen kunnen niet meer komen of ze horen slecht en jon geren nemen hun plaats niet in; ook is er de klacht dat er zo weinig gezellig heid is in Schiedam. Na het toneelavondje wil men nog graag even gezellig in het stadscentrum vertoeven en dat acht men niet moge lijk in Schiedam. Dat zou wel kunnen in Rotterdam en daarom bezoeken veien tegen hogere prijs de culturele avonden in Rotterdam. Het verslappen van de be langstelling is echter, een dolksteek voor Schiedams culturele leven. Grote gezel schappen wensen niet meer naar Schie dam te komen. Zo komt de Nederlandse Comedie beslist niet. Ondanks alle moeilijkheden en som bere vooruitzichten heeft het bestuur het ook ditmaal nog aangedurfd vele activi teiten te ontwikkelen. De verwachting is namelijk- dat zich nog wel nieuwe le den zullen melden vooral ook omdat ge bleken is dat nieuwe stadgenoten, die zich kortgeleden hier hebben gevestigd, graag lid zouden worden maar dit nog niet deden omdat ze de weg niet ken den. TJET AL BIJNA vergeten zonnet je wijst de van vakantie terugge komen en daardoor uiteraard teleur gestelde Schiedammers nog eens extra op de waarde van de goede terrasjes in Schiedam. Vooropgesteld zij gezegd dat er te weinig terrasjes zijn in onze goede stad. Terrasjes zijn de trekpleis ters voor de toeristen. Zij zullen er gaan zitten in het idee dat er dubbel zoveel te zien is in een stad, die het noodzakelijk acht er terrasjes op na te houden. Er is plaats genoeg in Schie dam voor dergelijke gezellige zitjes, met ruime kijk op het pittoreske en op het dynamische Schiedam. Bij het Zakkendragershuisje is zo'n terrasje mogelijk. Tenminste, als het vuil regelmatig wordt weggehaald uit de Schie. Voor Musis Sacrum is het mo gelijk, 'dan kunnen de „terrassianen" vanuit hun gemakkelijke stoel het fototoestel en filmapparaat richten op de oude bruggen, de stijlvolle gebou wen en koopmanshuizen. En bij' de Braersvest is. in ruime mate plaats voor terrasjes. (Van een onzer verslaggevers) Het zomerse weer van maandag was voor velen aanleiding zich 's avonds naar het Oranjepark in Vlaardingen te begeven om daar de zesde rally van de openiuchtcampagne van Youth for 'Christ -bij te wonen. Ds. Jan Graven deel kon ook nu weer een bijzonder groot aantal belangstellenden begroeten en daarover sprak hij natuurlijk zijn dankbaarheid- uit. Er is op deze avond ook weer veel ge zongen. Het muziekkorps van het Le ger des Heils verleende op deze avond medewerking en ook het zangkoor zong enkele liederen. Vol aandacht heeft men op deze avond ook weer geluisterd naar de boodschap, die ds. Gravendeel bracht. Hij deed dat naar aanleiding, van de ge schiedenis van Jona en wekte zij-n ge hoor op om toch vooral voor Jezus te kiezen, want Hij is het die de mensen gelukkig wil maken. In de rally van vanavond, dinsdag zal als spreker optreden ds. R. Reiling, baptistenpredikant te Rotterdam en muzikale medewerking zullen verle nen de zusjes Ellie en Franny Faas- sen en de samenzang zal staan onder leiding van John Davidson. Het ham mondorgel zal bespeeld worden door Gerrit van Eersel. (Advertentie) t Zwijntjesjagers hebben weer rijwie len ontvreemd in Schiedam, De negen tienjarige scholier W. M. K. mist zijn rijwiel dat op het Stationsplein heeft gestaan, de 22-jarige bijrijder A. van E. deed aangifte van diefstal van zijn bromfiets uit de Lange Achterweg en mevrou>- M. A. K-S. mist haar fiets die voor haar woning in de Lorenziaan heeft gestaan. Het pupillenvoetbal in Schiedam zal in de toekomst op de zaterdagmorgens worden gehouden ihdien een voorstel van de voetbalclub „Schiedam" wordt geaccepteerd. Het bestuur van deze vereniging heeft