Goede veel taptoe trok zeer belangstelling 134.700 OSSS^ i Programma geref. jeugd zal twee weken duren kroniek Sterk MVV - na rust slaat VVOR - met 2-7 gooi maar in de was.. boogaard Schakers hebben grote plannen Vanavond herhaling Rotterdamse Groeiend „Schiedam" met 3 tientallen competitie Jeugdweek start met jeugdzondag Zeelui vechten: twee gewonden OPROEP:STEUN RECLASSERING Folders huis-aan- huis zebra-actie Vele activiteiten in Maassluis OE ROTiEltDAMMEK PAGINA A MAANDAG 18 SEPTEMBER 196J voor alies wat uw radio en tv betreft nwdem ARTIKEL.... SPIL.... (Advertentie) pü «an en per meter S Uitblinken Pijpers Finale en morgen Instructie-avond DE, Bergen vuil, wasgoed elke week - en toch 's Maandagsavonds vrolijk en fit. Eén van de vele voordelen van zo'n was- kombinatie of -automaat van Boogaard. Kom gerust eens met Boogaard praten. Wij kennen alle merken en modellen op ons duimpje en kunnen u daarom het beste adviseren. Niet voor niets heeft de naam Boogaard bij al z'n klanten zo'n vertrouwde klank. Ja, bij Boogaard koopt u volkomen veilig SCHIEDAMSEWEG 41 - TEL. 6000 - VLAARDINGEN Mutaties Streektournooi Vandaag ....en morgen ...en dagelijks (Van één onzer verslaggevers) De Jeugdweek 196! vnn het Geref. jeugdverband is in Vlaardingen ingezet met een jeugdzondag. In alle kerken werd in de morgendiensten bijzondere aandacht geschonken aan het werk van je jeugdverenigingen, dat zo belang rijk is voor de vo..iung van jongeren, pe predikaties waren dan ook op het jeugdwerk gericht. Een feestelijke aanblik boden op deze zondag de fraaie veelkleurige boeketten 0p de kansels, die er door de jongeren waren neergezet. Op een lange tafel stonde vele bakjes met fruit, die door oud en jong beschikbaar waren gesteld Voor de zieken en ouden, van dagen. Na afloop van de dienst heeft de jeugd dit fruit persoonlijk aan de van de predi kanten ontvangen adressen afgeleverd. Er werd ook een collecte gehouden [en bate van het jeugdwerk. Nu han teerden tijdens deze rondgang eens met <je diakenen en collectanten het collec- jezakje, maar gingen jongens en meis- ies door het kerkgebouw om een bijdra ge te vragen voor hun arbeid. Een jeugdzangdienst in de Pniëlkerk -,verd helaas niet zo druk bezocht. Er werden vele blijde liederen gezongen, je organist Kees van Eersel speelde de foccaüne van Nico van den Hooven en joke Hoogerwcrf en Janny Baatenburg de Jong declameerden. Aan boord van een Engelse tanker, liggende aan de Kon. Wuhelmmahaven in Vlaardingen raakten zaterdagnacht twee bemanningsleden in een hevige vechtpartij. Hierbij werden de 21-jarige matroos D R. J. en de 44-jarige matroos A. A. verwond. Laatstgenoemde moest in het Havenziekenhuis te Rotterdam worden opgenomen. (Advertentie) (Van een onzer verslaggevers) De taptoe Vlaardingen 1961, die door het Ylaardingse Tamboer- en Pijper- corps „De Pepers", ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van „Liefde en Vrede" werd georganiseerd, heeft een bijzonder grote belangstelling gehad. Daaraan zal ook het uitzonderlijk mooie weer van zaterdagavond niet vreemd geweest zijn. In totaal waren er 50 medewerkers LATEN WE het vandaag niet heb ben over de „ethiek van de jour nalistiek". We zouden het kunnen heb ben over het feit dat in deze krant in augustus een stuk stond over een Schiedammer, die zijn koperen ambts jubileum (niet) zou vieren. Enkele dn gen later rinkelde de telefoon bij het bureau