iirynotf Deense Niels geleerde Aantal Papoea's wil op 1 januari overdracht Verkiezingen in Frankrijk Winters weekeinde met zomerse drukte... Beatrix bezichtigt brug over rivier de Kwai Drie mensen verdronken in Zuidwilleinsvaart Stormweer iii Europa ia® hr/v-fOK MP,® 'i w De heer Jacques licht gewond naar hospitaal b:!-'//VrDSb rJ Noors eremetaal voor twee werf directeuren In oorlog naar V.S. gevlucht Witte hond beet ook vierde slachtoffer Silas Papare spoedig vrij Schip zonk na aanvaring Toeristenstroom naar H. van Holland Op bezoek bij koning van Thailand Auto tegen trein: drie doden Gezonken DE ROTTERDAMMER Pagina 4 MAANDAG 19 NOVEMBER 19< ieraden De wereldberomde Deense atoomgeleerde prof. Niels Bohr is zaterdagavond in Kopenhagen overleden na een hartaanval. Hij is 77 jaar geworden. Bohr, die in 1922 de Nobelprijs voor natuur kunde kreeg voor zijn ontdekkin gen op het gebied van de struc-j tuur van de atomen en de nucle-i aire straling, wist tijdens de twee- j de wereldoorlog uit het bezette i Denemarken naar de Verenigde j Staten te ontkomen. Met andere geleerden heeft hij daar gewerkt aan de ontwikkeling van de atoombom. Volgens enige vanuit Nieuw- Guinea naar Djakarta ge zonden telegrammen is een aantal Papoea's van mening, dat de over dracht van het bestuur aan Indo nesië reeds op 1 januari 1963 dient te geschieden. De telegrammen aan de Indonesische regering zijn ondertekend door onbekende Pa poea's, o.a. uit Fak Fak, Merauke en een aantal kleinere plaatsen. De Papoea's, die zeggen namens de be volking te spreken, verkondigen het standpunt, dat Nieuw-Guinea beschouwd moet worden als een onverbrekelijk deel van Indonesië. Sommigen uiten zelfs de wens, dat de volksstemming, die volgens het akkoord in 1969 gehouden dient te worden, achterwege zal blijven. „NATIONALE DAG" ALLE POSITIES (Vervolg van pag. 1) (Van een onzer verslaggevers) Hoek van Holland heeft een win ters weekeinde met zomerse drukte achter de rug! Uit praktisch alle delen van het land zijn „toeris ten", die zich met dikke winterjas sen tegen de koude wind bescherm den, naar het Hoekse strand geko men om de „hondsdolle" Wind- hund te zien. "PRINSES Beatrix heeft een van "de drukste weekeinden van haar .Aziatische reis achter de rug." Zij' bezocht zaterdag "twee tempels, ontving de Nederlandse kolonie, had een banket met de koning en koningin van Thailand en woonde een uitvoering van klassieke dansen bij. Gisteren bracht de Kroonprinses een be zoek aan de oorlogsbegraafplaats te Kanchanaburi en aan de (door de gelijknamige fikn be kende) brug over de rivier de Kwai. De zogenoemde dodenweg langs de Zuidwillemsvaart tussen Veg- hel en Beek en Donk, die be kend staat om de vele ongeluk ken, die er gebeuren, de weg loopt vlak langs het water en is onvoldoende beveiligd heeft zaterdagmiddag weer drie slacht offers geëist. Een personenauto met drie inzittenden, de 30-jarige heer L. A. A. M. Aarts, hoofd van de lagere school te Horst, zijn zoontje, de bijna 4-jaar oude H. J. A. M. Aarts en de 4-jarige H. ten Brink, dochtertje van een inter nist te Horst, is zaterdagmiddag in de Zuidwillemsvaart gereden, waarbij alle drie de inzitenden verdronken. KRANSLEGGING GEFILMD - .1 Advertentie 'in ome speciale elalage Karei Doormanstraaf Aanhckkelijhe 5 B prijzen fe.l®SÏ'r,Ni?