m Totaal sportvelden is al bijna drie hoger RADIO TELEVISIE I fljfegjg Man kreeg shock na een slippartij met scooter Val uit raam Uitleen studiewerken aanmer kroniek Een paar dingetjes in rijbewijs veranderd Grijper hapt gretig in nie uw sportveldcomplex Gemeente werkte snel en economisch I Expositie van affiches Rotterdamse life' HBSS e n ODIop viertal velden in „centrum"? VLAARDINGEN MAASSLUIS Tal van ongelukken in Schiedam h Cijfers Leeszaal en Bibliotheek Chef Coöperatie „D.E.S" jubileert Ex-broodbezorger wordt chauffeur Tijdens reisje van bej aarden overleden 1 1 SABA i» 1:1 DE ROTTERDAMMER PAGINA 3 DINSDAG 5 SEPTEMBER 1961 S^mmSBSm» zèï-.' Nieuwe methode Zorgvuldigheid li 11 NIET MEER GEDACHTEN SLIMME VW MENING... UIT DE WERELD In reserve en alleenverkoop voor en ^Ofqo^ Eerste Alledagdienst van nieuwe seizoen -- 1 Wanbegrip W ereldkampioenen modelzweefvliegtuigen in Rotterdam .„.en morgen dagelijks Adverienlit V"'v 4 Ky;S •m en'; ,tej: Twee voetbal velden en een korfbal- veld kunnen dezer dagen aan het to taal van de Schiedamse sportvelden worden toegevoegd. Dat dit reeds zo spoedig mogelijk is dient te worden geweten aan de activiteiten van de werkers in de weilanden achter sport park Harga, aan de Gemeentelijke Plantsoenendienst alsmede aan de economische werkwijze. Bovendien heeft de matige zomer er toe bijge dragen dat de structuur van de vel den van goede kwaliteit is. Er is namelijk flaast het zandliehaam voor Rijksweg 20 achter Bad Groen oord een terrein dat als voorraadma- teriaal voor de aanleg van de andere velden dient. Daardoor konden op kor te termijn enkele terreinen worden foezood. Voorkomen werd dat de sport velden daardoor eerst over twee jaar bespeelbaar zouden zijn. Dat is name lijk bij het inzaaien het geval. Bij bezoden is slechts van enkele rust tijd sprake. Het "bezoden is echter een duurder karwei, maar dat geldt niet voor Schiedam omdat de graszo den van bet voorraadterrein worden gebruikt en van een tekort aan gras zoden zal -geen sprake zijn omdat een deel van, het park -van een halfverhar- de toplaag zal worden voorzien. Bij de aanleg van de velden is ge bruik gemaakt van een vrij nieuwe me thode. De graszoden zijn namelijk niet van de terreinen gestoken, maar ge sneden. Daarvoor rijdt een machine met verticale en horizontale "schaar over het vehfeea 20 worden- gehele repen van d*bodem losgeSü'ëdëh.'" Ui •De werkers rollen de grasrepen op en deze worden later als matten over de niéuwe velden uitgerold. Met een regenbuitje of zoals nu ook geschied met de nieuwe stalenbuizensproeiap- paratuur vormt het nieuwe gras spoe- j dig een hechte bovenlaag. /ONZICHTBAAR voor de Schiedam mers ligt achter de bosschages reeds een fraai complex van twee voetbalvelden als een weelderige reserve en met de zekerheid dat geen der Schiedamse sportvereni gingen in terreinennood behoeft te verheren. Het snijapparaat is ook gebruikt voor het herstel van de huidige velden. Het werk kon daardoor heel vlot wordden gedaan. Zo bevonden zich vroeger een aantal sloten in het weilandengebied. De sport velden zijn over de sloten gelegd, maar aan het eind van het seizoen te kenden geulen zich af waar vroeger de sloten zijn geweest. De snijmachine sneed de grasmat van het oppervlak, de verzakkingen werden weggewerkt en de repen mat werden daarna weer over het opge- t, hoogde