Middenstanders in Zuid gaan werken voor jeugd Ernstige ongelukken mede door gladheid Overdracht Armagnac is drie weken uitgesteld WOL Zegeltjesactie voor speelplaatsen MZeWOWSDAG-TiP Kreymborg H. van Iperen overleden I m m A, Gille met goud onderscheiden Streven naar ontwikkeling Schiedam-Zuid Groter overschot bij Spaarbank Rotterdam Grote schade in patatwinkel Engels tweetal gearresteerd Oproep voor collecte Vocaal concert in Keihel Acht schepen zelfde dag te water Bijtend stof maakt schade D1 De Verzamelaar een jaar in Schiedam Valt remcylinder niet onder autokeuring? Musicus steelt filmprojector Defect ontdekt tijdens proeftocht DE ROTTERDAMMER OKTOBER 196| OPMERKELIJK GEBEURTENIS CONTACT INENTING TEGEN POKKEN EN DIFTER1E-KINKH0EST-TETANUS GEMEENSCHAPSLEVEN Zegeltjesactie (Advertentie) alleen geldig woensdag 4 okt. a.s. Jongens Par ka-coat 7 IA 75 7 /aar nu 'eJa Advertentie let op de naam Formica want de merknaam Formica geeft garantie voor superieure kwaliteit in kunstharsplaat GEBR. PRINS BOVWSTOFFENBAN9EL N.V. (Van een onzer verslaggevers) E officiële overdracht van de olietanker Armagnac (48.000 ton)die de werf Wilton-Fijenoord N.V. heeft gebouwd in opdracht van de Société Frangaise de Transports Pétroliers in Parijs, is ongeveer twee a drie weken uitgesteld. De oplevering van het grote tankschip was aanvankelijk op donderdag, 5 oktober bepaald, maar tijdens de tweede technische proeftocht, die op verzoek van de Franse opdrachtgever werd ge houden, is een van de zg. turbo generatoren in de machinekamer onklaar geraakt. KOSTUUMS VAN KLASSE NIETS HAALT BIJ ZUIVER Vandaag ....en dagelijks Tijdens een intieme plechtigheid heeft de heer A. Gille maandagmiddag in de kring van zijn collega's de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau ontvangen. De heer A. Gille, hoofdcommissie ter gemeente-secretarie, aid. bevolking vïer- 5e het feit, dat hij 40 jaar geleden werd aangesteld tot ambtenaar der gemeente Schiedam, eerst bij het arbeidsbureau, in 1927 bij de gemeente-secretarie. Nadrukkelijk bad de jubilaris verzocht dit jubileum in kleine kring te midden van de collega's van zijn afdeling te mogen vieren. Om 15 uur nam de burgemeester mr. j. W. Peek he', woord, die wees op de grote verdiensten van de heer Gille voor zijn werk in de eerste plaats, maar ook voor het kerkelijk leven, aangezien hij de Gereformeerde kerk gedurende vele jaren dient als diaken. De burgemeester deed daarbij mededeling, dat het H M. de Koni- gin had behaagd de heer G:lle de cr"t>edaille in goud. verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toe te kerm; a. De gemeentesecretaris mr. N. J. Post bood namens de ambtenaren van de af deling de gelukwensen aan en overhan digde daarbij een scheerapparant. Namens de Chr. Bond van Overheidspersoneel spark mr. J. Knape. Tot slot kreeg ieder van de aanwezigen de gelegenheid de jubilaris, die vergezeld was van zijn vrouw en kinderen, geluk te wensen met het bereiken van deze mijlpaal en met de verkregen onderscheiding. (Van een onzer verslaggevers) In Schiedam-Zuid is een bloeiend stre ven om te komen tot meer ontwikkeling \an deze w(jk. Dat is maandagavond ge bleken op de jaarvergadering die de vereniging Middenstands bedrijven Schie dam-Zuid in De Goede Haven heeft ge houden. De vereniging bestaat nu een jaar, maar er zijn grote plannen «m de wijk tot meer bloei te brengen. Zo zullen er in het najaar acties worden onderno men om te komen tot meer en betere speelplaatsen in Schiedam-Znid. Daar