^i-£J,,TRUM - «>nnenweg« "•""■TmUFOONI11.66.15 - ROTTERDAM (Van een onzer verslaggevers) De Nederlandse werfdirecteuren heb ben hoge Noorse onderscheidingen ont vangen voor hun ..jarenlange en toe gewijds diensten, verleend aan de Nour- scheepvaart, en voor het behartigen vart de Noorse sociale en geestelijke belangen te Rotterdam De heer M. Kooijman. general re- pair manager van De Rotterdamsche Droogdok Maatschappij en directeur van de N.V. Scheepsbouwmaatschappij Nieuwe Waterweg, werd benoemd tot ridder eerste klas in de orde van St. Olav; de heer C. J. A. van Daalen. oud-directeur van WLIton-Fijenoord, ontving de versierselen, behorende bij het commmandeurschap :n de orde van St. Oiav. De Noorse consul-generaal in Rotter dam. de heer Knut Orre. speldde de onderscheidingen zondag na de dienst in de Noorse kerk aan de Westzeedijk op; De tentoonstelling van -werken van Vincent van Gogh in het nationale mu stim van Warschau is zondag gesloten. In de afgelopen zes weken hebben in totaal 220.000 mensen de expositie be zocht. In 1913 heeft hij op 28-jarlge leeftijd de grondslag gelegd voor een nieuw tijdperk, in het atoomonderzoek, toen hij een theoretische verklaring gaf voor zekere relaties in de straalencrgie der atomen welke tot dan toe de geleerden voor raadsels gesteld hadden. Bohr, die juist teruggekeerd was van een periode van samenwerking met Ernest Rutherford, de beroemde Britse natuurkundige, poneerde in een aantal documenten de stelling dat de electro- nen zich in vaste banen rond de kern bewegen. Dit was de eerste van een reeks - Naar van welingelichte Nederlandse ■zijde'i-n Hollandia vernomen werd zou den—de telegramma het resultaat zijn van een propagandacampagne door in Nieuw-Guinea verblijvende Indonesiërs. In Hollandia hebben deze reeds aan verscheidene Papoea's gevraagd hun handtekening te zetten onder een_ mani fest, waarin de overdracht per één ja nuari wordt bepleit. Twee uit Biak af komstige Papoea's zullen binnenkort naar New York reizen om ,,de wens van het ..Papoeavolk, per één januari reeds onder Indonesisch bestuur te ko men" aan de V.N. kenbaar te maken. De leider van de Farna, Herman Wajoi, •wil zo spoedig mogelijk een nieuw natio naal.congres beleggen. Verwacht wordt, dat de kwestie van vervroegde over dracht daar ter sprake zal komen. Inmiddels heeft een aantal andere Papoea's het plan opgevat om één de cember een soort ..nationale dag voor Advertentie komt ook voop u de Papoea's" te houden. Zij hebben de V.N.-bestuurder, dr. Abdoh. toestem ming gevraagd op die dag een grootse vlaggendemonstratie te ëouden. Een der leiders van de groep verklaarde, dat het doel der demonstratie is „aan de V.N. te tonen, dat de Papoea's zich niet bij Indonesië thuisvoelen". Uit Ne derland is de afgelopen week een grote hoeveelheid grote en kleine Papoeavlag- gen aangekomen. Dr. Abdo-h heeft nog geen beslissing genomen over het al dan niet verlenen van toestemming voor de demonstratie,, In antwoord op vragen heeft de heer N. Jouwe, die in Nederland verblijft, verklaard, dat van Papoea-zijde een aantal vlaggen uit Nederland naar Nieuw-Guinea verzonden. Dit is ge schied nadat verzoeken van Papoea's uit Hollandia, Merauke, Manokwari, Biak, Sorong- en Inanwaten waren ont vangen. De Australische minister van buiten landse zaken. Sir Garfield Barwick, heeft voor de televisie verklaard, dat Australië niet. voornemens is in.de.naas te toekomst met Indonesië een niet-aan- vals verdrate sluiten met betrkking tot Nieuw-Guinea. Naar rijn mening zal Indonesië bereid zijn met Australië samen te werken op het gebied van de gezondheidszorg, grensafbakening en dergelijke zaken. wetenschappelijke publicaties waarin Bohr de fundamentele principes van de quanten-theorie tot klaarheid bracht Hiervoor kreeg hij in 1922 de Nobelprijs. De Nobelprijscommissie getuigde