Dammen in Nw. Waterweg worden geruimd VERDWAALDE KOGEL VERWONDT MEISJE Glazenwasser sleurt man niet zijn auto mee Nw.-Guinea Proeven met bestrijding ^rembranden van Radioamateur richt zich tot president Kennedy GEVAARLIJK SCHREEUWT PUNT IN BOLNES OM BEVEILIGING m Nu de schepen groter worden T Prinsessen naar West vertrokken Butterfahrten aan banden Vier gewonden bij botsing Mercatoratlas naar Duisburg mËSmm Wilde achtervolging in Schiedam Politie schiet op auto van j wegpiraten Agressieve leeuw bij Boltini Politie brengt baby in ijltempo naar ziekenhuis Aanrijding op zebrapad Vete in Schiebroek „uitgevochten" Niet een maar zes zieken Nederlands schip had 50 kg opinm aan boord Kon. goud voor T. v. d. Kuil DE ROTTERDAMMER PAGINA 3 MAANDAG 2 JULI 1962 (Van een onzer redacteuren) TNE rampboot Berlin van de Harwich Line, die in de vroege morgen van donderdag 21 februari 1907 bij vliegende noordwester op het Noorderhoofd te Hoek van Holland liep en daarbij in tweeën brak, moet als lading ook een groot aan tal tonnen pek aan boord hebben gehad. Rijkswaterstaat en het aannemingsbedrijf Van Oord zijn tot deze ontdekking gekomen tijdens werkzaamheden, in de afgelopen maanden aan de kop van de Noorderpier verricht. Want zij brachten niet alleen wrakstukken van de Berlin boven water, maar ook tonnen met pek, waarvan het hout wegviel zodra zij werden opgehaald. Grote wrakstukken liggen nu opgeslagen aan de wal: ijze ren platen met nog patrijspoorten er in, een ankerketting met lier van een gewicht van ongeveer 3.5 ton en dan voorts het pek, voorwerpen, die herinneren aan de grootste ramp voor de Nederlandse kust van deze eeuw. Dammen Modern Faustus P-,™* t 'i'ir WmÊÊsSi (Van een onzer verslaggevers) DE 25-jarige vloerenlegger V. H. uit Rotterdam is zondagavond omstreeks tien uur op de hoek van de Vletstraat en de Meidoorn straat in Rotterdam-Schiebroek met opzet aangereden door de 23- jarige Rotterdamse glazenwasser W. de G., die de 25-jarige dak- bedekker C. J. van L. uit Rotterdam naast zich in de auto had. Tussen beide laatste mannen en de vloerenlegger bestond een vete, die dus in een ware Chicago-stijl werd „uitgevochten." (Vervolg van pag. 1) NIET WAAR REESER Vijf dieren gedood bij felle brand -M rpWEE mannen op wier schouders een 1 groot deel van de verantwoorde lijkheid van het werk rust. Rechts Dirk Kuup, de uitvoerder, links een van de mensen van Rijkswaterstaat. Belden houden het oog gericht op hetgeen de poliepgrijper naar boven brengt. Is het enkel basalt of houdt de grijper tussen z(jn armen ook herinneringen aan dra ma's, die zich eens voor Den Hoek hebben afgespeeld? De Berlin staat op het punt van bin- nenkomen. Het is vijf uur in de mor gen. De nacht was voor passagiers en bemanning een en al verschrik king en nog is deze verschrikking niet ten einde. Door de inktzwarte duister nis van de februarinacht raast de ziedende noordwester. Er slaat een ijskoude, dichte regen neer, die zich vermengt met het hoogopspaVende schuim van de opgezweepte golven. De loodsboot is niet uitgevaren, en kapitein Precious besluit zonder hulp van de loods het gat binnen te gaan. Om kwart over vijf wordt de Ber lin op de pier geslagen het drama, dat de hele wereld een schok van ont roering zal geven, begint. Honderdvie renveertig opvarenden maakten de overtocht van Harwicht naar Hoek van Holland. Slechts vijftien bereik ten het doel van de reis. Met deze tastbare bewijzen van de ramp wordt het personeel van Van Oord uit Utrecht en Werkendam ge confronteerd nu het in opdracht van Rijkswaterstaat bezig is met het ge deeltelijk opruimen van drie dam men, die van het Noorderhoofd af circa 135 meter naar het