Scholen in Rozenburg een nijpend probleem Beroving in scène gezet St. NICOLA AS geschenken voor DAMES en voor HEREN Eerste betonstortiiig voor riviertuiineldeel Hollaiicliakinderen en I gasten op Sintfeest Maak CNV in bedrijven tot stuk werkelijkheid I Voorlichters bezochten Europoort en Botlek Oeniet van uw T.V. met 'n Tm&Vt kroniek HENRI WINTERMANS Rotterdamse Subsidie voor PIT verleend Ontwikkeling in versneld tempo Metro-mijlpaal op V. Brienenoord Drie boetes voor magnetiseur Appèl en pakkende toespraak Drukbezochte familie-avond Een Sint Nicoiaasgeschenk uit de Kattenbeker vindt z'n weerga niet! In 1980 vijftigduizend arbeiders O i WINTERMANS DE ROTTERDAMMER PAGINA 3 DONDERDAG 30 NOVEMBER 1961 Raad Rozenburg: Verolme-fabrieken in V.S. en Canada Reële basis f \~Q; Bouw van aula liliSIIïiliSlil Expositie over de tankvaart komt Aanbesteding werk aan kademuur Bijzondere problemen Hoge eisen de kattenbeker De Vrijheidsvaan Iets bijzonders Bestuurder verdween na slippartij lisais ®8§ii§§ii I 4.35 tot 8.35 i 12.- tot 15.50 Fabeltje Verhoog uw kijkgenot met het rookgenot van TeeVee. Een „nieuwe" Wintermans-ster voor jong en oud. Uitgezochte tabakken van de nieuwe oogst in aroma-behoudende blikken doos 20 stuks f 2,50 ^spsawar--- j r <y Trein reed brandend als een fakkel Dronrijp binnen Denk aan uw voordeel Koop ,ANIMO"-WlNKELS in (Van onze correspondent) B. en W. hebben wat subsidie voor militaire tehuizen betreft gekozen voor bet Protestants Interkerkelijk Thuis front. Op het verzoek voor subsidie van het Humanistische thuisfront had het college afwijzend beschikt. De heer J. W. Kleijwegt (P. v. d. A.) bepleitte alsnog subsidie aan doze vereniging te ver lenen omdat zij toch ook goed werk doet. Burgemeester J. C. Asckoff zei dat B. en W. van mening waren dat de grote meerderheid op Rozenburg toch in de geest denkt van het PIT. De heer G. van Seters (CH) onderschreef het standpunt van B en W. Zonder hoofdelijke sti ming verkregen B. en W. machtiging tot het aangaan van een vaste geld-en kasgeldlenini; tot een bedrag van twee miljoen. Eveneens werd zonder hoofdelijk stemming een nieuwe begrafenisregeling ingesteld. De in verband met \de financiële po- sitie van de gemeente noodzakelijke ver hoging van dc wegenbelasting ontmoette bezwaren bij de heer J. Molenaar (AR). Hii vond dat er al genoeg san perso nele belasting wordt betaald. „In ver gelijking met andere gemeenten beta len wij het meest", aldus de heer Mole naar. Het voorstel werd met de stem van de heer Mok. aar tegen aange nomen. Het Verolme-concern heeft plannen fabrieken voor hoogvacuuminstallaties te gaan bouwen in de Verenigde Staten, Canada en Zuid-.'merikn. In de Duitse fabri k te Wiesbaden heeft Verolme sedert kort een meerder heidsbelang gekregen. Dit bedrijf krijgt geheel West-Europa als afzetgebied. Volgend jaar februari komt de eerste hoog-vacuuminstallntie, die in de ma chinefabriek van Verolme te IJsselmon- de in aanbouw is. gereed. Met de hoog-vacuumtechniek kunnen zeer dunne laagjes metaal op papier, textiel uit natuurlijke of kunststoffen en verschillende soorten plastic worden ge spoten. (Van onze correspondent) DE scholenbouw is voor Rozenburg een nijpend probleem, zo blijkt uit de memorie van toelichting, die B. en W. van Rozenburg bij de be groting voor 1962 hebben verstrekt. Deze bouw blijft thans ver achter met Ce woningbouw. De verwachting be staat dat in 1982 in ieder geval twee systeemscbolen zullen kunnen worden gebouwd. Indien deze twee scholen gerealiseerd worden is dit probleem nog niet opgelost want het plaatste kort blijft bestaan daar zich vooral jonge gezinnen in vozenburg vestigen. Hoewel Rczenburg rondom in het water ligt is er nog steeds geen behoorlijke zwem Gelegenheid. Aanieg van een be hoorlijk bad is dan