Borgstel li ngsfonds bood 25 jaar velen steun BCHAMEE laat in uw huis de schoonste PHILIPS- zon schijnen Geronbracht kostelijke typeringen op planken G. Nieuwenliuij sen: liefde voor dier kan beter JO# VELE BESCHERMDE OVERSTEEKPLAATSEN J. ten Heuvelhof: Ook in deze tijd een boodschap Aantal middenstanders neemt toe B. en W. van Schiedam, nemen besluit: Voorzitter B. G< Hoogendam (82) blijft enthousiast Meer contact bij N.C.V.B.-centrum Serie ongelukken op B.K.-laan: vier gewonden Pretentieloze „Arme Rijken Dierenbescherming viert jubileum Sted. Museum 10 november open: 3 exposities F eestvergadering IVCBO-Schiedam f SVC-dames wonnen, heren verloren si-ré rir JL J DE ROTTERDAMMER PAGINA 3 DINSDAG 31 OKTOBER 1961 SCHOMMELSTOEL BABY (I) I.0OO gulden yöörönze -k San te iv BABY (II) RELAXEN Ontwikkeling Amusement Burgerlijke stand Vandaag en dagelijks Het Is dezer dagen 25 jaar geleden dat liet District Beneden-Maas van de Stich ting BorgsteHlngsfonds voor de Midden stand rijn werkzaamheden begon. Onder leiding van de toenmalige voorzitter van de Kamer van Koophandel cn Fabrieken voor de Beneden Maas. de heer J. H. van Linden van den Hcnvel kwam een comi té van voorbereiding tot stand en op 24 juni 1936 kon de notariéle akte worden verleden. Voorzitter van het Borgstellingsfonds werd de heer B G Hoogefldam uit Schiedam en het zeer bijzondere telt doet zich voor dat in dit voorzitter schap nog nooit een wijziging is ge komen Nog altnd hanteert de thans 82-jarige heer Hoogendam de hamer en hij doet dat met oen bewonderens waardig enthousiasme In de laatst gehouden vergadering van het dage lijks bestuur is uiteraard aan de her denking van de oprichting van het fonds aandacht gegeven Dit dagelijks bestuur wordt naast de heer Hoogendam als voorzitter, gevormd door de heren G Walstra, Vlaardmgen. secretaris H. Sabel. Schiedam, penning meester, W. Noordegraaf en M. H, L. Weststrate, beiden Vlaardtngen In het algemeen bestuur hebben verder nog zitting gedelegeerden van de ge meenten Schiedam, Maassluis, Maasland. Rozenburg, Brielle, Oostvoorne, Kockan- je, Spijkenisse, Geervliet, Heenvliet en Hellevoetsluis, de Provincie Zuid-Hol- iand is vertegenwoordigd m de heer C. J. van der Hoeven en tenslotte hebben nog afgevaardigden van de Middenstands organisaties in het bestuur zitting Het bureau is gevestigd Anth. Knotten- beltsingel 28 te Vlaardingen en wordt beheerd door de heer A. Schravenzande, districtscommissaris. Sinds de oprichting van het fonds wer- aen reeds 583 middenstanders voor xn totaal 311 850 aan kredieten geholpen Toch blijkt nog telkens dat velen niet of met voldoende met de aard en de wer king van de borgstellingsfondsen op de hoogte zijn, Be bedrijfskredieten worden ver strekt tot ten hoogste 5000.—, In het ai gemeen komen hiervoor in aanmer king, ondernemers die vakbekwaam, zakelijk onderlegd en kredietwaardig zijn De kredietverlening moet uiter aard verantwoord zijn en uit te ver wachten bedrijfsresultaten kunnen wor den terugbetaald. Ook kan het fonds de middenstander bijstaan wanneer bepaalde omstandig heden de normale ontwikeling van zijn (Van een medewerker) Het eerste dames-zestal van de Schie- öamse Volleybal Club heeft uit tegen het Rotterdamse Hou Stand 1 verdiend met 30 gewonnen. De S.V.C.-meisjes waren over alle linies sterker en onder vonden alleen in de derde set wat te genstand. (5—15), 4-15, 12—15.) Dames 2 won eveneens en wel met 31 van DOP 1 (13—15), 15—0. 