aan de commissie van de Schiedamse Pupillencoinpetitie verzocht de voetbalwedstrijden in de maanden mei tot september niet meer op de woensdagmiddag op de Schie damse velden te willen houden, maar op de zaterdagmorgens. De jongens zijn dan namelijk vrij vac schooi en er zijn dan inderdaad voldoende lei ders beschikbaar wat voor dc woens dagen dikwijls niet het geval is. (Van een onzer verslaggevers) Per 1 juli is in werking getreden de door de gemeenten Schiedam, Maas sluis en Vlaardingen aangegane rege ling inzake de aanwijzing van een re gionaal woonwagenkamp nabij de Schie- kade te Schiedam. Ingevolge artikel drie van deze rege ling is dit kamp aangewezen als plaats, die door de woonwagens binnen het ge bied. dat de gemeenten gezamenlijk omvatten, moet worder. ingenomen. In verband hiermee is het woonwa genkamp aan dc Maassluissedijk te j Vlaardingen nu opgeheven. Vlaer Kol Bankiers anno 1691 delen U mede dat met ingang van 28 augustus 1961 hun kantoor te Rotterdam is verplaatst naar het nieuwe pand van de N.V. Levensverzekering Maatschappij - "Utrecht" aan de Zij prijzen zich gelukkig in deze moderne omgeving hun cliënten naar traditie - met persoonlijke aandacht - te kunnen ontvangen en van dienst te zijn. anno 1691 Voor het komende seizoen heeft het bestuur van de SKK contracten geslo ten met het Rotterdams Toneel dat op 14 september een uitvoering van de mu sical „Irma la Douce" zal geven. De to neelgroep Ensemble komt op 26 oktober. Dan spelen de oud-Schiedammer (oud- journalist) Ton van Duinhoven met zijn echtgenote Ina van Faasse de hoofdrol len in „Ingeborg", een spiritueel blijspel van de Zwitser Curt Goetz. Ook Fien de La Mar heeft een hoofdrol. Dan komt de toneelgroep Studio uit Amsterdam op 30 november in Schie dam. Op 4 januari zal er een gevarieerde avond zijn, georganiseerd door Frans Muriloff. Ieder jaar organiseerde de Kunst Kring een operetteavond. Daar is nu geen geld meer voor en daarom ko- Dagblad „De Rotterdammer": Schie damse redactie tel. 64154 b.g.g. tel 115588 toestel 51 (b.g.g. 80037) alleen voor redactie-aangelegenheden. Agentschap: II. J. Troost, Aleidastraat 23, tel. 65451 (alleen voor klachten, ad vertenties en abonnementen b.g.g. telef. 115588). Apotheken: Gouka en Co., Groene- Iaan 127, tel. 68035. Belangrijke telefoonnummers: Brand alarm 69123. Politie-alarm 64666 GG en GD-waarschuwing 69290. - ns GEZELLIGE zitjes zouden kun- nen staan aan de rand van het trottoir rond het Koemarktplein. Dat moet voor de wandelaars genoeglijk zijn, het is ook prettig voor de zitten- den onder de parasols die enerzijds het kijkje hebben op het stadsvertier en die anderzijds „temidden" van de Schiedammers blijven. Wij vragen ons dan ook af waarom niemand het ini tiatief neemt tot het creëren van der gelijke en meer terrasjes in Schiedam. Zo zal er aan het eind van de Broersvest. bij het toekomstige stadscentrum zeker behoefte aan ter rasjes ontstaan. Het zal daar genoeg lijk zitten zijn bij de grote pleinen, die binnenkort worden aangelegd. Als het stadhuis er is zal er ook behoefte zijn aan een zitje in of bij het stadhuis. We vinden het daarom heel jammer dat B. en W. het voorstel tot het creëren van een raadskelder niet hebben ge accepteerd. vanaf het terrasje de stad op zijn ge mak te bezien. De inboorling heeft be hoefte om zich een met zijn stad te voelen. Die verbondenheid groeit op een terrasje. De een zal er gaan zitten om over de laatste toneelwedstrijden van de SG te willen praten. De ander bekijkt de zwarte koffie om somber het woord 'Berlijn te laten vallen. Anderen zullen willen praten over het dichtwerk van Jan Slauerhoff of de poëzie