Grootse receptie gouden voor Hout en Bouw' ROTTERDAM P.P.S.C. neemt ontgaan kampioenschap sportief BOTH 1 33 Brand in metrobouwput: f 20.000 schade Hulde voor maj. Reitsma Surprises in dam titelstrijd Voor pionier H. P. O.N. Vele woorden van waardering L. Vrijland behaalde viertal punten Nieuw gebouw komt bij Noletstichting Verder met opbouw van de club Verdronken Burgerlijke stand 1 ^aler5epKoop grote persoons Nivellering *5303 GEGUND OPWEKKEND misleid 5NC HANDELING verf van de vakman Historie HA VBank-agenten besloten actie Amicitiabracht aardige klucht nu beduidend goedkoper Af scheidsmatch wollen - en zijden ZOMER- COMPLETS KEIZERSTRAAT 7 ROTTERDAM „v. d. Berg-Beveka vierde feest Bekerstrijd Vrouw valt in ruim A G NV A vandaag.... en morgen Gereformeerd Jeugdhuis: NCVB-Schie- dam-centrum, „Onze krant" door ds. A Brouwer, 20. ..en klagelijks (Van een onzer redacteuren) Voor veteraan H. P. Bras, voor trekker in de Schiedamse vakvereni ging, was het zaterdag een extra feestelijke dag. Niet alleen dat „zijn hdvcrientie De mooiste partij zomerdekens, die wij hadden ingekocht lag ook opgeslagen in ons gedeelte lijk verbrandde magazijn. Extragrote één-persocms dekens van 12.90 met een gegarandeerd 50% wol gehalte, (ent) weet wat dat zeggen wit) in frisse streep- dessins. Van deze dekens nu, was alleen de verpakking nat geworden de dekens totaal onbeschadigd, maar evengoed vallende onder de schadeverzekering, morgen voor nog géén acht gulden. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze grote partij éénpersoons dekens, voor kinderkamers, kamperen, zo merhuisjes, tussendeken; enz. enz. nu voor Géén ter. of-schrift, test. organisatie" grote aandacht kreeg bij de receptie ter gelegenheid van het gouden jubileum van de afdeling Schiedam van de Bond van Chr. VVerknemers in de Hout- en Bouw nijverheid maar tevens had burge meester mr. J. w. Peek ciaal woord voor deze de aanvang van de mr. 3. W. Peek H. P. Bras de eremedaille in zilver behorende bij de Orde Nassau uitgereikt. een spe- pionier. Bij receptie heeft aan penningmeester ille in zilver van Oranje De 'hoer Bras werd op 1 juni 1912 lid van het CNV, het is ook de da tum d,e als oprichtingsdatum op het vaandel van de Chr. Bouwvakarbei der sbond is geborduurd. Bort-dsbestuur- der Grasman bood de heer Bras de draagmedaalle behorende bij deze ko- mnklijke onderscheiding aan. Vele sprekers hebben zaterdagmiddag van hun waardering voor het werk van de jubilerende organisatie 'getuigd. Woensdagavond zal de bondsvoorzitter J. Emergen tijdens de feestavond in Mus is Sacrum zijn visie op dit gouden bestaan doen horen. Bij het welkomstwoord stelde voorzit ten J- Koppenol van de jubilerende Hout- en Bouw, dat de aanwezigheid van de burgemeester mocht worden ge zien als blijk van waardering voor de vakbeweging. Burgemeester mr. J. W. Peek zei dat hij gaarne deed blij ken van zijn belangstelling en medele ven omdat de organisatie met rechtma tig trots kan terugzien op de arbeid. Er is nuttig werk verricht. De toestan den in het voormalige zwart Schiedam zijn verbeterd. ,.Gods zegen heeft op uw arbeid gerust". De heer Peek zei dat er in het algemeen in het vader land veel verbeterd is dn vijftig jaar. „Wij mogen dankbaar zijn, wat in eeu wen niet mogelijk was is nu verricht". Mr. Peek zei dat hij echter ook dacht aan wat ons minder bevredigt namelijk dat het oude elan verdwenen is. Men waardeert de bonden nog wel maar men leelt niet mee. De bonden zijn van strijdlichaam overlegorgaan geworden. Er is een nivellering in de maatschappij gekomen. De