REUSACHTIG MADROEL Stuwadoorscomplex voor Swarttouw aanbesteed -"ÉmNI1 Geref. kerk Nieuwland schiet al flink op Boer Qualm waagde het maar |gjggjg|jggg.:-' Ai Grootste Rotterdamse kadewerk i Volgendjaar eerste deel in gebndk Expositie in Visbank geopend Krijgt Vlaardingen kampeerboerderij in „Hoogkamer"? Burgerlijke stand Rotterdam graaft ijverig voor bouwdok Beneluxtunnel Keten van bouwactiviteiten Minder schepen in 3de kwartaal te Vlaardingen MAAR DE TOESTAND BLIJFT ONZEKER Wi SPM1TOD Y-N Tegelijk klaar Personeelstekort Twintig jubilarissen bij Wilton BJB. LICHT WESTWIJK VOOR i -ffev. Van De Hoek tot Vlaardingen concert toneel DE ROTTERDAMMER Pagina 5 A ZATERDAG 2T OKTOBER 1962 HET hooggelegen -terrein aan de Maas, dat de Pernissers van oudsher henden als „De Ma- droel" is onherkenbaar veran derd. Een reusachtig gat gaapt als een groteske holle kies ten noorden van de kom van Pernis. Draglines rijn aan de randen nijver bezig het gat alsmaar gro ter te maken. Een baggermolen brengt de put op de gewenste diepte. De Madroel is niet meer het stuk woeste terrein sinds een half jaar ge leden begonnen werd met het graven van een bouwdok, waarin de acht segmenten van de toekomstige Bene- Inxtunnel zullen worden gebonwd. Het is de gemeente Rotterdam die hier op eigen grond een indrukwekkend stuk grondverzet laat uitvoeren, on der directie van de Rijkswaterstaat welke dienst het werk uitvoert in op dracht van de particuliere N.V. Geen drukte Veel nut Landbouwer Cor Qualm in Hoek van Holland heeft het er maar op gewaagd. Hoewel hij nergens aanspraak op kan ma ken, het contract ds verlopen en in het bezdt van de wetenschap dat de grond waarop zijn huis staat en de gronden, waarop hij boert, zullen worden weggegra- ven is hij dit jaar toch maar gaan zaaien. En hij mocht de oogst binnenhalen. Waarheen? ballet musical exposities m IJST bouwdok voor de l,Bene- luxtunneldozen" in wording. Rechts de baggermolen, die reeds eer verbinding tot 'stand bracht met de Maas ter plaatse waar straks de dokdeur moet komen. ONDERHANDS is de bouw van een stuwadoorscomplex in het Botlek- gebied ten behoeve van N.V. Frans Swarttouw's Havenbedrijf te Rotter dam opgedragen aan Dora's Aanne ming Maatschappij N.V. te Rotter dam. De bouwkosten zijn ongeveer twee miljoen gulden. De architectuur is van bet Rotterdamse architecten bureau E. F. Groosman. Bijna twee maanden geleden heeft de heer J. Langendijk, directeur van N.V. Frans Swarttouw's Havenbedrijf, de-eer ste paal geslagen voor het bij dit stu wadoorscomplex behorende kadewerk. Dat kadewerk wordt, zoals men weet, het grootste, dat ooit in een der Rotter damse havens is gebouwd. Die eerste paal was een stalen sectie van niet min der dan 24 m. lengte. De kadekruin ■komt niet minder dan achttien meter boven de havenbodem. Het betonnen kraagstuk boven de stalen kademuur wordt vier en een halve meter hoog. Het heiwerk, voor dit kadewerk opge dragen aan de Bataafse Aanneming Mij. te Den Haag, zal ongeveer twee jaar in beslag nemen en het is de bedoeling, dat de bouw van het stuwadoorscom plex het werk aan de kaden op de voet volgt, zodanig dat kaden, gebouwencom plex en het gehele emplacement tege- ijicertijd gereed zullen zijn. Frans Swart touw heeft het voornemen, zo mogelijk eind volgend jaar reeds het dan gereed zijiide gedeelte van het nieuwe