Nieuwe ladder auto voor Schiedamse brandweer Subsidie voor culturele instellingen verruimd Kinderspeelplaats bij Kethelse r.k. school. Garage Van Dalen N.V. Geen winst voor PPSC en GTB Oude wagens uit 1930 en 1936 Ook nieuive brandspuiten voor eKthel BUIS BALLOTLAAN 4 TEL. 8700 Schiedams zaterdagvoetbal NOAD verrastte tegen UTTC Nieuw vak aan techn. school agenda voor Vaststelling aan college Ben¥? V oor stel aan gemeenteraad: Twee keer ingebroken SVC begint met thuiswedstrijden kijken bij de Klerk ppË ROTTERDAMMER MAANDAG 15 OKTOBER 1962 f38.50 f48.50 f59.50 ■S 80 x 190 f56.80 DEKLERKtZN U vraagt er en slaagt er SUBSIDIE BOEKENKAST „DE KUNST" SCHIEDAM Vandaag - - en morsen en dagelijks.... ACH-EN-WEE Incidenteel Verkeerslichten op de kruising Rotterdamsedijk- Matlienesserstraat DINSDAG 16 OKTOBER 1962 des namiddags 2.30 uur heeft de officiële opening plaats van ons modern ingericht GARAGEBEDRIJF» annex CALTEX BENZINE STATION Schoolorkest gaf concert in Gerefrusthuis Symphonisch Kamerorkest concerteerde in het Schiedams Museum Geen voorrang: scooter op auto Voor de competitie overgangsklasse ontving het Schiedamse N.O.A.D. afge lopen week U.T.T.C. uit Utrecht. Deze ontmoeting heeft N.O.A.D. tegen veler verwachtingen in met 64 gewonnen. Ondanks het gemts van Henk Aben (hij iverd voortreffelijk vervangen door Kees Marijnen.) wisten de Schiedammers de eerste twee kostbare punten binnen te halen. Te meer kostbaar omdat dit sei zoen in de landelijke competitie de vier onderste teams ineens degraderen naar de afdeling eerste Was. In het duel tegen de Utrechtse spe lers bleef Arnold Braak evenals in de vorige wedstrijd weer ongeslagen. Hij won zijn drie partijen in twee game's. Het dubbelspel dat hij speelde met Kees Marijnen ging net in de derde game verloren. Marijnen wist twee overwin ningen te boeken en Cor Joustra bracht met zijn ene winstpartij juist het puntje dat nodig was om met 64 de balans defnitief in het voordeel van N.O.A.D. door te laten slaan. Vrijdag gaat N.O.A.D? naar Utrecht om daar S.V.E. 2 te ontmoeten. Dit team, een onderafdeling van de suppor tersvereniging Elinkwijk, betaalt zijn spelers. De drie spelers krijgen bij een everwinning vijf gul-den. Er zijn heel w-at spelers yan naam naar S.V.E. ge gaan en zo is het nu dat Bertus v.d. Spek een speler die jarenlang voor het Haagse Wxbo 1 uitkwam in de ereklas se nu in S.V.E. 2 speelt dat uitkomt in de overgangsklasse. De Schiedammers zullen het dus zwaar te verduren krijgen daar in Utrecht. In het N.O.A.D.-team zal Henk Aben de plaats van Marijnen innemen die dan verhinderd is om te spelen. Het Noadteam heeft echter in het verleden wel eens meer bewezen dat het tegen sterke tegenstanders zeer goed voor de dag kan komen. Mogelijk is dit een sti mulans om. tegen S.V.E. 2 de zaken eens Stevig aan te pakken. Als Cor Jou stra dan ook weer zijn oude vorm te pakken kan hebben, want die heeft hij momenteel nog niet, dan beloofd het een spannende wedstrijd te worden. Aan de Technische School voor Schie dam en omstreken, mgr. Nolenslaan, zal les worden gegeven in het vak gas-, waterfitten en loodgieten. B. en, W. van Schiedam vragen de gemeenteraad een „nodigverklaring" voor het oprichten van dit vak te willen toestaan. Deze no digverklaring is noodzakelijk ingevolge artikel 25 van de Nijverheidsonderwijs wet. Het bestuur van de vereniging De Technische School voor Schiedam en Omstreken heeft het gemeentebestuur om die verklaring verzocht. De Stichting Gawalo uit Den Haag. waarin werkgevers- en werknemersbon den uit het loodgietersbedrijf zijn verte genwoordigd, heeft het verzoek onder steund, De Vereniging Onderling Be lang uit Schiedam, waarin de gevestig de loodgieters, fitters, electrotechnische werkgevers zijn verenigd, zal het op prijs stellen als er een dergelijke op leiding komt vanwege het grote tekort aan goed onderlegd personeel. 