midden van de Nieuwe Waterweg steken. Zij moe ten geruimd voor de veiligheid. Deze dammen werden in 1905 ge legd met het doel zoveel mogelijk de sterke stroming te keren, want lang heeft deze stroming grote schade aan de pier toegebracht. Eerst na de oor log werd, door het spuiten van as- valtvoegvuUing, ook de Noordpier tot een. vaste stenen dam gemaakt. Om die reden hebben stromingen, stor men en hoge zeeën nu geen vat meer op de gezette steen en het basalt en daarom kunnen de dammen verd. nen. jseer grote" schepen kunnen "opleveren. Dam A, gelijkliggend met het Noor- i poliegrijper brengt soms verrassende derhoofd en honderdvijftig m:ter I verwerpen boven water, wrakstukken, lang, wordt zeventig meter kleiner. j:dateneen hekwerk. Van dam B, lengte honderdvijfender- j v orden gewerkt bij vallerd water, dit r'** jmdat de kraan dient te worden vast- bedoeling, dat ...pen met een diep gang van vijftien, zestien meter door de geul naar binnen en naar buiten worden gebracht. De Faustus, een Panamees van cir ca 6500 brt, strandde op donderdag 6 november 1952 bij zwaar weer. De stranding betekende een ramp voor de haven van Rotterdam. Want een dag nadat het schip op de Noorderpier was gelopen, werd het door zware zee- en dwars door de pier gedrukt. Het zonk in de vaargeul, precies in de lichtenlijn als gevolg waarvan de Nieuwe Waterweg voor alle scheep vaartverkeer moest worden afgeslo ten. De loodsdienst werd gestaakt. Voor de mond van de Waterweg lag een lange rij schepen te wachten. Slechts op één manier kon het schip snel en doeltreffend worden geruimd, n.l. door het met explosie ven in stukken en brokken te laten springen. Dat is ook gebeurd, en wat niet kon worden geruimd werd als het ware in de vaargeul weggegraven. Dezer dagen hebben we bij het oprui men van de dammen een kijkje geno men. En we zijn onder de indruk ge raakt van het materiaal, waarmee wordt gewerkt De grote drijvende kraan, die al enige maanden in de mond van de Waterweg ligt en van Amerikaans makelij is, heeft een hoog te van twintig meter, een vlucht van zesendertig meter en een capaciteit van acht ton. Aan de kraankabels hangt een poliegrijper, die vijf ton weegt. Elke drie minuten komt de grote grijper bo ven water en stort dan zijn hoeveelheid aan klei, bazalt en puin in de naastiig gende zinkbak. Er is al eens eenmaal gepeild, maar straks zal Rijkswater staat opnieuw peilen om te zien of de gewenste diepte is bereikt en de drie dammen geen belemmering voor de tig meter, wordt zevenenveertig nv ter opgeruimd en dam C, liggend on geveer een honderd meter binnen de Nieuwe Waterweg en honderd twintig meter lang, wordt ingékort tot negen ennegentig meter. De werkzaamheden zijn vooral van belang voor het opruimen van het Faustuswrak, dat precies midden in de vaargeul ligt, weggegraven in de har de zandbodem. Zodra men aan de Faustus gaat werken zal het scheep vaartverkeer een wat noordelijker ge legen vaargeul moeten bevaren. Deze vaargeul is gesitueerd tussen het Noorderhoofd en de, althans dan, in de monding van de Waterweg liggen de bergingsvaartuigen, en het is de gelegd aan de pier. En daarbij komt nog, dat het aantal geschikte dagen om met zo'n zware stoomkraan in de mond van de Waterweg te liggen, en dan nog wel op het slechtste plaatsje, zeer ge ring is geweest dit jaar. Meestal staat BIJ de lichtopstand op het Noorder hoofd hebben, tijdens zware stor men en sneeuwbuien, reeds vele sche pen hun einde gevonden. Rechts, op de slechtste plaats in de mond van de Waterweg, ligt de drijvende stoomkraan van de firma Van Oord, die betast is met het ruimen van gedeelten van in 1905 gelegde dammen. Het lukt maar zelden zo