gebied gelegd. Met een regen buitje was het veld weer in een oog wenk'in de goede vorm, egaal en van kwaliteit. De aanleg van sportvelden -in een veengebied vereist veel zorgvuldigheid. De slappe grond moet een goede af- en ontwatering hebben. Daarvoor trekken de draglines nu brede en diepe geulen in de weilanden. Hier komen de sloten die tevens de grenzen van de sportvel den vormen. Naast deze afbakeningen, die. het waterpeil dienen te regelen, dient echter grote aandacht aan de top laag van het veld te worden besteed. De draagkracht moet voldoende zijn en de ontwatering moet worden verbe terd. Daarvoor liggen nu in de vlakte nog vele rode drainbuizen. Er zijn al heel wat van deze buizen de grond in gegaan en boyendien wordt de grond gemengd met zand e.d. Dat geschiedt nu. Daarom is het gebied tussen de huidige sportvelden en de Vlaardlngse grens nu niet te bereiken voor de Schie dammers. Achter de afrastering en, de bosschages werken de arbeiders in rus tige regelmaat.' Veel puin en ander grof materiaal dient voor de aanleg van de wegen die door het nieuwe recreatiegebied worden gelegd. Die wegen zijn nog niet gereed en daarom zijn o.a. de twee ge reedgekomen sportvelden onzichtbaar voor de Schiedammers. De twee voet balvelden liggen namelijk achter de ter- f 1 !?l HET is nu wel zover, de vakantie zal wel voorbij zijn. De zomer laat zich niet meer zien. De ene zo merse septemberdag kón ookal niet het regengordijn van onze uitstapjes doen vergeten. Och, we zijn wel blij geweest metde septemberzon, maar heb jeer veel aan? We waren toch bijna allemaal al terug van vakantie, behalve de gelukzaligen die op 1 augustus voor drie weken niet va kantie gingen en die er misschien wel vanwege de komende zon nog maar wat weekjes aanbreiden. Voor de ove rigen is het nu gedaan. Dat valt ook te bemerken aan de komende activitei ten. Er worden deze week meer avondbijeenkomsten van organisaties, verenigingen en instellingen gehouden. Dit tot vreugde van de zaalhouders in Schiedam, die steeds meer over in dolentie van de stadgenoten klagen. Onze SG wees er in her maandblad met de mooie foto's op dat Toon kunst goede concerten en Kunst Kring goede toneelvoorstellingen gaat geven in het nieuwe seizoen, OVERIGENS kan men ook zonder de vrije en dan natuurlijke zonni ge dag nog wel in gedachten bij de vakantie zijn. Dat gebeurt bij het wij iian het welwillende familielid kre gen. Er stond een mooi stadsgezicht je op met de naam Luzern. Dit om te balpennen, maar illucie, het opplak- tonen dat het anders is dan andere seltje is verdwenen, zeker waterverf en nu ziet niemand meer dat er spra ke is van Luzerns geschrijf. Minder vergankelijk zijn de servetjes uit Zut fen. Dat zijn inderdaad speciale ser- jes in Nederland, dat zal wel, maar vetjes. Misschien zijn er meer servet voor ons zijn deze papiertjes vrolijke herrinneringen. MEN kan de maaltijd vergeten als men de blik richt op die servetjes Ze zijn overigens niet door ons bij de VVV in Zutfen gekocht. Die VVV heeft heel slim op de goedkope papieren servetjes afbeeldingen gezet van alle mooie bouwwerken in Zutfen. Zo kan men er 'de middeleeuwse ves tingwal zien, de Drogenapstoren, de Walburchkerk, de Wijnhuistoren, de Spaanse poort en meer van die plaat jes die eraan herinneren dat de gra- venstad enkele honderden jaren terug het centrum was voor