Jubilaris Jan Melchers Ridder Oran je-Nassau ROTTERDAM LEERLINGENTAL LAGERE SCHOLEN ZEER GEDAALD GAULOISES (Caporal) BASTOS BASTOS fl.- VCBO bracht tweemaal „Post onvoo Zolderbalken in brand door ontploffing H.B.S. heeft veel werk voor boeg TANKWAGEN OP ZIJN KOP I I I Veel huldebetoon bij afscheid delhjoeijtoiift! 5Wi te VERMEULEN Bouw wacht op vergunning I Na schade politie niet ingelicht: boete van ƒ25 Verbaliseerde gaf valse naam op Contactavond Ver. Chr. Onderwijs mededeling m Actie niet altijd aanwezig Sigaret bij siccatief EUROPESE MARKT (Leghes) (Havane) per pakje BOUMAN GITANES 4 DE ROTTERDAMMER PAGINA 3 DONDERDAG 5 APRIL 1962 es* Voor het voortdurend toenemend aantal Nederlandse •rokers, die de charme en het genot van de hieronder genoemde echte import-sigaretten reeds leerden waar deren, hebben wij een verheugende mededeling. De vergevorderde integratie van de heeft het mogelijk gemaakt de prijzen van de merken vast te stellen op HOOGSTRAAT 150 VUARMNGEN GOEDKOOP „NIEUWS" ONAFHANKELIJK INZICHT BERICHTEN. VLAARD1NGEN. Tel. 2075 Wie verder kijkt ee bij BOUMAN elk e-vrijd agavond Gauloises per pakje van 20 stuks; Bastos-Légères en Havane per pakje van 25 stuksj. Verder is de prijs van de bekende vastgesteld op f1125 per pakje van 20 stuks U moet nu beslist toch ook eens kennis maken mee deze bijzondere import-sigaretten. Ze zijn thans overal in Nederland verkrijgbaar. De importeurs: INTERNATIONAL SALES IMPORT CORPORATION N.V. Frederiksplein 52 - Amsterdam ->*o Ledental steeg Meduillekast Noodgedwongen Vandaag en morgen en dagelijks msm m '"S: •li' (Van een onzer verslaggevers) Nou. dat is geen goede reactie, en het is niet fijn dat verdachte de poli tie niet gewaarschuwd heeft nadat hij die ligusterheg had omver gereden", zej de substituut-officier bij het kanton gerecht in Schiedam mr. J, L. F. van Moorsel woensdag toen hij memoreer de dat de 51-jarige Schiedammer W. S. op 14 september 's avonds om half tien met zijn auto het trottoir was opgere den in de Burgemeester Stuhlemeier- laan in Schiedam. „Ik was verzekerd", zei verdachte, maar de officier vond dit een heel vreemd verweer. „De verzekering is er riet om strafbare feiten te metden" merkte hij op. De heer S. heeft zonder noodzaak op het trottoir gereden. Zo stond het in de dagvaarding, maar de heer S. zag die noodzaak wel. Hij zei dat er plotseling een bromfietser langs de Emmaflat was gereden, de bromfietser reed links in een flits langs de auto van S. Als de ze niet het trottoir was opgereden zou de bromfietser zeker tegen de auto van S. aangereden zijn. De kantonrech ter meende dat het beter was geweest als het laatste was gebeurd, de heer s' had gewoon moeten remmen. Vijfen. twintig gulden boete of vijf dagen hech tenis. (Van een onzer verslaggevers) „Ik heet Hendrikus Rip", had de acht tienjarige Schiedammer L. van R. ge zegd op 15 januari 's morgens" om half tien op de Nieuwe Haven in Schie dam. Het was een leugen om bestwil van R. want hij durfde tegen de politie man de waarheid niet te zeggen omdat de vijftiende januari toch al zuik een somber verloop had gehad. „Ik was juist ontslagen en ik kon toch niet ook nog met een bekeuring thuiskomen", zei L. van R. woensda® Voor het kantongerecht te Scniednm. Daarom had hij de naam van een vriendje genoemd. „Het is nog gevoe lig dat je de naam van een Amsterdams vriendje genoemd hebt", meende de magistraat. Het niet rijden met zijn fiets op het rijwielpad, maar op de rij weg kost R. nu vier gulden of een dag hechtenis, dezelfde straf krijgt hij voor het gemis van een bel aan zijn fiets en het opgeven van een valse naam zal hem twintig gulden of vier dagen hech tenis kosten. Naar wij vernemen is het ongevai dat de 7-jarige Dick van Dommeie uit de Córt van der Lindenlaan 26 in Schiedam had, goed afgelopen. Giste ren deelden wij mee dat Dick van Dommeie woensdagmorgen met het rechterbeen onder de wielen van een R-E.T.