9—15 en 11 —15). Het derde dames-team verloor op het nippertje van Wico 1 met 31. Heren 1 verscheen met invallers in het veld en kreeg ditmaal met 31 klop van Syrena uit Den Haag. Ook deze ne derlaag was beslist onnodig en we zien met spanning uit naar een wedstrijd met een volledig team. Heren-2 won de eer ste competitiewedstrijd overtuigend met 30 van Smash 3 (415, 615 en 1115). Deze week worden gespeeld" S.V.C. 3 Spel H'berg 2; dames: S V C 2Hou Stand 1 19.30 uur: S.V.C. 1—DOP 1 2030 uur. Heren Voorburg 1S.V.C. 1, Con cordia 5—S.V.C. 2. Oude kerkhof 3 no vember. - y V- ONZE STAD herbergt goede Schiedammers. Daarbij denken we zeker aan de man die ons de schommelstoel leverde. Het is een prettige relatie. Toen we hem ver telden dat we al lang naar zulk een historisch apparaat zochten verwees liij ons vriendelijk naar een al even vriendelijke relatie en ziedaar in gezamenlijk overleg kwam er een lekkere schommelstoel voor uw scribent. Echt iets enn te relaxen, om al wiegend niet naar het scherm te kijken, want dat biedt toch maar al de ellende van de we reld. Wel kan men wiegend heer lijk in zo'n stoel lezen hoe Tacitus meende dat hier in het kikkerland de Germaan zich in het vuil ver maakte. Wel waren ze dapper die Kanmefaten, heel dapper meent Tacitus en dat zal dan wel zo zijn want Tacitus moet het zo'n beetje hebben meebeleefd. 1/OOR DE mens die veel en ge- noeglijk lezen wil is een schom melstoel een heerlijke uitvinding, men moet er slechts voor waken dat de ogen niet te soepel dichtglij- den, toont van slapers gaat een schommelstoel stilstaan. Het leven is er echter niet om met een boekske in het hoekske ongestoord Advertentie Vijftig duizend gulden gaat er deze maand van onze prijzen af. In tientallen aan biedingen zult U zien wat dat betekent. Zorg er voor dat ook U Uw aandeel .krijgt,,, door mi te kopen. Laat anderen vier of vijf gulden, of nog meer betalen voor een wollen dames- of herenshawl. Onze klanten kopen morgen diezelfde shawls uit een grote partij aanbieding van diverse kwaliteiten en kleuren, door elkaar voor één prijs, voor nog géén gulden. weg te wiegen. Daarom vraagt bij voorbeeld de baby van enkele tien tallen centimeters (zeg dertig, -mis schien veertig) de aandacht. Nu is het geven van die aandacht heel prettig want zulk een minuscule tweevoeter doet dagelijks iets nieuws tot vreugde van vooral de ouders en uiteraard ook van de vertederde verwanten. fJET MEDELEVEN van zo'n ba- by doet de ouders plots besef fen tot welk een prestaties een mens in staat is. De baby kan de poppenhandjes nog nauwelijks be wegen, maar ze draait er toch wel het gas of de radio mee uit ook al heeft het poppekopje die hoogte zo ver nog niet." Nog genoeglijker wordt het wanneer de kleuter zich staande wil houden. Dat is meer zich als een aap ophijsen aan al wat hangende is. Bij voorkeur wordt daarvoor papa's jas ge bruikt. Dat is niet zo vreselijk, maar het kan vervelend zijn als kleuter er tevens wat van de ver- bruiksmiddelen, bij voorkeur jam, aansmeert. T ASTIGER WORDT het wanneer kleuter staat te wiegen, noem het hangen aan de bureaustoel Dan worden laatjes van bureau's geopend en liefst geleegd, dan verdwijnt glijdend met de scherpe punt naar ongekende kwetsbare plaatsen de scherpe schaar van het bureaublad. Dan voelt men harde leren neuzen van al even harde schoenen schuldbewust schuiven te gen poppevoetjes. Zeg niet dat de moeder dan in de buurt dient te zijn. Dat is ook wel het geval, maar babies buiten altijd ober- macht uit. Voor zulke situaties be hoeven slimme vaders de mede werking van sympathieke relaties, Wij hebben die medewerking. In noodgevallen wordt de kleuter in de schommelstoel gezet. Heerlijk