Wachten op goedkeuring prot.-chr. sportcentrum ZONDER WEELDEBELASTING VANAF f345.- Unieke uitbeelding van leven der Kaninefaten Honderden gymnasten geven demonstraties Kerk mag leden niet opwekken Schiedamse CJV is wéér actief hij vakantiefeest p Hek verspert bars toegang in Har ga... Twintig eeuiven presenteren zich Ontmoeting CNV en centrale herv. Schoolkinderen weer dagelijks naar De Hoek Droeve zaak voor HBSS-ers en ODI~anen T ennis wedstrijden voor jeugd in vakantieweek Bij koninklijk bezoek Reconstructie van een huis is aan de gang 95 Zwaar gewond na botsing met lokomotief 95 Wel vakbeweging helpen en haar begeleiden Festival van 11-18 augustus Waterman zondag in Rotterdam DE ROTTERDAMMER PAGINA 3 WOENSDAG 18 JULI 1962 Ook voor ODI Onzekerheid ZIE 'S WERELDS MEEST GEKOCHTE KOELKAST BIJ DE SPECIALE FRIGIDAIRE DEALERS FR I GI D AIRE EEN P ROD U KT VAN G EN E RAL M OTORS Auto tegen zuiltje Bromfietser brak been bij botsing KALMTE STOFZUIGEN. POEZEN LACHEN Reconstructie Verfraaid.... ...era dagelijks Burger! M u- stand Verzoek Middel Tekort (Van een onzer verslaggevers) Twaalfhonderd Schiedam se schoolkin deren gaan met ingang van maandag weer evenals vorig jaar dagelijk naar Hoek van Holland. De Schiedamse Ge meenschap organiseert deze dagkampen voor de tweede maal in samenwerking met de Rotterdamse Raad voor Licha melijke Opvoeding. Vorig jaar waren deze dagtochten voor Schiedam een bijzonder groot suc ces omdat er relatief meer Schiedamse kinderen naar de badplaats gingen dan Rotterdamse. Dit seizoen is het aantal aanmeldin gen minder snel binnen gekomen maar de organisatoren verwachten toch wel dat in de komende weken weer dage lijks een grote menigte Schiedamse kin deren in de extra tremen zal stappen. (Van een onzer verslaggevers) BARS verspert een ijzeren hek de wandelaars de aveg naar de nieu we sportvelden in Sportpark Harga te Schiedam achter de terreinen van SW en Hermes DVS. Een bordje Verboden Toegang accentueert de on mogelijkheid tot verder gaan. Slechts een eenzame haas sprint vrolijk over de wijde ruimte waar goede voetbal- prachtige waterpartijen het geheel velden zijn aangelegd, waar de wie lerbaan op voltooiing wacht, waar tot een mooi recreatiegebied hebben gemaakt. Het hek is op slot. slechts enkele werkers komen er nog, de mannen voor het halen van het gemaaide gras mogen er met hun auto naar toe maar voor de vele leden van de prot. chr. sportverenigingen HBSS en ODI is het een droeve zaak. Zij kun nen de nieuwe velden nog niet gaan bespelen want de rijksgoedkeuring voor het bouwen van het protestants- christelijk sportcentrum is nog steeds niet verkregen. Die bouwvergunning kar» mogelijk niet' spoedig worden verkregen, er is *1 gesuggereerd dat de vergunning eerst volgend jaar zal komen omdat het verstrekken van deze belangrijke papieren a ft anke lijk is van het gehe le bouwvolume dat in Schiedam be nut wordt. Ook andere verenigingen ondervinden de last van deze voorschriften. Bij voet balvereniging HBSS en korfbal ODI was -men geheel naar het werken in deze zomermaanden toegegroeid. Het is duidelijk dat de twee velden van HBSS binnenkort waardeloos zijn omdat daar de activiteiten voor het graven van de Ber.eiuxtunnei beginnen. 