6 De auto van de Schiedamse café houdster W. E. W. stond zaterdag op de Grote Markt in brand. De startmo tor was vastgelopen. De Schiedamse brandweer heeft het vuur geblust Advertentie Luxe stalen Slaapkamer, hoofd en voetenbord in Suwide, di verse kleuren, niet 2. aange bouwde nachtkastjes, tafel en 2. stoelen. f 298.SO Voordelige zuiver wollen det kens! (afm. 150x220en 180x220) In moderne kleuren en dessins Nylon sprei, polyester vulling, licht en warm, 2-rpersoons Draka polyether schuim- dons matras (10 cm hoog), diverse kleuren damast, ROTTERDAM B .DEN' HAAG UTRECHT. VLIS'SINGEN Binnenweg .7 Beijerlandseiaan 72-78 G/oeiimdrkt 29- Voorstraat-36-40 Oude Markt 9 .-vin de voet van de St. Jacob DEVENTER Brink 93 De Schiedamse brandweer krijgt een nieuwe ladderauto als de ge meenteraad maandagavond het ge vraagde krediet van ƒ90.000 voor de aansehaffingskosten beschikbaar stelt. De Schiedamse brandweer heeft twee ladderwagens die sterk verouderd zijn. De bouwjaren zijn 1930 en 1936. De oudste van deze twee vertoont zodanige gebreken, dat deze voor brandweerdoeleinden volkomen onbe- trouwbaar is geworden. In dit ver band kunnen B. en W. o.a. de vol gende gebreken noemen: het remme- chanisme is wegens zijn kleine rem- vertraging in het huidige verkeer on voldoende; het houten ladderpakket, waarvan verschillende delen zJjn kromgetrokken, is onbetrouwbaar; voor de motor, die gerevideerd moet worden, zijn geen onderdelen meer verkrijgbaar. Overigens mag dit voertuig eigenlijk, op grond van de wettelijke verkeers- bepalingen, aan het wegverkeer niet meer deelnemen, omdat het voorzien Is van cushionbanden. B. en W, zijn der halve van oordeel, dat het niet verant woord is aan deze oude ladderauto ook nog maar iets ten koste te leggen en dat het ogenblik voor vervanging is aangebroken. De aansehaffingskosten van een nieu we ladderauto, geheel compleet en pas send in het wagenpark van de brand weer, zullen 90.000 bedragen. B. en W. stellen voor het benodigde krediet ad 90.000 af te schrijven in ten hoogste 20 jaar, ten laste van de gemeentebe groting 1962 beschikbaar te stellen, on der gelijktijdige vaststelling van de be grotingswijziging, welke uit deze kre dietverlening voortvloeit. Voorts delen zij nog mede, dat de verkoopwaarde van de oude autoladder wordt geraamd op 700. De Kethelse brandweerauto en de motorspuit zullen worden vervangen,1 B. en W, van Schiedam stellen de ge-- meenteraad voor een krediet vani 14.420 beschikbaar te willen stellen, voor aanschaffing van een brandweer auto en een motorspuit. De oude auto en demotorspuit zullen voor de sloop worden verkocht, geschatte opbrengst ƒ500 en ƒ600. Voor de brandbestrijding in het ge bied van de voormalige gemeente Ke- thel en Spaland staan in het oude dorp en in de polder een brandweerauto en een motorspuit gestationeerd, die beide m een zodanige staat verkeren, dat vervanging dringend noodzakelijk is. De betrokken auto werd in 1953 van de politie overgenomen en was toen reeds geheel afgeschreven. Deze auto is destijds met geringe kosten omge bouwd tot trekker-manschappenwagen. Algehele revisie van dit voertuig, een omgebouwde jeep van het jaar 1944, die zeer kostbaar zou zijn, is dan ook niet verantwoord. De motorspuit, die dateert uit hei jaar 1937, Is geheel versleten. Het Is evenmin verantwoord aan dit appa raat nog kosten te besteden, In de geleidebrief, behorende bij de begro ting voor 1962, hebben B. en W. reeds tot uitdrukking gebracht, dat met een