h G. de Snoo voor N.C.G.O.V. Geschiedenis meermalen door drank beinvloed lil i Oud-strijders ontvingen kogelvanger-in-leen „SAKOR" vraagt hulp om nazorg te blijven doen Chaotisch geheel achter sportpark „Harga" Deze plek is spoedig verdwenen Verhezen in Kethels gebied Toch 25 H.T.M.-bussen voor Rotterdam? Roiierdamse kroniek ■TwmMCAy Geeststroom nu in Vulcaanhaven „Verkoqptmc niet gelukt Bromfietser reed door na botsing Grote variatie in circus van Toni Boltini Aamvinst bij begin seizoen Sfeervol en met goecle geest Weer stroopwafelfestijn op komst Actie van 11 tot 17 september Na aanvaring gezonken Ru Stolk geeft orgelconcert Burgerlijke stand Bromfietser rijdt oude man aan Start Schiedams Chr. Mannenkoor Yaarbevoegdheid voor een week ontnomen MAPLE LEAF Rotterdamse zeeman verdronken Chef kabinet gaat naar Den Haag DE ROTTERDAMMER PAGINA 4 WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1961 Egypte (Advertentie) iet op de naam Formica want de merknaam Formica geeft garantie voor superieure kwaliteit in kunstharsplaat GEBR. PRINS BOUWSTOFFENHANDEL N. V. Wijnhaven 15 Rotterdam - telefoon 118940 ft 1 BRANDWEER KAZERNE MEER GELD VOORZIENING Geschiedenis Groepjes Vierkant M m% i Opslagplaatsen Kale vlakte V Vandaag.- ....en dagelijks gevoed over de verkoop van 25 nog niet door de HXM. gebruikte smtobusseh* Van het verloop der besprekingen worden de wethonders der betted* meenten regelmatig op de hoogte fehouden. Aanvankelijk was er sprake van, dat Rotterdam 36 bossen van Den soa overnemen. Doch door de export transactie met het ai Verheul, waardoor 23 H.TJH.-bussea naar Argentinië verscheept;: worden, blijven er nog 25 autobussen over, die aan de BJB.T,. af« souden kannen worden. Men verwacht, dat binnen korte tijd een beslissing over de" e*' verkoop der autobussen aan het Rotterdamse bedrijf sal vallen. ife. Üi 0 Een opgave van gevonden voorwer pen uit Schiedam: Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schie dam tussen 9 - 12.30 uur en 2 - 6 uur- armbandje, kinderschoentje, autostcp. Te bevragen bij de vinders: 1 paar herenhandschoenen. Schoones Mathe- nesserdijk 99 Rotterdam; speelpopje, St Jacobs Gasthuis, 33.K.Laan, kamer 38; autostep, Damen, Geervlietsestraat 15; 1 paar rolschaatsen, D. Smit Sav. Lohmanlaan 106; damcsporte- monnaee met inhoud, F. Schel, Dam- laan 49-7: aktentas met inhoud, Duij ser, Carthesiusstraat 9b; overall, P. Tein, Prof. Aalberselaan 93; dames- vest, mevr. Spithoven. Kortlandstraat 36a; gymnastiekpakje. Mijnheere, Vlaardingerdijk 347; damesvest, Oer- lemans, v.d. Werffstraat 170. Vlaar- dingen; zijden sjaal, v. Dijk. BK.Laan 191a; fietspomp, J. Goedhart, Hoofd straat 18; hondenriempje. J. v. Til burg. Nw. Maasstraat 50; kenteken plaat, W. Aalsma, Kersenlaan 9, Ke- thel; herenpolshorloge, J. de Regt. Dirk van Wassenaarstraat 19a. na 18.00 uur; étui met sleutels. G. Offer- man. Bosboomlaan 10c; damesvulpen. J. v. Geene. Antih. Muijsstraat 18: bril. mevr. Sierat, Newtonstraat 52; aansteker, W. Aalsma Kersenlaan 9, Kethel; heren-bril, C. Martijnse. Fah- renheitstraat 17b; ring met sleutels. Boas, v. Heuven Goedbartstraat 12S: Mej. M. E. S. uit Schiedam deed aangifte van de vermissing van haar fiets uit een afgesloten schuur achter de HEMA-flat. Op de Com. Houtmanstraat te Vlaar- dingen botste P. v. cl. T. met een bromfiets tegen een 8-jarige vielrijd- ster. Dit meisje sloeg plotseling linksaf om het schoolplein op te rijden. Beiden vielen. Het meisje kreeg enige schaafwonden aan het linkerbeen. De voertuigen werden licht beschadigd. Tijdens