Kindervakantiefeest zal met vuurwerk sluiten 1 ROTTERDAM Vierhonderd kinderen zien spel „Kiekeboe" lieten eigen werk zien SCHIEDAMS NIEUWE DOORKIJK AKKERTJES 14 15 16 \i Attractieve finale in Vlaardingen Ingelast in programma V.CJ.V. „Liefde en Vrede" gaat „juniorenwerk" beginnen Proveniersbrug is bijna gereed Nieuwe vlet voor De Hoek betaald Voor meisjes en jongens 8-12 jaar Auto bouwput in Enthousiasme in Stadsgehoorzaal ?fl Nieuw gezicht op straat SOLEX Leuke show in Harmonie-zaal Posaunenchor komt weer Brommer tegen hek m Bouw van 52 eengezinshuizen in De Hoek DE ROTTERDAMMER I li1» 1 v 1 1-3 - Trompetters Wedstrijdjes -tot? «s AGENDA TOOK VLAARDINGEN Vandaag en morgen - en dagelijks ofo DE LUXE 399.- Reorganisatie AGENDA VOdR SCHIEDAM en morgen -.en dagelijks VAKANTIE neem de veilige pijnstiller mee Prijsivinnaressen Bevolking Rotterdam verminderde (Advertentie) E PROGRAMMA J I VAKANTIEWEEK 1962 1 SCHIEDAM jj J AUG, 9 1 donderdag JULIANAPARK B.K. Laan 20.00 uur 1 Feestelijke opening van I DIERENKIJK 1 een unieke expositie van dieren en diërenbeel- den in feeërieke ver- I lichting. Tot 9 sept. elke dag open van 14-18 en I 20-23 uur. Toeg. 0.25. I 10 I vrijdag GROTE KERK 20.00 uur J| VOCAAL CONCERT door de Koninklijke ko- Ij rem: Orpheus, Rotte's 1 Mannenkoor en De Ha- ghesangers o.l.v. Jos Ij Vranken. Aan het orgelJan Schmitz. Toegang ƒ0.50. I 11 I zaterdag PARCOURS Ij PLANTAGE 14.00 uur Ij INTERN. PROF. li1 WIELERRONDE ij1 met o.a. Rik van Steen- 1 j bergen. Peter Post. Jan li' Janssen, Piet Rentmees- 1 j ter. Toegang 1.50. I 1 Maarin voorverkoop 1 V.V.V. slechts 1..IJi J dinsdag PASSSAGE I THEATER 20.00 uur 1 Hoofdstad Operette f brengt Jjj DAS I DREIMADERLHAUS j muziek Franz Schubert Jj Toeg.pr.: 2,- en 3,-. 1 j woensdag FASSSAGE I THEATER 20.00 uur 1 Een sprankelende avond 1 met Rudi Carrell en 1 Johnny Kraaijkarop. 1 TWEE SHOWS - f ÉÉN GELD'! if! o.a. The Mounties en I j te Mieke Telkamp. Ij pi Toeg.pr.: 2,- en 3,-. I w I donderdag PASSAGE S' THEATER 20.00 uur 1 BALLET RUSSE Irlna Grjebina en haar groep brengen de wilde 1 muziek, zang en dans I van Oost-Europa. 1 Toeg.pr.: 2,- en 3,-. 1 I vrijdag MUSIS I SACRUM 20.00 uur 1 Het Haags Studenten I Cabaret in een feest 1 van de lach: 1 MET HUID EN j W HAGENAAR I da 1 El o-l.v. Rinus Ferdinan- 1 au dusse. Toeg.pr. 1.50 1 nj, 1 de Kaartverkoop en plaatsbespreken1 en V.V.V. Plantage, Schiedam, TeL 66006 1 1 ja: (Van een onzer verslaggevers) A[f1?„htrt. ^«dagavond droog weer iskan Vlaardingen een attractieve tiefeest, dat is. De tocht zal om starten. sedert 28 jnli aan de uitgestelde lampionop- 21 uur op de Broek- Als de stoet in het (ranjeparfc aankomt zal daar een rchtvuurwerk een schitterend slot an twee weken vormen. comité „Jeugdvakantievreugd" eelt het vuurwerk waarvoor B. n W. van Vlaardingen nog goed- elen zuilen zich. de sluiting van Droomland vorig jaar nog herinne ren. die toen eveneens met de ont steking yan enig luchtvuurwerk paard ging. Zoals bekend, zal zaterdag in Hoek van Holland (omstreeks 15 uur) de nieuwe reddingsvlet voor de R.R.B.. waarvoor de kampeerders een actie voerden, worden overgedragen. De ac tie is succesvol verlopen, want de kos ten van de vlet zijn nu geheel gedekt. Het bestuur van de kampeervereni ging Poort van Europa" nam het ini tiatief. Met het organiseren van aller hande evenementen als feestavonden, maar ook. door het verkopen van bier glazen had men gedacht het nodige geld bijeen te brengén. Welnu de ruim 5000 gulden, hiervoor nodig, zijn er in dit zomerseizoen reeds gekomen dankzij ook een grootse fancy- gi; fair die men dezer dagen od het kam- peerterrein heeft gehouden. Deze fancy- Ifair is wel een zodanig succes geworden .dat men tegelijkertijd uit de kosten is en is er zelfs nog geld overblijft. Zaterdag zal ,s men deze motorvlet overdragen aan de gemeente Rotterdam. aan wethouder |j van sport en recreatie, de heer R. Lan- jgerak. In de recreatiezaal za! de kam peervereniging de vlet aan de wethou der officieel overdragen waarna de boot in optocht voorafgegaan door de ..R.A.Z."