de duels tus sen Spanjool en Geus. DAT is wel wat voor Schiedam me nen totj. Èh, niet het duel van Spanjool en Geus, maar het offreren van servetjes. Onze VVV zou wat ka pitaal moeten verkrijgen om dergelij ke acties te kunnen houden. Dan komt Schiedam zeker in de belanp- stellig. Velen weten al dat Bad Groenoord mooi is, dat het Prinses Beatrixpark prachtig is, dat Euro poort fraai is, dat het sckepenspel im poneert, dat er- pittoreske oude gebou wen zijn in Schiedam. En toch weet de niet-Schiedammer het niet. Noem ■uw geboorteplaats in de wijde om trek en men maakt een veelbetekend gebaar van hand naar mond. Men meent dat Schiedam louter uit alcoho lica bestaat. Zelfs de limonade- en vruchtendrankbedrijven zijn nu al tal rijker dan dat veelbesproken gedeelte lijke verleden van Schiedam. DAAROM zal het nodig zijn dat Schiedam zelf het misverstand uit de wereld helpt. Dat kan o.a. door het uitgeven van soortgelijke reeds genoemde servetjes. Men zal de mooie papiertjes met de vele mame vlaaties van mooie vlekjes in Schiedam graag gebruiken in ons land en het buiten- land. Men zou er zelfs door verkoop geld mee kunnen verdienen. Dan die nen er meer folders e.d. met soortge lijke plaatsjes 'en de bijpassende ver haaltjes over Schiedam gereed te lig gen en door de VVV, door u en door ons het land te worden ingezonden,i naar de relaties, naar de vrienden, j naar de belangstellenden. Schiedam j zou een stad van betekenis kunnen wor j den voor het toerisme, maar gezien't de geringe activiteit gelooft geen Schie dammer dah reinen van HDVS en van Ursus-Demos aan de zijde van de Rijksweg. De Gemeentelijke Sportraad zal deze velden voorlopig in reserve houden om dat nog niets over de bestemming te zeggen valt. Komt bijvoorbeeld HBSS in nood' doordat de terreien bij de Hol- landiaan. direct moeten worden geofferd aan de aanleg van de Beneluxweg dan is het prettig deze velden alvast be schikbaar te hebben. Liever is het. de Sportraad als HBSS nog een volledig seizoen op de huidige velden kan spelen omdat dan meer vel den in het nieuwe gedeelte van het sportpark zijn hezood. Dan kan een meer practische verdeling geschieden. Daarom zal het korf bal veld hij de Sportparkbrug ook niet worden toege wezen ook al worden hier deze week de grasrepen gelegd. Het is namelijk zo dat overwogen wordt HBSS en ODX tezamen een viertal velden toe. te wijzen zodat voor beide clubs het prot. chr. cen trum kan worden gecreëerd. Dan zou de korfbalclub „Schiedam" op het veid bij de Sportparkbrug gaan spe len omdat Schiedam zal moeten plaats maken voor de bouwactiviteiten voor het Haversehmidt-bejaardentehuis in het Volkspark. Dit alies hangt echter af van de ontwikkeling in en rond sportpark Harga en daarom is het zo verheugend dat reeds nü delen van het sportpark gereed zijn gekomen. m v. HOGENDORPLAAN 47, hoek Seringenstraat. Telef. ÓI8985528. COÖP. TUINBOUWVEILING ROTTERDAM EN OMSTREKEN ROTTERDAM, 5 sept. '61. Sla A 8—17, B 48, Staand glas komkommers 75 en op: 43—54, 60 en op: 3748, 50 en cp: 3043, 40 en op: 26—36, 35 en op: 22—32, Kromme kom kommers 3943, Stek komkommers 12—17, Tomaten A 4.20—4.80, B 3.80—4.50, C 3.40— 4, CC 1.60—2.80, Tomaten binnenland 2—3.50. Bloemkool A 17—28, B 13—17, C '11—14, Spinazie 2439, Waspeen 1016, Pronk benen 17—24, Stok pr. bonen 6078. Stam. pr. bonen 30—52, Duitse bonen 