-tous is gekomen in de P. J. Troelstralaan. Nu is gebleken dat hij er met een scheurwond aan het rech terbeen en schaafwonden afgekomen is. Advert entte (Van een onzer verslaggevers) Met veel huldebetoon heeft de oud ste directeur van de firma De Oli fant de heer Jan J. Melchers woens dag het feit gevierd dat hij vijftig jaar in dienst is van dit bedrijf. De jubileumviering leidt tevens het af scheid in van de heer Melchers, die zich met Ingang van volgende maand aan zijn liefhebberijen gaat wijden, 's Morgens is er een dienst gehou den in de Frankelandkerk, later spra ken vertegenwoordigers van het per soneel, de jubilaris ontving toen de zesdelige encyclopedie „Het leven der dieren" en 's middags is er een receptie gehouden. Burgemeester mr. J. W. Peek deelde mee dat het H.M. de Koningin had behaagd de heer Melchets te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De burgemeester roemde de heer Melchers die als hoofd van de oude garde het voor de oude industrie ge presteerd heeft over te schakelen1 op nieuwe verhoudingen. Hij herinnerde aan de leuze „Sluit Schiedam" die vijftig jaar geleden opgeld deed. Mr. Peek releveerde dat de heer Melchers ook actief is voor de wijnhandel en de Schiedamse Steenkolen Handel. Hij heeft deel aan vele verenigingsactivi teiten, hij is lid van het Gemeentelij ke Handels Entrepot, van de Nieuw- landse polder, veertig jaar deed hij charitatief werk in rooms-katholieke sociale instellingen als St. Vincentius en St. Liduina. In aanwezigheid van vele genodigden heeft de heer H. E. M. Melchers in de ditmaal te kleine directiekamer aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan de jubilaris toegesproken. De heer Mel chers deed een greep in de historie, hij herinnerde eraan dat zijn familielid gewerkt had voor een wedde van 2,50 per week. Hij verwees naar de veran derde omstandigheden. De heer Jan J. Melchers begon zijn arbeid toen de gouden tijd voor de drankindustrie achter de rug was. Even na de eeuwwisseling kwamen er exportmogelijkheden voor Afrika. Daarna konden een half millioen kis ten jenever per jaar worden geëx porteerd. Het was echter hard wer ken en weinig verdienen. Spreker her innerde aan de tijd van de paarden stallen. aan de tijd dat er met ver lies werd gewerkt, en aan de arbeid van Jan J, Melchers die een der pro motors was dat de bakens tijdig kon den worden verzet. Ook mevrouw Mel chers droeg er veel toe bij dat de firma afzetmogelijkheden op de bin nenlandse markt verkreeg. Er kwam een samenwerking met wijnhandel Steur en in Frankrijk kwam een bedrijf „L'Eiéphant". De leiding van de N.V. komt nu in handen van de vierde generatie Melchers. Spreker bood een afbeelding aan van het glas- Advertentie in-loodraam dat in de woning van de ju bilaris zal worden geplaatst. Voor de Kamer, van Koophandel sprak de voorzitter, de heer C. H. Buschman, die eraan herinnerde dat Melchers een van de' oudste leden is. Hij noemde de-arbeid in de moeilijke tijden rond de wereldoorlogen en de dertiger jaren. Als vertegenwoordiger voor de Maat schappij van Handel en Nijverheid bood hij het vererend getuigschrift met legpenning aan. Op geestige wijze liet het oudste lid van de Vereniging van Distilla teurs, de heer A M. Sunderman.zijn visie op het merk Olifant horen. Hij stelde dat het een goed merk is maar toch geloofde hij dat de di recteuren hun reclame nooit goed be keken hebben. Hij had gezien dat de olifant op de