Brand in Schiedamse drogerij: veel schade Militairen zullen stempel drukken op lSeK.W.-mars Ledental voormalige oranjever. dalende ROTTERDAM Politie morgen streng bij Maastunnel LIESVELD VIADUCT KRIJGT AL VORM In het najaar een grote middenstandsexpositie h Schiedamgarnizoensstad de rotterdammer Vuur bestreden door schoorsteen Burgerlijke stand Bezoek Koningin besproken Programmablad goed verzorgd Door duisternis misleid ïii Vlaardingen Ahoy'-hal wordt verbouwd Serie verkeerslichten in gebruik Broei in lading vismeel van Grieks schip Maassluis in opmars PAGINA 4 WOENSDAG 27 JUNI 19631 3 PEPE .fêt-M u Af T'lfllff W™" .<£585? \.,-£É5F J855U85F Veel militairen ONGESLAGEN DAPPER NIET PRETTIG DOMME GOALS KAPITALEN TONEEL Rondvraag (Van een onzer verslaggevers) Morgen worden de verkeers lichten op het Drooglever For- tuynplein te Rotterdam in ge bruik genomen. De politie zal met ingang van die dag op de aan- voerroutes naar dit plein, strenge controle op de inachtneming van devakindeling op het wegdek uitoefenen. - L I C H T-G EWICHT COLBERTS en PANTALONS 19.75 v.a. Vandaag -en morsen ....en dagelijks (Advertentie) (Van een onzer verslaegevers) Drie brandweerlieden stonden dins dagavond tussen half negen en half tien hoog op het dak van de drogisterij van van de firma Jan Heitker aan de 0 In Schiedam zijn de volgende voor werpen gevonden: iTe bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schie dam tussen 912.30 uur en 1418 uur: 4-delige hengel; bedelkettinkje; witte damesportemonnee met inhoud; wollen damesmantel; blauw kindervestje; jongensjack; jongenspuilover; dames- bril in étui; lipssleutel. (Te bevragen bij de vinders:! zak mes. v. d. Koppel, Molensingel 27; herenbrit, Vollebregt. Nieuwe Damlaan 716; eigarettenaansteker, Olieman, Bosboomlaan 14b; bril in étui. Van Pelt. G. Reindersstraat 40a; bos sleu tels, Schop, Populierenlaan 34. Kethel; bos sleutels, Soeters, Korte Achter weg 64; bril in étui. Munster, Nieuwe Maasstraat 101a: badrol. Rijsdijk, Vlaardingerdijk 233: kindertruitje. Zicre, Nic. Beetsstraat 29; ribsfluwe- len jasje, Lowes. Van Ostadeiaan 65; zwembroek. Kooy. Populierenlaan 48; Kethel; damesjumper. Donkersloot. Goereesestraat 8; grijs kinderschoentje cR). Van Bommel, Gordonstraat 9; short en badhanddoek, v. d. Most, Van Hogendorpstraat S9: gele sjaal, Sparla. Al'b. Thijmstraat 55a; zwem broek. Bourguignon. Lange Haven 96; •blauw jack. Warmerdam, Seringen- hof 5; zijden halsdoek. Rosman, Lange Haven 107; een paar heren-schoenen. Burkseii, Rubensplein 8b; kindervestje, Van Munsteren, Burg. van Haareniaan 784; portemonnee met inhoud! Marij- nen, De Sav. Lohmanlaan 12; kinder portemonnee met inhoud. Teekamp, lepenlaan 52. Kethel: doos met zeep, Platerinik, KI, Katerstraat 46; bruine damesportemonnee met inhoud, Ge- neugiijk, Cartesiusstraat 21; badtas met inhoud, Bogerd. Mariastraat 29e; groen tasje. Nets p a Van Mussen- 'broekstraat 15; badtas met inhoud, v. d. H-eiden. Burg. van. Haareniaan 1246: rode portemonnee met inhoud. Vedder, Seringenstraat 18b, Vlaardin- gan: plastic damestasje met inhoud. Dubois, Van Heuven Goed-hartstraat 72; kiriderporterrfonnee, Smit Kerkweg 4; plastic étui met inhoud, Hersbach, Anth. Muij-sstraat 54; cigarettenpijpje, De Jong, Rotterda-msedijik 230b; gou den kinderringetje, Koagje, Dr. Wi- Ibaubstraat 15; jongenspolshorloge, Smit, Pe