havenem placement in gebruik te nemen. De in- Vrijdagavond is. hoe vreemd het mo ge klinken, in het stadhuis aan ae .Markt te Vlaardingen de officiële ope ning geschied van de in de expositie zaal „De Visbank" te houden tentoon stelling van werken van vier in Neder land werkende Amerikaanse kunste naars. De wethouder van culturele za ken, de heer ii. K. van Minnen be groette de vele genodigden en sprak zijn grote vreugde erover uit dat de consul-generaal van de Amerikaanse ambassade, mr. B. Washburn, met echtgenote ook bij deze opening aan wezig waren. De heer Van Minnen zag de exposi tie als een plaats waar mensen men sen ontmoeten en mensen mensen le ren kennen. Hij sprak de hoop uit dat vele Vlaardingers en vooral jeugdige Vlaardingers de werken van de Ame rikaanse kunstenaars in de komende dagen zullen gaan zien. Een dergelij ke manifestatie zag de heer ir. A. L. Backer, voorzitter van de commissie voor beeldende kunsten, als een wijze om internationale betrekkingen met el kaar aan te knopen en te verbeteren. Om de genodigden een duidelijker kijk te geven op het werk yan de kunstenaars Mrs. Pearl Couzijn-Perl- mutter, Michael Podulke, Samuel Mid- dleton en Sinchiki G. Tajiri, was die avond uitgenodigd de kunstcriticus drs, H. Redeker. Deze mensen, aldus de heer Rede ker, trachten door hun werk een con tact tussen de mensen te doen ver spreiden. Het gaat bij deze werken niet om het begrijpen maar om het zijn. Zij trachten gestalte te geven aan een levensgevoel. De kunstenaar, zo sprak de heer Redeker verder, is eigenlijk een voortzetting van de schepping. Zij geven hun werk een zelfde na tuurlijkheid als een gestalte met een eigen zin heeft. De kunstenaars trach ten de intimiteit te verbreken. Zij ge ven, zo ging de spreker verder, een dynamische visie op het leven. De kunstenaars leggen in hun werk hun uiting van gevoelen, in het geëxposeer de werk is vooral activiteit een be langrijk element. Na de kunstcriticus Redeker kwam Mr. J. L. Heldring, bestuurslid van het Nederland-Amerika Instituut aan het woord. Hij zei zeer trots te zijn op deze tentoonstelling, vooral omdat men door deze tentoonstelling een idee krijgt van het leven, denken en ideeën van de Amerikanen, Na de opening werden de genodigden door in oud- Vlaardings costuum geklede dames onthaald op feestwijn, waarna het ge hele gezelschap zich naar de visbank begaf. stallaties, die thans op het emplace ment van Swarttouw aan de Waalhaven zijn opgesteld, zullen worden overge bracht naar het nieuwe emplacement. Frans Swarttouw's havenbedrijf zal zijn oude emplacement aan de Waalha ven geheel verlaten. Behalve deze ou de inrichting zullen aan de Botlek ook enige nieuwe installaties worden ge bouwd. Zo zal er een grote transport band bijkomen. Uiteindelijk zal N.V. Frans Swart touw's Havenbedrijf aan de Botlek een overslagcapaciteit krijgen van 250.000 ton per week. De opslagcapaciteit wordt anderhalf miljoen ton erts. Het nieuwe emplacement zal een ka delengte krijgen, van 832 m. voor zeer grote zeeschepen: de diepte bij laag wa ter voor de kade wordt meer dan der tien een halve meter. Bovendien zal er een 180 m. lange kade komen voor binnenschepen en kustvaaders. De wa terdiepte voor deze kade wordt ruim acht en een halve meter bij laag wa ter. (Van een onzer verslaggevers) De Stichting Natuurvriendenhuizen