ook dringend no dig. B. en W. zijn er van overtuigd dat in de loop van 1962 nog wel eens over- gerekend zal moeten worden. Er zul len wellicht andere zaken voorrang moeten hebben die niet op het lijstje staan. Dat is nu eenmaal het gevolg van het gelegen zijn in een gebied in ontwikkeling. De omwenteling is in 1957 pas goed op gang gekomen en gaat steeds door in versneld tempo. Dat levert problemen op. Het moet echter voor een gemeente bestuur een eer zijn die problemen op te kunnen lossen, oodat niet gezegd kan worden dat een kleine gemeente niet kan wat in een grote wel mogelijk is. De gemeentebegroting voor 1962 is reëel opgezet, het moet mogelijk zijn op deze basis financieel ook rond te komen. In vol .vertrouwen bieden B. en W. deze begroting aan de raad aan. B. en W. weten dat de raad met hen de problemen aanvoelt. Zij orijzen zich dan ook gelukkig te weten dat de raad met het college van B. en W. wil trach- (Van een onzer verslaggevers) Advertentie ten de problemen op .te lossen. De uitbreiding van het politiebureau staat al enkele jaren op het program ma. Het bestaande gebouw werd opge zet voor een post van 3 man. Thans is er in Rozenburg een groep van 15 man. De plaatsruimte is zo nijpend, dat ver horen van verdachten nu al moeten ge beuren in de huiskamer van de groeps-j Geheel onthutst en nog kletsnat was commandant. de 31-jarige ijzerwerker L. Th. uit Het aankopen en slopen van krotwo-1 Ridderkerk dit verhaal on het politie- Hij zou door Iwee in leren vesten ge klede mannen op de stille Oudelandse- dijk in Ridderkerk zijn aangevallen. Ze hadden hem van zijn fiets gesleurd. Daar was natuurlijk een stevige robber tje bij gevochten en tenslotte hadden ze hem in de sloot gegooid en zij waren verdwenen met zijn aktetas. Daar zat notabene zes honderd gulden in. i-vt-'x?:- :v. •->:5vb.\-wa.ó'v t-i vv, AM. 'f- "V' v pingen willen B. en W. in sterkere ma te doen verrichten dan in het verleden. Teveel werd voorheen toegestaan dat een oude leegstaande woning tijdelijk werd bewoond, hoeweL die woning rijp was voor afbraak. Nu de woning op de begraafplaats leeg is gekomen bestaat de mogelijk heid tot bouw van een aula over te paan. Het ligt in het voornemen van B. en W. hiermee zo spoedig mogelijk te beginnen. Door de uitbreiding van het wagen park der gemeente is het nodig een ga rage te bouwen. De huidige garage heeft ruimte, voor twee vrachtauto's. Voor twee andere wagens moet reeds stallingruimte worden gehuurd. bureau komen vertellen. Ook de Ridder- kerkse rechercheur zijn „niet van giste ren" en geloofden hem niet. Na hem aan een spervuur van vragen te hebben blootgesteld gaf L. Th. tenslotte toe de gehele beroving in scène te hebben ge zet. Th. was in zijn vrije avonduren in casseerder voor een kerbklad. Hij haal de abonnements- en advertentiegelden op. De uitgever had er al enige malen bij hem op aangedrongen dat geld eens af te dragen. Omdat Th. niet meer wist hoe hij uit deze impasse moest komen, had hij ten einde raad besloten een be roving in scène te zetten. Twee processen-verbaal zijn nu tegen hem opgemaakt, en wegens verduiste ring en een wegens valse aangifte. Hij is inmiddels ingesloten. (Van een onzer verslaggevers) Kinderen van vier tot en met negen jaar, van wie de vaders bij de Konink- Ifjke Hollanöia N.V. in Vlaardingen wer ken, -waren gistermiddag in de zaal Mu- zanda met hun moeders bij elkaar om een fijn Sinterklaasfeest te vieren. De directeur van het bedrijf, de heer J. van Selm sprak een vriendelijk wel komstwoord, waarna liet marionetten theater Philo uit Amsterdam het sprookje „Repelsteeltje" opvoerde. Behalve de kinderen van de eigen per soneelsleden had Hollanöia ook de momenteel in Vlaardingen verblijf houdende Oost-Duitse jongens en meis van deze leeftijdsgroepen