SH Tentoonstelling gaf op één dag veel te zien Zeelui vermaakten zich met schieten lantarens Muziekconcours „O.B.K" wordt zeer belangrijk is» „Smgelkwartier" viert 6e lustrum opgewekt SCHOTS EN SCHEEF DOOR SCHIEDAM BOOGAARB Verzamelen: consciëntieuze hobby tö5® Schiedammers „doen" niet veel met vrije tijd m G.T.B. verloor van Piershil Het Voetlicht vierde lustrum Beroepingswerk Inbraken en diefstallen Twintig korpsen verwacht Feest in Vlaardingse zaal Auto in brand: grote schade Classificeerder bij val gewond Nationale wedstrijd voor meubelmakers en stoffeerders V erkeerscursus bromfietsers Kleuter liep tegen motor 170 x cm Technici hielden 16de jaarfeest Dammers verloren van V.D.V. (15-5) de rotterdammer Fibrace" «Hen dekens SKAV concerteert op-, feestavond NCGOV PAGINA 4 MAANDAG 9 OKTOBER 1961 Uw héle was mei één knop en één ioets regelen 1 neemt de wasdag-moeheid van U over VERNIEUWING DE VIJF zwanen in de Nieuwe Ha ven zien hoe het werk dagelijks vordert. De voorbijgangers bemerken het ook wel want zij moeten door bergen zand waden op de Westvest, maar dat moeten zij er voor over heb ben want de Westvest ondergaat een aantrekkelijke vernieuwing. Aan de kant. van de Gerrif Verbopnstraat zijn de Werkzaamheden al zover gevor derd dat daar een mooie nieuw ge plaveide weg 'is -gecreëerdDe stra tenmakers zijn nu met hun zand en stenen en met hun machines naar de omgeving van de Kippebrug gegaan. Daar hebben .zij achter de zalencen tra Arcade en Christelijk Sociale Be langen moois insteekparkeerrplaatsen aangelegd. De trottoirs zijn er wel maller door geworden, maar het aan leggen van die parkeerplaatsen mag toch wel een voordeel genoemd wor den. PARKEREN VREEMD I £fAT is een mooie oplossing voor de' ene kant van de Lange Haven, maar hoe moet het nu met die andere kant?' Daar is het meestal een chaos omdat 's avonds zovelen naar de zalen tussen Koopmansbeurs en Badhuis gaan. Rijen dik liggen de fietsen soms tegen de gevels en tegen de schaarse bomen aan de wallekant. Dat is toch eigenlijk wel een vreemde situatie. Eigenlijk mogen die fietsen niet tegen de gevels staan want de z.g. blauwe stoepjes zijn allemaal particulier ge bied. Er worden precariorechten be taald voor de hardstenen ruimtes tus sen de stenen paaltjes en de vroegere MEER VERTIER Nu is dat verbieden niet nodig, maar misschien kan de gemeente de overlast aan de Lange Haven wel vrat verminderen. Dat zou de veiligheid vart het verkeer ten goede komen. Men kan namelijk ook series van die parkeerbeugels voor rijwielen langs de Westvest maken. De bezoekers van de gebouwen aan de Lange Haven kunnen met evenveel gemak door de steegjes van Westvest naar Lange Ha ven lopen als de bezoekers van de Hoogstraat nu al doen van Lange Ha ven naar Hoogstraat. Overigens zullen de inzittenden van de auto's die ge bruik maken van de nieuwe parkeer plaatsen achter Arcadedit toch ook moeten doen. Misschien kan er een park eer verbod je komen voor de Lange Haven. Dat zou de rust en de schoon heid van dit gebiedrten goede komen. Er is nog heel wat plaats langs de toch zo stille wallekant van de West vest. Voor die statige zwanen in het stille water betekent het wat meer vertier Monsters Consul Fiets gestolen na feest Koninklijk zilver voor F. J. Michielsen Vandaag... '...en morgen .