van ds. Okke Jager. Uw ver slaggever zou er kunnen zitten om veel berichten te horen (heeft u ze?: telefoon 64154), hij zou er misschien wel met zijn hond zitten om het dier Schiedam te laten zien. Dan zouden anderen weer het koekje van de koffie aan onze hond geven. Het dier zou nog dikker worden en het in deze herfst dagen nog warmer krijgen. Dat zou dan weer stof opleveren voor een volgende AandeSchie. Zo ziet men waar terrasjes goed voor zouden kun nen zijn. rpil ZIJN TE weinig terrasjes in L Schiedam. We hebben het idee dat er wel meer gezellige zitjes zullen komen in Schiedam, de ideeën zijn er en dan zal de een binnenkort wel de ander stimuleren. Op de Koemarkt staat ook dit seizoen weer als van ouds het terrasje van De Amstelbron. Daar legde men al vele decennia ge leden de basis voor dit soort gezellig heid. De eigenaar van De Amstelbron wist hoe gezellig het zitten op het ter ras was. Hij zat er tenminste altijd. Zonder de heer Cattel lijkt dit' terrasje ondenkbaar. Toch is de heer Cattel er niet meer. Hij heeft onlangs stilletjes afscheid genomen, zijn zaak is in andere handeri overgegaan. Kijk, dat nemen we de heer Cattel nou kwalijk, in een lange reeks van jaren heeft hij zich als entourage van dat terrasje verbonden met Schiedam getoond. Wie leent niet zijn vrolijke groet? Toch is hij stilletjes weggegaan, kennel ijk niet beseffend dat Schiedams terrasjes hem nu missen. Dat is betreurens waardig. Wij hadden hem nog zo gaarne die altijd zwaaiende hand ge schud. De Gemeente-Bibliotheek van Schie dam boekte de volgende aanwinsten: Wijsbegeerte - Godsdienst Fordham. Inleiding tot de psychologie van Jung. '61; Visser. Kerkvorsten en kerkvervol- gers. '61. Licht. Het. der wereld. '61. Mens en maatschappij Galbraith. De economie van de overvloed. '61. Vós. Rijtuigen. '61; Posthumus-van der Goot. Vrouwen vochten voor de vrede. '61. Kijm. Kinderen vertellen. '61. Liefland. Het geestelijk gehandicapte kind. '61. Perquin. Algemene didactiek. '61. Schreu- der; Tips voor de studerende jeugd. '61. Natuurwetenschappen Diggelen. Zelf sterren kijken. '60. Toegepaste wetenschappen Honour. Tien mijlen hoog, twee mijlen diep. '61. HeHings. Hel ontwerpen van ver sterkers. '61. v Kunst. Schellart en de Vries. Burch ten en kastelen. '61. Schrijver. Glas en kristal. Dl. 1, '61. Borrebach. Kleuren fotografie voor iedereen. '61, Das. Zeil jachten. *61. Smol. Waterpolo. '61. Letterkunde Heerikhuizen. Het werk van Arthur van Sohendel. '61. Vestdijk. Gestalten tegenover mij. '61. Brecht. De Kaukasiscbe krijtkring. '61. Hille- nius. Tegen het vegetarisme. '61. Eyk- man. Frangois Villon." '61. Boudiër-Bak- ker. Momenten. '61. Geschiedenis - Land- en volkenkun de Henry. Een zwerver vertelt... '61. Houten. Kielzog. '61. Egeraat. Gids voor Auvergne. '61. Haven, Mennema en Nijhoff. Rotterdammer, waarheen? '61. Otto-Wasow. De Rivièra. '61. Brubaker. Aktaion in de wildernis. '61. Oosterwal. Papoea's, mensen zoals wij. '61. Mel- chior. We hebben een mammoet. '61 Bamett. De oorlog in de woestijn. '6: Bishop. Duel boven Engeland. '61. Jong De bezetting. Dl. 1. '61. Hendrikso Prins Bernhord. '61. De Vlaardingse politie heeft zondag avond aangehouden de 20-jarige lasser M. F. die in het bezit was van een da mesrijwiel, dat hij in,- Vlaardingen had weggenomen. Hij is opgesloten. Gnder grote belangstelling werden te Brielle onderlinge zwemwedstrijden tussen de Brielse Zwem- en po en polovereniging De Waterweg gehou den. Over de deelneming had men zeker niet te klagen. Toen het eerste BURGERLIJKE STAND SCHIEDAM. Geboren: Maria, C., d. v. J. F. Mol en J. C. J. M. Janssen; Josephina M.v d. v. D. de