uitgaaf van 13.775 wegens de ver vanging van deze objecten in de loop van 1962 rekening moest worden ge houden. De kosten voor een nieuwe auto en een nieuwe motorspuit zuilen resp, ƒ7920 en ƒ6500 of in totaal 14.420 bedragen. Deze liggen dus iets hoger dan in 1961 werd geraamd. THE hebben nog niemand zien jui- chen maar het had kunnen ge beuren want: het subsidiebeleid voor de cultuur in Schiedam zal worden verruimd. Dat is mooi. Het bedrag wordt hoog genoeg om er iets mee te kunnen doen maar voldoende is het nog niet. Toch willen wij graag wat voorstellen lanceren kosteloos ower te nemen ten gebruike voor de komende jaren. Misschien is er bij voorbeeld uit de culturele pot zo af en toe een bedragje te halen voor het doen vervaardigen van een beeld houwwerk in Schiedams straten. Het zou tevens goed zijn als dan niet al tijd de geijkte officials de keuze pan het kunstwerk bepalen zodat er ook nog van enige afwisseling sprake zal zijn. QNLANGS keken wij naa reen boe kenkast in het gemeentelijk ar chief. Er stonden niet veel werken in van Schiedammers. Dat kan ook niet want er hebben slechts weinig Schie dammers op dit gebied creatief werk verricht Is het een teken dat Schie dam cultuurarm is? Misschien ook teel. Het behoeft echter niet. Mis schien kan de gemeente in dit op- zicht roei stimulerend werken. Waar blijft hier de cultuurprijs? In andere gemeenten wordt regelmatig een geldprijs beschikbaar gesteld voor een prestatie op kunstgebied. Dat moet hier toch ook mogelijk zijn. Misschien komen de schrijvers die nog niet kun nen of nog niet witten dan wel met hun creaties voor de dag. QNGETW1JFELD zou een jaarlijk se kunstprijs stimulerend kunnen Werken voor het culturele leven in Schiedam. Die prijs kan alle gebie den van „de kunst" betreden. Men meent dat hier een klimaat voor de kunstenaar aan het groeien is. Nu dan is er nu de kans om dat klimaat Irene Pers.ver. Gusto Filmavond- Lezing, 20. Irene, Stichting prop. Cons. Aardap pelen. Voorlichtingsbijeenkomst, 14 en 20. K. Laan-Hoek Warande, Verb. Vei- ug Verkeer-Oog en Bril, Gratis testen oogreacties, 10—17. Dagblad „De Rotterdammer" Sebie- dainse redactie Lange Kerkstraat 82, tel. b.g.g. tel. 64154 of 115588 toestel 51 (b-g-g. na 18 uur 80037) alleen voor redactieaangelegenbeden. Agentschap H. 3. Troost, Aleidastr. 23. teL 65451 (alleen voor klachten, adver sities en abonnementen b.g.g. tel. Uo588). Belangrijke telefoonnummers: Brand- 69123; politie-alarm 64666: GG en DD waarschuwing 69290. Apotheek: 't Gouden Hert, St. Liduina straat hoek Brugmanstraat. te stimuleren. Er werken hier al tien tallen kunstenaars. We kunnen ons indenken dat die kunstenaars nog ijveriger worden als ze met hun bes te werk de Kunstprijs van Schiedam zouden kunnen winnen. Dan brengt deze prijs het wedstrijdelement te weeg. Als we het goed begrepen heb ben is er bij het voorstel tot subsi dieverhoging nog wel een leemte voor het inlassen van een dergelijke geld prijs. riNZE stad heeft er behoefte aan dat er op het gebied van de cul tuur (en de kunst, hoewel dat er bij hoort) geactiveerd en gestimuleerd wordt. Dat kost uiteraard energie en geld. Men kan ach en wee roepen omdat men naar Rotterdam gaat, naar Amsterdam gaat, omdat er in. Schiedam „niets gebeurt", omdat er in Schiedam „niets te bereiken valt", omdat er „in Schiedam toch geen be langstelling is" maar waar niet is kan ook niet zijn. Of met andere woorden als men het klimaat niet kweekt, als men het plantje niet zorg vuldig koestert en van de goede voe dingsstoffen voorziet komt er niks van het tere gewas terecht. Daarom dienen de overheid en de SG hier te stimuleren. De jaarlijkse feestelijke uitreiking van de