Vee! belangstelling bi feesten in vroeger tijd Jongetje verdronken Kosten ondersteuning zijn met ton gestegen Sociale Zaken Schiedam was weer zeer actief Politie bleek niet te foppen Dode bij Oxygeiiium N.Y. 3 Jiiiisiiiiiïiisiii Ontvangst Prins Willem V kostte f 1561 Kantongerecht in vahantiestemming Levende IJsseimeerpaling JOH. PRONK HANDIG :i l VERSTANDIG K0ELKAST*K0ELKAST Jaarverslag Sociale Zaken Schiedam ij Geneeskundige armenverzorging Franse schilders bezoeken Holland Havencontroleur zwaar gewond na val uit veem Ernstig gewond na valpartij Aan verwonding overleden Belan&riike dag voor Ó.D.Ï. SCHRIJVER A de rotterdammer Bezoeh aan Schiedam van H.M. Koningin Juliana ivordt de dag van het jaar IFL Bootsman aangereden dZenfrftlg {UnfcorlioefJuüiM. PAGINA .H DONDERDAG 21 JUNI 1962 Draperiën LICHT GEWICHT YOX POPULI WETENSCHAPPELIJK KIJKPLAATS Industrie Voorbereiding een kwaliteits- Onderhoudsplicht Zelfde man vandaas en morgen BESTEL VOOR HET WEEK-END GRATIS SCHOONGEMAAKT VRIJLATEN ruimte in die koelkast. U kunt bij Boogaard tientallen koelkasten kritisch bekijken. Kom gerust en kies (op uw gemak) de kast die bij uw gezin past. AMCO CROSLEY NU binnen uw bereik voordelig en verantwoord V. HOGENDORPLAAN 33 TEL: 4996 SCHIEDAMSEWEG 41 - TEL: 6000 GEMEENTE SCHIEDAM na In de tweede helft van sep- pE komst van H.M. Koningin Julia- tember is voor Schiedam de gebeur tenis van het jaar. Die dag dient een feestelijke dag te worden zoals vori ge bezoeken van leden van het Ko ninklijk Huis altijd hoogtijdagen zijn geweest. Vele Schiedammers zijn al voorbereidingen aan het treffen voor die feestelijke dag, velen spreken ever de ontvangst, zij verwijzen dan naar de feesten uit vroeger tijd. Ho pelijk werken alle Schiedammers in ie komende weken mee om Schie dam weer op waardige wijze te kun nen presenteren. Voor de feesten in vroeger jaren is grote belangstelling en daarom ver heugt het ons dat de Jederatiesecre- c voormalig kapelmeester van het korps muzikanten der lansiers. Naar al dat- g"enef men deswege hier verneemt, zal de plegtige ontvangst van- Neêrlands «vomng m de stad Schiedam alierluTS- terrijkst zijn en zal deze bij andere ste den met ten achter staan. In bet nummer van 4 van die krant komt een sla'? voor, waaruit we augustus 1846 uitvoerig ver- het volgende taris van de CJV Piet Plaisi-er zo wei-overnemen; ..Overal wapperden de willend is geweest in dit opzicht enig archiefwerk te verrichten. Hij verza melde venslagen over een bezoek van Z.M. Komng Willem 2 aan Schiedam op 31 juli 1846 en van erfstadhouder Prins Willem 5 op 2 september 1757. Wij laten bet studiewerk van de heer platsier gaarne hieronder volgen. In de Rotterdamsche Courant (Het eerste nummer van de Sehiedamsehe Courant 'verscheen 26 februari 1847. waaraan deze gegevens dus niet konden worden ontleend) van 1 augustus 1846 lezen wij: 's-GraverJhage, dén 31 july. ZM de Koning is hedenmiddag om streek® 12 ure uit deze residentie naar Schiedam vertrokken. Men verzekert, dat Hoogstdezelve ook de stad Delfeha- ven bezoeken zal. Des morgens is van hier verlrokken het corps ccmducteuren eo horenblazers van de diligence en oon- ntbusondemeiming van den heer Koens, die benevens een vijftal daartoe geënga geerde nwizykanten der lansiers, eenige muziekstukken bij de komst des Ko- itings te Schiedam