Beslissing Esso-station I wordt nog aangehouden Werf toont Koningin een wereldprimeur Parkeerterrein kost Vlaardingen 40.000 Raad Vlaardingen heeft bezwaren Kraaneiland zo hoog als Euromast Heeft Schiedam 81.000 inwoners? w ie is scnuiaige van overspel Proporties zoek... Brommer op auto Portefeuille was snel geleegd.... vlaardingen schiedam DE ROTTERDAMMER PAGINA 3 VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1962 A BE»U BFFIfifEEL Honderd meter Jammer en dagelijks SCHOOLBOEKEN AART PONTIER AGENDA VOOR VLAARDINGEN DOE-HET-ZELF-CENTRUM Vandaag Ged, Biersloof 37; - Telef. 01888-5450 |l Burg. Knappcrtldanji - Telef; 010-64500 (Advertentie) Amerikaanse Colovinyltegels nii ruim twee gulden per goedkoper. Colovinyltegels...U weet hoe ze Uw keuken, gang, huis- of slaap kamer een heel ander aanzien geven. Hoe U deze handige tegels zelf (volgens een schriftelijke gebruiks aanwijzing) kunt leggen en daar door alleen al aanmerkelijke kosten bespaart. Colovinyltegels. normaal 7.70 per vierkante meter, nu een schitterende amerikaanse kwa liteit, in de originele overzee- Verpakking, moderne tegels van 20 x 20 .cm, in uitlopende kleu ren, koopt U n£i ruim twee gulden per meter goedkoper dan normaal. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze ameri kaanse colovinyltegels, 20 x 20 cm per vierkante meter 25 tegels) in vele moderne kleuren, waar mee U naar hartelust kunt combineren, err-mm per vierkante fZtj meter voor %r Géén tëf. of schrift, best. 9 In verband met de uitvoering van werkzaamheden aan. de Rotterdamse - dijk (noordzijde)- in Schiedam tussen de Singel en de Boerhavelaan kan er vanaf maandag tot en met 15 okto ber of zoveel langer of korter als de werkzaamheden zullen duren, tet plaatse niet worden geparkeerd. Allerlei werktuigen kunnen op dit plat form dat de basis is worden geplaatst. De palen hebben een lengte van onge veer veertig meter eventueel te verlen gen tot 57 meter. De kraan is vijftig meter hoog, totaal dus meer dan hon derd meter. Elke ponton is zeventig me ter lang en 25 meter breed. Het plat form kan met een snelheid van twaalf meter per uur worden opgevijzeld. Het hijsvermogen van deze kranen is 25 ton op een vlucht van 56 meter. Een havenhoofd bestaat over het al gemeen uit zware steenblokken, die op gestapeld worden op een rug van grind. Bij de in IJmuiden te volgen werkme thode zullen de kraaneilanden aan T"|E, Vlaardlngse gemeenteraad heeft donderdagavond een bedrag van 40.000 gevoteerd, voor de aanleg van een parkeerterrein bij de Fortunavel- den. Over het desbetreffende voorstel van B. en W. was de heer J. Ver meer (c.h.u.) uiterst verbaasd. Hij zei dat er wel andere plaatsen in de stad zijn die veel noodzakelijker een goede parkeergelegenheid behoeven en kon zich niet aan de indruk onttrek- ken dat de successen van de voetbal vereniging een grote rol gespeeld heb ben om nu juist op' deze plaats het eerste grote parkeerterrein te willen situeren. 5 De toenemende belangstelling voor de wedstrijden van Fortuna is wel van in- vloed, maar niet van doorslaggevende I aard in de besprekingen van B. en W. geweest, zei burgereester mr. J. Heus- l dens. Hij stemde toe dat er inderdaad meer plaatsen zijn waar het parkeerpro bleem urgent is, maar de plannen voor zo'n gelegenheid op deze plaats zijn al heel oud. Op een vraag van de heer D. Nie- mantsverdriet (c.h.u.) antwoordde de burgemeester dat een nieuwe politiever ordening klaar ligt. Nog dit jaar zal do- ze de raad worden voorgelegd. Op het Fortunaterrein zelf, zo be sloot de raad verder, zal op kosten van de