s Sportweek zal (in juni) gelioudenkunnen worden ROTTERDAM Samenwerking partijen heet „Prot. Chr. Groep WIJZIGING SYSTEEM VAN VERKEERSLICHTEN Zilveren medaille O.N. voor kassier G. Douw Vitrea op proefvaart S.V.V. begon met „voetbalschool" SBLO -voorzitter: sporthal erezaak K Maatregelen voor centrum Opkomst van 150 jongens Geef Fokkelman 'de Si ruimte' Spelletje: jongen in ziekenhuis Burgerlijke stand Vele problemen passeer iveer de revue „GER0N" HEEFT MJ TIJDELIJKE OEFENRUIMTE SGP-kandidaten al bekend Veertig jaar bij Lever s Zeep Gemoederen in beweging Niet opgelet bij oversteken HARTELIJK PLEEGGEZIN Nederlandsche Koode Kruis, PAGINA 3 WOENSDAG 21 MAART 1962 Wijziging? 's werelds meest verkochte koelkast tegen Euromarktprijzen vanaf 1.3SQ.- bij de speciale Frigidaire-dealers DE LANGE FRIGIDAIRE- EEN PRODUKT VAN GENERAL MOTORS TEVEEL.... KON NIET PANIEK.... VERGETEN SPANNEND 99 Vandaag en morgen en dagelijks Handicap Geldactie DE JAARLIJKSE ALGEMENE LEDENVERGADERING afd. Schiedam, Advertentie Vraag gratis nieuwe interieurcoto'ogus. Nieuwe Binnenweg 233, j;! Telefoon 50066-52989 Rotterdam (Van een onzer verslaggevers) Een U-jarige Schiedamse jongen, K. V. L.. heeft dinsdagmiddag met een speiletje zijn 8-jarige buurjongen het ziekenhuis ingereden. De U-jarige jon gen reed op de fiets over rijweg en trottoir achter de 8-jarige Peter Lovves aan in de Van Ostadelaan. De jongen werd aangereden, het knaapje brak het linker onderbeen en een voorbij ganger heeft Peter Lowes naar de Dr, Noletstichting gebracht. SCHIEDAM Geboren: 19 maart Richard j z. v. J- J. Tobé en L. H. Kok. Leonardus z v. L. G. Huijsdens en J. T. 't Hart. Johanna D. P. d. v. A. M. J. van Giezen en j. m. van Gogh; 20 maart Yvonne d. v. A.j Vrljenhoek en G. Schrlek. i Overleden: 17 maart P. J. M. A. Bruijns.! jr. wed van J- J. van Slobbe: 16 maart' A. G. A. Bljtenhoom, 56 Jr.; 19 maart J. E. van Lith, 66 jr. echtR van H. van der "Windt, j. Bruins. 81 Jr. wed van J. Kootje; 18 maart j G. Schonk. 82 jr.; 29 maart M. J. M. Koks G3 jr., P. J- van Beek, 87 jr. wed van J. P i Bouwmeester. i (Van een onzer verslaggevers) De sportweek (2-9 juni) en daar naast de zojuist gestarte voetbat- school van SW hebben de aandacht j gekregen op de jaarvergadering van de SBLO in Beyersbergen. Vele afge vaardigden van de sportverenigingen hebben deze jaarvergadering, die geen moeilijkheden of bijzondere ini tiatieven opleverde, bijgewoond. De aftredende bestuursleden werden her kozen. Nieuwe commissieleden wer den gekozen en de jaarverslagen wer den goedgekeurd. De bedragen op de begroting uitgetrokken voor de Sport week zijn onvoldoende maar dankzij de medewerking van de Schiedamse Gemeenschap, die zich voor ongeveer tweeduizend gulden garant stelde, zal de sportweek toch gehouden kun nen worden. In zijn welkomstwoord heeft voorzit ter A. de Jong gesteld dat de jaar vergadering praktisch de enige bij eenkomsten zijn dat alle verenigingen tezamen komen. Hij sprak van een prettige samenwerking. Tevens rele veerde hij de verlangens van dc Schie damse sportwereld en de problemen d.e er zijn als tekort aan gymnastiek lokalen. het verdwijnen van de velden op Boshoek. Volkspark. Maaskant, het gebrek aan een ijsbaan, de wenselijk heid van een sintelbaan en meer mo gelijkheden voor zaalsporten. De heer De Jong achtte het prettig dat een gemeentelijke commissie het probleem van de sporthal gaat bekijken. Hij hoopte