naast bestaan er meer plannen om te komen tot verbetering van de wijk, maar het welslagen van het geheel is afhan kelijk van de medewerking van de mid denstanders en de bewoners in de wijk. Het bestuur van de vereniging Midden- standsbedrijven „Schiedam-Znid" heeft zich met een verzoek tot B, en W. van Schiedam gewend om de najaarsactie te mogen organiseren waarbij het bestuur tevens heeft gewezen op de tekorten die er in Schiedam-Zuid ten aanzien van goede speelplaatsen voor de jeugd zijn. Het ligt in de bedoeling over enkele weken in Schiedam-Zuid een actie te organiseren waaraan iedereen zal mee werken. De vereniging streeft er naar dat de bewoners van Zuid bij de winke liers in de wijk zullen kopen. Nodig is echter ook dat dan alle middenstanders lid worden van de jonge vereniging die nu de activiteiten gaat ontplooien. De najaarsactie houdt in dat de kopers bij hun waren zegeltjes verkrijgen. Honderd zegels kunnen op een kaart geplakt worden en elke volle kaart dingt mee naar mooie prijzen, ondermeer bijvoor beeld eenmaal per veertien dagen een hoofdprijs ais een stofzuiger en derge lijke. De kosten (1%) worden gedragen door de winkeliers. Van de baten zullen speelwerktuigen als klimrekken. schom mels, wippen enz. worden aangeschaft ter verbetering van de speelplaatsen. Dit 'zo! de eerste stap- zijn ter stimulering Mochten de acties slagen dan is uit breiding van het werk zeker mogelijk. Zo is als voorbeeld genoemd dat in an dere plaatsen de kinderen op kosten van de middenstand dagtochtjes maken. Dat zou ook in de Gorzen mogelijk zijn, maar dan dient nu de weerklank voor de huidige plannen te komen. Tijdens deze geanimeerde vergadering werden diverse commissies gekozen. Voorzitter J. Crama hoopte dat aan het bestuur van vijf per van het prettiger wonen m de wijk. Er sonen nog een dame en een heer kunnen ONZE STAD herbergt opmerkelijk bekwame SchiedammersDat if verheugend want aan deze stadgeno- ten hebben wij soms opmerkelijke ac tiviteiten te danken. Dat was zaterdag bijvoorbeeld te zien bij het Derde Drumbandconcours. Dit gebeuren muntte uit vanwege een perfecte or ganisatie. Dat is begrijpelijk, zullen de insiders nu denken omdat zij we ten dat Flip van Oordt die organisatie verzorgde. Hij deed het met vele an derenmaar dat is nu juist een van de bekwaamheden .van deze organisa tor dat hij anderen tot enthousiaste activiteiten weet te stimuleren. Hét gevolg is dan ook dat er gebeurtenis sen van belang worden gecreëerd. ZO'N GEBEURTENIS kwam zater dag tot stand. Het Derde Drum bandconcours is tot een nationale ge beurtenis uitgegroeid. Dit geschiedde in de eerste plaats dankzij die goede organisatie. Gedurende meer dan vijf uur heeft alles „op rolletjes" gelopen in en om de Plantage. Onder de dui zenden toeschouwers en medewerkers heerste niets dan lof. Als een goed ge oliede machine liepen de corpsen tus sen en door de afsluithekken van het ene vlak in de Plantage naar het an dere zodat het programma zonder on derbrekingen kon worden afgewerkt. Voor de buitenstaander leek het of het zo hoorde, maar de insiders we ten dat de zaak zonder Flip van Oordt niet zo fraai geregeld zou zijn geweest. Hij is de man die bij zulke kwesties weken van tevoren alles tot in de puntjes op de papieren uitdoktert. Daarom wordt ook een drumbandcon cours een nationaal evenement, zoals de Koningin Wilhelminamarsen on der zijn leiding al nationale evene menten geworden in Schiedam. FLIP VAN Oordt, hopman van de Oranje Garde in