-harmonie naar het strand zal worden vervoerd. Ter plaatse zal de wethouder de boot in beheer geven, van de leden der Rot terdamse Reddingsbrigade die op hun beurt een demonstratie zal geven in zee. Na afloop vari deze oefening in het redden met de nieuwe vlet zal de boot weer in optocht naar het kampeerter rein worden teruggebracht. ge- lampionnenoptocht enigszins gewij zigd. Deze luidt nu: Feestterrein, Dr, A- Kuyperstraat, Potgieterstraat, v. a; Dnitstraat, Markgraaflaan, Jou- bertstraat, Gedempte Biersloot, Waal straat, Markt (défilé raadhuis). Hoogstraat, Brede Havenstraat, West havenplaats, brug, Schiedamsche- weg, Verploegh Chasséplein rond, Binnensingel, Julianasingel, Oranje- De optocht versierde fietsen, die za ndagmiddag als een van de laatste anten yan het vakantieprogramma ordt gehouden en die zich nog jaar- jks m een grote belangstelling mag erheugen heeft een speciale attractie ikregen. Aangezien de route nogal lang is en de vele belangstellenden langs de ze route niet weten, wanneer de optocht op een bepaalde plaats pas seert, heeft het comité jeugdvakan tievreugd besloten, om de optocht vooraf te laten gaan door trompet ters, die door middel van klaroenge schal de komst van de optocht zul len melden. Nadat maandagavond via een radio bericht was meegedeeld, dat de voor die avond georganiseerde lampionnen- optocht wegens de slechte weersom standigheden niet zou doorgaan, zocht dinsdagmorgen een grote Nederlandse firma contact met het comité Jeugd vakantievreugd, met het verzoek, of zij zaterdagmiddag gratis lampionnen mag uitdelen aan de kinderen, die deze avond aan de optocht zullen deelne men. Het comité heeft gemeend dit ver zoek te moeten inwilligen en deelt nu mee, dat zaterdagmiddag van 14 tót 16 uur in de visbank. waar het hoofdkwartier van het comité is ge vestigd, gratis lampionnen met stok en kaars zullen worden uitgedeeld. Eenendertig kinderen hebben dins dagmorgen -deelgenomen aan de rol schaats- en autopedwedstrijden, die in het kader van de vakantiefeesten te Vlaardingen op de Flores de Vijfde laan werden gehouden. Ondanks regen en wind hebben de jongens en meis jes anderhalf uur lang hun best ge daan om een goede prestatie te be halen, personenauto komende van de in Aangezien daar een vracht- V, uit Amersfoort Ondanks alles amuseert de Tiaar- dingse jeugd zich best tijdens de va kantiefeesten. Elke dag is er belang stelling voor bustrips en excursies, echter wisselend van aantallen, dit in tegenstelling tot andere jaren toen een meer geregelde deelneming aan de evenementen viel te constateren. Een trekpleister is thans met name de tocht naar en het verblijf op Duin- rell ia Wassenaar. De tuinder A. de Bloois heeft de eerste Golden Champion druiven op de Maasiandse veiling aangevoerd Deze druiven brachten ƒ3,85 per kg op. De eerste Yellow appelen werden aangevoerd door A. Bergwerff; deze brachten ƒ1,11 per kg op. Enige weken geleden heeft het be stuur van dev.v. MVY te Maasland een schrijven aan haar begunstigers gericht en hen erop gewezen dat de contributie van 2,50 per jaar te laag was. Het bestuur maakte tevens in dit schrijven bekend dat de contribu tie bepaald werd op 5 per. jaar. Aan een aangehechte strook kon men het bestuur kennis geven dat men met de verhoging niet akkoord ging. Men werd dan echter niet meer beschouwd ais