Wildestraat 19; doublé da- ■mespolshorioge, v. d. Hoek, Tollens- straat 18; geldbedrag, Ruigrojj, Broersvest 50; geldbedrag, Nieuwen- enhuizen,Veenlandtstraat 19; doublé dam espol-shorloge.De Winter, p/a v. a. Pligt, Geervlietsestraat 13; par kiet, Hedeman. Burg. v. Haareniaan 476; grijs poesje, 'Dierenasyl. St. Anna Zusterstraat; 47; Jicht-bruine -hond. Krop, Roosbeek; 15; klein bruin hondje, v. d. Laan, Dr. Wilbautplein 70; wiel dop van personenauto, Van de Broek, -Van Smaleveldtstrarat 37a. Hoofdstraat. Zij hadden een g"at ge maakt in de schoorsteen op de houten en ria,arin spoten zij van tijd tot tijd met de nevelspuit. Dikke rookwolken dreven uit de schoorsteen en de droogkamer want een hoeveel heid huiden was in brand geraakt Omstreeks half negen toonden zich lelie steekvlammen boven de droogka- mer maar de Schiedamse brandweer neeit het open vuur in een oogwenk weggespoten. Daarna stond het grote materieel (drie motorspuiten) in de Hoofdstraat gereed tot spuiten. De gas maskers werden gebruikt om in de rokende -ruimte te kunnen zien en als een dikke waterstraal, in de donkere ruimte werd gericht kolkten de rook wolken extra ziwaar naar buiten De brand werd het eerst 'bemerkt door het 11-jarige dochtertje van de naast bet -bedrijf wonende bedrijfslei der, de heer P. M. Heilker. De brand is door nog onbekende oorzaak ontstaan op de eest of droogvloer waar huiden gedroogd werden. Het vuur sloeg over ook in brand raakte. De brandweer onder leiding van com mandant B. de Jager was aanwezig met twee motorspuiten en een mate- naahvagen, waarmee water uit stralen werd gegeven als ook twee nevelstralen. Na een kwartier was het vu-ur be dwongen en kon nageblust worden.. Hoe groot de schade aan de opgeslagen ma terialen is. is nog niet te zeggen. Ver zekering dekt de schade. vier met SCHIEDAM. Geboren: Quirina A. d. v. P. J. A. M. Arkesteijn en W. H. Hölscher; Peter J. z. v. J. de Kleijn en H. J. de Snaijer. I Voor het m.u.io.Jb examen slaagden gisteren de -heren: A. Verwey, C. Ste vens, M. v. d. Most, J. Kruysbeek, B. de Keyzer, H. van Dijk en D. de J ager. Allen leerlingen van de Willem de Zvvijgerschool voor UX.O. I (hoofd A. de Jong) in Schiedam. Afgewezen: geen. „Schiedam.... een dag garnizoens stad" is het motto van de achttien de Koningin Wilhelminamars die op zaterdag 7 juli in Schiedam wordt gehouden. Het omvangrijke en fraaie programmaboekje dat deze week ver schenen is, doet vele mededelingen over het komende evenement dat nog groter van opzet zal zijn dan voorgaande jaren, Het^ esthetisch verzorgde omslag toont 'een roffelende müitaire tam- boek. de volgende binnenpagine toont al direct een foto van de bok, die de Prinses Irene Brigade zo tröuw dient. Op de pagina's twee en drie staat een indrukwekkende lijst van namen (Van een onzer verslaggevers) Onder wat meer belangstelling dan vorige jaren, maar dan toch een ge ringe belangstelling van de leden is dinsdagavond in zaai drie van ge bouw Christelijk Sociale Belangen in Schiedam de jaarvergadering van de Vereniging Nationale Feest- en Ge denkdagen gehouden. Onder voorzit terschap van de heer 1>. Kamp werd de agenda vlot afgewerkt. De aftre dende bestuursleden werden herko zen. Uit het jaarverslag van de se cretaris J. H. F. van der blijkt dat het ledental van de voor malige Oranjevereniging ontegenzeg gelijk in de dalende lijn blijft. De in komsten uit contributies worden daardoor lager ook al is er uiterlijk van deze achteruitgang niet veel te bemerken. De secretaris memoreerde dat in de vereniging op prettige wijze wordt ge werkt. Veel wordt verricht met opoffe- xing~van~de-.vrije tijd-Jffet aftreden yan.. het bestuurslid A. M. Seip, die [een- kwart,eeuw -meewerkte, werd: gememo reerd. Herinnerd werd aan tal-jwn eve- Bruggefiikmentfeii.