Kunstprijs Schie dam (of geeft het desnoods een ande re naam, of maak er meer prijzen voor elk gebied van) kan hier het goede werk doen. Laat het dan niet zo'n geldprijs zijn dat het uitreiken van de gratificatie meer op een uit betalen uan een onkostenrekening lijkt. ft Voor de Schiedamse Kunstkring ral de toneelgroep Studio donderdag avond in het Passagetheater het to neelstuk Jeugdproces van Manuel van Loggem opvoeren. Medespelenden zijn Jules Hamel, Erik Plooyer, Jack Hora, Joop Admiraal, regie Peter Oosthoek. ft Uit een Schiedamse dancing zijn twee jasjes ten nadele van twee Duit se matrozen ontvreemd. (Van een onzer verslaggevers) ,TN SAMENWERKING met de Schiedamse Gemeenschap willen B. en W. van Schiedam het subsidie beleid voor de culturele instellingen verruimen. B. en W. van Schiedam vragen de gemeenteraad het college te willen machtigen de regeling zelf vast te stellen omdat het dan ge makkelijker is deze aan te passen aan de behoeften als in de praktijk mocht1 blijken dat de regeling op een of ander punt stroef zou zijn. B. en W. hebben de cultutele instellingen in vier groepen ingedeeld, n.l. passieve culturele ontwikkeling, mu ziek, zang en amateurtoneel. De in stellingen dienen hun aanvraag voor subsidie in te dienen bij de Schie damse Gemeenschap. Voor het amateurtoneel zal de jaar lijkse subsidie verhoogd worden van tweeduizend op dt eduizend gulden. Voor de over. r groepen is de sub sidie in het algemeen afhankelijk van de grootte van -de lokaliteit, dat zou zijn voor een ruimte voor minder dan honderd personen 50, van hon derd tot tweehonderd personen 100, van tweehonderd tot driehonderdvijf tig pensonen 150, van 350-600 250 en bij uitvoeringen met meer dan zeshonderd personen 300. De Schie damse Gemeenschap dient aanvragen voor subsidie bij B. en W. te doen en daarbij advies te verstrekken. De regeling geldt met ingang van 1 januari 1963 maar het is mogelijk in bepaalde gevallen voor de komende maanden subsidie te verlenen. Voor incidentele subsidies willen B. en W. van Schiedam tweeduizend gul den beschikbaar stellen. Bovendien zal een verzamelpost van tienduizend gul den worden verhoogd tot ƒ27.500. Dat houdt m dat de subsidie aan particulie re muziekgezelschappen, 2000, subsi dies aan zangvereniging 2000, subsi die volksconcerten 4000, subsidie ama teurtoneel 2000 zou worden gewijzigd in: subsidie passieve culturele ontwik keling 9000, muziekverenigingen 9000, zangverenigingen f 4000, ama teurtoneel 3000 en extra subsidie voor volksconcerten 3500. Meer menen B. en W. niet te kun nen doen hoewel zij tevens medede len tot sanering van de financiële moeilijkheden van de twee kunstkrin gen over te gaan. Er zal een bedrag van ten hoogste drieduizend gulden worden verstrekt aan Schiedamse Kunst Kring en Katholieke Kring te zamen om het nadelig banksaldo per 1 juni 1962 weg te werken. Er mag na dit wegwerken een tegoed van vijfhonderd gulden aanwezig zijn. B. en W. stellen dat zij bereid zijn ook volgend jaar per 1 juni 1963 nog éénmaal op deze manier de te korten van deze twee kringen te wil len bestrijden. Het kruispunt Nieuwe Mathenesser- straat-Rortcrdarnsedijk krijgt verkeers lichten. B. en W. van Schiedam vragen de gemeenteraad een krediet van 9000 beschikbaar te willen stellen. Momen teel is d:t kruispunt een zandwoestijn in het kader van de werkzaamheden voor de profiel wijziging van de Rotterdamse- dijk. De aan te leggen voetgangersover- steekplaats op dit kruispunt komt ïr, oe plaats van de oversteekplaats, die uor- spronkelijk gedacht was ter hoogte van de Grensfiat. De verkeerssituatie op de Rotterdam sedijk nabij de Grensfiat is evenwel van dien aard, dat het niet verantwoord