'Daarom hebben de sportslieden met vele acties getracht gelden te verzame len, het gironummer424225 stond klaar voor elke sympathisant, nog is er een groot tekort maar enthousiast waren allen van plan aan het werk te gaan naar de tekeningen die de heer K. J. Simon gereed heeft. Ook voor ODI is het bespelen van nieuwe- velden heel belangrijk omdat ODI zich de laatste jaren heeft moeten behelpen op halfverharde velden of oude terreinen. Bovendien zouden de sportslieden dan over een prachtig- cen trum gaan beschikken met vergader ruimte en de mogelijkheid tot het orga niseren van vele evenementen. Het blijft voorlopig een raadsel of het bouwen van het clubhuis alsnog spoedig kan beginnen. Het is stil in Sportpark Harga ook al oefenen de voetballers weer op enkele plaatsen ter voorbereiding van de nieuwe competities. De gemeente Schiedam heeft voor veel geld nieuwe sportterreinen aange legd, o.a. ook bij Thurlede. en er vol gen er nog meer maar verenigingen als HBSS. ODI en ook clubs als Mar- tinit, Schiedamse Boys, korfbalclub Schiedam, en op een andere wijze SFC, PPSC, Excelsior'20, DRZ, Demos. (Van een onzer verslaggevers) In het kader van de vakantie-week en onder auspiciën van de Schiedamse Ge meenschap worden in augustus weer jeugdtenniswedstrijden georganiseerd. Evenals verleden jaar wordt er op 15, 16 en 1? augustus getennist om het Jeugdkringkampioenschap van. Schie dam. Ook dit jaar heeft Dhr. J. v. Vliet zijn park beschikbaar gesteld voor dit tournooi. Op 15, 16 en 17 augustus wordt er de gehele dag gespeeld, terwijl op zaterdagmorgen 18 augustus vanaf 9 uur v.m. de finales zullen plaatsvinden. De inschrijving voor dit, door de K.N. L.T.B. officieel erkende toumooi is ge splitst in spelers tot 14 en van 14 tot 18 jaar. Het inschrijfgeld bedraagt voor enkelspel: 0,75 p.p. en voor dubbel spel 0.50 p.p. Men verwacht een grote inschrijving voor dit jeugd-toumooi, de inschrijving sluit op 9 augustus a.s. ,De inschrijt- kaarten zijn op alle tennisparken ver krijgbaar. Waarschijnlijk zal er voor de verliezers van de eerste ronden een troosttournooi worden samengesteld. (Advertentie) FRieiOAIRE HIJI FRIGIDAIRE PIETERSEN, Nw. Binnenweg 71—77, Rotterdam, tel. 35290 Filiaal: Broersvest 74—76, Schiedam, lel. 69404 - 61459 FIRMA DE LANGE. Rotterdam: Oude Binnenweg 146148. tel. 124067, Beijerlandselaan 31, leL 71593 Jonker Fransstra.at 106, tel. 123251; Coolhaven 230, Techn. Dienst, tel. 56595; Hoogvliet: Winkelcentrum Binnenban „ELECTRO-THERM" N.V.. Schledamsevest 46, Rotterdam, tel. 138200 „WILMETA" N.V., Showroom Lijnbaan 37, tel. 121738 en Goudsesingel 3537, Rotterdam, tel. 110502 VISSERIJBERÏCHTEN VLAARDINGE VL 78 17, VL 79 thuisvarend, VL 89 7. Ursus. GTB weten niet hoe het er met jvL 172 8, VL 190 10, VL 197 17, VL 199 hun uitbreidingsplannen zal uit zien in 20. Marktprijzen: Treilharing klein 139 de nieuwe competities. Uot f 144. De politie te Maassluis heeft aangehou den de 42-jarige A. v. d. M. uit Rotter dam die er van wordt verdacht ontuch tige handelingen met een minderjarig meisje te hebben gepleegd. Hij zal voor de officier van justitie te Rotterdam wor den geleid- 5Van een onzer verslaggevers) LEDEN van alle gymnastiekvereni gingen in Schiedam zullen met een grootscheepse gezamenlijke de monstratie aan de ontvangst van de Koningin aan Schiedam op 13 sep tember meewerken. Daartoe zullen enkele honderden gym nasten van de clubs Animo. Arma. DOK, Excelsior, Juliana, ODO, Poly- antha en Thor op de grasstrook bij het nieuwe korfbalterrein van Schie dam. dat Onlangs is gereed gekomen, bij de Sportparkburg aan de zijde van de oprit van Kethel naar de