te Haarlem heeft belangstelling voor de boerderij „De Hoogkamer", gele- fen aan de Zuidbuurtseweg te Vlaar- ingen, die inmiddels door de pachter is ontruimd. De Stichting heeft het Vlaardingse gemeentebestuur verzocht de opstallen met een strook grond er om heen te mogen huren om deze als kampeerboerderij in te richten. Het ligt in de bedoeling van de Stichting de stal te verbouwen tot een eenvoudig zaaltje dat gebruikt kan worden als vergaderruimte voor de bewoners van de Westwijk. De Stich ting zal een beheerder aanstellen die het woonhuis zal gaan bewonen en die tevens met het beheer van het wijk- zaaltje zal worden belast. Eerst zullen echter voorzieningen getroffen moeten worden om het Woonhuis in verhuurbare staat te brengen en aan te passen aan zijn nieuwe bestemming. De hieraan ver bonden kosten worden op 15.000 ge raamd. B. en W. stellen de gemeenteraad voor dit krediet beschikbaar testellen en tot verhuur aan de Stichting Na tuurvriendenhuizen over te gaan tegen een huurprijs van 35 per week. De huurovereenkomst zal worden herzien zodat de stal is verbouwd tot wijk- zaaltje, waarbij bepaald zal worden dat de Stichting zich belasten zal met de exploitatie van het zaaltje en in verband hiermee de helft van de huuropbrengst daarvan, boven de huur voor het gehele object, aan de ge meente zal uitkeren. Per 30 september waren in Vlaardin gen 49 werkzoekende mannen (waar onder 4 jonger dan 19 jaar) en 24 werkzoekende vrouwen (waaronder 11 jonger dan 19 jaar). Het aantal openstaande aanvragen om personeel -bedroeg op dezelfde da tum 921 mannen (waaronder 334 per sonen jonger dan 19 jaar) en 211 vrou wen (waaronder 125 meisjes jonger dan 19 jaar). VLAARDINGEN, Getrouwd: Maarten Brons 27 en Johanna van der Ster 22: Ten nis Vermeer 16 en Willy Bulsman 20: Pie- ter Marl Johannes Sloot 23 en Maria Ver schoor 23. Geboren: Peter Cornells 1 v C van t Veer en P Meilboom Surlnamesingel 39: Ronald z v K Bos en J de Winter Lobeliastraat 31 D; Michel t v A Mooij en A Hoogendijk van Hogendorplaan 195 C; Maurice z v A Mooij en A Hoogendijlc van Hogendorplaan 195 C; Coriiclis z v C -van der Leden en D C Ko ning v Blelswijkstr 64 A: Maarlje Josina d v J NIJssen en A Leerdam Hoek v Holland De Ruijterstr 6 B. Overleden: Leendert van t Voudt Hóóg- straal 60 A: Cornells van den Akker 65 cchtg v P Oostcrlee VI Nic Bcetssir 5. VLAARDINGEN. Geboren: Johanna Hendrika, d v H van der Have en J H Hoo- gerweri. Johannes Poststraat 13. Overleden: Arno Don. oud G dagen. Gijs- brecht van Amstelstraat 220: Jacoba Stnajs, 91 ir wed v H Westerdijk, Lijsteriaan 34. MAASSLUIS. Geboren: Rudolf Gerardus z v G J F van Ettinger en I M vd Meu- len: Willem z v K Brouwer en M H Nieu- Ondertrouwd: G M G Hoefnagel en C A van Putten: A van der Lee en E P Firet. Getrouwd: J Tol en J H Lems. Overleden: Simon Wijnhorst echtgenoot van M J van Es oud S« jaar. HOEK VAN HOLLAND. Geboren: Jaeqe- llne E dr van J Stelloo en M Haycock; Frits M zn van A C Suiker en T de Visser. Getrouwd: M C van Ooyen 24 en M Kapet- le 19 jaar: R Geerlofs 21 en Y C H v d Velde 21 jaar. Bij Wilton-Fijenoord N.V. Dak- en Werfmaatschappij te Schiedam, ïljn de volgende jubilarissen vrijdagmorgen op het directiekantoor gehuldigd, in verband met hun 25-jarig dienstjubï- leum. Het zijn de heren: J. H. van der Aa, fraiser, (Schiedam), W, van