Meer licht op ouderdom van Huis te Riviere Was zo Huis te Riviere m ...MEI DIÏBOBIE KIM! U OVERAL TERECHT... Voorronden strijd om damtitel begonnen OUD-KATHOLIEKE KERK 100 JAAR éS/zacO- Interessante verhandeling van C. Hoek Nieuive bedehuis nodig, oude moet vervangen Vitrage Nasporingen naar herkomst van schilderij Dronken matrozen stalen hennetjes M. Struik Jr. is gehuldigd SYC speelde met wisselend sneces Beenfractuur bij aanrijding Lovende woorden voor spel van notaris Blaisse DE ROTTERDAMMER DINSDAG 27 FEBRUARI 1962 fflll INGESCHAKELD ONBEKEND ROUTINE Nu IS HET vullen van haarden met bevroren kachels misschien een kwestie van routine. Als men de erva ring niet heeft gelukken namelijk veel zaken niet. Daarom heben wij daarna wel met veel vertrouwen de vuilnis bak buiten de deur gezet De mannen van Schiedams gemeentereiniging zijn ervaren lieden. Later hoorden wij dan ook met vertrouwen de bekende her rie van de mannen die achter en naast de vrachtwagens lopen. NOG VOL NOG, LATER hebben wij de eigen vuilnisbak, die eerst niet maar nu wel herkenbaar is, gehaald. Het ding Schilderij Verklaringen Vandaag era morgen en dagelijks 1"/ Grote lijnen Al in 1717 mm Burgerlijke stand I Advertentie Wij gaan door met onze speciale aanbiedingen tijdens de grote Vitrage Show (die U beslist moet zien), en waar onze klanten door nu te kopen, tientallen guldens besparen op de mooiste vi trage, die voor het nieuwe seizoen wordt aangeboden. Nil koopt U de mooiste Ri chelieu, de droom van elke hulsvrouw... opgenomen gor dijnen met echte broderie rand (maar doorgaans niet te betalen). Dit Is een Show aanbieding van dezelfde Richelieu marqui sette, die normaal voor 3.75 verkocht wordt. Een ragfijn weefsel van 100% katoenen garens, met een rijk geborduurde broderie rand, koopt U nu per meter voor nog géén twee gulden. Advertentie v~<r V S - T Woensdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze Ri chelieu marquisette, 90 cm breed, in een mooie ecrukieur per meter voor (Van een onzer verslaggevers) CCHIEDAMS oudste bouwwerk van steen (andeTs dient men de houten woningen van tweeduizend jaar gele den mee te tellen) is bet Huis te Ri viere. Het komt nu juist weer meer in het licht te staan, eensdeels door dat de omgeving van het vroegere kasteel radicaal gewijzigd wordt en anderdeels omdat de vraag mag wor den gesteld wat er met de resten van de voormalige burcht van Vrouwe Aleid, de tante van Floris de Vijfde, gaat geheuren. Het Huis te Riviere, ook wel de burcht van Mathenesse genoemd, heelt altijd in de belangstelling gestaan in Schiedam. In de tachtigjarige oorlog werd het gebouw verwoest omdat men het slot met als een fort voor de Spanjaarden buiten Schiedams wallen wilde zien. Het gebouw was er eerst, toen kwam Schiedam. Dat is in de jaren 1260—1270 geweest. In 1275 schonk Vrouwe Aleid; onze bescherm ster. Schiedam stadsrechten. Van het oudste huis bestaan nog afbeeldingen, .7 „V.VU "U .vOt-vi SflSTEREN, sympathiek gehoor, dien- den vrij onze arbeid „wegens om standigheden" enige tijd te staken. Dat komt bij iedereen voor en ook vrijwel iedereen zal dan ingeschakeld worden bij de huishoudelijke arbeid. Daar is niets oneervols aan, heus niet, werken in gemeenschapssfeertezamen voor hetzelfde doel mag van grote waarde worden geacht. Daarom hebben wij getracht de opdracht de haard van brandstof te voorzien te vervullen. Nu zijn zakjes met nootjes vijf lieve voor werpen. De nootjes van het kleinste soort hebben wel veel stof, maar de zakken houden het gruis wel binnen hun wanden. vergist zich dikwijls