can die jubilaris en die dag stemd er een merkwaardig „jubile- umartikel" over de jubilaris in een krant „Vandaag, vrijdag 1 septem ber" en „Om met de woorden van de assistent te spreken stond er. Laten we aannemen dat de aankon digingen enige waarheid bevatten en het dan ook vanddag niet hebben over de noodzakelijkheid van een integere, waarheidsgetrouwe berichtgeving waarbij uiteraard ook het plagiaat met kan toorfcomen. ALS WE het bovenstaande dan ge daan hebben blijven we toch wel met wat opmerkelijks zitten. We le zen namelijk dat de jubilaris de spil teas en is (let wel: was) bij het VVV- bureau in Schiedam. Dat vinden we zeer opmerkelijk. Nu heet de betrok ken jubilaris niet H. van Lohuizen en algemeen mocht als bekend worden verondersteld dat de heer Van Lohui zen steeds zijn beste krachten voor het bureau van de VW in Schiedam heeft gegeven. Zijn werk mag men vergeefs gaan noemen want het is kennelijk nog zo onbekend dat men zelfs „bij de krant" al niet weet, Dinsdag begint de grootste stoffenverkoop die wij ooit hielden, want dan begint om 9 uur de verkoop van honderden meters dubbeibrede stoffen, voor een prijs die niets meer met de waarde te maken heeft. Dubbeibrede stoffen, zoals Kera- flex, Rafalex, Fibrenka en wollen kwaliteiten, in tientallen dessins en kleuren, koopt U nu voor nog geen drie gulden per meter. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint fmaar s/echts één dig) de verkoop van deze dubbeibrede stoffen voor japonnen, rokken en pakjes ifaQ Géén Ut. of schrift, best. dat d.e heer Van Lohuizen die ge- meenplaatsige spil was. TOCH HEEFT de heer Van Lohui zen de junctie van directeur ver- vuld en toch is hij daarvoor vorig jaar gehuldigd, maar soit: het is ook mogelijk geen aandacht te schenken aan dergelijke „vergissingen". Het zou dan echter wel kunnen gebeuren dat niemand meer enige aandacht aan gaat besteden omdat men alles indolent gaat ervaren. Als het zover komt weet men inderdaad niet meer in Schiedam of de heer A. of de heer B. dit of dat voortreffelijke werk ge daan heeft. Nu hebben we er niets tegen als iemand lof toe wordt ge zwaaid, maar ook de betrokken func tionarissen en jubVarissen zullen toch het liefst willen dat het de lof is die zij verdienen. Zeker als het be scheiden functionarissen zijn zoals in „het artikelter sprake kwam. MISSCHIEN KAN Schiedam uit een dergelijke onkunde nog deze les trekken, namelijk dat het werk van van de VW toch nog niet genoeg be kend is. Daar schreven wij al erder over. In het genoemde krantestukje werd ook geschreven over het gemis van een bureau voor de VVV in Vlaar dingen. Het klinkt goed, maar ook dan vergeet men dat Vlaardingen be schikt over een full-time voorlichtings ambtenaar die zoveel publicaties over Vlaardingen de wereld inzendt dat Vlaardingen de laatste jaren steeds en steeds meer in de aandacht staat dan Schiedam. Zelfs films (van Jan Schaper) zijn over Vlaardingen ge maakt. Daar doet men het VVV-werk goed. Dat werk kan ook in Schiedam goed gedaan worden, er is het actieve personeelmaar de mogelijkheden zijn te klein. Daar klaagde ook de heer Van Lohuizen altijd over. Er dient meer kapitaal te komen voor de VVV in Schiedam, dat is een taak van middenstanders, bedrijven en ge meente. Dan kan men volgend jaar bijvoorbeeld aandacht schenken aan de grote plannen die de bewoners van Lange Haven en omgeving hebben voor deelname aan de festiviteiten