de ledenvergadering van de Dl'01 lli- tlX lS l i l ll IS afdeling Vlaardingen van de Ned. 7 7 heeft de Seert"noTu[tSl: WaKtlSCh ZO OUCl sluis in het Cojohonk een zeer interes- 77 7 7 sant betoog gehouden over het onder- n/c Wn 7DOl'Ot VI werp: „Drank en geschiedenis". Hij UC LVt^l OLll toonde daarin aan, dat de loop der ge schiedenis meerdere malen door de drank beïnvloed is geweest. Hij zei, dat het drankmisbruik practisch zo oud is als de wereld. Na de zond vloed lezen we, dat Noach een wijn gaard plantte, de druiven perste en van de wijn teveel dronk. Daardoor kwam de vloek over het geslacht Cham en een gedeelte van de wereld bevolking draagt die vloek nu nog. Spreker achtte het mogelijk, dat de wijn is gegeven voor het plezier van de mens. Maar die mens heeft er wat anders van gemaakt en heeft geen maat kunnen houden. Als het nu alleen bij wijn gebleven was, zou het nog niet zo erg zijn. De wijn van vroeger is niet te vergelijken met het gif, dat tegenwoordig wordt gemaakt. De oude Egyptenaren waren een be schaafd volk. Maar ook hier kend-e men de alcohoL "Uit aantekeningen blijkt, dat er in die tijd al bonden waren tegen drankmisbruik. De goede drank was in dat Egypte duur en daarom kwamen er surrogaten, die niet natuurlijk waren en giftig werkten voor de mens, zowel lichamelijk als geestelijk. mw importeur Viba Den Haag Alleenvertegenwoordiging voor R'dam en omstr. - Uitsl. voor Handel en Industrie. HET HEEFT in de kranten gestaan en dan is het zo want wat gedrukt is bevat waarheid is een al even oude waarheid, die echter weieens kan wor den aangevochten. Ditmaal heeft het bericht ons niet verwonderd want de plannen om te komen tot meer regio nale samenwerking van de brandwe ren hadden naar onze mening al jaren eerder moeten worden ingevoerd. Niet dat de brandweer in onze stad geen goed werk doet, maar het is nu een maal zo dat twee, of driemeer kun nen dan een en bij het beschermen van gemeenschappelijke belangen en de openbare veiligheid past geen riva- litieit tussen gemeentelijke korpsen. Overigens geloven wij dat die regiona le samenwerking er in wezen wé!, al tijd geweest zal zijn als het nodig was, maar nu zullen er dan vermoedelijk indrukwekkende richtlijnen in fraaie volzinnen op de papieren voorschriften komen. VAN MEER belang is echter dat de Schiedamse gemeenteraad zich binnenkort met de belangen van de brandweer in Schiedam gaat bemoei en. Het wo-rdt-namelijk tijd dat er een nieuwe brandweerkazerne komt. Er wordt wel naarstig gezocht naar een goede plaats voor deze kazerne, maar erg ver zijn de plannen nog niet. Toch nadert het tijdstip dat de kazerne moet worden afgebroken ih het belang van de bouw van het stadhuis. Juist zal zijn als men voor die tijd de plan nen voor de nieuwe brandweerkazerne gereed heeeft. Nu Schiedam hecht sa mengroeit met de naastliggende ge meenten gaat de plaats van Schie dams kazerne ten opzichte van de an dere kazernes wel een rol spelen. BIJZONDER BELANGRIJK voor on ze groeiende stad is dat er een ka zerne komt die in de verre toekomst nog als modem zal worden genoemd. Dat betekent dat er veel geld beschik baar moet komen. Het betekent o.a. dat nu eens moet worden bezien of er een kern. van beroepsbrandweerlieden in Schiedam dient te komen. De nood zaak van een z.g. vliegende brigade gevormd uit dergelijke beroepsbrand weer lieden lijkt nu zeker aanwezig. De praktijk bewijst dat het snelle uitruk ken van de brandweer al herhaalde lijk grote branden heeft voorkomen. Zo'n beroepsbrandweer zal dus wel meer geld kosten, maar in