dat ook de sportwereld wat zal doen opdat medewerking kan wor den gevraagd aan de NSF. Hij achtte het jaarlijks tekort op de begroting van de hal niet onoverkomelijk als men be denkt dat het hier gaat om een bedrag van tachtig cent per inwoner. Persoon lijk was hij van mening dat de regering geen belastingverlaging had behoeven te bewerkstelligen, maar dat het geld be ter gebruikt kon worden voor de sport. De Sporthal is een erezaak voor Schie dam. Van 2-9 juni wordt een Sportweek ge organiseerd. Getracht zal worden enige wijziging te brengen in de Avondvier daagse van de WKR die dan in deze week wordt gehouden. Begonnen wordt met gymnastiekdemonstraties. daarna zijn er' een Singelloop. schermen, judo. voetballen, een sporthal e.d. Bji de rondvraag maakte de heer J. van der Touw (Schiedam) bezwaar te gen de voetbalschool van SVV. Hij vond het een goed Idee, maar hij vreesde dat het een vorm van ledenwerving zou zijn. Na discussie zegde de heer A. de Jong toe te willen spreken met de voor zitter van SVV over dese kwestie. Hij meende dat de verenigingen het ver trouwen in elkaar moeten hebben. De heer J. C. Koopmanschap (SRB) vroeg naar de uitbreiding van het sport- fondsenbad. Het zou een verbetering van 60',r zijn. misschien kon het geld TlE BURGEMEESTER van Rotterdam heeft aan zijn collega in Rotterdam in de Amerikaanse staat New York een brief geschreven als antwoord op de vrien delijke boodschap, die mr. G. E. van Wal- sum vorige week bij zijn bezoek aan het Amerikaanse vliegkampschip Wasp werd overhandigd namens Jo-hn L, Kir vin. supervisor van Rotterdam. Burge meester Van Walsum schrijft onder meer: „Wij in de stad Rotterdam ver heugen ons er in weer een uitdrukking van uw vriendelijke gevoelens te ontvan gen en ik wil u verzekeren dat we deze hernieuwing van de contacten en de versteviging van de vriendschapsbanden tussen deze gemeentes waarderen. Wij zijn blij. dat we in onze haven binnen de korte tijd van enkele maanden weer een groot aantal Amerikaanse oorlogssche- pen kunnen ontvangen. Uw zeelieden zijn worden verkregen uit het Mr. Bieren-1 hier zeer gewaardeerde bezoekers en wij broodSEmrtfonds. De heer De Jong zei!doen ons best, dat zij zich thuis gaan Advertentie ZIE FFIIGIDAIRI: NU FRIGiDAIRE P1ETERSEN, Nw. Binnenweg 71-77, Rotterdam, tel. 35290 Filiaal: Broersvest 74-76, Schiedam, tel. 69404 - 61459 Rotterdam: Oude Binnenweg 146-148, tel. 124067; Beijerlandselaan 31, tel. 195691; Jonker Fransstraat 106. tel. 123251; Coolhaven 230, Techn. Dienst, tel. 56595; Hoogvliet: Winkelcentrum Binnenban „ELECTRO-THERM" N.V., Schiedamsevest 46, Rotterdam, tel. 138200 „WILMETA" N.V., Showroom Lijnbaan 37, tel. 121738 en Goudsesingel 35-37, Rotterdam, tel. 110502 dat de SBLO geen zeggenschap heeft in het financieel beleid van de gemeente, dat is eveneens van toepassing op de kwestie-Sporthal. Voor Martinit en SFC vroegen de he ren Hofman en Slingeland naar de ver beteringen van hun accomodates op Volkspark (Martinit) en Boshoek (SFC- PPSC). De SBLO hoopt veel aandacht te schenken (met prijsvraag voor affi ches. vlaggen e.d.) aan de komende Sportweek, yOOROP GESTELD zij dat het een peteone Schiedammer is. anders zou u kunnen menen dat vandaag een zonderling bespraken wordt. Het gaat hier echter om het feit dat elk mens weieens de wind tegen kan hebben. Dat gebeurde die gedenkwaardige dag dat de Schiedammer haast had. Hij zou een verre reis