begunstiger der vereniging. Het bestuur was gedwongen om tot deze maatregel over te gaan. Vooral na het verschijnen van het clubblad, dat aan de begunstigers buiten Maasland per post moest worden toegezonden en per jaar reeds meer aan portikos- ten kostte dan men als contributie ontving. Van de ruim 100 begunstigers zijn er slechts vier bedankjes binnengekomen, wel een betvijs dat deze voetbalvere niging gewild is. Het r.k, kerkbestuur van Maasland heeft besloten de zitplaatsen in de kerk vrij te geven, zodat in het ver volg niemand een vaste plaats meer heeft. Men hoopt door vrijwillige bij dragen, hetzelfde resultaat te berei ken als wanneer de plaatsen ver- huurd werden. VLAARDINGEN: Vakantieprogram- Stadhuis, Bezichtiging, 19.3021.30. Vakantïeprogramma: Kinderspelen voor de jeugd uit Noorden, Park Nieuwlant, 9; stadsgehoorzaal „Jeugdvarièté, 14. Kantoren Jeugdvakantievreugd, Vis- hank, Rel. 6666) en Vleeshallen Markt 'tel. 8622). 8.30—12.30 en 13-30—16.30; Stadswaag, Markt, 10—12 en 14—16.30; Grote Kerktoren, bezichtiging carillon enz 14-17;Dlverse autobustochten en rondvaarten (zie vakantiekrant); Visse- njmuseum, Westhavenkade 45, 10-12.30 en 14-16.30. Bijkantoor „De Rotterdammer" Vlaar- nrngen: Smalle Havenstraat 11 voor «a.„ adm. en adv.: tel. 6775 (b.g.g. Wor red. 6619 - b.g.g. 010-80037). yfnassluis: Kelder Raadhuis, Gemeen telijke Oudheidkamer, 1417. Kiachten bezorging, Vlaardingen, F. mongers, Boslaan 17, tel. 3345. maan- lef tQt en met vrijdag van 18.30 tot 18.30 uur. 's zaterdags van 17 tot 18 uur, Apotheek; Delta. Fl. de Vijfdelaan 112, 8858. ^Senten: W. Hagenstein. Emmastraat «S; mevrouw C. M. de Keijzer-van de P. C Hooftstraat 17: F Brongers, Kntlaan 17. tel. 3345, Belangrijke telefoonnummers: Mel- ningspost, brand en ongevallen 444, "-GD.-waarschuwing 5241. Naar aanleiding van het feit dat een te houden fancy-fair te Hoek van Holland onder auspiciën van de Hoek se Gemeenschap geen doorgang heeft gevonden hoewel de tent en de stands reeds waren geplaatst, heeft het be stuur van deze stichting meegedeeld dat deze aangekondigde fancy-fair door onvoorziene omstandigheden niet kon doorgaan. Het bestuur zal op de eerst komende openbare bestuursver- gadering (begin september) over de ze aangelegenheid verdere medede lingen doen, Veel ongerief hebben de kampeer ders in Hoek van Holland ondervon den van de stormwind en de vele re gen. Zij die in linnen tenten bivak keerden. en daarin ook met kinderen de nachten doorbrachten hebben na genoeg allen hun biezen gepakt en zijn huiswaarts getrokken. Het was inderdaad geen doen meer. Diverse tenten zijn van hun pennen gerukt en weggewaaid. Er waren er die water doorlieten, terwijl ook de grond in modder veranderde. Al was de scha de gering heeft men toch maar in gepakt om grotere ellende te voor komen. Op het caravancamp dat ge heel vol staat met caravans en lin nen tenten was het evenzo. Daar iets imeer schade en ook een wegtrekken van de zomergasten in de richting van het binnenland. Niettemin heb ben de meeste kampeerders in cara vans en kampeerhuisjes de storm kracht 9 en 10 getrotseerd. Het was eens wat anders. Met dikke jassen aan en diep in de kraag hebben voornamelijk de buitenlanders de kans waargenomen de woedende ele menten der natuur van dicht bij waar te nemen. De zee was daar om ook prachtig al was het niet aantrekkelijk lang op het strand te verblijven. Meelijdend heeft men in De Hoek de kinderen van de Rotterdamse Va kantievreugd door de koude en' natte straten zien trekken. Gedurende en kele weken in deze maand dat er da gelijks een 400 kinderen per trein naar de Hoek trokken om hieraan zee en in de bosjes veel gezondheid op te doen. Met zulk een storm