zullen uitvoeren, en al-zoo het hunne zullen bijdragen tot op luistering van deaen vreugdedag in die stad. Deze uitvoering zal plaats hebben on der directie van d'en heer Sarradin, Advertentie colberts en pantalons v.a. 19.75 TIMCO, Broersvest 56, Schiedam Raggen, zoodat de stratenletterlijk door dezelve overschaduwd waren en meest alle buizen waren smaakvol met draperién, bloemen en groen versierd en zulks niet alleen voor de woningen der rijken of langs de voornaamste straten, welke men vermoeden kon, dat Z.M. zou doortrekken, maar tot in de algelegenste buurten en stegen; voor de scha nele woningen der armoede zag men d« gehefde vaderlandsebe kleuren wapperen en met kransen van bloemen en eikenloof de muren versierd. Vun stadswege waren de epen bare gebouwen met vlaggen, tropheèn en allegorische voorstellingen smaakvol gedecoreerd, terwijl bovendien twee eerepoorten of bogen van gotischen stijl, onder toezigt en lefding van den kunstschilder "W. Troost vervaardigd, op de grensscheiding der stad bulten de Overschfesche poort cn voor het raadhuis op de markt waxen opge- rigt. Ten één ure kon.i.gde het gelui der stadsklokken, benevens het Koninklijk saluutsonot van het cp de Maas liggend fregatschip de Eendragt aan, dat Z.M. de grens der stad genaderd tvas, vergezeld van Hoogstdeszelfs Adijiudant en van den heer Staatsraad, Gouverneur dezer provincie, die, reeds vroeger bin nen deze stad •■aangekomen, Z.M. met den stadssecretaris Vernéde een eind weegs tegemoet -was gereden. Bij den eereboog buiten de Overschie- sohe poort, waar de schutterij, onder kommando van den majoor H. W. Roe- lants. geschaard .stond, werd Z.M. door den heer Burgemeester dezer stad (S. Rijnbende) aan het hoofd van den ste delijken raad ontvangen en vandaar onder escorte van de schutterij met ha- DE luide knal was het sein voor de voorbijgangers om zich in carré op te stellen. Er zou wel wat te zien zijn. Inderdaad, de twee oude autootjes waren, tegen elkaar gereden. Het is aan de politie en de justitie om te concluderen wie wie heeft aange reden maar het publiek is nu eenmaal vox vopuli en daarom gaf de menigte heel voorbarig het -uitvoerige com mentaar. Inmiddels waren de rijders uit hu» wrakken gekomen en ook hun woordje was niet mis. De situatie was nogal gemakkelijk meenden zy en luide vertelden ze dat het gehoor dat aan de veilige kant bleef staan. Het gemak school hem hierin dat je duidelijk kan zien dat je niet ineens van de Vlaardingerstraat met tachtig (dat is een maat voor kilometers per uur begrepen wij) naar de V laar am- gerdijk kan draven. l/OORDAT men dociel tot beamen van de stelling kon overgaan ver- Waarde de ander dat het nogal dui delijk is dat men niet in een ruk door het kruispunt van Nieuwe Dam.aan naar Nieuwe Haven kan gaan. hen beetje uitkijken mag er ook wet 0..1 wezen en wie zegt dat die jntdrlll^f voorrang heeft. Nu. niemand zei da te luid want men keek wel uit. De een liet zijn dikke spierballen achte loos uit zijn overhemd uithollen en de ander-keek met het gezicht van de gevreesde gladiatoren. Het pu bliek echter zocht het meer in wetenschappelijk benaderen van probleem. het het f)AT kruispunt is te gevaarlijk zei- den ze. Er horen hier stoplichten te staan. Dat rijdt maar van links naar rechts of het niks is. Je weet nooit waar je aan toe bent. Je kun» nog