gemeente een aantal verbete ringen aan het hoofdveld tot stand worden gebracht. Na tien jaar inten sieve bespeling (gedurende welke tijd de voetbalvereniging het onderhoud der velden steeds zelf bekostigd hëeft) zijn de velden in een slechte conditie gekomen. Met de noodzakelijke werk zaamheden is een bedrag van 10.000 gemoeid. De heer B. van Vliegen (A.R.) vond het een beetje jammer dat het voorstel op dit moment op de proppen kwam (na de uitvoerige besprekingen op een vori ge vergadering over de riolering van de velden). In tien jaar tijd heeft Fortuna zelf niet geconstateerd dat de velden achteruit gingen. Hij meende wei dat het euvel nu verholpen moest worden, moest worden, maar drong er bij de raad op aan hieruit conclusies te trek ken voor de onderhoudsplicht van de velden in de toekomst. De slechte con ditie is ten slotte het gevolg van een „over-speling" der velden. De heer H. van Munster (P.v.d.a.) voerde „gebrek aan velden" als oor zaak van deze „overspeling" aan en weet dit het gemeentebestuur, maar wethouder H. K. van Minnen, die de suggesties van de heer Van Vliegen zeer waardevol achtte, ontkende dit ten enen male. „Als Fortuna niet consta teert dat er gebrek aan velden is en maar blijft doorgaan met spelen dan is „overspeling" haar eigen schuld: zij heeft niet tijdig maatregelen genomen. Dagblad „De Rotterdammer", Schie- damse redactie Lange Kerkstraat 82, tel. 65382 b.g.g. tel. 115583 toestel 51 ('b.g.g. na 18 uur 80037) alleen voor redactie-aange legenheden. Agentschap H. J. Troost, Aleidastr. 23, tel. 65451 (alleen voor klachten, ad vertenties en abonnementen b.g.g. telef, 115588). Apotheek: Nieuwland, dr. Wibautplein. Belangrijke telefoonnummers: Brand alarm 69123; politie-alarm 64S66; GG en GD waarschuwing 69290. ,Sted, Museum: Zomer tentoonstellin gen, „Het menselijk gezicht van Euro pa" (foto's); Constant .Nieuwenhuys „Nieuw Babyion"; pol. prenten van Opland (alles tot 3 sept.) (Van een onzer verslaggevers) DE Vlaardingse gemeenteraad heeft gisteren besloten, over te gaan tot de aankoop van een bronzen beeld, voorstellende een winkelende-dame-met-hond, dat zal dienen als straatmeubilering van het winkelcentrum aan het Liesveld. Een model ervan was voor de leden Van de raad in het stadhuis te bezichtigen geweest en van die gelegenheid bleek o.a. de heer D. Niemantsverdriet (C.H.U.) ge bruik te hebben gemaakt. Hij zei gisteravond in de raads vergadering dat hij een bedrag van elfduizend gulden voor deze symbolische dame nogal erg veel vond. Voor het beeld zelf kon hij geen enkele waardering opbren gen. Hij miste de proporties in deze langgerekte dame.... Bijzonder enthousiast was er overigens niemand voor. Met veel hilariteit werd het voorstel be sproken. De heer J. Vermeer (C.H.U.) vroeg naar de levertijd van de dame. Een gulle lach weerklonk op dit late avonduur (23.15 uur) door de raadzaal toen wethouder T. de Bruijn daarop moest antwoorden „ongeveer ne gen maanden". Het voorstel werd zonder stemming aangenomen, maar de heer Niemantsverdriet kreeg aantekening dat hij tegen was. Advertentie) Op het kruispunt Adri aan Pauwstraat Van Manenstraat te Vlaardingen verleen de de 4I-jarige bromfietser E. de J. donderdagmiddag geen voorrang aan een personenauto, waardoor een aanrijding ontstond. Door het uitwijken van de personenauto raakte de bestuurder ook nog een gepar keerd staande auto. De onvoorzichtige bromfietser liep schaafwonden aan het hoofd en een pijnlijke knie en pols op. ND BESTELLEN BIJ Boekverkoper Smalle Havenstraat 3 Telefoon 4304 Morgen hebben wij een speciale