te snel. Ook ditmaal won het onbekende element. Toen wij de zak boven de gapende muil van het moaie model haard hielden wilden de kolen de zak niet verlaten. Dat kan want ook kolen kunnen kennelijk zo bevroren raken dat zij tot een enkele klomp vergroeien in de harde papieren zak. We hebben toen wat gerammeld, wat geduwd en zo en inderdaad de kolen kwamen er uit. Het enthousiasme werd plotseling zo groot dat de hele troep niet in maar op en over de kachel viel. was wat zwaar daar let een man niet op. Later, weer wat later, heeft de ega de vuilnisbak weer wat willen vullen, maar haar reactie was nogal •niet Wat verontwaardiging gemengd. De vuilnisbak bleek nog' vrijwel vol. Ook de Schiedamse vuilnismannen hadden kennelijk een bevroren situa tie ontmoet. Ze moeten de bak boven de laadbak van de auto hebben gezet en geheel automatisch hebben zij toen de bak weer terug gesmeten. De be vroren inhoud bleef echter waar ze was. Het bewijst maar weer eens dat zelfs de vorst wil dat men de ogen gebruiken zal. Drie matrozen, enigszins onder invloed van sterke drank, zijn gisteravond om hun honger te stillen een patatwinkel aan de Hoogstraat in Schiedam binnengestapt. Daar namen zij vier gebraden hennetjes, maar verdwenen snel zonder te betalen. De eigenaar, J den Balarmeerde met een de politie, die op de Burg. Knappert- iaan de mannen in hun kragen kon grij pen. Eén van hen liep daar zelfs nog ver genoegd aan de botjes te kluiven. Het blijkt dat de zeelieden geen cent meer op zak hadden. Maar op hun schip dat bij Wilton-Fijenoord lag en dat van morgen is vertrokken, hebben zij de schade betaald. maar de vraag is of deze afbeeldin gen de werkelijkheid weergeven. In het jaarverslag van het Stedelijk Museum te Schiedam heeft de heer C. Hoek, technisch hoofdambtenaar bij de afdeling Oudheidkundig Onderzoek van de Dienst Gemeentewerken te Rotterdam een poging gedaan de herkomst van het schilderij, dat gemeenlijk in de aula van het museum hangt, na te vorsen. Dit donkere schilderij geeft een indruk van het kasteel uit de gloriejaren. De heer Hoek meent dat het schilderij vervaar digd is* betrekkelijk kort na de brand, mogelijk m opdracht van Jan van Ma- tenesse, heer van Matenesse van 1558—1602. De heer Hoek schrijft: In "het Schie dams Museum is aanwezig een schil derij, voorstellende het kasteel van Ma- tensse in welstand, waarvan niets meer bekend is, dan dat het omstreeks 1838 aanwezig was m het stadhuis. (Anonieme kunstenaar, paneel, 59x81,5 cm). Reeds meerdere malen is de vraag gesteld wat de herkomst van dit schildereij is. Is het afgebeelde kasteel inderdaad het aan de stadsvesten van Schiedam gelegen kas teel vaqj de heren van Matenesse, of hebben wij met een uit fantasie gespro ten afbeelding te maken? Dat wij inder daad ons moeten hoeden voor dergelijke mystimicaties blijkt b.v. te Rotterdam, waar wij in de topografische atlas een aantal afbeeldingen van kastelen aan treffen, b.v. van Wena en Bulgersteyn die geheel ontsproten zijn aan het vrucht baar brein van een zeventiende eeuwse oudheidminnaar. Bij Bulgersteyn leverde een archeologisch onderzoek het bewijs van de onechtheid van de afbeelding, bij Wena kan men zelfs zonder meer aantonen, dat het hier afgebeelde gebouw met in Schieland, maar in Rijnland ge staan heeft. n.L het huis ter Does te Leiderdorp. Om het probleem op te lossen zijn twee mogelijk, enerzijds door controle op de betrouwbaarheid van de afbeelding aan de hand van archeologische gege vens en oudere afbeeldingen van de ruine en anderzijds door de herkomst van het schilderij