voor het feest uitgenodigd. Bijna twintig waren er aanwezig. Het was bijzonder aardig dat de poppen op het toneel herhaaldelijk met de kinderen in de zaal in gesprek waren en zidK/dsarbij zelfs af en toe van -de Duitse :Jaal ^bedienden. Een kleine op merk ïngldfë 8e opvoedkundige 'waarde van-het overigens kostelijke marionet tenspel ten goede kan komen geldt het onjuist gebruik van de vervoegingen van het nederlandse werkwoord „kun nen". De kinderen van de werknemers van Hollandia in Vlaardingen moeten evenals trouwens alle Nederlandse kinderen, hun landstaal goed leren. Het hoogtepunt van de feestmiddag was natuurlijk de komst van Sint Nicolaas zelf, die voor alle kinderen een leuk cadeautje had meegebracht Ir. Plantema sprak over de techniek Vanmorgen is in het metro-bouwdok op het eiland Van Brienenoord begon nen met het storten van beton voor de eerste tunnelsectie van het gedeel te van de Rotterdamse metro-tunnel, dat de Nieuwe Maas zal kruisen door de slechte weersomstandigheden van de laatste dagen enige tijd later dan men oorspronkelijk heeft ver wacht. Een ramp is dit niet: het werkschema biedt veel ruimte. Bovendien vergaderde vandaag in Rot terdam de afdeling bouw- en waterbouw kunde van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs en van-middag maakte dit gezelschap een excursie naar de metro- werken. De heren hebben dus deze mijl paal in de metro-bouw tea volle kunnen beleven. Er moet nu meteen worden doorge werkt: een tunnelsectie moet aan één stuk worden gestort ter vermijding van stortnaden. Er is dus op alles gerekend: slecht weer. vorst, wat niet al. Bij vorst (Van een onzer verslaggevers) De kantonrechter te Schiedam mr. P. B. Cos heeft de 59-jarige Schiedamse magnetiseur T. F. veroordeeld tot drie boetes van 150 of dertig dagen hech tenis. De substituut-officier mr. H. van Moorsel had vorige weck driemaal een week hechtenis geëist. De kantonrechter stelde dat dc recht bank te Rotterdam de heer F. al eerder voor soortgelijke overtredingen even eens 150 boete had opgelegd. Hij acht te die straf in overeenkomst met de overtreding aangezien F. onbevoegd de geneeskunde heeft uitgeoefend waar door het gevaar bestaat dat niet tijdig de oorzaak van de kwaal wordt opge speurd Dit diende in dit geval, waar het drie personen betrof, door genees kundigen te geschieden. (Van onze correspondent) De Stichting Onde ijstentoonsteüing zal ditmaal wederom Maassluis aandoen. Deze tentoonstelling is gewijd aan de tankv-art °P de internationale binnen wateren en wordt op woensdag 6 decem ber de; middags om half vijf geopend. Zij wordt ondergebracht in het voor malige rr.eubeltmgazijn aan dc IToord- vliet 29 en blijft tot aan do Kcrstvacan- tie in Maassluis. (Van onze correspondent) Ten kantore van de dienst van gemeen tewerken Maassluis is woensdagmorgen aanbesteed het verni.uw^.i van de kade muur aan de Govert van Wijn kade, na bij de Hellinggatbrug over ren lengte van ruim drie en zeventig meter. Er werden niet minder dan 21 biljet ten Ingeleverd. Laagste insri rijver was J. K. Simon. Schiedam met f 265.750,—; opvolgster N.V. Neder Rotterdam met 268.4C0,Hoogste J. W. Herrewijnen te Spijkenisse met 320.900,De gun-; ning is aangehouden. j werkt men met verwarmd water. De ge hele bekisting is omgeven door een hou ten mantel: tussen deze mantel en de stalen bekisting wordt stoom geblazen voor het zo snel mogelijk harden van het beton. Het is de bedoeling, dat na twee weken een nieuwe sectie kan wor den gestort en. zoals men weet, zal een volledige tunnelmoot bestaan uit vijf of zes secties, die door middel van diletta- tievoegen van rubber en staal met el kander worden verbonden. Het hoofd van de afdeling tunnelbouw van gemeentewerken, ir. G. Plantema hield vanmorgen voor de in Rotterdam