der Berg, carrouseldraaier (Rotterdam), A. Blonk, voorman elektromonteur, (Rot terdam), G. van Dorp, voorman bank werker machinefabriek (Vlaardingen) J. Dries, rijwielbewaarder (Schiedam); A. van Gent, brander-boorder. (Dor drecht); J. Hoovendijk. scheepsbeschie- ter (Schiedam), M. Hoveling, kraan drijver. (Rotterdam); J. Janssen, bran der (Schiedam); G. Koens, schipper (Schiedam), D. van der Kraan scheeps- beschieter, (Schiedam); H. van der Kraan, scheepsmaker (Schiedam); G. VAN Mourik, gereedschapssmid, Rotter dam; J Pappers, schilder (Schiedam), T. Quant, koker, (Schiedam); J, D. Ras, revolverdraaier, (Rotterdam); J. SchUperoort, machineschaver (Vlaar dingen); P. van Tilburg, electrisch las ser, (Rotterdam); P. D. Winkelman, elektro-monteur (Schiedam) en P. Wuis- ter. ovenist te Rotterdam. De twintig jubilarissen zijn door een van de directeuren, Ir. A. Meijer, toe gesproken en kregen de gebruikelijke cadeaus onder couvert aangeboden. (Van een onzer verslaggevers) De Dienst Bescherming Bevolking houdt volgende week dinsdag en woensdag in Vlaardingen een wijkten- toonsteiling voor de bewoners van de wijk die begrensd wordt door de Flores- laan, Rijksweg 20 en de Arij Koplaan. De tentoonstelling wordt gehouden in de Weteringschool aan de Boisotstraat en is geopend van 15 tot 22 uur. De bedoeling is dat men zal kennis maken met de vrijwilligers die door de overheid bereid gevonden werden de belangen van de bescherming van de bevolking te behartigen. Tevens zullen de materialen getoond worden, waar over de wijk de beschikking heeft. De ongeveer 5000 bewoners van deze wijk zijn met een door de burgemeester van Vlaardingen ondertekende circu laire opgewekt de expositie te bezoe ken. F (Van een onzer verslaggevers) Het -bouwdok zal waarschijnlijk voor lopig nog het eerste teken- zijn dat men van de -aanleg der nieuwste oeverver binding zal zien. Het krijgt -een- lengte van 500 meter, een -breedte van 200 me ter en- een d-iepte van 7 meter NAP. Een baggermolen is -reeds bezig aan de uitdieping in het oosten-, waa-r men be gon te -graven. Reeds is de plaats te zien wa-ar de put verbinding zal krijgen met de Maas en waar in de toekomst dus een- dokdeur moet komen. Zelfs is die verbinding in de diepte al tot stand- gekomen. Want in de oever werd een grote bres -gegraven-, die nu ook snel op diepte wordt gemaakt. TJEEDS 200.000 m3 grond is uit de -H Madroel -gehaald en het werk gaat -gestadig voort op deze afgelegen plek van Rotterdam, waar de werkers het veel rustiger hebben dan hun collega's van de metrobouwdokken in het cen trum der Maasstad, Op de Madroel geen drukte van voorbijgangers en verkeer, maar een. mooi uitzicht op Schiedam en de werf van Wilton, het scheepvaartver keer en de plaats (tussen Schiedam en Vlaardingen in) waar straks de „tun- nelbouwd-ozen" zullen moeten, worden afgezonken. Maar dat duurt nog lang, want pas op 1 april 1966 moet -de Beneluxtunnel open zijn voor het verkeer. Voor die tijd echter moet het werk op vele ande re plaatsen ook aan de gang zijn. Op de Madroel komt nog een bouwput, na melijk voor de zuidelijke op- en afrit met ventilatiegebouw en tolpleia. Het ligt voor de hand dat men hiermee zal beginnen als het bouwdok klaar is, Dan komt op de noordelijke oever de derde put, voor de op- en afrit aan die zijde en het ventilatiegebouw. Aan