Kampeerders schonken R.R.B. nieuwe vlet wmmmmmmmm 'P u - 4ft ill Versierde rijwielen reden door Vlaardingen Maardingen kreeg er in juli 59 woningen bij Ongeluk op kermis Fouten in defensie SVV brachten HVO 2-1 zege Vakantiefeesten komen nu pas goed óp gang ff C. VAN ROON'S Vakantieweken besloten vuurwerk werd debacle Twee tankers in aanvaring De Poort van overgedragen fm: Lampionoptocht werd succes Kostbare ring kwijt geraakt m KMD wint tweede prijs MVV-serie Scooter gevallen: twee gewonden Ma ja Rioneke had mooiste fiets Thans 1378 huizen in aanbouw Zwaluwen gelijk tegen 's Gravenzande Gewond bij botsing Per 1 augustus 106*347 Simea's 1000 op de Europese wegen agenda voor DE ROTTERDAMMER PAGINA MAANDAG 13 AUGUSTUS 1962 L\.m. t v' r-f - - C AGEXM VOOR VLAARDINGEN en dagelijks Prijswinnaars SCHIEDAM vandaag eu morgen '■■•en dagelijks Na verf van de vakman rust Verdediging nubedüïcienci goedkoper ZIE DE GROTE SIMCA ADV. ELDERS IN DIT NUMMER AUTOMOBIELBEDRIJF topper onder brommers (Van een onzer verslaggevers) Het Kindervakantiefeest in Vlaardingen is zaterdag avond in het Oranjepark met een vuurwerk besloten. In grote drommen waren de mensen naar het Oranjepark gekomen om van een min of meer groots vuurwerk te kunnen genieten. Het is alle maal verkeerd uitgelopen. Van vuurwerk was nauwelijks sprake. Er werden enkele flitsende pijlen de lucht ingeschoten en daarmee was het afgelopen. Daarbij komt nog, dat alles even stroef ging. Nadat er drie pijlen de lucht in waren gegaan, dachten de aan wezigen dat het schouwspel voor-: bij was. Vele mensen verlietenj het veld en plotseling zag men dat er weer een pijl het lucht ruim inging. Al met al was dit) een grote mislukking. Omstreeks één uur in de nacht van zaterdag op zondag is op de Noord zee op ongeveer vijf mijl buiten de pieren van Hoek van Holland het bin nenkomende tankschip Caltex-Gorin- chem in aanvaring gekomen met het uitgaande Liberiaanse ertstank schip Electra. Beide schepen liepen ernstige scha de op aan bakboordzijde. De Caltex- Gorinchem kreeg een groot gat mid scheeps, de Electra kreeg een gat in het voorsteven boven de waterlijn. De Caltex-Gorinchem, die 2051 brt. meet en geladen was met olie, kwam van Odense met bestemming Rotter dam. Met assistentie van de sleep boot Gele Zee is het schip naar Nie- huis en v. d. Berg's Scheepsrepara- tiebedrijf N.V. aan dc Eemhaven ge gaan. De 10.820 brt. metende Electra was ledig. Het schip wees sleepboctassis- tentie van de hand en meerde op de uiterste Maasboei. Zondagochtend omstreeks elf uur ging de Electra naar Scheepsbouw Mij. Nieuwe Wa terweg te Schiedam. Omtrent de oorzaak van deze aan varing was vanmorgen nog niets be kend. Zondag heeft zich bij de politie in Schiedam gemeld mevrouw A. A. K.- v. L. uit Brussel, die op 28 juli een kostbare antieke ring van goud en pla tina met diamantjes bezet ter waarde van 2.000 in Schiedam is kwijtgeraakt. Zij is er vrij zeker van dat zij de ring toen in de toiletten van het café-restau rant Europoort heeft laten liggen. Een onderzoek wordt ingesteld. t De gemeente Maasland bezit een (Van onze correspondent) Zaterdag werd op het MVV-terrein aan de Kerklaan in Maasland de laat ste wedstrijd gespeeld in het kader van de nederlaagserie. Deze middag ging het om de tweede prijs. Vlaardingen 1 en KMD uit Wa teringen stonden gelijk in deze serie. De beslissing om voor deze 2e prijs te loten vonden de beide clubs niet spor tief en daarom werd een beslissings wedstrijd gespeeld. In het begin leek het er op dat Vlaardingen 1 de prijs (een beker) in de wacht zou slepen en met de rust stond men dan ook met 20 voor, doch nog juist voor het eind van de rust