wezen meer geld verdienen. Misschien dat de bedrijven, die zoveel profijt hebben van het snelle optreden van de brand- Wer, een bijdrage in de kosten kunnen gaan leveren. Een soort „bescher- mingstoeslag". DE BOUW van de kazerne vraagt niet alleen een bouwplaats waar de kazerne veel ruimte zal hebben om de brandweer gemakkelijk direct naar ie der gewenst punt te kunnen doen gaan. Het vraagt ook tal van voorzieningen in dat nieuwe gebouw en hierbij moet gedacht worden aan de aanschaf van de modernste apparatuur. De electro- «ica maakt het mogelijk dat het waar- schuwingssysteem perfect wordt. Er dienen misschien wel meer wagens, andere materialen te worden aange kocht. Het zou mogelijk zelfs juister zijn als politie, brandweer en GG en GD in hetzelfde gebouw werden onder gebracht. Dan konden de telefonisten voor alle diensten dienst doen via een centraal alarmapparaat, dan konden de chauffeurs met en in alle wagens rijden, de monteurs zouden het onder houd van het gehele wagenpark kun nen hebben. Er valt zeker wat te coördineren, dat wordt een taak voor de nieuwe wethouder van gemeente werken. (Van een onzer verslaggevers) De vorige week tussen Maassluis en Poortershaven in de Waterweg gezonken coaster Geeststroom is vanmiddag om streeks een uur de Vulcaanhaven van het Havenbedrijf „Vlaardingen-Oost" binnengebracht. Zoals gemeld, hebben de bokken Arend en Kolossus van W. A. v. d. Taks Bergingsbedrijf uit Rotterdam, het scheepje gelicht, dat gezonken was als gevolg van een aanvaring met de Noorse tanker Jaranda. Vanmorgen vertrokken de bokken met het schip in de takels naar Vlaardingen. Inmiddels is men bij „Vlaardingen-Oost'' begonnen met het leegpompen van de kustvaarder, die eigendom is van de rederij Waling van Geest uit 's-Grave- zande. Eerst dan kan de schade worden vastgesteld en kan worden besloten welke werken moeten worden uitgevoerd om het schip geheel te herstellen. (Van een onzer verslaggevers) De beschaving van de oude Egypte- naren is dan ook voor een groot deel te niet gedaan door het misbruiken van al cohol. Wanneer een volk rijk is, zoekt het vermaak en plezier en dat schijnt niet te kunnen zonder alcohol. De oude Grieken hadden zelfs een God Bachus, die het mcut gediend kon wor den door het doen van de meest lieder lijke dingen, na het gebruik van drank. In de tijd van de hoogst beschaving, was ook het drankmisbruik het hoogst. De Romeinen waren een hard volk. Zij wilden komen tot de wereldmacht en ze kwamen er ook. Rome werd het middelpunt van beschaving. Maar er was een grote tegenstelling tussen de rijkdom bij de grootten en armoede bij de slaven. Beiden gingen hun blijd schap en verdriet verdrinken. Het is niet alleen de drank -geweest, die het Romeinse Rijk heeft kapot gemaakt, maar de drank heeft er wel -aan mee gewerkt. Ook in de middeleeuwen is er veel ge dronken -en dat gaat zo door in de ge hele geschiedenis. In de schilderijen uit de gouden eeuw, zien we bijv. bij Jan Steen dikwijls de kruik en het glas. De dichters uit die tijd, schreven dranklie deren, die verminkt in dronkemanstaal werden uitgelald. „Niemand kent zijn maat", aldus spreker, „en daarom is het beter, niet te gebruiken." Hij ging ook verder de geschiedenis na van Frankrijk en Enge land en bepaalde episoden uit ons eigen land. Alcohol wordt voor 99,9 pet. verkeerd gebruikt. Laten we die 0,1 pet. dan maar verwaarlozen en de alcohol niet gebrui ken, zo zei spreker. Deze vergadering werd geopend door de voorzitter, de heer W. M. W. Don die in zijn openingswoord een minuut stilte vroeg voor