van de vakantieweek. Dat kan dan de aandacht van de toeristen trekken. aan deze taptoe Er waren vanzelf sprekend de „Pijpers" en „De Jonge Pijpers", resp. onder leiding van de heren M. C. van Dorp en A. v. d. Zwan. „De Drum-guards" uit Delft, de mu ziekkorpsen van het Leger des Heils uit Den Haag, Schiedam en Vlaardin gen en de gymnastiekverenigingen „Hol- landia". „Leonidas Dovido", LVT en R.K. „W.I.K." De taptoe begon met een groet aan de vlag van L V door de vlaggen van alle deelnemende korpsen. Het is van half negen tot half elf een spel van klank en licht geworden. Uit blinkers waren de Drumguards uit Delft al willen we daar niet mee zeggen, dat we met genoten hebben van de specifiek Engelse fanfaremuziek van het Leger des Heils Deze drie korpsen stonden onder leiding von de kapelmeester van Schie dam. de heer Van Gullick. Door deze korpsen werden zeer goede nummers uitgevoerd. Vooral Nightfall in Camp. dat in de finale van de taptoe werd ge bracht was heel goed en ook de trompet solo. die vanaf het dak van het weeshuis werd geblazen, was uitstekend. Deze korpsen besloten ook de taptoe met het „Wilhelmus" en het deed ons wat vreemd aan, dat dit niet werd ge dirigeerd door de kapelmeester Van Gullick, maar door de heer Van Dorp Ook „Pijpers" en „Jonge Pijpers" heb ben verdienstelijk werk geleverd. „De Jonge Pijpers" brachten een figuurmars, die eindigde in de cijfers 75, als hulde aan L. en V„ dat deze leeftijd heeft be reikt. Waardevol was ook de medewerking van de bazuingroep van L. V„ die enkele koralen liet horen. In de finale hoorden we „Dankt, dankt nu allen God". Tussen de twee gespeelde coupletten in. declameerde mevrouw D. Sluimer-Ver- burg de teksten. Van de gymnastiekverenigingen heelt alleen Leonidas Dovido afzonderlijk op getreden met een hoepeloelening. Voor de tweede maal was er een massale gym- nastiekdemonstratie door alle vereni gingen. In de finale kwamen nog eens alle ver enigingen naar voren en de muziekver enigingen lieten zich daarben horen Was de verlichting over het alge meen goed verzorgd, de geluidsinstal latie iet nog wel eens wat te wensen over. Tenslotte sprak de voorzitter van L. en V„ de heer A. van Minnen, een slotwoord, waarin hij verschillende in stanties en ook alle medewerkers, har telijk dank bracht. Gezien de enorme belangstelling ran zaterdagavond, werd besloten ook van avond. dus maandagavond, nogmaals de taptoe te houden. Men schrijft ons: Het reclasserings- werk behoeft, dank zij pers, radio en T.V. geen speciale aanbeveling meer. Ieder jaar wordt er door de samenwer kende reclassermgsinstellingen dus van alle gezindten! door het gehele land een nationale Reclasseringsdag ge houden. omdat naast tuberculose- en kankerbestrijding, óók dit werk door gang moet vinden, hetgeen veel geld kost. Het plaatselijk comité van uitvoering voor Schiedam doet daarom een drin gend beroep op de offervaardigheid van de Schiedamse bevolking. Voor geldelijke bijdragen zijn er drie mogelijkheden: le Giro-storting op 1 7 4 0 9 1 t.n.v. H. W. Metaal, Joh. de "Wittsingel 215 te Schiedam. 2. Het in tekenen van een bijdrage (liefst een Hinkel op de Intekenlijst die u in het tijdvak van 1830 september wordt aan geboden. 