rela xen. De baby wiegt wel, van zalig heid met gesloten ogen zelfs. Waar zo'n stoel al niet goed voor is, men verkrijgt er altijd rust door. Men moet natuurlijk wel blijven wiegen, dat wel, ja dat wel onderneming dreigen te verstoren. In dit verband werden bijv. adviezen voor een efficiciênte bedrijfsvoering gegeven. In bepaalde omstandigheden worden ook grotere kredieten verstrekt, bv. voor bednjfsuitrusting, versterking van de- hquiditeitspositie, bij de overname van een zaak, of by de aankoop van een nieuw bedrijfspand of de inrichting daarvan. De ontwikkeling in het jaar 1960 geeft het algemene verschijnsel te zien dat het aantal middenstandsbedrijven afneemt en verder valt een steeds voortschrijdende concentratie van bedrijven waar te ne men. Hierdoor vermindert de behoefte aan kredieten beneden de 5000, Voor bet District Beneden Maas staat daar echter tegenover dat door de uit breiding van steden als Schiedam, Vlaar dingen en Maassluis het aantal midden standsbedrijven toeneemt en vooral de kleinere ondernemers vaak trachten door modernisering van hun bedrijven het hoofd te bieden aan concurrentie welke door de vestiging van nieuwe bedriiven ontslaat. Deze ontwikkeling leidt er toe dat steeds vaker een beroep op het fonds wordt gedaan voor bemiddeling en sane ring. zodat de werkzaamheden zich de laatste jaren meer naar dit terrein ver plaatsen. (Van een onzer verslaggevers) Het periodieke mededelingenblad der afdeling Schiedam-Centrum van de Ned. Christen Vrouwen Bond heeft een aantrekkelijke uitbreiding ondergaan. Ditmaal wordt aan de dames met slechts een uitnodiging verstrekt voor de ledenvergadering van vrijdagavond in het Gereformeerd Jeugdhuis waar mevrouw L. Berghuis-Van Rij uit Ba- rendrecht zal spreken over „Nederland se gezinnen in het buitenland". Tevens vermeldt het „nieuws uit eigen kring" ook familienieuws, aanwas van nieuwe leden, een mededeling dat de heer Joh. Snijff uit Rotterdam op 24 november komt spreken over „Mijn kind kan met mee op school, wat nu?" De kerstavond wordt op 19 december gehouden. Een plan van de presidente ter be vordering van het onderling contact zal v/orden uitgewerkt. In de toekomst zul len theemiddagen met een twintigtal da mes (bij toerbeurt) worden gehouden. De mogelijkheid wordt geopend om deel te nemen aan een naaicursus in Sursum Corda van acht lessen beginnende in januari. Belangstellenden kunnen zich melden bij mej. Vis, directrice Huis houd en Industrieschool, Pr. Fred. Hen- dirkstraat. De aandacht wordt gevestigd op de najaarsbeurs van de Herman Frantzenstichting te houden op 21 en 22 november in Musis Sacrum. GRAANBEURS GRONINGEN GRONINGEN, 31 okt. Rode en witte tarwe 25 3030.05; rogge 18 3022 55. extra kw. 22 8023.55; winter gerst 25.3027.55. extra 27 5528 30; zomergerst 25.3028.55, extra 28 55—29 30; wittehaver 22.00—34.55. extra 24 8025 30; groene erwten 23.CO 31,85; karwijzaad 30--57.120.75,- kanariezaad 50 4075.40; paardebonen 25.3529.35; dui- vebonen 25.35—30.85. (Advertentie) 1.85 PER WEEK ZONDER VOORUITBETALING handrteelmodd, vooral bijzonder geschikt voor kleinere gezinnen. Mak kelijk hanteerbaar.Buizen metdrukknopbe vestiging PHILIPS STOFZUIGER Voor 1.85 per week {zonder vooruitbetaling) wordt u de bezitster van de nieuwste PHILIPS STOFZUIGER, een modern, handig huishoud- juweef, met aangepast zuigvermogen. Wat dat voor de verlichting van uw dagelijks werk waard is, za! Bohamee u gaarne demonstreren. Denk helder. Maak gebruik Yan dit prachtige Bohamee-aanbod. Waarom xoudt e langer sukkelen met uw „oude brombeer" van een stofzuiger. Ruil hem in bij Bohamee, en koop een nieuwe - een goede 14 DAGEN GRATIS OP PROEF. 