het onlangs overleden lid, de heer H, van Teylingen. Met enige goed gekozen woorden werd dit overle den lid herdacht en ook an de andere zieke leden van de vereniging werd ge dacht. Met deze vergadering is eigenlijk het winterwerk van de afdeling Vlaar dingen van de Ned. Chr. Geheelont houdersvereniging weer begonnen. Over het programma van deze winter zal in de volgende vergadering wor den gesproken. Het bestuur zal zich daar eerst nader over beraden. Een Schiedammer deed, ter waar schuwing van het publiek, aangifte bij de politie van een handig verkopers trucje. Voor zijn woning stopte gisteren een a*to, met een Nederlands nummer overigens. Er stapte een man uit, die in het Duits een verhaal opdiste, dat hij de Firato in Amsterdam had bezocht en nu niet genoeg geld meer had om de vliegtuigpassage naar Duitsland terug te betalen. De onbekende bood daarop dames- en kinderkleding te koop aan tegen een lage prijs. Als verklaring van de lage prijs gaf hij op dat de kleding gesmokkeld zou zijn. De Schiedammer ging niet in op het aanbod maar waarschuwde in plaats daarvan de politie. Nu het winterseizoen weer voor de deur staat, is het Schiedams Chr. Man nenkoor na de vakantie weer met veel animo gestart. Dat dit koor zowel in als buiten Schiedam een goede reputa tie verworven heeft onder de bekwame leiding van de heer Jan van der Ree is wel gebleken. Zo gaat Schiedams Chr. Mannenkoor op 13 september naar Loosduinen om een concert te geven, bij de Stichting „Ockenburg". Op 19. september is het koor te gast in Rijswijk op verzoek van Rijswijk's Chr. Mannenkoor, ver volgens geeft Schiedams Chr; Mannen koor een najaarsconcert in de Juliana Kerk te Schiedam op 26„oktober alwaar door Feike Asma het orgel bespeeld zal worden. Verder zal worden meegewerkt in de Grote Kerk te Schiedam op 17 novem ber waar de Oecomenische Raad een gebedsavond hoopt te. houden. Tenslotte ligt het in de bedoeling om op 21 de cember in de Opstandings Kerk een Kerstconcert te geven. Doordat een bromfietser op de Prof. Kamerlingh Onneslaan te Schiedam zon der een teken te geven naar lirdes de Franklinstraat insloeg, kwam hij in botsing met een scooter. De berijder van de scooter, de 25-jarige musicus R. E. v. d. L. kwam te vallen, waar bij hij enkele schaafwonden opliep, ter wijl de scooter vrij ernstig werd be schadigd. Maar de bromfietser reed, na even opgekeken te hebben, rustig door. De heer V. d. L. is ter plaatse verbonden door verplegers van de G.G. en G.D. Het grote Nederlandse circus van Toni Boltini heeft dinsdagavond de eerste Rotterdamse voorstelling gege ven. In een bijna te volle tent is een programma geboden, dat was samen gesteld uit internationale circusnum mers uit Nederland, België, West- en Oost-Buitsland, Engeland en Zuid- Amerika. De jongste artiste uit het gezelschap was de 9-jarige Maria, die samen met de 12-jarige José sierlijk balanceert op een strak gespannen draad. De eregast uit het programma werd de heer Wil kes Sr. (72 jaar) genoemd. Ondanks zijn leeftijd gaf deze beroemde dres seur en hippoloog met prachtige paar den en kleine ponny's een spannend nummer weg. De zakelijke leider en stalmeester WiUy Klijs kondigde de nummers aan. Een cloivn zorgde ervoor, dat het pu bliek zich ook tussen de bedrijven door niet verveelt. Voor de hoogtepunten zorgden de Eagles Troupe, die op de hoge draad toeren verrichtte en de drie Picidis aan de vliegende trapéze. Grote span ning bracht ook mr. Lin. Zijn balan ceren met honderd opeengestapelde glazen doet soms het ergste vermoe den. Maar mr. Lin