ver de Noorderpier op te gaan. Maar toen wij deze foto namen probeerde een aantal vissers rustig een visje te verschalken. er een hoge zee en een zware stroming, die werken onmogelijk maken. De mannen van Van Oord zijn met het werk het laatste stadium ingegaan. Bijna is de opdracht voltooid. Bijna zijn de drie dammen, voor zover dat nodig was, geruimd. Maar zoals bij al les geldt ook voor dit werk: de laatste loodjes wegen het zwaarst. Om half elf zijn vanochtend de prin sessen Irene en Margriet van Schiphol naar de West vertrokken. Uitgeleide ge daan door de Koningin en prinses Bea trix bevaven zij zich aan boord van de DC-8 „Daniël Beroulli" met bestemming New York. Daar zulien zjj overstappen naar Paramaribo. Morgen worden zjj op het vliegveld Zanderij in Suriname ver wacht. Het is het 'eerste bezoek dat deze beide Prinsessen aan Suriname en daarna aan de Antillen zullen brengen. Weliswaar leidt het bezoek van de Prinsessen eerst naar Suriname, waar zij twee weken zullen doorbrengen, en dan naar de Nederlandse Antillen, waar ze op 17 juli worden verwacht, maar toch zal het Curagao zijn, dat onze Prinsessen het eerst zal kunnen begroeten. Op door reis naar Suriname zullen zij daar nl. vanavond arriveren en in Willemstad de nacht doorbrengen. De reis naar Paramaribo wordt in drie etappes gemaakt. Vanmiddag tegen drie uur komen de beide Prinsessen in de DC-8 van de K1.M. op Idlewild bij New York aan. Anderhalf uur later zetten ze de reis voort in een vliegtuig, dat in Nederland nog onbekend is: de met vier straalmotoren uitgeruste Convair 880, die de K.L.M. op haar route van New York naar Curacao van de Venezolaanse maat schappij Viasa heeft gecharterd. Dit toe stel wordt vanavond oru 19.45 plaatselijke tijd in Curaqao verwacht, waar de Prin sessen de reis onderbreken. Morgenochtend om 8 uur stappen zij voor de derde en laatste etappe in een DC-6 machine van het Westindisch be drijf der K.L.M., die hen naar het vlieg veld Zanderij in Suriname zal brengen: aankomst volgens sehematijd 14.45 uur. Een leeuw van het circus Boltini heeft zaterdagavond tijdens een voorstelling in Zutphen de Franse dompteur Michel Ste venson, nauwelijks enige tijd nadat hij zijn leeuwengroep aan het publiek had voorgesteld. aangevallen. De dompteur stond met de rug naar het dier toe toen dit hem plotseling besprong en tegen de grond drukte. De leeuw bracht de temmer bloedende wonden aan het hoofd toe. Onmiddellijk gingen de negentien jarige leeuwentemmer Peter Dirnpelberg en zijn oudere collega Alberto Althoff de kooi in. Met enkele gebaren wist de jeugdige Dirnpelberg zijn collega uit de greep van het woedende dier te bevrij den. Peter Dirnpelberg werkte ook het verdere deel van het leeuwennutnmer af, daar de Franse temmer hiertoe niet meer in staat was. Deze moest naar een zieken huis worden vervoerd. In een radiowagen van de politie die loeiende sirene reed, werd zaterdag middag de anderhalf jaar oude Mary van 't Hart, die in een onbewaakt ogenblik in de ouderlijke woning aap de Nicolaas Zasstraat te Rotterdam uit een flesje vlekkenwater had gedron ken. in vliegende vaart naar het Dijk- zigtziekenhuis vervoerd. De politieagenten, die op de Bentinck- laan werden aangehouden, deden niet meer dan vier minuten over de rit Het meisje maakt het momenteel goed. De zogenaamde „butterfahrten" naar Nederland van vele bewoners van het grensgebied in Neder-Saksen zullen vol gens DPA spoedig tot het verleden be horen. Van 1 augustus af mogen de be woners van het grensgebied niet meer, zoals thans het geval is, met een speciale vergunning een kilo Nederlandse boter tolvrij invoeren. Voor hen geldt van die datum af. evenals