vast te stellen. Het kasteel is omstreeks 1265 gesticht door Aleyd, weduwe van Jan van A ven- nes, zuster van de Roomsfe koning Wil lem, tweede graal van Holland van die naam. Nadat het eerst aan haar zoon Floris behoord heeft, erft diens broer Jan het, die in 1299 graaf van Holland wordt en hierdoor wordt het aart de graaflijke domeinen toegevoegd. In 1339 gaat het kasteel over aan heer Dirc ambachtsheer van Matenesse en behoudens enkele korte onderbrekin gen blijft het in het bezit van de elkaar opvolgende geslachten van de heren van Matenesse. Op 22 januari 1688 koopt de stad Schie dam de ambachtsheerlijkheden Oud en Nieuw-Matenesse met inbegrip van het kasteel van de curators van de boedel van Florentina van Matenesse en haar echtgenoot Johan'van Harden- broek. Het kasteel dat reeds in de dertiende eeuw aangeduid wordt als het Huis van Riviere, maar later het Huis te Mate- nes genoemd wordt, hoewel het buiten deze heerlijkheid ligt, is dan echter al een ruïne. In het begin van de tachtig jarige oorlog omstreeks 1574 is het door brand verwoest. Over de juiste toedracht van deze ver woesting is niet veel bekend. Enig licht hierop werpen enkele verklaringen door een tweetal vrouwen op 18 december 1587 en 6 juli 1588 afgelegd. Op genoemde da ta verschijnen voor het gerecht van Schie dam Maritgen Claesdochter, huisvrouw van Aernt Janszoon, zeevarend man en Geertgen Claesdochter, huisvrouw van Irene: Chr. Hist. Kiesver, Groen van Prins ter er. Vergadering, 20. Gereformeerd Jeugdhuis: Anti-Revol. Kiesvereniging Nederland en Oranje, Vergadering, 20. Irene: Ver tot Bev. Chr Onderwijs. Afscheid en installatie twee school hoofden, 20. Musis-Sacrum: Werf Gusto Declamatie Willem van der Loos. 14. De "Rank: Chr. Hist. Kiesver. Neder land en Oranje Kethel, Vergadering, 20. Dagblad „De Rotterdammer", Schie damse redactie tel. 64154 b g g. tel. 115588 toestel 51 (b.g.g 80037) alleen voor redactie-aangelegenheden. Agentschap: H. J. Troost, Aleidastraat 23, tel. 65451 (alleen voor hlachten, ad vertenties en abonnementen b.g.g teief 115588). Belangrijke telefoonnummers: Brand alarm 69123 Poliliealarm 64666: G G er G,D. waarschuwing 69290. Sted. Museum: Tentoonstellingen Vic Gentils, Jan Bierhuis en geb Kunsten Federatie. Apotheken: Gouka, Hoogstraat. fvl*5&*J r -v Ly. PtoWx. v *#"X Zggi r*. jV-ur/ 'St '.v, x vï-#"V tsaa.. 7 r/0 staat de Ruine van Mathenes nu in de ruimte van het nieuwe Stadhuisplein. Over hoeveel jaren hei gebouw gerestaureerd zal zijn en wanneer het dan weèr een waar dige plaats zal krijgen, met rondom als vanouds de slotgracht, staat nog te bezien. Het gebouw zal echter wel naast het nieuwe raadhuis tot de kern van Schiedam blijven behoren. Jacob Claeszoon, scheepstimmerman, op verzoek van. Jannetgen Jansdochter, ge trouwd met Claes Corneliszoon, schips- timmerman. De laatstgenoemde blijkt m het jaar 1574 huisbv aarster van het kas teel voor de heer van Matenesse geweest te zijn. De stad Schiedam heeft zich dan reeds enige tijd bij de opstand aange sloten en binnen de muren liggen capi- teya Houwij met een menigte van klijgs- Ueden in garnizoen. De soldaten bevin den zich ook op het kasteel, waarzij zeer „overdadieh" leven, met als gevolg dat hier tweemaal Dran-d uitbreekt en de huis bewaarster een toevlucht zoekt in haar eigen huis binnen de stad bij de Rotter damse poort. De verstandhouding tussen de huisbewaarster en de soldaten schijnt niet al te best geweest te zijn, want de laatsten dringen haar hui binnen, dat zij plunderen en slaan Maritgen zelf m de boeien en dreigen haar