gedachten gaan terug naar de geestdrift uit die tijd. Mr. Peek herinnerde aan de beginpe riode toen de strijd moest worden ge voerd tegen heli die dn moeilijkheden niet begTijpen konden omdat zij in de traditie verstrikt waren. Hij stelde de heer Bras daarna als voorbeeld van de voortrekkers die in deze dagen met weemoed zullen terugdenken aan de medestrijders die helaas de resultaten van hun werk niet mogen meebeleven. Sprekende over het werk van de heer Bras zei mr. Peek dat deze reeds in 1916 penningmeester werd, hij deed het werk met niet aflatende ijver en nauw gezetheid. Ook was hij functionaris voor het .Sociaal Fonds. Dit is onmisbaar werk, juist in deze tijd ts er de taak de geestelijke waarde door te geven. Het administratieve werk in de bond is steeds omvangrijker geworden maar ju bilaris H. P. Bras bleef op zijn post zo bijdragende tot de bloei van de vaik- organisatie en de bloei van het vader land. Mr. Peek reikte de eervolle bekro ning uit met de opmerking dat deze medaille steeds zal herinneren aan strijd en offers maar ook aan de waardering die het hoogste gezag voor de heer Bras heeft. Als oud-werkgever bood de heer K. J. Simon, die tevens namens de organisa tie van de werkgevers zijn gelukwensen u OPNIEUW nadert kantoorgebouw TJET recipiërende bestuur van de af- deling Schiedam van de Bond van Christelijke Werknemers in de Hout en Bouwnijverheid mocht zaterdag middag in gebouw Christelijke Sociale Belangen vele felicitaties in ontvangst nemen. Hier schudt de voorzitter van de vakgroep van het NVV, het raads lid P. Meyer, de handen van voorzitter Koppenol. Naast hem de overige be stuursleden. pURGEMEESTER mr. J. W. Peek van Schiedam speldt penningmeester H. P. Bras de eremedaille in zilver be horende bij de Orde van Oranje Nas sau op. nE moderne wetenschappen hebben vele vaktermen in het moderne spraakgebruik gestuwd. Zo is „moral insanity" een bekend begrip. Het is een verwijzing naar de geestelijke on zindelijkheid bij bepaalde activiteiten. Wij wezen onlangs op zulk een han deling toen we over het vragen stellen van het raadslid Engelsman spraken als Don Quichotterie omdat het hier een vragen naar de bekende weg geldt. Nu juicht het socialistische blad Het Vrije Volk zaterdag dat het vrct- gen van de heer Engelsman aan B. en W. dan toch maar tot gevolg heeft dat we nu weten dat de bouw van het gemeenteziekenhuis aan het eind van het jaar zal worden aanbesteed. We gunnen onze vakbroeder zijn ple zier, maar nogmaals stellen we dat het vragen naar de bekende weg van zijn partijgenoot louter geschreeuw om mogelijke verkiezingswinst was, want elke Schiedammer weet dat B. en W. met nadruk de bouw van het ziekenhuis voorrang willen verlenen en dat reeds eerder is aangekondigd dat verwacht werd dat op die of die termijn met het slaan van de eerste paal kan worden begonnen. tyfEER van dergelijke voorbeelden komen we in een advertentie blaadje tegen waar genoemd begrip duidelijk niet telt omdat men rustigjes de betaalde reclame met mogelijke berichten mengt. De lezer moet dan •haar uitmaken of hij de verkooptac tiek van de handelaar voor ogen heeft of dat het hier een objectieve vorm van voorlichting betreft. Zo is er re gelmatig een opwekkend woordje van een anonymus die de Schiedammers opmerkzaam maakt op het goede werk van de Schiedamse Gemeen schap. Dat zou men kunnen toejui chen maar nu gebruikt deze schrijver zijn pseudoniem voor propaganda voor de lijst van de KVP in datzelfde blad. Zou hij niet beseffen dat hij daardoor de SG in diskrediet kan brengen of zou een ieder het