de Vla ard i-ngs-Schied amse -zijde is echter nog -geen teken van Beneluxtunnel werk te bespeuren. DE grond, die vrijkomt is voor Rot terdam van- veel nut Juist in en -bij Ferms namelijk zijn vele plannen in uitvoering, op het gebied- van wegen aanleg en recreatie. Men moet er de aansluitende weg naar de tunnel maken, die -straks vanaf de (te maken) Zuide lijke Randweg onder de M-aas doorgaat. Er moet een park worden aangelegd en al met al is er veel grond nodig. Wat er later met de uitgeholde Ma droel moet gebeuren Is niet bekend. Zou het ondeugend zijn te veronderstellen dat het bouwdok meteen een nieuwe haven (zij het niet zo groot) voor Rot terdam zal worden? ri"" i t-Sft (Van een onzer verslaggevers) ER gaat nu tekening komen in de bouw van de Gereformeerde Kerk in Schiedam-Nieuwland. De toren verrijst al maar ook de kerkzaal met bijgebouwen is ai te zien in het net werk van hout en beton. Over enkele maanden is Nieuwland een prachtig kerkgebouw en tevens een jeugdcen trum rijker. De zalen linksonder zijn namelijk bestemd als „open jeugdcentrum Rechts de entree naar de -kerk zoals de bezoekers het kunnen 2ien komen de van de Albardastraat. Op de ach tergrond zijn de Noordmolen (geheel links) en de molen De Vrijheid te zien. Deze molens kijken neer op een intensieve bedrijvigheid want eerst de laatste maanden is het polderland van dit gedeelte van Nieuwland zeer aangetast. Wel stond al lang de Schiedamse Car- tonnage Fabriek langs de Noordvest, maar nu worden op de vroegere sport velden en weilanden vanaf bet voorma lige Hermes DVS-terrein aan de Dam- laan tot aan de voet van de Noordmo len rijen schoolgebouwen en woningen (Van een. onzer verslaggevers) In het derde kwartaal van 1962 zijn te Vlaardingen 332 zeeschepen met een gezamenlijke inhoud van 3,227.339 bruto m3 binnengelopen. In het over eenkomstige kwartaal van 1961 waren dit 415 schepen met een inhoud van 3.150,509 m3. De specificatie is als volgt; H.V.O. 159 schepen, inhoud 1,980.121 br. m3, Nieuwe Matex, resp. 109 en 1.101.740, Shell Nederland Raff, (installatie Vlaardingen), 49 en 72.360,, r.T.C.K., 31 en 34.708 en gemeentelij ke havens 34 en 38.410 br. m3. Ook de cijfers van de binnenvaart zijn ten opzichte van het derde kwar taal van 1961 verminderd. Totaal kwa men 4361 binnenvaartschepen binnen met een gezamenlijke tonnenmaat van 2.593.460 ton. Verleden jaar waren hei in hetzelfde kwartaal 4776 schepen met 2.756.915 ton. De Zuidafrïkaanse minister van justitie heeft het huisarrest van Is mail Catsjalia, een vroeger lid van de Indische Congrespartij in Transvaal op geheven. Hem was onlangs verboden om .gedurende vijf jaar Johannesburg te verlaten- Hij mag echter nog geen vergaderingen bijwonen of tot een po litieke partij behoren. gezet De schoolgebouwen in aanbouw zijn te zien achter het bouwwerx van de Gereformeerde Kerk. Rechts zijn de betonblokkendozen van de reeksen woningen in aanbouw te zien. Het is een keten van bouwactivi teit die over een half jaar zal resulte ren in het voltooien van de laagste bouwwerken op het laatste plekje bouwgrond in Nieuwland. De oude pan den zijn hier al gesloopt, de voormali ge „Konijnenbuurt" is niet meer, aan de zijde van de Damlaan zijn de wo ningen nu vrijwel verlaten zodat ook hier binnenkort gebouwd kan worden. Inspr. De betonskeletten hebben in