kan worden geacht hier een voetgangerjover- steekplaats aan te brengen. Het verkeer ▼au uit Rotterdam nadert over het alge meen met een te grote snelheid om tij dig voor de oversteekplaats te kunnen stoppen. Het komt om die reden veiliger voor de oversteekplaats, gezien vanuit de richting Rotterdam, voorbij een kruis punt aan te leggen. Deze mogelijkheid doet zich voor bij de Nieuwe Mathenesserstraat. Tegen over deze straat is in het nieuwe pro fiel van de Rotterdamsedijk een haakse kruising met de verbinding met de Rot- terdamsedijk-benedendijks geprojec teerd. Bij dit kruispunt wordt dus een voetgangersoversteekplaats aangebracht, die B. en W., onjdat deze straat zeer intensief bereden wordt, van knipper lichten laten voorzien. Dit is echter slechts een tijdelijke op lossing. Te zijner tijd zal het verkeer op dit kruispunt met verkeerslichten moe ten worden geregeld. Daarom willen B. en W. reeds nu, ter voorkoming van extra kosten, gelijktijdig met de werk- (Advertentie) <Sm VlAAROlNGgHS Bij het voetballen heeft de Schie damse hoofdagent van politie A. J. ten Caat, lid van de voetbalvereniging HBSS, zaterdagmiddag het rechter on derbeen gebroken tijdens de wedstrijd HBSS 5—Sunlight D. f Advertentie! BUYS BALLOTLAAN 4 TE VLAARDINGEN Na de opening is er gelegenheid het nieuwe bedrijf te bezichtigen. Met de verkoop en reparatie beginnen wij op woensdag 17 oktober 1962. zaamheden aan de Rotterdamsedijk de voor deze verkeersinstallatie nodige ka bels doen leggen. Blijkens een opgave van de direc teur van de technische bedrijven zullen de hieraan verbonden kosten 5)000 be dragen. Ingebroken is in de machinefabriek BAVC) aan. de Gustoweg in Schiedam. De dieven hadden een ruit aan de ach terzijde van het bedrijfspand met plas tic plakband beplakt, waarna zij de ruit hebben ingedrukt. Alle ruimtes zijn doorzocht, en de inbrekers hebben hier bij een chaos veroorzaakt. Vele mate rialen waren op de grond gesmeten. Een brandkast stond ondersteboven te midden van de rommel. De deurknop van de kluis is afgebroken. Momenteel wordt slechts -een hoeveelheid Agio si garen vermist. Het is mogelijk, dat de dieven gestoord zijn bij hun arbeid. Ook bij de banketfabriek Van der Vlies aan de Calandstraat is "ingebro ken in bet weekeinde, waar ook veel rommel werd gemaakt. Hier stal men limonade, koek en sigaretten. ACHTER de St. Jacobnsschool zal voor Kethel-Noord een kinder speelplaats worden aangelegd. De kosten bedragen 38.575. Op een op pervlakte van 350 meter terreinzul- len tegels worden gelegd en er zullen speelwerktuigen worden geplaatst. Bovendien komt er een klein sport- veldje, van 25 bij 50 meter indien de gemeenteraad accoord gaat met de voorstellen van B. en IV. Verleden jaar bereikte B. en W. het gezamenlijk verzoek van de ouder commissie voor het Jeugdwerk der Parochie van de H. Jacobus en van het Oudercomité van de St. Jacobus- school, beidete Kethel (noord), om van gemeentewege medewerking te verlenen ten einde aldaar een veilige kmderspeelgelegenheid te verkrijgen. De gedachten van adressanten gingen uit naar een stuk weiland, dat in parti culiere handen was, van welke zijde de beschikbaarstelling aanvankelijk werd toegezegd. Bij nader onderzoek bleek het echter niet mogelijk over het ge bruik van deze grond tot overeenstem ming te komen, Alle teams van de Schiedamse Vol leybal Club beginnen de competitie deze week met thuiswedstrijden. Dames 1 tn 2 ontmoeten elkaar, wat een spannende strijd zal geven. Datnes 3 krijgt stadge note Juliana op bezoek. Heren 1 ontvangt D.S.L. 1, een moei. lijke opgave voor de Schiedammers. He ren 2, 3 en 4 krijgen resp. Hermandad 1 Hermandad 2 en C.V.V. 1 op bezoek. Het