404452, Snij bonen 40—79. Andijvie 71G, Postelein 26— 39, Selderij 2—3, Knolselderij 14—15, Kroten 6—9, Uien 510, Rode-kool 5—7» Doordat de vertegenwoordiger J. E. H. W. met zijn scooter maandagavond om lien over vijf krachtig moest rem-l men op de Burg. Van Haarenlaan bij de Ruys de Beerenbroucklaan In Schie dam slipte de scooter. De heer W. smakte tegen het wegdek. De Kethelse arts P. van der Kuy. die Juist passeer de. heeft eerste hulp »erleend. Het slachtoffer Is met een shock naar zijn woning vervoerd. Leen Westdijk. 23 jaar oud. kreeg maan dagmiddag een kei tegen hei hootd toen hij bij de Havenstraat stond te praten met eer. kennis. Om tien over half een passeerde een vrachtwagen van de Goudse Pakket Maatschappij. Een der wielen van de aulo reed over een losliggende klinker, die daarna tegen het hoofd van de heer Westdipt sprong. Het slachtoffer is met een bloedende hoofdwond naar het Ge meente Ziekenhuis vervoerd. De chauffeur F. J. O. van een vracht. (Van een onzer verslaggevers") Va morgen om kwart voor tien is de 21-jarige huisvrouw P. C. H. B.-S. uit het raam van haar woning in de Hoofd straat te Schiedam gevallen. Zij was aan de achterzijde aan het schoonma ken van de ruiten bezig. Daarvoor stond zij op de vesterbank. zij gleed echter uit, waarna zij op een lager gelegen draadglasruit van een afdak viel. Me vrouw B. zakte door de ruit. met haar armen klemde zij zich vast aan de spijlen van het afdak. Omwonenden heb ben haar weer op het balkon van de eerste étage getrokken. De GG. en G.D. is wel gewaarschuwd, maar heel won derlijk waren de verwondingen van zo geringe aard, dat de G.G. en G.D. geen dienst behoefde te doen. (Van een onzer verslaggevers) TN DE uitleen van boeken bij de Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Schiedam is een wijziging gekomen. De uitleen van het aantal boeken is vrijwel hetzelfde ge bleven in augustus 1961 als in dezelf de maand van het vorig jaar, maar terwijl de uitleen van romans met duizend hoeken is gedaald is de uit leen van studiewerken met meer dan zeshonder boeken gestegen. Het overige verschil wordt ontleend aan de opheffing van het filiaal te Maasdijk. In totaal werden uitgeleend 17692 boekwerken tegen 18023 in au gustus van het vorig jaar. Ook het aantal houders van leeskaarten daal de, namelijk van 5692 naar 5368. Het boekenbezit breidde zich uit van 161215 tot 61907. Verdeeld over de filialen is de uit leen als volgt: Centrale bibliotheek Lan ge haven: Romans 4118 (v.j. 4220), Stu diewerken 3399 (v.j. 2371), totaal 7517 (v.j. 15591). Filiaal Dwarsstr.: romans 729 729 (y.j. 869), studiewerken 120 (v.j. 156), jeugdwerken 494 (v.j. 445), tótaal 1343 (v.j, 1470)Filiaal Lorentzlaan: romans 945 (v.j. 1148), studiewerken 551 (v.j, 636), jeugdboeken 385 (v.j. 481), totaal 1881 (v.j. 2265). Filiaal dr. Wibautplein: ro mans 1254 (v.j. 1480), st idiewerken 814 ('v.j, 1095), jeugdboeken 1299 (v.j. 1368), totaal 3367 (v.j. 3943). Jeugdafdeling: jeugdboeken 1074 (v.j. 898), jeugdstudie- boeken 755 (v.j. 623), totaal 1829 (v.j. 1521). Filiaal Kethêl: romans 672 (v.j. 773), studiewerken 192 (v.j. 127), jeugd boeken 568 (v.j. 667), totaal 1432 (v.j. 1667). Uitleenpost Lindenhof: geen uitle ning. LTlfleenpost ziekenhuis: romans 310 Cv.j. 291), studiewerken 13 (v.j. 29), to taal 323 (v.j. 320). Correspondentschap Maasdijk: (opgeheven 