- De secretaris suggereerde om in 1967 op 1 mei de kindervoorstelling ter gele genheid van Koninginnedag niet te hou den omdat het Monopole theater niet ge schikt is. Enige critiek oefende de heer Van der Brugge op de herdenkingsbij eenkomst voor de jeugd, de aandacht zou er niet zijn geweest omdat de bur gemeester en de declamatrice Ada Me- kes te lang aan het woord zouden, zijn geweest. De secretaris hoopte dat de viering van de komst van de Koningin in september een grootse ^manifestatie van aanhankelijkheid zal zijn. (Van een onzer verslaggevers) van leden van het erecomité uit Schiedams burgerij, uit landelijke or ganisaties en van leger, marine en luchtmacht. Burgemeester mr. J. W. Peek schreef ui het voorwoord dat dit jaar weer een grote stoet van deelnemers als een le gerschare Schiedam zal binnentrekken om vanuit Schiedam naar het polder land te trekken. Hopman Flip van Oordt, de grote organisator van dit wan delevenement, stelt dat het niet alleen het vendel Schiedam van de Oranje Garde is, dat duizenden deelnemers ont vangt. maar dat het evenement slaagt dank zij de prettige medewerking van overheid en burgerij. Het bijzondere van deze achttiende tocht is dat veel militairen zullen deelnemen. Schiedamse muziekkorp sen en het draaiorgel De Waterpoor ter zullen voor de feestelijke klanken zorgen. Twee compagnieën van hé. regiment Van Heutz hebben tot taak de Koningin "Wilhelminamars van de nodige show te voorzien. De Konink lijke Marechaussee, de Cadi, zal met haar cantinewagens de rustplaatsen verzorgen. Ook het tanrboerkorps van 'het regiment Van Heutz geeft acte de presence. Het programmablad omvat "artikelen over de Koninklijke Landmacht, over tradities in het leger, de verbondenheid met het Oranje Huis, de namen der regi menten, over de foto's- en filmwed- J~)EZE cursieve letters zijn van een langzame structuur. Dat moet wel want het Schiedamse journalis tenvoetbalelftal is nog steeds onge slagen. Dankzij wie? Dat is niemand duidelijkMisschien dankzij een en thousiasme dat journalisten nooit op brengen. Misschien dankzij de snelle felheid van Hans Baaij. U kent hem, deze Parolist maakte de openings treffer in een vorige wedstrijd tegen de Schiedamse politie. Nu maakte hij zelfs twee doelpunten. De rech tervleugel van het persteam maakt hem terechthet verwijt dat hij te egocentrisch zou hebben gepingeld maar niet kan worden ontkend dat dit twee doelpunten heeft opgeleverd. Hans Baay, de .auteur van „Huilen Zonder Tranen" die in onze jeugdru briek schreef en die door C. Rijns dorp en veelbelovend auteur wordt genoemd, schopte de pers ongetwij feld weg van de verwachte neder laag. T\E journalisten hebben een dapper 'stuk werk verrichtHet regende namelijk te veel. Bovendien was het SVV-veld onbespeelbaar. Dat zag men in het begin toen er een man netje zonder voeten door het koren schoof. Het bleek later de nieuwe trainer van Hermes DVS Bob