samengekomen ingenieurs een uiteenzet ting over het werk. Na veel proefnemingen en zorgvuldi ge berekeningen heeft men een zeer dichte betonspecie gevonden. De tunnel wordt nog extra afgeschermd door een waterdicht membraan, dat voor wat de bodem betreft bestaat uit platen staal en beton en voor wat de zijwanden en het dak aangaat uit bitumen op glasvit en glasvezel, afgedekt met plastic folie. Bovendien wordt de tunnel aan de bin nenzijde geïsoleerd met kurk. Deze iso latie dient om de temperatuurspannin- gen tot een minimum te reduceren: het is bij de Maastunnel gebleken, dat de binnenzijde van een tunnel de tempera tuur van de buitenlucht heeft, die des winters heel wat lager is dan die van de omgeving. Er is voor het storten speciale trilap- paratuur ontworpen, om de beton zo dicht mogelijk te krijgen. De jaarlijkse C.N.V.-familieavond heeft woensdag een volle Stadsgehoor zaal getrokken. Een teken, dat er toch wel degelijk belangstelling is voor het werk van de Christelijke Vakbeweging. Nu is men echter niet alleen gekomen om te luisteren naar een openings woord en naar een gebruikelijke pro- pagandatoespraak, want anders zou de zaal zeker niet vol zijn geweest. Velen zijn immers gekomen om te luisteren naar de opvoering van het toneelstuk „Aili", Wolven om de dui- velskloof', dat door de Christelijke Toneelvereniging „Animo" op zeer ver dienstelijke wijze werd gebracht. De voorzitter van de Christelijke Bestu renbond, de heer P. Donkersloot brak een lans voor het plaatselijke werk van het C.N.V. Namens de besturen bond werkte hij de mannen en vrouwen van de Christelijke Vakbeweging op om meer belangstelling te tonen voor het zo noodzakelijke werk van de bond. Weliswaar is de bond bij haar oprichting tot stand gekomen als strijdorganisatie, maar we moeten niet omzien naar het verleden, maar ons meer bepalen tot vandaag en morgen. Het karakter is in vele opzichten veranderd en thans zijn we een organisatie, die verantwoorde lijkheid wil dragen, zo stelde de heer Donkersloot. Ook deed de heer Donkersloot een be- (VAN DORP) KUNSTNIJVERHEID HOOGSTRAAT 203 - TELEF. 3474 roep op de vrouwen van de C.N.V.-ers om zich aan te sluiten bij de oniangs opgerichte Vrouwenbond van het C.N.V. De nieuwbenoemde secretaris van het C.N.V., dr. W. Albeda hield een pakkende toespraak over het onderwerp: „De Vrij- heidsvaan", waarin hij de werkzaam-1 heden van de bond nader uiteenzette, j Hij zei, dat men veel van de gedachte j uitgaat, dat eenvoudige leden er bij dei bond niet aan te pas komen en dat dezej eigenlijk goed genoeg zijn om leden tej winnen. j Natuurlijk zien we graag veel leden op! de vergaderingen, zei dr. Albeda, maar; lid zjjn betekent toch veel meer dan dat! allen. Wat doen we eigenlijk, stapelen wei lege dozen op elkaar? Laat het C.N.V. j een stukje werkelijkheid in de bedrijven; worden; die Christelijke Vakbeweging,! dat bent u, aldus dr. Alberta, die dit vanj belangrijke betekenis vond. Het gaat er om. dat men u als chris-: tenmens leert kennen en dat. men zich! vormt om ook in de bedrijven discipel j te willen zijn van Jezus Christus. Wei moeten geen vakbondsbladlezers zijnj of mensen die applaudiseren bij loons verhogingen. Duidelijk moet mén laten zien. wat het christenleven in een be-! drijf betekent. j Er wordt wel eens gevraagd waar de centen bijven zei dr. Albeda. want erl wordt nooit gestaakt, terwijl er een fonds! daarvoor is. Welnu, zei hij, er is iets bijzonders aan het gebeuren. Het geld wordt gebruikt als middel om om te scholen en zich om te kunnen vormen. Juist dit betekent, dat Christelijke vor ming meer dan ooit nodig is. Daarna speelde „Animo" op uitste-! kende wijze „Aili" Wolven om de dui-; velsklool, een verhaal dat zich j afspeelt rond 1925 in de onlierberg-i zame wouden van Noorwegen, tijdens' een barre winter. De schaarse bevol- king bestaat daar in hoofdzaak uit' ruige pelsjagers en bijgelovige kolen-! branders. Er werd kennis gemaakt met! een gezin van een pelsjager en enkele! stift-(dorp) bewoners. Van een firma in Rotterdam-Zuid slipte woensdagavond een personenauto op de Dordtsestraatweg bij de Spinoza- weg te Rotterdam. De wagen kwam tegen een personenauto uit tegenoverge stelde richting. De auto's werden be schadigd. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. De bestuurder van de slippende wagen bleek er echter van door te zijn gegaan. De politie stelt een onderzoek in. De heer Plantema beschreef uitge breid de technische problemen, die moesten worden opgelost, eer men aan het werk kon, de vele factoren waar mede moet worden rekening gehouden. Aan de stalen bekisting moesten in verband meö de door de trilapparatuur opgewekte spanningen zeer hoge eisen worden gesteld. De metro-tunnel moet niet allen wa terdicht maar ook corrosiebestendig worden en het werk mag niet te kost baar worden. De uiteenzetting van de heer Plante ma werd geïllustreerd met lichtbeelden. Zij leidde tot vele vragen van zijn ge hoor. Er wordt nu aan twee gedeelten van de metro-werken, het deel op de rechter-Maasoever en de tunnel onder de rivier, hard gewerkt. De heer Plantema hoopt, dat medio 1963 zal kunnen worden begonnen aan de werken ten zuiden van de rivier. 3.15 tot 9- TOSCA P uitnodiging van de stichting „Onde Maas" in Spijkenisse hebben leden van het contactcentrum op voorlicbtings- gebied woensdag eert studiebezoek ge bracht aan het woon- en recreatiegebied in Botlek en Europoort. Over de pro blematiek, aan de ontwikkeling van deze streek (omvattende de gemeenten Spij kenisse, Rozenburg, Oostvoorne en Briel- le) spraken de burgemeesters van die gemeenten, de heren P. J. Bliek, 3. C. Aschoff, mr. W. H. Sprenger en D, M. van Zwieten. Drs. A. G. van der Veen, directeur van het economisch-technoto- gisch instituut van Zuid-Holland, en de heer A. P, Schat, verbonden aan het instituut „Stad en Landschap" van Zuid- Advertentie) v'-X- Holland te Rotterdam brachten diverse aspecten van deze ontwikkeling naar vo ren. In deze causerieën is onder meer ge sproken over de „toekomstige woonstad" Spijkenisse. waar over een twintigtal ja ren 80 tot 90.000 mensen zullen wonen, en dat in 1958 slechts vierduizend inwoners telde. Met nameis gesproken over het probleem waarvoor Rozenburg en Spij kenisse zich thans gesteld zien; het scheppen van voldoende woongebieden in deze gemeenten. Voor wat de omvang betreft, moet erop worden gerekend, dat. het aantal industriearbeiders in het industriege bied aan de zuidzijde van de Nieuwe Waterweg van ongeveer zestienduizend nu zai toenemen tot vijftigduizend in 1980. Dit roept een woonbehoefte op voor ongeveer 300.000 personen. Deze zullen voornamelijk worden ge huisvest in de twee middelgrote steden, de dubbelstad Spijkenisse-Hoogvlict on in Hellevoetsluis. Over „een oude stad in een nieuw kleed" sprak tenslotte de heer D. M. van Zwieten. burgemeester van Brielle. In zijn toespraak zei hij onder meer te wil len afrekenen met het fabeltje, dat Briel le zou lijden aan „inwonershonger". Hij bepleitte het behoud van de oude stads kern binnen de wallen als levend winkel centrum, welks behoud, aldus de heer Van Zwieten. slechts dan mogelijk is. wanneer de nieuwe wijken buiten de wal len niet zulke afmetingen hebben, dat de vorming van nieuwe winkelcentra onver mijdelijk wordt. „Een ongelimiteerde groei van Nieuw- Brielle zou weinig minder dan een moordaanslag op Oud-Brielle betekenen", aldus de heer Van Zwieten. w*" VF EER.SEL - HOLLA ND Brandend als een fakkel heeft giste ren een dieselelektrische trein op het traject LeeuwardenHarlingen zijn reis "éindigd op