gewoon vinden dat *'et advertentieblaadje R.K. is? datzelfde blad zoekt de VVD het constant in grote en dure adver tenties. Dat zou voor de kiezers een vingerwijzing kunnen zijn. Minder no bel is dat deze partij de tekening van de sporthal bij de advertenties plaatst en mededeelt dat de VVD voor deze hal zo actief is. Dat is een vorm van Misleiding. De idee voor de sporthal 's van de SG, een comité geïnstal leerd door de SG maakte plannen en ontwerpen. Het is ergerlijk dat een Partij zich nu de eer wil toeeigenen van wat via de gehele gemeenschap tot stand zal moeten komen. T/EEL woorden zullen we er verder niet aan besteden. We verwijzen slechts naar een handeling van het comité „Opgeruimd staat netjes" dat kennelijk geen behoefte Heeft aan de geëigende voorlichtingsorganen. Dat comité werkt met gemeentegeldhet is van gemeentewege geïnstalleerd, maar desondanks is men nu met een reclameactie in dat blaadje begonnen met negeren, van de bonafide dagbla den. We zijn benieuwd naar de me ning van de overheid. (Advertentie) "DE KROON" Eendrachtstr. 29 - Tel. 2755 '"T VERFCENTRUM" Hoogstraat 48 - Tel, 4153 "DE GOEDE HOEK" n.v/ Floris de Wijfdelaan 134 (Promenade West) Tel. 8210 (Van een onzer verslaggevers) Een gebouw voor diagnostiek en be handeling zal bij de dr. Noletstichting in Schiedam worden gebou-wd. -De direc tie -van de Volkshuisvesting en Bouw nijverheid zal in augustus de rijksgoed- keurirrg verstrekken voor deze uitbrei ding. De nieu-w-bouw omvat kelders voor ar chief, rijwielstalling, apotheek en provi sie, op de begane grond komt opname, eerste hulp, directie, administratie en een ruime kantine, op de eerste ver dieping de röntgenafdel-ing en de ver loskamers. Op de tweede verdieping de operatie afdeling en op de derde verdieping een verpleegafdeling met 28 bedden terwijl bovendien de huisvesting voor het huis houdelijk personeel verbeterd wordt. aan het bestuur aanbood, zijn felicita ties aan de heer Bras aan. Gedurende 22 jaar heeft de nu 68-jarige goed werk bij Simon verricht. De heer Simon stel de dat de verhouding tusen werkgevers en de vakorganisatie goed is. Wethouder W. Kok noemde het heel gelukkig dat er in Schiedam een vak groep voor de Hout- en Bouw Is die het christelijk voor de naam draagt. Hier Is sprake van bezadigd inzicht, oordeel en- handelen. „We moeten de realiteit van het beleven zien door met bepaalde schroom door het leven te gaan. Dan wordt er geen eenzijdige nadruk gelegd op de materiële welvaart van het leven. In de strijd voor het bestaan dienen we ons afhankelijk te weten van een hoge re Macht". Wethouder Kok bemerkte naast het welslagen een falen want hij zou de naam werknersbond gaarne gewijzigd zigd zien in '.verkon dernemers bond. De strijd voor het bestaan achtte hij ver minderd. Hij wilde daarom de nadruk leggen op het werk in de onderneming. Hij heeft ontdekt dat er bepaalde span ningen zijn in het bedrijfsleven -die niet bevordelijk zijn. Men dient te geven en te nemen en matigheid en blijkhed zjn daarom van -belang. Men heeft el- Kapitaal en arbeid behoeven niet tegenover elkaar te staan meent de heer Kok die stelde dat arbeid ook kapitaal is. Hij waardeerde het "Stre ven van het bestuur dat begrip voor de samenleving beoogt. Bondabestuurder J. Grasman verwees naar de historie. In 1908 werd de Ohr. j Bouwvakanbeidersibond opgericht, in i 1909 fewam het CNV. op I juni 1912 werd I de afdeling Schiedam van de bouwvak arbeiders opgericht. ..Toen moesten we naar alle -kanten strijden". De heer Grasman herinnerde aan. de in-teroatio le spanningen, aan