gaan ondernemen. Het overstappen op enkele t re insta tions stond op het programma. Daar om wilde hij die morgen snel weg fietsen naar het in aanbouw zijnde Schiedamse station. Tijdig bemerkte de man dat hij teveel vervoer ter be schikking had. Hij zag namelijk een bromfiets naast zijn rijwiel geklemd. De snelbinders van de eigen fiets hadden wat vrijmoedig zich klemmend rond onderdelen van het bromfiets- achterwiel de gehele bromfiets meege trokken. Het oponthoud, de bevrijding van de brommer kostte tijd en het maakte de stadgenoot nerveus. VOCH MAAKTE de man zich nog niet geheel ongerust. Hij wilde mt snel zijn fiets gaan plaatsen in gijn woning. Later na de korte vakantie sou hij het apparaat wel weer gaan gebruiken. Het bleek geen lumineus idee want toen de man de fiets had weggezet besloot hij te gaan bezien of hij het slot van de buitendeur kon sluiten. Dat teas kennelijk in jaren niet geschied. Het roest weigerde medewerking aan de eerste sleutels die gebruikt werden. Plots fungeerde de laatste sleutel wel perfect, het slot ging op slot. VERHEUGD WILDE de man het slot weer opendraaien want wat heeft men aan een deur die aan de binnen kant gesloten is terwijl men nog en kele minuutjes heeft om naar het station te rennen. Dat gelukte echter niet. Het slot weigerde medewerking. Toen werd de man boos en ook wel bang want hij zou de trein kunnen missen. Verwoed draaide hij aan de sleutel en jawel, het lukte, zij het dat de knop van de sleutel wel maar de rest niet meedraaide. Dat beteken de dat een deel van de sleutel in het slot achterbleef. Nu meer dan ner veus begon de man in paniek te zoe ken naar zijn eigen bevrijding. Het zou wel kunnen gebeuren dat hij in eigen huis opgesloten moest blijven. Her behulp van schroevendraaiers, vuile handen en tangen kon hij het slot ten slotte zo forceren dat de deur weer open ging en dat het sluiten wel heel primitief geschieden moest. De man haalde de trein nog net. BIJ HET overstappen was hij de ellende alweer uergeten. Vriende lijk nam hij afscheid van de soldaat van Kornwerdcrzand. In de andere trein echter bemerkte hij weer nieu we moeilijkheden. Hij had zijn das aan de haak ran de vorige trein la ten hangen. Daar teas het dilemma. Das kwijt, trein laten rijden of sprin ten. De man besloot ten slotte wan hopig tot het laatste. Hij duwde het lijntje ran zijn hond in de hand uan een heue behulpzame juffrouw, hij keek nog eens naar zijn bagage die hij wel kwijt zou kunnen raken en hij begon te draven. HET WERD een spannende race «oor de buitenstaander. De man rende langs de trein maar hij zag zijn das niet. Hij zocht naar de mili tair als een beter herkinningspunt, de econden verstreken. Toen hij de militair weer zag, zag hij zijn das ook. Een snelle greep, een verontschuldigend commentaar aan de militair en weer draven naar de andere trein die er tcmrempel nog stond. Precies op tijd, hijgend kwam de man de coupé weer in, met zijn das, het meisje had lief zijn hond be waard. maar ze had de zitplaats aan een andere treinreiziger gelaten. Ach, alles toont slechts aan dat ook het reizen in de trein heel moeilijk kan zijn voor enkele van ons, lotsverbon- den Schiedammers. (Van een onzer verslaggevers) Het gebrek aan repetitieruimte van de gereformeerde amateurtooeelgTeep .Geron" tan tijdelijk worden opgehe ven dankzij de prettige medewerking van de Commissie van Beheer vaa de Gereformeerde Kerk in Schiedam. Met