dat zijn werk een wezenlijke voorwaarde ge weest was voor de prachtige vorderingen op dit terrein van de natuurkunde. In 1336 heeft hij zijn beroemde nu cleaire reactietheorie voorgesteld. Deze theorie gaf een verklaring voor de eer der door andere natuurkundigen geno men proeven over de wisselwerking tus sen de neutronen en de atoomkernen. Sinds de oprichting in 1920 stond Bohr aan het hoofd van het instituut voor theoretische physica in Kopenhagen, dat reeds voor de tweede wereldoorlog een toevluchtsoord werd voor velegeleerden die nazï-Duitsland en andere totalitaire staten hadden moeten ontvluchten. Sinds de oorlog is Bohr een voorvech ter geweest voor de volledige vrije uit wisseling van gegevens in de weten schappelijke wereld, ongeacht de poli tieke tegenstellingen. Verscheidene ke ren heeft hij In het openhaar een beroep op de grote mogendheden gedaan om de hinderpalen voor de wetenschappelijke vooruitgang te slechten. Hij heeft ooft herhaaldelijk gewaarschuwd tegen voort zetting van de atoomwapenwedloop. Nylon Simplex da meshandschoenen, de grootste modecroef van dit najaar. Heerlijk warm geruwd voor de winter en voorzien van een nerf, waardoor U ze bijna niet van echt leder kunt onder scheiden. Morgen koopt U deze veel geadverteerde Nylon Simplex dameshandschoenen, die ner gens onder de vijf gulden wor den aangeboden... per paar voor nog géén drie gulden. De Indonesische minister van buiten landse zaken, Soebandrio, heeft gezegd, dat eind maart 1963 alle sleutelposities in Nieuw-Guinea in handen van Indone siërs zullen zijn. Na een gesprek van twee uur met waarnemend VN-bestuurder Rolz Ben nett, zei Soebandrio, dat achttien van de hoogste bestuursposten nog zullen worden bekleed door VN-lunctionaris- sn. Kolz Bennett heeft in Djakarta de In donesische chef-staf Nasoetion meege deeld, dat op vrijdag 23 november alle Nederlandse militairen uit Nieuw-Gui nea zullen zijn vertrokken. RoJz Bennett gaat woensdag naar New York. Soe bandrio is voor besprekingen met Soe- karno in Tokio aangekomen. Doelend op de sterker wordende eis {van Djakarta van vroegtijdiger over- i dracht heeft de New York Times m een hoofdartikel o.m. geschreven; Er I zijn er geweest die van het oegin af 'hebben gevreesd, dat de regering-Soe. karno de Nederlands-Indonesische over eenkomst zou misbruiken ter eenzijdige bevordering van haar eigen doeleinden. Het ziet ernaar uit, dat deze vrees maar al te gegrond was." „Indien de regering te Djakarta de voornaamste bepalingen van de over eenkomst, drie maanden nadat zij de ze heeft bekrachtigd, over boord zou wil len gooien, zou dit betekenen, dat zij op bijzonder cynische en schandelijke wijze een internationaal verdrag schendt, dat slechts na moeizame onderhandelin gen tot stand is gekomen. Het zou de plicht van de VN zijn onverwijld te han delen, opdat een dergelijke politiek niet wordt uitgevoerd". Het is vrijwel zeker dat de 60-jarige Amsterdamse loodgieter J. Itijkhoff, die vorige week dinsdag aan hondsdolheid is overleden, op 27 juli gebeten is door het kleine witte hondje, dat ook de 3- jarige Adri Echthulzen (bet eerste slacht offer van de rabies) die dag beet. De Amsterdamse GGD is tot deze con clusie gekomen, nadat nog eens nauw keurig is nagegaan op welke data de loodgieter bij diverse klanten werkzaam heden heeft verricht. Zelf had hij na melijk opgegeven dat hij op 30 juli was gebeten. Gebleken is nu dat hij bij een klant op de 27ste ec. de 30ste juli is ge weest. Voorts beschikt men over een ver klaring van een politie-ageftte, die óp de 27ste op een