en veel regen was het dinsdag bepaald niet gezond om in De Hoek te ver blijven. De kinderen, verkleumd en nat, zochten nog enige vertier in de open barakken op het gemeentelijk sportpark waar zij gemeenlijk hun maaltijden gebruiken. Twee ver keersborden zijn op de Duinweg weggewaaid van het strand is geen schade gemeld. Aan de gemeenteraad van Rotter dam is voorgesteld te garanderen de rente en aflossing van een door de stichting Natuurvriendenhuizen te sluiten geldlening groot ƒ84.500. De ze lening is nodig voor de verbou De uitslagen luiden: Rolschaatsen, grote meisjes: 1. Tine Aalberts, 2. Cis- ka Eijkelemboom; kleine meisjes: 1. Marge Plngge, 2. Corrie Bufnink; jon gens: 3e prijs Peter de Man. Autoped wedstrijd: grote jongens 1. Marrie van Dorp, 2. Kees Andricssenkleine jon gens 1. Sjaak Verkuil, 2. Kees Ham; grote meisjes: 1. Martine Verkuil; kleine meisjes: Irene Graveland; 2. Edith v. d. Berg. De leiding van het geheel was in goede handen bij de heren K. v. Don gen, P. v. Vliet en J. Metz. 7O reden op een door regen- en -1 windvlagen geteisterd plein can de Floris de Vijfdelaan de twee fina listen uit de autopedwedstrijden naar de finish. Op de achtergrond het vorige week geopende café-restaurant „Westwijk". (Van een onzer verslaggevers) Het ligt in de bedoeling, dat bij de C.J.V. „Liefde en Vféde" te Vlaar dingen in september een nieuw stuk werk zal gaan draaien, met name voor de meisjes en jongens van 8 tot 12 jaar. Men is nog druk bezig met de voorbereidingen van dit „junioren- werk", zodat de juiste uitwerking van de plannen nog niet kan wórden be kendgemaakt. Dit clubwerk zal in de week wor den gehouden; zo mogelijk voor de jongste groepen vóór de avondmaal tijd en voor de anderen direct daar na. Het bestuur van deze sectie zal althans het eerste iaar bestaan uit een zevental mensen, die elk hoofdleid(sti er van het clubwerk in de eigen wijk zijn. In het sectiebestuur zullen de hoofdlijnen van de programma's wor den besproken, die de leidinggevende personen dan elke maand in een bij eenkomst met dè clubleid(st)- ers in de eigen wijk verder uitwerken. Verwacht .wordt, dat veel jongens en meisjes plezier van dit werk zullen heb ben. Op de clubs zal dan ook veel aan handenarbeid worden gedaan enz. Het werk wordt niet gezien als een extra cóóp. tuinbouwveiling belasting voor het kader van L. en V., ROTTERDAM 8 augustus -Ja A 3.50—1 maar als een complete uitbreiding van 10.50: staand glas komkomm. 75—17—25 60—i het mooie werk met een te verwachten 15—20; 50— 14—17; <0—13—15; 35—10—12; kromme komkomm 10—22; stek komk. 10—ïl; tomaten A 2.75—3.25: B 2.70—2.93; C 2.70— 3 00: CC t.S53.10; tomaten binenland 1.50 1.00; bloemkool A 19—28; B 12—171 C 11—14; waspeen 1012; bospeen 19—24; tutn bonen 1116; stam pr. bonen 95—1.02 snijbonen 1.49 1.90; andijvie 2535; spinazize 2838 poste lein 1535selderij 2—3; kroten 8—12; uien 1417; spitskool 57. gemeente zat geen eigen jeugdwerk meer opzetten omdat de kerk haar jeugdwerk heeft gedelegeerd aau de C.J.V. In deze opzet kan van een goede taakverdeling sprake zijn. In de wijk- kerkeraad hoopt men,.dat de Hervorm de Jeugdraad en Liefde en Vrede tot een verdere uitbouw van het werk on der de jongeren zullen komen. Als voorzitter van de sectie „Junior- werk" van Liefde en Vrede fungeert de heer T. Lagerwey, Van Blankenheim- straat 114, tel. 8115. (van <een onzer verslaggevers) Advertentie t,Ktjïr, daar flati da nlauwa Solex f« dfs praeht/flt fcJmiMneombtaattat1* Sotsx nu Jonger Anders Nieuwer! j n»t voloiamstisth» koppeling. Hsnl vandaag nog da nlauwa klauranfotdap of maak vrijblijvend een proefrit bij: -SCHItOAM- AFDELING MOTOREN St. Lidninastraat 52 Telefoon «4313 Swammerdamslngel 