Blijde intocht van Sint met reden tot twijfel Luchtverontreiniging noopt WD tot motie Zeer vele bruine banden kampten bij R. Ilulsker ft Raakt Schiedam nu alle sportscholen kwijt? Sigarenwinkel door fel vuur geheel uitgebrand Voor het eerst als gast van SG bij BOOGAARD Philips Televisie vanaf 5.00 per week Kindervriend looft Schiedam om prestaties G. Dorsman in Vlaardingse raad Duikeling met auto in volle vaart op berm Bergers wachten op springtij Beslag op deel gelden ploegwedstrijden Verjaarsfeestje ruw verstoord 'mms, verheugend DIEYEN WAREN ZEER ACTIEF AANBESTEDING ZIEKENHUIS de rotterdammer MAANDAG 26 NOVEMBER 1962 •keper-». 'lanelier. Heren. pyama's „Gasaanval" Moeilijk Dank ##ffi Drie dapperen Tarieven Beurso verzich t AAN ÏÏFIcHIE MAGERDER PRIMEURS (Aduertentzej DEMONSTRATIES DIAMANTSLIJPEN FOUTEN Brommer contra bus AGENDA VOOR SCHIEDAM Vandaag -en morsen en dagelijks P. (Advertentie) Pagina 4 komt ook Voo Dit ts een St. Nicoiaas aanbieding voor onze mannen, die overdag In de kou hun brood verdienen, maar voor 's nachts zo'n -warme flanellen pyjama dubbel kunnen waarderen. Meer dan 1000 herenpyjama's die normaal voor.11.75 verkocht worden, liggen er Dinsdag op onze toonbanken. Zorg dat U er bij bent en koop deze flanellen herenpyjama's van sterk keperflanel, contras terend afgewerkt, voor nog géén zeven gulden. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze keper- flanellen herenpyjama's In de maten 48 t/m 56 en in de kleuren «rijs. en blauw voo; Gééf» tel. of schrift, ben. (Van een onzer verslaggevers) Sint Nicoiaas heeft ook dit jaar Schiedam niet over het hoofd willen zien. Zaterdag is hij luide verwelkomd. Om half drie arriveerde hij met zijn YS.n ouds bekende stoomboot, die er ditmaal weer wat anders uit zag dan vorige jaren.. Hij was vergezeld van een serie Zwarte Pieten. De Sint trof op de Schiedamse Voorhaven een ont vangstcomité van de Schiedamse Ge meenschap bestaande uit de heren A. de Groot, P. Groenendaai en A. Pfeiffer. De Sint is ditmaal namelijk voor het eerst op uitnodiging van de Schiedamse Gemeenschap naar Schie dam gekomen. Vorige jaren kreeg hi, het verzoekbriefje van de Schiedam se middenstander? Op de Voorhaven heeft het jongenskoor van Orpheus onder leiding van Leo Smit dapper Sint Nicolaasliedjes ge zongen, Het was niet te horen maar daar kunnen de kleine jongenskelen niets aan doen. Fraai uitgedoste edelen zaten op hun twaalf paarden gereed om met de Sint door de stad te rijden. De Sint heeft er geloven wij genoeg van om jaar in jaar uit met zijn stoom boot door de Schiedamse havens naar het stadhuis te varen. Dat had echter tot gevolg dat zich ditmaal niet dui zenden langs de kaden hadden verza meld om achter de stoomboten langs de Buitenhavenweg en Lange Haven te wandelen. De Sint vertrok met de edelen en een verder vreemd gezelschap. De Zwarte Pieten vertrokken op scooters. Niemand mag het dan vreemd vinden dat zij op die scooters vermelden lid van de Ves- pacltib Schiedam te zijn. Crescendo mu siceerde op de Voorhaven en tijdens de tocht naar het stadhuis. Er stond nog een escorte, het waren ook al Spaanse dienstknechten in fleurige kledij die overeenkomst met onze Schiedamse CJV-Harmonie vertoonden. Een groepje droeg kledij die bijzonder veel overeen komst met de kappen van Kabeljauwen vertoonden. (Van een onzer verslaggevers) „De raad der gemeente Vlaardingen, overwegende dat onder de vigerende wetgeving mogelijkheden tot beteuge ling van het grote euvel der luchtver ontreiniging volstrekt onvoldoende zijn, dringt er met kiem op aan met grote spoed wetgevende maatregelen te reali seren, die op dit punt een oplossing kunnen brengen." Dit Is de tekst van een xnoile die de heer