het station-van Dronrijp. De trein was nog maar net uit Deimim vertrokken toen de wagenbestuurder een ernstige storing constateerde. Vrijwel di rect daarop brak er in het bedienings- mechanisme brand uit, waardoor de treinbestuurder er aanvankelijk niet in slaagde de wagen tot stilstand te bren gen, omdat de remmen niet voldoende functioneerden. Het lukte wel het sta tion Dronrijp te bereiken. De vlammen laaiden tot hoog boven het stationsgebouw op, doordat ook de olietank vlam had gevat. De brandweer van Dronrijp slaagde er niettemin in het vuur in korte tijd meester te wor den en de brand tot de eerste wagon te beperken. Het overige deel van het treinstel kon nog tijdig worden afge haakt. Bestuurder en passagiers liepen geen letsel op. Het treinverkeer ondervond ongeveer een uur vertraging. CIMON VAN DER HELD W1LUEMS- ZOON, geboortig uit Rotterdam, vestigde zich in 1856 te Rotterdam als assuradeur cn richtte vijf jaar later een glasverzekeringsmaatschappij op. Op 5 december 1881 maakte hij wereldkundig dat de N.V. .Nederlandsche Glasverzeke ringsmaatschappij was opgericht. Dit is dus een bijzonder jubileum, ook al om dat deze maatschappij in Nederland de oudste, is op haar gebied. Glas was in die dagen eigenlijk nog een luxe tot 1896 hief de fiscus er zelfs belasting op. en het kostte veel moeite de nieuwe idee van verzekering bij het publiek ingang te doen vinden. Hier over kan men lezen in een kostelijk boekje, dat mr. B. Richters, de huidige directeur der maatschappij, heeft ge schreven. Het is interessant te vernemen hoe men de cliënten benaderde en hoe men het begrip service reeds kende. Het beruchte De Vletteroproer van 1868 (vechten, straatkeien loswoelen en door de ruiten gooien) was van directe in vloed op de polisvoorwaarden. De schade ontstaan „door oorlog of volks oproer" was namelijk uitgesloten. Maar hierop moest de maatschappij na 1868 terugkomen. DE ontwikkeling beroerde uiteraard ook later het leven van de Neder landsche Glasverzekeringsmaatschappij. De jaren na de eerste wereldoorlog wer den gekenmerkt door een zeer sterke stijging der glasprijzen. hetgeen van de assuradeuren zware offers vergde. Ook de crisisjaren van dertig drukten hun stempel op het schadeverloop. Maar de zwaarste slag was die van mei 1940 toen bij het bombardement van Rotterdam het kantoor van de maatschappij aan het Beursplein verloren ging. Eén brand kast werd gered, verschroeide registers werden teruggevonden en aan de hand daarvan kon men beginnen de admi nistratie opnieuw op te bouwen. Dat is gelukt onder de bezielende leiding van de toenmalige directeur, de heer B. J. Richters. Thans is de maatschappij kerngezond ook al wordt zij dag aan j dag geconfronteerd met de verganke lijkheid, want glas is broos Van daag, donderdag, viert men het eeuw feest. Het verzekeringswezen is niet zo dor en droog als vaak wordt gedacht, men leze er het boekje van directeur Richters maar eens op na TAE Amateur Fotografen Vereniging Rotterdam bestaat op 1 december van dit jaar zestig jaar. Ter gelegenheid van dit diamanten jubileum wordt een foto-expositie gehouden in de zaal van de Rotterdamse Kunststichting aan de Kor te Lijnbaan. Rotterdams burgemeester trie. G- E. van "Walsum verrichtte de of- ciële opening. „Met deze expositie is uw bestaansrecht bewezen. De foto's zijn op zichzelf al een compliment voor uw le den. Ik spreek dan ook de wens uit, dat uw leden op de ingeslagen weg mogen voortgaan en in dit werk een stuk voldoe ning. een levensverrijking zullen vin den", aldus de burgemeester, (Advertentie) Le Populaire, het orgaan van de Franse socialistische party zal van 1 januari af niet meer als dagblad ver schijnen, Het zal in verkleinde vorm enkele malen per week uitkomen.

Trouw / De Rotterdammer | 1961 | | pagina 2