beter in een auto zitten want clan kun je tenminste doordouwen, als je een voetganger of een fietser bent js het heus niet prettig. Zo klonken ae opmerkingen en ieder had er zijn zegje wel over. Inmiddels toonde cte houding van de mannen dat er na de klap van de auto's weieens andere klappen zouden volgen.. Het publiek verschafte zich daarom alvast een wat betere kijkplaats. terde de tegenspraak in 's mans woor den wont de ander die „nooit geen voorrang gaf" poneerde met stijlvolle overtuiging dat hij dat nou juist wel deed. Het zou echter zo zijn dat er nu eenmaal altijd mensen zijn die niet kunnen chauffeuren maar die dan toch wel trots achter zo'n stuk ijzer willen zitten. Zulke mensen nu zijn een gevaar op de weg. Een normaal chauffetcr weet dat ie de weg moet vrijlaten. Misschien wilden de man nen nog meer gaan zeggen, het pu bliek verwachtte zelfs dat ze wat zou den gaan doen maar er volgde een nieuwe onverwachte klap. Een derde auto reed tegen de twee aan, nu had- den ze beiden de weg versperd. re sciioone muziek aan het hoofd en- vergezeid van den heer Gouverneur en de leden der Regeering, m zes rijtui gen gezeten, naar het raadhuis geleid. Nadat de stoet op het marktplein ge komen was en de rijtuigen verlaten had, vertoonde Z.M. zich op het bordes van het raadhuis en werd door de talloos zamengeyloeide menigte met ene onbe schrijfelijke geestdrift begroet. Na audiëntie en inspectie van de schutterij bezocht de Koning de bran derijen van den heer J. G. Beukers en de mouterij de Olypbant, toebehooren- de aan de heeren Nolet en Van der Burg. „Onder het nuttigen van den hem aangeboden aldaar gefabriceerden korenvvijn, bracht hij eenen hartelijken dronk aan het welzijn en den bloei der Sehiedamsehe korenwijnstokerijen". Ook bezichtigde Z.M. een expresselijk daartoe vervaardigde en sierlijk gede coreerde brug over de Buitenhaven, de sluizen aldaar, de scheepstimmerwerf „de Nijverheid", scheepsbouwmeester C. Gips, de in aanbouw zijnde schepen Ardjoeno, Albrecht Beyling en Van der Palm om tenslotte m de woning van den heer Gips, waar ververschingen werden aangeboden, eenige ©ogenblik ken te vertoeven. Nog bezichtigde Willem II de ijzer gieterij van den heer A. Nolet, alwaar hij met saluutschoten werd ontvangen. In zijn tegenwoordigheid werd een stuk ijzer gegoten met de woorden: „Leve de Koning". Vooral trok de aandacht van Z.M. een onlangs aldaar .gegoten stuk geschut, benevens de modellen in pleister van twee levensgroots herten, van welke laatste het Z.M. behaagde twee afgietsels te bestellen. Na een déjenner-dinatoir ten huize van den Burgemeester, vertrok Z.M. omstreeks zes uur, gezeten in een open rijtuig naast den Kommand ant der Schutterij. Aan het station van den Hollandscheii ijzeren spoorweg geko men, verliet ZJVI. het rijtuig om den eersten steen te leggen van den brug over de Schie, in tegenwoordigheid van den heer Burgemeester der gemeente Oud- en Nieuw Mathenesse. .Niettegenstaande de ontzettende volksmenigte, zoo van binnen als buiten de stad te zamen gevloeid en het daar uit ontstaande gedrang, is alles in de beste orde afgeloopen en heeft men van geene ongelukken of wanordelijk heden vernomen". In dezelfde courant komt een dankbe tuiging van B. en W. aan de ingezete nen, de schutterij en de politie voor. In het Stedelijk Museum is een stuk, gedateerd 1 september 1757 waarin zijn weergegeven de voorbereidingen voor de ontvangst van het bezoek aan Schie dam van den Erfstadhouder Prins Wil lem V, met zijne moeder de Prinses Gouvernante Anna en zijn zuster: Prin ses Carolina op 2 september 1757. De kosten voor dat'bezoeken bedroe gen voor de stad Schiedam 1561 en 19 stuivers, waaronder 288r en'41i\3tus.