de werkl-ooshei-d, aan de geslotenheid -van de landen. Nu zijn de grenzen verwijd. we hebben een plaats in het grote geheel. De heer Grasman stelde dat steeds gebleken Is dat de christelijke vakbewe ging een taak heeft. Hij schonk het be stuur een envelop met inhoud. Terder memoreerde hij dat in Utrecht bekend is dat de heer Bras de meest nauwge zette penningmeester is. Dat is onlangs in het kaderblad vermeid. Voor de Grix.i stelijke Besturen Bond in Schiedam herinnerde voorzitter P. J. Stam eraan, dat de CBB eerst over twee jaar vijftig jaar (bestaat. Als men de notulen van deze overkoepelende orga nisatie -leest 'blijkt diat „Hout- en Bouw" veel heeft bijgedragen tot de opbouw en de ontwikkeling van de christelijke vakorganisatie -in Schiedam. Het werk van de voortrekkers dwingt tot bewondering en ontzag voor de ar beid van de vakorganisatie. Verder spraken nog diverse afgevaar digden o.a. districtsbestuurder Hoogen- d-oorn, van hun waardering voor de ju bilerende afdeling. (Van een onzer verslaggevers) Levensverzekeringmaatschappij uit Levensverzekeringsmaatschappij uit Schiedam hebben de sluiting gevierd van een actie „Bouw mee" voor het be drijf. Hierbij hebben alle vertegenwoor digers uit -het land in het afgelopen sei zoen getracht hun omzet zo groot moge lijk te maken. Voor 99 deelnemers wa ren prijzen beschikbaar. Als slot van de actie is aan alle deelnemers „een dag je uit" aangeboden. De directie van het Schiedamse be drijf heeft de bijna driehonderd deelne mers in de Rivièrahal ontvangen. Daar werd de lunch gebruikt. Om twee uur bezochten de acquisiteurs het Cinerama- theater. Van vijf -tot acht uur waren de gasten weer in de Rivièrahal in Rotter dam. Prijswinnaars zijn: 1. N. Voogt Gou da, 2. A. Wijnmalen. Delft, 3. J. Boer Rozenburg, 4. W. Rabelink, Deventer, 5. K. van der Toorn, Den Haag, 6. A. Voogt Rijsoord. 9. R. de Jong. Vlaar dingen, 19. M. A. Ramondt, Maassluis. 27. D. Manneken. Vlaardingen. 28. C. P. Bauman, Naaldwijk. 33. C. A. Vermaat, Vlaardingen, 35. C. M. van Setten, Over- schie, 36. J. D. Schewe, Schiedam. 98. D. van Oudheusden, Schiedam. (Van een onzer verslaggevers) „Wacht u voor -de hond" heet de klucht van Koos Besiwino die de toneel-, groep Amicitia zaterdagavond in ihet Volksgelbouw heeft opgevoerd. Het is een grappig geval van dik hout zaagt men planken -waarin -men de komische fami- lieverw rkkelingen al van tevoren ziet aan-komen. Na -het openingswoord van de heer O. Veenendaal hebben de tien tonelisten er de belangstellenden feest mee -weten te vermaken. Arie Kegels als Nico Boetze- laar en Nel den Hartog als zijn vrouw Mia vervulden -vaardig de hoofdrollen in dit spel „ten -huize van Nico Boetze- laar". (Van een onzer verslaggevers) Wederom heeft PPSC het kampi oenschap niet kunnen behalen. Tel kens eindigen de jonge, zo technisch vaardige Schiedammers op de twee de plaats. Insulinde heeft zich de sterkste getoond, met een 10 zege behaalde Insulinde het kampioen schap. Overigens heeft PPSC het verlies sportief genomen, men meent dat de sterkste ook inderdaad aan kop is geëindigd. PPSC gaat verder met de opbouw van de clnb. Nieuwe krachten zullen mogelijk' nog meer gaan bijdragen tot de s-uc-' cessen van PPSC. Bovendien is met; ingang van 1 juni als trainer In j dienst genomen Chris Smit, de be-j kende oud-voetballer uit Hermes-DVSi en DRZ, die o.a. in Schiedam DRZ, DHS en HBSS heeft getraind. Het heeft lang geduurd voordat de; wedstrijd InsulindePPSC kon begin-! nen want de aanhoudende regen had j van het veld een vijver gemaakt. Het' was dan ook niet