te verdrinken. Haar man en de buren brengen echter geld bijeen om haar vrij te kopen, maar de schade en het losgeld hebben wel 250 gulden bedragen. De vrouwen verklaren o.a. te hebben gezien dat uit het tresoir drie panelen waren gesmeten en de sol daten het huisraad uit het huis hebben gehaald. Tot zover de belevenissen van de con cierge van de heer van Matenesse. Het ls duidelijk dat het kasteel als gevolg van een en ander in desolate toestand geraakt is. Op de stadsplattegrond van Schiedam uit 1598 door de Geyn (vijf exemplaren In het museum, inv. H/124, alsmede de originele koperplaat) komt het dan ook als ruïne voor. In 1947 en 1948 zijn opgravingen ver- riekt onder leiding van de heer J. G. N. Renaud, waarbij de plattegrond van de hoofdburcht vastgesteld is. Deze bestaat uit een zware vierkante toren, waartegen aan de west- en de noordzijde 2 vleugels gebouwd zijn, zodat het géheel een. recht hoekig complex vormt zonder binnen plaats. Het schilderij toont het kasteel van uit het westen gezien met op de voor grond de stadsvest van Schiedam. Inder daad zien wij een aan twee zijden inge bouwde toren. De breedte van de noord vleugel bedraagt ongeveer twee derde van die van de toren, wat met de werke lijkheid overeenkomt, en deze vleugel is afgedekt door een dak, waarvan de nok oost-west loopt. Dat dit juist geweest moet zijn valt nog vast te stellen aan de noord wand van de torenruïne, hier bevinden zich n.l. 2 verticale sleuven met de res ten van kraagstenen, die de plaats van de muurstaanders van de noordvleugel aangeven. De westvleugel is afgebeeld met 2 topgeveltjes aan de lange zijde, zodat de nok van deze kappen evenwij dig aan die van de noordvleugel lopen, controle van dit punt is helaas met meer mogelijk. In het kaartboek van het St. Javosgast- huis, vervaardigd door Jan Jansz Potter komt een kaart voor van de landerijen bij de stadsvest gemaakt in juli 1571 waarbij het kasteel in opstand is aangegeven. Nu zijn de gebouwen die Potter bij zijn kaar. ten tekent lang niet altijd natuurgetrou we afbeeldingen, maar in dit geval heeft hij toch in grote lijnen de werkelijkheid benaderd. Het kasteel is vanuit het oos ten gezien en de rware toren en de noord vleugel zijn herkenbaar en nu geeft Pot ter de toren weer met kantelen en ar- keltorens. Over de voorburcht valt wei nig positiefs te zeggen daar deze op en kele delen van de grachtmuren na, is ver dwenen. De fundering van een poortgebouwtje aan het eind van de brug is wel terug gevonden, het Is echter van bescheide ner afmetingen dan dat op het schilderij. Nu enkele gegevens over de herkomst van het schilderij: Op 20 juli 1717 schrijft Cor nells van Alkemade, de bekende Rotter damse liefhebber en verzamelaar van oudheden, een brief aan de heer C. Beu deker. Deze heeft hem namelijk gevraagd welke afbeeldingen van Hollandse kas telen hem bekend zijn. Uit de lange lijst die Van Alkemade opneemt in zijn brief blijkt wel dat Beudeker aan het goede adres is. Voor Schiedam is het volgende van be lang: „Matenes m welstand na dat het tweemaal verwoest was. en ten derde maal herbouwd, werd bewaard in een oud schilderij die onlangs bij de Burge- meesteren van Schiedam als koopers van die Heerlijkheyd vereert, en opt Stad- huys opgehangen." Hieruit blijkt dat het schilderij dus al in 1717 op het stadhuis aanwezig is en dat de stad het in haar bezit gekregen heeft bij do koop van de heerlijkheid in 1688. Er is echter nog een ouder bericht over het schilderij te vinden, ook m een Rot terdamse bron. Een andere liefhebber van oudheden Jacob