brengt het er na tuurlijk uitstekend af tot grote opluch ting van het publiek. Heel vermakelijk zijn de chimpansees van captain Lens, Het publiek maakt bij al dit plezier en alle spanning bovendien nog een ruimtevaart naar Mars. De artisten krijgen stuk voor stuk een warm ap plaus, waarvoor zij in de grote finale het publiek hartelijk danken. Het circus blijft tot en met 17 sep tember in de Maasstad. De Raad voor de Scheepvaart heeft de kapitein van het m.s. Niagara. F. W„ gestraft, door hem de bevoegdheid om als kapitein te varen op zeeschepen te ontnemen voor de tijd van een week omdat hij, aldus de raad, schuld heeft aan de stranding van zijn schip op 27 november 1959 op aarö in de kleine belt. Het schip voer van "Vlaardingen naar Fredericia in Denemarken in zeer don ker en heiig weer. De kapitein is toen bij het navigeren, ernstig te kort ge schoten". Hij heeft nagelaten de gis behoorlijk bij te houden en het echo lood te gebruiken. De noodreparatie te Kopenhagen heeft ongeveer 6 dagen gevergd. (Van een onzer verslaggevers) Dat genoeglijke contactavonden nn wel uit de tijd zijn logenstraften de leden van de afdeling Schiedam van de Ned. Bond van Oud-Strqders en Dragers van het Mobllisatiekruis dins dagavond in gebouw Christelijk Sociale Belangen waar met de eerste van een reeks maandelijkse bijeenkomsten het seizoen werd geopend. Er stonden geen spectaculaire gebeurtenissen op het programma en toch beleefden de leden met hun dames een sfeervolle avond. Dat is de kracht van een ver eniging waar een. goede geest heerst. De dames hebben zich gisteravond weer even geanimeerd achter de sjoel- plank gezet als vorig seizoen. Hoge of lage totalen werden geschoven en ern stig werden de cijfers genoteerd. Voor zitter P, van Riin kon zelfs een nieuw spel introduceren. Er is een groot werp- bord vervaardigd en prompt contro leerde ieder dat het werpen naar de roos met de koperen pijltjes moeilijker is dan het lijkt. Deze organisatie wordt gedragen door een groot aantal oude getrouwen, die dan ook nimmer ontbreken. Ze waren er ook dinsdag, de heren A. de Jager, H. D. Bakkes. P. van Rijn, vader en zoon Har tingsveldt, de heer J. van Putten. In een oogwenk waren er groepjes gevormd die zich aan een gezelschapsspel wijden of die louter bij elkaar kwamen om gezellig te babbelen of zoals de functionarissen deden om wat te lezen. Betreurd werd dat het lid G. Rasman niet aanwezig was wegens vakantie en dat had zijn reden. Verheugd kon voor zitter Van Rijn namelijk aan de leden mededelen welk een verrassing de leden Rosman, Drenth en Hartingsveldt de oud strijders hebben bereid. Als bestuursleden van de schiet vereniging betreurden deze heren het dat de oud-strijders in de grote zaal van gebouw Christelijk Sociale Be langen niet beschikten over een goede kogelvanger voor de schietwedstrijden. Onlangs heeft de schietvereniging „Schiedam'' in de Koopmansbeurs de beschikking gekregen over een tiental kogelvangers. De heer P. J. Drenth bood namens de f schietvereniging dinsdagavond aan de oud-strijders een dergelijke kogelvanger in bruikleen aan. Het is een stalen vier kant waarin de kartonnetjes met de ringen en cijfers kunnen worden ge plaatst De kogels vallen van het staal in een opvangbak zodat de heer A. BaUijns niet meer bevreesd behoeft te zijn dat de vloer van CSB zal worden beschadigd. Dit is zeker van belang omdat binnen kort in de grote zaal een geheel nieuwe en fraaie vloer zal worden gelegd. De kogelvanger is elektrisch verlicht, zodat de schutter door op een knop te drukken precies