ingang van vrijdagavond gaat Geron in De Goede Haven oefenen. Dit is een aanmerkelijke verbetering, ook al zal het helaas niet de ideale op lossing zijn. Het is namelijk zo dat Ge ron steeds weer zeer hoge uitgaven heeft moeten doen om het hoge peil te kunnen -handhaven. Dat bracht o.a. met zich mee dat grote kosten moesten worden gemaakt, o.a. om het salaris van de beroepsregisseur te kunnen be talen. Daar kwam bij dat niet alle do nateurs "Geron zijn trouw gebleven zo dat enerzijds de inkomsten daalden en de uitgaven stegen. Geron hdeft drin gend nieuwe donateurs nodig om het goede peil te kunnen handhaven. Nu is het gelukkig zo dat het ge bruik van De Goede Haven de toneel groep in ieder geval geen zware aan slagen op de kas bezorgt. Geron kan dus even op adem komen. Het is ech ter ook zo dat de mooie zalen van De Goede Haven niet kunnen voldoen aan de verlangens van Geron. Gezocht wordt namelijk naar een repetitieruim te waar decors kunnen worden ge bouwd en neergezet. Geron hoopt dan ook dat er Schie- dammers zullen zijn die een gedeelte van een fabriek, schuur, zolder of oud huis beschikbaar willen stellen zodat Geron in rustige en in eigen sfeer het spelpeil kon pogen te verbeteren. In Vlaardingen zullen de Christelijk Historische Unie. de Antirevolutionaire Partij en de Staatkundig Gereformeerde Partij, die. 2oals wij reeds eerder heb ben gemeid overeenstemming lol sa menwerking hebben bereikt, in de nieuwe gemeenteraad optreden onder de naam voelen in onze stad. Het bezoek van een deel van uw grote vloot toont het vriend- sihappelijk karakter van de verhouding, die tussen onze twee landen bestaat. TTTE herinneren ons in Rotterd'am nog de maidentrip van het s.s. „Rotter- dam" in september 1959 De president*'Maas. heeft de 21-jange opkoper A. Chr. directeur van de H.A.L.. mr. W. H. de Ira" ErP ult de Jacob Noordzijstraat te Monchy -heeft me toen de groeten aan Rotterdam dinsdagmorgen zijn zestig- aif inwoners, die hij tijdens een plech-i jarige vader voor zijn ogen zien ver- tigheid aan boord' van het vlaggeschip drinken. Vader en zoon voeren aan de op de morgen van aankomst ontving, welwillend overhandigd. Blijkbaar ont ving u nimmer mijn brief van 10 ok tober 1959, waarin ik mijn dank uit drukte voor dit gebaar, dat op hoge prijs werd gesteld. Het speet me o'it te ver nemen en voor de goede orde sluit ik daarom een afschrift van deze brief in. Namens de 78.000 inwoners van Rotter dam, Nederland. ö"ank ik u hartelijk voor uw brief met groeten. We wensen u geluk, vrede en voorspoed toe en we hopen weer van u te horen". zuidzijde van de Nieuwe Maas van de Waalhaven naar de Maashaven, toen het scheepje aan de achterzij-de werd geramd door het binnenschip Schelde. Het op kopersbootje van de zestigjarige heer W. van Erp maakte zeer snel water en zonk enkele minuten later naar de bodem van de rivier. De heer Van Erp en zijn zoon vielen overboord. De zoon zwom met ferme slagen naar de kant: zijn vader verdween in de grauwe golven, voordat matrozen van het Amerikaanse vliegkampschip Wasp, dat schuin tegenover de Schiemond 'TERWIJL hij zichzelf slechts met de aan de boeien ligt. in een motorvlet wa- 1 grootste moeite drijvende kon hou- j ren gesprongen en de plaats, waar het den in het ijskoude water van de Nieuwe I bootje was gezonken, hadden bereikt St. Joris Doele: Jaarfeest, 20. t Wijkcentrum Nleuwland: NCVB- N'ieuwland, Lezing. 