9 Uw oude stofzuiger kunt U inruilen. BQMMÊÊÈÊL Witte de Withstraat 76-78, tel. 12.20.57-12.07.28 - Avenue Concordia 92, tel. 13.04.56 - Bergweg 255, fel. 4.40.73, Rotterdam Op de Burgem. Knappertlaan in Schie dam konden maandag weer enkele ver keersongelukken worden genoteerd. Om kwart voor één reed de Maasslulzer C. W, met zijn bromfiets in de bocht van de Nieuwe Haven, hij keek achterom en dat had tot gevolg dat hij tegen het weg dek viel. Met een hersenschudding en verwondingen aan het gelaat moest hij naar het ziekenhuis worden vervoerd. De bromfiets is beschadigd. Om kwart over tien stak de 16-jarige G. F. M. Pape bü de Nieuwe Haven plotseling de weg over; hij werd aan gereden door de heer H. J. O. uit Kat wijk. De jongen is met hoofdwonden en een hersenschudding naar de Dr. Noletstichting vervoerd. Bij het passeren raakte de bestuurder" van een bromfiets, de zeeman G. B. T., om kwart over zeven *s avonds de linker schouder van de wielrijder J. M. van D. Beiden vielen op het rijwielpad van. de Burgem. Knappertlaan ter hcogte van het Sportfondsenbad. De bromfietser T. is met een hersenschudding naar de Dr. Noletstichting vervoerd. Zijn duo-passa gier F. A. V. had een pijnlijke rechter- De éénacter „Arme Rijken" van i van der Hul die een kostelijke typering Nono is een pretentieloos toneelspel- heeft weggegeven. Hij is de eenvoudige letje waarin de humor met dikke I ^^„Mjtider die plot?eling_ ryk gewor- klodders op de handeling is gelegd. Het spel vraagt om kostelijke type. ringen en die heeft de Geref. toneel vereniging „Geron" maandagavond bij de première in Irene dan ook ge geven. Voor de NCBO heeft Geron een kostelijke opvoering van „Arme Rijken" gegeven, zij het dat enkele regiefoutjes werden gemaakt. Mogelijk kan Arie Kegel in de ko mende dagen enkele verbeteringen aanbrengen. Zo speelde Harrny Vroegh een lieftallig dienstmeisje Dorothea dat echter louter statisch reageerde. Zij liet al bij haar binnen treden zien dat haar rol vermeldde dat de heer des huizes haar zou gaan toespreken! Hier wordt echter een natuurlijker entree verwacht. De centrale figuur in het spel is Cor .nu!» VZ7 a.»'**-" Woensdagmorgen om 9 uur be gint de yerkoop var> deze wollen en Mohair dames- shawls in kleuren als gebroken wit, rood, grijs, bleu, zwart, lila enz. en de herenshawls In uni-, streep- en ruicdessins, My Géén tel. of tchrlft. best. m 'De verkoops-psycholoog Franc Bibo die al eerder voor de Chr. Midden standsvereniging in Schiedam sprak, zal nu op donderdagavond 9 novem ber een causerie houden onder net motto „De psychologie van de koop De lezing wordt wederom gehouden in. het Geref. Jeugdhuis, maar de Schiedamse Middenstands-centrale, net overkoepelend orgaan van de drie or ganisaties, organiseert ditmaal deze 'bijeenkomst voor alle middenstanders in Schiedam. (Van een onzer verlsaggevers) Het veertigjarig bestaan van de afde ling Schiedam van de Ned. Vereniging tot Bescherming van Dieren is maan dagavond in Irene gevierd met een ge varieerde feestavond. De ernstige noot ontbrak niet. De directeur bij het hoofd bestuur uit Den Haag, de heer G. Nieu- wenhuijsen, heeft in een felle en ge ëmotioneerde toespraak gewezen op het feit dat er gelukkig bij de jeugd een groeiende ridderlijkheid en sportiviteit valt waar te nemen. Hij constateerde dat de liefde voor het dier in ons land op sommige plaatsen als Veluwe, Brabant en Lim burg helaas wel te wensen overlaat. Ook fulmineerde hij tegen het coupe ren van