25 Telrloon 66548 Vierhonderd» meisjes en jongens heb ben dinsdagmiddag de striemende re gen getrotseerd en de reis naar de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen onder nomen. Zij hebben daar beslist geen spijt van gehad, want zij zijn dhar ge tuige geweest van een goede jeugd voorstelling die onder de. titel „Kieke boe" ti» toneelgroep. Spelenderwijs hoeft gebracht. Het is een vrolijk spel, speciaal door de auteur Hans .Bolland voor de jeugd geschreven. De techni sche leiding was in handen van de heer C. Röntgen. i Om precies twee uur konden de kinderen het geduld blijkbaar niet meer opbrengen om nog langer te wachten. Zij begonnen dain ook ongeduldig met hun. voeten op de grond te trappelen. Het effect was prima, direct daarna ging het doek open en de spelers begonnen het spel. Het spel speelt zich in' en. rondom de boerderij vars de heer Bonestro, een arme boer, af. De .boer heeft een. prach tige boomgaard haast zijn. huis, erg verleidelijk voor een. dief. Op zekere dag komt er een dief en deze haalt alle ap- >els uit de, boomgaard.. Als hij denkt ■at zijn vangst veilig is, .kómen de boer,, zijn vrouw en de knecht het erf oplo pen en betrappen hem. Zij waren ge waarschuwd door het harde geloei van hun koe. Kiekeboe geheten. Dat is een heel bijzondere boe, alles wat er bij hem in de buurt gebeurt neemt hij goed op en wanneer de boer of .de boerin hem dan vragen stellen,, dan geeft hij antwoord door bewegingen- met zijn kop te geven. Ook de buur vrouw heeft een koe. Zij vindt baar koe veel mooier dan Kiekeboe, maar innerlijk weet ze dat dit niet zo is. Op zekere dag staat er in de krant dat er in het dorp een tentoonstelling voor koeien komt. De boer die met de mooiste koe uit de bus komt krijgt daarvoor duizend gulden aangeboden. Alle boeren uit het dorp worden opge roepen om met hun koe naar de ten toonstelling te komen. De buurvrouw voelt aan dat zij met baar' koe geen schijn van kans maakt en aidarom besluit zij om Kiekeboe ziek te maken en daarmee te bereiken dat deze niet op de tentoonstelling kan verschijnen. Dit gelukt haar inderdaad, maar een tovergodin brengt op het laatste ogenblik redding. Zij geneest Kiekeboe en deze verkeert dan In een blakende conditie. Hij gaat toch naar de tentoonstellingen behaalt daar de eerste prijs. De.buurvrouw, wist van het fantasti sche gebeuren. niets af en dacht nog' steeds dat Kiekeboe ziek was. Als zij de uitslag hoort is zij bijna ten einde raad. Het is voor haar een desillusie, vooral als zij verneemt dat haar koe door de juryleden, betiteld is als een söffcoe". Van de vele en, amusante verwikke lingen heeft de aanwezige jeugd, zeer genoten. Het spel werd door de leden van toneelgroep op een vlottenen vaar dige manier op de planken gebracht eo zij kuilden terugzien op een ge slaagde voorstelling. Bijzondér ge slaagd waren vooral het decor en de kostuums- Hiermede is weer eens be wezen dat. het Vlaardingse vakaintïe- comité een goede keus heeft. groot aantal clubleden en met nieuwe staf van leidinggevenden. Het wijk-jeugdwerk van de Westwijk van .de Hervormde Jeugdraad heeft daardoor een verandering ondergaan. De jeugdclubs voor 8-12 jarigen zijn in dertijd vanuit en in samenwerking met de wijtekerken ad opgezet. Voor de oudere jeugd meende de kerkeraad vooralsnog geen taak te hebben aange zien Liefde en Vrede een voortreffelijk stuk jeugdwerk voor deze leeftijdsgroe pen kende. Bij de reorganisatie is men nu tot de conclusie gekomen dat ook het jeugdwerk voor 8-12 jarigen onder de C.J.V. moet komen. Overigens Is er geen kerkelijke verte genwoordiging in Liefde en Vrede, een zaak, die nog door L. en V„ noch door de kerk ook zo zou worden gewenst. Wel Is de wens uitgesproken, dat duidelijk zal worden hoezeer dit jeugdwerk ook namens de kerk gebeurt. De Westwijk- Julianapark: Vakantiefeest 1962. Weth. H. Sabel opent „Dierenkijk". 