- vers voor wijnen aan de schutterij^ ge,: leverd door den Heer Van ïfer*Héim" en 1042 en 19 stuivers voor--, .verschotten en bezoegen van 't dejeuner door P. de Gelleke, confiturier te 's-Hage Rekening van den Extra-condinairis Thesaurier Jan Albert Pichor over 1757 den -20 .September: David Hendrik Schoenmaker, Casteleyn in 't Hoff van Holland, voor stalle en vouragie van 48 Paerden en verteeringe van dertien Domestiken, 625 14 stuivers den 3 November: P. de Gelleke, con fiturier binnen 's-Hage, soo over ver schotten en besorging van deselve en volgens specifique Memorie 1042 15 stuivers Bij het spelen met een bootje is de 13-jarige Schiedamse jongen Gijsbert Schopenhauer uit de Goeman Borge- siusiaan 16 in de Poldervaart geraakt en verdronken. De jongen was met twee vriendjes vanmiddag om half één aan het spelen bij de Poldervaart, bij het bruggetje dat achter de Spie- ringshoekflat over de Poldervaart vaart ligt. Toen de jongen zijn bootje wilde grijpen is hij te water geraakt. Doordat juist de bemaling van de Pol dervaart werkte, is het slachtoffertje in de sterke stroom direkt afgedre ven. Zijn twee vriendjes hebben di rect alarm geslagen. De Schiedamse politie heeft het stoffelijk overschot om twee uur opgedregd. Advertentie De volksspelavond in het kader van Jeugd Jolijt 1962 kon woensdagavond op de Maasboulevard in Schiedam wegens de regen geen doorgang vin den. Ondanks de slechte weersomstan digheden hebben de 874 deelnemers aan de_ avondvierdaagse van de N.W.B. in Schiedam ook woensdag, avond de voorgeschreven tien en vijf-I tien kilometer uitgewandeld. Slechts) een deelnemer staakte, hoewel hij met opgaf wegens de regen. De 14-jarige Schiedammer A. C. K. is een polshorloge ter waarde van 30 kwijtgeraakt in bad Groenoord, Het! voorwerp is woensdagavond tijdens het lesuur van S.Z.C. uit de kledij van K. weggenomen. Uit de Rozenbur.gsestraat in Schie dam is een bruin dekzeil ten nadele van mevrouw J. K. G.-W. weggeno-' men. Haar echtgenoot heeft dit dekzeil gisteren over enkele fietsen voor zijn woning gelegd. In de nacht van 7 op juni is een Opel gestolen in de Julianalaan in Schiedam, gisteren is aan de politie meegedeeld dat deze Opel onbeheerd op een braakliggend terrein aan de Kreupelstraat is aangetroffen. (Van een onzer verslaggevers) DIET bijna honderdduizend gulden zijn de kosten van ondersteuning voor behoeftige Schiedammers in 1961 gestegen. Dit staat te lezen in het omvangrijke jaarverslag van de Ge meentelijke Dienst voor Sociale Za ken in Schiedam dat deze week ver schenen is. In 66 pagina's geeft dit jaarverslag een ruim overzicht van de talrijke activiteiten van deze dienst. Aan ondersteuning is inclusief Kerst- gave 76.357,02 meer uitgegeven, het aantal ondersteunden steeg met 201 en het aantal uitkeringen is met 10140 toe genomen. De uitgaven vcor brandstof- fenbijslag stegen met 11.504.30. In to taal werd meer uitgegeven 87.861,32. De voornaamste oorzaak hiervan is de