paardestaarten, zoals dat in Zeeland nog gebeurt. Spreker vond het een aanklacht dat het in ons land nog nodig is dat er een wet op het beschermen van dieren bestaat. Xri Skandinavië is dat niet het ge val. Daar heeft de mens een aangebo ren liefde voor het dier. De talrijke aanwezigen hebben de rede van de heer Nieuwenhuijsen enkele malen met enthousiast applaus onderbroken en ondersteund. De bijeenkomst was geopend door de voorzitter van de afdeling Schiedam de heer H. Wlllems van Beveren, die stelde dat Schiedam een goed figuur slaat wat de bescherming van het dier betreft ook al kan de afdelinz immer meer steun, meer leden, meer financiën gebruiken. In Schiedam zijn voor het beschermen van dieren goede politieverordeningen. De heer Willems van Beveren wekte de aanwezigen op verder mede te werken in het belang van het dier. Voor de pau2e werd een kleurenfilm vertoond. In deze ,.De vier jaargetijden" heeft de vervaardiger hoofdinspecteur K. Visser uit Den. Haag het leven van dieren tijdens de seizoenen behandeld. Het Rülegersbergs Vaudeville Orkest zorgde voor de entr'actmuziek en na de pauze hebben André Caxrell, Henk Booy, Roberto en Hella, de uitstekende muzikale clown Roxis, en Marion War denaar een gevarieerd programma van zang, muziek, goochelen en sketches verzorgd. SCHIEDAM Geboren; ZB - Jim z v S Kajabogias en M J van der Most; 27 - Michaël z v J G van der Lubben en. G de Hegt; 26 Johanna E d v F van den Berg en C A E Nijsen; 28 - Petronella G d v W J C Sioerdstna en E C W G Fredriks; 28 - Wtlhe!- mma J d v J V !n 't Hout en W G Jansen; 25 - Ria H d v C Sla en H de Jager; 2S - Dirk z v C Huisman en C G de Man; 29 - Joke d v D F Meeder en M Lankhorst; 2S - Willem P z v A van dei" Wind en S W Baron; 28 - Marie d v P van Koon en C van Veen; 30 - Jan w D z v M Eijkenaar enM Kra nendonk. Overleden: 26 - A van der Vlugt 89 jr. 26 - A Tettelaar 76 jr. wed van K den Held. 27 - A J Verheij 68 jr. 28 - J Poot 44 jr. 2? -TM de Kievith 54 Jr. 29 - J P M Renxman 78 jr. eahtg van W J J van Dyk. 27 - J van Asten 41 jr. Bij DOS'?,2 heeft GTB zaterdag voor de tweede Mas van de afdeling Rotterdam van de KNVB wel kunnen spelen. Het harde DOS'32 heeft de technisch betere Schiedammers in bedwang Behouden. Tot aan de rust heerste GTB met goede combinaties, maar ondanks diverse schoten oo het doel van de gastheren bleven doelpun ten uit- Tegen de verhouding in nam DOS daarna de leiding. Hierdoor ge ïnspireerd verhoogde DOS het tempo. Toch kon GTB het doel van DOS on der druk houden. In de tweede helft lanceerde DOS enkele verre trappen en daaruit werd nog tweemaal ge doelpunt. Eerst kort voor tijd scoor den de Schiedammers het tegenpunt. (3-1). (Van een onzer verslaggevers) Het Schiedams Museum gaat vrijdag avond 10 november om kwart over acht weer open voor het publiek. De nieuwe verwarmingsinstaUatie van het gebouw is dan grotendeels gereed. Bovendien zijn tal van voorzieningen aan de zalen getroffen; de aula is opnieuw ingericht o.a. met een keuze uit het atads-zilver en oude stadsgezichten. In de hal wordt een nieuwe keuze reproducties van kunstwerken voor de verkoop geëxpo seerd. Het museum laat ter gelegenheid van de heropening drie tentoonstellingen zien. Allereerst de jaarlijkse fototen toonstelling, die dit keer bestaat uit het werk van de jonge Amsterdamse foto graaf Eddy Posthuma de Boer. Onder de titel „Een seconde is veel te lang" toont hij een keuze uit de „vangst" van jarenlang oplettend naar mensen en katten kijken. In één van de bovenzalen heeft het museum schilderijen van de 27-jarige Haagse kunstenaar