brug een massaie ritmische vrije oefening opvoeren als de Koningin in de vroe ge middaguren een rondrit maakt van Set parkeerplein Singelplantsoen gorde. De Schiedamse gymna stiekverenigingen Symboliseren met deze grote demon stratie de activiteiten van do Schie damse sportbeweging en het goede gebruik van Schiedams recreatiegebie den. Op de Burg. Knappertlaan te Schie dam ramde gistermiddag omstreeks 5 uur de vrachtautochauffeur P. W. K. uit De Lier met zijn wagen een ver- keerszuiltje. De chauffeur moest voor een weifelende voetganger, de 61-jarige M. J. H. die wilde oversteken, uitwijken as kon daardoor niet meer voorkomen, dat hij het zuiltje raakte. Tegen de voet ganger is proces-verbaal opgemaakt. Bij een aanrijding in de Klaas Kater straat te Schiedam brak dinsdagmor gen omstreeks 11 uur de 19-jarige brom fiets-berijder J. H. uit Vlaardingen zijn rechterbeen. De G. G. en G. D. voerde hem naar de dr. Noletstichting, waar hij voor behandeling is opgenomen. Toen de jongeman de Klaas Kater- straat inreed, stak juist de automobilist L. C. V. uit Rotterdam zijn auto achter uit. De bromfietser zag dat te laat en probeerde om een aanijding te voorko men links te passeren. Deze manoeuvre mocht niet meer ha ten. Hij kwam met zijn rechterbeen knel te zitten tussen het linkerpedaal van zijn brommer en de uitlaatpijp van de auto. Met bovenvermeld gevolg. man de kaften uit.vriendelijke liefheid of wel uit hebzuchtige boosaardigheid achtervolgde. Toen we niets anders ten. gehore kregen dan wat gestuif hebben ■we het nog eens geprobeerd. „Katten zijn zo vlug mijnheer, voor dat je het weet zitten ze in een boom.;.." Ho pelijk dat de man gedacht heeft dat dit den Zekere' dreiging in hield want hij remde, hij- kwam naar ops toe igm. te zeggen: ja, dat ken en dan zou, je zeker*-lachen'hè?". Nu is -bet -te boud verondersteld, wie weet wanneer iemand lachen zal? Eigenlijk zou men altijd moeten kunnen lachenhet is zo gezond. HE MAN bedoelde kennelijk wat an ders en daarom zijn we kalm ge bleven. De katten bleven dat ook want de dolden maar wat rondze sloegen met de poten naar elkaar, ze rolden over elkaar heen, dan, rende de een weg en dan de ander, het is dat se van die mooie pelsjes hebben anders zou men kunnen concluderen dat hun gedrag gewoon menselijk was. Men moet wel bijzonder veel liefde voor het dier hebben om te menèn dat het gedrag van een afwijkend patroon zou zijn. Toch, men moet de medemens van dienst zijn, daarom hebben we de katjes in hun nekvel gegrepen toen ze al stoeiend over onze voeten rolden. ,Jiéhé, dat valt me mee van een jonge vent, meestal laten ze je maar knoeien op de weg", ontvouwde de eigenaar ons met een speciaal soort openhartig heid „en weet je wat het is mijnheer, mijn vrouw is zo aan die beesten ge hecht en als ze niet binnen zijn kan ik niet naar de jongens op de club hé, weet jeJa, we wisten het, dat zagen we aan de wijze waarop hij zijn troeteldieren wegdroeg, als u vandaag die lange krabbels op onze hand ziet weet dan dat het slechts is ontstaan vaststellende inleiding hoewel het ons j uit dienstbetoon aan de jongens van nogsteeds niet duidelijk was of de i de' club. HIJGEND liep de oude man voorbij. Voor zijn leeftijd kan men hel sprinten noemen. Daarom hebben we hem verbaasd nagestaard maar hy rende het park in zodat onze belang stelling weer verdwenen was. Toch duurde onze indolentie niet lang want uit het park kwamen geluiden