vooralle andere reizigers, een maximum van 375 gram. Aan het begin van dit jaar verviel voor de grensbewoners in Neder-Saksen reeds de tolvrije klein-invoer" van koffie en thee. De 73-jarige voetganger E, Verschoor uit de Markerstraat te Rotterdam werd vanmorgen om half negen op een zebra op de kruising AmelandsepleinAme- landsestraat door een bestelauto aange reden. De bejaarde man liep vermoedelijk een schedelbasisfractuur op. Hij werd naar het Dijkzlgtziekenhuis vervoerd. Getuigen van het ongeluk wordt ver zoent zich in verbinding te stellen met het politiebureau Charlois, tel. 72588. BRXJUT optreden van twee Schiedammers heeft tot ge volg gehad, dat Rotterdamse politieagenten op het Spinhuis pad in Schiedam de banden van een auto hebben kapot geschoten en dat ze daarna bij het lossen van een waarschu wingsschot per ongeluk het twaalfjarige meisje Theresia Collee uit de Kethelstraat in Schiedam in het linker onderbeen hebben geraakt. In het Schig- damse Gemeenteziekenhuis is ae kogel uit het been van het meisje verwijderd. Het kind was toeval lig op het Spirihuispad, toen de twee Schiedammers op de vuist gingen met de politieagenten. De oorzaak van de schietpartij ligt bij de 41-jarige Peter P. van S„ die zodoen- Bij een botsing tussen een bus van ljjn 32 en een taxi, zondagmorgen op de kruising van de Burgemeester Baumann- laan en de Baanwèg te Rotterdam, wer den vier personen gewond. De taxichauffeur, de 21-jarige A. Breu- re uit de Duijststraat, liep een pijnlijk litikerdijbeen op, de 68-jarige mevrouw M. J. Vink—Dikken kreeg een slagader lijke bloeding aan het hoofd, haar echtr genoot, de 62-jarige grossier J. A. Vink van het Pijnackerplein, klaagde over pijn aan de linkerknie en de 64-jarige me vrouw A. BlomDikken van het Eiber- ped werd aan de linkerpols gewond en had klachten over pijn in de borst. De laatste drie gewonden werden naar het Bergwegziekenhuis overgebracht, de chauffeur naar het Dijkzlgtziekenhuis. Taxi en bus werden zwaar beschadigd. De vloerenlegger was op de rand van het trotooir bezig met het repareren van het achterlicht van z-n brommer, toen hij door de glazenwasser, die het trottoir opreed, werd geschept en .enkele meters meegesleurd. Wonder boven wonder raakte de vloerenleggers, wiens bromifets in een hoop schroot ver anderde, slechts licht gewoond. De glazenwasser en de dakbedekker konden een paar uur later m het politiebureau Bergsingel in bewaring worden gesteld, verdacht van poging tot doodslag c.q. zware mishandeling. de weer eens voor de nodige sensatie zorgde. Op dit gebied had Peter P. van S. in Schiedam en omgeving bepaalde faam, toen hij in de laatste jaren van de oorlog als leider van een bende fungeer de. Zondag dreigde hij twee Rotterdamse politieagenten tegen de grond te rijden. Hij reed op levensgevaarlijke wijze dooi de Havenstraat in Schiedam. Toen een surveillanceauto van S. om tien over half vijf tot stoppen wilde dwingen, ging hij nog sneller rijden. Er ontstond een wilde achtervolging. Peter P. van S. heeft onlangs voor de kantonrechter terecht gestaan, omdat hij als verkoper van auto's niet beschikte over de juiste kentekenbewijzen. Hij zou alsnog trachten een ontheffing te krijgen bij het ministerie. Mogelijk dat Peter P. van S. geschrokken is voor een her haald contact met de politie, maar ook kan zijn oude routine hem parten heb ben gespeeld. Hij trachtte zich in elk geval te ontdoen van de politieagenten. Telkens reed hij weg en als de politieauto hem te dicht was genaderd, remde hij zo krachtig, dat de politie telkens maar nauwelijks een aanrijding kon voorkomen. Op het Spinhuispad te Schiedam geko men, gaf de brigadier, die achter