Grandioos vuurwerk was einde van feestweek jan Hoogstad winnaar tenniskampioenschappen Bloemencorsokle mooier Marsen van drie orkesten BEDIENDE OPSLAGPLAATS SCHOOLBOEKEN BENODIGDHEDEN OOSTERGOEKKANDfL" ROTTERDAM Rotterdammer [Schiedam nu weer nijvere I werkstad Dank aan Schiedamse Gemeenschap „Archeologische dag" geslaagd MAANDAG 20 AUGUSTUS 1962 PAGINA 3 Wordt donateur Bestelt (Ju Van Hogendorplaan 83 a GEREGELD ADVERTEREN BEZORGT U EEN GOEDE NAAM Extra toezicht KUNSTMARKT (I) KUNSTMARKT (III) dutotoeSlbrefiie zuiver* woüïen stoffen AGENDA VOOR SCHIEDAM ...en tidi!olijks slechts, J§ mm '!0E'KSOONV EeVd^ch"£sti;:2?; ^TiBK 17$5 'i£-vERFCENtiuiMrt- Hoogstraat 4tf- Tel. 4153 "OEGOEDE HÓEK".n.v. Fiqrts'dc Vijrdèlaan i34 - (Promenade Wést) Tel. 82t0 Bij hei bedrijf gemeentewerken, afdeling magazijn kan geplaatst worden een voor het verrichten van huish, werkzaamheden J Plaatsing kan. geschieden: op de verpleegafdelingcn, J in de keuken in het internaat 2 op het laboratorium. J Salaris naar Jecftijd tot een maximum van ƒ75.60 bruto per week 3% tijd. toeslag event. huurcompensatie. 2 Sollicitaties te richten aan het hoofd huishoudelijke 2 dienst Hofsingel A. 2 lukten en alle boeiden en ontlokten vele ah's en oil's. De stukken werden onderbroken door een stortvloed van vuurpijlen. Die pij len die hun kleurige vonkenregen niet aan het pubiiek wilden tonen ontploften met luide, soms zeer luide knallen, waarop het wel oorlog leek aan de Viaardingerdijk. Vooral de jeugd vond dit bijzonder interessant. Maar het merendeel der pijlen schoot vuurspuwend de lucht in. Er waren zelfs enkele ,,drie-traps-ra- ketten" bij die in drie delen explo deerden. Het slotstuk was van de Schiedamse Gemeenschap zelf. Er stond met vurige letters geschreven: Wordt donateur. De ze letters werden de toeschouwers ge toond met molentjes, watervalletjes en uit het stuk opschietende kleinere vuur pijlen. Loon afhankelijk van leeftijd en ervaring, variërend van 387,23 tot 410,71 per maand. Hierboven kan een verdienstebeloningspremie van 0 tot 12% worden toegekend met een gemiddelde van 8%. 45-urige werkweek. 4% vakantie-toelage. Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad in te zenden aan de afdeling perso neelszaken. stadhuis Vlaardingen. Het vuurwerk was achter dc rug maar het Schiedamse feest ging nog de gehele avond door. De drie orkesten begonnen onmiddellijk na afloop weer aan een mars door de stad om de feest vierenden weer terug te brengen naar de andere plaatsen waar feesi was te vieren. Maar vanmorgen was het afge lopen. EN BIJ DE N.V. CHEMISCHE INDUSTRIE SYNRES Slachthuisweg 30, te Hoek van Holland, vraagt wegens uitbreiding van haar productie ENIGE TELEFOON 5300 VLAARDINGEN Voor hen die geschikt blijken te zijn is er, door de snelle groei van het bedrijf, de mogelijkheid snel een goede positie te verwerven. tie zorgt. Voor de winkels aan de over zijde (het opgebroken gedeelte) kan het iaden en lossen zonodig geschieden via het afgesloten gedeelte van de rijbaan, al naar gelang de werkzaamheden zijn gevorderd. In speciale gevallen dient ook weer assistentie van de verkeerspo litie te worden ingeroepen. Aanmelden dagelijks van 9 tot 5 uur: des avonds na telefonische afspraak. Tel. 01747641. Omdat het verkeer dus tweemaal de trambaan moet kruisen zal op die krui singen de geheiedag extra politietoe-| zicht zijn. Zouden stagnaties optreden] op de Rotterdamsedijk dan wordt hetl verkeer naar Rotterdam over de Buiten-j ■havenweg omgeleid. Deze route is met] pijlen aangeduid. Het verkeer uit Roi-I terdam kan eventueel worden omgeleid via Van Deventerstraat naar Nieuw Ma- thenesserstraat en Maasdijk. Ook deze! route is met borden aangegeven. i Zouden de stagnaties grotere om vang gaan aannemen dan zal de politie van het Marconieplein in Rotterdam het verkeer naar Schiedam via de Fransse- laan omleiden. I T\~E Schiedamse feestweek is op de laatste dag aangevuld met een voor Schiedam nieuwe at tractie: een kunstmarkt op het pleintje voor het museum aan de Hoogstraat. Er was veel eer lijke belangstelling, van liefheb bers (links). Ook waren er men- sen die er nauwelijks in waren geïnteresseerd en die liever een Rembrandt zien of iets derge lijks. Over smaak valt niet te twisten alhoewel smaak wel valt te veranderen nadat eerste be grip is bijgebracht. Initiatiefnemer Hein de Kos ter moest toen de laatste lootjes van de loterij niet te vlot wer den verkocht op een krukje gaan staan om de