vol be tekenis. Het mannetje moet boos ge worden zijn of in de strijd geraakt. Het terrein voor de goede daad lag voor ons gereed en daarom stapten we het park in. Nu werd het prompt een deceptie. Het mannetje was dan wel oud geworden maar hij meende nog steeds de eigen peulen wel te kunnen doppen. Telkens rende hij langs ons heen, het hijgen werd meer stofzuigen en zonder op of omzien schoot hij door de Schiedamse struiken en wat de plantsoenendienst meer voor gewas te bieden heeft. E'EN dergelijke handeling kan niet op naam van een Viieutoe gymnastiek geschreven worden. Het was duidelijk dat de man zijn energie richtte op een bepaald object. Daarom hebben we wat scherper gekeken en toen, ja inder daad zagen wij het. De man rende achter twee katten aan, of noem het poezen als dat mooier klinkt. Nu is het rennen achter poezen sinds lang een eigenaardige bezigheidzeker als dat geschied door en over gemeentelijke kostbaarheden maar voor de buiten staander is het dan de kunst om de stadgenoot weer op de goede weg te brengen. ACH, mijnheer je krijgt ze toch niet te pakken begonnen we ter ge- (Van een onzer verslaggevers) LJET LEVEN van de Kaninefaten behoeft voor de Schiedammers na dertien september niet meer een gesloten boek te zijn. Dat wil niet zeggen dat de duizenden stadgenoten die dag alles te weten zullen komen omtrent deze stam van de Germanen maar wel is het zo dat een unieke uitbeelding zal worden geboden. Voor de oudste bewoners van Schiedams grondgebied is dan ook in het mas saspel „Twintig eeuwen Schiedam presenteren zich geschreven door Nic. van Loopik dat onder regie van de bekende acteur Pietér Lutz op donderdag 13 september bij het be zoek van de Koningin aan Schiedam zal worden opgevoerd een belang rijke plaats ingeruimd. Misschien zal het teleurstellend zijn voor de velen dat het oude verhaal uit de geschiedenisboekjes onjuist zal -blijken te zijn. De Germanen leefden "nameli jk niet in diereiivelleo. - Zij- va- ren geen ruwe gasten. Zij leefden als een*5ijver volkje dn ons land, de Ba taven langs de stromen en de Kanine faten in de kuststreek. De recente op- 'gravingen hebben tot verbazing van de deskundigen getoond dat de Kanine faten. als een met onbemiddeld boe- renvolkje op Schiedams grondgebied hebben gewoond'. Dit waterland was dus tweeduizend jaar geleden niet on bewoonbaar zoals men altijd heeft ge meend. De kersverse wetenschap omtrent de oude bewoners zal een unieke bijdrage leveren tot het massaspel. Bovendien zal voor het eerst in ons land getoond kun nen worden in welke huizen de Kanine faten hebben gewoond. Wel zijn over de ze materie schetstekeningen en maquet tes van geringe omvang gemaakt maar de eerste grote reconstructie komt op donderdag 13 september tot. stand. Daartoe zullen de Kaninefaten op het parkeerplein op het voormalige Singel- Dlantsoen een huis van boomstammen bouwen. Nu is het uiteraard niet doen lijk om een dergelijk gebouw in enkele minuten overeind te zetten. De Germa nen duwden hun gepunte boomstammen in de grond. De Schiedamse nazaten, dat zijn amateur-archeologen en leerlingen van de Christelijke Technische School, zul len de stammen op een zo .gemakke lijk mogelijke wijze zeer snel in een terp gaan plaatsen. Daartoe is een. deel van het huis misschien al ver vaardigd. De duizenden belangstellenden zullen op 13 september zien hoe de Kaninefa ten (mannen, vrouwen en kinderen) naar het land kwamen. Zij