prettig voetballen want de bal bleef telkens in de passen kle ven. Insulinde toonde de meeste wils kracht hoewel beide partijen energiek hebben gestreden. Het werd vooral spannend toen Insulinde het kostbare' doelpunt kreeg. Direct na rust scoorde de Rotterdamse rechtsbinnen. Insulinde liet drie man bij de mid dellijn staan, de rest trok zich terug' om het kampioenschap te verdedigen! en vergeefs maar frenetiek liepj PPSC storm op het bastion van In sulinde. De Schiedammers waren zeer gehandicapt door het niet me-! spelen van goalgetter Piet van Veen! die geen vrij had gekregen uit mili-i taire dienst. Advertentie Morgenvroeg begint er een speciale verkoop van twee soor ten van onze meest verkochte vitrage voor minder dan de halve prijs. Dubbeldraads marquisette van 2.98 per meter, met een fraaie maeramé entredeux en ruim geplooide ruche. Richelieu marquisette van 100% katoenen garens, met een rijk geborduurde broderierand, normale prijs 2.98. Morgen koopt U belde soorten door elkaar voor één prijs, per meter voor nog géén een gulden veertig. Advertentie De reserve-contractspelers van- SW hebben zich in een vriendschappelijke voetbalwedstrijd in Harga sterker ge toond dan derde klasser HBSS. Deze wedstrijd is aan de trainer van HBSS Chris Smii als afscheidsmatch aangebo den. Teven-s werd Chris Smii gehuldigd. De voorzitter van HBSS de heer K. J. Eibers bood namens het bestuur een si garettenkoker aan, van de leden was er een trainingscostuum en voor mevrouw Smit waren er bloemen. De bijeenkomst kreeg een extra feestelijk tintje -doordat HBSS B2 kampioen werd met een 21 overwinning op CVT B6. Binnen vijf minuten hadden de Schie damse oranjehemden een 10 voor sprong. Nico Mulder die van SW weer naar zijl oude club is teruggekeerd werd onjuist van -de bal afgewerkt en Chris Scheffers schoot de strafschop in. Daar na toonden de roodgroene hun tech nisch overwicht hoewel de verdediging van HBSS niet tot wankelen werd ge bracht. Van der Knaap, Van der Zou- wen en De Begt scoorden voor SW 2 voor rust. In de tweede helft werd niet meer gedoelpunt. Bij HBSS waren Mul der en Westerveld als nieuwelingen op gesteld. (Van een onzer verslaggevers) Met een genoeglijk feest is het veer tigjarig bestaan van -de firma Th. J. L. van den Berg-Beveka in Schiedam za terdagavond in Musis Sacrum gevierd. Daarbij is uiteraard aandacht geschon ken aan de jubilea van directeur Th. J. L. van den Berg en zijn broer P. van den Berg. De laatste is als chef-dakbe dekking werkzaam bij de firma. In goede sfeer hebben de personeels leden met hun dames genoten van een gevarieerd programma verzorgd door de Schiedamse goochelaar Al Preson, d-oor de bekwame muzikale clown Rexis, door 'het orkest van Cor de Graaf, ge amuseerd hebben ze de lenige prestaties van de cascadeurs The Corcksons ge zien, Diana en Daranti vertoonden hun muzikale show. het accordecmduo I-es deux Jateux speelde vlotte liederen. Joep Schroder verzorgde aan de piano de muzikale -begeleiding. Dinsdagmorgen om 9 uur be- ginc de verkoop van deze beide soorten edele vitrage, 9Q breed, per meter voor cm Gééft te/, of schrift, best. (Van een onzer verslaggevers) 17EN DEFECT aan een mecaniseerpistool was er de oorzaak van dat zater- dagniiddag omstreeks drie uur brand uitbrak in de metrobouwput op Brienenoord. De brandweer, die het vuur met drie stralen lage druk te lijf ging, deed ongeveer twee unr over het blussingswerk. De materiële schade bedraagt twintigduizend gulden. Uitgerukt waren de G 5, de eenheid 513 en de K2. Hoofdbrandmeester J. Evertse had de leiding. een