kruispunt dienstdoende,: earj man' met een wit hondje in zijn auto heetft waargenomen. De heer Rijkhoff heeft een op straat zwervend wit hondje opgepakt en enige tijd in zijn wagen ge had. i Mevrouw Regina Papare, wier man veertien dagen gelden door de militaire j poiltie in Djakarta is gearresteerd, heeft gezegd, dat minister Soebaaório ihaar heeft beloofd, dat haar man spoe- jdig aal worden vrijgelaten. Zij zei, dat subversieve activiteit te gen Indonesië een der beschuldigingen was van de lijst, die 'de politie hem bij jzijn arrestatie had overhandigd, j Toen Silas Papare de lijst las bad j hij uitgeroepen; „Dit is niet waar. U Ikunt mij beter neerschieten dan mij te schande maken door mij op deze gron den te arresteren." Toen de heer T. uit Hoogvliet vrij dagmorgen op de Groene Kruisweg bij de Schroeder van der Kolklaan een in de richting Rotterdam rijdende vracht auto wilde inhalen en daardoor op de linkerweghelft kwam, reed hij frontaal tegen een door de heer A. C. uit Pernis bestuurde Atlas-Knijper. De heer T. moest zwaar gewond naar het Dijkzigtziekenhuïs in Botterdam worden overgebracht. De personenauto van de heer T. werd bij deze frontale botsing zwaar beschadigd. met 45 zetels ging strijken. De verkla ring hiervoor is, dat de UNR in vele delen van Frankrijk op de eerste ver kiezingsdag al met de absolute meer derheid voor 45 zetels ging strijken- Dit laatste geldt ook voor de andere partijen. De MRP kreeg met 1.6 mil joen stemmen 14 zetels (belangrijk meer dan de communisten met meer dan het dubbele aantal stemmen), de socialis ten veroverden met 3.2 miljoen stem men slechts 1 zetel, de conservatieven (die voor het grootste deel achter De Gaulle staan) kregen met 1.7 miljoen stemmen niet minder dan 19 zetels, de radicalen met nog minder stemmen acht zetels. De overige vier zetels (van de 100 die thans verdeeld zijn) worden bezet door afgevaardigden uit de over zeese gebieden, nl, 2 door de MRP en twee door de gaullisten. De stemmenpercentages zijn als volgt (die van 1958 tussen haakjes): UNR en gaullistisch gezinden 31.09 (17.6), communisten 31.78 (18.9), MRP 8 92 (11.8), socialisten 12.65 (15.5), conser vatieven 9.06 (19.9), radicalen 4.5 (11.5). In he,t Mallegat is vanmorgen om streeks negen, uur het 437 ton metende schip „Machiesteen 24" uit Terneuzen na een aanvaring met de 8229 ton me tende Russische tanker „Svendlovsk" in tweeën gebroken en gezonken. Aan boord bevonden zich de schipper Bey- ens, zijn vrouw, hun vijf maanden oude baby en een knecht, die allen konden worden gered. De baby werd licht ge wond uit het water opgepikt door de sleepbootEngeland" en de knecht werd gered door de sleepboot „Drecht". Hij zal in Hoek van Holland aan wal wor den gezet. De overige opvarenden zijn naar Zwijndrecht gebracht. De tanker, die bij Broere had gelost, heeft na de 'aanvaring zijn reis voortgezet. Om trent de oorzaak tast men nog in het duister. [JET lossen van de lading hout op de luiken van Win- hund is dit weekeinde op gang gekomen. Advertentie De politie had speciale maatregelen genomen voor de regeling van de ge weldige verkeersdrukte. Op alle wegen naar de badplaats reden kilometers lan ge files auto's, waarvoor nauwelijks vol doende p-arkeer-mcgelijkheden waren. De Dirk v. d. Burgweg en de Strandweg waren -met hekken afgesloten, waardoor het verkeer werd gedwongen over de Schelpweg naar het strand te -gaan en Hoek'van Holland via de Strandweg en de boulevard langs de Nieuwe Waterweg te verlaten. De exploitanten van de strandeafé's hebben het bij het rechte eind gehad, toen ze