20. Musis/Arcade: Meubelshow, 10-22. Passagetheater; Schiedamse Kunst kring. De Haagse Comedie speelt „Het Prieel", 20 »e Rank: C.H.U., J. de Meer over „De Provinciale Staten in de huidige tijd". 20. Dagblad „De Rotterdammer", Schie- «atnse redactie teL 64154 b.g.g, tel. llo588 toestel 5! (b.g.g. 80037) alleen voor redactie-aangelegenheden. Agentschap: H. J. Troost, Aleidastraat 23, tel. 65451 (alleen voor klachten, ad vertenties en abonnementen b.g.g. telef. U5588). Belangrijke telefoonnummers: Brand alarm 69123, Politiealarm 64666; G.G. en GD. waarschuwing 69290. s*ed. Museum:: Tentoonstellingen Michael Fodulke en Geb. Kunsten Fe deratie. Apotheek: Nleuwland, Wibautplein 17. De jeer G. Douw uit Schiedam, kas sier bij de Lever's Zeep-Maatschappij >'.V. te Vlaardingen, was gisteren 49 jaar bij dit bedrijf in dienst. Op grond van zijn verdiensten bij deze maat schappij is hem de zilveren eremedalle verbonden aan de orde van Oranje- Nassau toegekend, die Ylaardings loko- burgemeester de heer H. K. van Min nen hem uitreikte. De heer Douw (64) trad op 20 maart 1922 als elektricien bij de Le ver' s Zeep in dienst. Al vrij spoedig werd hem een functie op het kantoor aangeboden, waarin hij zich zo ont wikkelde dat men hem in 1942 de ver- trouwenspost van kassier toekende. Sindsdien heeft de jubilaris zich een goed beheerder van de financiën ge toond. Uw medewerking aan dit we- relöbedrijf dat zon grote rol speelt bij de ontwikkeling van ons vaderland is van grote betekenis geweest, zei de heer Van Minnen. Jr C. C Losecaat Vermeer, directeur van het bedrijf overhandigde de jubile rende kassier de bij zijn onderscheiding behorende draagmedaüle. een oorkonde van de maatschappij, een gratificatie en een slof sigaretten. Hij prees de con sciëntieuze wijze waarop de heer Douw zich van zijn taak pleegt te kwijten en illustreerde dit met typerende voorbeel den. Namens de jubileumcommissie sprak de heer J. F. H. Ranshuyzen, die van zijn bewondering voor het ..cijferwerk' van de kassier blijk gaf. Hij zei dat de jubileumcommissie gebroken heeft met dr.- traditie van ..het cadeau onder cou vert" en was overgegaan naar ..de en velop met inhoud", die hij dan ook aan dc jubilaris overhandigde. De heer F. S. Kleinjan. chef admini stratie. gewaagde van de vitaliteit en de opgeruimdheid waarmee de heer Douw zijn dagelijks werk verricht. Hij hoopte dat de jubilaris dit nog een half jaar (op 1 oktober gaat de heer Douw met pensioen) zou mogen volhouden. Ook de heer P. van Riin, chef loonaf- deling, gaf de heer en mevrouw Douw goede wensen mee. Ten slotte sprak de heer G. J. Pon tier, kassier bij R. Mees en Zonen te Vlaardingen namens zijn directie. Het feit dat u uw werk ziet als een Op het kruispunt Adr. Pauwstraat— Van Limburg Stierum-straat te Vlaar dingen verleende de bromfietser W. v. V. dinsdag geen voorrang aan een auto. bestuurd door R. O. S. Bij de botsing werd het linker voorspatbord van de auto beschadigd. dienende taak voor uw medemens geeft u de vreugde aan dat werk, zei de heer Pontier. die de jubilaris na mens de bankdirectie een boek, en mevrouw Douw namens hemzelf even eens een boek aanbood. De heer Douw heeft hierna voor de vele geschenken en goede wensen zijn erkentelijkheid uitgesproken. Hij slaagde erin alle sprekers met een persoonlijk woord te bedanken. Een zeer groot aantal personeelsleden heeft de huldiging in het Sunlightpaviljoen te Vlaardingen