3.e Collectebus. Olfer in de ze bus op de collectedag! zaterdag 30 september a.s. M«dewerk(st)ers voor de intekenlijst of collectebus zijn van harte welkom. Voor de intekenlijst kunnen zij zich melden bij het secretariaat: G. J. Smit, Rotterdamsedijk 219 b (tel. 65653), voor de buscollecte; vrijdagavond 29 september tussen 7 9 uur en zater dag 30 september vanaf 8 uur in het gebouw voor Christelijk Sociale Belan gen, Lange Haven 73 te Schiedam. De Vereniging Veilig Verkeer in Schie dam zal de aanschaffing van folders en affiches ten hate van de zebra actie verzorgen. De folders zullen huis aan huis worden verspreid om de Schiedammers attent te maken op de nieuwe regeling, die met ingang van 1 november geldt. De gemeente zal geen kosten maken voor deze actie, behalve het beves tigen van affiahes op de aanplakbor den. De gemeentelijke verkeerscom- missie meent dat verdere activiteiten van de gemeente dan achterwege kunnen blijven. Dit hebben B. en W, van Schiedam aan de gemeenteraad bericht. VLAARDINGEN: R.K, Verenigingsge bouw Markgraaflaan, Coöp. „De Voor loper", Huisvrouwenavond. 20 uur. Chr. Geref. Kerk, ds. H. de Cockschool, ds. M. Baan van Dordrecht, 19.45 uur. Zaal Keyzer, „Volle Evangelie" samenkomst, spreker T. Hoekstra van Zwaagwest- einde, 20 uur Pniëlkerk, Geref. Jeugd- verb.. spr. G. R. Visser. Amsterdam, medew. fam. Faassen, 20 uur. Apotheken: Dr L. A. Backer, Hoog straat 228, tel. 2162. (Van onze correspondent) GfOALS in het kort gemeld, heeft ook de Maassluise gereformeerde jeugd een programma opgesteld voor een periode van activiteiten ter gele genheid der opening van het seizoen. De „Jeugdweek" is afgelopen week einde begonnen en duurt tot en met 30 september. Maandag- en dinsdagavond zal de G.J.V. „Credo" werken aan de verster king van haar ledental en van het jeugdhuisfonds. Woensdag 20 september is er in een bijiokaal van de Immanuelkerk een contactavond kerkeraad-jongeren, waarop de verhouding kerk-jeugdwerk en vragen die jeugd en kerk aangaan, aan de orde zullen worden gesteld. De gedachtenwisseling wordt ingeleid door een forum onder leiding van ds. E. J. Duursema. Donderdag 21 september gaat men zich ontspannen in de filmzaal Luxor, waar „De roemrijke daden van Danny Kaye" vertoond worden. Zaterdag de 23ste is er in de veilinghal te Maasland een spelavond voor de jeugd van 12 tot 16 jaar. De daaropvolgende zondag is er in de Immanuelkerk om 8.15 uur een zondag- avondzanguur, waaraan o.a. zullen mee- twerken Wim Vos, trompet, en Adri War- naar, orgel. Van maandag 25 tot en met woensdag 27 september zijn er enkele „rustiger" activiteiten: de catechisaties zullen weer aanvangen, er zal worden gewerkt aan de jeugdgiftenactie, via de kerktelefoon zal er door jongeren een ziekenuurtje worden uitgezonden en het Rusthuis zal van een aantal jonge mensen bezoek ontvangen. - Donderdag 28 september wordt er in het Jeugdhuis een praktische instructie avond gehouden over het werken met een groep. Spreker is de heer C. van Noort, jeugdconsuient te Rotterdam. Op de agenda voor vrijdag de 29ste staat een vertelavond in de Zuiderkerk, te verzorgen door de Amsterdamse voor drachtkunstenaar J. B. Oosterwelder. De acties worden op zaterdagavond 30 september afgesloten met een jeugd- meeting in de Immanuelkerk. Spreker is dan ds. G. Toornvliet, predikant van Radio Bloemendaal. Behalve enkele jon geren zullen verder hun medewerking verlenen de bariton Henry Blackmon met een programma van negro-spirituals en de organist Koos Bons. (Van onze medewerkers) Ook de derde wedstrijd heeft het Maaslandse voetbalteam van MMV in een zege