plaatjes de slurf omhoog houdt en dat betekent dat er gevaar dreigt. Het was hem niet duidelijk of hier het gebruik van de drank be doeld werd. Ook is de. olifant een herbivoor en de heer Sunderman meende dat de plan- teneters niet de beste klanten zijn van de drankindustrie. Hij bood een grote kist sigaren aan waarbij hij de wens uitsprak dat de heer Melchers, die een jager op konijnen en hazen is o.a. in -DVRGEMEESTER mr. J. W. Peek van Schiedam speldt de heer Jan J. Melchers de versierselen be horende bij de Orde van Oranje Nassau op. de Hargpolder, nu ook eens naar Afri ka kan gaan om daar op olifanten te jagen. De sfeer van het Schiedam van vroe ger dook nog even op in de moderne directiekamer toen de Dekens en Hoofd lieden in hun fluwelen ambtscostuums de heer Melchers installeerden als rid der in de Orde van het Gouden Glaas je. Deken Coebergh stelde dat de voor ouders van de Schiedamse distillateurs he-t gebruik van de jenever in diskre diet hebben gebracht, hij meende dat het Gilde de steun van leden als de heer Melchers goed kan gebruiken om de goede faam van het oude bedrijf weer te herstellen. Met de roeistok werd Johannes Jur- rianus Melchers tot Ridder geslagen na dat de griffier mr. J". van Winkeihof de protocollaire voorlezing had gehouden. Tenslotte heeft de heer Jan J. Mel chers alle belangstellenden dank ge zegd waarna om vier uur een druk be zochte receptie begon. ZESTIG- JAAR geleden was Rotterdam een harde en rauwe stad en als je van Voome of Putten naar Rotterdam ging, dan emigreerde je naar een wilder nis. De christen-arbeiders gingen niet ongewapend deze wildernis, in. Maar zij wilden daarin een samenleving onder het Woord Gods. En uit de nood van toen is de christelijke vakbeweging geboren. Aldus dr. W. Albeda, secretaris van het Christelijk Nationaal Vakverbond gister avond in de Rivièra-hal te Rotterdam op een feestelijke samenkomst ter ge legenheid van het zestigjarig bestaan van de Rotterdamse Christelijke Be sturenbond. De heer Albeda sprak zijn jubileumrede in de plaats van de C.N.V.- voorzitter C. J. van Mastrigt, die door ziekte was verhinderd. Dr. Albeda memoreerde het Rotterdam van zestig jaar geleden met de lange arbeidstijden, de vele arbeidsongelukken, de onbe schrijfelijke woontoestanden met revolu tiebouw en sombere straten en ook de wet van de sterkste. Toen kwamen de vakbonden, die de wet van de sterkste tot de hunne maakten. Als illustrerend voorbeeld haalde de heer Albeda de elevatorenstaking aan. En toen was er ook het aarzelende begin van de christe lijke vakbeweging: uit pure armoede ging ook de kleine christen-arbeider zich organiseren. Uit dat kleine groepje pioniers is een grote christelijke vak centrale gegroeid die werkelijk iets be tekent en vooral tussen de beide wereld oorlogen een bijzondere ontwikkeling doormaakte. DE LUCHTLIJN Zürich-KeuJen-Rotter- dam van de Zwitserse luchtvaart maatschappij Swissair heeft in het eer ste jaar niet aan de verwachtingen vol daan. Desondanks zijn de Rotterdamse vertegenwoordigers van Swissair ervan overtuigd, dat de dagelijkse luchtverbin- ding tussen Zwitserland en Nederland in de toekomst een belangrijke rol zal gaan spelen. Swissair heeft in Rotterdam een zeer moeilijke aanloopperiode moeten doormaken. De toestemming voor de nieuwe luchtlijn werd verleden jaar april vrij onverwacht verstrekt, zodat de tijd om de nodige voorbereidingen te treffen ontbrak. De zilverkleurige Zwit serse. toestellen vlogen al geruime tijd tusaen Zurich en Rotterdam heen en weer, voordat het nieuws van de nieuwe luchtverbinding in brede kring bekend was. In het afgelopen jaar (op 18 april 1961 kwam het eerste 'toestel naar de