zaterdagmiddag hun zaken open den: tientallen- liters warme koffie en Onder leiding van de 64-jarige Jan Bloemhard uit Soerabaya, vroe ger onderwijzer en nu verbonden aan De heer Aarts was om twee uur uit Sint Michelsgestel weggereden, waar hij van het doofstommeninstituut de twee kinderen had opgehaald, om ze mee te nemen naar huis. Toen hij daar niet aankwam is men begonnen met een on derzoek, dat pas des avonds om tien uur resultaat had. daar niemand het onge luk had zien gebeuren. Doordat men een Volgens betrouwbare bronnen was Pa- gat in het riet ontdekte, is men ter Dinsdagmorgen om 9 uur be- ginc de verkoop van deze ge voerde Nylon Simplex dames handschoenen in de kleuren zwart, donkerbruin, cognac, groen, beige enz. jJKê. in de maten ,Jgrj - 7-8-9 per paar B voor Mm Géén lef. of .thrift, bett. pare gaan ageren voor onafhankelijkheid van Nieuw-Guinea. ondanks zijn activi teiten tegen de Nederlanders en voor In- 'donesië in Nieuw-Guinea. plaatse gaan dreggen en heeft men de drie slachtoffers gevonden. De lichamen zijn naar het ziekenhuis in Veghel overgebracht. Op een niet met waarschuwingsbor den beveiligd particulier overpad te Babberich zijn zaterdag drie personen om het leven gekomen, doordat de auto, waarin zij zich bevonden, tegen de trein botste. Het ongeluk gebeurde om tien over half elf, op welk ogenblik de om half elf uit Zevenaar naar Duitsland ver trokken trein de overweg passeerde. De auto, waarin de slachtoffers zaten, bleek geleend te zijn, zij werden 700 a 800 meter meegesleurd. De verongelukten zijn de 36-jarige heer H. Kruis uit Babberich, zijn 22- jarige zuster, mej. R. Kruis, eveneens uit Babberich, en haar 23-;arige ver loofde, de heer J. C. W. Centen uit Gaanderen. De trein ondervond aanzienlijke ver traging. Vrijdagavond is, zoals wij in een deel van onze oplage reeds meldden op de weg van Bree naar Kinroij in België een Nederlandse personenauto uit S'ramproy in volle vaart tegen een Duitse trailer, een tientonner met aan hangwagen, gebotst. Daarbij kwamen de vier inzittenden van de personenauto om het leven. Het zijn: de chauffeur, de negentienjarige J. Stultien, zoon van een aannemer; de 25-jarige benzine pompbediende M. Vaessen, de 21-jari- ge J. Hendriks, brouwersknecht en de 26-jarige, gehuwde J. Steijvers, vader van drie kinderen, allen afkomstig uit Stramproy. De chauffeur van de Duitse trailer verklaarde, dat hij op de smalle weg met twee rijen bomen de personenwagen met groot licht op zich zag afkomen. Met zijn koplampen gaf hij enkele ma len een teken om te dimmen, doch dit gebeurde niet en tot zijn ontzetting zag hij dait een frontale botsing tussen de personenauto en zijn trailer onvermijde lijk was. de nederlandse ambassade in Bang kok, hebben zaterdag een 50-tal Ne derlandse kinderen vier Nederlandse liedjes voor de Prinses ten-gehore ge bracht. De heer Bloemhand vertel de aan de pers, dat hij zijn rechter hand in geen twee weken zouwas sen nu hij een hand heeft gehad van de primes. Koning Bhoemibol toonde de Prin ses alle bezienswaardigheden van het koninklijk paleis en de tuinen, zoals mozaieken, graven van vroegere heer sers en indrukwekkende oude muur schilderingen over het leven van Boed dha, Zaterdag, na de lunch ten paleize. heeft prinses Beatrix meer dan 200 Nederlanders begroet. Sommigen had den honderden kilometers gereisd om de prinses te kunnen zien. Er wonen ongeveer 500 Nederlanders in Thai land, merendeels in de hoofdstad. Een groot deel vaa de zondag was uitgetrokken voor het bezoek aan de oorlogsbegraafplaats te Kanchanabu ri, 140 