21. Tennispark Spieringshoek; Wedstrijden Ned. Ver. Tennisleraren, 10—18. Dagblad „De Rotterdammer", Schie- damse 'redactie Lange Kerkstraat 82, tel. 66382 b.gjg. tel. 115583 toestel 51 (b.g.g. na 18 uur 80037) alleen - voor redactie-aangelegenheden.i Agentschap EL J. Troost, Aieidastr. 23, tel. 65451 - (alleen voor klachten, ad vertenties en abonnementen b.gjg. telef. 115538). Apotheek: Jansen, Swarrnnerdamsin- gel, hh. Van Musscbenbroekstraat. Belangrijke telefoonnummers: Brand alarm. 69123; politie-alarm 64666; GG en GD waarschuwing 69290. Sied. Museum: Zomertentoonstellin- gen, „Het menselijk gezicht van Euro pa" (foto's); Constant Nieuwenhuys „Nieuw Babyion"; pol. prenten van Opland (alles tot 3 sept.) Julianapark: Expositie dieren en die renbeelden „Dierenkijk", 14—18 en 2023 (tot 9 september). wing van het August Reitsmahuis aan de Nieuwlandsedijk te Hoek van Holland. Mevrouw Van E. kwam aangifte doen dat vannacht de sigarettenautomaat die voor haar winkel in de Prof. K. O.-laan te Schiedam staat met een scherp voor werp was opengebroken en dat de geld- lade was weggenomen. Er zaten vijftig guldens in. Ook bij de kruidenierszaak van de heer S. aan de Parallelweg heeft, men getracht de sigarettenautomaat open te breken, wat echter niet gelukt is. Wel werd de automaat beschadigd. R Gedurende het wekketnde hebben on bekenden' zich vermoedelijk met valse sleutels tóegang weten te verschaffen tot de winkel aan de Gerrit Verboorstraat te Schiedam van de bakkerij Ulrich. Uit ©openstaande kassen werd een bedrag van ƒ30 weggehaald. (Van een onzer verslaggevers) Zoals reeds in het kort gemeld, krijgt de Schiedamse Chr. Jongeren Vereniging van vrijdag 24 tot dinsdag 28 augustus weer bezoek van het Duit se Posaunenchor. Het zijn 15 jongeren, die natuurlijk hun instrumenten mee brengen en daarmee zullen optreden. Vrijdagavond arriveren de gasten, zaterdag is er o.a. in gebouw Irene een gevarieerde avond. Zondagmorgen wonen de Duitsers een dienst bij in de Duitse Kerk aan de Zwartepaarden- straat in Rotterdam. Aan deze dienst verlenen zij medewerking, maar ook diezelfde dag aan een jeugddienst in de Grote Kerk om 17 uur. Het besluit van deze dag is een maaltijd in het CJV-geboüw. Maandag 27 augustus staat in het teken van uitstapjes, waarschijnlijk o.a. naar de werf van Verolme op Ro zenburg, door het Westland, naar Ma- durodam en de Euromast. Dinsdags vertrekken de jonge Duitsers weer. Misschien zullen de Schiedammers volgen^ jaar een tegenbezoek bren gen. (Van een onzer verslaggevers) In de zaal Harmonie te Vlaardin gen werd dinsdagavond een mode show voor kinderen tot en met acht tien jaar, met zelfgemaakte kleding gehouden. Voor de jeugdige manne quins van dertien jaar en ouder was de. voorwaarde gesteld, dat zij de te vertonen kleding zelf gemaakt moes ten hebben. De deelnemers onder de dertien jaar mochten geholpen wor den door de ouders. Mejuffrouw G. D, Sparreoboom die de leiding- van deze avond had, heette verschillende leden van het vakantie comité welkom. Vooral de komst van de voorzitter van het vakantie-comité, de heer H. K. van Minnen stelde zij zeer op prijs. Mejuffrouw Sparreboom vertelde dat 's-morgens de jeugdige mannequins ken, zomer en winterblouses, zomer winter mantels en moderne lange'broe ken. Er waren drie groepen, manne- t quins van nul tot "en met vijf jaar, man-; nequins van zes tot en met elf jaar en i mannequins van twaalf tot en met acht- tien jaar. Bij de eerste groep waren er drie prijzen, bij de tweede groep vier prijzen en bij de derde rgroep waren er drie prijzen te behalen. In totaal dus tien prijzen. De mannequins werden tijdens het showen op de piano begeleid door de heer H. van Zelm. Voor eenintermez zo zorgde Jack v. d. Hoek, de eerste prijswinnaar van het festival voor amateurs. Hij veroverde met zijn zang het publiek. Het meisje Sonja startte als eerste en zij sloeg met haar nylon zomerjurkje een goed figuur.