lootjes per opbod te verkopen. Hein deed tegen de achtergrond van het museum wat Romeins aan. Misschien voelde hij zich op dat moment een beetje Brutus wachtende op een Maecenasal leefden die twee niet in dezelfde tijd en in hetzelfde land. Hein wachtte dan ook tevergeefs... kennend. Hij vond het wel jammer dat er zo weinig werd gekocht. Hij probeerde het bij de belangstellenden dan ook aannemelijk te maken teke ningen die nu op de markt voor f 75 te koop waren de andere dag zeker niet beneden de f 175 zouden worden verkocht en dat die 75 zelfs voor een markt veel te laag was Horgen houden wij een één- daagse verkoop van dubbel- brede najaarsstoFen voor een prijs die U beslist nooit voor mogelijk hebt gehouden. Dubbelbrede stoffen, zuiver wol len najaarsstoffen w.o. flausch, bouclé, duffe! en vele fantasie- stoffen, voor pakjes, mantels, japonnen en rokken. Een unieke aanbieding zuiver wollen dubbelbrede najaarsstof fen voor minder dan de halve prijs. Advertentie TN Rotterdam is zaterdagmiddag het mooiste bloemencorso sinds jaren voorbijgetrokken. Na de kritiek op de corso's in 1959, 1960 en 1961 heeft de Stichting Rotterdams Bloemencorso het besluit genomen minder reclame en geen vracht- en tankwagens te la ten meerijden. Het corso was daardoor weliswaar kleiner dan andere jarenmaar het talrijke publiek langs de route was het er roerend over eensdat het bloe- rnenfest.ijn deze keer een succes was geworden. Burgemeester mr. G. E. van Walsum en vele autoriteiten sloegen het bloe mencorso op de Parkkade gade. De zeilschepen, die aan de Ta 11 Ships Race hadden deelgenomen, vormden een prachtig decor. De praalwagen van Wilton-F ij en oord (schip met zeemeer min en Neptunits) kreeg de eerste prijs en een ereprijs. De kleurrijke stoet, die vijf uur lang door de straten van de Maasstad trok, bestond uit 12 praalwagens, 32 perso nenauto's en vijf scooters. De duizen den, die het corso gadesloegen hebben de Rotterdamse verkeerspolitie nogal voor problemen geplaatst. Zo kreeg de stoet op het Burgemeester Meinesz- plein een aanzienlijke vertragingi door de drukte. De verwachte stagnaties 0]j de tram- en buslijnen vielen nogal mee: De RET noteerde een oponthoud van maximaal een kwartier. (Veii een onzer verslaggevers) Zaterdagmiddag heeft prof. W. Glas bergen in één van de zalen van de Ma- ranathakerk in de Westwijk te Vlaar dingen voor de leden van de archeologi sche werkgemeenschap westelijk Ne derland die aan Vlaardingen een be zoek brachten, een causerie gehouden over de bodemvondsten en opgravings werkzaamheden in het westelijk deel van Vlaardingen. Er waren veel belangstellenden naar Vlaardingen gekomen om getuige te kunnen zijn van de bewonderenswaar dige opgravingen die zijn gedaan. Want zij kregen niet alleen een causerie te horen, ook kregen zij een rondleiding- langs de verschillende bouwputten. Vooral het met zorg uitgegraven ge deelte van de oeverwal van de kreek welke in het latere steentijdperk ter hoogte van de Ary Koplaan heeft ge lopen en waar verleden week een huis is blootgelegd uit het neolithicum (2500-2000 voor Christus) trok veel aan dacht. Enkele assistenten van prof. Glasbergen gaven daarbij de nodige uitleg. Naast dit alles was er ook nog een kleine tentoonstelling. In één van de bouwketen lagen vele voorwerpen die opgegraven zijn, tentoongesteld. Daar het droog weer was, kon men de af scheidingen in de bouwputten goed waarnemen. De. -excursie van de A.W.W.N. moge dan ook goed geslaagd heten. Dagblad ,,De Rotterdammer", Schie damse redactie Lange Kerkstraat 82, tel. 6G3H2 b.g.g.tel. 115383 toestel 51 (b.g.g. na 18 uur 80(137) alleen voor redactie-aangeiegcnSicdcn. Agentschap II. J. Troost, Aleidastr. 23, tci. 6o451 (alleen voor klachten, ad vertenties en abonnementen b.g.g. telel 115588). Apotheek: Het Gouden Hert, St. Lidui- nastraat 58. Belangrijke telefoonnummers: Brand alarm 69123; politie-alarm 64666; GG en GD waarschuwing 69290. Sted. Museum: Zcmertentoonstcllin- gen, ,.Het menselijk gezicht van Euro pa^' (foto's); Constant Nieuwenhuys „N;euw Babyion"; pol. prenten van Opland (alles lot 3 sept.) Grote Kerk. Beklimming toren, 14-16. Julianapark: Expositie dieren en die renbeelden ..Dierenkijk", 14—18 en 20—2| (tot 9 september). Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze modieuze zuiver wollen najaars stoffen, in vele kleuren en des sins, één dag a per meter voorjsSyft

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 1