plaatsten hun stammen in de bodem, zij vlochten de takken voor het vervaardigen van daken en wanden. In het gevolg van dit wat ordeloze gezin is het vee aanwezig. De Romeinse geschiedschrijver Taeitus heeft wel geschreven dat de volken uit deze gebieden in beestenvellen gehuld zouden zijn maar eerst onlangs hebben de wetenschapsmensen-ontdekt dat Ta eitus bedoelde dat zij met het bont hun gewaden hadden verfraaid. Daarom wordt de presentatie van deze eigentijd se Kaninefaten een unieke confrontatie met een onbekend en ook miskend tijd vak uit de geschiedenis. De gegevens die de archeologen in de laatste jaren uit Schiedams bodem heb ben verkregen stellen amateur-archeo logen als de bekwame correspondent van de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek Chris de Roo en zijn assistent Sjef Hendericx in staat om ln samenwerking met een groep leerlingen van de Christelijke Technische School onder leiding van hun leraar-timmeren de heer D. Bouterse een getrouwe re constructie te maken van een Kanfte- faats huis. De Houthandel W. S. Van de Wete ring stelt heel welwillend al de benodig de boomstammen, schors e.d. beschik baar. Op 13 september wandelen, de Kaninefaten naar de terp (een geca moufleerde vrachtauto van Van de We tering) op het parkeerplein, daar beel den zij ,,hct leven van. tweeduizend jaar terug uit". Maar voor bet zover is hebben de amateur-archeologen en de timmer- lieden-scholieren nog heel wat arbeid verricht in de beschikbaar gesteldi werkplaatsen van Var. de Wetering eJ de CTS en. gezamenlijk hebben zij de tekeningen van de recente opgravin gen dan al meermalen bestudeerd. meer ritme kunnen hebben. Op 25 augustus organiseert de CJV op de terreinen van HBSS in Harga vol leybal- en voetbalwedstrijden voor al le 'bij de CJV aangesloten afdelingen. Dagblad „De Rotterdammer", Schie 'iarn.se redactie tel. 64154 b.g.g. tel. 115588 toestel 51 (b.g.g. 80037) alleen vbor redactie-aangelegenheden. Agentschap H. J. Troost, Aleidastr. 23, tel. 65451 (alleen voor klachten, ad vertenties en abonnementen b.g.g. telef. 115588). Apotheek: Evers, Lange Haven. Belangrijke telefoonnummersBrand alarm 69123; politie-alarm 64666; GG en GD waarschuwing 69290. SCHIEDAM. Geboren: Paulina H. d.v. A. J. N. Wöiemse en C. Machielsen Freden- kus M. z.v. J. G. P. van Leeuwen en H. M. van Tienen. Johanna M. H. d.v. J. Vermeulen B. A. Visser. Monique d. v. C. Breeder- ve;A en M. J. Smeets, Christoffel J- z.v. u Pelgrim en W. R. Willemstijn. Gijsbert z. v. J. Hedjster en J, van Os. Overleden: J. A. M. Kooien, 80 jr.. C. M. van der Well. 90 jr. wed. van F. van der Tol, R2 6.13 1029 SCHIEDAM. Geboren: Paulina H. d.v. A. J. N. Willemse en C. Machielsen Freden- KU* M. z.v. J. G. P van Leeuwen en B- van Tienen. Johanna M. H. d.v. J. Vermeulen *h B, A. Visser, Monique d. v. C. Breeaer- veld en M. J. Smeets, Ghratoffel J- ZJV- c* Pelgrim en W, R. Wille mstijn, Gijsbert z. v. J. tteljster en J. van Os. Overleden: J. A. M. Kooien, 80 jr., C. M. van der WeU, 90 jr. "wed. van T. van der Tol. /"ALANGS heeft de Christelijke Be- U sturen Bond in Schiedam zich met een brief tot de kerken in Schie dam gewend, met dc vraag om tot een gesprek te komen over de mo gelijkheid dat vanuit de kerk meer aandacht zou worden besteed voer de binding van de Christen aan de christelijke vakbeweging. In de Hervormde ,.De Zondags- bode" schrijft J. D. S. (een der twee redacteuren, ds. J. Smids) uityoe- rig