omgezet. WOR werd met 2—7 geslagen. De moeilijke begin periode schijnt nu wel afgesloten te zijn. Slechts de eerste match ging verloren. Het zag er echter in het begin van deze ontmoeting niet naar uit dat de Maaslanders met grote cijfers van de Rotterdammers zou den winnen. WOR begon met harde aanvallen. Reeds na vijf minuten had men suc ces. Keeper De Bruin werd geslagen en de stand was 10. Na een half (Van een onzer verslaggevers) TAE Schaakvereniging Schiedam D heeft tijdens een drukbezochte al gemene ledenvergadering onder lei ding van voorzitter J. van den Berg in korte tijd een lange agenda afge handeld, die enkele belangrijke pun ten bevatte. De gestadige groei der vereniging heeft tot gevolg dat men dit seizoen met drie tientallen zal deelnemen aan de competitie van de Rotterdamse Schaakbond. Het eerste tiental komt zoals bekend in de eerste klas uit. In de huishoudelijke competitie zullen drie groepen volgens een %-ast rooster spelen. De mogelijkheid is hierbij open gelaten om nieuwe leden direct in een der groepen in te delen. De clubkampioen de heer J. S. J. M. Haring mocht uit handen van de voorzitter de wisselbeker met een blijvend aandenken in de vorm van een medaille in ontvangst nemen. De winnaar van de zomercompetitie, de jeugdige Peter Sey, die al van zich heeft doen spreken in de persoonlijke kampioenschappen van Schiedam wist thans weer een prijs te verwerven, de zg „Smits" wisselbeker, terwijl Van der Ruit zijn eerste plaats in de twee de groep zag beloond met een prach tige medaille. De voorzitter maakte bekend dat de verenigingsavond met ingang van 2 september verplaatst is naar de woens dag. Dit besluit is mede genomen, om dat gebleken is, dat vele schakers de woensdagavond prefereren boven de donderdagavond. Het schaaklokaal blijft als vanouds: zaal_2 van gebouw Irene, Nieuwe Haven 15o. De voorzitter, die wegens tijdgebrek zijn hamer moest neerleggen zag zich bij algemene stemmen opgevolgd door de heer Haring, de voormalige secre taris. Diens functie werd overgenomen door Boele. zodat het secretariaat thans gevestigd is Singel 143 c, Het bestuur onderging overigens een ware gedaantewisseling, daar de pen ningmeester Van der Zee zijn beheer overdroeg aan de heer Van der Velde. De competitieleiding bleef in handen van Vrijland, een broer van de Schie damse damkamt>ioen. De wedstrijdlei ding ging van de heer Van Grootveld naar de heer Planken, die daarmee een geenszins gemakkelijke taak aanvaard de. De heer Moleman bleef als 2e se cretaris stoelvast. De zorg voor het materiaal en biblio theek zal worden overgenoemen door de heer Van Lensden, die hierdoor de heer Smits is opgevolgd. Onder dankzegging van de aftredende voorzitter ook na mens zijn mede scheidende bestuursle den, werd deze bestuursmutatie een feit. De rondvraag beantwoord door de nieuwe praeses, de heer Haring, gaf ge legenheid een tip van de sluier over de toekomstplannen op te lichten. In het komende jaar zal alles in het werk wor den gesteld om het streektournooi, dat! dit jaar wegens tijdgebrek niet kon! doorgaan, volledig uit te voeren. De! lange duür van het tournooi om de! persoonlijke kampioenschappen zal doorj een wijziging in de opzet teruggebracht worden tot redelijke proportie. Wat de viering van het 40-jarig be-[ staan betreft kon de voorzitter meede-, Ien dat er bespreking-en gaande zijn die zullen moeten leiden tot het samenval len van