G. Dorsman (V.V.D.) vanmiddag b(j zjjn algemene beschouwingen op de gemeentebegroting van Viaardln gen aankondigde te zullen indienen om hiermee zowel bij de regering als bjj de Staten-Geaeraal aan ie dringen op een spoedige totstandkoming van een wet op de luchtverontreiniging. Met de indiening van de motie wilde de heer Dorsman echter wachten, daar het college bij de beantwoording in eerste instantie wellicht zou kunnen mededelen of reeds van voorbereidingen voor een wetsontwerp sprake is. In dit geval zal de heer Dorsman de tekst van zijn motie iets wijzigen. ^De WD-fractievoorzitter sprak zeer uitvoerig over de luchtverontreiniging, die hij „the talk of the town" noemde. De „plaatselijke mist", zoals het in Vlaardingen euphemistisch heet, is geen mist, maar een plaatselijke gas aanval, betoogde hij. De heer Dorsman bestreed de door B. en W. in de memorie van antwoord gemaakte opmerking dal de uitwerking van de hoge ENCK-scboorsieen gunstig is. Sinds de schoorsteen in gebruik ge nomen werd zjjn verschillende schade gevallen voorgekomen, die aan deze fabriek geweien worden. Het -gaai hier om gevallen die variëren van enkeie honderden lot véle tienduizenden gul dens. De inhoud van meerdere brieven waarin schade wordt geclaimd is onze fractie bekend, aldus de heer Dorsman. Evenals de heer Van Munster (PvdA) sprak ook de VVD-woordvoerder over de uitslag van de verkiezingen. Dat zijn partij een zetel moest afstaan was vol gens verwachting, maar los van de landelijke trend, zo betoogde de heer Dorsman, is ook de heer Ligthart (PCG) hieraan mede debet, wat overi gens niets afdoet van onze waardering voor het feit dat hij weer in de raad terugkeerde. rieven van het Kolpabad betreft opper de de heer Dorsman de suggestie om te vermijden dat grote gezinnen door verdere prijsverhoging gedupeerd wor den, de tarieven bij verhoging sterker degressief te maken. En men gaat nog gauwer twijfelen als men hoort dat deze muzikanten bij de aankomst op de Grote Markt de muziek uit het onlangs opgevoerd pleinspel lie ten horen en daarbij de voorgeschreven passen demonstreerden. De Sint kon moeilijk te paard ko men. Kennelijk had hij uit de bisschop pelijke gewaden het verkeerde rijcos- tuum gekozen want hij moest een verwoed gevecht leveren met.de lin nen gewaden. Er moesten zelfs assis tenten aan te pas komen om hem in de goede vorm op het paard te duwen. De tocht door de stad kreeg minder belangstelling dan vorige jaren en ook op de Grote Markt stonden minder stadgenoten. Daar musiceerde OBK in de nieuwe uniformen. Burgemeester Peek was blij dat de Sint ook aan Schiedam gedacht heeft. Hij wees de jeugd op de verkeerspro blemen, hij hoopte dat ze meer aan dacht aan de verkeersregels zouden be steden, hij sprak over het bezoek? van H.M. de Koningin dat Zij op 13 sep tember aan Schiedam heeft gebracht, hij noemde de arbeid voor grote bouw werken in Schiedam. Sint Nicoiaas hield een zeer vriende lijke toespraak. Hij begroette alle kin- TfREEMD is dat toch. Spe ciaal voor de kinderen komt de Sint helemaal uit. Spanje en diezelfde kinderen moeten vaak klimmen en klauteren om iets van hgm te zien. Volwassen hoogwaardigheidsbekleders ko men altijd veel dichter bij... geefse man mysterieus horen. De kinde ren op het bordes van het stadhuis kre gen zakjes snoep, de Zwarte Pieten maakten koprollen voor het stadhuis, jongenskoor van Orpheus probeerde bo ven de kou uit te zingen en de drie mu ziekkorpsen gaven acte de presence. "Voordat de Sint weer met sterke assis tentie op het paard gehesen werd heeft hij drie verdienstelijke Schiedamse kin-j deren een cadeau gegeven. Ook in dit op zicht handelde hij anders dan vorige ja- p ren. Toen kreeg Schiedamse