Gerard Verdijk op genomen tussen enige nieuwe stukken uit de eigen collectie. Gerard Verdijk heeft al enige malen, in soms zeer gro te exposities met anderen samen, de aandacht getrokken door de gevoelige stille trant waarin hij werkt. Voor het Schiedams museum, dat zich gaarne voor jonge kunstenaais openstelt, was er dus alle aanleiding om een voor Verdijk typerende bescheiden keuze uit zijn werk te tonen. Dan is er nog een tentoonstelling van het werk van kinderen van de kunst klasse van het Schiedams Museum. Zo als men weet is deze kunstklasse vorig jaar gestart. Kinderen werken er vrij uit, maar onder de bevoegde leiding van de heer Luuk Scholten. Zij teke nen, schilderen, boetseren en maken prenten. Een bloemlezing van hun in spanningen wordt in de kleine boven zaal van het museum bijeengebracht. Het museum is dagelijks geopend van 1017 uur, ook op zaterdag is het mu seum normaal geopend, en 's zondags van 1217 uur. De entree is 0,25 voor volwassenen en 0,10 voor kinderen be neden 14 jaar. den zich Meunier de Forgeron gaat noemen. Hij meent het aan zijn staat verplicht te zijn meer „rijke woorden" te gaan gebruiken en daarom slingert hij series woordverdraaiingen {tot groot vermaak van de vele aanwezigen) de zaal in. Cor van der Hul speelt rijn rol met zulk een verbluffende werkelijkheid dat zijn creatie tot leven komt. Daar bij wordt hij goed gesteund door zijn al even domme vrouw Marianne, ook al mag van Janny Storm-Kramer Freher meer actie worden verwacht. Coen Westerveld deponeert een koste lijk typetje Jonkheer Frits Dalenbout van Meervoort op de planken, maar ook hier mag de routiüier zeker wat meer actie naar het carïcaturale brengen. Voor de jongeren als Nel Zuidema «als dochter Elise), Jan Dienske 'als zoon Gerard) en Piet van Waardenburg (als de eenvoudige schilder Smit) was het heel moeilijk een dynamische bijdrage te leveren. Zij hebben vrijwel de functie van toe hoorders en dan creëert men nu een maal niet gemakkelijk spanning, maar het trio moet toch meer naar het publiek toe spelen en bovendien met wat meer tempo, enthousiasme ook aan de gesprekken deelnemen. Nu leek het er meer op of de kinde ren louter ter entourage van pa Meu nier de Forgeron over het podium waren gedrapeerd. N. V. t. Een opgave van ia Schiedam ge vonden voorwerpen: Te bevragen bij de vinders: haakwerk, mev-r. v. So- meren, Aleidastraat 64c; liniaal, Ros kam, Bosboomlaan 20; aktentas met inhoud, Portier Havenbedrijf Vlaar dingen Oost; damesportemocnee met inaoud, v. Bree, Emmastraat 10; zwarte portemonnee met inhoud, W. Beele, Mgr. Noienslaan 314; tas met inhoud, Weergang, Goeman Borgesïus- laan 4; tas met badgoed, v. Asten, OverscMesestraat 58; aktentas, Den Besten, P-K.Oiaan 91a; base-ball- sbhoen, Jansen, Anth. Mmjsstraat 39; stofjas, Bokhorst, Aleidastraat 14a; 3- wielig kinderfietsje, Homs, Burg. v. Haarenlaan 594; luchtfdter van brom fiets, Th. Schouwenburg, Esdoornlaan 20, Kethel; sehakelarrtibandje, B. Stoffels, Fr. Ha verseirmid'üa an 08; bedeiarmlbandje, L. v. Bergum, Gal jootstraat 5c, Rottendam; zilveren kettinkje, P. Rook, Jan Venmeerstr. 30; rozenkrans, mej. Tania, - Schiet baanstraat 2, na 16 uur; huissleutel, R.K. Technische school, IJss'èirnóhde- sestr. 29; ball-point, Voilebregt, "Mar conistraat 39; sleutel, Jansen, Anth. Muijsstraat 3.9; ring met sleutels en bril, A, Ringels, Parallelweg 94b; sleu telbos, C. v. d. Linden, v. Maenen- straat 23; 1 paar kaphandsciioenen, R.K. Techn, school, IJsselmondesestr. 