Jans- se, te zijn die speciaal van HDVS naar het SVV-bivak gekomen was om bij Schiedamse politie _en pers naar talenten te speuren. Die waren er voor bepaalde verrichtingen onge twijfeld. Dan dient primair te wor den vermeld dat de politie met Groen verscheen. Groen, kortgeleden nog aanvalsleider van HBSS, die nu zijn hei! in hogere regionen zoekt, is ok de goalgetter bij de politie. QVERIGENS vond de pers het op- treden van het versterkte politie team eerst niet prettig. Bange ge dachten kromden zich in de beklem de harten. Zelfs doelman Karei kwam niet onder de lat. ook daar stond een betere kracht. Karei fun geerde nu, het zij gezegd, als een strikt neutrale en bekwame arbiter zij het dat hij zijn horloge meer dis cipline moet bijbrengen. De pers be gon met een vreemdsoortige tactiek. Tegen de overmacht stelde de pers eerst negen voetballers. Tijdens de match kwam de tiende het veld op. Toen stond Jan de Kluyver al langs de kant met de mooie warme rode ihirts von HDVS die ditmaal de overwinning niet zouden brengen. JOALS gevreesd werd schoten sterke knapen van de politie het eerste doelpunt langs de krant. Doel de man Brits zei later dat het een dom me goal was. Dat zou zijn gebeurd omdat de vrije trap langs twee kna pen werd geschoten die - voor zijn neus stonden. Baay werd daarna ge vloerd bij een scoringskans, het ver baasde hem en allen zeer dat hij daarna ,zijn eigen strafschop" kon inschieten. Nogmaals sloeg de politie terug, nu echter niet meer uit een overmacht. Juist toen de pers pro beerde het goede schot te creëren ontstond de tweede treffer bij een klassieke uitval, maar goed, Baay was er nog, hij maakte er 22 van. INMIDDELS was het team op elf gekomen. Ton van der Sande ver telde het verhaal dat hij als Maas boderedacteur op een boot had moe ten zitten bij Gusto. Dat geloofden we want zijn komst schonk ons het genoegen dat we de boot niet ingin gen. Ton en Van Vliet en last but not least Wtmpte van De Schiedam mer zorgde er daarna voor dat Groen uitgeschakeld werd. De - pers verwachtte dat deze jongeling zou gaan figureren als schutter in de tweede helft, dat poogde hij ook maar hij had niet voorzien dat kran temensen ook het lijf-aan-lijfwerk niet schuwen. Toen maakte Van Vliet zelfs de winnende goal, het kon niet beter, de dagbladen lieten de „onderkopjes" niet meer hangen, zij keken in trotse „kapitalen". TJELAAS scheidsrechter Karei liet j vijf minuten te lang spelen. Be-\ wust zegt de pers. gelukkig zucht de politie- Juist in de laatste seconde gebeur de het fatale, Van Vliet liet de bal naar 'de gevaarlijke Groen ketsen, toen botsten nog twee ach- terspelende krantemensen tegen el kaar en Groen scoorde. Wel zeer toevallig floot de politiescheidsrech- ter af. De stand is dus eigenlijk 3—2 zegt de krant, maar de politie het 33 noteren in het verbaal. Nu meende de pers later dat de mid- denvoor had gefaald. Die stond maar j wat toneel te spelen. Dat is ten dele s juist want juist deze verslaggever is j deze week in een bepaalde krant ge- noemd als de „ontwerper van het massaspel'', als de regisseur Pieter Lutz. Deze „Pieter Lutz" dan stond als het ware vernageld op het veld hij had blaren en blauwe nagels j want de geleende schoenen van An- dries Aandewiel bleken te klein. Dat kan tot gevolg hebben dat hij van daag' vreemd lóópt en langzaam schrijft. Gisteren