1 janurari 1961) romans (v.j. 237), studiewerken (v.j. 21), jeugdboeken (v.j. 88Ï', totaal (v.j. 346) In de goed bezette .Laurenskerk is van middag de eerste Alle-dag-dienst in het nieuwe seizoen gehouden. Naar aanleiding van de schriftlezing uit Exodus 3 vers 1 tot 14 en Efeziërs 4 vers 1 tot 7 sprak ds. F. Oberman over „Roeping". „Nog altijd zet Mozes, die 3500 jaar geleden leefde, zijn stempel op de wereld met de scheiding tussen goed en kwaad. Mozes hoorde God zijn naam zeggen en als antwoord op die roeping, zei hij „Hier ben ik". XT, die kans hebt gezien ook met de verkorting van de middagpauze in verband met de vijf daagse werkweek hier te komen, gelooft u, dat ook u persoonlijk door Hem bij uw naam wordt geroepen? U bent van Hem. Zegt u ook nu „Hier ben ik"?, zo zei ds. Oberman. ft Sinds een jaar organiseert de Ncd. Ver. De Verzamelaar maandelijks een Ruilbeurs in de zaal van liber ty, ingang Grofbaan te Schiedam. On langs is de heer G. Poot Boerhaave- Iaan 55 b benoemd tot consulent van deze vereniging om het werk in Schiedam meer zelfstandigheid te ge ven. Tevens zal ter gelegenheid van het eenjarig bestaan binnenkort een grote tentoonstelling worden georga niseerd. Het bestuur van de Ned. Ver. De Verzamelaar hoopt dat alle verzamelaars in Schiedam maandag» avond naar de Ruilbeurs in Liberty zullen komen waar de voorzitter» te vens lid van het hoofdbestuur de heer Ger Kieffer mededelingen zal doen over de komende tentoonstelling. De veehouder P. J. O. heeft aan gifte gedaan dat een loslopende hond te Schiedam een van zijn schapen heeft doodgebeten. Hif vond het' dode dier zwaar verminkt in een bosje bij het terrein aan de Polderweg. De vooras van de vrachtanto, be stuurd door de chauffeur J. v. H. uit Vlaardingen brak maandagmiddag om tien voor half drie toen de heer H. van de Rotterdamsedijk te Schie dam naar rechts de Van Deventer- straat wilde inrijden. De auto werd daardoor stuurloos. Het voertuig reed een paal omver en het grasgazon werd beschadigd. De politie ontdekte in de as een oude breuk, die overi gens niet zichtbaar was geweest. De Schiedammer W. J. S. D. heeft aangifte gedaan van diefstal van een flets, die voor zijn woning aan de Kavendijk heeft gestaan. Van de scholier K. v. d. P. is een dames fiets gestolen, die op slot bij Bad Groenoord heeft gestaan. 41 De Kankerbestrijding-buscollecte voor het Koningin Wilhelmina Fonds op zaterdag 9 september 1961. Bus sen kunnen worden afgehaald aan het voormalig gebouw van het Rode Kruis. Lange Nieuwstraat 197 te Schiedam, op: vrijdagavond 8 sep tember van 7-9 uur en op: zaterdag 9 september vanaf 8 uur v.m. Komt u ook een bus halen om voor ons te collecteren? auto uit Amsterdam verleende maan dagmorgen cm tien voo- half elf geen voorrang aan de bromfielter A. B., die over het rijwielpad van de Rot terdamsedijk reed. De heer Van O. wilde van de Rotterdamsedijk rechts de Van Deventerstraat inrijden. Bij de botsing viel de 22-jarige A. B. op het wegdek. HU is met een her senschudding, een hoofdwond en een gescheurde spier bij de rechter knie naar het Gemeente Zeikenhuis ver voerd. De bromfietsbestuurster mejuffrouw W. E. is maandagavond oin kwart over acht in de Lange Kerkstraat gevallen. Vermoedelijk is zij geschrokken van de koplichten van een passerende au to. Bij dc val geraakten rechter knie enenkel van