eerste bur ger steeds het eerste presentje. Als een waardige concurrent van de stuntrijders bij autoraces heeft de Schie dammer C. W. D. V. zaterdagnacht om een uur met zijn Renault een duikeling over de berm van de oprit van Schie- damseweg naar spoorwegovergang bij de Nieuwe Damlaan in Schiedam gemaakt. De auto is zwaar beschadigd. De voor ruit sprong uit de sponningen. De zij kanten van de auto zijn evenals het dak ingedeukt. Het zand en het gruis zitten tussen de wielen en de bekleding van de auto. De politie trof na het ongeval geen auto en geen berijder aan. Later consta teerden zij tot hun verbazing dat de automobilist er in geslaagd is ongedeerd naar huis te rijden. De 22-jarige knaap was in de ouderlijke woning in de Van Swindenstraat waar hij ontdaan vertelde juist van plan te zjjn bij de politie aan gifte te doen. Kij had in zijn auto een kennisje naar de woning in Kethel gebracht. Ook zijn 18-jarige broer zat in de auto. Toen hii naar Schiedam terugkeerde, reed hij met een snelheid van 70 km per uur naar de spoorwegovergang. Hij verloor de macht over het stuur en de auto rolde om. De grasberm werd over een afstand van 11 meter kaal gesehoren. De knapen slaagden er in uit de verwrongen staal- massa te klimmen. Zij zetten de auto weer op de wielen om snel naar huis te rijden. De schade aan de auto bedraagt wel 2000.—. (Advertentie) HUUR .---5 ?v -iji ZONDE» KOOPVERPLICHTING MET RECHT TOT KOOP GEEN BORG5TORTING VRAAGT INLICHTINGEN Veel kritiek had de heer Dorsman hartelijk Stoute kinderen had hij Spreker onderschreef de mening van B. en W. dat de retributies en tarieven op het kostenpeil afgestemd moeten tijn. Uiteraard wilde hij daarbij wel redelijkheid betracht zien. Wat de ta- AMSTERDAM, 25/U. Voor de in- ternationale waarden behalve Kon. Olie en AKU is de tendentie vanmid- «iag bij de opening zeer vast tot „wil- i hg" -geweest. Het Damrak (arbitrage) heeft vrijdag een goede neus gehad toen de stukken uit de markt werden geno- roen in de hoop. deze stukken later op ps dag op de New Yorkse beurs met winst te kunnen verkopen. Dit gebeurde prompt want Wall Street gaf opnieuw een vast slot te zien. Van de Nederlandse hoofdfondsen waren het vooral Philips en Unilevers die vrijdag in New York grote belangstelling ontmeetten tegen sterk op- 1 lopende koersen. Hierdoor kon het ge beuren, cjat voor Philips vrijdagavond in Amsterdam een hoogste prijs van 152.50 werd -geregistreerd: Voor Unilevers 144,30, Kon. Olie ƒ148.50. AKU 385, Hoogovens 569, terwijl bij grote uitzon dering certificaten opliepen tot 148. De officiële beurs zette vandaag de meuwe week in op 153.50 voor Philips, tegen ƒ148 als vooi gaande slot prijs. Aanhoudende buitenlandse- en lokale vraag, alsmede dekkingsaankopen door de baissiers droegen ertoe bij, dat dc Prijs opliep tot 154,10. Unilevers wilden b(j Philips niet achter blijven en noteer- den op 145.20 circa zes gulden hoger. Hoogovens deden van zich spreken door een opening op 575. -plus 16 punten. Ten slotte boekte A.K.U. van dc internatio nale waarden een koerswinst van ruim drit punten op 385. op de vermakelijkheidsbelasting, die hij een verouderd instituut noemde. „Ik geloof dat nodig het mes in deze verordening moet worden gezet" Zo wel op praktische als op principiële gronden wilde hij heffingen op cultu rele manifestaties laten vervallen en die op entreegelden bij bioscoopvoor stellingen en sportwedstrijden aan zienlijk verlaagd zien. In de toekomst achtte de heer Dors man het nodig delen van de binnen steden voor gemotoriseerd verkeer te verbieden. Vooralsnog meende hij dat verbetering van de ongunstige verkeers situatie gezocht moet worden in een rigoreuze toeneming van verkeerslich