schoot hij uit een zg. opgelegde kans zei/s vlak naast het doel. Hij verweert zich nu door te zeggen dat het ongeslagen record van het journalistenteam toch ge handhaafd is. Bij de rondvraag werd uiteraard over de komende feestelijke dag in september gesproken. De heer Krabbendam zet dat in 1925 bij de komst van de Konin gin al maanden van tevoren str-aateomi- té'S e.d. hadden gewerkt. De voorzitter vertelde dat eerst kortgeleden definitief bekend werd dat H.M. Koningin Juliana naar Schiedam'zou komen, toen is .snel een comité uit de burgerij geformeerd, snel werden commissies aan het werk gezet en heel snel wordt nu aan de uit voering van het •programma gewerkt. De tijd is inderdaad te kort daarom is destemeer de medewerking van de ge hele burgerij noodzakelijk. De 20-jarige classificeerder Rudolf Skala uit de Prins Hendriklaan te Vlaar- dingen reed dinsdagavond doordat hij door de duisternis werd misleid in de Hudsonstraat te Botterdam met zijn scooter tegen een geparkeerde vracht wagen met aanhanger. De classificeerder moest met een ernstige wond aan het voorhoofd, een gebroken neusbeen en een wond aan het rechterbeen in het Dijkzigtzieken- huis worden opgenomen. Vandaag is in Vlaardingen de jaar- ujkse Schoolsportdag gehouden. Aan dit festijn, dat op het Sportpark „De Vyf Sluizen" werd gespeeld, hebben 9S6 leerlingen van 28 openbare en bij zondere lagere scholen deelgenomen. Vanmorgen vroeg was het al een he le drukte in de buurt van het Sport park. De politie had maatregelen geno men om de veiligheid van de leerlingen bij het oversteken van de drukke ver keerswegen in de omgeving van het park zoveel mogelijk te verzekeren en ook de E.H.B.O. was op het terrein aanwezig. Er waren atletiek-, zwem- en basket ballwedstrijden enn op elk programma onderdeel werden de 12 beste scholen geklasseerd. Loko-burgemeesfer H. K. van Minnen heeft vanmiddag aan de winnende scho len de prijzen uitgereikt. In de krant van morgen komen wij met meer bijzonderheden over de Schoolsportdag. strijd, uit het tijdschrift van de Schie damse Gemeenschap zijn gedeelten van artikelen over de Waterpoorter en het Prinses Beatrixpark overgenomen. Aan de achttiende K.W.-mars kan worden deelgenomen voor afstanden over 8, 12, 18 en 25 km voor groepen en individuelen. Gestart wordt vanaf drie uur in de Plantage te Schiedam. Om half twee worden de startbureaus bij de Plantage geopend. Bij en na de binnenkomst van de wandelaars is cr op het Plantagepo dium een feestprogramma, dat gratis kan worden gevolgd. Inschrijvingen voor deze wandelmars kunnen geschie den bij M. Faasse, Groenelaan 50, Schiedam, G. Valkenberg, Lange HÜIe- weg 65 Rotterdam en bij het secreta- riaat Flip van Oordt, Van Oidenbame- veitstraat 79, telef. 63309. Voor verbeteringen aan het Ahoy'- gebouw stellen B. en W. de Rotterdam se gemeenteraad voor. een krediet te verschaffen van 206.250. Deze verbeteringen houden in de bouw van een opslagruimte voor stoe len van duizend kubieke meter naast de oostelijke gevel van het restaurant, waarmede 120.950 zal zijn gemoeid en een verbetering van de hoofdingang, hetgeen 33.3(50 zal kosten. Tegenwoordig wordt vooral na afloop van allerlei evenementen in het gebouw de doorloop bij de vestiaire ernstig be lemmerd. Door verplaatsing van de noordelijke gevelwand van de ingang over een afstand van ongeveer