mejuffrouw E. gebles seerd. Zij is ter benandeling naar de Dr. Noletstichting vervoerd. Later kon zij naar huis worden gebracht. (Van een onzer verslaggevers) De chef van het filiaal van do Coöpe ratie D.E.S. in Schiedam aan het Dr. Wibautplein. de heer J. van Buren, viert deze week zijn zilveren ambtsjubileum. De heer Van Buren is een bekende en gewaarde kracht bij de Coöperatie. Hij heeft gedurende de 25 jaar altijd in Schiedamse winkels gewerkt. Voor het opdoen van ervaring omtrent de moderne zelfbedieningswinkels, maak te hij reizen naar het buitenland: Zwe den en Denemarken. Van deze studie profiteert het filiaal aan het Dr. Wi bautplein, dat onlangs geheel aan de moderne eisen is aangepast. De jubilaris kwam op 7 september 1936 bij de Coöperatie D.E.S. in dienst. Hij krijgt de zilveren speld en oorkonde. In de expositiezaal van de Rotter damse Kunststichting aan de Korte Lijnbaan is vanmiddag de internationaie affiche-tentoonstelling geopend. Dit vierde evenement, georganiseerd door ge noemde stichting in. samenwerking met de Vereniging Winkelpromenade Lijn baan en de Nederlandse Kunststichting, geeft een interessant overzicht van de reclamekunst in het aanplakbiljet. Een groot deel van de uit vele landen bijeen gebrachte collectie, nl. zeventig exemplaren, is in de openlucht tentoon gesteld od schuttingen van wit latwerk, dus functioneel. De expositie binnenshuis is verdeeld in drie groepen, te weten affiches van vóór 1900 waaronder historisch waar devolle stukken van o.a. Toulouse Lau- trec tussen 1900 en 1945 met werk van de beroemde Cassandre en van pro minente Nederlanders als Roland Holst, Toorop, Molkenboer en Sluyters en dan de grote naoorlogse verzameling. Wij hopen nader op deze „zijsprong" in de beeldende kunst terug te komen. it r\E C.J.M.V. „Prinsenstraat", de oud- *J ste afdeling van Rotterdam, bestaat honderd jaar, hetgeen dus betekent dat het gehele C-J.V.-werk in Rotterdam dit jaar een eeuw bestaat. Ter gelegen heid van dit jubileum wordt zondag 15 oktober in de St. Laurenskerk een herdenkingsdienst gehouden, waarin ds. H. J. van Heerden, voorzitter van het C.J.V., zal voorgaan. Het feest zal izich verder concentreren rond „De Boemerang", waar de jubilerende af deling zetelt. De jaarlijkse wandelmars van de C.J.M.V. „Boezemwijk", die dit jaar op 7 oktober zal worden gehouden, is opgenomen in het jubileum-pro-' gramma en krijgt dus een extra feeste lijk karakter. Op 21 oktober zal er een? avond zijn voor alle leden van de ge^ mengde groepen, terwijl er voor zater dag 28 oktober een reünie voor oud-" leden op het programma staat En na tuurlijk krijgen de jongens en meisjes van de Boemerang-clubs ook een eigen feestavond. VOOR 360 galerij woningen en 63 ga- rages, in negen blokken te bouwen in Oudeland, sloeg wijkraadsvoorzitter mr. M. A. B. L. van Meetelen maandag morgen op een terrein aan de Martha- laan in Hoogvliet de eerste paaL Met dit complex nadert deze wijk in de satellietstad zijn voltooiing: daarna moet er nog een complex van 250 wo- ningen komen en dan is Oudeiand ge heel afgerond. De heer Van Meetelen constateerde, dat de opbouw van Otidé-, land wel heel snel is gegaan. De eerste^ paal voor deze wijk ging in maart I960: in de bodem en nu, anderhalf jaar later, zijn er al zevenhonderd" huizen bewoond! De scholenbouw is aange pakt, vóór er nog