werd het 21. Na de rust maak ten de Wateringers al spoedig gelijk 22. doch deze stand duurde niet lang en Wateringen kwam uit deze strijd met een 52 overwinning. Door de prima leiding van de scheidsrechter werd sportief gespeeld al was het spel enigszins aan de forse kant. De tweede prijs gaat dus naar KMD 1. i De 29-jarige bankwerker J. S. die met i zijn scooter zaterdagavond over het Verpleeg Cbasséeplein reed raakte bij het nemen van een bocht met het voor wiel de trottoirband en kwam ten val. Hij moest met een kaakfractuur naar het Algemeen Ziekenhuis worden ge bracht. De 34-jarige duoberijder M. V. liep schaafwonden aan het hoofd op. (Van een onzer verslaggevers) VIJFENTACHTIG jongens en meis jes hebben zaterdagmiddag deel genomen aan de optocht van versier de fietsen, die in het kader van het Vlaardingse Kindervakantiefeest werd gehouden. Zij hebben allen ge tracht hun fiets een zo mooi mogelijk uiterlijk te geven. Enkelen zijn er uitstekend in geslaagd om met enige fantasie iets te bereiken waarbij de ogen van het publiek zouden gaan schitteren. Om twee uur zaterdagmiddag moes ten zij aan de Hoflaan te Vlaardingen voor de jury verschijnen. De jury be stond uit mevrouw E. Motz-Veldho- ven en de heren A. van de Bosch en K. P. Oosterlee. Zij hadden de moei lijke taak om uit te maken welke fiet sen de mooiste waren en wie er voor een prijs in aanmerking kwam. Naar onze mening is het drietal er volledig in geslaagd om de juiste fietsen en personen aan te wijzen. Wethouder H. K. van Minnen in deze Kindervakantie-weken in de hoeda nigheid van voorzitter van het vakantie comité had het genoegen om deze middag de prijzen te mogen uitreiken. De prijzen die alle uit waardebonnen bestonden, werden door de heer Van minnen met een toespraakje en een (Van een onzer verslaggevers) |de toot door aan een lint te trekken, T-TOEK VAN HOLLAND heeft er een [waardoor de Rotterdamse vlag van de fnrJ/Im o-cvrlöl t,!! J ia hfVP f WP (rvip 1 Dm Tim m pon rla niamira reddingsvlot bij voor de vele bad- UV küiuccuic tuBdwauu ue&U een -1»» T»„i- honderdtal woningen die wat de verf Sasten, «et geld voor dit vaartuig is betreft niet in een rooskleurige toe- j bijeengebracht door de leden van de stand verkeren. Daar de gemeentekampeervereniging „Foort van maar beschikt over een schilder is Enropa". het onmogelijk dat deze de woningen De Rotterdamse wethouder voor goeJl ÏUJ®,Daaromsport en recreatie, de heer R. Langerak, wat hef fchüdemerkaangaaTaTn5 te i „f frledmeen^n ZTtl besteden. Ér was niet veel animora£aan Rotterdamse Red- voor. Er was slechts een inschrijfbil- j dingsbrigade. De echtgenote van de jet ingekomen namelijk van de aan- j Rotterdamse wethouder, mevrouw W. nemer J. H. v. d. Ham te Maasland, iï. Langerak-Koevermans, „onthulde". (Van een onzer verslaggevers) TIE Vlaardingse woningvoorraad is in juli met in totaal 64 woningen vermeerderd, namelijk 36 woningwet woningen voor de gemeente, zestien woningwetwoningen voor woning bouwverenigingen en twaalf wonin gen In de VTije sector voor particu lieren. Door sloop zijn in juli echter vijf woningen aan de voorraad onttrokken, zodat de vermeerdering per saldo 5S woningen bedroeg. Op 31 juli waren ia totaal 1378 woningen in aanbouw: 303 woningen in opdracht van parti culieren, 981 woningen in opdracht van de gemeente en 94 woningen in gen. Deze 1378 woningen kunnen als volgt worden gespecificeerd: 288 woningen in Zuidbuurt (eerste contple van 540 woningwetwoningen volgens het systeem „Panagro-Larsen en Nielsen"); 180 woningen in Zuid- buurt (tweede complex woningwetwonin gen volgens het systeem „Panagro-Lar sen en Nielsen"); 512 woningen in Hoog kamer (complex 512 woningwetwonin- 8» volgens het systeem „Dura-Coig- et 94 woningen in Zuidbuurt (van complex van 540 woningwetwoningen woningbouwvereniging „Samenwer- Kantoren Jeugdvakantlevreugd, Vis- bank, (tel. 6666) en Vleeshallen Markt (tel. 8622), 8.30—12.30 en 13.30—16.30; Stadswaag, Markt, 10—12 en 14—16.30; Grote Kerktoren, bezichtiging carillon enz„ 14-17; Diverse autobustochten en rondvaarten (zie vakantiekrant)Visse rijmuseum, Westhavenkade 45. 