groot markant in de Rotterdamse binnenstad zijn voltooiing. Het is de i nieuwe zetel van „Centraal Bureau", zo als de Nationale Coöperatieve Aan- en Verkoopvereniging voor de landbouw meestal bij afkorting wordt genoemd. Het pand is verrezen aan de Blaak en men hoopt het op maandag 3 september in gebruik te nemen. Alles wordt zo ge organiseerd dat de 400 werkers van Cen traal Bureau vrijdag 3i augustus en za terdag 1 september verhuizen en de daaropvolgende week onmiddellijk ver der werken in het nieuwe gebouw. Het Centraal Bureau is thans gehuisvest in enkele oude panden aan het Haringvliet. Ruim twee jaar heeft de bouw geduurd van de uit zes verdiepingen bestaande kolos van beton en staal, die thans de Blaak verrijkt. Airconditioning, dus kunstmatige ventilatie en temperatuur regeling, is een der snufjes van dit ge bouw. Men maakt daarbij gebruik van luchtkoeling, waartoe op het dak twee merkwaardige bolvormige koeltorens staan opgesteld. De parterre van het ge bouw wordt ingenomen door drie win kels, waarvan een een bijkantoor der Coöperatieve Raiffeisenbank zal bevat- i ten. IN HET Historisch Museum aan de Korte Hoogstraat in Rotterdam wordt thans een aantrekkelijke expositie ge houden, waarop men de nieuwe aanwin sten van deze instelling kan zien. In twee kamers is een boeiend allegaartje te zien: costuums, portretten, gobelins, zegels, penningen en prenten. De belangrijkste aanwinst is wel een portret van Johan j van Oldebarnevelt, geschilderd door Van Mieris in 1617, een paneel dat aan de j achterzijde is voorzien van certificaten en zegels der nazaten Van de raadspen- - sionaris. Wonderlijke wegen hebben soms de aanwinsten bewandeld, voordat zij in i het museum belandden. Sommige cos- tuums kermen van schenkingen, maar de mooiste en oudste, met stoften in oos- j terse motieven uitgevoerd in een Perzi- sche druktechniek, die in de 18 eeuw - ons land bereikten, kwamen gewoon via 1 een boedelveiling in het museum.Een groot aantal topografische schilderijen j van Rotterdam behoort tot de belang- rijke aanwinsten. En dan zijn er 'waar- devoile prenten, waarvan het museum j er een kocht .voor zes gulden. van de Duitse Rotterdam be staat uit de bunkers aan de Waalhaven. die daar liggen als. onttakelde oorlogs schepen nadat de Onderzeedienst van onze marine vorig jaar werd verplaatst naar Den Helder. De Duitsers gebruik ten de betonnen gevaarten als thuisha- i ven voor „Schnellboote". De Onderzee- i dienst van de Koninklijke Marine had er een goed geoutilleerde basis aan, toen de bunkers na de oorlog onbeschadigd I bleken. Deze dienst ging weg en de ka- zeme ook een Duitse erfenis werd verbouwd tot vrienschappelijke pavii- j joens ais een tehuis voor de Italiaanse en Spaanse bouwvakarbeiders. De bun kers, die nu tegen de grond moeten, zijn hecht en sterk geconstrueerd. De Ne derlandse bunkerbouwers, die zich voor dit werk leenden, hebben goed werk ge leverd. Vier jaar heeft de bouw geduurd en men denkt voor de sloop ook vier jaar nodig te hebben. Er zal veel spring stof aan te pas komen. Op een bij eb drocgkomend gedeelte van de insteekhaven aan de Linker Veeröam hebben zondagochtend om streeks vjjf uur twee politiemannen hf"t stoffelijk overschot aangetroffen van de keteljoragen Lars Johan Hoff uit Ulè- fors, opvarende van het in de Waalha ven. liggende Noorse tankschip Skogaas. Men neemt aan. dat de jongen in de nacht zonder dat iemamLhet heeft ge merkt van de 3 té meter ncxge kademuur is gevallen en verdronken. EEN laatste erfenis Kriegsmarine aan De (Van een medewerker) zevende