het stuur van de achtervolgende politie auto zat, zijn naast hem zittende hoofd agent Huizinga opdracht de banden van de auto van Peter P. van S. lek te schieten. Dat gebeurde, maar de twee mannen in de auto werden toen zo kwaad, dat ze de politieagenten te lijf gingen. De 44- jarige koopman H. J. van S. greep de hoofdagent Huizinga bjj de keel. De heer Huizinga loste toen een waar schuwingsschot. De kogel ricocheerde over de straat naar het been van het passerende meisje. Met behulp van de Schiedamse politie is het tenslotte ge lukt de vechtersbazen in de politie auto te krijgen. Ze zijn daarna in het hoofdbureau van politie te Schiedam ingesloten. De politie van het bureau Marconï- plein te Rotterdam verzoekt de motor rijder, die de bemanning van de radio wagen zondagmiddag opmerkzaam maakte op de woestrijdende automobi listen, zich met haar in verbinding te stellen voor het geven van inlichtingen, (tel. 35970). In Hollandia heeft het dit weekeinde gegonsd van de geruchten over nieuwe landingen. Daarbij werd een aantal plaatsen met name genoemd en wel het op een vijftigtal kilometers van Hollandia gelegen Genjem, het meer naar het Wester, aan de kust gelegen Sarmi, en het reeds in het AP-bericht genoemde in de Vogelkop aan de Geelvinkbaai liggende Wasior. Een militaire woordvoerder heeft echter verklaard, dat al deze berichten elke grond van waarheid missen. Hij voegde hieraan toe: ,.Er is geen enkele aanleiding tot enige bezorgdheid of pa niek. De militaire situatie is volledig in handen". Uit een communiqué blijkt, dat er een nieuw vuurgevecht met parachutisten is geweest in de omgeving van Merauke Voorts wordt gewag gemaakt van inten sivering van de acties tegen de para's in de Vogelkop. Nabij Merauke opende een Nederlandse patrouille zondag het vuur op een groep para's van wie er een gesneuveld is. Later werd zijn stof felijk overschot gevonden. De Indone siërs trokken zich terug met achter lating van enkele uitrustingsstukken. De hier gelande para's verwijderen zich steeds verder van Merauke. Zij worden daarbij ernstig gehinderd door" het feit. dat als gevolg van de late inzet van de droge tijd nog grote gebieden onder water staan, hetgeen hun bewegingen aanzienlijk bemoeilijkt. In de Vogelkop zijn de afgelopen weken versterkingen aangekomen van amfibische eenheden der mariniers. Hierdoor zijn krachtige Nederlandse patrouilles vrijgemaakt voor de voortzetting van de acties. „De Indonesiërs hopen het ons zó lastig te maken, dat Nederland gedwongen zal zjjn hun eisen aan de conferentietafel in te willigen," aldus verklaarde sehout- bvj-nacht Reeser in een vraaggesprek met Ass. Press. „Het is de enige reden waarom zjj dit begonnen zijn," zo voegde hij daaraan toe. Schout-bij-naeht Reeser zei, dat, hoe wei er ongeveer 500 Indonesische para's zijn gedropped sinds 26 april, er nooit ook maar één parachutist is doorgedron gen in een dorp van enige betekenis. De parachutisten gedragen zich niet als gueriliastrijders, maar als agitators, die proberen de Papoea's aan hun zijde te krijgen, overigens met heel weinig succes. Zolang de Indonesiërs zich niet over geven doen zij hun best een gevecht te vermijden, aldus schotrt-bij-nacht Reeser. Men heeft vastgesteld, dat enkele malen, dat er parachutisten in de buurt van een Nederlands garnizoen zijn neergelaten, dit bij vergissing is gebeurd. (Van een onzer verslaggevers) TECHNICI van de Nederlandse Spoorwegen (dienst van wegwer- ke^) hebben op de Harwichkade in vast te stellen werd met leiding- en zeewater gespoten op een boven de Waterweg gespannen electrische draad, waarop een spanning van drieduizend volt stond. Hoek van Holland een serie