Jong en J. A. Meivogel; Jo hanna L.. d. v. A. W. J. Melissen en M. Langerak; Marlnus D.. z. v. M. Blomsteel en W. E. H. Simons; JHeinrich M., z. v. H. M. Damme en M. Hoekveen; Willem F., z. v. C. D. de Planque en J. F. J. Slegt; Nanny, d. v. K. T. Slotboom en L. M. Sonneveld: Fran- ciscus, z. v. J. A. Carels en M. van den Berk; Petrus H., z. v. H. T. de Raaij en P. Verduyn; Ferdinand, z. v. P. Willcms en M. Klepke; Martinus J. A., zl v. A. M. A. Steg- mann en J. A. Kramer; Hans. z. v. C. Vee- nendaal en J. A. van Veelen; Veronica G. M.. d. v. L. M. van der Laar en H, M. L. 'Dries; Johanna, d. v. H. F. Jung en J. A. H. van! Doordat het aantal deelnemers met der Waai; Theo, z v. H. L. Letsch en E. H.jtwee was toegenomen kon de heer Bon van der Graaf; Gerarda A. M., d. v. C. A. gers mededelen, dat met 80 deelnemers een nieuw record is gevestigd. (Van een onzer verslaggevers) ONDER grote belangstelling, ge schiedde maandagavond in de kantine van H.V.O. de opening van hét jaarlijks toernooi öin het per soonlijk schaakkampioenschap van Vlaardingen. Het toernooi dat onder auspiciën van de Vlaardingse schaak vereniging H.V.O., Shell en V.S.G. wordt gehouden is ditmaal georgani seerd door H.V.O. De voorzitter van H.V.O., de heer E. Bongers sprak een openingswoord waarin hij een bijzonder woord van welkom richtte tot de secretaris var. dc Rotterdamse Schaakbond, de heer W. Rijkee. Voorts bracht hij dank aan de directie van het Havenbedrijf voor de gastvrijheid in de H.V.O.-kan- tiric. Toch zei de heer Bongers, dat hij eigenlijk liever op neutraal terrein zou willen spelen. Vanwege de continudienst bij H.V.O. was het namelijk niet mo gelijk om de kantine geheel te sluiten, zodat de rust niet volkomen kan zijn. Hij sprak daarom de wens uit, dat er in de toekomst in Vlaardingen een ge schikte zaal zal komen, waarin alle spelers volkomen geconcentreerd hun zetten kunnen doen. Sosef en J. P. Baart Overleden: J. J. H. Hoenderkamp, 58 j f-ÏET IS NAMELIJK zo dat die ter- IJ- ni (jie andere gelegen- De heer Ph. N. Trompert jaar geleden, op 1 september in dienst van de N.V., Handelmaatschappij vh Pot en Van Nes. Van drie tot vijf uur is vrijdag in het Dakpaviljoen van het Grootharidelsgebouw te Rotterdam gelegenheid om de heer Trompert met zijn gouden jubileum te feliciteren. De firma F. W. Koudijs, reis- en pas sagebureau heeft een nieuwe ruimte gevonden voor een boekingsstand. De ze is in het souterrain van het wa renhuis Vroom en Dreesmann aan de Hoogstraat te Rotterdam. Wel be treurde hij het. dat enkele prominente spelers op bet schaakfestijn ontbraken. maar gelukkig behoort dit tot de weinig ;raa vijftig voorkomende uitzonderingen, aldus de voorzitter. Ook zei hij, dat het slagen niet afhan kelijk is van het aantal deelnemers, maar dat het er omgaat, dat iedereen zijn sportieve plicht vervult. Hij hoopte, dat de liefhebbers van het 64-ruitigbord voor 100 pet. genoegen zullen beleven aan het schaakfestijn, hetgeen ook mo gelijk is zonder een partij te winnen. Na deze hartelijke woorden van de H.V.O.-voorzitter hebben 45 schaaklief-treden. hebbers deelgenomen aan een snel- schatakwedstrijd, waarbij de nodige" ver rassingen niet ontbraken. U-U: Als maandag 4 september de eerste ronde gaat beginnen zullen de volgende partijen irvde hoofdklasse worden ge speeld: L. B. Jansen—L. Visser; B. KwindaczA. Hogerwerf en G. Korpel C. v. d. Mark. Promotieklasse A: L. VeldheerJ. van Witzenburg; E. C. HeynaJ. Akkermans; J. v. d. Berg J. v. d. Vaart en J. NagengastD. v; Dorp. Promotieklasse B: H. Uithol— W. v. d. Waal; A. Koopman—drs. An- werde; C. M. v. d. Gaag—C. Sio en P. KornaatA de Jong. Verdacht