bijgewoond. (Van een onzer verslaggevers) Het verkeerslichtensysteem in het centrum van Schiedam heeft enkele verbeteringen ondergaan. In de eer ste piaats zijn de stoplichten voor de wielrijders komende van de School straat en gaande naar de Oranje- brug, buiten werking gesteld. Het is namelijk overbodig gebleken om de wielrijders aan de rechter zijde van de weg te laten wachten, als ze zon der hindernissen rechtuit over de brug naar de Oranjestraat zouden kunnen rijden. Een. tweede belangrijke verbetering vraagt echter de volle medewerking van het publiek, omdat nog steeds blijkt dat het trage zich invoegen in de verkeersfiles vanuit de zijwegen, veel oponthoud veroorzaakt. Het ver keer, komende van de Lange Nieuw- straat. zal in het vervolg zeer snel en gedurende lange tijd naar de Gerrit Verboomstraat kunnen rijden. Daar toe is van het stukje Lange Nieuw- straat bij het kruispunt Gerrit Ver- boonstraat - Oranjestraat, een twee- baansweg gemaakt. Het verkeer, gaande naar links, komen de uit de Lange Nieuwstraat, mag nu gelijktijdig met het verkeer, komende uit de Gerrit Verboonstraat en gaan de naar Lange Nieuwstraat, rijden. Dat betekent dat de beschikbare tijd voor dit verkeer verdubbeld is. Tot gisteren moest het verkeer uit de Lan ge Nieuwstraat eerst wachten, totdat het verkeer uk de Gerrit Verboon straat over het kruispunt was gere den. Dat behoeft het rechts-afslaande ver keer nu niet te does. Gedurende der tien secondes rijdt de verkeersstroom van Gerrit Verboonstraat de Lange Nieuwstraat in. Daarna rijdt de ver keersstroom van de Lange Nieuwstraat rechtuit en linksaf naar Westvest en Oranjestraat gedurende dertien secon den over het kruispunt. Dit laatste geldt dus voor de file die ter linkerzijde op de Lange Nieuw straat bij Albert Hein staat opgesteld. De file die ter rechterzijde bij het be- vrijdingsmonument op de Lange Nieuw straat staat opgesteld, krijgt dus nu gedurende tweemaal (vroeger eenmaal) dertien seconden de gelegenheid om rechtsafslaande op de traverse van Oranjestraat naar Koemarkt te komen. Ook in het tijdschema op de Koe markt is enige wijziging gebracht ten voordele van hei doorgaande verkeer. Een handicap blijft altijd de situatie als Koemarktbrug o£ Oranjebrug geopend is. Dan staan alle verkeerslichten in de traverse op rood. Het verkeer uit de zijwegen dient dan te letten op de tekens van de politie agenten die het niet-doorgaande ver keer over de verkeersaders loodsen. De wijziging bij het kruispunt Gerrit Ver boonstraat - Lange Nieuwstraat zal in de verkeerslichten worden aangegeven met de bekende pijlschablones, boven dien zijn witte pijlen op het wegdek aangebracht en er komen verkeersbor den aan de masten. riNDEK oorverdovend geloei en gefluit en de belangstel ling van zeer velen is vanmor gen de tanker Vitrea uit Schie dam op proefvaart gegaan. Gepavoiseerd vertrok het trotse schip van de werf van Wilton- Fijenoord voor een tocht over de Noordzee. De Vitrea meet 33.000 ton, is bestemd voor Shell Tan kers en is de eerste van het nieuwe type dat de gehele op bouw' op het achterschip heeft. „Protestants Christelijke Groep". Ook de kandidatenlijst voor de komende gemeen teraadsverkiezingen zal die naam dra gen. De Centrale Anti-Revolutionaire Kiesvereniging „Nederland en Oranje" houdt woensdagavond een ledenver gadering in een van de zalen van de Emmauskerk, tijdens welke het be stuur de namen van de anti-revolutio