verkoop dubbele divanbedden. Dè oplossing voor kleinbehuis- den, U kunt het als divanbed plaatsen in de zitslaapkamer of logeerkamer, en toch kunt U steeds beschikken over 2 slaap plaatsen. Zaterdag verkopen wij deze dubbele divanbedden, serieprijs 75,-, met versterkce spiraal (het lakwerk Iets beschadigd, maar U slaapt er niet minder goed om) voor nog géén vijftig gulden. VLAARDINGEN: Amateur-festival, 20. FLORIS DE VIJFDELAAN 134 Promenade West} TELEFOON 8210 H.van H oUArtO VtAAPDfNfCIT* y, MAASarui» Van de A. W. F. Xdenburgschool (ulo school van de Ver. voor Gereformeerd Schoolonderwijs te Vlaardingen), hoofd de heer H. van Wijk, slaagden voor het Mulodiploma Joke Baatenburg de Jong, Leny Boomert. Annie Brobbel, Ineke Buitendijk, Anri van Dijk, Hannie Groe- newegen, Olga Groos. Anke van der Hoest, Willy de Jager, Leny de Jong, Ineke Jonkman. Ida Maat. Johan van der Meer, Jan de Mos. Frans Paalvast, Piet de Peuter, Trudi Poldervaart, Hein Sloots. Seina Taal, Mar Verkiel, Gerrit Verschoor en Ber Wassink. Van deze 22 kandidaten slaagden er twee voor diploma B en 20 voor A. Zestien van hen behaalden tevens het Middenstands diploma. Eén kandidaat werd afgewezen. A Onder auspiciën van.het Dynamowerk der Hervormde Gemeente te Vlaar dingen wordt zondagmorgen om negen uur een jeugddienst gehouden in de Rehobothkerk aan de Biilitonlaan. Voorganger is ds. J. J. Trouw uit Alblas- serdam en het motto van zijn toespraak luidt: „Komt het kwade óók van God?" De dienst is vooral bedoeld voor jonge ren van 16 tot 25 jaar. De route van de morgen (zaterdag) in Vlaardingen te houden Amateur drumband-concours, ook wel genoemd „koekbükkenmars". is als volgt: Afmars Hoflaan, 15.30 uur. Hoflaan Schie- damsdijk Voorstraat Rozenlaan Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze dub-' bele divanbedden, A fb Jt 80 x 190 cm, Anth. Knottenbeltsingel Plein 1940 Julianasingel Binnensingel Wm. Beukelszoonstraat Eendrachtsstraat Schiedamseweg Brug Westhaven plaats Brede Havenstraat Hoog straat Markt Waalstraat Ged. Biersloot Groen van Prinsterstraat Burg. Pruissingel Riouwlaan J. P. Coenlaan Kolpabad. De route van de lampionoptocht die maandagavond in Vlaardingen gehouden wordt luidt zo: Afmars Feestterrein Broekweg. 21 uur. dr. A. Kuyperstraat Potgieterstraat Van der Driftstraat Markgraaflaan Joubertstraat Ged. Biersloot Waalstraat Markt (défilé voor stadhuis) Hoogstraat Brede Havenstraat Westhavenplaats Brug Schiedamseweg Callen- burgstraat Oosterstraat Binnen singel Wm. Beukelszoonstraat Nieuwe Kerkplein. Vanavond (vrjjdag) wordt het zomer avondconcert op het Oranje-earillgn in de Grote Kerktoren te Vlaardingen uit gevoerd door de gastbeiaardierster mejuffrouw Ria Pieffers uit Amsterdam. Het concert is van 20 tot 21 uur. voor De 50-jarige C. H. uit Waddinxveen trok op het parkeerterrein aan de Strand weg in Hoek van Holland zijn colbert jasje aan toen hij daar met zijn auto aangekomen was om het strand met een bezoek te vereren. Op het strand echter miste hij zijn portefeuille. Hij spoedde zich snel naar zijn auto terug in de veronderstelling dat de porte feuille in de auto lag. Dit was niet zo. De portefeuille zat acher een ruitenwisser van een andere auto en het geld («10 gulden) was er uit. w Aangenomen moet worden dat bij hei aantrekken van het jasje de portefeuille ongemerkt eruit is gevallen. En om het goedkoop te houden, koopt U een éénpersoons wol matras, met moderne damast overtrokken, normale prijs •2&5CT nu voor Mm**® Géén tel. of schrift. 6eit,

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 1