derde berentearrt bestaat uitsluitend uit juniorspelers, dit om de jongens de nodige bardheid in de seniorcompetitie te laten opdoen. De Schiedamse Volleybal Club kan nog een aantal jongens en meisjes plaat sen, junioren zowel als senioren. Inlich tingen hiervoor iedere maandag- en vrij dagavond tussen 7 en 10 uur in de gym nastiekzaal -aan» het Oude kerkhof;--Dus volleybalenthousiasten, wacht niet te lang en kom 'eens praten! j-Het. jongèrenteam. van, de ,7 Schie damse Volleybal Club heeft op het juniorentoumooi - - van het Rotter dams Lyceum de eerste prijs in de wacht gesleept. De S.V.C.-spelers van 15-17 jaar wonnen alle drie de te spe len wedstrijden met 20 en wel als volgt: RLVC—SVC -i15; 9-15; SVC— DOS 16—14; 15-6; Juliana—SVC 9—15; 415. Voorwaar een mooie prestatie van de' Schiedammers en een goed beg'n van het seizoen 1962-*63 ft Een loslopende hond, een reu, wit met zwarte kop, is naar het dierente huis St. Aimazusterstraat te Schiedam, vervoerd. Een blauwe bol van een benzine pomp is weggenomen van het benzine station op de hoek Burg. Knappert- laanVlaardingerdijk in Schiedam. De Schiedammer B. H. mist zijn fiets die op slot bij de HermesDVS- terreinen in sportpark Harga heeft ge staan. Het pand Parallelweg 94 kan voor een bedrag van 6500 worden ge kocht. B. en W. van Schiedam vra gen de gemeenteraad tot aankoop te willen overgaan omdat het pand met het oog op de slechte toestand van de Parallelweg om sanering vraagt. Te vens wordt een bedrag van duizend gulden gevraagd voor onderhouds werk. ft Voor een bedrag van drieduizend gulden willen B. en W. van Schie dam de panden Boterstraat 75 en He renstraat 57 kopen. Deze panden zijn van belang in verband met de. voor genomen stedebouwkundige maatre gelen. Tevens vragen B. en W. de ge meenteraad een bedrag van 1045 voor onderhoudswerk aan deze pan den. ft De officiële intocht van Sint Nico- laas zal dit jaar in Schiedam op za terdagmiddag 24 november geschie den. Hij komt weer als vanouds op de boot naar het Schiedamse Hoofd om vergezeld van zijn zwarte knech- - (Van een onzer verslaggevers) Geen overwinningen voor PPSC en GTB zoals verwacht kon worden. GTB had wel een overwicht in de derby tegen GSS maar de Gustoman- nen toonden het alleenrecht op sehotvaardigheid. Voor PPSC zal het een ontnuchtering zijn te moeten con stateren dat de weg naar de leiders positie zwaarder is dan vermoed werd Zelfs outsider Rhoon ontpopte zich namelijk als van gelijke kraeht als PPSC. Eerst in de laatste tien minuten konden de Schiedammers een 3—3 gelijk spei wegwerken. PPSC RHOON 3—3: Hoewel de eerste aanvallen voor PPSC waren kon Rhoon zich al spoedig tot de tegenaan val zetten en later voetbalde Rhoon zelfs beter dan PPSC. Na twintig minu ten was de druk van Rhoon zo groot dat de verdediging van PPSC alle moeite had om doelpunten te voorko men. In de 24e minuut schoot linksbui ten Kalden een voorzet van rechts in tijdens een periode van Rhoons over wicht (10). Niet ontmoedigd door de ze tegenslag greep Rhoon binnen vijf minuten de gelijkmaker toen de links binnen uit een moeilijke hoek scoorde. In de tweede helft belaagde Rhoon di rect het doel van PPSC. De keeper tast te mis en de middenvoor kon inschieten. In de dertigste minuut kwam PPSC op 1—3 toen de bal via de paal naar de touwen ging. PPSC wijzigde de opstel ling Jan Teeuw kwam in de voor hoede en daarvoor verhuisde Piet van Veen van de rechtsbinnenplaats naar de reehtshalfplaats. Toen Teeuw tegen de grond werd gewerkt schoot Donkersloot tien minuten voor tijd de strafschop in. In de 44e minuut kon Roel Ravens de gelijkmaker scoren. GSS GTB 31: De mannen van de gemeentelijke technische bedrijven had den