een schier onoverzichtelijk geheel de plaats ingenomen van het eerst on langs verdreven vee. De bouwactivi teit tussen het bewoonde Nienwland en de Noordvest is zo groot dat ook de ruimtes naast de Schiedamse Car- tonnage Fabriek en de Technische School nu gevuld worden roet de uit breidingen voor deze SCF en TS. Een der oudste winkelwijken van Maasslnls die nu min. of meer uit de loop geraakt de Noordvliet is vrijdagavond in, een nieuw jasje gesto ken. De oude gasverlichting was toen verdwenen en vervangen door een mo derne elektrische verlichting. Deze is om half reven voor de eerste maal ontstoken «n betekent voor het ver keer bij avond een -grote verbetering, waarmede het aanzien van deze vliet eveneens gediend is. De eerstvolgende jonge kerkavond der Herv. gemeente- in Maasland wordt gehouden "op dondagdag 1 no vember om 20 uur in het Trefpunt. Deze avond zal een bijzonder karak ter dragem Een aantal ambtsdragers uit de kerkeraad is uitgenodigd om op deze Jonge Kerkbijeenkomst een fo rum te vormen en vragen van de jon ge lidmaten betreffende het plaatselijk kerkelijk leven tebeantwoorden. Van uit de Geref kerk te Maasland is er op dinsdag om half acht weer een uitzending per kerktelefoon. Er is orgelspel, zang en muziek. De heer Joh. van Hemert houdt een meditatie en de heer Nic. Oosterlee vertelt een verhaal In verband met het voorkomen van enkele gevallen van hondsdolheid in bepaalde gemeenten van ons land, wordt de aandacht gevestigd op arti kel 39 van de algemene politieveror dening te Maasland. Dit artikel houdt in een verbod aan de eigenaar of ver zorger van een hond om deze hond op de openbare weg te laten verblij ven anders dan vastgehouden aan een ketting, riem, koord of enig rnder middel tot vasthouding. Op handha ving van deze verbodsbepaling zal de politie streng toezien. (Van een onzer verslaggevers) Boer Qualm werkt nn al zestien jaar op rljkswaterstaatsgronden, een opge spoten strook prima, grond tussen Vian- \/OORLOPIG blijft het gezin Qualm dan in het houten huis, rustig verscholen achter bebossing bij de Waterweg in Hoek van Holland. In talrijke schuren is het moderne mate- riaat ondergebracht. Boer Qualm zit er voor eigen risico... da en Poortershaven langs de Water weg. Hier vestigde bij zich, hier woont hij met zijn vrouw en vier kinderen. Tot voor kort was het bij de Qualms nooit opgekomen dat de pacht wel eens zou kunnen worden opgezegd en dat de grond zou moeten gaan dienen om de zeeweringen te versterken. Zestien jaar lang boerde Cor Qualm dus en hij had nooit te klagen. Het land bracht goed gewas' voort en het vee verkeerde in uitstekende conditie. Maar plotseling kwam de mededeling dat alles moest verdwijnen. Niet alleen het huis. maar ook de Test; twintig bun der beste grond. Op eigen kosten moet de afbraak geschieden en zelf moet het gezin Qualm iets anders zoeken, want er is geen instantie, waarop de gedu peerde een beroep kan doen. TWEE JAAR weet Qualm dit nieuws nu al. Hij zat natuurlijk niet stil en trachtte ander bedrijf en ander land te vinden. Hij ging daartoe o.a. naar Winterswijk en hij deed zijn best voor een vestiging in Oostelijk Flevoland. Wat de laatste mogelijkheid betreft is hij een der drieduizend aanvragers. De tijd verstreek en geen enkel perspectief opende zich voor boer Qualm. Het gezin is aangezegd dat het