Schiedam, is ook een van de functionarissen die de be tekenis van het contact met de bur gerij kent. Hij weet dat men zonder de medewerking, zonder de belang stelling van de stadgenoten niets kan creëeren. Hij weet ook dat die stad genoten via het communicatiemiddel dat de krant is, benaderd moeten wor den. En daarom, voorziet Flip van Oordt als een goede organisator altijd van veel berichten over de komende activiteiten, die hij in het verenigings leven onder handen heeft. Flip van Oordt kent de waarde van de krant voor het publiek zowel als voor het verenigingsleven, hij kent speciaal de waarde van een prot.-chr. krant die beschikken kan over een speciale Schiedamse editie die voor al dezè prot. chr. activiteiten dagelijks vijf, zes, kolommen beschikbaar heeft. Op donderdag 5 oktober 1961 van 1.30---2* uur n.m. zal er ten huize van de Vlaardingse artsen gelegenheid worden gegeven voor kosteloze inenting tegen de pokken voor kinderen, die de leeftijd van twee jaar nog •het hebben bereikt cn geboren zijn vóór 1 Januari 1961 of na 30 juni 1961. Bovendien is er gelegenheid voor inenting tegen difterie- kinkhoest-tetanus voor kinderen tot zes jaar. Alle kinderen geboren in het eerste halfjaar van 1961 zullen in begin oktober een oproep ontvangen voor inenting tegen kiftde^er» lamming en mogen daarom thans niet worden eevacclneerd tegen pokken. D. K. T.-entingen kunnen normaal doorgaan. Men kan zich zonder voorafgaande aanmel ding vervoegen bit de hulsarts. De mentings- kaart of boekje dient overgelegd te worden, inentingskaarten zijn, voor roven verstrekt, gratis verkrijgbaar bij de alaeiias Bevolking, Stadhuis lng. Paterstraat, alhier. Ouders, die hun kinderen pltn. twee jaar geleden volledig lieten inenten tegen difterie- Wnkhoest-tetanus of difterie-tetanus wor den er aan herinnerd, dat deze '""deren nu voor een herinenting in aanmerking komen, waardoor de immunteit weer ■net ongeveer twee jaar wordt ver lengd. Voor zovere deze kinderen de leeftijd jan zes jaar nog niet hebben bereikt kan de herinenting worden gegeven op bovenge noemd tijdstip door de huisarts, eveneens op Vertoon van inentlngskaart of boekje. TOCH ZIJN er meer bekwame functionarissen zoals Flip van Oordt in Schiedam. Tijdens gesprek jes ontmoet men deze figuren wel. Ze dienen dan ook verzocht te worden om mee te werken aan het gemeen schapsleven in onze stad. Zo spraken wij dezer dagen een actief functiona ris die zich afvroeg waarom Schie dam geen grote oratoriumvereniging heeft. Hij meent dat er een groot ge mengd koor te vormen moet zijn in Schiedam. Vooral omdat er zoveel aparte zangkoren zijn. De functiona ris heeft ongetwijfeld gelijk. Het is ook hier een kwestie van organiseren, stimuleren, coördineren. De actieve functionarissen zullen de initiatieven moeten nemen, met elkaar het werk moeten doen en dan volgt de goede weerklank altijd. Zij zullen met hun berichten aan de krant (gaarne voor Schiedamse redactie telefoon 64154) die weerklank creëren zoals Flip van Oordt met zijn enthousiaste oproepen van een wandelmarsje een groots eve nement maakte en zoals deze organisa tor van een onbekende activiteit bin nen drie jaar een indrukwekkend drumbandconcours maakte. In september werd bij de Spaarbank te Rotterdam in ronde cijfers ingelegd 10.024.000 en terugbetaald 9.665.000. Er was dus een overschot van 359.000. Dit is een gunstig cijfer vergeleken met september I960, toen het overschot slechts 79.000 bedroeg. Sinds het begin van dit jaar werd 