kilometer ten noord-westen van Bangkok en dicht bij de Birmaan- se grens. Op de begraafplaats, waar ongeveer zevenduizend geallieerde krijgsgevangenen, onder wie 1896 Ne derlanders begraven liggen, legde prin ses Beatrix, een krans aan de voet van een eenvoudig stalen kruis, dat op een betonnen voetstuk In het centrum van het kerkhof staat. Onge veer 50 in Thailand wonende Neder landers waren met hun kinderen naar Kanboeri, zoals deze plaats meestal voor het gemak wordt genoemd, geko men. In de oorlog zijn zoals bekend dui zenden krijgsgevangenen van de ja panners omgekomen bij de aanleg van- de beruchte Birmaspoorweg, De begraafplaats te Kantsjanaboeri, waar vele van deze slachtoffers zijn begra- van, maakten grote indruk en is goed onderhouden. De meeste slachtoffers die hier begraven liggen zijn Britten, bijna 3500 man. De overigen zijn vrij wel allen Nederlanders en Austra liërs. Na de kranslegging begaf prinses Beatrix zich naar de nabijgelegen brug over de rivier de Kwai, die door de gelijknamige film wereldberoemd is geworden. Toen de prinses daar arriveerde, kwam er net een trein aan. die langzaam over de brug reed welke gelegenheid de Prinses niet voorbij liet gaan. om het tafereel op de film vast te leggen. Een ambtenaar van de Nederland se ambassade in Thailand, J. Bloem hard, vertelde haar over het lot van de Nederlanders die destijds ge dwongen werden aan de bouw van de brug mee te werken, De- heer Bloem hard is een .van de Nederlanders die deze door de Japanse militairen inge stelde slavenarbeid hebben overleefd. Hij vertelde de Prinses onder meer dat de ijzeren onderdelen van de brug afkomstig zijn uit Madioen, op Java. Ook maakte prinses Beatrix nog een t boottochtje van een halfuur op de ri- ivier de Kwai. hete soep zijn in duizenden koude ma gen verdwenen. Enkele zaken hadden zelfs ..spéciale Windhund-menu's" klaargemaakt. Bij de pa'tatkramen ston den lange rijen mensen, die in de eta blissementen geen plaatsje hadden kun nen vinden. Het lossen van de deklading hout van de kustvaarder is zondag voortgezet. Drie vrachtwagens voerden een pendel dienst uit .tussen het strand en- de op slagplaats van Boon's transportbedrijf aan de Lan-geweg. Er is haast 'bij. want de barometer staat .gunstig voor het vlot slepen van de Windhund: een halve me ter verhoging en aanwakkerende wind. (Vervolg van pag. 1) Even buiten de haven van Napels is gistermiddag het 5.123 ton metende, Britse vrachtschip Ashanti Palm gezon-j ken, nadat het schip in de nacht van' zaterdag op zondag tegen een pier lek was geslagen. Het schip was zaterdag kort "voor middernacht uit Livorno in Napels aangekomen op weg naar West- Afrika. Het ging buiten de haven voor anker omdat er een zware storm in de Golf van Biskaje stond, maar enige tijd later werd het van de ankers ge slagen 'waarop het afdreef en tegen de stenen van een pier lek werd geslagen. Een poging om het schip de haven van Napels binnen te slepen, mislukte. Alle 45 opvarenden van de Ashanti Palm konden worden gered. Voor. de ingang van de Britse, ha ven- plaats Sëaham is zaterdagavond - een reddingboot omgeslagen, hij de terug- kéét vah "hulpverlening aan een vissers boot. Volgens tot nu toe bekende gege vens zijn twee van de negen opvaren den gered. Zaterdagavond Is ter hoogte van Stockholm het Nederlandse motorschip Jakob Teetman (513 ton) aan de grond gelopen. De kapitein heeft gemeld dat er geen onmiddellijk gevaar voor de bemanning bestaat. Uit Stockholm is een reddingboot vertrokken om hulp te verlenen. Een vaartuig van de Amerikaanse kustwacht