ten, stopborden en de invoering van éénrichtmgverkeer. Verder drong de heer Dorsman aan op meer eengezinswoningen voor de middenklasse. Hij vond het spijtig dat velen Vlaardingen verlalen om zich te vestigen in Maassluis, Maasland of op de eilanden. Dit verstoord de gezonde opbouw van de Vlaardingse gemeenschap en geeft onze stad een eenzij dig karakter. Het eengezinshuis is niet meer uitslui ten een ideaal voor welgestelden, maar ligt binnen het bereik van een brede mid dengroep, De heer Dorsman zei ervan overtuigd te zijn dat afgestapt moet wor den van een dooreenmenging van bouw typen, zoals in de Westwjjk toegepast is. ZONDER stoomboot in de Schie damse havens, zonder musice rend muziekkorps van de Schiedam se politie op een bootje in de haven, zonder angstige leden van de Schie damse Redding s Brigade die near drenkeünc -t in de duizenden op de wal moe' «geuren, zonder een stoet notabeten en zonder de tocht ver rij tuig later is de intocht van Sint Nico iaas ditmaal magerder geweest dan vorige jaren. Zou de Sint van de Schiedamse Gemeenschap minder van de gemeenschap zijn als het de Sint van de Schiedamse Middenstan ders niet meer is? OVERIGENS was er de blijdschap van de kinderen die daarvoor kou en reclameleuzen willen negeren. De intocht was weer feestelijk. Kleine harten kloppen in de komende dagen heel snel Op het bordes van het stad huis heeft de goede Sint weer een sympathieke toespraak gehouden. Vooruitlopende op de Nieuwjaarsrede krijgen de Schiedamse kinderen dan alvast wat primeurs want meestal ho ren zij ook welke bouwwerken er op stapel staan in Schiedam. Verheugd zijn wij dat de grote bisschop ons als een oude bekende ontmoette. Dat <can overigens wel want wij hebben de geestelijke nog gekend als een der- tiendeeuwse kapelaan. Ook toen heb ben wij met bewondering geconsta teerd dat het juiste woord met de juiste dictie steeds op de goede tijd en plaats wis te zeggen. VOORDAT Schiedam geheel in feeststemming komt dienen eerst de gemeentelijke zaken de aandacht te krijgen. Prettig was het dat vrij dagavond gedurende de eerste vier uren zovele belangstellenden naar de behandeling van de gemeentebegro ting in de raadszaal van het Scl}je- damse stadhuis gekomen ^aren.^ liet werk van de gemeenteraad wordt g daan voor SO.OOO Schiedammers. Zi dienen te weten hoe hun belangen worden gediend. Belangstelling m de raadszaal is dan ook verheugend c>ok al moet bode Bos dan zelfs stoelen vrijwel niet in het boek. Hij wist dat er op 13 september hard was gewerkt door vele Schiedammers. Speciaal het plein- spel had bijgedragen aan het succes van de grote dag. Hij meende dan ook dat het wel juist was 'dat eens in het openbaar werd gezegd welk een goede prestatie de vele medewerkers hebben geleverd. ,,Zïj verdienen daarvoor dank. En mis schien loop-ik de auteur van het plein- spel nog tegen het lijf" liet de goed- Een vrolijke Zwarte Piet bracht de verlegen kinderen een voor een de trap pen van het stadhuis op. Daar kregen ze met een vriendelijk woord cadeau's en ze mochten iets vertellen van hun prestaties. De tienjarige Johnny Wetsteyn uit de dr. Boslaan 28 had veel gedaan voor de actie 10 x 10. De elfjarige Edward Krab bendam was als verkeersbrigadiertje aangereden. Wijnand Jongsten, elf jaar, was de kleinste van de groep van vijf tien jongens dia deelgenomen hebben aan de actie „Een reddende hand aan de waterkant". In hem werd de gehele groep geëerd. (Van een onzer verslaggevers) De bergers van Van den Tak hopen, dat zij donderdag-bij-springtij-de ge strande Deense kustvaarder "Windhund vlot kunnen krijgen. Indien ook deze po ging niet zou slagen, zullen de bergers bij vloed het zand onder het schip weg zuigen en