deze viering met een officieel tournooi van grootse allure, waaraan zeer bekende schakers zuilen d-eeine- men. Aangezien een en ander nog m voor bereiding is kon met nader worden ingegaan op de finesses van de lus trumviering. Wel wist de voorzitter nog te vertellen, dat, indien de opzet slaagt, de omvang en belangrijkheid van dit tournooi nog onbekend is in de Rotterdamse Schaakbond. daar mee doelende op het feit, dat in deze streek nog nimmer een dergelijk tour nooi is georganiseerd. De vergadering werd na een dank woord aan de scheidende bestuursleden beslotei met een geanimeerde snel schaakwedstrijd. M uur spelen kwam de gelijkmaker door een pracht schot van Mosterd 11. Met deze stand ging de rust in. Bij de hervatting bleek dat VVOR het tempo niet kon handhaven, ter wijl MW met onverminderde kracht bleef aanvallen. Van Hemert scoorde het tweede doel punt, Mosterd nam het derde en het vierde voor zijn rekening, Voorham maakte de vijfde goal en nummer zes kwam tot stand door prachtig samen spel van Van Hemert en Mosterd en met een prachtige boogbal deponeerde Mosterd over de keeper heen het ze vende in het doel van WOR. Vlak voor het eind 'kwam het tweede doelpunt voor WOR 27. Een toege kende penalty werd door MW gemist. De uitslagen van de lagere elftallen zijn: MW 2-WHE 2 3—2. MW 3— Vlaardingen 5 14. Bleef de start van ExcelsiorMaas sluis al beneden de gestelde verwach tingen, de zaterdagmiddag tegen Sche- veningen Holland-Sport gespeelde wed strijd liep geheel op een teleurstelling uit. De Maassluizers waren zelfs niet in staat het net te vinden en moesten tenslotte met een 50 nederlaag huis toe keren. De uitslagen van de lagere elftallen zijn: Excelsior 2—N.S.V.V. 2 23; Excelsior 3—T.O.G.R. 2 1—2; G.S.S. 2—Excelsior 4 34; Excelsior-P 4Excelsior 5 9 2; Zwaluwen 8Excelsior 6 16 en Ex celsior 7Zwaluwen 9 2—1. Junioren: VDL a2Excelsior a2 20; Excelsior al—Rozenburg al 1—1; VFC b4—Ex celsior b2 2—6 en DHS cl—Excelsior cl 2—1. De uitslagen van de zaterdag door de Vlaardingse „Zwaluwen" gespeelde wed strijden. luiden als volgt: Zwaluwen SSS 02; Zwaluwen 3—Capeile 2 21; Barendrecht 2—Zwaluwen 4 32; Zwa luwen 5Vlaardingen 2 12; Rozenburg 4Zwaluwen 7 2—2; Zwaluwen 8Ex celsior M 6 16; Excelsior M 7Zwa luwen 9 21; Unicum 6Zwaluwen 10 62. Junioren: Xerxes alZwaluwen al problemen van de wijkraden, die Rotterdam heeft voor bepaalde delen der stad en in verband daarmee van de sociale wijkbouw. Een aantal - rapporten zijn daarover uitgebracht. Bijna alle wijkraden hebben nu hun mening gegeven over deze materie. B. en W. van de Maasstad hebben aan- gekondigd dat de gemeenteraad op 19 oktober deze kwestie zal bespreken. In een nota heeft het college de raad als een soort leidraad bij de duscus- sie een elftal vragen voorgelegd. Die vragen handelden o.a. over de wenselijkheid om een proef met een sociale wjjkopbouworgaan te nemen en een stedelijk opbouworgaan in te stellen. Hierbij gaat het er dan om welke bevoegdheden de wijkraden - krijgen op velerlei terreinen. Aan het eind van de proefperiode zou moeten worden onderzocht aan welk van de beide organen-de voorkeur zou moe- ten worden gegeven. "TEN belangrijke vraag is of het aan- beveling verdient dat voor oudere, voltooide stadsdelen wijkraden wor- den ingesteld indien de meerder- heid der politieke partijen in de des betreffende wijk daartoe een verzoek doet. Moet de totstandkoming van wijkgebouwen