en achtste ronde in het persoonlijk damkampioenschap van Schiedam zijn gespeeld. Er waren weer enkele verrassingen te zien. Zo kon L. Vrijland vier punten op zijn ze gekar laden door achtereenvolgens van Cabri en van Cuyk te winnen. Onnink verloor in de achtste ronde on verwachts van Sprayt daar hij zich verkeek op een afruilmogelijkheid wel ke tot dam leidde. Spruyt wist hier terdege gebruik van te maken en door straf spel elke kans op remise uit te sluiten. Met zijn remise tegen Cuyk in de ze vende ronde heeft Sprayt nu drie punten binnengehaald wat hem voor lopig op de tweede plaats brengt. Op deze plaats verwachten we de vol gende ronde de goedspelende Van de Watering daar zijn kamp tegen Cabri niet veel moeilijkheden hoeft te ge ven. Bovendien kan hij nog een punt be machtigen uit zijn wedstrijd tegen Westerveld welke na dc zevende ron de werd afgebroken. Westerveld zo wel als Van de Waterin-g deden het zeer kalm aan, door afruil wist Wes terveld een schijf rijker te worden, aan de andere kant echter zijn twee van zijn randsehijven gebloitkeerd doo van de Watering. We verwach ten remise maar Westerveld heeft al dikwijls voor grote verrassingen ge- zorgd. -De uitslagen luiden: Zevende ronde: Onirvk vrij: W. SpruytJ. J. Cuyk 11: L. Vrijland—J. J. Cabri 2—0; Th. Vrij landA. van Dort uitgesteld; J. P. v. d. WateringJ, Westerveld afgebroke Achtste ronde: J. Westervekl vrij; A, van Dort—J. P. v. d. Watering 11: J, L. Vrijland 02: J. C. OninkIV. Spruyt J. CabriTh. Vrijland 02: J. J. Cuyk 0—2. Spruyt 8 uit 7: 3. J, P v. d. Watering land (oud-kampioen) 11 uit 6; 2. W. Stand na de achtste ronde: 1. L. Vrij- 7 uit 5; 4. J. C. Onink (kampioen 7 Vrijland 5 uit 6: 7. A. van Dort 4 uit 5; 8. J. J. Cuyk 4 uit 7; 9. J. J. Cabri 2 uit 7. Uitslag van de bekerwedstrijd C.D.R. —Schiedam 173, 1. J. J. v, d. Reij- den—J. Westerveld 11; 2. W. Waldek- kerM. den Houting 2—0: 3. D. v. d. VeerA. Risseeuw 3—0; 4. B. C. Kleyti C. W. Sleeuweahoek 2—0; 5. G. J. Jager—A. van Otterloo 2—0; 8. A. Baardewijk—M. van Erkel 2—0; 7. S de BruynJ. C. 't Hart 2—0; 8. P. Berg- TTENTALLEN hebben zaterdagmid dag in het gebouw van het Leger des Heils aan de Lange Haven in Schiedam hun felicitaties en bloemen aangeboden aan de bevelvoerende officier van het Schiedamse Leger des Heils maj. B. Reitsma, die 25 jaar officier is. Ook zondagmorgen werd haar hulde gebracht, toen ont ving zij tevens de onderscheiding van het korps. Majoor K, Wieringa, die met majoor Reitsma de leiding heeft in Schiedam, werd mede in het huldebetoon betrokken. SCHFEDAM. Geboren: 24 Rcné z v C van Pelt en H W Zwarts. Overleden: 24 - M L van Hees "0 jr wed van H W Elshot. ambachtJ. van Straaten 1—1; 9. L. gebracht het aan boord gaan van een in de Waalhaven bij Pier 8 gelegen binnen schip is zondagavond half twaalf de 81- jarige weduwe C. L. van Eden-Buchert uit de Schieweg te Rotterdam in het ruim gevallen van een daarnaast ge meerd liggend schip. Met een bekken fractuur en een gekneusde rechterenkel is zij naar het St. Franciscus Gasthuis Dagblad „De Rotterdammer", Schie damse redactie tel. 64154 b. a a tel 115588 toestel 51 Cb.g.g. 80037) alleen voor redactie-aangelegenheden. Agentschap: H J. Troost, Aleidastraat Z3, tel. bö45l (alleen voor klachten, ad- 115588)'™ ®n abonncmc:nten b.g.g. telef. Belangrijke telefoonnummers: Brand- alarm 69123; Politiealarm 64666; G.G. en G.D. waarschuwing 69290 iaanP°5thtCk: Remft>Pandt> Remftrandt- Sted. Moseuna: Ned. Opgravingen in Egypte (tot 25 juni), Jonge Kunst uit

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 1