- Er vólgden daarna nog vele mannequins. De één kwam wat be- ter dan de ander te voorsehijn. Over het algemeen zijn de toiletten zeer geslaagd te noemen. Mejuffrouw Spar- DE twee wijken in het uiterste zuiden van Rotterdam, Pendrecht en Zuid- wijk. hebben sedert dinsdagmorgen een eigen politiebureau. Na de huizen, de winkels, de scholen en de kerken, kwam de politie. Pendrecht en Zuidwijk heb ben lang moeten wachten. In 1955 kreeg de dienst van Gemeentewerken de op dracht, maar pas in 1961 werd de-eerste paal geslagen. Burgemeester mr. G. E. van Walsum van Rotterdam, die de of ficiële opening van het gebouw verrich te zei in dit verband: „De overheid legt altijd het loodje bij bestedingsbeperkin gen, maar van de overheid is de politie steeds het meest bescheiden. Dat ligt niet aan de burgemeester, onder wiens verantwoording de politie valt, maar aan het wijze inzicht bij de leiding van het korps, die zich troost met de gedachte, dat de politie ook wel een keer aan de beurt komt". Waarderend sprak de bur gemeester bij de opening van dit politie bureau in een. stadsgebied, waar 160.000 mensen wonen, over de wijze waarop de Rotterdamse politie onder de zeer moei lijke omstandigheden van het ogenblik haar taak vervult. „De toekomst is ge lukkig gunstiger", zei de burgemeester, doelend op het personeelstekort. EEN opleidingsschool op wielen voor caissières is thans bij het toekomstige winkelcentrum Hoogvliet te Rotterdam gestationeerd. De mobiele school omvat een leslokaal met zeven oefehkassa's, een kamer voor het hoofd van de school en een klein keukentje. Met deze nieu we opleidingsmogelijkheid hoopt een winkelconcern nog dit jaar circa 100 ge schoolde caissières te vormen voor de binnenkort te openen nieuwe supermar kets in verscheidene plaatsen. Een van de onderdelen van het leerplan is het blind leren bedienen van de kassa. Het is namelijk gebleken dat het blind aan slaan evenals het blind typen min der inspanning en minder fouten, ten ge volge heeft. De rijdende school zal over enkele maanden uit Rotterdam ngar Arnhem en vervolgens naar Geleen rij den. Behalve als school voor caissières is de bus ook te gebruiken voor andere opleidingen en als vergaderzaal en ont vangstruimte voor eventuele sollicitan ten. TE Rotterdamzijn in juni 449 nieuwe woningen gereed gekomen, vorig jaar juni kwamen hier 589 nieuwe wo ningen gereed. In het eerste halfjaar van 1962 kwamen in Rotterdam 1.834 nieuwe woningen gereed, dus aanmerkelijk min der dan verleden jaar: in het eerste half jaar van 1961 zijn er te Rotterdam 2.674 nieuwe woningen opgeleverd. Zuid-Holland Rotterdam en Den Haag niet inbegrepen gaf een heel wat gunstiger beeld te zien: in juni kwamen daar 1.062 nieuwe woningen gereed en dat is heel wat meer dan in juni vorig jaar, toen in Zuid-Holland' 844 woningen zijn opgeleverd. Ook het cijfer over het eerste halfjaar van 1962 is voor wat betreft Zuid-Holland zonder Den Haag en Rotterdam gunstiger dan verleden jaar. Dit jaar kwamen er 6.025 woningen gereed, vorig jaar.5.335. fAduerfentiej op de kleding beoordeeld waren, j renboom gaf bij de vertoning een prima s avonds de algehele indruk van de 1 uitleg. mannequins bpeaald worden, vooral zou gelet worden op de kleuren com binaties. De jury werd gevormd door de dames L. Hartmaos en