Maasstad) heeft Swissair bijna driedui zend passagiers van Rotterdam naar Zürich vervoerd; het gemiddelde aantal passagiers per vlucht is dus slechts gering. Merkwaardig is, dat het aantal passa giers van Zürich naar Rotterdam bedui dend hoger is. De Rotterdamse haven is namelijk voor vele Zwitsers het begin punt van een zeereis. Bovendien heeft Zürich een internationale luchthaven, waar vliegtuigen uit alle delen van de wereld aankomen.' Uw bril 1 jaar gratis verzekerd tegen diefstal, verlies en breuk iT; ööinimiw Met een variant op het gezegde papier is geduldig" zouden we kun nen zeggen: „papier is goedkoop" als we de stroom van materiaal zien die dagelijks in onze brievenbussen wordt geworpen. Nil schenkt men het gratis, het papier zou men dus wel even kun nen bezien. Niet vergeten dient te worden dat de vrijgevige zenders van de papieren het oogmerk hebben winst te maken uit hun papierzendingen. Nu zouden de ontvangers van de papieren ook tegenacties kunnen ondernemen, maar helaas is gebleken dat oud-pa- pier niet zo bijzonder veel meer waard is hoewel nog vele verenigingen het oude papier graag blijven sparen. Bij het oude papier, dat overigens wel kersvers de brievenbus inkomt, bevinden zich vele blaadjes die zich heel eerlijk als reclamemateriaal aan dienen. Er zijn echter ook de adver tentieblaadjes die willen pretenderen, (tevens) nieuws te brengen. Men zou kunnen stellen: Schoenmaker blijf bij je leest" maar aangezien de journa listiek er nog niet ip geslaagd is het beroep even beschermd te krijgen als dat van medici, juristen, notaris sen enz. kan momenteel nog iedereen zich op het pad van de nieuwsbren- ger begeven. Het is een opmerkelijke zaak dat de mens zich soms zo weinig zorgen maakt omtrent een waarheids getrouwe voorlichting. Men zou mo gen verwachten dat een ieder louter de waarheid (bij berichtgeving) wil vernemen. Het kiezen van een dag blad behoort dan al een serieuze zaak te zijn. Wat verkeerde voorlichting be tekent hebben de lessen van de histo rie bewezen. Ook op het gebied van de reclame dient eerlijke voorlichting geboden, dat het in het geheel nog niet zo is tonen de acties die geiue- tensvolle personen tegen de misleiden de reclame ondernemen. Bij de erkende dagblad- en week blad journalistiek mag van verkeerde voorlichting geen sprake zijn. De journalist heeft zijn erecode, hij heeft zijn vele verplichtingen om te komen tot een verantwoorde en waarheidsge trouwe berichtgeving. In dit bestek is het ondoenlijk uiteen te zetten wat de vele eisen zijn die aan de journalist gesteld worden. Slechts zij vermeld dat advertentiewezen en redactie bij een bona fide dagblad volkomen ge scheiden zaken zijn. Geen journalist schrijft omdat een zakenman weieens tot adverteren zou kunnen overgaan, Er is geen enkele relatie, de journa list schrijft volkomen onafhankelijk zijn commentaar wanneer dat nodig is. Helaas menen nog velen dat ook de berichtgeving van advertentieblaadjes onder objectief nieuws te verstaan is: Men zal nimmer naar de slager gaan om zichte laten opereren aan de blindedarm, men zal zijn nylons niet laten herstellen bij de timmerman, de schoorsteen laat men niet vegen door de banketbakker, maar van het gra tis papief meent men soms wel dat het journalistiek nieuws brengt. Er zijn verstandige gemeenteraden in ons land die gesteld hebben dat hun gemeentelijke diensten niet mogen pu bliceren in dergelijke blaadjes. Dat is een teken van het juiste inzicht. Het is grappig te zien hoe de con currentiestrijd woedt in de gratis-pa pierwereld. Er komen nu al series ad vertentieblaadjes in de bus, getracht wordt de een nog aantrekkelijker te maken dan de ander. Er is een