van woningbouw sprake was. En die gloednieuwe schooi bleek nu al weer te klein. Ook dé winkelbouw kwam bijtijds van de grond. Het complex, waarvoor hij vandaag de eerste paal sloeg, achtte hij belangrijk, gezien de grote behoefte juist aan goedkope woningen. TYE Centenvereniging voor blinden „Steunt Ons Streven" te Rotterdam ziet terug op een bevredigend 91e ver enigingsjaar 1960. De openbare collec ten die in Rotterdam, Schiedam en Alblasserdam zijn gehouden hebben, meer opgebracht dan in 1959. Toch zou de opbrengst gunstiger zijn ais meer vrijwilligers zich opgaven voor deze jaarlijkse collecte. Ook in 1960 waren er verschillende attracties voor blin den. Zo was er een Paas- en Kerst verrassing bij de jaarlijkse viering van. kerstfeest in Palace te Rotterdam. Ook werd de jaarlijkse bustocht gehouden. Het tehuis voor blinden van de ver-, eniging aan de Slotlaan was volledig: bezet. Er.lcele aanvragen om plaatsing moesten worden afgewezen, omdat er geen ruimte beschikbaar was. Om meer plaatsen in het tehuis te krijgen zijn.: stappen ondernomen tot'een verbou-"' wing. Het 'aantal vragen om steun be-; droeg in 1960 achttien. Hieraan kon tegemoet gekomen worden. Van de in-, komsten die de vereniging he^ft, be-.,, droeg de. busopbrengst „centenverza-> meling" in totaal 47.229,61. \,„S' BURGERLIJKE STAND SCHIEDAM. Geboren: Brenda d.v. J Bleecke en E H van Leiden: Else d.v. A van Rossum en M de Vries: Korstiaan P z.v. F P de Jong en E M van der Bijl: Gerardus z.v. G Warnavva en P E Vos; Albert F z.v. A Krol en F Agter; Luclenne d.v. T Groenen- berg en A van der Kruijt; Marinus J z.v. P O uwen dijk en N Hulsc'ner: Martinus J z.v. W M Vester en C J L Preln; Marjolein d.v. B Hoekstra en L B Rademaker; Alberdïna M d. v. A M Hers bach en J Hoefman; Jan z.v. J van Veen en H B Pieijsier; Margo J d.v. J P Toonen en W van Daal; Ingeborg d.v. J H Kleijnjan en M de Lange; Adrianus C Z.v. L Hotgans en E C Vermeulen; Gudule L J d.v. A M A van der Mir.nen en C M A van der j Sande; Dominicus B J z.v. JJM Bakker en E C Verschuren; Victor P A z.v. P G de i Lange en A A van den Berge; Hendricus C J z.v. J G Ruigrok en A M J van Mil. Overleden: C Schouten. 89 Jr; F B Kant, 2 jr. j pRETlG hapt de sterke grijper van de dragline in de weke grond in het Schiedamse wei landengebied tussen het sport veldencomplex en Vlaardingen. De kersverse rechte sloten in dit gebied tonen aan waar bin nenkort nieuwe sportvelden ge reed zullen komen ten gerieve van de Schiedamse sportlief hebbers. „M'n rijbewijs hebben ze afgenomen, ik had er een paar dingetjes in ver anderd", zei de verdachte laconiek. „Maar hoe bent u dan hier geko men, uit Duitsland?", reageerde de economische politierechter in Rotter dam, mr. J. Meursing, verwonderd. ,JTou gewoon, met die Duitse trai ler „Als chauffeur ,Ja, als chauffeur... waarom niet? Ik rijd toch niet op een Nederlandse wagenop een Duitse kunnen ze me niets maken." De rechter en officier van justitie keken elkaar stomverwonderd aan, overrompeld door zoveel onnozelheid. De merkwaardige dialoog ontspon zich gisteren, toen mr. Meursing in een zaak wegens verbreking van het arbeidscontract belangstellend infor meerde naar het nieuwe beroep van de oud-broodbezorger J. G. M. R. uit Schiedam. De man had het in zyn oude betrekking niet langer uitgehou den dan twintig dagen en was wegge