drie en een halve meter kan een verdubbeling van de entreehal worden verkregen. Ter vervanging van de uit 1950 dateren de en in slechte staat zijnde kassahuis jes zullen in de nieuwe gevel twaalf kassa's worden opgenomen. In 1954 was besloten tot de bouw van twee dienstwoningen en het aanbrengen' van een mechanische ventilatie-inrich- ting. Van de bouw van deze woningen is echter afgezien en B. en W. stellen dan ook voor het daarvoor uitgetrokken kre diet te laten vervallen. Hek voor de Maastunnel bestemde ver keer mag uitsluitend gebruik maken van de vakken, waarin het tunnelsyinfoool (boog) is aangebracht. Het verkeer, dat niet door de tunnel gaat. moet de andere vakken berijden. Daar het overgaan van een vak voor reehtdoorgaand verkeer naar een vak. bestemd voor tunnelver- keer, een proces-verbaal en aansluiting achteraan tot gevolg heeft, zullen de weggebruikers dus vroegtijdig het voor van 16 tot 19 uur om een gekanali seerde toevoer naar de tunnel te bewerk stelligen, een aantal wegen voor motor rijtuigen afgesloten. Het niet voor de tunnel bestemde verkeer ondervindt dan minder hinder van het in file wachtende hen bestemde vak moeten kiezen. Evenals op de zuidelijke Maasoever is gebeurd, worden in het avondspifeuur tunnelverkeer. Verder kan. dit verkeer dan zoveel mogelijk in volgorde van aan komst de tunnel passeren. Aangaande de volgende wegen geldt tijdens bovengenoemde nren een inrij- verbod voor motorrijtuigen op meer dan (Advertentie} TIMCO Broersvest 56 Schiedam Volgende week woensdag zal het het precies een jaar geleden zijn dal bur gemeester mr. J, Heusdens de eerste paal- sloeg van het eerste bouwdeel van het Liesveldviaduct in Vlaardin gen. Het viaduct begint langzamerhand vormen aan të nemen die ook door een leek thuis te brengen zijn. Het eigenlijke viaduct is nu tot aan het Westelijke einde van de Liesveldwin kels gevorderd. De lage huisjes aan de Gedempte Biersloot, waarvan de daken op de foto nog net boven de rijbaan van het viaduct uitsteken, roe pen de bouwwerkzaamheden als het ware een „tot hier en niet verder toe. Maar het is de stem van een roepende in de woestijn, want de Biersloothuisjes gaan er echt aan. De meeste zijn trouwens al verlaten en voor de veiligheid dichtgetimmerd; slechts enkele worden nog bewoond. Zoals men weet komt op deze plaats zo te noemen Veerplein, waar de rijbaan van het viaduct een verbreding krijgt tot ongeveer 58 meter. Het deel van de rijbaan dat op de loto zichtbaar is heeft een breedte van ongeveer 10 meter, met aan weerszijden een trot toir van 3 meter. Onder het verbrede gedeelte is een warenhuis geprojecteerd met een grond- oppervlakte van ongeveer 1500 vierkante meter. Aan de andere kant (de Noord zijde) van het verbrede gedeelte wil men een wachtruimte voor autobussen aanleggen en een kiosk bouwen. Boven het warenhuis komt een café-restaurant met een ruim terras, dat een uniek uit zicht op het Veerplein zal bieden. In die ruimten die men op de foto on der de rijbaan ziet zijn 13 dagwinkels ontworpen, elk met een oppervlakte van 60 vierkante meter en een even grote kelder. Tussen deze winkels zijn vijf doorgangen geprojecteerd, zodat het winkelend publiek zich gemakkelijk van de ene naar de andere zijde van het Liesveld zal kunnen begeven. twee wielen, dan wel een algehele af sluiting: 's-Gravendijkwal, westelijke