moet verdwijnen. Maar waarheen? Zolang dat niet bekend is blijven de Qualms op hun boerderij. Elke dag is er één, denken zij. Maar inmiddels heeft het gezin vanzelfsprekend onder een hoogspanning door deze onzekere toestand, vooral nu de winter voor de deur staat. Met de werkzaamheden ter versterking van de zeewering tussen Hoek van Hol land en Den Haag is inmiddels begon nen. Een speciale spoorlijn tussen De Hoek en het 's-Gravenzandseslag is in aanleg voor het vervoer van de grond. Dok is begonnen met het opspuiten van een stuk grond vanuit de Waterweg. Dit terrein is ook bouwland, in pacht bij een landbouwer die er echter niet woont. 8oer Qualm is de enige die er woont. In de plannen komt echter wel eens een wijziging. Zo kreeg de heer Qualm na de eerste mededeling dat hij weg moest voor de afgraving van alle grond te horen dat zijn grond zou worden bestemd voor opslagruimte ten behoeve van Europoort. Hoe het ook zij dit voorjaar waagde de boer het erop zijn land te gaan bewerken. Nh heeft hij alle gerst, haver en tarwe in de schuur. Dat was een m-eevaller. EEN NOG grotere meevaller was, dat dezer dagen een ambtenaar van de ThEZE heuvel is het eind van het stuk grond van de rijks waterstaat, waarop het gezin Qualm in De Hoek woont en het boerenbedrijf uitoefent. Vol gens de aanvankelijke plannen ■wordt deze grond vervoerd ter versterking van de zeewering, waarna dan opnieuw grond zal worden opgespoten. Over tien jaar kan de laatste opspuiting worden bebouwd en kan mis schien weer een boer zich ves tigen.... rijkswaterstaat kwam meedelen dat voorlopig de plannen nog geen doorgang vinden. Het staat wel vast dat voor 1 januari geen afgraving zal geschieden en ook geen opslagplaats óp de grond van Qualm wordt ingericht. Tot die da tum kan het gezin Qualm dus blijven zitten. Dit bericht vormde een ontspan ning en misschien .komt van uitstel afstel... Reeds op 1 mei had boer Qualm weg moeten zijn. Maar hij hoopt te blijven tussen de spoorlijn en de Waterweg xo (ang.de bulldozers en draglines hem niet' tot vertrekken noodzaken» VANAVOND speelt Jet Dubbeldam op'het orgel van ,de Simonstraatkerk (Schiekade) te Rotterdam werken van Tunder, Kerll, Bach, Vieme, Andriessen e.a. 20.00 uur, Addie de Jong geeft deze avond een orgel concert in de Kuiperstraatkerk (bij Marconi- plein), 20.00 uur. In de Putsepleinkerk van Rolterdam-Zuid concerteert Wim van der Panne, Hij koos composities van Bach, Vivaldi, Franck, Vogel en Widor. 20.15 uur. Het zang- en orgcluur in de Vredeskerk, Lede 121, wordt verzorgd door het Rotter dams Vrouwenkoor en het Clir. Dameskoor „Vreewijk" o.Lv. Matty Aniesz-de Wit en de organist Bram Sintuicolaas. MAANDAG is Rotterdams Xaurenskerk unieke plaats van kennismaking met Joodse Gezangen, uit te voeren door dr. H. Bloe mendal, eerste voorzanger van de Ned.; Isra ëlitische Hoofdsynagoge te Amsterdam en leden van het Omroepkoor oj.v. Anton Krelage. Dr. Bloemendal zal de liederen toelichten en George Stam verzorgt de be geleiding, 20.00 uur. DINSDAG concerteert het Fine Arte Quartet voor de Kamermuziek vereniging in de aola van Museum Boyinans-van Betiuingen. 20.00 uur. WOENSDAG geven Rotte's Mannenkoor en het Mannenkoor „Apolla" een concert ïn de Rivièrahai. 20.00 uur. VRIJDAG spelen Charles Lïbove, viool, en Nina Lugovoy, piano, in de Kunstkringzaal aan de W. de Withstraat. Het programma vermeldt werken van Bach, Rieger, Beet hoven en Brahms. 