kan zien wat hij geschoten heeft Voorheen werd gebruik gemaakt van een plank waar de cartonnetjes werden op geprikt. Dat had vele nadelen, dakon de schutter zelf niet zien wat hij ge raakt had. - Prompt heeft ook ieder van deze nieuwe aanwinst gebruik gemaakt en het idee werd geopperd om te komen tot schietwedstrijden tussen de oudsstrijders en de leden van de jonge schietvereni ging. I Vorig jaar is in Schiedam een spe ciaal actiecomité ten bate van de SAKOR in het leven geroepen. Dit comité schrijft ons: In enige jaren tijds, is de siroopwafel- aktie ten bate van de samenwerkende kinderbescherming organisaties (SA KOR), uitgegroeid tot een voor Schie dam bijzondere gebeurtenis. Gelukkig maar! Nog steeds kampen de bij Sakor aangesloten verenigingen met het nij pende probleem: hoe de middelen te vinden, nodig om voor 55.000 kinderen van alle gezindten een goede toekomst te scheppen. Natuurlijk helpt de overheid in belang rijke mate met subsidies! Maar daar. mede alleen kan dit veelomvattende werk niet in stand worden gehouden. Mogen wij een zeer belangrijke, maar niet gesubsidieerde taak van ons werk onder uw aandacht brengen? Dat is nazorg! Uw kinderen zullen zich, na het verlaten van de ouderlijke woning bij moeilijk heden van welke aard ook, tot vader en moeder kunnen wenden. De aan Sakor toevertrouwde kinderen weten zich bij hun eerste wankele stappen in de maat schappij, met raad en daad gesteund door de verenigingen, die zich nog steeds verantwoordelijk weten voor hun (Van een onzer verslaggevers) Een vreemd plaatje. Tenminste schijnbaar. Toch is het een foto van Schiedams grondgebied. Twee man netjes zitten hier op een plaats waar weinig Schiedammers kannen komen en het is welzeker dat deze plek er heel spoedig niet meer zal zijn. De heren op de foto zijn mannen van de krant, die zijn gaan zien waar er ge werkt wordt in Schiedams grond. Dat is o.a. een taak van verslaggevers, ze kijken terwijl de overige stadge noten zich aan de dagelijkse arbied wijden. Ditmaal keken de verslaggevers wel ïoals altijd geïnteresseerd, maar toch klonk in hun gesprek de droefenis na om wat verloren gaat in het Ketbelse gebied. De stille laantjes, de bomenrij en. het imponerende verre uitzicht over de eeuwenoude landerijen zal' moeten verdwijnen. Het vreemde plaatje toont ee «chao tisch geheel van puin en ander mate riaal dat achter sportpark Harga is neergesmeten. Eerst dachten de ver slaggevers dat ze op de ruïne van een huis zaten, maar deskundigen deelden mee dat het hier louter puin betreft dat dienst moet doen als onderlaag voor de wegen in het nieuwe park. Naast het puin liggen mooie ronde heuveltjes. Een terp of de aanleg van een wielerbaan dachten de belangstel lenden, maar het was weer niet waar. Terpen zijn er niet vlak achter het sportpark. Van de wielerbaan is nog niets te zien omdat het werk nog niet kan worden gedaan. Het is namelijk zo dat de aanleg van de baan veel studie vereist. Nog niet bekend is-of de bovenlaag van de wielerbaan van beton of een ander materiaal, bijvoor beeld bitumen zal zijn. De vrees voor verzakkingen op het weke veen in Harga is niet denkbeeldig. Daarom dient er heel wat becijferd te worden om later zeker te zijn dat de wielerbaan niet in brokken wegzakt. De heuveltjes in het weiland zijn dan ook slechts opslagplaatsen van kostbaar vuil. Het is afval van de vroegere stort plaats aan de Oudedijk, maar voor de tuinarchitect is dit afval van waarde omdat het zal dienen als materiaal dat in de bovenlaag van de half-verharde velden zal worden gemengd. Op