blaad je dat Mathenesse en Schiedam om vat, er is iets voor de stad, iets aparts voor de wijken e.d. De een stelt dat de advertenties zoveel effect hebben bij zoveel lezers, de ander stelt dat een beperkt aantal lezers in de wijken beter is omdat te veel advertenties het geheel onleesbaar maken. Om de reclame dan wat aantrekkelijk te ma ken lardeert men het geheel met be richten over „ons Schiedam". Waar het propagandaverhaaltje voor de ad verteerder-zakenman verschilt van wat men in deze kringen onder be richtgeving verstaat is soms nauwe lijks te zien. Men werke dan ook aan „dit soort voorlichting" niet mee. (Van een onzer verslaggevers) De.sfeer van een. genoeglijke fami- liavond kenmerkte de contactbijeen komst van de Vereniging tot Bevor dering van Christelijk Onderwijs in Schiedam woensdagavond in Musis Sacrum. Personeel, oudercommissies en bestuur warne gezellig bijeen om ook buiten de school tot een goed con tact te komen. Voorzitter mr. H. Snoep bracht woensdagavond in zijn welkomstwoord dank aan de penning meester de heer H. IJsselstein die het mogelijk maakt dat dergelijke bijeen komsten gehouden worden. Daardoor wordt het mogelijk het verenigingsleven ook naar buiten ca chet te geven aldus mr. Snoep die ■geestig stelde dat de heer IJsselstein voor deze avond „Post Onvoorzien" op de .begroting heeft gezet. De tone listen uit het onderwijs van deze ver eniging hebben daarna een goede re prise gegeven van het toneelstuk „Post Onvoorzien". In zijn welkomstwoord bracht mr. Snoep darik aan het personeel dat steeds actief Is. om het onderwijs in christelijke zin te brengen, aan de Schiedamse jeugd. De oudercommissie was mr. Snoep er kentelijk voor hun steun. De bevordering van.de. belangen van de school noemde hij geen gemakkelijke taak. Spreker stelde datwe niet moeten medewerken aan de aanslagen op de basis van het christelijk onderwijs. Dat kan alleen - slagen 'als de. scholen wor den gedragen door een brede groep van ouders. Hij' wees op de kentekenende geest.van deze tijd die. niet meer het beginsel. telt, maar de technocratie. M.'Snoep was verheugd dat de vereni ging -'zoveel medewerkers heeft.' Het id nuniet-meer de moeilijkheid hoe het grote .aantal leerlingen tóoefc worden opgevangen op de scholen, maar hoe. er gewaakt moet worden, dat ec geen ach teruitgang zal zijn. Er is een achteruit gang, maar 'mr. Snoep stelde dat deze achteruitgang landelijk is in verband met-de dalende bevolkingsaanwas. Advertentie Modem en degelijk FRANSENSTR.9 WAALSTR. 38 HU noemde voor Schiedam de cijfers van 20.250 leerlingen op 1 januari 1958 en 8700 leerlingen op de lagere scholen in 1962. Dat is een daling van 1500 leer lingen in onze stad en dat zou beteke nen dat er alleen al in Schiedam geen bezetting is voor zeven scholen. Hier voor zjjn repercussies nodig meende mr, Snoep die echter stelde dat de contact- avond ge on arbeid- mocht vragen. Hij verheugde zich in het gezellig sa menzijn waarbij hij dank bracht aan de toneelgroep die na het succes van vorige jaren nu in breder kring zal optreden. (Advertentie) Nieuwe nteiibeien - dagelijks (beh."'s zondags) van 9-17.3Q. 'uur kijkavond van 19-22 ütir. in de liibriehstoofizaa}' IJsselmondsclaan 175 vj (Kralingscveer) Rotterdam Bij de drie-jarige cursus ontvingen 41 jongens een diploma, 8 werden af gewezen; bij de twee-jarige vervolg cursus ontvingen 45 leerlingen een di ploma, 3 candidaten slaagden niet, 2 verklaringen -werden verstrekt. Voor het V. E. V. - diploma adspixant- B-2 slaagden 14 kandidaten, 5 leerlingen zuffiefTSe' studie nogmaals moetën'aaft- vatfen. 