29; 1 paar dameshandschoenen, C. v. Gent, Rotterdamsedijk 72b. I Het rijwiel van de -Schiedammer C. M. R. is op de Broersvest ontvreemd. Van. de plaatwerker J. O. is een rij wiel gestolen dat niet op slot in de P. J. Troelstralaan heeft gestaan. (Van een onzer verslaggevers) Morgen is het 1 november. De nieu we voetgangersbepalingen gaan in, een nieuw samenspel tussen de cate- gorieën weggebruikers moet gaan groeien, ook in Schiedam, Voor de wijziging van het Verkecrs- besluit inzake voetgangersoversteek plaatsen hebben B. en W. van Schie dam twee nieuwe artikelen samenge steld Voor belanghebbenden bestaat de mogelijkheid binnen dertig dagen protest aan te tekenen. In art,kei 1 zijn opgenomen als beschermde vo-et- gangersoversteckplaatsenBurgemees ter Knappertlaan ter hoogte van de Veenlantstraat en verder Burgemees ter Knappertlaan onmiddellijk ten oos ten van het Rubensplein. In artikel 2 zijn da nieuwe ditmaal beschermde i zebra's opgenomen. Per 1 november worden beschermde voetgangerso vers teekplaatsen: Burge meester Knappertlaan; onmiddellijk ten westen van de Bosboomlaan-Van Osta- delaan, onmiddellijk ten westen van de Aleidastraat-Penjunglaan, onmiddellijk ten westen van de Veenlantstraat, on middellijk ten westen van de Nieuwe Haven; Nieuwe Haven: onmiddellijk ten noordwesten van de Burgemeester Knap pertlaan, ten zuidoosten van de Oranje- brug, ter hoogte van de Kippebrug; Oranjestraat; ten zuidwesten van de Lange Nieuwstraat; Koemarkt: tussen Buitenhavenweg en Hoogstraat; Rotter damsedijk ZZ: tussen tramhalte en pand 433. Rotterdamsedijk NZ: tussen tram- haü*- en Hemaflat; Hoogstraat; onmid dellijk ten westen van de Broersvest; Broersvest: tussen de Passage en Hema flat- Korte Singelstraat: ter hoogte van de Singel; Prof. Eamerlingh Oaneslaan: ter hoogte van het Stationsplein; Lorenz- pleln: onmid-dehjk ten oosten va nde Celsiusstraat-Van Swmdenstraat, onnud dellijk ten westen van de Fahrenheit- straat, terhoogte van de Boerhaven plein: onmiddelijk ten oosten van de westen van de Rembrandtlaan-P. J. Troelstralaan, onmiddellijk ten oosten van de Rembrandtlaan-P. J. Troelstra laan; Burgemeester van Haarenlaan: onmiddellijk ten westen van de Nieuwe Haven-Nieuwe Damlaan, onmiddellijk ten oosten van de Nieuwe Haven-Nieu we Damlaan, onmiddellijk ten zuidwes ten van de Nieuwe Damlaan, onmiddel lijk ten noordwesten van de Nieuwe Damlaan, onmiddellijk ten westen van de Parkweg, onmiddellijk ten oosten van de Paricweg; Nieuwe Damlaan: onmid dellijk ten noorden van de Vlaardinger- dijk, onmiddellijk ten zuiden van de Burgemeester van Haarenlaan, onmid dellijk ten noorden van de Burgemees ter van Haarenlaan, onmiddellijk ten noordwesten van de Burgemeester van Haarenlaan nz; Mgr. Noienslaan: on middellijk ten zuidwesten van de Pier- sonstraat, onmiddellijk ten westen van de Parkweg. Plersonstraat: onmiddellijk ten noor den van de Mgr. Noienslaan Parkweg: onmiddellijk ten zuiden van de Burgemeester Van Haarenlaan; on middellijk ten noorden van de Burge meester van Haarenlaan nz Schiedamseweg: ter hoogte van de in gang van het bad .Groenoord". Rembrandtlaan: onmiddellijk ten zui den van de Vlaardmgerdijk. Lange Nieuwstraat: onmiddellijk ten zuidoosten van de Oraniestraat - Gernt Verbonstraat; onmiddellijk ten noord westen van de Oranjestraat - Gernt Verboonstraat. (Van een onzer verslaggevers) (")OK in deze tijd van spanningen, hebben wij een boodschap", zei de bondsvoorzitter van de NCBO, de heer J. ten Heuvelhof, maandagavond in Irene in 'een. volle grote zaal Tijdens de feestvergadering van de afdeling Schiedam van de Ned. Chr. Bond voor Overheidspersoneel heeft d« heer