22.983.000 meer ingelegd dan terugbe taald. tegen 21.039.000 in dezelfde periode van het vorige jaar. Op 30 september 1961 was het aantal inleggers bij de Spaarbank te Rotterdam gestegen tot 475.224, met een tegoed van 279.052.000. Door middel van Spaarbusjes werd in de afgelopen maand 256.000 gespaard. Het sparen in 187 bedrijven gaf een re sultaat te zien van 150.000. terwijl door de leerlingen van 405 scholen 89.000 werd gespaard. Brand, veroorzaakt door vlammen, die in een pan met vet sloegen, heeft van morgen voor een bedrag van 2oOÖ schade aangericht in de patatwinkel van de heer M. Jans aan de Duivenvoorde straat te Rotterdam. D- heer Jans was niet in de winkel, toen de brand werd ontdekt. Omstreeks acht uur was hij even weggegaan; hij had de pan met vet op de oven laten St(9nder leiding van brandmeester G. Oord werd het vuur met een nevelstraal bedwongen. Uitgerukt waren eenheid 321 1 de G 4. In een logement in het westelijk stads deel van Rotterdam heeft de politie maandagavond de 24-jarige demonstra- trice M. A. B. uit Bristol en de 26-jarige koopman V. R. uit Londen aangehouden. Op 12 september waren zij per vlieg tuig naar Rotterdam gekomen logeerden in verscheidene hotels en pensions zonder volledig te betalen. In het pension waar ze werden aangehouden had de vrouw maandagmiddag de pensionkosten willen betalen met een ongedekte cheque. Ze wist de pensionhoudster zelfs te bewegen tot een afgifte van honderd gulden. De man had in het pension een ring gestolen en verkocht. Het tweetal is wegens oplichting bij de Engelse politie bekend. Voor de le klas competitie van de Haagse dambond speelt het eerste 10- tal van de Maasdijkse damclub don derdagavond een uitwedstrijd tegen Rijswijk. zijn nu bijna geen speelplaatsen of er zijn enkele vieze zandbakken. Aan het gemeentebestuur is verzocht de speelplaatsen te willen betegelen en tevens meer speelplaatsen te willen doen aanleggen. De nieuwe vereniging hoopt dan dat ze velen zuilen deel nemen aan de najaarsactie dat al di rect enkele speelplaatsen (zeker op het Wilhelminaplein) kunnen worden verbeterd. Als de actie slaagt zal de vereniging verdere projecten onder handen nemen. De zegeltjesactie zal kenbaar gemaakt worden in de gehele wijk met affiches. Het centrum van deze actie is de aan dacht voor het kind in de wijk. Later zal getracht worden de wijk meer aanzien te gaan geven. Zo hoopt het bestuur dat de entree naar de wijk, bij Hoofdstraat, verbeterd kan worden. Bij Groenelaan. IJ'sseimondesestraat en Rozenburgpiein dienen goede speelplaatsen te komen. In het algemeen verkeert de weinige speel ruimte in slechte staat en verder is er weinig recreatiemogelijkheid binnen de wijk. Met een weinig meer zorgvul digheid en belangstelling kan veel onnodig dierenleed voor komen wordm. De Nederlandse Vereniging tot Bescherming vcm Dieren wil deze belangstelling opwekken en deze zorgvuldig heid stimuleren: wij moeten niet achteloos omgaan met de levende wezens, die aan onze zorgen zijn toevertrouwd. De collecte van deze week ten behoeve van het werk van deze Vereniging beveel ik gaarne bij u aan: De burgemeester van Schiedam, Mr. 3. W. Peek. worden toegevoegd. De heer C. Osse- waarde, Den Bommelsestraat 39. zal het secretariaat ook in de komende periode beheren. Morgenavond om acht uur zullen de zangverenigingen Orpheus en Excelsior in Schiedam in De Rank te Kethel con certeren. Tevens verleent medewerking het dameskoor „De Kleine Stem West". Ten gehore worden gebracht zangnum