secun daire rijbaan, tussen Snellinckstraat en Rochussenstraat in de richting van de Maastunnel; Snellinckstraat, van de zijde van de Claes de Vrieselaan naar de 's-Graven dijkwal: Saftlevenstraat, tussen Ochterveló- straaten - Rochussenstraat' in dé richting van -de Rochussenstraat; -. r- 's-Gravendijkwal, de van de Rochus senstraat naar het Droogleever Fortuyn- plein (oprit) voerende rijbaan, uitgezon derd voor motorrijtuigen die met --.be grip vair de lading de hoogte van 3.60 meter te boven gaan èn hel niet voor de tunnel bestemde verkeer.. De wachttijden voor het openbaar ver voer. al dan niet voor de tunnel bestemd, zullen door deze maatregelen, naar de verkeerspolitie verwacht, aanzienlijk kun nen worden gereduceerd. De lading vismeel uit Peru in het 16.000 ton metende Griekse schip Patmos, liggende bij Presto in de Mer- wehaven te Rotterdam is dinsdag middag gaan broeien. Reeds eerder had de kapitein dit gemerkt maar pas tegen half acht sloeg hij alarm. Hoe wel direct gevaar vanmmiddag wel was bezworen, houden nog steeds en kele brandweerlieden de wacht bij het lossen van het schip. Het eerste werk van de brandweer gold dinsdagavond het onderzoek in welke ruimen de broei was ontstaan. Met persluchtmaskers op begaven en kele brandweermannen zich tussen de stinkende balen meel. Daarbij bleek dat de lading niet zoals eerst was ver wacht in ruim vier, maar vooral ir ruim 3 broeide. Onmiddellijk begon men met het lossen. Tegen half twaalf waren de ruimen zo ver leeg dat de brandweer met liefst zesentwintig stralen (onder meer van een Arend Fox en twee blusboten) de beide ruimen onder water kon zetten. Tegen drie uur in de morgen kon pas worden ingerukt omdat toen direct brandgevaar was bezworen. Brand- en waterschade is toege bracht aan ruim 1200 ton vismeel. De Patmos vaart voor de Griekse rederij Giralda Company Naviera en werd in 1957 gebouwd. De leiding van de blussingswerk- zaamheden berustte bij hoofdman J. S. C. Schoufour. HET gaat er eindelijk van komen: na een paar jaar van plannen en voor bereidingen zal het Groothandelsgebouw bij het Centraal Station te Rotterdam, dat zo langzamerhand is verweerd, tot een grauwe onooglijke massale' beton- klomp, een verfje krijgen. De directie hoopt dat daaraan nog dit jaar kan wor den begonnen, in ieder geval zal vol gend jaar een flink stuk moeten worden gedaan. Dat verfwerk is geen sinecure: de directie meent dat daarvoor niet min der dan twee tot drie jaar nodig zuilen zijn. Een moeilijkheid is de toe te pas sen verfsoort. Door de toenemende in dustrialisatie wordt beton vrij spoedig aangetast, ieder kent wel de neerdruk kend grauwgrijze kleur van verweerd beton. Maar de meeste verfsoorten, die men bij wijze van beschermende laag daarop zou aanbrengen, zijn ook onder hevig aan een dergelijk verweringspro- ces, zodat als men een gebouw een verf- beurt wil geven, men deze verfbeurt re gelmatig zou moeten herhalen. DIT ZEER kostbare onderhoud wil de directie van het Groothandelsge bouw uiteraard vermijden en men heeft dan ook het afgelopen jaar gebruikt vooi proeven met allerlei verfsoorten, met als resultaat, dat uiteindelijk een nieuwe synthetische verf op polyesterbasis de beste houdbaarheid schijnt te vertonen. De proeven, die door T.N.O. te Delft onder leiding van prof. dr. C. A. Lobry de Bruin worden uitgevoerd, zijn nog