0*5 „Post onvoorzien" Is de titel van het toneelspel van Jan de Koek, dat de to neelgroep van de Vereniging tot Bevor dering van het Christelijk Onderwijs in Schiedam heeft opgevoerd. De damesto- nelisten zijn onderwijskrachten van de Prinses Marjjkschool. De heren konden uit de vriendenkring worden aangetrok ken. Dinsdagavond heeft de toneelgroep een opvoering verzorgd tijdens de ouder avond van de Prinses Marijkeschool in Musis Sacrum. Woensdagavond is een re prise gegeven tijdens die contactavond van de schoolvereniging in Musis Sacrum. De centrale figuur in -dit toneelspel is de rijke, waft excentrike mevrouw Cotlig- non. Zij kreeg een fraaie creatie van me vrouw F. C. Sleegere-van der Kwast, die de oude dame levensecht op de planken zette. De administrateur van de school vereniging, de heer C. van der Moet, was (Van een onzer verslaggevers) npOT verbazln:g en grote schrik van de familie Over,goor aan de Lanige Achterweg I 29 te Schiedam zochten steekvlammen zich woensdagavond een weg door de zoldering van hun woonkamer. Even daarvoor, om kwart over elf, had de familie Ovengoor een klap gehoord. Direct werden de bovenburen gewaarschuwd. Tien minuten daarvoor waren deze bovenburen, de pijpfitter K. S. Zwanenburg en zijn echtgenote, naar de slaapkamer op de zolder gegaan. Vermoedelijk heeft iemand een brandend eindje sigaret bij de gootsteen in de keuken laten vallen. Daar stonden busjes met verfkwasten in siccatief. Deze vluchtige vloeistoffen zijn ontploft. In een oogwenk stonden de kamers vol rook. Het vuur vond een gemakkelijke weg, omdat de balken van het plafond verteerd zijn. Gedurende drie kwartier heeft de Schiedamse brandweer met een nevelsipuit tegen het vuur gestreden. De familie Zwanenburg is verzekerd, plafond, radio- en televisietoestel zijn geblakerd. (Van een onzer verslaggevers) Veel moet er gebeuren in de komen de maanden heeft de voorzitter van de voetbalvereniging HBSS woensdag avond tijdens de jaarvergadering ge- zegd. Deze bijcfinkoinst, die eerst om negen mir (vanwege de training) be gon eindigde omstreeks twaalf uur. Velen waren naar de kantine in sport- park Harga in Schiedam gekomen om te horen over de komende bouwacti viteiten. Gewacht wordt op de vergun- ning. Zodra de toestemming er is zul len de werkzaamheden beginnen. Uit de vergadering kwam het verzoek om een Tmingswedstrijd op de nieuwe terrt on tegen Zandvoortmeeuwen te Spehm"'bestuursleden Blbers> yan-Hemen en De Hoop werden herkozen. Tot nieu we bestuursleden werden gekozen Wim Nieuwstraten en Floor van Hoek in de vakatures A. Plaisier en Chris Schef- fers. De laatste moest zijn functie neer leggen wegens vertrek naar Maassluis. Overeen is gekomen dat trainer Chris Smit met ingang van 30 mei ontslag heeft verkregen. Voor het aantrekken van een nieuwe oefertmeester worden nog besprekingen gehouden. Voorzitter K. J. Eibers wekte de leden op intensief mee te werken aan de 'bouwactiviteiten. De jaarverslagen van secretaris A. Winter en penningmees ter D. van Hernen werden goedgekeurd. De kas heeft een saldo van 1111,81. Op Tweede Paasdag zal HBSS-a deel nemen aan het juniortoernooi van Uni cum waaraan ook WIA en het Engelse Somerset Association deelnemen. Het ledental groeide van 300 tot 325 leden. Gememoreerd werden de activiteiten als zomeravondvoetbal, viering 75-jarig be staan CJV, de tocht naar Zandvoort op 19 augustus, het waarnemen van het wedstrijdsecretariaat door J. de Hoop. Met vreugde hoorde HBSS op 29 no vember 1961 dat HBSS vier nieuwe vel den zal krijgen. Er Is een bouwsom van zeven mille. Met steunactles zal getracht worden deze bouwsom op tienduizend gulden te brengen. De secretaris van het actiecomité Harpe Davids onderhandelt over het sluiten van een lening van vijf tien mille ten