beperking van het verhaalsrecht met in gang van 1 maart 1961. De steunnormen ondergingen m 1961 geen wijziging. Van de hieronder ge noemde 1671, gedurende het verslagjaar in zorg zijnde mensen, werd bij 225 de ondersteuning eenmaal per 4 weken thuis bezorgd, wegens ouderdom, ziek- Advertentie) het gebied van de geneeskundige armenverzorging had de Dienst van Sociale Zaken in Schiedam een goede activiteit gezien het cijfermate riaal dat in het jaarverslag 1961 is opgenomen. Zo werd voor de aan schaffing van medicijnen 5606,39 versrekt tegen 1139,12 vorig jaar. De GG en GD bracht 682 adviezen uit aan de dienst tegen 652 vorig jaar. Dit jaar werden aanzienlijk minder bonnen voor melk verstrekt, terwijl deze voor kas beduidend meer waren. De hoeveelheden van de o,verige_ arti kelen tonen minder grote wijzigingen, zij het, dat deze voor een duur artikel als bijvoorbeeld zoutloze melk aan de stijging der kosten wel degelijk merk baar was. Werd er het vorig jaar ƒ29.061,39 aan de leveranciers betaald, in het verslag jaar 1961 bedroeg dit ƒ26.842,20; der halve een afname van 7,64 procent. Hierbij kan worden opgemerkt, dat het door de leveranciers „verzilverde" aan tal bonnen met overeenstemt met het aantal uitgereikte bonnen. In de verre kening bestaat steeds een achterstand. Aan 256 personen zijn dit jaar ver sterkende middelen verstrekt, tegen 246 in het vorig jaar. Voor de volgende hoe veelheden en soorten levensmiddelen werden bonnen of geld uitgereikt: Zoete mik 8.233 liter v.j. 9.764), vlees 33.675 onsen (v.j. 34.027), eieren 25.240 stuks (v.j. 24.386) kaas 5953 onsen (v.j. 4.244), karnemelk 5.719 liter (v.j. 5.323), zout loze melk 1.078 liter (v.j. 1.138), zout loze kaas 344 onsen (v.j. 402), room 23,5 liter (v.j. 19,5), taptemelk liter (v.j. 42), vis 24 -onsen (v.j. 48), proiifar 10 blikken (v.j. 2), vleeswaren 54 onsen (v.j. Op medisch advies werden oa. ver strekt: Buikbanden 8, corsetten 12, cor- setten (orthop.) 7, brillen 49, breukban den 9, beugels 1, knïekap 1, elastiefce kousen 18 (paar), boorapparaten 37, prothesen 88," suspensoirs 4, schoenen Oorthop.) 26 (paar), steunzolen 30 (paar). De kosten hiervan bedroegen 21.308,47 tegen ƒ14.654,33 in het vorige jaar. te. invaliditeit. De overigen namen de uitkering in het betaltngslokaal in ont vangst. De aanvullingen op pensioenen j werden eenmaal per 4 weken, de uitke ringen wegens ziekte, vertrek gezms-1 hoofd, werkloosheid, normaal per week uitgekeerd. van ondersteuning bedroe jaar was dit bedrag De kosten gen. Vorig f 42.355.88. Het aantal ondersteunde partijen be droeg: 1671 vorig jaar 1470. Het aantal uitkeringen bedroeg 57016 vorig jaar 46876, Het aantal gezinsleden bedroeg: 3276 vorig jaar 2957. Aan onderhoudsplichtigen werd in 1961 een bijdrage van 22,447,33 opgelegd. Dit bedrag werd rechtstreeks aan de ondersteunden betaald. Het werd m mindering gebracht op de steunbedra gen. Vorig jaar was dit bedrag 42.355,8 172 Personen kregen een brandstof- fenbijslag van 158.606,35 tegen 175 met 147.102,05 m het vorig jaar. De kerst- gave kostte 9.618.15 tegen f 8.508,85 vorig jaar. Kleding- en schoéiselbonnen werden san 991 partijen ter waarde van 72.210 uitgereikt tegen 59.450 voor 798 partijen vorig jaar. Aan ondersteu ning werd in 1961 72.234,98 terugont vangen. Voor vervoerskosten werd 4688.69 betaald