niet beëindigd. Aan de gevel a3n de kor te zijde van de Conradstraat zijmverschil- lende proefvlakken geschilderd, terwijl er ook op het dak proeven zijn genomen met afdekkend materiaal/waarvan som mige stoffen een laag van niet minder dan een centimeter dikte vereisen' Over de aan de Conradstraat toegepaste verf soort zijn zowel onderzoekers als direc tie optimistisch gestemd. /"WERIGENS hebben de weersomstan- hJ. digheden zeer tegen gezeten. Dé.po- lyesterverf, die het meestgeschikt schijnt te zijn, kan alleen .worden aangebracht •bij bepaalde temperatuur en vochtig heidsgraad of liever droogte van de atmosfeer en daaraan heeft het he laas de laatste tijd nogal eens ontbro ken. Omtrent de kleur zijn ook nog be sprekingen gaande. De architect van het Groothandelsgebouw, de heer H. A. Maaskant, voelt het meest voor de licht grijze kleur van verse, droge beton. De directie van het Groothandelsgebouw heeft de kleurenexpert Pieter den Bés ten om advies gevraagd en in' diens oor deel stelt zij veel vertrouwen. Pieter den Besten heeft ook adviezen geleverd voor de kleuren van de vergaderzalen. Dr. Wibautplein: Vólks-spel avond, 19. Jeugd Jolijt .1962, Buys Ballotsingel: Jeugd Jolijt 1962, wagenraces, 19. Koekoekslaan Kethel: Burgermeester nnr. J. W. Peelk opent Koninginnexeesteru daarna optreden KetheLse ajnateiu'eföe-» pen, 19. Dagblad „Bt Rotterdammer", Schie damse redactie tel. 64154 b. g. g. tel. 115588 toestel 51 (b.g.g. 80037) alleen voor redactie-aangelegenheden. Agentschap; H. J. Troost, Aleidastraat -3, tel. 65451 (alleen voor klachten, ad vertenties en abonnementen b.g g. telet 115588). Apotheek: Het Gouden Hert, St.Li- dumastraat hoek Brugmanstraat. Belangrijke telefoonnummers: Brand alarm 69123; politic-alarm 64666; GG en GD_ waarschuwing 69290. IVestvest 12: Cees van der Geer, expo sitie (tot 15 juli). Een grote zijruit van de winkel, van de bakkerij Van der Meer Schoep aan het Dr. Wibautplein in Schiedam, is gisteravond omstreeks 6.40 uur ver nield door spelenle kinderen. Twee jongens van elf jaar stonden Dij de ruit teen on derde dreigde met een pijl cn boeg op hen te schieten.-De twee jongens deinsden terug en vielen toen door de ruit. ON'DER leiding van do hoor M, v. d. Eee, voorzitter van hr>t do beide Middenstandsverenigingen te Maassluis is m-anr]s<mvnnJu4r v- vergadering gehouden ter bespreking van ^voorstel omTn^[aassluiftn^ toonstelling te organiseren. De heer Van der Lee wee Maassluis e«.n te de tentoonstellingen MAVO I en MAVO II, die in hot Utfinc hortnol nrr, t »mvu i en ma vu ll, die in het verleden Ti"m° eh^rd wens bestaat om opnieuw naar buiten te treden dit in verband me" vestigtfaSSlU,S Cn het St£edS gIOter 3antal Personc» dat zich van elders in Maasfkdl ItoonsleHingSau!5 Plamea de he°r G' A' Tegelaar' van een ten- De bedoeling is om drie hallen te plaatsen van totaal 1000 ubffcanfü oppervlakte. In overleg met B. en W. zal de tëntoonstellin een terrein P C. Hooftlaan—Lijnstraat van 21 tot 29 september 0p - Alvorens tot een definitieve beslissing te komen zal nog een vereaderine wordën gehouden. Verder zuUen de middenstanders die niet ter vergadering fanSS-f? waren nog worden bezocht. Het is niet denkbeeldig dat een tentfjor steilfnZS zal worden uitgegeven onder de naam „Maassluis in opmai" g it

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 1