proberen op deze manier de coaster drijvende te brengen. De Windhund is ook het afgelopen weekeinde weer een toeristische attrac tie geweest. Het was zeer druk op het Hoekse strand; de parkeerterreinen wa ren tot de laatste plaats bezet. QINT nn in. Schiedam: direct na aankomst begroette hij de kinderen allerhartelijkst (Van een medewerker) In het sportcentrum van Reinier Ilulsker aan de Westvest in Schiedam zijn zaterdagavond judowedstrijden voor de dragers van bruine banden ge houden. Slechts 4 van de 57 ingeschreven bruine banden lieten verstek gaan. De overigen maakten het de scheids rechter Rapmund uit den Haag, Seis, uit Gouda, Van Gorsel uit Vlaardin gen, Visser uit Rotterdam. Rebel uit Huizen en Soering uit Hoorn niet moeilijk, omdat bijna alle partijen met een waza ari op ippon werden beslist. Een enkele maal moesten de scheidsrechters een hikiwake geven en in totaal drie partijen moesten ver lengd worden. De meest opvallende prestatie maak te wel de Hagenaar v.d, Lubbe, die al zijn partijen met volle punten wist te winnen. Ook de prestaties van de Vlaar- dinger Wapenaar en de Dordtenaar Van Antwerpen mogen niet vergeten worden. Al wonnen zij niet steeds met volle, punten, toch hadden de scheids rechters het niet moeilijk. Een lust voor het oog was de partij bij de jeugd tussen Rapmund uit Den Haag en Pothof uit Delft Goede inzet- en uit verdediging gelijk doorgaan.. Toch toonde - Rapmund met zijn 16 jaar toch nog heel wat te moeten Ieren. Zijn jeugdige overmoed deed hem nu de partij verliezen. In de fina le bij de senior-lichtgewichten had ook Pothof ingeschreven maar verloor nu uiterst gering verschil van Immers uit Den Haag. Bij de middengewichten was het ook al een 16-jarige knaap, die bij de senio ren stond opgesteld. Met jeugdige elan versloeg hij achtereenvolgens Valk uit Vlaardingen met o-goshi, Zuitendijk ook uit Vlaardingen met een kata seoi, de sutemi specialist Van Duyn uit Den Haag met een goshi waza en de Lei- denaar Springers nog eens met een kata seoi. Het meeste applaus ontlokte wel v. d. Lubbe met deze prestaties. Freek van Antwerpen uit Dordt wordt steeds beter. Hij overwon Maltha uit Den Haag met een goshi waza. Sack uit Gorinchem op beslissing, Vlaande ren uit Huizen (NH) met een harai goshi en in de finale maakte hij een waza ari met een hiza garuma. De uitslagen van de finale partijen luiden: jeugd lichtgewicht: Pothof, Ukemi. Delft wint op beslissing van Rapmund, Den Haag. Middengewicht: Wapenaar. Vlaardingen wint met hara goshi van J. v. d. Veer, SCS, Schie dam. Senioren: lichtgewicht: Immers, Den Haag wint van Pothof, "Ukemi, Delft op beslissing. Middengewicht: v. d. Lubbe Den Haag wint met kata seoi van Springer, Leiden. Zwaargewicht: v. Antwerpen. Dordrecht wint van De Vries, Gouda met waza ari door hiza garuma,! De president van de Haagse rechtbank, jhr. mr. G. Witsen Elias, heeft bij uit spraak in. kort geding het beslag, dat de werktuigenfabriek Van der Lely te Maas land heeft doen leggen op gelden van de Stichting WereWpioegwedstrijden, gro tendeels opgeheven. Het beslag was ge legd op 100.000. Het blijft nu nog ge handhaafd voor een bedrag van ƒ15.000. Zoals bekend eist de werktuigenfabriek een schadevergoeding van de Stichting Wereldploegwedstrijden, omdat zij aan de bij die wedstrijden beboerende de monstraties niet mocht deelnemen met kunstmeststrooiers. De werktuigenfa briek heeft beslag doen leggen op gelden van de stichting. Zij vroeg een beslag van ƒ225.000. De president van de Haagse rechtbank stond 100.000 toe. De stichting spande een kort geding aan om het beslag opgeheven te krijgen en heeft daarmee nu dus voor 85 pet. succes gehad. De stichting wereldploegwedstrijden