■.en dagelijks -150 x TOO cm Niet hoopvol Advertentie I.M. Deze bijzonder mooie machinegeeftuw wasgoed automatisch een dubbele wasbewerldng, het wordt 4 x gespoeld en diuipvrij gecentrifugeerd. tos t» plaatsen. Aartsluiting op het normale lichtnet 220 V wisselstroom. Waskapaciteit: 3 kg droge was. Afm. (iccl. verwarming). tH wttmt.il* alt HaSt «snit gatüMd an s«ha«iutrMnl tg SCHTED.WEG 4Ï TEL. 6000 F)AT verzamelen kan leiden tot het creëren van gehele musea is zater dag in de grote zaal van gebouw Arcade gebleken waar een aantal leden van de Ned. Ver. De Verzame laar ter gelegenheid van het eenjarig bestaan van De Ruilbeurs van deze vereniging in Schiedam een tentoon stelling hebben georganiseerd. Het is jammer dat deze expositie slechts een dag is gehouden want er viel voor vele Schiedammers veel te zien. Nu bobben slechts enkele honderden van de gelegenheid gebruik gemaakt om te zien welk een consciëntieuze hobby het verzamelen is. In de grote zaal stonden rijen tafels en elke tafel bevatte een expositie van een der leden. Vooral voor de oude Schiedammers moet de tentoonstelling van oude ansichtkaarten van Schiedam van de heer J. Pelgrim een schat van herinneringen hebben gebracht. Ook de jonge Schiedammers hebben veel van oud-Schiedam kunnen herontdekken, maar er waren toch al tal van plekjes die uit het stadsbeeld verdwenen zijn. De jongeren konden slechts gissen, maar voor de ouderen was het plei- zjerig om eens precies te vertellen hoe Schiedam er vroeger uitzag toen er nog geen Schiedam-West, uiteraard geen Nieuwland en nog zoveel van die moderne zaken, niet waren. Een andere Schiedammer, de heer J. H. Schijff, had alles verzameld over lucifersdoosjes en lucifers. Zelfs de oude tondeldozen en velerlei vrij on bekende strijkhoutjes waren uitgestald. Zoals bij al deze verzamelaars loopt het bezit van de vele merken direct in de duizenden. De exposanten hadden dan ook niet alles uitgestald, maar voor de belangstellenden wilden zij dan wel fljU men zo druk aan het werk is op die Westvest zou tevens wel aan dacht besteed kunnen worden aan het parkeerprobleem op de Lange Haven. Dan bedoelen we speciaal het pro bleem aan de zijde van de zalen aan de Lange Haven. Aan de Hoogstraat kant is de Lange Haven nu een aardig havenkantje geworden. Daar zijn rijen insteekhekken geplaatst en zo als het goede Schiedammers betaamt hebben de wielrijders al geleerd dat zij voor een bezóek aan Hoogstraat of Lange Haven hun rijwielen in die beugels moeten plaatsen aan de wallekant van de haven. ijzeren kettingen. Theoretisch kunnen de eigenaars van de gebouwen aan de Lange Haven de wielrijders verbieden om hun fietsen tegen de gevels te zet ten. (Van een medewerker) Op een slecht terrein heeft GTB de wedstrijd tegen Piershil 1 van zaterdag verloren ondanks zwakkere tegenstand. De eerste aanvallen waren voor de Schie dammers. die doorlopend de toon aan gaven. maar de keeper van Piershil, in uitstekende vorm. wist van geen wijken. Bij een ongevaarlijke uitval nam Pier shil echter de leiding, hoewel GTB in het offensief bleef. j Na de rust was het al GTB wat de klok i sloeg en Piershil heeft het aan zijn doel man te danken dat geen verdere doel- punten werden gemaakt. Dat scheids rechter Stad het derde doelpunt goed keurde wekte verbazing, daar dit in dui delijke buitenspelpositie werd geseoord. Tenslotte zag GTB zijn volhouden be loond toen een hard schot van zijn rechts half het doel trof. hun keurig ingerichte mappen en dozen openen om nog meer van het fraaie materiaal te tonen. Er was een tafel met oude brillen in allerlei formaten. Brillen om voor de neus te houden, op de neus te klem men. tegen liet hoofd te klemmen of slechts sierlijk voor het obg te zwaaien. Deze verzamelaar bezit een omvang rijke schat van brillen uit de laatste twee eeuwen. Hij had daar uiteraard ook ander bijbehorend materiaal bij als literatuur, platen en zelfs een demon stratieoog, dat geheel gedemonteerd kon worden. De Schiedamse mejuffrouw Einie Valckestijti was vertegenwoordigd met haar verzameling van monsters van fa- brieksartikelen, als flesjes, monsters zeep e.d. Dan was er een onbekende Schiedammer, die onder een motto had ingezonden. Hij spaart distributiebeschei den uit de oorlogen. Hij had zelfs Hon gaarse papieren en ook speciale extra rantsoenen die Hitier aan de SS ver strekte toen er geen