naar gelang van de be- hoefte van de verschillende wijken,,," worden bevorderd is ook een be-' A langrijke vraag. Kan de raad instem-^; men met het voorstel om voor de be- handeling der zaken betreffende de-j^ wijkorganen een vaste commissie van" bijstand uit de gemeenteraad in te stellen? Dan wijzen B. en W. er nog W. op dat het onderzoek naar de moge- X lijkheden om voor de wijkraden van Hoek van Holland en Hoogvliet bin- nen het kader van dë bestaande wet- geving een zogenaamd statuut Op te"'; 4 stellen, nog niet is afgesloten, AVER „Dijkzigt", het gigantische zie- kenhuis, dat Prinses Beatrix van middag heeft willen openen en dat sedert de ingebruikneming op 18 augustus 1960 uit de gehele wereld belangstelling heeft getrokken, zijn pagina's vol te schrijven. Hier willen we slechts enkele markante feiten v noemen: Dijkzigt heeft f 70 miljoen gekost en men kan er oridér'een dak in een beddenhuis van 8 ver-,u diepingen 900 patiënten verplegen. Het beddenhuis telt 13 bouwlagen," maar de overige vijf lagen van het 400.000 m3 metende gebouw, zijn dienstruimten. Dagelijks werken in"" Djjkzigt tweeduizend mensen (er zijn 600 zusters, voor een deel van het per- - soneel is er een fraai zusterhuis), maar er heerst in het gebouw een grote stilte. Dagelijks worden 1700 maal-*'" tijden gebruikt en 450 ton water komt uit de honderden kranen. Na een jaar, zo is bekend gemaakt, zijn directie en' personeel zeer tevreden over het werken in dit medische „verzamel gebouw". 52; Feijenoord a4Zwaluwen a2 3 0; DHZ blZwaluwen bl 02; Zwalu wen b2—Leonidas b2 1—1; Zwaluwen" b4Xerxes b9 51; Hermes DVS b7 Zwaluwen b5 41; Zwaluwen clVFC cl 01; HOV c2Zwaluwen c2 30; VOC eSZwaluwen c3 18; Fortuna ca- Activitas c2 32; Zwaluwen c6—Aeolus c5 32; Zwaluwen c8Het Noorden c3 0—6. SCHIEDAM geboren: Derk z V T J. Garritsen en J. II. B, van Dijk: Bonald z v P. Salm en E. A. Harson; Catarina A. d v 3. M, Beuman en C. A. Campfens; Johanna M d v F, A. Westhuis en C. J. M. L. de Groot; Martlnus z v M. Hollaar er. M M. Snijders. Overleden; P. de Vries, 52 j echtg v M. Meul stee. Maison Westhuis: Ned. Ver. voor Huis vrouwen „Vierentwintig uur uit het le ven van een vrouw", voordracht door me vrouw Diet Bouwknecht, 14,15 uur. Musis Sacrum: S. G. Bridgedrive, 19,30 uur. OpstandingskerkAfscheidsavond mej J J. E. Plooij, 20 uur. Musis Sacrum: SG Bridgedrive, 19,30 u. Dagblad „Uo Rotterdammer"': Schie damse redaetie te'- 64154 b.g.g. tel 115538 toestel 51 (b.g.g. 80037) alleen voor re dactie-aangelegenheden. Agentschap: H J Troost, Aleidastraat 23, tel. 65451 (alleen 7oor klachten, ad vertenties en ahinnementtn b.g.g. teief 115588). Apotheken: Backer, St. Liduinastraat hk. Brugmanstraat. Belangrijke "el.oonnummersBrand alarm 69123. Politis-aiarm 64663 GG en GD-waarschuw.ng 69290. Een Kethels paard is zaterdagmid dag in een sloot bij de Kerklaan gaan liggen. Later kon liet paard niet meer eigener beweging op de begane grond komen. Een boer heeft een touw om de benen van het paard gebonden. Daar na heeft een tractor het dier op de wal getrokken. De politie en de eige naar van het paard, de heer P. J hebben bij de bevrijdingsactie toe zicht gehouden en zij hebben assisten tie verleend. Met twee brandweerauto's is de Schiedamse brandweer vrijdagavma om half vijf naar het Schiedamse station gegaan, waar van brand geen sprake bleek te zijn. Bij werkzaam heden aan de tunnel voor het