tegen 5546.99 vorig jaar. Aan handelsgeld in losse giften werd 2930 verstrekt tegen 150 vorig jaar. -technisch Honderd Franse schilderpatroons heb ben woensdag op uitnodiging van de VeVeo-verffabriek in Schiedam een be zoek gebracht aan ons land." Met een speciale trein zijn ze woensdag naar Rotterdam gekomen. Daar werd een cmdvaart door de havens gemaakt. In de namiddag werden de heren i n het Schiedamse bedrijf aan de Wiilemskade ontvangen waar zij een demonstratie met de nieuwe lak van VeVeo hebben gezien. De vakman-schilder Koudstaal smeer de deze VeVeol 99 behendig uit, later trokken ook enkele Fransen de witte jas aan om te zien wat de waarde van deze lak is. Verkoopleider J. de Bruyn en directeur Van Elk spraken over Se kwaliteit van de producten. Daarna werd de fabriek en het laboratorium bezichtigd, 's Avonds waren de gasten van VeVeo weer in Rotterdam en van daag hebben zij een rondvaart door de havens van Amsterdam en een tocht naar Volendam gemaakt. is niet zo gemakkelijk de po litie te foppen. Toch had de Schiedamse los-werkman J. E, het geprobeerd op de avond van de 21e april om tien over half elf. Hij reed op een onverlichte fiets door het Broers veld toen hij de politie zag na deren Zich ervan bewust dat er moeilijkheden konden komen heeft hij toen de benen, oftewel de onver lichte fiets genomen. Snel reed hij een hoekje om en daar stonden de politiemannen toen van te kijken. Even later kwam hij terug, als een argeloos wandelaar. De verbalisant J vertelde woensdag voor de kan tonrechter dat E. links was af gesla gen, te voet terug gekomen en door zijn gehele houding eerst had ge toond dat hij de verdachte was maar daarna had hij zich kennelijk vrijer gevoeld want zonder haperen liep hij tenslotte door. De onzekere houding zou verdwenen zijn omdat hij toen gesteund werd door kornuiten. De politie, ook niet mis, liet het wild niet glippen. De politieman nen vonden de onbeheerd staande da mesfiets. Die namen ze mee naar de politiepost. Even later kwam de ver dwenen los-werkman weer terug. Nu met een meisje. Hij heeft haar de fiets ge wezen en zij ging toen de fiets terug vragen. Vriendelijk hebben de agenten de fiets verstrekt maar tevens schon ken zij de heer E. een proces verbaal voor het rijden op een fiets zonder voor- of achterlicht en voor het rijden in een richting die gesloten was verklaard voor het verkeer. Aan de kantonrechter mr. F. B. Cos vertelde de verbalisant J. met stel ligheid dat het aldoor dezelfde man was geweest, zelfde leeftijd, opvallende kledij, openstaande revers. Vergissen was uit gesloten en zo kreeg de overtreder dan tenslotte toch zijn vonnis. Het werd tweemaal vier gulden of een dag hech tenis voor het ontbreken van verlichting op de damesfiets en voor het rijden in gesloten richting werd een rijksdaal der berekend. Overigens verkeert het kantongerecht in vakantiestemming. De deurwaarder P, C. van Duin had weinig papieren op zijn bureau, hij riep nog minder na men af en er kwamen meer Schiedam se politieagenten als getuige-deskundigen dan dat er verdachten verschenen. Zo kon mr. P. B. Cos binnen een uur ver klaren dat de zitting voor deze week ge sloten werd. Zelfs de 47-jarige Vlaardinger M. G. vroeg niet te veel tijd ook al werd zijn zaal- tijdens deze „stille" zitting de be langrijkste. In een vorige zitting had