belang- rijke proeven genomen op het ge- Voor de proefnemingen bestond ook bied van brandblussing, o.a. het be strijden van treinbranden, wanneer de bovenleiding nog onder stroom staat. Om de geleiding van de stroom (met I behulp van speciale apparatuur) grote belangstelling van zijde van de Rotterdamse brandweer. Uit België, waar op het ogenblik de zelfde proeven worden genomen, was een eiectrotechnisch ingenieur naar Hoek van Holland gekomen. T~|E Rotterdamse radio- U amateur J. Schlink, die vorige week zo'n suc ces bad hij een speur tocht naar bet zeldzame geneesmiddel Degraioa ten behoeve van een Amerikaans militair, die In een ziekenhuis te Gre noble is opgenomen na besmetting met radio activiteit, is nog niet ge reed met zün werk. De heer Scblmk is er toevallig achter gekomen, dat er niet één maar zes Amerikanen te Grenoble worden verpleegd als ge volg '•'an radio-actieve be smetting- Positieve mede delingen daaromtrent en ook over hun lichamelijke toestand kan de heer Schlink, die zich pa zijn hulpactie natuurlijk inte resseert voor het verdere verloop, niet krijgen. „Ze zjjn daar met mededelin gen wel heel erg geheim zinnig", aldus de heer Schlink. Nu is de Amerikaanse advocaat David King uit Salt Lake City in Utah een goede vriend van de heer Schlink, die zei, in Amerika enige malen bij hem te hebben gelogeerd, terwijl ook de heer King in Rotterdam heeft gelo geerd bij de heer Schlink. Deze advocaat is sedert enkele jaren senator voor Utah en woont sindsdien te Washington, de hoofd stad van Staten. de Verenigde Niet minder dan vijftig kilogram ruwe opium, de op één na grootste partij verdovende middelen die ooit in Rotter dam werd achterhaald, is in handen van de Rotterdamse politie gevallen. De grootste partij werd hier aangetroffen in I860: die was 75 kilogram. In samenwerking met ambtenaren van de dienst van invoerrechten en accijnzen heetf de opiumrecherche van de Rotter damse politie aan boord van een Neder lands schip in de haven van Rotterdam De heer J. van der Kuil, die veertig deze vijftig kilogram achterhaald en in ;ja2r werkzaam is bij de N.V. Machine- beslag genomen. Op de ..markt" zou fabriek Hensen te Rotterdam, is onder- deze partij, die vermoedelij was bestemd i scheiden met de gouden eiemedaljc voor doorvoer naar elders, een bedragvan de orde van Oranje Nassau. De al Een van de beroemdste stuJckken van het Maritiem Museum „Prins Hendrik" te Rotterdam is de Mercator-atlas. waar van er slechts één exemplaar op de ge hele wereeld bestaat hoogstwaar schijnlijk heeft Mercator er maar één gemaakt. In de maanden september en oktober zal te Duisburg een expositie worden gehouden, die geheel is gewijd aan deze beroemde cartograaf en de Oberbür- germeister van deze Westduitse stad heeft burgemeester mr. G. E. van Wal- sum van Rotterdam het verzoek gedaan, of deze atlas op de Duisburgse expositie zal kunnen komen. Burgemeester Van Walsum heeft dit toegezegd. De Mercator-atlas is niet alleen een uniek stuk, maar zij is bovendien geheel gaaf, een grote bijzonderheid voor een stuk van dergelijke ouderdom. Voor het transport naar Duisburg wor den dan ook uitgebreide voorzorgen ge troffen. E envan de leden van de weten schappelijke staf van het museum zal de atlas op de dag vóór de opening van de tentoonstelling persoonlijk na3r Duis burg moeten brengen. Onmiddellijk na sluiting zal de atlas op dezelfde wijze weer naar Rotterdam worden terugge bracht. van 40.000 hebben opgebracht. De politie is thans nog op zoek naar ..eigenaren" en vervoerders van deze De heer Schlink wil zich thans via senator King richten tot presi dent Kennedy met de vraag, hoe het met de' 'partij* patiënt of