J. Tit. Zevenendertig meisjes toonden een talrijk publiek zomerjurken, winterjur- Op het kruispunt Maassluissedijk— Zuidbuurtseweg reed dinsdagavond de 56- jarige bromfietser P. M. tegen een hek dat als wegafsluiting is geplaatst. Door de regen bemerkte de man het hek te laat. Hü kwam ten val en liep enige ver wondingen op aan hoofd en linker hand. Vandaag is het 25 jaar geleden dat de heer C. de Jong bij de N.V. De Rot- terdamsche Melkinrichting in dienst trad, De heer De Jong is melkbezorger. Van mogen is hü in kleine kring van genodig den gehuldigd. Namens directie en col lega's zijn hem geschenken onder cou vert aangeboden. Op deze plaats zat het over ruim een maand zeer druk zijn. Schiedams nieuwe en kortste verbinding cen- trum-Nieuwland in wording ziet er nu nog wat rommelig uit, maar een overzicht is toch wel te krijgen. De fotograaf zag de bijna gereed zijnde Proveniersbrug en in het verdere ver schiet de Broersvest Een nieuwe doorkijk opent zich vanaf dit punt en men ziet hoe dicht het 'Voormalige "s-Graveland bij het brandpunt van de stad is gekomen. gebouw moet immers - brandweerkazerne ook - met de plaats ma- ken voor straks. het stadhuiscomplex van Ten slotte kwamen de volgende prijs- winnaressen uit de bus: Groep I 05 jaar: le prijs Marja van de Linden; 2e prijs Inga Rooza; 3e prijs Marleïntje Smit. Groep II 611 jaar: le prijs Elie Boon; 2e prijs Cobie Col- lé; 3e prijs Quimé dé Romph; 4e prijs Elly Beyer. Groep IV 12—15 jaar: le prijs Anette van Dijk; 2e prijs Bep Eigenraam; 3e prijs Ada Eigenraam. De heer H, K. van Minnen had het genoegen de prijzen te mogen uitrei ken. De jury die een moeilijke opgave had, heeft zich goed van haar taak ge kweten. Dinsdag 18 augustus wordt de Prove niersbrug officieel geopend. En Ko ningin Juliana zal op 13 september tijdens haar bezoek kennis kunnen maken met deze nieuwe route. Vóór de Landsvrouwe komt zullen reeds talloze Schiedammers de brug passe ren om de omweg, die zij nu maken, te vermijden. Het gereedkomen van de brug over de Schie, nadat ingrijpende werkzaam heden zijn uitgevoerd, is een nieuwe stap op weg naar de totstandkoming van een harmonisch stadscentrum voor Schiedam. Een volgende is, naar Schiedam mag hopen, misschien de afbraak van de RHBS (links). Dat (Van een onzer verslaggevers) Op het terrein tussen de Karwich- weg en de Rijpstraat in Hoek van Holland zullen 52 eengezinshuizen wor den gebouwd. Deze woningen, die be staan uit een woonkamer en drie slaapkamers, kunnen onderdak verle nen aan gezinnen van zeven personen. De huizen, die zullen worden overge- gedragen aan de woningbouwvereniging „Rotterdam aan Zee", zijn in de eer ste plaats bestemd voor personeel van de rijkswaterstaat, dat belast is met de uitvoering van het Europoortplan. Het werk is onderhands aanbesteed voor 916.500 aan Van Vliet en Van Duist's Bouwbedrijf N.V. De brutokos- ten zijn geraamd op ƒ972.174 en de bruto gTondkosten op ƒ310.669. De warmwatervoorziening vergt een uit gaaf van 10.400. Voor de financiering van de kosten kan de gemeente reke nen op toekennig van rijksvoorschot ten. De bruto weekhuur komt inclusief de gebruikelijke bijkomende kosten op 21.70. Aan de gemeenteraad van Rot terdam wordt voorgesteld de benodigde kredieten te verlenen. De 52 eengezinshuizen worden ge bouwd in aansluiting op de reeds vol tooide woningwetbouw in Hoek van Holland. De bevolking van Rotterdam is met 80 inwoners verminderd in de maand juni. 31 mei telde de Maasstad 731.333 zielen cn 30 juni 731.303. Deze vermindering is te wijten aan het grote vertrekoverschot, namelijk 591. Hiertegen woog het geboorteoves» schot (511) niet tegen op.

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 1