G. al betoogd dat hij geen.sigaret had gerookt in zijn benzinewagen op de Bur gemeester van Haarenlaan. „Kan 't geen lamp geweest zijn?" had verdach te toen gevraagd. „Die heeft u toch niet in uw mond" besliste mr. Cos. In het verbaal stond dat de politie de sigaret gezien en geroken hadden. „Ik sta er zelf versteld van" zei G. alsof hij zijn onschuld extra kracht wilde bijzetten. Brigadier K. vertelde dat hij geconstateerd had dat G. zat te roken in de wagen met gevaarlijke vluchtige stoffen. De politieagent F. H. W. legde eveneens een dergelijke verklaring af. Zij keken omhoog uit de Opel en ze zagen 4-5 sigaret, een gloeiende kop in de donkere cabine. Het kon niet meende verdachte, nooit meer doen stelde de officier en 25 of vijf dagen zei de kantonrechter. Voetballer G. H. S. krijgt een pleis ter op de wonde van de degradatie van zijn club SVV. De populaire Gerard stond terecht omdat hij bord 11 zou heb ben genegeerd met een bromfiets op de Walvisstraat. De politieagent trok het in het sportieve want deze getuige-ver- balls ant zei dat hij niet zeker wist oi het op 18 april een bromfiets of een rij wiel is geweest. Gerard had bezwaar gemaakt tegen het brommen. Hij had slechts op een rijwiel gereden. De offt cier mr. J. L. F. van Moorsel maakte er geen geivetenskwestie van. Vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. De 27-jarige havencontrouer W. van den Berg van de Brede HiHedijk te Rot terdam is vanochtend uit de tweede etage van het Handelsveem aan de Pa rallelweg gevallen. In zorgwekkende toestand heeft men hem naar het Haven ziekenhuis vervoerd. De heer Van den Berg was bezig met een kist, die met een iler naar beneden moest worden gevierd. De 37-jarige havenarbeider H. A. Bui telaar uit Breda viel woensdagmiddag aan boord van het in de Maashaven te Rotterdam liggende Duitse zeeschip Wer- ratal in een vier meter diep onderruim. De havenarbeider stapte op losliggende luiken, die hij bovendien op het hoofd kreeg, Met vermoedelijk een sehedelba- sisfractuur moest hij naar het Haven ziekenhuis worden overgebracht. De 23-jarige bootsman L. Buter uit de S+ok-r'vw-'- aat te Rotterdam werd woens dagavond op de kruising van de le Pioenstraat en Asterstraat door een per sonenauto aangereden, toen hij op zijn bromfiets reed. Hij moest met hoofdwon den naar het Zuiderziekenhuis worden vervoerd. Fransenstraat 23 - Tel. 6436 Vlaardmgen Plantage: Schiedam voor Ohristus Tentevangelisatie Kindersamenkomst 16.1o: Samenkomst voor volwassenen spreker maj. M. Souverein, Zwolle, mjn.v. Johnny Buurman. Jeugd Jolijt 1962: Wagenrennen voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar, 19. Stadhuis: Openbare vergadering ge meenteraad, 20. Warande: Tentevangelisatie Schiedam voor Christus: Kindersamenkomst 16.15; Samenkomst voor volwassenen spreker ds. D. Broers, Amsterdam. Flip de Koning en Fr. van der Heyden, ham mondorgel. 20. Jeugd Jolijt 1962: Autopedwedstrijden Buys Ballotsingel voor kinderen acht tot en met twaalf jaar, 19. Dagblad „De Rotterdammer", Schie damse redactie tel. 64154 b. g, g. tel. 115588 toestel 51 (b.g.g. 80037} alleen voor redactie-aangelegenheden. Agentschap: H. J. Troost, Aleidastraat 23, tel."65451 (alleen voor klachten, ad vertenties en abonnementen b.g.g. telef. 