naire kandidaten voor de definitieve vaststelling van de gezamenlijke lijst ter ratificatie aan de leden zal voor leggen. Op dezelfde avond vergadert de chris- telijk-historische kiesvereniging, maar hier is men nog niet zover. De leden krij gen hier gelegenheid om namen van eventuele kandidaten naar voren te Het communiqué dat men in uitzicht stelde toen reeds enige weken geleden tot samenwerking was besloten, zal, zo vernemen wij thans, eerst verschijnen na de verkiezingen voor leden van de Pro vinciale Staten op 28 maart Men hoopt en verwacht dat dan ook de C.H.U. zo ver is dat haar kandidaten definitief gesteld zijn. De Staatkundig gereformeerde kiesver eniging is mei haar voorbereidingen het verst gevorderd. Haar kandidaten zijn achtereenvolgens de heren A. C. P. Har- donk, L. Bom, drs. G. E. Op *i Hof, M. van der End*. M, den Admiraal en ds. L. Huisman. Mei de belde andere par tijen is overeengekomen dat de heer Har donk de derde plaats op de gezamen lijke lijst zal bezetten. Daar, zoals bekend de enige SGP- zetel in de Vlaardingse gemeenteraad in de nieuwe samenstelling niet meer door de heer A. Lodder zal. worden bezet, is het vrijwel zeker dat zijn plaats zal worden ingenomen door de heer Hardonk. Aangezien ook in de anti-revolutionaire fractie.twee leden «iet,in de nieuwe raad zullen terugkeren(P. Hoogerwerf en W. Westerhuis) blijft de verrassing wie in hun plaats met een kansbiedend num mer straks op de lijst zullen voorkomen. Be besturen van de drie kiesvereni gingen hebben een redactiecommissie in het leven geroepen die reeds regelmatig vergadert over de opzet en aanpak van de gezamenlijke propagaiv a. Orn misverstand te vorkomen delen wij mede dat de bijeenkomst na afloop van het slaan van de eerste paal van de gereformeerde kerk in Schiedam Nieuwland niet in Beyersbergen zal worden gehouden, zoals in de bedoe ling lag. Voor de functionarissen en de genodigden is er donderdagmiddag na de plechtigheid een bijeenkomst in de kantine van de Schiedamse Cartonna- gefabriek, vlakbij het bouwterrein aan de Burg Honnerlage Gretelaan. 0 De bedrijfsleider C. B en de leraar G M. en de leraar G. NL de Je te Schiedam hebben aangifte gedaan van vermissing van vier richtingaanwijzers die van hun twee auto's rijn wegge nomen. Op de Singel werden contact draden van de bromfiets van de voor man J. J. R. vernield. Bovendien had men de benzinetank laten leeglopen. In de Halleystraat hebben de baldadi- gen de linker voorspiegel van de auto van de verkoper G. P K. afgschroefd. De opbrengst van de collecte, die in Schiedam is gehouden voor de „Groes- beekse Tehuizen", bedraagt ƒ3125,50, een bedrag waarvoor de organisatoren zeer dankbaar rijn. Opgaven van gevonden voorwerpen in Schiedam. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie tussen 9.00— 12.30 uur en 2.006.00 uur: kinderpor- temonneer met inhoud; damespolshor loge; damesbroche; ceintuur; kinder- teruitje; muts; een paar herenhand schoenen; bril in étui: motorbriL Te bevragen bij de vinders: rozenkrans in étui. De Wolf, Voomsestraat 9a; ring met sleutels, Einor, Parkweg 66; 2 pen- n en in étui, v. d_ Waal, B. K. Laan 209; sleutels in étui, v. d. Haven Van Heu- ven Goedhartstraat 86; ring met sleu tels, v. d- Most, Loefstraat 23; ring met sleutels. De Vries. Heenvlietsestraat 29b; bos sleutels. Brand, Prinsensleeg 32; jongenspet. Bokhorst, Esdoornlaan 11, Kethd; geldsbedrag. Blok, Boeria- velaan 117; gouden schakelarmband. Niehof, Nieuwe Maasstraat 87a; dames- portemonnee met inhoud. Oosterman, Boerhavelaan 111b; een paar zijtassen, v. d. Waal, Nieuwe Haven 295; dames- parsplu. Peulen, Dam 7; een paar da meshandschoenen, Simons. Beijerland- sestraat; keeshond. Vlasveld, K er klaar». 