20.15 uur. In het Rijnhotel (Mauritsweg) treedt vrijdag op het Hamburger Kamrnerorchester o.Lv, Friedrich Wuhrer. Uitgevoerd worden wer ken van Mozart, Schubert, Janacék en Bartók. 20.00 uur. ZATERDAG is' het ochtèridconcert in De Lantaren aan de Gouvemestraat. Composi ties: van Bacli, Sibelius, Kcëiïler en Bartók staan op het programma'vair Annie Hutting, viool, en Matty Amesz-de Wit, piano. 11.30 uur.1 Jan Bonefaas speelt *s avonds in dé Wilhel- minakerk. 20.15 uur. In de Electrozaal te Slikkerveer begint za terdag 3 november het concours dat Slikker veer» Chr. Mannenkoor heeft georganiseerd ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan, 18.00 uur. VANAVOND geeft het -Nieuw Rotterdam» Toneel in eigen huis een reprisevoorstelling van Tennessee Williams' „De nacht van .de leguaan". 20.15 uur. MAANDAG eveneens „De nacht van de leguaan in de Rotterdamse Schouwburg. 20J5 uur. WOENSDAG is ih de Rotterdamse Schouw burg wederom het spel van Tennessee Wil- liams te zien. 20,15 uur. VRIJDAG geeft het. Nieuw Rotterdams To neel: de première van Arthur W. Pinero'i „De Magistraat". Aan dit kluchtig spel wer ken onder regie van Coen Flink mede: Winnifred Bosboom, Martine Crefcoeur, Enny Meunier, Annet Nieuwenhuyzen, Steya van Brandenberg, Lo van Hensbergen, An dre van den Heuvel, Wim Hoddes, John Lanting, Jan Lemaire, Pi eter Lutz, Adolf Rijkeng,' Eric Schneider, Lex Schoorel, Ro bert Sokels en Aart Staartjes. 20J5 nnr. ZATERDAG herbaalt het N.R.T. de voor stelling van „De Magistraat" in de Rotter damse Schouwburg. 20.15 uur. DINSDAG geeft het Nederlands Dana Theater een voorstelling van „Grand pas Espagnol", „Pierrot Lnnaire" en „Carmina ëuratta in de Rotterdamse Schouwburg. 20.15 uur. VANAVOND en volgende week blijft de musical „Free as Air" draaien in de Croote Schouwburg van Rotterdam-Zuid. 20.00 uur ROTTERDAMMuseurn Boymanjuvan Beu- rongen: eigen bezit; herdenkiugstentoonstel- ling Eraile Voeten (abstracte sculptures) en „Bouwen voor een open samenleving" (2 dec.). Kunstkring, W. de Withstraat: schil, derijen van Pol Mara (11 nov.). Kunst stichting, K. Lijnbaan: werk van de Rotter, damse groep „Ara"' (11 nov.). Paalzaa!, Zuidplein, schilderijen en kleine plastieken van H. A. Bal (18 nov.). 't Venster, Gou vemestraat: schilderijen, gouaches en wand- kleden van Brita Bakerna (2 nov,). Arbei. derspers,Slaakwerk van leden Amateur Teken- en Schilderclub Rotterdam (2 nov.). Gemeentearchief, Mathenesserlaan„De tijd van Gijsbert Karei van Hogendorp" (31 okt. jan.). Bouwcentrum, Weena: tentoon" stelling over woningbouw na de oorlog (31 dec.) en expositie Opleiding Voortgezet Bouwkunst-Onderricht (17 nov.). Maritiem Museum Burg. s' Jacobplein: de geschiede, nis van Nederland en Suriname (12 nov.) en „Zeilende Schoolschepen" (4 nov Museum v. Land- en Volkenkunde, Willemv kade: verscheidene exotische tentoonsleliin- gen, o.a. oude en nieuwe Batikkunst. Vrijdag zijn twee Oostduitsers on- ViUl kogels uit de ma-, chlWTpistolen van de „Vopo" naar West- Berlljn gevlucht. Een half uur na deze fi^laaï<^?.JIu?htporülg de West be r- njnse politie hoe een man gearresteerd werd, die blijkbaar niet over de ver- retken!gen had kunnen bè» -sas?

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 1