10-12.30 en 14-16.30. Bijkantoor „De Rotterdammer" Vlaar dingen: Smalle Havenstraat 11 voor ma., adm. en adv.: tel. 6775 tb.g.g voor red. 010—115588, b.g.g. 010—80037). Maassluis: Kelder Raadhuis. Gemeen- telrjke Oudheidkamer, 1417. Klachten bezorging, Vlaardingen, F. Mongers, Boslaan 17, tel. 3345, maan- b°t en met vrijdag van 18.30 tot (9.30 uur, 's zaterdags van 17 tot 18 uur king")90 woningen aan de Melis Stokelaan en de Van Maerlantlaan (complex 100 eengezinswoningen, B. Sprij's Hout- en Meubelindustrie N.V.); 4d woningen aan de Claudius Civilis- laan (in het bejaardentehuis van de Ge reformeerde Stichting Bejaardenzorg) 36 woningen aan de Johannes van Bij- nenstraat en de Johannes Poststraat (complex van 36 eengezinswoningen N.V. Nationaal Grondbezit te 's-Graven- hage)50 woningen aan de Jacoba van Beierenstraat (tweekamerwoningen voor onvolledige gezinnen, firma L. Maat Zn.); 75 woningen aan de Roemer Vis- scherstraat (75 maisonnettes, N.V. Bouwbedrijf Combinatie Vier); 2 wo ningen aan de Van Hogendorplaan (administrateursvvoning en conciërgewo ning bij het Groen van Prinstererly- ceum); 2 woningen aan de Energieweg (boven bedrijfspanden Boog en Dijks hoorn. (architect A. D. de Vos): 1 wo ning aan de Claudius Civilislaan (con ciërgewoning gemeentelyceum); 1 wo ning aan de Deltaweg (beheerderswo ning in technisch- en administratief kan toorgebouw voor de ENCK)1 woning aan het Plein Emaus (boven showroom Automobielbedrijf P. A, van der Kooy N.V.); 1 woning aan de Buys-Ballotlaan (boven garage met serviceruimte J. G. van Dalen); 1 woning aan de Industrie weg (boven werkplaats Technisch Bu reau Massier N.V. te 's-Gravenhage). Op de Schiedamse kermis heeft zich zaterdagavond om 20.20 uur een onge luk voorgedaan in de zweefgondel „Pa ratrooper". Toen een van de gondels op het hoogste punt was, ongeveer 14 me ter boven de grond, brak een stang af waardoor een bakje werd weggeslin gerd. Hierdoor werd de zeventienjarige mejuffrouw F van Zijl weggeslingerd; zij zweefde over een kermismateriaal- wagen heen en kwam twaalf meter ver der met een klap op het plaveisel van de Broersvest neer. Met spoed is het slachtoffer in een boeg wegviel. De naam van de nieuwe aanwinst werd zichtbaar: „Poort van Europa", genoemd naar de actieve kampeervereniging; De overdracht van de reddingvlet betekende een groot feest aan het Hoekse strand. De Rotterdamse wet houder was luisterrijk aan de grens van Hoek van Holland ingehaald door een oude Fordauto en een legertje scooters en brommers. A/A de officiële overdracht is de reddingvlet, omringd door het bestuur van „De Poort van Europa" en vele vakantie gangers, naar het strand gereden. De voorzitter van de R.R.B. heeft ten slotte een hartelijk woord van dank ge sproken en er nogmaals op gewezen hoe onmisbaar ook deze boot zal zijn. De viet was langzamerhand hard no dig. Want het gedeelte van het strand, - dat door het publiek in gebruik is Se-1 als oyerwiixaar het strijdperk zouden „Het is de klap op de vuurpeil", zei nomen is aanzienlijk groter geworden' jffi,?:* sympathiek gebaar aan de kinderen overhandigd. Er waren drie categorieën fietsen, de orginele fietsen, de met bloemen ver seinde fietsen en de fietsen die