lopen na een ruzie met zijn baas. „Die keek me teveel op m'n vingers,In Aken vond hij een nieuwe baan bij een transportonderneming, als chauf feur op een zware en voor een leek levensgevaarlijke vrachtwagen. RÜ-ervaring had hü wel, ook een Ne derlands rijbewijs. Maar dat gold al leen voor personenwagens, niet voor vrachtauto's. En daarom had R. er maar derd". „een paar dingetjes in veran- Opgetogen heeft maandagavond een kleine greep van enthousiaste model vliegtuigbouwers de twaalf Nederlandse deelnemers aan de wereldkampioen schappen. die bij de Duitse plaats Leut- kirch Altau (bij Münchert) werden gehouden, ingehaald op het Rotterdam se centraal station. Voor de vreugde was alle aanleiding, want voor de eerste keer in de ge- scbiednis1 behaalde Nederland het teamkampioenschap in de belangrijkste categorie» dié van de modelzweefvlieg tuigen. Van 't Rood. Teunisse en Schul- tenn vlogen 2498 punten (is seconden) bijen en zorgden daarmee voor een fraaie en verrassende triomf op Tsje- choslowatrije <2459 pt.), Italië (2420 pt.) en de andere negentien deelnemende landen.' 1 s_.«- 1 -jb-, •In de rëstauratiekamer van' hét sta tion werd 'a avonds laat uiteraard nog een dronk uitgebracht op de prijswin naars en hun; fraaie toestenen„ die een spanwijdte hebben van l.i* tot 2.00 en het resultaat zijn van moeizame arbeid. Waarschijnlijk «allen de volgende kampioenschappen, in 1963, in Neder land worden gehouden.; De K.N.V.V.L zoektechter nog naar fondsen die de organisatie mogelijk moeten maken. De chauffeur was trouwens nog verontwaardigd ook over het „wanbe grip" van de juristen; „Waarom zou ik niet. zonder rjjbewjjs op Duitse trailers mogen rjjden.Daar heeft Nederland toch niets mee te maken? Vroeger reed ik ook op Belgische vrachtwagens en geen agent heeft er ooit iets van gezegd." F De politierechter maakte toen rhaai- aen eind aanhet gesprek en veroor deelde de oud-broodbezorger tot een boete van dertig gulden, subsidiair zes dagen hechtenis' voor het verbreken van het contract. Meer zat er ditmaal niet" in.' '- :"1' De chauffeur vond de uitspraak kennelijk redelijk, zei althans de heren vriendelijk goedendag én stapte buiten vrolijk in de auto. Met bestem- ming Aken... (Van onze correspondent) Zaterdag maakten de leden van de Bond van Ouden van Dagen uit Krimpen a/cl IJssei een reisje. Op de terugweg, bij Den Dolder. bleek de 73-jarigemevrouw. Bonte plotseling te zyn overleden. Aan vankelijk dacht men dat zij even zat te slapen, maar toen haar iets gepresenteerd werd en zij nergens op reageerde, kwaJ men de medereisgenoten tot de. ontstel lende ontdekking dat zij was overleden, Het stoffelijk overschot werd naar een ziekenhuis in Amersfoort overgebracht eri laat in de avond naar haar woning aan de Alb. Scbweitzerlaan te Krimipen a/d IJsseL Woensdag tussen 12 en 13 uur zal op de algemene begraafplaats de teraar debestelling geschieden. Oud-Katholieke KerkOrgelconcert Rü Stolk m.m.v, Trudi Schriel, fluit, 20 uur.' Dagblad „De Rotterdammer": Schie- damse redactie tel 64154 b.g.g. tel 115588 toestel 51 (b.g.g. 86C37) alleen voor re dactie-aangelegenheden. '-•■( o,Afs,ntï55?P:,I1. Trocst, Aleidastraat 23, tel. 65451 (alleen voor klaohten. ad-, verten ties «ai abmnemen^u bg.* teia£ 115588). Apotheken: Evers, 'Lange Haven, H ■ito*#

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 1