Loys, voltooit in 1672 een handschrift over de geschiedenis van Schieland. verlucht met vele tekenin- S5§S« essj&va De burgemeester van Schiedam, de heer J. W. Peek zal donderdag om 16.30 uur in het stadhuis het werkcomité, dat de viering van-Tiet huwelijksfeest van ons vorstenpaar" zal voorbereiden, installeren. Dit comité zal trachten gel den bijeen te brengen voor het aan te bieden nationale geschenk. Het comité is samengesteld uit het hoofdbestuur van de vereniging nationale feest- en gedenkdagen aangevuld met de heren J. Heijer en Nic. van Loopik. Penning meester is de heer S. v. d. Boomen, directeur van de Amsterdamse Bank te Schiedam. Het secretariaat wordt ge voerd door de heer P. J. Drenth van het kabinet van de burgemeester. C Voor het eerst zullen in Schiedam rooms-katholieke vrouwen deelnemen aan wereldvrouwengebedsdag. De bij eenkomsten zullen op vrijdagavond 9 maart worden gehouden in de Evan- geliseh-Lutherse kerk. Vredeskerk, Op- standingskerk en Bethelkerk en de Ark. De gebeden zullen worden gesproken door Oud-Kathoiieke en Chr. Gerefor meerde dames. De liturgie is samen gesteld door een groep vrouwen uit Uruquay. Voor de leden van de Gereformeerde Kerk in Nieuwland en Kethel wordt woensdagavond een bijeenkomst georga niseerd in de kantine van de Schie damse Cartonnagerabriek aan de Bur gemeester Honnerlage Grethelaan waar kennis kan worden gemaakt met ds. P. R. Everaars en zijn echtgenote. Zo als reeds eerder vermeld zal ds. Everaars zondag in de Julianakerk wor den bevestigd en intrede doen. De aquarium- en terrariumvereniging Aqua Fauna te Schiedam houdt vrijdag avond in Irene een vergadering. De heer A. de Haan uit Amsterdam zal dan tevens een lezing houden over ..Aquariuminrichting en -bevolking". Tevens worden diapositieven vertoond. Addie de Jong, tweede organist van de St Laurenskerk te Rotterdam is donderdagavond te horen in de aula van het Stedelijk Museum te Schiedam waar hij hét prachtige orgel van het museum zal bespelen. Hij doet dit tijdens het Museumconcert dat het Rot terdams Blaastrio (Peter Schenkels, hobo. Herman Wester, klarinet en Ab Schlebaum, fagot) op verzoek van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum te Schiedam zal geven. Zij zullen werken van Mozart, Ibert, Schul- hof en Milaud uitvoeren. Addie de Jong speelt werken van Bach, Reda en Vogel. Vrijdag vierde de heer M. Struik jr., technisch hoofdambtenaar bij de tech nische bedrijven te Schiedam zijn 25- jarig jubileum. In de loop van de moi^en ontving de directie de jubilaris, die vergezeld was van zijn echtgenote, zoon en ouders. De jubileumcommissie heeft de- heer Struik in de versierde cantine een grootse huldiging bgpeid. De heer J. van Hartingsveld, -waarne mend directeur-memoreerde in zijn toe spraak de grote vakkennis en werklust van de heer Struik. Hij dankte hem voor alles wat hij-in de loop der jaren voor de bedrijven heeft verricht en bood hem namens het gemeentebestuur een cadeau onder couvert aan. De heer W. Bax, voorzitter van de jubileumcommissie sprak namens het gehele personeel. Hij overhandigde de jubilaris een polshorloge met inscrip tie. gen van zijn hand, want hij is een goed tek(«iaar. Dit handschrift is grotendeels verloren gegaan maar er bestaat een co- pie van uit het em-de van de zeventien de eeuw, waarvan de tekst van het titel blad als volgt begint: „Alle dit volgende gecopieerd uyt het origineele boeck ge schreven met de eygen hant „van Mr Ja cob Lois tot den jaere 1672", Op bladzijde 130 van dit handschrift komen twee afbeeldingen voor van het het