mers van Burgiel. Purceli, Haydn, Pa- lestrina, Bruckner, Andriessen en Cza- janek. Verder worden nog het openings koor uit Die Jahreszeiten van Haydn en fragmenten uit de Messiah van Handel gezongen. Enige aria's uit de Messiah worden gezongen door de Schiedamse zangeres Puck de Rover, die voor Schiedam al geen onbekende meer is en die les heeft van Corry Bijster. Deze maand treedt zij nog op in Terneuzen, Goes en Bergen op Zoom en ze werkt mee aan orgelconcer ten in Schiedam en Rotterdam. De bedoeling is te onderzoeken of er in Kethel voldoende belangstelling be staat voor dergelijke concerten, zou dat het geval zijn dan worden ze daar va ker herhaald. (Van een onzer verslaggevers) Donderdag 12 oktober worden op de werf Wiltori-Fijenoord N.V- te Schiedam tegelijkertijd achtschepen aan hun ele ment toevertrouwd. Het zijn de Shell- tanker Vitrea (32.000 ton), twee sleep boten die Wilton-Fijenoord voor eigen rekening heeft gebouwd, een boot voor (eveneens voor rekening van Wilton) en vier duwbakken, die in opdracht van Phs. van Ommeren zijn geconstrueerd Een dubbele jas. Egyptisch katoen met uitknoopbare moutonvoering. Diverse kleuren. ld- St. p. m. Binnenweg 128 - N. Binnenweg/ Aelbr.kade Zwart Janstraat 60-64 Beijerlandselaan 87-93 R DAM. im- V <A importeur Vifaa Den Haag MEDE DOOR het gladde wegdek zijn er in Sehiedam in de afge lopen dagen weer diverse verkeerson gelukken ontstaan. Op de hoek van de Parkweg en de Burgemeester van Haarenlaan werd het invalidewagen- tje van een bejaarde stadgenoot ern stig vernield. De personenauto van de machinebankwerker B. O. koos zon dagavond om tien voor elf de ver keerde koers. De heer O die onder in vloed" van sterke drank verkeerde, reed te snel over de Hoogstraat. Toen hij de bocht naar de Dam tvilde ne men reed hij tegen de pui van de winkelier J. P. A. van Dam aan. Twee grote etalageruiten van twee bij twee en een halve meter en wat glas in lood werden vernield. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Een vrachtauto van de heer V. heeft zaterdag op de Nieuwe Mathenesser- straat een hoeveelheid anilinepoeder verloren. De straat zag over een op pervlak van twintig vierkante meter blauw, maar erger was dat het kleuri ge goedje naar de Merwehaven tvaai- de waar tal van auto's door het bij tende stof zijn beschadigd. Een twaalfjarige scholier A. H. O. kwam zaterdagmiddag om kwart over twaalf op de motorkap van de auto van de heer J. M. V. terecht doordat de jon gen geen voorrang verleende. De ka g-en geen voorrang verleende. De knaap wilde vanuit de Laurens Cos- terstraat de Swammerdamsingel op fietsen. Het ongeval liep vrij goed af- De jongen had schaafwonden aan bet rechterbeen. De voorruit, spatborden, ruitenwisser en motorkap van de auto zijn vernield. Toen de aannemer. J. H. om vijf voor zeven op de Vlaardingerdijk linksaf naar Wilton Fïjenoord wilde rijden is een botsing ontstaan doordat de hem achterop rijdende D. den O. tegen, hem aanreed. De 23-jarige D. den O. uit Rotterdam is met verwondingen aan het voorhoofd naar het Schiedam se gemeenteziekenhuis vervoerd. Bei de voertuigen werden ernstig bescha digd. De vijftigjarige bankwerker J. S- is zondagavond om tien voor half acht van het hardstenen trapje gevallen, dat naast de firma A. Huis aan de Rotterdamsedijk is aangebracht voor de voetgangers die naar de Lange Sin- straat gaan. De man bleef bewuste loos op het trapje liggen. Hij is naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. Onvoorzichtig