voedsel meer was. Een bijzondere verzameling was ook de omvangrijke hoeveelheid insignes en me dailles uit allerlei kring. Uiteraard waren er de oorlogsbeschei den vertegenwoordigd, maar ook veel sportmedaiües, dan massa's insignes van fabrieKsmerken e.d. Overigens schenkt het leven wel wat ironie aan zulk een verzameling want men moet niet den ken aan de veie lovende woorden die vergezeld zijn gegaan bij het uitreiken van de eretekenen, die later op een ruwhouten tafei in Arcade zijn terecht gekomen. Voor de filatelisten was er een prachtige verzameling postzegels, enve loppen met z.g. first-daycovers. Bij het podium zaten de talrijke ver zamelaars die met ernstige gezichten via goede ruilingen zich alsnog poogden te verrijken. Gezien de goede sfeer zal dat wel ten dele gelukt zijn. Ook vanavond wordt er in Arcade nog een Ruilbeurs gehouden. ACHTER in de zaal van Arcade te J Schiedam, -waar de hobbyten- toonstelling gehouden wordt, is doorlopend een levendige ruilhandel aan de gang. Alle gelijkgestemde hobbyisten zoeken elkaar hier op om begeerde postzegels, suikerzakjes en sigarenbandjes te verwerven. De foto geeft een indruk van deze beurs voor jong en oud, rijk en arm. (Van een onzer verslaggevers) Met de algemene Schiedamse toneel vereniging „Het Voetlicht" gaat het voor spoedig. Iri het Volksgebouw kon zater dagavond bj de viering van het vijfde (jaarfeest worden meegedeeld dat vele nieuwe leden en donateurs zijn inge schreven. De zaal was dan ook goed ge vuld. De eigen leden hebben het toneel spel „Spelen met vuur" van Tom Dekker opgevoerd. Voorzitter M. Polderdijk heeft het openingswoord gesproken. In „Spelen met vuur" zijn Jos van der Grijp (Jan Vos) en Bert Munster (Joh. de Vries) twee jongens die het verkeerde pad op gaan. Jan Kars, de routinier in dit gezelschap, speelde de oom van Jos die de knapen weer op het goede pad brengt. Het tietal tonelisten neeft een aanvaardbare voorstelling gegeven van dit melodrama. Twee knapen fietsten in de nacht van zaterdag op zondag op een dames fiets zonder verlichting over de Rotter- damsedijk. De Schiedamse politie vond dat onjuist. De politie ging het optre den van de knapen verdacht vinden toen de jongens om tien voor vier bij het pompstation wegrenden. De knapen werden aangehouden en bekenden dat zij de fiets na een feestje bij Odeon in de Gouvernestraat hadden ontvreemd. De 17-jarige calculator T. R. S. uit Schiedam en de 16-jarige D. C. uit Vlaardingen. zijn op het politiebureau ingesloten. De (heer F. J Michielsen is vandaag veertig jaar in dienst van de N.V. Dehnert en Jansen te Rotterdam. Vanmiddag is de jubilaris ten kantore van het (bedrijf hartelijk gehuldigd en waarderend toegesproken. De president- directeur, de heer A. E. Dehnert, reikte ■hem de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uit ter gelegenheid van dit feit. De jubilaris is werkzaam als maga- zijnchef. Ds. F. Vroon, predikant der Gerefor meerde kerk te Rotterdam heeft het be roep maar Amsterdam-Sloterm eer-Geu zen veld aangenomen. ■Ds. C. de Ruyter te Wemeldinge heeft 'het 'beroep van de Gereformeerde kerk te Rotterdam-Feijenoord aangenomen. (Van een onzer verslaggevers) TT1 EN aantal zeelui heeft zich in de a nacht van vrijdag op zaterdag ver maakt met het vernielen van Schie damse lantarens. Bij het onderzoek trof de Schiedamse politie op de Vis markt een 166-jarige Zweed, J.H., aan die ontkende iets met de vernielingen te maken te hebben. Later vond men echter op de Vismarkt, een luchtdruk pistool met drie doosjes kogels, en toen heeft de knaap bekend, dat hij de glazen van lantarens in Heerenpad en Broersvest heeft kapotgeschoten. Vijftien ton gedistilleerd heeft zich om kwart over twee een weg gezocht op de hoek van Koemarkt en Buitenhaven, weg. Er gebeurden geen ongelukken. De aanhangwagen met