wel pech tegen de Gustoploeg. In dit plaatselijke duel had GTB vrijwel voortdurend het overwicht maar GSS kreeg de winst. In de vijfde minuut kon Wijdemans van GSS een misverstand in de GTB-defensie afstraffen. De aanval van GTB bleef daarna voortdurend voor het doel van GSS. Na een half uur had GTB succes maar de scheidsrechter an nuleerde het doelpunt. Bij een uitval kon GSS toen wederom gebruik maken van een misverstand in de defensie van GTB (20). Wessel be laagde de linksachter van GTB zodat deze moest terugspelen op eigen doel maar de GTB-doelman was juist uit het doel gelopen. Toch kreeg GTB de kans op een doelpunt. In het doelgebied van GSS werd hands gemaakt maar doelman Den Ouden stopte de straf schop keurig. GTB bleef vergeefs In de aanval. Hierdoor wat ontmoedigd liet GTB aan GSS na rust de kansen. Wessel kon daardoor de stand op 3—0 brengen. Hierna zag Prins zijn schot nog via de binnerLant van de lat weer In het veld ketsen. Toen een GSS-speler hands maakte bracht GTB de stand op 3—1, Bij een woordenwisseling met de scheidsrechter werd een speler van GTB uit het veld gezonden. Wessel van GSS vlei geblesseerd uit en zijn ver vanger Bonte liet prompt een kans on- bennt. Ook Prins en Van Deuzen ver zuimden de score gj-vter te maken. ten een rijtoer door Schiedam te ma ken. De burgemeester zal de hoge gast op het stadhuis officieel verwel komen Ook op zaterdag 1 december zal Sint Nicolaas een rijtoer door Schiedam maken. ft Schiedams Toneel zal het blijspel ..Potasch en Perlemoer" van Jan en Johan Blaaser op zaterdag 20 oktober en zaterdag 3 november in Musis Sacrum opvoeren voor de leden van de ontspanningsvereniging „Vegla". De regie heeft de heer G. J. van Lut- tervelt. Bas van Loopik vervult een hoofdrol als Aby Potasch en Siem Rosman is zijn tegenspeler, zijn com pagnon Mauri te Perlemoer. Voor de muzikale omlijsting zorgt het orkest The Sounddiggers. Het Nederlandse Marionettentheater van Bert Brug man komt voor de Vegla naar Schie dam op 12 januari 1963 en 26 janu ari om in gebouw Irene opvoeringen te geven van de opera „Porgy and Bess". Op 26 januari organiseert de Vegla een filmavond. ft Voor een bedrag van 16.000 kun nen B. en W. van Schiedam het pand Singel 120 kopen. Dit pand is van be lang in verband met de voorgenomen verbetering van de Singel. B. en W. stellers de gemeenteraad voor het pand te kopen en tevens verzoeken zij 580 beschikbaar te willen stellen voor onderhoudswerk. (Advertentie) Inmiddels kwam aan de orde een gro te grondtransactie, waarbij ook betrok ken waren drie percelen grond, gelegen naast en achter de St.-Jacobusschool aan de Joppelaan. Een gedeelte hiervan zou bijzonder goed tot kinderspeelplaats kunnen worden bestemd, waardoor bet probleem waar de benodigde grond te vmden, was opgelost. De verdere behandeling van deze zaak werd evenwel vertraagd, omdat de grondtransactie enige tijd vergde. Deze heeft kort geleden haar beslag gekre gen, zodat nu over de benodigde grond vrij kan worden beschikt. De plaatselijke situatie in aanmerkhig genomen zijn B. en W. met adressanten van mening, dat er inderdaad alle aan leiding bestaat voor de jeugd uit dit gedeelte van de gemeente een speel terrein, maar dan van een enigszins ruimere opzet dan zij beoogden, aan te leggen. Inmiddels heeft de directeur van Ge meentewerken een plan voor de aanleg van een dergelijke speelplaats gedeel telijk naast en achter de St.