over deze kwestie. Hij stelt: Het Chr. Nat. Vakverbond voelt zich niet helemaal .gerust over de hou ding die velen aannemen t.a.v. de gro te vragen op sociaal terrein. Veler hou ding is in- dezen sluimerend, zo met to taal onverschillig. De welvaartsstaat, die we than-s beleven is daar de oor zaak van; het feit ook, dat heel wat „buit" binnen is en er niet veel meer gestreden moet worden; met name ook de grote macht, die de -vakbeweging als zodanig is gaan ontwikkelen: een li chaam met een zekere onoverzichte lijkheid, waar gewone mensen niet meer bij kunnen. Van de kant van de christelijke vak beweging komt daar nog een heel be- langrijke zaak -bij: me» betreurt hot van die zijde, dart nogal wat kerkleden, van wie men, -gezien hun .geloofsopvat tingen redelijkerwijze zou mogen aan nemen, dat <zij bij het C.N.V. zich zou den hebben -moeten scharen, in de rijen van een niet-c-hristelijke vakbeweging hun plaats gevonden hebben. De Chr. vakbeweging zou. in dezen meer steun willen hebben van de kerk; moet, zo vragen velen in die kringen zich af, de kerk op zijn minst niet adviseren aan haar leden, zich christelijk te organise ren moet zij. onderstellen anderen zelfs, niet terechtwijzen, waar imen onder haar leden niet-christelijk zich heeft durven organiseren? De Chr. besturenbond, te Schiedam heeft verontrust over deze vragen -aan de kerken een -brief .gericht waarin één en ander aan de orde gekomen is. In de Centrale kerkeraad .heeft deze -brief tot een bespreking aanleiding gegeven, welke -bespreking resulteerde in een verzoek aan genoemde plaatselijke af deling van de Chr. besturenbond (een belichaming van de plaatselijke, bij het CN.V. aangesloten vakorganisaties) eens een samensprekireg te mogen houden. In de samenspreking van genoemde bond en het mode,ramen van de Cen trale kerkeraad Is duidelijk geworden, dat de kerk beslist zijn leden niet op wekken mag, zich bij een bepaalde vak organisatie al of niet aan te sluiten. De kerk kent onder haar leden meerderen, die zich beslist niet christelijk men. te moeten organiseren. De persoonlijke verantwoordelijkheid speelt in dezen een igrote rol. Een be paald kerklid kan in -volle ernst menen zich bij -b.v. het N.V.V. te hebben moe ten aansluiten: volgens zijn. mening be vat dat N.V.V. dan geen enkele ele ment. dat in strijd zou zijn met het christelijk geloof. Dit is de laatste tijd zoveel beter mogelijk, daar het socia lisme het histortsch-mater-iialisme (al leen stoffelijke waarden spelen een rol in de gang -der .geschiedenis en in liet persoonlijk leven) en de -klassenstrijd beeft losgelaten. Voor de niet-christelijk georganiseer de christen ligt hier dan een middel ter verwerving van sociale gerechtigheid. Het gebed en- de Bijbel zwijgen welis waar officieel op de verga-deringen; thuis zullen deze zeker meespreken en de inbreng van deze leden in niet gerin ge mate bevorderen. Dit betekent niet, dat georganiseerd-zijn in het N.V.V. be tekenen zou middel tot Evangelisatie; het enige doel is sociale .gerechtigheid bevorderen, niet een jachtveld openen, om zieltjes te winnen. Bij de chrlsttejljb-georganiseerdc lig gen deze dingen ietwat anders. Bijbel en gebed spelen een rot ook op de ver gaderingen. Of er verder zulk een dia metrale tegenstelling tu3sen beide vor men van vakbeweging bestaat, als ve len in het C.N.V. voorgeven, valt te betwijfelen. Ook de fouten waaraan een christe lijke vakbeweging ten offer -vallen.