kasteel, de onderste als ruïne, gete kend in 1671. de bovenste in welstand, waarin wij als bron ons schilderij ont dekken, zij het, dat Loys in de lucht het wapen van Matenesse er aan toegevoegd heeft, iets wat op soortgelijke wijze ook bij zijn afbeeldingen van andere kastelen het geval is. Op de er tegenover gelegen bladzijde staat: ..De afbeeld ingne van het slot van Mathenesse bij het geslacht m schilderije soo bewaert". Met „het ge slacht" is bedoeld de familie van Mate nesse. waarvan in het handschrift na de afbeelding de genealogie volgt. Het schilderij heeft dus behoord aan de familie van Matenesse en ic vóór 1671 vervaardigd. Hiermee is de her komst ruim 200 jaar opgevoerd, maar blijft de vraag bestaan of het dateert van voor of na de verwoesting. (Van een onzer verslaggevers) De voorronden voor het persoonlijk damkampioenschap van Schiedam zijn in het wjjklokaal van de Bethelkerk begon nen. Achttien kandidaten hebben inge schreven en verheugend voor de organi serende damclub „Schiedam" is dat van hen zeven geen Hd van een damvereni ging zijn. Mogelijk zullen deze damkam- pioenen de goede propaganda voor de damsport zijn zodat damclub Schiedam er een tiental bij krijgt zoals al jaren het streven is. Drie groepen van zes spelers zulten in deze voorronden kampen om de twee hoogste plaatsen. De zes finalisten zul len namelijk met de drie vrijgestelden gaan strijden om de hoogste dameer. De eerste uitslagen zijn: Groep 1: J. Blom J. Westerveld 0—2; J. Bogerd-~W. Spruyt 11; C. KorpelC, Meerendonk 20; Groep 2 A. van DordtP. van der Waal n.g.; J. C. 't Hart—J. Vrijland 02; J. J, van KuykM. H. van der Steeg 20; J. J. CabriE. J. van der Steeg 20; E. H. BremanTh. Vrij HEEFT het Huis te Rtoiere er zeven, ces, vijfhonderd jaar geleden zo uitgezienHet schilderij in de aula van het Stedelijk Museum toont het zo in ook deze afbeelding van het prachtige tegeltableau dat jaren de kamer van de vroegere gemeentesecre taris mr. N. J. Post heeft gesierd wekt de indruk dat de voormalige bui ent zo aan de rand van Schiedam heefl gestaan. De groezelige stenen op het Emmaplantsoen, nu Stadhuisplein wekken nauwelijks herinneringen aan derge'ljke verblijven, die toch met tien vil1 en in het Waterweggebied heb- B en W van Capclle a. d. lJsscl stel len de raad voor mejuffrouw A van Selm, onderwijzeres aan de openbare opleidingsschool 't Slot, op haar ver zoek, ontslag te verlenen. (Van een onzer verslaggevers). Het kerkgebouw van de Oud-Kathoiieke kerk aan de Dam In Schiedam bestaat 100 jaar. Ook in 1862 hebben de Oud- Katholieken in het Waterweggebied moei zaam de bouw van een kerk kunnen Ver wezenlijken zoals ook nu via allerlei acties, zo worden momenteel lepeltjes en margarine verkocht ien bate van de bouwactle. hel benodigde bedrag voor de houw van een nieuwe kerk bij elkaar willen krijgen. De Oud-Katholieke kerk in - Schiedam staat op een historische plaats. Dit be dehuis in het oudste deel van Schiedam draagt dan ook de naam Huis ter Poorte, het kerkgebouw heeft eeuwen lang aan de Dam bij de Vlaardinger- en Kethelpoort gestaan. Later is op de oude fur.d.amenten het huidige gebouw geplaatst, maar ook dit kerkgebouw moet worden vervangen, want het gebouw is dusdanig verzakt dat een restauratie dringend noodzake lijk zou zijn. De scheuren in het stucwerk en de ver dere tekortkomingen echter duiden er op dat restauratie zoal niet onmogelijk dan toch even kostbaar zal xjjn als de bouw van een nieuwe kerk. Vandaar dat de Oud-Katholieke kerk in Schiedam en omgeving de viering van het eeuwfeest van het gebouw