heeft gisteren twee lijken van bemanningsleden van de Captain Geor ge, de Griekse tanker die woensdag in brand vloog, uit het water gehaald. Er drijven er nog verscheidene rond, die door het vaartuig zijn waargenomen. Zoals gemeld, worden nog achttien van de 25 bemanningsleden vermist, nadat hun reddingboot was omgeslagen. De tanker drijft nog steeds. Chili, Australië, Frankrijk, Amerika en Japan zullen .binnenkort een akkoord tekenen over de bouw van een inter nationaal vliegveld op het Paaseiland dat tot Chili behoort. Dinsdag begint de groot* ste stoffen verkoop die wij ooit hielden, want dan begint om 9 uur de verkoop van honderden meters dubbelbrede stoffen, voor een prijs, die niets meer met de waarde te maken heeft. Partij aanbieding dubbelbrede wollen en fibrenka stoffen, prima kwaliteiten, in tientallen dessins en kleuren, koopt U nu voor nog géén drie gulden per meter. Dinsdagmorgen om 9 uur te* gint (maar slechts één dag) de verkoop van deze dubbel- brede stoffen voor japónnen, rokkenen- pakjes, per meter voor Géén tel. of schriftBest. In het Kremlin is vanochtend eet voltallige bijeenkomst van het Cen trale comité van de communistisch* partij door premier Chroesjtsjef ge opend. Het comité zal verbetering van de industrie, landbouw en de op bouw behandelen. Premier Chroesj tsjof brengt een verslag nlt over „de economische ontwikkeling in de Sow- jetunie en de richtlijnen van de Par tij voor de nationale economie". Verwacb' wordt dat tijdens de zitting die een v jek zal duren, verreikende veranderingen in de Russische economic zullen worden aangebracht. Het comité bestaat uit 330 leden en kandidaat-leden. m PIB [6*1* «SDI jl/TONSIEUR JACQUES, het bekende -bronzen beeldje van wijlen prof. L. O. Wenckebach dat te Rotterdam op de Coolsingel staat, is in de nacht van zaterdag op zondag van zijn voetstuk gevallen. Daarbij is de heer Jacques gelukkig slechts licht gewond, maar het zal toch nood zakelijk zijn, deze enige jldneur turn geheel Rotterdam in het ziekenhuis op te nemen. Want het is gebleken, dat de holle, dus zeer lichte, bronzen monsieur helemaal niet zo gezond was als men dacht.' de verbinding met de sokkel was niet erg best, de specie tussen steen en brons had losgelaten en door de weersomstandigheden heeft wat laswerk het begeven. Ten slotte bestond de verbinding tussen beeld en sokkel slechts uit één bronzen ankertje, dat is afgebroken. Er moet dus, eer monsieur weer op zijn sokkel zal mogen staan, wat laswerk geschieden en dat zal alleen kunnen gebeuren in een koper gieterij. Tijdelijk ligt de heer Jacques dus In de opslagplaats aan de 's-Gravendijkival van de afdeling bestratingen van de dienst van ge meentewerken. De doktoren nemen aan dat de heer Jacques over ongeveer een week weer vief en gezond uiteraard heel uiat gezonder dan voorheen op zijn ou.de plaatsje zal staan. De Rotterdamse politie, die zondagochtend vroeg door een onbekend gebleven voorbijganger op de hoogte werd gesteld, ziet geen reden om aan baldadigheid of opzettelijk vandalisme te denken. Vermoedelijk heeft iemand na een vrolijke en wat alcoholische avond in een opwelling van kameraadschap of om hem in de feestvreugde te laten delen de heer Jacques omarmd. Tegen dit vertoon van hartelijkheid zal monsieur helaas niet bestand zijn geweest en men neemt aan dat feestganger en de heer Jacques tezamen in het gras naast de sokkel zijn getuimeld. Het spreekt vanzelf, dat de toen ontnuchterde feestvierder ijlings met de schrik in de benen er van door ging.

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 2