gedistilleerd was losgeraakt van de auto. gestuurd door M, B„ doordat op de Rotterdamse Dijk de steekas van de vrachtwagen brak. Ingebroken is In de woning van de Schie dammer H. v. S. san de Francois Ha- venschmldtlaan, waarbij de dieven 310 hebben ontvreemd. De dieven zjjn vrij dagavond tussen 9 en 11 uur over een balkon door een raampje geklommen. Daarbij hebben zij een glas-In-lood- ruitje vernield. Alle vertrekken werden doorzocht. De onbekenden zijn door openslaande deuren op de benedenver dieping uit het huis gegaan. Toen mej. H. W. B. zondag met haar bromfiets, die bij het postkantoor in de Tuinlaan geparkeerd stond, wilde ver trekken, bemerkte zij dat de ketting van haar voertuig was ontvreemd. Een militair reed zondagavond om half negen in verboden richting over de Singel. Dit rijden had konsekwenties, want de Schiedamse politie ont dekte dat de jongeman J. w. van H. de bromfiets gestolen had. Hij bekende later het voertuig weggenomen te heb ben bij de Cinerama te Rotterdam. Bo vendien had hij nog een bromfiets en wat onderdelen thuis. Hij bekende ten slotte dat hij nog twee bromfietsen in Rotterdam, een in Den Haag en een in Utrecht heeft gestolen. De -politie heeft de knaap aan de Kon. Marechaus see overgedragen. Een lid van de reserve-politie ergerde zich aan het lawaai dat een knaap met zijn bromfiets maakte in Schiedam. Het bleek terecht want bij het onderzoek kon de politie een misthoorn in be slag nemen, die de jongeman op zijn voertuig had gemonteerd. Het apparaat een soort brulboei, functioneerde met behulp van een fietspomp, die uiter aard ook op de brommer was gemon teerd. (Van een onzer verslaggevers) HET muziekconcours dat het zestig jarige Oefening Baart Kunst in Schiedam in het komende weekeinde organiseert gaat vanwege de goede belangstelling tot de belangrijkste muziekevenementen in den lande he. horen. Liefst twintig muziekkorpsen waarvan velen uit de allerhoogste af deling, komen zaterdag naar de co cacola-hal in de Van Deventerstraat. De hal biedt plaats aan duizend belang- stellenden. Het tiental' korpsen uit de- top, de vaandelafdeling, zuilen ook de- meeste partijen spelen tijdens dit langdurige en omvangrijke concours Uit de vierde afdeling schreef in Con cordia uit Nederhemert; voor de der de afdeling: Kunst na Arbeid uit Advertentie Zal het een strenge of zachte winter worden... niemand die het weet! Daarom moet U nü dekens kopen... heerlijk warme 100% fibracel wollen dekens, een- en twee-persoons maten, door elkaar voor één prijs, voor nog géén elf gulden. Een ongewone aanbieding door ongewone omstandigheden (het kleurassortlment is beperkt) maar daarom koopt U ook langharig geruwde dekens in moderne streep-Jacquard dessins, -voor een prijs, die U geen tweede keer kunt verwachten. Arcade: Ned, Ver. De Verzamelaar. Ruilbeurs. 19.30 uur. Volksgebouw: Ned. Band van vogel liefhebbers. Contactavond, 20 uur. BeyersbergenZakenstudiekring, Con- tsctavond, 20 uur. Chr. Sociale Belangen: Nat. Cbr. Geheelonthouders Vereniging. Feeste lijke vergadering. 20 uur. Dagblad „De Rotterdammer": Schje- éamse redactie tel. 64154 b.g.g. tel. 115588 toestel 51 (b.g.g. 80037) «Heen voor redac- tie-aange!egenheden. Agentschap: H. J. Troost, Aleidastraat 23, tel. 65451 iaiieen voor klachten, ad vertenties en abonnementen b.g.g. teief. 