47; lederen handschoen (L), Mooring, Van Swindenstraat 55. if. VI Citér* in (Van een onzer verslaggevers) 17EN nieuw element in de Schiedamse voetbalwereld heeft de gemoede ren in beweging gebracht. Dinsdag avond heeft de semi-profclub SW een voetbalschool geopend. Dat betekent dat iedere avond veie Schiedamse jon gens van 818 jaar terecht kunnen op de terreinen van SW in sportpark Harga. Zij behoeven daarvoor geen contributie te betalen, ze behoeven geen lid van SVV te zijn of te worden. Bij de andere voetbalverenigingen zijn woorden van waardering voor dit ini tiatief maar meer nog woorden van afkeuring gesproken. Men vreest al gemeen dat het experiment van SVV een vorm van ledenwerving, mogelijk zelfs ronselarij zal zijn. Overigens trekken de Schiedamse jon gens zich niets aan van de vrees van de volwassenen. Dinsdagavond zijn 150 jongens, lid van allerlei clubs of in het geheel geen lid van ver enigingen, naar de sportvelden ge gaan. Zij droegen shirjes, truitjes, rode, wit te, oranje, zwarte en anders gekleur de broeken, ze droegen voetbal schoenen, basketbalschoenen of gewone schoenen maar allen hebben ze enthousiast achter de zeventig ter beschikking gestelde voetballen gedraafd- Al ras werden op enkele plaatsen op de velden onderlinge partijtjes ge speeld tussen groepen. Bekende voetballers als Gerrit van Pelt en Henk Könemann gaven de knapen onderricht in doelschieten, doelver- dedigen en techniek. Duo's beoefen den het plaatsen, gebruik werd ge maakt van de kopgalg, het plaatsen op borden, het dribbelen rond paal tjes, het plaatsen in poortjes, het voetbal tennis e ,dwerden geani meerd beoefend. Voor deze vorm van jeugdvoetbal heeft SVV een speciale actie ter ver krijging van gelden gehouden. Het bestuur van SVV meent dat de jeugd te weinig gelegenheid krijgt tot sportbeoefening. Dat kon vroe ger wel maar nu niet meer op straat geschieden. Om de jongeren een betere technische voetbalbasis te verschaffen is deze vorm van op leiding op initiatief van trainer Hans Croon gecreëerd. Bij SVV ment men dat een goed doel gediend wordt, de jongens zijn nu iedere avond van. de straat, ze heb ben een gezonde ontspanning en voor de clubs in Schiedam krijgen ze nu een goede voetbaltraining on der leiding van de voetballeiders van SW. Bij de andere clubs heeft men het idee dat SW haar velden en materialen niet iedere avond ter beschikking zal stellen louter uit altruïstische overwegingen. In dc Tidemanstraat tc Rotterdam fs gisteravond de 74-jarige W. J. Geldof. die in de Grote Visserijstraat woont, toen hij zonder op het verkeer te letten overstak aangereden door een scooter. Hij liep' vermoedelijk een hersenschudding op en een bloeduitstorting aan het voorhoofd Men vervoerde hem naar het Dijkzigt- ziekenhuts. De scooterberijder kreeg een oeaende bovenlip. Zijn scooter werd zwaar beschadigd. van het lM?Lgw?aden 0!> 12 APRIL wa. te 3(>.;i) uur Jn het Roode Kruls-gebouw, Warande 95. in?age.agenc!a Bgt aldaar ter gevraagd voer een longen van 10 jaar. aan de Diaconie van Leiden?'' m" °ude R«n 44e.

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 1