met pa pieren versierselen getooid waren. El ke categorie werd apart beoordeeld. De prijswinnaars zijn: Orginele fiets: le prijs Maja Rioneke; 2e prijs Mariane van Spronsen; 3e prijs Bram Driessen die als visser verkleed was; 4e prijs Els van Veghi (als rood kapje); 5e prijs Teunie van Ekelenburg; 6e pi ijs Cobie Colley; 7e prijs Ella Lui- telingen, In deze categorie werd de pen ning van de Vlaardingse gemeenschap behaald door Hermina Smit. Met bloemen versierde fietsen: le prijs Ada Huis; 2e prijs Marian Donker; 3e prijs Ingrid Pellaarts; 4e prijs Ineke de Jonge; 5e prijs Marie Heemskerk; de penning van de Vlaardingse gemeen schap kwam in handen van Els Troos ter. Met papier versierde fietsen: le prijs Fia Hoogendijk; 2e prijs Hennie Schotel; 3e prijs Marijke Groen; 4e prijs Ria van de Hoeven; 5e prijs Martina Verkuil; 6e prijs Kora de Bruin; 7e prijs Miekg Hoogerwerf; 8e prijs Tim Stam; 9e prijs Elly Koster. De penning van de Vlaardingse gemeenschap kwam in het bezit van Joke Hoogerrwerf. Voor de troostprijzen kwamen in aan merking: Marja en Helma Mostert; Jo ke Schenkel; Marian Bestenburg; Net tie Bravenboer en Bram Breedervéld. Tijdens de optocht door de stad wer den de fietsers voorafgegaan door tam boer en trompetterkorps „Liberty". (Advertentie) (Van een onzer verslaggevers) EEN COMBINATIE van het Schie- damse S.V.V. heeft op het Zuid buurt-sportcomplex tegen H.V.O. moeten ondervinden, dat de Oranje hemden een ploeg hebben, die zich niet zonder meer de wil van een te genstander laat opleggen. Eigenlijk werd verwacht dat de rood-groenen wethouder Langerak in zijn toe spraak, „dat deze jonge kampeerver eniging na verschillende initiatieven ineens kwam met het plan geld in te zamelen voor een reddingvlet met een sterke motor ter beveiliging van de zwemmers en baders in zee. De jonge vereniging, die zwaar heeft getild aan de taak, die ze zich oplegde het benodigde geld bijeen te krijgen, blijkt een bruisende levens vatbaarheid te bezitten." Tot grote vreugde van de leden van „Poort van Europa" kon de heer Lange rak dan ook meedelen, dat de kam- peercommissie van de Raad voor de Lichamelijke Opvoeding heeft besloten een afgevaardigde van de vereniging toe te laten. De „Poort van Europa" heeft ziehj zeer moeten inspannen voor de red-i dingvlet. Tijdens de Pinksterdagen was j er een actie met een draaiorgel, die een! succes werd. Ook de verkoop van bier-! glazen slaagde: er gingen er 4.000 de! deur uit. En tenslotte maakte een goed opgezette fancy fair het bedrag vani ruim een mille, dat nodig was voor „De Poort van Europa" vol. „De Poort van Enropa" zal de tweede reddingvlet zijn van de Rotterdamse' Reddingbrigade aan het Hoekse strand en met de tomboot de „iDïrk van denj Burg" het derde vaartuig in zee. I de laatste jaren. /~ÏM te tonen hoe dankbaar hij was voor het geschenk aan de Rotterdamse Reddingbrigade klcrm de Rotterdamse wethouder van sport en recreatie, de heer R. Langerak, in de boot Apotheek; Van Hogendorp, Van Ho-; auto naar het Gemeenteziekenhuis ge- ïendorplaan 129a, tel. 4233. .„^Senten: W. Hagenstem, Emmastraat 103; mevrouw C. M. de Keijzer-san de Me, P. C. Hooftstraat 17; F. Brengers. Boslaan 17, tel 3345. Belangrijke telefoonnummers: Mei- origspnst, brand en ongevallen 444. u.G.D.-waarschuwing 5241. Terr. Gerrit Verboonstraat, CJ.V.-fes- uval m. verm. gelegenheden, 19.3022.30. V akantiefeest; Passage theater. Das weimaderlhaus, 20. Terr. Gerrit Verboonstraat, C.J.V.