11558.1). Apotheek Gouka, Hoogstraat. De afdeling Kethei der Nederlandse Zondagsschoolvereniging houdt mor gen, zondag 8 oktober, een dienst in gebouw „De Rank", Schiedamseweg. Voor deze dienst worden kinderen van 5 tot en met 12 uitgenodigd. Het gaat hier uitsluitend om kinderen, die nog niet de zondagsschool in de oude chr. school aan de Vlaardingseweg in Bethel (Schiedam) bezoeken. De voorzitter van de afd. Rotterdam van deze vereniging,, de heer G. Kief- fer, tevens hoofdbestuurslid, heeft het welkomstwoord gesproken. Hij was ver heugd dat er in Schiedam zulk een goede belangstelling voor het verzamelen is. Hij installeerde als consul voor Schiedam de heer G. Poot waarbij hij hoopte dat Schiedam spoedig een zelfstandige afde ling zal worden. Aan alle exposanten is een diploma voor deelname aan deze tentoonstelling uitgereikt. Tevens zal in elke afdeling een prijs worden uitgereikt voor de mooiste expositie. Ook is er een lande lijke persoonlijke prijs voor de expo santen. De voorzitter van de Schiedamse Ge meenschap, de heer F. A. de Wolft heeft deze expositie geopend. Hij stond versteld van de rijkdom van het ma teriaal dat de verzamelaars hier bijeen gebracht hadden. Hij was blij dat de Ruilbeurs het bestaansrmht bewezen had. Hij maakte de heenpKieffer, die het initiatief genomen heeft, dan ook de complimenten. Hij vond het een goede gedachte een tentoonstelling te organiseren op de vrije zaterdag. Ook de SG schenkt haar aan dacht aan de vrijetijdsbesteding en de resultaten waren niet hoopgevend. De meeste Schiedammers doen name lijk niet veel met de vrije tijd. Zij geven de voorkeur aan het brengen van die tijd in gezinsverband. De heer De Wolff hoopte dat De Verzamelaar veel voldoe ning zal putten uit deze eerste tentoon stelling, zodat het za! leiden tot meer ontplooiing van de vereniging. ge- (Van een onzer verslaggevers) TNEZE maand is het dertig jaar ■I-Meden, dat de Schiedamse vereniging ..Het Singeïkwartier" werd opgericht. Dit jubileum kon men natuurlijk niet zonder meer voorbij gaan. Het ledental van deze wijkverenigiag is zo groot, dat de grootste zaal in Schiedam (Musis Sa crum) niet ruim genoeg bleek om een dergelijk groot gezelschap te ontvan gen. Daarom werden enkele touringcars gecharterd voor vervoer naar Vlaar dingen waar in de Stadsgehoorzaal het zesde lustrum op waardige wijze werd gevierd. De voorzitter van ,.Het Singelkwar tier", de heer J. H. F. Fredriks open de de feestelijke bijeenkomst met een kort woord, waarin hij een bijzonder woord van welkom richtte tot de com missaris van politie te Schiedam, de heer K. Rijpma, vertegenwoordigers van_ zusterverenigingen en afgevaar digden van de Schiedamse Gemeen schap. Wegens uitstedigheid had de burge meester van Schiedam, mr. J. W. Peek bericht van verhindering gezonden. De heer Fredriks las echter een schrijven voor van mr. Peek, waarin deze zijn gelukwensen met het jubileum aanbood en daarbij de wens uitsprak dat „Het Singeïkwartier" zich nog vele jaren zal blijven bewegen op het terrein van op voeding in gemeenschapszin en van cul turele verheffing van haar leden. De heer Fredriks toonde zich zeer dankbaar, dat de vereniging nog sterk en gezond is. Het bestuur van „Het Singelkwar tier" zou het op prijs stellen als nog meer afdelingen konden worden opge richt, waarbij men vooral aan de jeugd denkt. Wel is het moeilijk de juiste leiders aan te trekken, maar men verwacht enkele geschikte krach ten, die het bestuur uiteraard mei open armen zal ontvangen. De jeugd moet steeds meer worden ingeschakeld, al dus de heer Fredriks. Verder ligt het m de bedoeling een toneel- en schaak- afdeling op te richten. Een keur van Nederlandse artisten zorgde er voor dat het dertigste jaar feest één van de meest onvergetelijke werd. Na de kennismaking met de con ferencier Frans van Dusschoten die ve le van zijn bekende imitaties liet ho ren, kwam het uit Gelderland afkom stige orkest „De Witte Kraaien" onder leiding van Han Krab oo het podium, dat voortreffelijke muzikale noten bracht. Ook waren de Wama's van de par tij, en het Rivers Trio liet zien wat gra tie, kracht en eharme vermag. Gina en Gino Manelli werkten verder mee. waarbij de manlijke helft zich een uit stekend jongleur toonde. De goochelaar Crochet zorgde tenslot te voor het hoogtepunt van de feestvie ring. Hij bracht aan