het ogenblik worden de vuilnishopen roet rust gelaten cn dat heeft tot gevolg ge had dat er wonderlijke heuvels ontstaan in de polder. Voor de jeugd is het een dorado. Men mag er wel niet komen, maar dat verhindert de jongeren niet om oorlogje te spelen (;:ie de keienvesting op de voorgrond), om er bomen te kappen, vuurtje te stoken. Ver op de achtergrond staan de bo men bij Groenoord, die ook ten dode ge doemd zijn. Op de voorgrond ligt nu een kaie vlakte. De werkers van de Plant soenendienst hebben op deze vlakte de graszoden gekweekt die nu op de sport velden worden gelegd. Later wordt van deze kale vlakte weer sportterrein gemaakt zoals van de zandrug achter het grasland over enkeie jaren een brede autoweg zal zijn gemaakt. Dun zijn de herinnerin gen aan de inheemse stammen die hier tweeduizend jaar gelden hun vee nebben geweid en hun vele houten hui zen hebben gezet wel volkomen ver vlogen. Advertentie Op de Maas ter hoogte van Boxmeer is het 500 ton metende schip Maas, schipper Broer uit Rotterdam, gezon ken na een aanvaring met het Franse schip Papin. De Maas was met steenkool onder weg van Stein naar Rotterdam. De Pa pin heeft de Maas midscheeps getrof fen. In de South Side Haven van Chicago is woensdag de Rotterdamse zeeman Antonius Deckers verdronken. Hij maakte deel uit van de bemanning van de Prins Alexander. welzijn. Dit schept maar al te vaak financiële problemen! U kunt er echter voor zorgen, dat Sakor lean blijven nazorgen!!! In de week van 11" tot en met 16 september start Sakor weer met de unieke siroopwafelaktie. Enige honderden jongelui zullen uit zwermen om u de bekende zakjes aan te bieden, inhoudend twee heerlijke Goudse stroopwafels voor 25 cent. Wij hopen dat de jeugdige Schiedammers handen tekort zullen kennen, om u van de bekende Goudse lekkernij te voor zien! Deze week geen koffie op tafel, zonder een Sakorsiroopwafel! De centrale post der aktie is ditmaal gevestigd in de voormalige lagere school naast het Gymnasium, Lange Nieuwstraat 183. Tten slotte voor u die het werk der kinderbescherming op directe wijze wilt steunen: uw bijdrage wordt gaarne in ontvangst genomen op giro 56 4210. ten name van Stichting Sakor te Utrecht! In de Oud-Katholieke Kerk aan de Dam 30 zal vanavond de organist van de Anglikaanse Kerk, Ru Stolk, concer teren. Tevens verleent medewerking de fluitiste Trudi Schriel. De toegang is gratis, nafloop zal een collecte ten ba te van het bouwfonds voor de Oud-Ka tholieke Kerk worden gehouden. Het programma is als volgt: 1. Trum pet tune H. PurceH (1658—16S5) orgel; 2. a. Toccata, b. Concerto G. F. Han del (16851759), orgel; 3. Sonate in Bes, G. F. Handel, Courante. Adagio. Allegro, orgel en fluit; 4. Preludium en Fuga in D„D. Buxtehude (1637—1707) orgel; 5. Sonate in C, Largo, Allegro, Largo, Allegro, F. M. Veracine (1690 1768) orgel en fluit; 6. a. Ich ruf* zu dir, Herr Jesu Christ, b. Wenn wir in hSchsten Nöthen sein, J. S. Bach (1685—1750), orgel; 7. Sonate in C, An dante. Presto, Allegro, Adagio, Menuet I, Menuet II, J. S. Bach, orgel en fluit; 8. Concerto in G, Allegro. Grave, Pres to, J. S. Bach, orgel. TARENLANG zat de Tweede Chr. b Technische School van Rotterdam verspreid over allerlei gebouwen. Met ingang van vandaag, woensdag, is dat officieel afgelopen. Dan opent name lijk burgemeester mr. G. E. van Wal- sum van de Maasstad officieel het fraaie gebouwencomplex, datis ver rezen in Rotterdam-Zuid, vlakbij het Verzamelgebouw-Zuid en de plaats waar in de toekomst het protestants- christelijk ziekenhuis „Ikazia" zjjn welkom