-fes- hval m. verm. gelegenheden 19.3022.30. Dagblad „De Rotterdammer", Schie- aamse redactie Lange Kerkstraat 82, ö- 66382 b.g.g. tel. 115583 toestel 51 w.g.g. na 18 uur 80037) alleen voor «factie-aangelegenheden. Agentschap H. J. Troost, Aleidastr. J' 65451 (alleen voor klachten, ad- j'jtenUes en abonnementen b.g.g. telef. Apotheek: Gouka, Hoogstraat 29. Belangrijke telefoonnummers: Brand alarm 69123; politie-alarm 64666; GG GD waarschuwing 69290. Ste6, Museum: Zomertentoonstelün- S®, „Het menselijk gezicht van Euro- (foto's); Constant Nieuwenhuys •Jnemv Babyion"; pol. prenten van upland (alles tot 3 sept.) Julianapark: Expositie dieren en die- renbeeiden „Dierenkiik", 14—18 en 20-23 «tot 9 september). bracht maar daar kon niets anders wor den geconstateerd dan dat mejuffrouw Van Z. schaafwonden aan heup en bo venarm had opgelopen. De afgebroken gondel is door de politie in beslaggeno men voor nader onderzoek. Deze at tractie is voorlopig gesloten tot een na dere beslissing. TN Schiedam is het feest, vakantie-jvuld geweest en de worstkraam verkocht 1 feest. Zaterdag is het vakantiepro-b'i tientallen warme worsten. Vanavond gramma pas goed gaan draaien. Hetjrec?t C'G de pianist Paul was bijzonder druk in de straten 's Middags de „ronde" en 's avonds het eenvoudig maar gezellige verlichte Broersveld en de lichtkroon op de Koemarkt, lokten het publiek de straat op. Alle terrasjes waren vol. Hoewel de kennis de grootste trekpleister was, trok het C.J.V.-festival aan de Gerrit Verboonstraat 's avonds niet minder publiek. Een enthousiaste heer P. Pleizier be diende het rad van avontuur waar aan trekkelijke prijzen waren te winnen. Tegen de avond gaf hij deze plaats over aan e enandere C.J.M.V.'er. In de grote tent werd er onder de pittige muziek van de Vlaardingse band „The Flying Aroows" gedanst. In het begin van de avond lukte het. niet zo de dansers in de tent te lokken. Het bleek dat de geheel geopende tent te veel kijkers en te weinig dansers trok. Toen het tentzeil voor de helft was neer gelaten werd de belangstelling groter. Tot laat in de avond hebben jong en oud zich gewaagd aan de dans. Het terrasje aan de Lange Haven is de gehele avond ge- de Jong op. Zijn muziek wordt met een ritmegroep ondersteund. Ook de andere evenementen zoals Dierenkijk en de Hengelwedstrijd in het Beatrixpark trokken veel publiek. Die renkijk (hoewel door enkele tegenslagen nog niet helemaal gereed) trok zaterdag reeds tweeduizend kijkers. Een respec tabel aantal, dat. als het weer goed blijft, in de komende weken wel sterk zal stijgen. Het aantal mensen dat de expo sities in het Museum bezocht viel zater dagavond iets tegen, het weer was mis schien daarvoor iets te mooi. Ook van avond (van 19.30 tot 21.30) is het museum nog geopend. De komende dagen alleen overdag. De tentoonstellingen. Het menselijk gezicht van Europa, Nieuw Babyion en Politieke prenten van Opland, zijn zeker het bekijken waard. l De avondeveneraenten staan midden in de belangstelling. Zo is de show van Rudil Carrel! en Johnn;; Kraaijkamp voorl woensdag reeds uitverkocht, evenals dej kindervoorstelling voor woensdag» Voori de andere uitvoeringen en voorstellingen zijn nog enkele toegangskaarten ver krügbaar. Brand voor de laatste maal de Duit hanteerde, had de thuisclub een 21 overwinning behaald. Een zege, die hen zeker wel toe kwam want ongetwijfeld vertoonden de Havenmensen het beste spel. Bij de Schiedammers ontbrak het aan enthousiasme, terwijl over het alge meen te zelfzuchtig werd gespeeld. Daar stond tegenover dat H.V.O. een vrij hechte verdediging had waarin aanvoerder Michel excelleerde. Toch waren de doelpunten eigenlijk „pre sentjes" van de S.V.V.