oversteken van de 85-jari- ge voetganger J. H. B. uit Rotterdam heeft een botsing veroorzaakt met een zeventienjarige bromfietser uit Rotter dam. De bejaarde voetganger viel zondagavond om tien over half elf op het wegdek. Hij had schaafwonden aan hand en elleboog. De bromfietser had een inwendige bloeding aan de linkeroorschelp. De Schiedamse Jeugdraad zal weder om een cursus handenarbeid voor jeugdleiders en -leidsters organiseren. Donderdagavond wordt de eerste bij eenkomst voor dit kaderwerk gehouden in het gebouw van de Moderne Jeugd raad aan de Stadhouderslaan. Begon nen wordt met de techniek van het papierwerk, er zijn ditmaal 33 cursis ten. (Van een onzer verslaggevers) De oprichter van de RHIWA, de Rot terdamse Handel in Wagenbouwartikelen N.V,, de heer H. van Ieperen, is, 74 jaar oud, overleden. Bekend is de RHIWA vooral, omdat in januari 1946 de nieuwe fabriek aan'de Bergstraat het eerste na-oorlogse nieuw- bouwpand was, dat te Rotterdam, in ge bruik werd genomen. Later werd aan; de Giessenweg in de - Spaansepolder een nieuw hoofdkantoor geopend. Het bedrijf was begonnen als een sme derij in de binnenstad in 1910 en dit be scheiden begin is uitgegroeid tot een n.v. met vestigingen in België en West-Duits- land met een uitgebreid verkoopprogram ma. Bij het bombardement van 1940 werden de drie bedrijfspanden, die de RHIWA in de binnenstad in gebruik had, vernield.' De heer Van Ieperen heeft tot het laatst toe een zeer actief aandeel gehad in de leiding van het bedrijf en hij begon zijn werk net ais vijftig jaar geleden altijd op dezelfde tijd als zijn werknemers-, In de kerkelijke en het verenigings leven nam de heer Van Ieperen een voor aanstaande plaats in. Hij was ouderling in de Gerei Kerk van Kralingen en later in die van Hülegersberg-Terbregge, ;hij was voorzitter van de Gerei Mannenver- eniging en van de Gerei. Evangelisatie. De begrafenis geschiedde vanmiddag in alle stilte op de Hervormde Begraaf plaats „Oud Kraiingen". Wijnhaven 15 Rotterdam - telefoon 118940 Alleenveijtegenwoordiging voor R'dam en omstr. - Uitsl. voor Handel en Industrie, Door tot nu toe onverklaarbare oor zaak is namelijk in plaats van stoom een hoeveelheid water tegen de schoepen van de turbine gestuwd. De kracht, waarmee dit geschiedde, was zo groot, dat de schoepen werden verbogen en de as ernstig werd ont zet. De reparatie van het defect zal enkele weken in beslag nemen. De turbo-gene rator, die is geleverd door de firma Stork in Hengelo, moet geheel worden gedemonteerd en uit de diepe machine kamer worden getakeld. In de fabriek te Hengelo moeten de schoepen opnieuw worden gemonteerd en zal de ontzette as worden vervangen door een nieuwe Ter gelegenheid van het eenjarig bestaan houdt het consulaat Schiedam van de Nederlandse vereniging ,,De Ver zamelaar" een experimentele tentoon stelling, tevens ruilbeurs, zaterdag in gebouw Arcade aan de Lange Haven. De heer F.A. de Wolff, voorzitter van de Schiedamse Gemeenschap zal de ten toonstelling om 10.30 uur openen. De expositie draagt als naam: Vrijetijdsbe steding en de Vrije Zaterdag". De maan delijkse ruilbeurs gaat gewoon door. Vanaf heden ook in Arcade in de boven zaal, maandag 8 oktober om 19.30 uur. Medio of eind oktober zal de tanker Armagnac dus pas kunnen worden over gedragen aan de Franse eigenaar, die het schip in charter van de British Petro leum zal laten varen. De Armagnac is de grootste tanker die Wilton-Fijenoord ooit heeft ge bouwd. Het is op het ogenblik het grootste en