van verduistering van een auto ten nadele van een oude dame heeft voor de rechtbank van Rotterdam te recht gestaan de dertigjarige monteur M. L. R. Hij zou zich niet hebben gehouden aan de afspraak, de auto voor minimum 1400 te verkopen. Hij zou er mee naar Bergen op Zoom zijn gereden en de wa gen voor 200 van de hand hebben ge daan. De officier van justitie eiste 7 maan den met aftrek. De raadsman mr. K.'W. Brevet bepleitte een gecombineerde straf. Uitspraak over veertien dagen. Het Historisch Museum van Rotter dam wordt de wel zeer sfeerrijke en tourage voor enige bijzondere con certen. Op 15 en 22 september zal de vermaarde Henri Honeger uit Genève de zes suites voor cello van Bach uit voeren. Mogelijk volgt er in oktober nog een concert van het Strauss- strijklcwartet en in januari za! het August Wenzinger-kwartet (viola da gamba) in het Historisch Museum op- rasjes en al heden de sfeer brengen in een stad. De vakantieganger heeft behoefte om kenhuis aldaar overleden. O Gistermiddag is de dierenarts R. van Willigen uit Driebergen te Bergen op Zoom mst zijn personenauto tegan een berm gebotst en vanmorgen in het zie- (Van een onzer verslaggevers) "TROOSTELOOS hebben de zeilbootjes in de Schiedamse Jachthaven gelegen. De haven bood geen zomerse aanblik. In een „normale" zomer gaan de schuit jes naar de Zeeuwse wateren, naar de haven van Zierikzee, naar Zijpe, of ze blijven dichter bij huis om naar Helle- voetsluis of Beyerland te gaan. Een en keling waagt zich op de open zee. Van dat alles is niets of niet vèel geko men, De bootjes lagen maar te dobbe ren onder het regengordijn. Soms zag men dat de schuitjes toch nog bewoond waren maar de waterliefhebbers zullen niet enthousiast geweest zijn. Nu echter breek alsnog het zonnetje door. De bo ten behoeven dus nog niet op de kant. Het spel van de fleurige zeilen kan nog even het Schiedamse waterfront sieren. Vermoedelijk zal het septemberzonnetje alsnog wat vreugde brengen in het gro te corps van Schiedamse zeilliefhebbers Ook op ander (water)-gebied is er moge lijk nog enige vreugde. Bad Grocnoord had namelijk ook een heel slecht jaar. Nu is elk slecht seizoen in dit bad nog altijd beter dan de voorspellingen bij de bouw ooit geweest zijn. maar goed cr kwamen onvoldoende zwemwater- enthousiasten omdat ze al genoeg had den aan het regenwater. Nu is er plots weer belangstelling genoeg en er wacht een komende gast alsnog startsein weerklonk, stonden eén groot aantal jongens en meisjes van. acht'tot zeventien jaar. gereed om hun krachten met elkaar te meten. Dat er, vinnig werd gestreden bleek wel uit hét. hoge puntenaantal. Brielle wist met .126 tegen 109 punten 'deze ganimeerdé;wed strijd te winnen. - i - 25 m schoolslag meisjes: Marjan Eclelbos Maassluis 24.2 sec; Annelies v;d Bend Maas sluis 24.4 sec, Ineke Groenbveld Maassluis 26.4 sec. Anpeke de Boo Brielle 26.9. sec, Willie Weesie 29 sec. yrrjjD: 25 m vrije slag meisjes: Rietje Hollaar Maassluis 21 sec.. Diek van Duiker, Maassluis 22 sec. Corry Hollaar Maassluis Z3iSec, Jzn- neke "Nederpelt Brielle 24 sec, Ineke Groene- veld Maassluis 24.1 sec, Corrie de. Lege Maas sluis 25 sec. '"i'i'Lr 25 m schoolslag jongens: Cor Smit Maas sluis 24 sec, Bert van der Berg Brielle 24,4 sec. Henk van Citteren. Brielle 30.2 sec, A- Rijsterborgh. Brielle 32 sec. Kees Gelderland Brielle 32.4 sec, Nico de Borst-Brielle.: 36 !C» ""f 5./. 25 m' vrij slagr Jongens: Hans 'Scfcoltetf Briel le 23 sec, Nico Bels Brielle 25 sec. Kees Draai- sma -Brielle 3fc see.