115588). Apotheek: Janssen, Swammerdam- singei hoek Van Musschenbroekstraat. Belangrijke telefoonnummer®: Brand alarm 69123; politie-alarm 64666; GG en GD waarschifwing 69290. Westvest 12: Cees van der Geer, expo sitie (tot 15 juli). {Advertentie) v. Hogendorplaan 73 Telefoon 5473 - Vfaardingen De 82-jarige veehouder J. P. de Jong uit Moordrecht is dinsdag in het Dijk- zigtziekenhuis te Rotterdam aan een bij een botsing op 8 mei opgelopen verwon ding overleden. De bejaarde veehouder, die op de Goudsesingel met zijn fiets tegen een passerende personenauto botste, liep een schedelbaslsfractuur op. De Rotterdamse wethouder van on derwijs en volksontwikkeling, de heer A. J. van der Vlerk, stelt donderdagmiddag 28 juni om kwart over vier aan de Kas- tanjesiagel in Schiébroek de nieuwe rijdende jeugdbibliotheek (bibliobus) van de Gemeentebibliotheek officieel in gebruik. „MAN, je bent een doordouwer, da zie je toch zo, dat :s toch niet fussaenlijk om geen voorrang te ver lenen, jij bent er zo eentje die noon verleentzei de een en niemand beluis- geen voorrang met overtuiging AMCO BENDIX 100 l+r (tafelmodel) verkoopprijs f 295,-- Huren voor 150 cent per week 135 Itr (fafetmodel verkoopprijs 375, Huren voor 2,37 per week AMCO CROSLEY 170 liter (kastrnode!) verkoopprijs 608,-- Huren voor f 3,74 per week. Kies bij Boogaard uit een reusöchtrge fcof/ectle. Van een onzer verslaggevers De 52-jarige arbeider Johannes j Rost (Fabriestraat 28 b in Scliïc-1 dam) is rond het middaguur op het i terrein van de N.V. Oxygenium aan j de Overschieseweg te Rotterdam in i een put met kalkwater gevallen. Bij i aankomst in de dr. Noletstichtïng te .f® christelijke korfbalclub Schiedam hteek dat rte heer Rnst was !"0DI tut Schiedam wordt het zater- bchieciam bleek nat de neer Kost was een belangrijke dag. De oudste 1 overleden, vermoedelijk door ver- 'korfbalclub van de CKB wordt bedreigd drinking. De Rotterdamse politie stel-met degradatie. Wel heeft DDI zaterdag de vanmiddag een onderzoek in. 'op goede wijze van KOAG gewonnen maar toch is ODI naast Oranje Wit ge- eindigd. De beslissingswedstrijd wordt nu zaterdag op het terrein van Vitesse m Barendrecht gespeeld. Hopelijk win nen de Schiedammers met veel enthou siasme want zij moeten zich nog revan cheren tegen dit Oranje Wit. Op het terrein van OCH in Harga ivordt wel gespeeld maar het zijn de niet-Sehiedamse teams MerwedeDES die een beslissingswedstrijd voor een. plaats m de hoofdklasse spelen. SCHTEDAM Geboren: Syhna d v. J M. Ueuschen en J Edel; Marceliinus E z.v. T W Braak en M M C Kleinekoort; Marjolein d v. C J Brits en M O Oversteegen. Overleden: G van den Heuvel, 64 jr: C J Boske. 82 jr wed van L van der Gaag: A J Schipper. 81 ir Bij het Bureau „Huisvesting" van bovenstaande ge meente kan een worden geplaatst. Jaarwedde, inclusief compensatie voor premiën A.O.W., 4219,78 in minimum en 5537,66 in maxi mum, te bereiken na 6 dienstjaren, benevens 2%% huurcompensatie en 4% vakantietoeslag per jaar. Kinderbijslag volgens rijksregeling. Aanstelling boven het minimum is niet uitgesloten. Eigenhandig geschreven sollicitaties, gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, dienen binnen 10 dagen na verschijning dezer advertentie te worden ingezonden aan de afdeiing .Personeels zaken" der Gemeente-Secretarie. Nieuwstraat 26 te Schiedam,

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 1