snelste schip, dat in Neder land klaar ligt om te worden afgeleverd. In verband met de bouw van de Armag nac heeft de Schiedamse werf indertijd de helling aanzienlijk langer gemaakt. De tanker beschikt voor het vervoer van 60.413 m3 olie over twee keer ne gen zijtanks en tien middentanks. Twee keer zijtanks en een middentank zijn in gericht als permanente ballastlading van. 9770 m3. De voortstuwingsturbines zijn van het Wilton-Fijenoord-Pametrade-type en be- staan uit een hogedruk en een lagedruk turbine, die samen de schroefas aandrij ven. Tijdens de proeftocht had de Armag nac een snelheid van achttien mijl. Een bijzonderheid is, dat het stuurhuis en de kaartenkamer zijn gecombineerd tot één grote ruimte. Alle electrische en nautische instrumenten zijn ter weerszij den van de kaarten tafel in twee stalen kasten ondergebracht. De accomodatie is geheel in het ach terschip .Voor alle opvarenden (onge veer zestig koppen) zijn er ruime éénper soonshutten. De Armagnac is in mei van dit jaar te water gelaten- „Als een auto 100.000 km gereden heeft, moet hij helemaal uit elkaar. Dan moet een zeer deskundige monteur, met schone handen, en zonder haast, hem grondig nakijken. Maar daar komt men niet toe. Men zegt: niet aankomen, zo lang iets het nog doet. En dan op een gegeven moment wcrlct de zaak niet meer en is Leiden in last." Dit zei vanmorgen de officier van justitie mr. B. van der Meulen in een zaak voor de rechtbank in Rotterdam. Het ging er daarbij om, dat de ver dachte een directeur iemand in zijn tweedehands bestelauto had laten rijden, terwijl de remvoering niet deugde. Er bevond zich zand in de remcilinder. De chauffeur had een kettingbotsing ver oorzaakt. Een automobieldeskundige, vertelde als getuige a decharge, dat een globaal onderzoek zich zover niet uitstrekt. Dat een auto voor de tweedehandsverkoop helemaal uit elkaar gaat, is volgens hem niet mogelijk. De verdachte had vele onderdelen laten vernieuwen, zoals remvoeringen, handremkabels. Al met al een indruk wekkende lijst, die de president, mr. P. J. C. Schipper, een „u had misschien beter een nieuwe auto kunnen kopen", ontlokte. Het demonteren van de remcilinder valt echter niet onder de inspectie, vol gens de verdachte, de getuige en de ver dediger. Deze laatste zei, dat zelfs de veilig verkeerskontrole en de keuring van de A.N.W.B zich zover niet uit strekken. „Deze instanties dragen ook geen van allen verantwoordelijkheid voor de wa gens", zei hierop de officier. „Zover kan men niet gaan. Het is uiterst riskant een auto die 100.000 km heeft gereden, niet helemaal uit elkaar te laten halen. De officier eiste bevestiging van het vonnis van de kantonrechter, waarvan de directeur in hoger beroep was ge komen. Over veertien dagen doet de rechtbank uitspraak. I De coöperatieve verbruiksvereniging „Door Eendracht Sterker" in Schiedam zal op woensdagmiddag 11 oktober om drie uur een Co-op Super Market in het pand Mgr. Nolenslaan 516 openen. In de maand september is weer raéer geld ingelegd dan uitbetaald bij de Rijkspostspaarbank te Schiedam. In 1826 handelingen werd 294.848.67 in gelegd en in 1012 handelingen werd 265.178,89 uitbetaald. Er werden 86 nieawe spaarbankboekjes uitgegeven, tevens werden vijf jongeren ingeschre ven voor het jeugdsparen. 