-: 50 m .schoolslag meisjes: Ineke Breevaari MaasSluis 46. sec. EHy van der-Pla^Maas sluis 47.9 sec. Joke Edelbos Maassluis: 48 gec, Wil Hagaart Maassluis 59 sec^Gorrïe Mosierdijk Brielle .52 sec, TinekeV Jonkers Brielle 52.1 sec; -y- 50 ra vrije slag- meisjes: Ineke ^Breevaairt 37.5 sec; Bep vari Santen, Brielle-<38? Sec» Lena Torrenian Brielle, 42 sec, Adrie CDeur Brielle 44 sec, Trene IQeiJweg ~Maassltds'4411 sec. Arie Lokker Maassluis 47 sec. 50 m schoolslag jongens: P van'-EiJsden Brielle 48.7 sec, Cor Smit •Maassluis - 52J sec, Gerrie Tuk Brieïlè 54.5 seer,T Bos Maassluis'55 see;; Leo van Santen Brielle 56 sec; Jan van der--.-.Beemt Brielle 59 sec. 50 m vrije slag jongens: Jaap Smoor Maas sluis 36.9 sec, Han Jacobs Maassluis 41 sec." Jan v d Beemt Brielle 45.4 sec, Gerrie Tuk Brielle 59 sec, Leo van Santen, Brielle 62 sec. ".éz 100 m schoolslag dames: Willie Weesie Briel le 1 min 55 sec, Atie de-Boo Brielle 1.59, Adrie Deur Brielle 2.5, Greetje Engelmoer Brielle 2.7, Marty van Adrughem Brielle 2.23 100 m vrije slag dames: Bep van Santen Brielle 1.28, Lena Torreman. Brielle 1.40 Adrie Deur Brielle 1.43. c 100 m schoolslag heren: Jan Jacobs Maas sluis 1 min 44 sec. Jaap Smoor Maassluis 1.45, Nol van Oosten Maassluis L49, Kees de Leeuw Brielle 2. Jan Poldervaart Brielle 2.4 sec, Peter Cansiani Brielle 2,5.- 100 m vrije slag heren: Nol van Oosten Maassluis 1 min 15 sec. '.Mary. Vosselman Brielle 1 min 24 sec. Joh an. Scfailperoort Briel le 1.28, teen Briekei Brielle 1.32. De inschrijving van eerstejaars stu: denten aan de Nederlandsche Econo mische Hoogeschool aan de Pieter de Hoochweg 122 te Rotterdam is bepaald op dinsdag 5 september van 's mor gens 10 uur af. Tevens kan men zich dan in laten schrijven by een der stu dentenverenigingen. Om 11 uur zal de rector Magnificus prof. drs. H. W. Lambers de nieuwe studenten toespreken in de aula van het hogeschoolgebouw. Hierna krijgen de nieuw aangekomenen groepsgewys voorlichting van docenten en studen ten. Na afloop is er een gezameniyke koffiemaaltijd. De openbare senaatsvergadering van de Hoogeschool is 18 september-om 5 uur 's middags. De rector magnificus zal in deze byeenkomst verslag uit brengen van het afgelopen studiejaar. De zesde internationale fototentoonstel ling van spoorwegpersoneel zal van 16 tot en met 26 september in Rotterdam wor den gehouden in de bovenhal van station Rotterdam Hofplein. De expositie staat onder auspiciën van de Fédération Inter nationale des Sociétés Artistiques et In- tcllectuelles des Cheminots. De opening 16 september om drie uur zal worden verricht door de president van de N.V. Nederlandsche Spoorwegen, ir. J. Lohmann. Deze zesde expositie wordt voor het eerst in Nederland ge houden na Keulen. Parijs, Neurenberg, Luze'rn en Wenen. Uit de ruim duizend inzendingen uit twaalf landen'zijn er tweehonderdvijftig in zwart/wit gekozen.- Hierbij komen nog zeventig kleurendia's. een goede ervaring. Indien het zonnetje zijn bestaan de millioenste bezoeker namelijk nog even wil aanhouden zal ontvangen. Bad Groenoord in het vijfde jaar van Dat kan toch net voor de sluiting, ten- m nste als het weer zal gaan meewer ken zoals vroeger in die goeie ouwe tijd wel het geval geweest moet zijn. De 16-jarige Van der Hoek geraakte met zijn bakfiets, beladen met galante rieën in het Zuidvlietwater te Maassluis. Hij en de bakfiets waren door omstan ders spoedig uit het tamelijk ondiepe water gehaald, maar met de lading ging dat minder vlot Onder ruime belangstelling is men nog geruime tijd bezig geweest in zwem- kieding dank zij het goede weer allerlei voorwerpen op te duiken, 'maar het lijkt niet waarschijnlijk, dat de'ge» hele lading galanterieën bovea waterids gekomen. l -

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 1