het eind van zijn optreden een grootse bloemenhulde, ge- j heel passend in het kader van dit dertig-jarig bestaan. De wegen in het industrie-gebied van Schiedam zijn zo slecht, dat een Bel gische auto op de Nieuwpoortweg in brand is gevlogen. De auto van de heer C. P. v. E. uit Antwerpen botste zater dagavond in een van de vele putten in dit gebied op een kei, waardoor de ben zinetank opengereten werd en de tank in brand vloog. De heer v. E. stapte uit en zag daar na zijn gehele auto in brand vliegen- De brandweer is om 10 voor 11 met de ne velspuit naar de Nieuwpoortweg gegaan, maar kon niet voorkomen dat de auto totaal verbrandde. Bovendien zijn vijf kisten met Indische waren en twee pas poorten, verloren gegaan. De 59-jarlge Rotterdamse classificeer der W. N. is zondag op het gladde dek van de aan de Wilheiminahaven gele gen Engelse tanker Malloja achterover gevallen. De man bleef met een her senschudding liggen. Personeel van de Schiedamse G.G. en G.D. heeft met behulp van de ge meentelijke Havendienst het slachtof- kfer van het schip gehaald, waarna N. naar het Schiedamse Gemeente Zieken huis is vervoerd. Delft en De Eendracht uit Appinge dam; in de eerste afdeling: Wilhel- mina uit Maasdam, Liora uit Den Lier, Crescendo uit Alphen aan de Rijn; in de afdeling Uitmuntendheid; Door Eensgezindheid uit Emmer Compas cum, Excelsior uit Lage Zwaluwe e» het Kon, Zeister Harm. Corps; in de ereafdeling; Leids Politie Muziek Ge- zeischap. de Shell Harmonie Rotterda Kon. Wiïhelmina Farmsum-Delfzijl; tenslotte de topcorpsen in de vaandel afdeling; Ridderkerks Fanfarekorps, Juliana uit Brammen, Juliana -lit WaaRe, .Voorwaarts uit Zwartsluis, -Harm, "Wilton "flj'enocjrd uit-Schiedam, uitstékende PolitieHarmonie-'- Ver eniging Hermandad uit Rotterdam en de Edese Harmonie uit Ede. Van 10 tot en met 12 oktober wordt in het gebouw Emprium te Rotterdam de jaarlijkse nationale vakwedstrijd voor meubelmakers en stoffeerders ge houden. De deelnemers zijn verdeeld in twee groepen: in groep A zijn ingedeeld tien jonge meubelmakers en vijf jonge stoffeerders, die dit jaar de besté re sultaten behaalden bij de examens voor hei leerlingenstelsel, in groep B, zijn de vijf meubelmakers en vijf stoffeerders ondergebracht, die de hoogste cijfers hebben behaald bij de examens van de Stichting Vakopleiding. Meubileringsbe- drijven. De werkstukken voor de deel nemers aan groep B zijn zwaarder dan die voor de deelnemers van groep A. De afdeling Schiedam van het Ver bond voor Veilig Verkeer zal in samen werking met de politie bij voldoende deelneming weer een verkeerscursus voor bromfietsers organiseren. De lessen sullen op vier dinsdagavonden van 8 tot 10 uur worden gehouden. Aan het eind van de curkus wordt een schriftelijke exa men afgelegd, waarna aan de gedaagde een diploma zal worden uitgereikt. De kosten bedragen in totaal 4, waarbij het lesmateriaal is inbegrepen. Aanmeldingsformulieren zijn verkrijg baar in het hoofdbureau van politie aan de Nieuwstraat 55. De aanmelding sluit op 17 oktober. De Schiedamse Kiavar Accordeon Ver eniging zal medewerken aan de feeste lijke vergadering van de Nat. Chr. Ge heel Onthouders Vereniging, die morgen avond in gebouw Christelijke Sociale Be langen wordt gehouden. De heer A. de Weger zal zoals gebruikelijk een propa gandistisch woord spreken. Het programma dat SKAV zal uitvoer ren luidt als volgt: Lustspiel Ouverture-, KelerBela: Plaisir d'amour, G. P. Mar tini* lm Kahlenberger Dörfel, P. Fahr- bach Jr.; tleber den Wellen, Rosas; Voiks- tanz Nr. I, J. H. Brehme; Domröchens Brautfahrt, M. Rhode; Wicn bieibt Wien, J. Schrammel: Manoeuvre mars. Sten?; El Capitan, J, P. Sousa; Melodïeen uit „Der Vozelhandler", C. Zeiler: Slaven koor, G. Verdi; Choral nr. 4 en 7 uit Kan- tate 140 (Wachet auf ruft uns die Stóm me), J. S. Bach, Bjj het oversteken op de Keijenburg te Rotterdam is zaterdagmiddag de driejarige Antoon Kleine Dehers van de Gildenburg tegen een passerende motor fiets gelopen. De kleuter iep vermoede lijk een hersenschuding op en is naar het Zuiderziekenhuis gebracht. Tijdens de voetbalwedstrijd VOB— Noorderkwartier zondagmiddag op Laag Zestienhoven te Rotterdam heeft de 28- jarige stukadoor M. Willems uit de Wil lem de Zwijgerstraat vermoedelijk een rechteronderbeenbreuk opgelopen. Hij is naar het Bergwegziekenhuis gebracht. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze Fibra cel wollen dekens, in de éen- en twee-persoons maat, door elkaar voor één prijs, voor, Gién tef. ef schrift, best. De Vereniging tot Behartiging der Belangen van T.B.C.-patiënten u. Ne derland. afdeling Schiedam, geeft op donderdag 12 oktober in het Passage theater de jaarlijkse feestavond, die nu in het teken zal staan van het 15-jarig I bestaan. Het feestprogramma wordt j verzorgd door Willy Vervoort, het Cock tail Trio, de Selvera's en vele anderen. I Er zijn nog een beperkt aantal kaar- j ten verkrijgbaar bij: J. Bloemendaal, j I Vlaardingerdijk 91, L. Verlinde, Mar- j eonistraat 69. en C. Bosboom. Da j j Costastraat 10. A Van de matroos J. v. d. B is een achteruitkijkspiegel ontvreemd die op zijn auto. welke aan de Havendijk iel I Schiedam stond geparkeerd, gemon- teerd was. Zondagmiddag heeft de Schiedamse j politie een onderzoek ingesteld naar het parkeren van rijwielen bij Hoog straat en Appelmarkt. Zestien voer tuigen stonden niet in de standaards aan de Lange Haven, maar tegen de gevels van de woonhuizen en winkels aan de Appelmarkt. De politie heeft deze brommers en rijwielen in beslag genomen. Van de aannemer C, v. B. uit Schiedam zijn twee klauwhamers en honderd spieën ontvreemd, die in een bestelauto op de Vlaardingsedijk la gen. In samenwerking met de Oecumeni sche Kaad belegt de Hervormde Vrouwen Dienst woensdagavond in de i benedenzaal van de Opstandingskerk I te Schiedam een oecumenische avond, j waar niet alleen alle names maar! ook de heren welkom zijn. Mej. dr. W. Timmermans, secretaresse van dej landelijke commissie van de HVD, zal spreken over: ..De kerk op weg! naar New Delhi". i 0 Zondag 22 oktober zal in de kerken van de Schiedamse Hervormde Ge meente de oogstdlenst worden ge vierd, Ruim 1200 zieken, behoeftigen, ouden van dagen zullen een groet van de kerk ontvangen. Tot woensdag 18 oktober kunnen de gaven aan de me dewerkers in de wijken worden over handigd. 0 De .leden van de vereniging „De Belangen" hebben op vertoon van hun lidmaatschapskaart toegang tot de avonden van de Volks Universi teit tegen dezelfde voorwaarden als de leden van de VU. Tot lid van de vereniging „De Belangen", vereniging tot bevordering van de belangen van de Hervormde Kerk in Schiedam kunnen de Schiedammers zich doen inschrijven bij mevrouw H. Schuyt- vlot-Goudappel telefoon 56512 of bij secretaris H. Meyers telefoon 66465 Westfrankelandsestraat 137. Op zondag 22 oktober 's morgens om negen uur zal in de Schiedamse Grote Kerk een Kinderoogstdienst worden gehouden. 'Ds. Ph. Cornelder uit Rotterdam-Zuid zal deze dienst leiden. Vanavond komen de jonge lidmaten van de Herv. Gemeente in Kethei bij een in de oude zaal achter de Dorps kerk om te luisteren naar ds. J. E. L. Brummelkamp die zal spreken over: „New Delhi". Het bejaardencentrum „De Onder linge Band" van de Geref. Kerk houdt morgenmiddag weer een gezel lige bijeenkomst in de consistorie van de Julianakerk te Schiedam. Voor de vrouwenvereniging van de Gereformeerde Kerk-Zuid wordt woensdagavond in de Goede Haven te Schiedam aan de Westfrankelandse- dijk een propagandaavond gehouden. Mevrouw Uittenbogaard—Van Dam houdt een inleiding, mej. Van Helden zal declameren. 