0 De mannenvereniging „Calvijn" van de Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie zal op woensdagavond 11 oktober de jaarvergadering houden in gebouw Christelijk Sociale Belangen. De heer Kruisinga is inleider. Hij zal spreken over „Ik was blind en nu zie ik." 0 Abusievelijk is onder deze rubriek vermeld dat de leden van de bejaar denclub „Onderlinge Band" van de Gereformeerde Kerk woensdagavond bijeen zouden komen in de consistorie van de Julianakerk. Dit moet echter (uiteraard) zoals gewoonlijk 's mid dags zijn. 0 Bij een stoeipartij hebben scholieren elkaar door een deurruit van de Op- standingskerk in Schiedam gegooid. De twaalfjarige A. B. is met een hoofd wond naar de Dr. Noletstichting ver voerd. De waarde van de ruit bedraagt 125.—. Frans van Capelle, de bekende radio musicus. was maandagavond te gast BURGERLIJKE STAND SCHIEDAM. Geboren: Ronatdus H T. z v A J Oosterholt en E M do Kievlth: Cor nells A, d v F Keilij en A Vreezen; Rudy, z v C W H Kooij en T van Giessen: Yolan- da, d v J E M Korver en H J Fredriks: Al berta C L. d v C Plooij en A C I. Aloserij: Egbert, z v P Hoving en L Twigt; Marcel- llnus W, z' v W Petterson en A M G T de Bakker: Jacoba J, drJJ Hölzken en A M A Collignon; Johanna C. d v M A van Gu- lik en J Jongeneei; Magdalena, d v S van Buuren en C J Hendriks; Ronaldus H M, z v T J Borsboom en A J Vredenbregt: Leo- nardus N A. z v K" A van Adrichem en I C Stoutenburg; Evelyn, d v A Broekhuizen en J Schop; Johanna, d v J van der Vekier en H G van den Berg. - Overleden: G vawaBuuren, 68 Ir; A Plai- sier. 36 jr. Verdacht van diefstal van een filmpro jector uit een groot magazijn in het cen trum van Rotterdam zijn maandagavond de 37-jarige musicus P. J. K. en zijn echtgenote J. S. C. K.-de J. aangehouden. Bij zoeking in hun woning is boven dien een grote hoeveelheid winkelgoede ren aangetroffen. Het echtpaar heeft ge deeltelijk bekend verscheidene van deze goederen te hebben ontvreemd. De re cherche stelt een nader onderzoek in. bij de Schiedamse Klaver accordeon vereniging in gebouw Chr. Sociale Be langen. Hij luisterde daar met genoe gen naar de prestaties van de leerlin gen van de heer-, Groeneweg. De hper Van Capelle kwam naar de. S.C.A.V. in opdracht, van deA programmaleider van dë AVROif Grpbêrt NietiwfiSfd," die plannen heeft de groep van de S.C. A.V. voor deelname aan een uitzending voor amateurs uit te nodigen. ft Fietsen zijn ontvreemd in Schiedam ten nadele van A. W. M„ die eem>da mesfiets in de Boterstraat heeft gezet, van A. L. B„ die een fiets niet op slot in de Damlaan heeft gezet, en van A..F. N., die zijn fiets voor zijn woning in de Aleidastraat had geparkeerd. Bij de Blauwe Brug is een damesrijwiel. merk Locomotief, onbeheerd aange troffen. ft In het afgelopen weekeinde isïTngc - broken in de fabriek van Gaasbeek aan de Couwenhovenstraat. Onbeken den zijn over een betonnen muur j ge klommen, waarna zij de fabriek en he; kantoor hebben doorzocht Twintig flessen Coca Cola worden vermist. Advertentie) Chr. Sociale Belangen: Ned Bond van Oud-Strijders en Dragers van het Mob.- kruis, Contacts vond 19.30 uur. De Rank; Kethei, Concert koren Or pheus en Excelsior 20 uur. Chr. Sociale Belangen. ARJOS Bijeen komst 20 uur. Opstandingskerk wijk' 2 Ned. Herv. Gem. Lezing dr. L. J. Cazemier over ,,Rets naar Egyptet" 20 uur. Dagblad „De Rotterdammer": Schie damse redactie tel. 64154 b.g.g. tel. 115588 toestel 51 (b.g.g, 80037) alleen voor redac tie-aangelegenheden. Agentschap: H. J. Troost, Aleidastraat 23, tel. 65451 (alleen voor klachten, ad vertenties en abonnementen b.g.o. telef 115588). s Apotheek Rembrandt, Rembrandtlaan 5x>, tel. 68355.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 1