-doelman Ra demakers (ex-G.TJB. die een onbe trouwbare indruk maakte. Tien minuten waren er gespeeld toen iArie van Oosten, na fraai aangeven van Den Engelsman, zich vrijspeelde j en een tam schot gaf, waarbij de bal j ontglipte aan Rademakers, die zich verkeek, 10. Met de vrij harde wind in het voordeel bleef H.V.O. het meest in de aanval, maar goede schoten ble ven uit; men probeerde het met af standsschoten. die slecht gericht wa ren. Arie Schipper werd in de voorhoe de van de thuisclub danig gemist en daardoor ontbrak ook het verband. Hofman, die op de middenvoorplaats opereerde betekende echter een voort durend gevaar voor de Schiedammers; hij bleek over een goede balcontrole te beschikken en durfde ook te schieten. Bovendien bleef hij steeds doorzetten en. daarbij had hij succes toen Rade- makers in de 23ste minuut de bal even losliet, waarvan hij profiteerde door de bal in het (verlaten) doel te trappen, 20 dus. Het zag er naar uit. dat H.V.O. de voorsprong nog voor de rust zou ver groten, maar een hard schot van Arie van Oosten deed de bal van de paal terugkomen. Den Engelsman ving de ba! op en schoot linea recta op doel af, maar ditmaal treffer in de weg. stond de lat een (Advertentie "DE KROON" Eendrachtstr. 29 - Tet. 2755 "'T VERFCENTRUM" Hoogstraat 48 - Tel. 4153 "DE GOÉDE HOEK" n.v. Floris de Vijfdelaan 134 (Promenade West) Tel. 8210 Na de rust bleek al gauw dat S.V.V. uit een ander (uiteraard Schiedams) vaatje ging tappen. De middenlinie met Lubbens als centrale figuur zette de rood-groene voorwaartsen aan het werk, maar Hattem en Boon waren niet ge lukkig met hun schoten, terwijl doel man Vink van snel ingrijpen wist en steeds in actie was. Het Schiedamse offensief hield lang aan, maar het verrassende element bleef uit en te weinig variatie werd ver- j toond in het spel. Eddij Boon kon enke-1 ie malen goed doorbreken, maar er j werd te lang gewacht met schieten waardoor een H.V.O.-been steeds (zij j het op het nippertje) redding kon bren gen. Teamleider Köneman bracht nog een wijziging aan in de rood-groene ge- lederen en dit had tot gevolg, dat On- verwacht zijn naam. eer aan deed toen hij in de 35ste minuut totaal onver- waehts de stand op 21 bracht, na zich eerst keurig te hebben vrijgespeeld. Even zag het er naar uit, dat de ge- lijkmaker zou komen want met de wind als bondgenoot werd het H.V.O.- doei onder vuur genomen. Een kanon-1 schot van Boon zou ongetwijfeld de ge lijkmaker hebben betekend als Vink de bal (in de 43ste minuut) niet uitstekend over de lat zou hebben gewerkt. De daaruit ontstane hoekschop bracht even min resultaat op. Een gehandicapt Zwaluwen-team heeft zaterdagmiddag een nuttige oefenwed strijd gespeeld tegen 's-Gravenzande S.V. Bij Zwaluwen was het doelman De Pee, die zich als een waardig opvolger toonde voor Dick v. d. Reyden die naar S.V.V. Is vertrokken. Talrijke ma len kreeg hij gelegenheid zijn talenten te tonen. De Vogels troffen het niet, dat juist de middenlinie verstek moest laten gaan. want Van de Berg, Westerdijk en Van Ree waren verhinderd. De re- serves hebben echter hun uiterste best gedaan om met Zwaluwen een goed figuur te slaan. Tien minuten waren er gespeeld toen Van Dam de score opende, want zijn goed gerichte kop bal bracht de stand op 10. De gasten kwamen echter meermalen j voor het Gravenzandse doel en in de 40- ste minuut strafte Jac. Langendoen een blunder van Job. Vos af, door de par- tijen op gelijke voet te brengen 11. Het betekende voor de, Vogels echter vreugde van korte duur want nog voor de rust inging nam de thuisclub een voorsprong, dank zij een treffer van L. Vos. zodat met de stand 21 de rust inging. In de tweede helft heeft Zwaluwen het accent op de verdediging moeten leggen, want legio waren de aanvallen van de -thuisclub. Zoals gezegd verkeer de De Pee in uitstekende vorm en voor kwam