- kan, zijn genoemd. Er is nog -altijd, het grote gevaar van de „vereenzelving" (vgl. -het herderlijk schrij-ven van de synode van enkele jaren geleden „Chris ten-zijn in de Nederlandse samenle ving"). Daarbij stelt men de eigen be slissing gelijk met enkel-goddelijke. Een ander punt is. en in deze rich ting bewoog zich de samenspreking ge lukkig -al spoedig, of niet de kerk meer interesse moet weten op te brengen voor de vakbeweging. Hier ligt onge twijfeld een groot tekort. Velen voelen zich -vrijwel alleen staan. De meeste dominee's echter hebben geen verstand van praktische sociale politiek. Wat zij wel kunnen Is de vak beweging (dit geldt ook het N.V.V.!) helpen en begeleiden. De theoloog kan hier zijn eigen inbreng leveren. Op een dergelijke ontmoeting kan ook de domi nee en de kerkeraad in het algemeen veel opstelten. Dan is er de begelei ding: hoe goed is het, dat de kerk op een avond van b.v. de christelijke school tegenwoordig is. Degene, die zich christelijk georga niseerd heeft, moet weten, dat de kerk hem daarin zeer ernstig neemt, zijn beslissing respecteert, hem heipt. om van uit de Bijbel nog beter en dieper zijn beslissing te doorleven. De kerk, vertolkster van het Woord Gods in het heden, moet helpen te komen tot de ware christelijke daad. nu! Ook in ziel zorg en pastoraat liegen hier -tal van aanknopingspunten. Het is een goed ding. als kerk en vak organisatie elkaar eens ontmoeten!" (Van een onzer verslaggevers) f wensman de contacten gaat onder- houden met de clubs HBSS. Harmo- OOK IN de komende vakantiefees-! nie, Bravo en ODG. ten zal de Schiedamse CJV weer I Voor het kwartet Wim Schulze van de actief zijn. Ditmaal zijn er geen eve- j GJV heeft het bestuur een drumstel nementen voor het gebouw op de Lan- j aan«ekocht zodat de clubavonden ge Haven maar het terrein is ver legd naar de Gerrit Verboonstraat. Op de parkeerplaats tegenover de Hav Bank organiseert de CJV van elf tot en met achttien augustus iede re avond van half acht tot twaalf uur het Vakantie Festival 1932. Hier zal propaganda worden gemaakt voor de CJV en de clubs. De even tueel te verkrijgen gelden zijn voor de clubs HBSS, Harmonie, Bravo, ODG en de federatie. Daarom staan de leden achter stands voor de ver koop van warme worst, limonade, sat', enz. Er is muziek, een Rad van Avontuur en meer van dergelijke ac- Het federatiebestuur van de CKV in Gevonden voorwerpenim Schiedam: Schiedam heeft een nieuwe functiona- bevragen aan h®t hoofdbureau ris aangesteld. Het is Jan van der van Poiiue .assen. 9.00 uur en 12.30 Velden, Burgemeester van Haaren- utfr, ®n tussen 2 uur en 6 uur: grijze laan 1522. die als contact- en vertrou- wieldop; wieldop van Volkswagen; grijze kinderwagen; Hkg. pak zware tabak met vloei; ring met sleutels; militaire jas. Te bevragen bij vin ders; heren halsdoek, H. Prins Sme- lik. Dr. Wibautplein 3; bruin kinder- schoentje, v. Deur-sen, Lange Nieuw- straat 149-16; wit babyschoentje, me vrouw De Klerk. leperd a an 66 te Ke rnel; blauw jack, ïL Patserik, Singel 34; kindervestje, Geneeskundige Dienst Tuirüaan; plastic regenjas, Schrauwers, Broersveld 165; 2 paar kindersokjes en 2 zakdoekjes. C. Rtus, Kethelstraat 3a; witte zomerhand schoen. L, Hagens, Lange Achterweg 9c: 2 wollen dekens, Mr. Dingier Pa rallelweg 208b; grijze stofjas, de Vries, v. Marumstraaf 17c; groene trui. J. Benen, Veenlandtstraat 8; wit baby