werk zal ontplooien.: Vorige week reeds hebben de 740 leerlingen bezit genomen van de school. Daar mee is het gebouw meteen vol vol gend jaar verwacht men 750 leerlin gen. De naam van de school is „De Vaan" geworden, zij staat aan- de Vaanweg en dus lag deze betiteling voor de hand. Het project heeft ruim f 2 miljoen gekost. „De Vaan" heëft 21 leslokalen, twaalf voor theorie, vijf voor tekenen, drie voor handvaardig heid en een voor natuurkunde.' Er4s een grote hal in het drie verdiepingen omvattende complex, er zjjii kamérs voor directeur en leraren, er rs zelfs een medisch centrum. „ALS je iets nodig had, of je moest iets weten, klonk het altijd: „Vraag het maar aan" Juch". En dan kwam het altyd in orde. U"," meneer Juch bent eigenlijk de manager .van debibliotheek geweest Zowel ih ;de crisistijd als in de oorlog heeft .ü-trw taak met toewijding vervuld in een bibliotheek die wy de beste van het land zouden willen noemen." Deze woorden sprak de presidentcuxatbr van de Ectaiamische Hoogeschool te De heer Juch nam ih het schoolge bouw wegens bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd afscheid^ "na ongeveer 43 jaar van zijn leven" aiim de Economische Hoogeschool verban den te zijn geweest De presiaeat-eu- rator bood de heer Juch namens het college van curatoren de zilveren; ere penning van de Hoogeschool aan met de inscriptie - „Stevig in de storm". S (Van nen onzer verslaggevers) De heer A. G. Kloots, chef van het kabinet van. de secretarie der gemeen te Vlaardingen, heeft een benoeming aanvaard bij het directoraat-generaal van Openbare Orde en Veiligheid van het ministerie van Binnenlandse Zaken. De heer Kloots zal per 15 oktober de gemeentedienst verlaten. AFGETOGEN heeft een kleine groep van enthousiaste modelvliegtuig bouwers de twaalf Nederlandse deel nemers aan de wereldkampioenschap pen, die bij de Duitse plaats Leutkircb Altau (bij München) werden géhou- den, ingehaald op. het Rotterdamse centraal station. Voor de vreugde was alle aanleiding, want voor de eerste keer in de geschiedenis behaalde Ne derland het teamkampioenschap in-de belangrijkste categorie, die van de mo delzweefvliegtuigen. Van 't Rood, Teunisse en Schudtenn vlogen 2498 den daarmee voor een fraaie en ver rassende triomf op Tsjechoslowakye (2459 pt.), Italië (2420 pt) en de an dere negentien deelnemende landen, punten (is seconden! bijeen en zorjg- SCHIEDAM. G«boren: Harry O ï.V. A L A vaa Steenoven en P S Koekteen. Overleden: C M van GeoL 38 jr wed van CAM Jansen: C van der Zwel» 78 Jr echte van J C A Koning; SP Trtmp, 49 jr; J"-C Pannekoek. 4 maanden. T Jr Jf r Oud-Katholieke Kerk: Orgelconcert Ru Stolk m.m.v, Trudi Schriel, fluit, 20 uur. Opstap dlngskerk: Bezinningsbijeen komst Ver. tot Bev. van Chr. Ond. in Schiedam, lezing M. "Vlasblom over _Qe VGLO-school". 20 uur. Dagblad „De Rotterdammer": Schie damse redactie tel 64154 b.g.g. tel 115588 toestel 51 ib.g.g. 80Q87) alleen voor -re- dactie-aaagetegenheden. Agentschap: H J. Troost, Aieidastraat 23, tel. 65451 (alleen voor klachten, ad vertenties en »b innemen ten b.g.e. telef 115588). Apotheken: Evers, Lange Haven. Belangrijke tet^oonnnmmers: Brand alarm 69123. Polttis-atarm 64668 GG ea GD-waarsehawmg 69290. De 82-jarige heer D. de Lange uit de St. Liduinastraat te Schiedam Is dins dagmiddag omstreeks 5 uur. toen hij het rijwielpad van de Burg. Knappertlaan overstek zonder uit te kijken, aangere- den door de 17-jarige bromfietsrijder M. A. O. Bij de botsing zijn belden ge vallen.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 1