aan de Dam met gemengde gevoelens zal hou den. Tijdens de heilige mis op Aswoens dag 7 maart zal 's avonds om 8 uur het eeuwfeest van het kerkgebouw worden herdacht. land 02; M. den HoutingP. van Tienen 2—0. De uitslagen van de bordenwedstrijdeu zijn: 3. C. OnirikC.' W, Sleeuwenhoek 20; A. van OtterlooL. Breevoort 02; J. P. van der WateringJ. van Straaten 11. (Van een medewerker) De teams van de Schiedamse Volley bal Club hebben wederom met wisselend succes gespeeld. Dames 2 kreeg leidster Aggredior op bezoek en speelde een prachtige wedstrijd. Beide eerste sets gingen voor de Schiedamse meisjes ver loren. hoewel de tweede set op het kantje af. Door hun enthousiasme wisten de S.V.C.-reserves de derde set in hun voor deel te beslissen wat tegen dit supe rieure Aggredior al een prestatie op zich is. In de vierde set ging de vermoeidheid bij enkele speelsters parten spelen, zo dat deze set helaas verloren ging. Aggre dior was beslist de betere ploeg, doch de Schiedamse meisjes verdienen een pluim voor hun vechtlust en enthousiast vol houden. Heren 1 verloor met 30 van Concordia 2 en met dezelfde cijfers van Syrena 1. Het gaat er nu wel heel donker voor dit zestal uitzien. Heren 2 zorgde voor winst door in de returnwedstrijd tegen Set Up 2 te zege vieren (30), terwijl het juniorteam eveneens twee winstpunten meebracht door het Rotterdamse DOS met 3—1 te kloppen. Deze week worden gespeeld: dames: Concordia 2—SVC 1; Juliana 1—SVC 3. Junioren: Aggredior BSVC A. Heren: SVC 1Voorburg I ;SVC 2Lekkerkerk 1; Hou Stand 3—SVC 2; SVC 3—RLVC 2. (Van een onzer verslaggers) De bestuurder van een bakfiets met hulpmotor J. L. liep gistermorgen te Schiedam om 10 20 uur bij een aanrijding met een bestelwagen, bestuurd door de chauffeur W. C. T. een linker onderbeen- fractuur op. De G.G. en GD. heeft het slachtoffer naar het gemeenteziekenhuis vervoerd Lovende woorden sprak de Rotterdamse muziekcriticus EUy Salomé maandag avond in een televisieuitzer.ding van de rubriek Muziek-Mozaïek over het piano spel van de Schiedamse notaris A. S. H. A, Blaisse. Op verzoek van de presen tator van deze rubriek, de oud-Schiedam mer Willem O. Duys, speelde de heer Blaisse ter beoordeling van drie critici de Romance van Schumann, en Twee stemmige Inventionen van Bach. De deskundigen hadden veel waar dering voor de bekwame vertolking van deer Blaisse, die „een zeer goed dilettant werd genoemd. Willem O. Duys vertelde de miljoenen H i1? heer Blaisse zulk een ÏÈtafhTl amateur dat hij zelfs als,—.—- uu. waaruoor nu het aan uitvoeringen met een van zijn spatborden de bakfiets Orkest Rotterdams Philharmonischj raakte Deze viel om en een der wielen reed over het been van de heer J. L. Schiedam. Gebaren: Gu do J.. M Ja Heijnsbroek en H. Mü'ler; Joha-.„„ H. Md. v J. C. M. Muijs n J. M. Olst- hoorn; Robbie, z. v A. Ito iters en H. A. van der Pluijm: Peter z v. M Jeup en S J. de Reus; Johannes, z. v. T. Knikman en J C. de Vries; Johan E. H z. v. E. J H. Flambcck en C. C de Jager; Gerrit z. v. p. de Pijper en J. W Rosendaal; Hen drik J, z. v. J. ran Veen en M. Koster: Linda, d. v. D. Mennen en A. Korevaar* Hendricus W. J Mz. v M. F. A Koe vermans en B. W. T. Scholte; Graciela T. M„ d. v. C. A. M. van Schijndel en T. H. Grootendorst; Jan G.. z. v. W J Verboom en I. M. Touw: Jan, z. v, j' Noordzij en H. Vink: Mattheus T. M„ z, v. H. J. Hartendorp en A M. T van Hooren. Overleden: F. Bos, 60 jr. Op de Van Swindensingel week de be stelauto niet voldoende uit. waardoor hij ,-dSLa ysfflw

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 1