0 De Christelijke Metaal Bedrijfghond in Schiedam viert vrijdagavond in gebouw Arcade het zestigjarig be staan. Er zuilen enkele jubilarissen worden gehuldigd. De besturen van PIT en Pro Rege, secretaritaten Graaf Florisstraat 73 en Parkweg 352. rekenen op medewer- king van collectanten en goede ge vers bij de collecte die van 16 tot 21 oktober zal worden gehouden. Een opgave van gevonden voor werpen in Schiedam: Te bevragen aan het Hoofdbnreau van Politie tus sen 9—12.30 uur en 26 uur: film rolletje: étui met schrijfmateriaal; een paar glacé dameshandschoenen. Te bevragen bij de vinders: kenten- plaat, Vermeulen, Newtonstraat 7a; dameshandschoen (R), H, Mulder. Gr. v. Prinstererlaan 5; glacé heren handschoen, H. de Ouden, Rotter- damsedijk 397b; 1 paar dameshand schoenen, mevr. De Vries, Heenvliet- sestraat 29b; kinderbril in étui Sla, Hoogstraat 178; zakmesje, J. Willems, Lange Nieuwstraat 35; zonnebril, M. Schaap, Lange Haven 103b; herenpols horloge, v. Haften, Populierenlaan 8, Kethei; bedrag aan geld, Postkantoor, Tuinlaan; armbandje, Stehouwer, Gordonstraat 26a; bedeltje. J. v, Pelt, Berkenlaan 42, Kethei; bedelkettlnk- je, mej. v, Wermeskerken. Singe! 11b; zilveren kettinkje, v. Gulik, Hoog straat 121; bruine portemonnee met inhoud, J. Putters, Korte Achterweg 2b; herenschoenen in doos, B. W. v. Gast, Mgr. Nolenslaan 221; rol riet, Brussaard, empi. Werf Gusto, Maas dijk 5; zangbundeltje, Engering, Ru- bensplein 20; zwarte portemonnee roet inhoud, mevr. Korpel, Burg. v, Haaren- laan 370; rode portemonnee met in houd, L Vrijenhoek, Overmaassesteeg (Van een onzer verslaggevers) De personeelsvereniging van de Tech nische Bedrijven te Schiedam heeft za terdagavond in Musis Sacrum net zestien jarig bestaan gevierd. Na het openings woord van voorzitter M. Kooyman heb ben twee jongens met gitaar en twee zingende meisjes teeaagermuziek doen horen. Daarna heeft de toneelgroep de klucht „De consul van Cocorico" van Franz Arnold opgevoerd. In deze klucht worden vele grapjes, die in wezen reële waarheden zijn, gelan ceerd. In het niemendalletje zijn Lucien Dupont (Bas Wey) en het adelijke nicht je van de markies en de gravin Denise (Hannie van der Berg) verliefd op el kaar. De markies Hippolyte (een goede rol van Job van der Meer! en de gravin Madame Calotte (Marijke Soeters) pro testeren heel arrogant tegen deze onge wenste verbintenis maar de rondborstige opia van Lucien. de consul Emüe Bibi- ehon (Frits Soeters), zal de zaak wel even opknappen. Er komen allerlei moei lijkheden en verwikkelingen, maar zo waar aan het eind komt het bekende happy-end. De vele aanwezigen hebben bijzonder genoten van het leuke spel van hun collega's De damclub „Schiedam" is er nog niet in geslaagd de goede vorm te vinden in de nieuwe competitie. Na de nederlaag tegen Vreewijk moesten de Schiedam mers deze week buigen voor se; teem van de Vlaardingse Dam Vereniging. De Vlaardingers wonnen met 15-5. Kampioen J. C. Onink zorgde voor een verrassing. In een fraai eindspel slaagde hij er in een verwachte remise in een overwinning om te zetten. De debute rende Van Erkel leverde ook een goede prestatie. Hij boog een dreigende neder laag om tot remise. Woensdag gaat dam club Schiedam naar Pernis om te pogen ditmaal het zoet der overwinning te proeven daar de onderste plaats dreigt. De uitslagen zijn: J, C. Onink—J. J. van Leeuwen 2—0; A. van Dort—C. W. van Veelen 0-2; J. de Wilde—W. H, Niestadt 0—2; W. C. HeuvelmanC. Brlel 11; C, W. Sleeuwenhoek—H. Lansbergen 0—2; M. den Houting—J. Vermeulen 0—2; W. Sprayt—D. van Kerkhoff 0—2; M. van Erkel—W. F. Ver burg 1—1; J. Weslerveld—N. Voogt 1—1; J. van Straaten—C. den Boer 0-^. Bor denwedstrijden; L. Breevoort—A. Ris- seeuw 1i; j. Vrijland—J. van Straaten 1—1. Ladderwedstrijden: J, Cabri—J. C. 't Hart 0—2; J. van WalsumE Vf. Ra demaker 2—0.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 1