behoeve van de bouw van het protestants-christelijk sportcentrum. Een bijdrage werd verstrekt om aan de zieken J. de Hoop (die vorige week in het ziekenhuis is opgenomen) en De Hartog een attentie te brengen. De commissies werden herbenoemd, in de kascommissie kreeg zitting J. ten Hoonte. Herdacht werd het verscheiden van wedstrijdsecretaris A. Plaisier en het feit dat J. van Katwijk al twintig jaar de leiding bij de junioren heeft. Bij de rondvraag werden bezwaren geuit te gen het feit dat SWHDVS een beker wedstrijd spelen op zaterdag. De heer Van Aken kreeg de toezeg ging dat de medaillekast nu spoedig van zijn zolder naar de nieuwe kantine kan verhuizen. Gevraagd werd aan de senio ren zich beschikbaar te willen stellen voor het leiden van het pupillenvoe-tbal op woensdagmiddag. als de kandidaat-notaris Jacques Verdies- sen een sterke tegenspeler. Hij maakte noodgedwongen, testamenten voor de oude dame, maar tevens stelt hij zijn carudidsituur als echtgenoot voor het nichtje-erfgename Alice. Mejuffrouw E, Schmidt gaf Alice de lieve gestalte die zich moeilijk tegen de bazige mevrouw Coliignon kan verzetten. Er treedt nog een huwelijkskandidaat op, dat is de rent meester Tom Sloot, die van de heer B. Baggerman een mooie slome vertolking kreeg. In heit huis woont en werkt dan ook nog het echtpaar Walijn, waarvan me vrouw Emma Walijn (mej. M. de Vries) heel nieuwsgierig de gedragingen in huis volgt, totdat ze er zelf angstig van wordt en de heer R. Pluym geeft Walijn, de secretaris-huisknecht, de komische rol als de man die alleen maar belang stelling heeft voor oude scherven. Ten slotte maken de verwikkelingen de situatie gecompliceerd, maar de heer A. Koster blijkt de doortastende inspecteur Fledder, die de situatie tot klaarheid zal brengen. Het stuk werd gespeeld onder regie van Ferry Schmidt. Het ontbrak enigszins aan actie en dat is jammer, want het zou de spitsvondigheden in de tekst scherper hebben geaccentueerd. Souffleuse was me juffrouw M. A. Speksnijder. De belang stellenden hebben zeer van het gebodene genoten. - Passagetheater: Uitvoering chr, gym» ver. D.O.K., 19.30, De Rank: Orgelcomitê, Revue, 20. Sportweeï; Beyersbergen: Bespreking 1962, SBLO, 20. Irene: Boekenweekavond „Op verken» ning bij de dieren" door Ban Bensen» brink met tekeningen en dia's van Rieni Poortvliet, 20. Musis Sacrum: Shell Contactavond, 29. Dagblad „De Rotterdammer", Schie damse redactie tel. 64154 b.g.g. iel. 115588 toestel 51 (b.g.g. 80037) alleen voor redactie-aangelegenheden. Agentschap: H. J. Troost, Aleidastraat 23, tel. 65451 (alleen voor klachten, ad vertenties en abonnementen b.g.g. telef. 115588).. Be'angrljke telefoonnummers: Brand alarm 69123. Politiealarm 64666; C. G. en G.D. waarschuwing 69290. Stedelijk Museum: Tentoonstelling Michaël Podulka. Apotheek: Gouden Hert Janssen, St. Liduinastraat-hk. Brugmanstraat. Tijdens een gezellige bijeenkomst in de cantine van de Technische School aan de Msgr. Nolenslaan in Schiedam zijn woensdagavond de diploma's aan de leerlingen van de Nijverheids- avondschool uitgereikt. In een hevige regenbui is woensdag avond om ongeveer zes uur een tank wagen van de Gulf op de Groeneweg in Kethel te Schiedam van de weg af gezakt en ondersteboven in een sloot terecht gekomen. De berm is ter plaat se niet alleen zeer zacht maar ook zeer smal. De zware wagen drukte de berm gewoon weg waarna er voor de chauffeur geen houden meer aan was. Wonder boven wonder had deze chauf feur wel enige moeite om zich uit de wagen te bevrijden maar kwam hij er verder toch alleen met een nat (eigen» lijk: modderig) pak af. ÏM; -1Ï5" ■ti;

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 1