schoentje. J. Keuzenkamp, Bilderdijk- straat 34a; gekleurde sjaal, v. Veen, Hoogstraat 48; witte vulpen, K. Zwa- nenbrug. Klaas Katerstraat 14; 2 ro- zenkranzen, H. v. Veen, Nw. Maas. straat 64a; contactsleuteltje. A. Oos ters, Havendijk 202'o: kinderbril, v. Eek. Nw. Maasstraat 8b": ring met sleutels, J. W. Nooteboom, Schiedam- sesveg 24 te Kethel; lipssleutel, mevr. Loch. v. Maanenstraat 95; staaf torons koper. Politie Rotterdam; papieren zak met fruit. Chr. Klein. Laan 1; stalen duimstok, de Reght, Dirk van Wassenaarstraat 19agroene auto- step, de Licht, patatkraam v. 't Hoff- Plein: blamv-wdtte autostep, Bruin- scx, Brugmanstraat 29; houten karre- tje v. Rij, Visserstraat 9: klein bruin hondje, v. d. Elzen. W. Frankelandse- straat 133b; gewonde postduif geringd Verkaae. Broekkade 7, Kethel: nor- temonnee met inhoud, de Beer Rot- terdamsedijk 236a; beige portemonnee met inhoud, J. Brandsema. Zalmstr 11.boodschappentas met lijfgoed v Tilborg. W. Brouwerstraat 2b; knió portemonnee met sleutel, A. v Gel- deren Goeman -Borgesiuslaan 36; be- de2ke,.ing. Walfman, v. Beverenstraat ll l _2am|shor!ogb- Huivenaar, West- dameshorloge, P. Dielemans, Zuai-tewaalsestraat 31 2nh-°we'i,G'i Ras' _,Rnflerdamsedijk 273b. herenhorloge, de Rouw. Lange Nieuwstraat 163; twist-ketting, Knot- SO reifuh 'i' w"' Vi?n Markomstraat o0 geldstuk. Hamakers. Hogenbanwe" Tob; gouden dames broche, Vroe- B.K. Laan 34. TB.ef^Y?"Auto,veihuuronderneming uit Rotterdam zal donderdagmiddag aan de Bokelweg in het Schiedams! deel van de Spaansepolder een nieuwe garage in gebruik nemen. De nieuwe vestiging beschikt over een ruime onderhoudswerkplaats voor het \vo- worHi v De 'hooW?-etel van de AVO wordt hiermee naar Schiedam ge- bracht. Garage en filiaal aan de Ke- -elaarstraat in het centrum def Maasstad blijven in gebruik. De achttienjarige havenarbeider W. J. Haverkamp uit de Eline Vére straat te Rotterdam werd dinsdag avond ernstig gewond, toen hij met zijn brommer bij de spoorwegover gang op de Oud-Pernisserweg bij de Vondelingenweg tegen een N.S.-loko- motief reed. De havenarbeider kwam naast de spoorbaan terecht en liep een sche- delbasisfractuur, een gebroken pols, een gebroken arm en een diepe vleeswond aan een der benen op. In ernstige toestand werd hij in het Dijkzigtziekenhuis opgenomen. Het ongeluk gebeurde, doordat de ha venarbeider. na eerst te zijn ge stopt voor een treinstel met tank-wa gens. dat van Hoogvliet naar Rot terdam reed, geen erg had in de lo komotief, die in de richting Hoog vliet reed. Het s.s. Waterman van de N.V. Trans- Oceaan wordt zondagmorgen ongeveer tien uur aan de Lloydkade in Rotterdam terug verwacht van de reis naar Nieuw- Guinea, waarheen het schip een contin gent militairen heeft gebracht. Er zijn op deze thuisreis slechts 64 pas sagiers aan boord 40 volwassenen en 24 kinderen afkomstig uit Hollandia Sorong en Manokwari. Het zijn meren deels z.g. Indische Nederlanders, die zich in Nieuw-Guinea hadden gevestigd. Een aantal van hen zal hier door het minis terie van maatschappelijk werk gehuis vest 'worden. De Waterman blijft een week in Rot terdam Op 31 juli en 1 augustus maakt het schip een tweedaagse zeereis met vijfhonderd jongens en meisjes, die een prijs hebben gewonnen in de door het Nederlands Zuivelbureau uitgeschreven prijsvraag. In augustus zal de Waterman twee normale passagiersreizen maken naar Amerika.

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 1