nieuwe station is de goederenlift tijdelijk on klaar geraakt. Daarbij is een aiaim- sehcl gaan rinkelen. Een treinpasss- gier meende dat er brand was. Hij heeft toen te vlug de Schiedamse brandweer gewaarschuwd De Schiedamse molenaar J. de VV. heeft aangifte gedaan van diefstal van een bamboe-werphengel met molen, alsmede een leeg benzineblik gedaan. De voorwerpen lagen in een vaartuig in de Schie, Morgenavond komen leerkrachten en bestuur van de Vereniging tot Be i-ordering van Christelijk Onderwijs in Schiedam in de zaal van De Opstan- dingskerk bijeen om afscheid te ne men van mejuffrouw J. J. E. Plooit hoofdleidster van de KiVeVakleuter- school. die zal vertrekken naar de Vormschool in Vlaardingen. Uiteraard zullen ook afgevaardigden van de Ki- VeVa-kleuterschool, als ouders e.d„ bij het afscheid aanwezig zijn. Aanvang acht uur. Een opgave van gevonden voortver- £en in Schiedam: Te bevragen aan et hoofdbureau van politie tussen 9 12 uur en 2—6 uur; autoband; Te bevragen bij de vinders: tasje met in houd, Langhorst, Mgr. Nolenslaan 784; damesportemonnee, v. Asten, St. Liduinastraat 7b: damesparaDluie. J. C. Colling. Brugmanstraat 23. werk pak, W. Pranger, Geervlietsestraat 32 b; jongenssiip over; G. Foncke, Vlaardingerdiik 21b; windjack, Janse, Vlaardingerdiik 21a; overall, Suiker- werkfabrïek Dovo, Westerkade 24a: kindersokje, A. Struijk, Den Bommel- sestraat 2; regenbroek, Ozephius, de Meesterstraat 3; padvindersriem, J. 64; herenhorloge, D. v. Til, Dwarsstr. aan geld, Scheerhoorn, Lange Kerkstr. met tasje. Post, Doelehofje ll;bedrag v. Luik. Piersonstraat 62; autostepje, mevT. De Vries, Eendrachtsstraat 13: speelgoedbeer, M. Goedendorp, Burg. v. Haarlenl. 1017; autostep, Korte"nd. v. Marumstr. 92: rubberpop, J. etit. Tuinlaan: ring met sleutels. S. Weeg- Pieter de Hooghstraat 10: kinderfiets je met tasje; Post, Doelehofje 11; be drag aan geld, Scheerhoorn, Lange kantoor, Tuinlaan: ring met sleutels Kerkstraat 64; herenhorioge, D. v. Til, S. Weegman, Fabriolein 3QV vkrkleu- Dwarsstraat 25; bedrag aan gele, P«sr- ren-potlood, mevr. v. Raven. Overscl .e sestraat 59; olaatje met sleuieis. mevi Peitsman, Warande 31; slrutels aar In Schiedam is een Schiedamse Film Kring opgericht. Het initiatief daartoe is uitgegaan van de Katholie ke Film Actie die sinds 1953 veel belangstelling heeft getrokken. De initiatiefnemers hopen echter met een algemene kring meer culturele er. z.g ligafilms naar Schiedam te kun nen halen, Dit kan bevorderd worden door bundeling van krachten. De Katholieke Film Actie heelt daartoe als eerste stap de eigen filmkring op geheven om volledig in de Schiedamse Film Kring op te gaan. Het voorlopige bestuur is samengesteld uit vertegenwoordigers van diverse kringen, namelijk mr. H, B. Engels man (gemeenteraadslid PvdA), ds. J. G. Jansen (hervormd predikant), me vrouw A. Moll-Lips (raadslid WD), pater E. Robben o.p en J. H. M. Schaeffer (voorzitter K.F.A). Ge tracht wordt de eerste filmavond in oktober te organiseren. In Schiedam is overleden mevrouw M. D. de Vries-Landzaat. Mevrouw De v nes heeft grote bekendhheid verwor ven door haar werkzaamheden op EHBO- gebied. Zij was erelid en brigadelid van de Koninklijke Nederlandse Vereniging Eerste Hulp Bij Ongelukken. Geduren de 31 jaar heeft zij veel van haar tijd ter beschikking gesteld voor de arbeid van deze vereniging.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 1