hij een nederlaag. Gerrit Bom mel, die bij Zwaluwen in de voorhoede opereerde kon het net niet vinden even min Van Veen (ex-H.B.S.S.L van wie verwacht werd. dat hij wel een doelpunt zou maken. Kort voor het eindsignaal kwam de ge lijkmaker (22) nog en wel van de voet van midvoor Wolf. Dinsdag begint er een speciale verkoop van een grote partij' venstervallen git de series van rond de driegulden, voor minder dan de helft van de normale prijs. Broderie vensterval, van dub beldraads marquisette met rijk geborduurde rand (norms!t prijs 3.20^ Polyester vensterval, inge weven dessin met kleureffecten, van 2.98. Terlenka marquisette ven» sterval met ruim geplooide volant, van 2.85. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze drie soorten vensterval,- door elkaar voor één prijs, per meter voor Cèèn tel. of schrift, best. (Van een onzer verslaggevers) Op het kruispunt Schiedamseweg- Parkweg ontstond zaterdagmiddag een aanrijding tussen een motorrijwiel en .een personenauto. De 24-jarige monteur Als gevolg van een stoeipartijtje w. C. S. reed met te grote snelheid brak een spiegelruit bij de heer Veld- jvan de Schiedamseweg de Parkweg op, hoen aan de Stationsstraat te Maas- l waarbij hij op de rechter rijbaan te- land. Niet alleen de enige vierkante recht kwam. De bestuurder van de per meters grote ruit moest als schade sonenauto kon een aanriiding niet voor- geboekt worden, maar ook de gordij- i komen. S. liep verwondingen aan de nen werden vernield. De dader kon rechter voet op. De 27-jarige duoberij- worden gevonden. WA-verzekering der S. P. L. uit Tilburg werd eveneens dekt de schade. i aan het rechterbeen verwond. SIMCA DEALER VOOR VLAARDINGEN 2e VAN LEYDEN GAELSTRAAT 18 Tel. 010—69896 01898—3600—3601 VLAARDINGEN Puch is esn ander woord voor topprestatie. Dat merk }e meteen bij het starten van de motor. Die pittige motor, zo pit- 'tlg als de aanzwellende roffeisvan een drum-so lo. Vraag een gratis proef rit bij: Vraag óók om de PlfCH-kieu- renfólder met de leuke jaxtt- verrassing. Keuze uit vier sublieme modellen. Afd. Motoren St. Lidulnaslraat 52, Telefoon 64313 Betaling desg$w. in overleg. 's Middags om half twee stonden aan de Visbank te Vlaardingen tien lieftalli ge meisjes van het Nederlands instituut voor bedrijfsassistentie lampions uit te delen. Een grote sigarettenmaatschap- pij heeft het bestuur van het vakantie comité als propaganda vierduizend lam pions voor de op zaterdagavond te hou den lapipionoptocht aangeboden. De kinderen waren voor de Visbank opgesteld. Tussen twee en vier uur zijn er achtentwintighonderd lampions uitge reikt. 's Avonds om half negen vond de verdere uitreiking plaats. In totaal wer den er ongeveer vierduizend lampions uitgedeeld. 's Avonds om negen uur vertrokken ongeveer vijfendertighonderd kinderen aangevoerd door het tamboer- en trom petterkorps Liberty en met een lampion ;n de hand van het feestterrein aan de Broekweg. Het was een kleurrijk ge zicht de stoet voorbij te zien marche ren. Men zag verschillende vormen van lampions en verschillend van kieur Op enkele was een leuke spotprent aange bracht. Honderden belangstellenden stonden langs de straten, lanen en wegen te wachten op de komst van de kinderen Op de markt volgde een def;lé dat de burgemeester rar. J. J. Heusdens fhet zijn echtgenote, enkele wethouders en raadsleden afgenomen hebben. Tegen tien uur had de stoet, het Oran jepark bereikt. Het was een feeëriek lichtspel toen de kipderen door het don kere park liepen. Allen waren in af wachting van het vuurwerk dat 20U ko men. Het was jammer voor het publieli dat het zo tegenviel.

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 1