Ten. Heuvelhof onder het mot to „Karakters gevraagd" gewezen op de noodzaak van steun aan de vak beweging. Hij kwam tot de conclusie dat er veel verbeterd is sedert de NCBO vijftien jaar geleden na een fusie van vier groepen tot stand kwam. De heer Ten Heuvelhof meen de echter dat er nog veel meer ge daan dient te worden want de strijd voor de gerechtigheid komt nooit klaar. I i Hij herinnerde eraan dat de diverse ambtenarenvakorganisaties al in 1917 getracht hadder. tol een eenheid te komen. Inmiddels is veel gerealiseerd Spreker veerwees op het vele dat nog gedaan moet worden ais strijd voor ziektekostenregeling, de posities van lagere en middelbare ambtenaren, de gedifferentieerde loonpolitiek, de moei lijkheden in het overleg, het euvel van de overbesteding. Voor al deze zaken is het nodig dat de vakorganisatie karakters weet op te brengen. Hij hoopte dan ook dat ieder in de toekomst zal meedoen in de strijd voor meer loon, meer vakantie, ver beterde rechtspositie, vrijheid en rechts positie. ..Ondanks de dreigingen kunnen wij perspectieven zien" zei spreker, „belang rijk is dat we m collectief verband Reformatorisch invloed kunnen uit oefenen". „Er zijn karakters nodig om een Christelijke gemeenschap te vormen. Of het zal gaan hangt van u af, m de Bijbel wordt ons uitzicht geboden, we dienen voorwaarts te gaan met alle kracht" besloot voorzitter Ten Heuvel hof. Daarna heeft hij met waardering drie jubilarissen toegesproken, De heren J. Tilborg, W. van Etten en A. Winter ont vingen het gouden insigne wegens 25 jaar lidmaatschap. Hun dames kregen kregen bloemen Bovendien ontving de heei Van Etten een schrijfmap wegens veertigjarig lidmaatschap omdat er vijf tien jaar geleden een vergissing is ge maakt. Tweede voorzitter J. van Hartingsveldt heeft bij verhindering van voorzitter mr. Joh. Knape, het welkomstwoord gespro- 'ken. Daarna heeft de CJV mondaceor- deonvereniging „Bravo" onder leidmg van dirigent J. J. Krommenhoek melo disch, zij het eerst wat aarzelend, enkela werken gespeeld. Het corps kwam tot ritmische en klankzuivere vertolkingen. Donderdagmiddag om 14 uur zal in de Jeugdbibliotheek, Westmolenstraat 25 Schiedam, de Kinderboekenweek 1961 gevierd worden. Alle kinderen, die lid. zijn van deze bibliotheek of van één van de filialen, hebben daar toe vrij toegang. Zondagavond zeven uur werd de heer G. Bakker (68), gewoond hebbende Noordhoek 65 te Maassluis, terwijl de predikant in de Grote Kerk de kansel beklom, plotseling onwel. Hij werd naar de consistoriekamer ge bracht en overleed ter plaatse. Stadhuis: Afscheidsreceptie directeur Sociale Zaken J. Oostlander, 17. Irene: Verkeerscursus voor bromfiet sers ol.v. hoofdinspecteur H. Willems van Beveren, 20. Wijkcentrum Nieuwland: Onder Ons, Contactavond, 20. Goede Haven: ARJOS, 20 uur. Irene: Propagandaavond Groesbeekse tehuizen. 20 Opstandingskerk: Wijkgemeente 2 Ned. Herv. Gemeente, zendingsavond vertoning film „Het teken van de valk", 20. Wijkcentrum Nieuwland: ..Politiewerk in een grote stad". W. van Wijngaarden, Lezmg door NCVB-Nieuwland, 20. Dagblad „De Rotterdammer": Schie- dajnse redactie tel. 64154 b.g.g. tel. 115588 toestel 51 (b.g.g. 80037) alleen voor redac tie-aangelegenheden. Agentschap: H, J. Troost, Aleidastraat 23, tel. 65451 (alleen voor klachten, ad vertenties en abonnementen b.g.g. telef. 115588). Belangrijke telefoonnummers: Brand alarm 69128; Politiealarm 64666; G.G. en G.D.-waarschuwing 69290. Apotheek Jansen, Swammerdamsiagel 41 en Nieuwland, Dr. Wibautplein,

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 1