-Jacobus- school voorgelegd, waarmede de Com missie voor Gemeentewerken zich heeft verenigd. Ook de Gemeentelijk Inspec teur voor Onderwijs heeft zijn instem ming met de aanleg van dit speelterrein betuigd. Dit plan voorziet in de aanleg van een speelplaats met een betegelde op pervlakte van 350 meter ea een „traj>- geveltje" ter grootte van ongewer id bij 50 meter. Op het eerstgenoemde ge deelte zullen enige speelwerktuigen worden aangebracht. Het andere gedeel te, dat dus bestemd is voor sport doel einden, moet opgehoogd en geëgaliseerd •worden. Voorts is het de bedoeling het geheel ter afscherming tegen de wind te omringen met een groen- en boom beplanting. ,^n höt Gereformeerde. Rusthuis aan de Nieuwe Haven, heeft het schoolor kest van de Schiedamse Muziekschool onder leiding van mevrouw Wilhelmina Mennmgh gemusiceerd. Uitgevoerd war den concertinetto van Keuning» Kleine Symphome van Schubert, Telemaniani van Telemann, Polaca van Merts» een gitaarsolo gespeeld door Lein Neder- pelt, Papa Haydn van Haydn, Partita van Oyens, Kindersymphorue van Mo zart, Marsch van Schubert Deze werk jes zijn speciaal voor jeugdorkest ge schreven. 6 Pe jeugdige orkestleden, die van tien tot achttien jaar oud zijn», hadden 7ich op dit concert goed voorbereid zodat bejaarde toehoorders en uitvoerenden een geslaagde avond beleefden. Gein Nederpelt speelde de solo klankvol en met een goede voordracht. "DE JCROON" Eendrachtsir. 27 - Tel. 2755 "'T VERFCENTRUM Hoogstraat 48 Tel. 4153 - "DE GOEDE HOEK" n.v. Floris de Vijfdelaan 134 (Promenade West) Tel. 8210 ctÏLvn %theel gevulde Aula van het Stedelijk Museum te Schiedam concer teerde zaterdagavond, ter «mening van •het winterseizoen, het Symphonisch Ka merorkest ouder leiding van Dick Broekarts. Drie solisten lieten zich de- avond horen, n.J. de violist Daniël Otten concertmeester van het orkest 7S _Te ijra'aL die hoboïst is bij het orkest ,,The Master Payers" uit Luga- fluïten nette van Wingerden, blok- dirigent leidde het ensemble met vaste- hand. en er werd enthousiast musiceerd, al waren er hier en daar enkete onzuiverheden in de cello- en contrabasgroep. „Jïet P^aramma. dat ten gehore werd gebracht, -was bijzonder lang maar wel aantrekkelijk. Ter inleiding werd ge speeld het Concert in D-groot, co. 7 uit Lestro Armonicho van Vivaldi, waar- blJ de eerste violist, Daniël Otten de soltst was- Hierna klonk een Fantasia van William Byrd, een weliswaar niet overal even boeiend, maar aardig stuk muziek, gecompo- neerd voor zes-stemmig strijkorkest He aflette van Wingerden was de solis te m het laatste nummer voor de pau- fiVu Co"cert a-k*ein voor altblok- 7H 7an C' Ph" Telemann. Zij vertolkte de solopartij óp zeer fraaie -wijze, met soeplesse en volko- men beheerst. kon men allereerst luis- teren naar Damëi Otten en Gijs de Graaf, die tezamen met het orkest een goede weergave verzorgden van het mooie Concert in d-k!«in voor viool, fao- e" °rkast ^an J. S. Bach. Misschien waren de hoekdelen wat snel genomen maar er werd dan ook fris en vlot ge speeld. 6 ayöid werd besloten met een bij- p J i 2i^r 2elden wordt uit gevoerd: de z-es-delige Symphonie no. 60 r>Mr/£Z»P Haydn. bijgenaamd ..R Distratoo Deze compositie zit vol met originele vondsten, de violen spelen b.v. ergens met een tot f verlaagde s- snaar en m het vierde deel wordt een boerendans nagebootst. De uitvoering van dit sink was wel de beste presta tie %an het orkest en Broekarts; ook de blazers, die het orkest kwamen ver- &°J°°ri.de.uitvo."fag van Haydn's bymphonie, kweten zich zeer goed van nun taak. P.Veenstra Doordat de automobilist C. T. R vrij dagavond om kwart over acht geen voorrang gaf op de hoek van de Jan Steenstraat-Van Dijkstraat in Sehtedam er een hotsing. De 23-jarige bestuurder van een scooter, N. D M reed tegen de auto aan. Hij is met eei» gebroken enkel naar het Schiedamse Gemeenteziekenhuis vervoerd.

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 1