de pa-| tiënten! verder gaat en of er inderdaad1 sprake is van zes zie-; ken inplaats van één.j De in „De Rotter-j Qe houten landbouwschuur van de dammer- van 2o juni veehouder A. Kleijwegt aan de Molen- Simonshaven in de gemeente afgedrukte foto van de heer Schlink achter zijn radiotoestel dat toestel staat een foto van senator King in gezelschap van presi dent Kennedy wil de heer Schlink bij zijn brief aan senator King insluiten. dijk te Vliet (Voorne-Putten) is zaterdagavond afgebrand. Drie mestkalveren en twee varkens kwamen om. De heer Kleijwegt, die de brand zelf ontdekte, kon negen andere mestkalveren in veiligheid bren gen. Een grote hoeveelheid hooi en stroo ging verloren. De brandweer van Simonshaven, die snel ter plaatse was, kon tegen de zich gemeen procuratiehouder van het be drijf ontving de koninklijke onderschei ding zaterdagmorgen in zaal Empori um, waar hij en vier zilveren jubilaris sen werden gehuldigd. De directeur, de heer J. M. Nijman Dzn., sprak alle jubilarissen persoonlijk toe. In het bijzonder richtte hij zich tot de heer Van der Kuil, die in zijn veer tigjarige loopbaan een grote bijdrage heeft geleverd aan de bloei van het be drijf. Hierna kregen vertegenwoordigers van het personeel het woord en werden geschenken aangeboden De heer Van der Kuil ontving 's mid dags vele gelukwensen op een drukbe zochte receptie. (Van een onzer verslaggevers) HE OOSTDIJK, die van IJsselmon- de en via Bolnes naar Ridder kerk voert, is nu niet bepaald een weg die de automobilist met een aardig vaartje kan nemen. Scherpe bochten, nauwelijks gelegenheid tot passeren en huizen langs de rijbaan vragen uiterste concentratie. Van po litionele zijde is men er reeds lang geleden toe overgegaan om situaties die daarom werkelijk schreeuwden op de een of andere manier te be veiligen. meter) die uit grote betonnen tegels bestaat (zie kleine foto). Wat er zou gebeuren als een automobilist de zwarte streep overschrijdt, laat zich gemakkelijk raden. Een forse duikeling van de dijk, op de oprit dus. Boven dien bestaat nog de kans dat de val partij zich tot de Beneden Rijweg voortzet, want ook de oprit heeft een stijl aflopende wal! Verwarring stichtend is het verder nog, dat de bestrating van Oostdijk op dat punt en van de oprit uit dezelfde steensoort bestaat! Tot slot kan nog worden aagestipt, dat juist in die buurt op de Oostdijk een bushalte is, waardoor de automo bilist gauwer geneigd zal zijn naar rechts uit te wijken. Tot op heden heeft men echter niets situatie on V^remTvan' Bokies^De Bckoe'£t° dezfT situatie niet dringend fnhVC rthfi Ji11 kverbetering? De gemeentepolitie vond gen L sltuatte m b^eld desgevraagd van niet. „Er is daar voor Het raat om ri» zover ik me kan herinneren nog nooit Het gaat om het gedeelte achter de „„„-luk wacht- zwarte streep. Lijkt het niet net of dit cfmmafdant gebeurd ze' de stuk van de Oostdijk deel uitmaakt? cimmandant. Vergeet het! In werkelijkheid is dit Maar terwijl u dit leest, kan de eerste gedeelte de oprit van de Beneden van de dijk rijden! Met alle gevolgen Rijweg naar de Oostdijk. De dijk wordt tot op het punt waar hij met de Beneden Rijweg samenloopt, van deze weg gescheiden door een wal (op het hoogste punt ongeveer vier vandien. Daarom, zo suggeren wij: hekwerk langs dit dijkgedeelte of een andere duidelijke markering, zo als een witte band. Beveiligen voor het te laat is! 0 Het Amerikaanse Consulaat Gene raal aan de Vlasmqykt te Rotterdam, is op woensdag, 4 juli de gehele dag voor bezoekers gesloten in verband met de sneluitbreidende brand weinig uitrichten, viering van Indeptence Day. a y

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 2