gaat, nu zij haar taak verricht heeft, li quideren. Vandaar dat de president het beslag handhaafde op 15.000, het be drag dat de stichting zal overhouden ails alle lopende schulden voldaan zijn en dat, ais voor de stichting alles goed ver loopt, verdeeld zal worden onder de deel nemers: de drie plattelandsjongerenor ganisaties. Dit weekeinde zijn de dieven weer actief geweest in Schiedam. De Schie dammer B.G.v.d-K. mist zijn bromfiets die op de Rotterdamsedijk heeft gestaan. De restaurateur C- J. V. heeft aangifte gedaan van diefstal van een wollen plaid uit zijn auto ia de Westfrankelandsesfraat Van de timmerman J. v. W. is een hoe veelheid afval koper en lood, een over all, een klauwhamer, nijptang, schroe- vedraaier gestolen die hij in zijn woning in de Tuinlaan had achter gelaten. Uit een bouwwerk in de Jan van Zut- phenstraat in Schiedam zijn twee mano meters, een snijbrander met slangen, overall en actetas gestolen. Van de fit ter M. A. J. is een bromfiets gestolen die in de stalling van Wilton-Fijenoord in Schiedam heeft gestaan. De bromfiets van de heer L. v, d. 3?. is ontvreemd. Het voertuig stond achter een keet op de vuilnisbelt in de Sehravelandsepolder in Schiedam. Van mej. E. v. d. B. is in de Lange Nieuwstraat een fiets gestolen. Op het Doelepiein is het rijwiel van C. P. de W. ontvreemd. De electrisch-lasser J- v. P. mist zijn fiets die niet op slot heeft gestaan. Van de Vlaardinger HM. zijn in de Francois HaversChmidtlaan vier siervelgen van de wielen van zijn. auto geschroefd. Schade ƒ100.—. In de Oversehiesestrsat is de brom fiets van de pompmachinist J. H. v. d. M. uit Schiedam gestolen-. (Van een onzer verslaggevers) De bouw van het gemeenteziekenhuis in Schiedam zal deze week (onder hands) worden aanbesteed. Dit vertel de burgemeester mr. J. W. Peek op het bordes van hei stadhuis toen hij za terdagmiddag St. Nicoiaas verwelkom de. elkemkidagvanM)^^ ddsteenkundige I.g. diamantexpert gxa. lijnbaan 92 mtterdam I (Van een onzer verslaggevers) DE SPORTSCHOOL van Reinier Huisker in Schiedam gaat ver dwijnen. Deze week zai hij de school aan de Westvest moeten ontruimen. De eigenaren van de voormalige brouwerij „De Griffioen" waarin-' de gaan zetten op punten waar geen plaats meer is. Verheugend is ook dat 'de raadsleden hebben aangedrongen op meer en betere voorlichting. Daar mee is de Schiedamse burgerij ge diend. Hopelijk komen de vele belang stellenden ook naar de vergaderingen van de gemeenteraad die vanavond, morgenavond en mogelijk woensdag avond gehouden worden. DE energieke arbeid van enkele raadsleden maakte het mogelijk dat net voor de aanvang van de eerste raadsvergadering het rapport over het beleid bij Bureau Huisvesting kon worden aangeboden. Gebrek aan ruimte stond ons publicatie zaterdag niet toe. Ongetwijfeld geven de con clusies van de onderzoekers velen een geduchte schok. Het is namelijk be slist niet zo dat het belangrijke appa raat van het toewijzen van woningen feilloos werkt. De rapporteurs zeggen het in vriendelijke, maar toch ook in scherpe bewoordingen. Er zijn grove fouten gemaakt. In wezen is de zaak nu „sub judice" gebracht, we zijn dan ook benieuwd naar de mening van de raad. (Van een onzer verslaggevers) l Het was een korte, maar felle uit- slaande brand, die ook schade toe-ij IK KAN niet slapen, want het bracht aan de voorkamer van del; knettert zo", zei zaterdag- bovenburen. De ruiten sprongericn de ij raamkozijnen werden geblakerd. avond omstreeks kwart voor tien, Konden de bovenburen het pand via Op de Sehiedamseweg in Schiedam is de bromfietser T. v. W. zondagmiddag om vijf over twaalf in botsing gekomen met de autobus, bestuurd door F. V. Beide voertuigen zijn beschadigd. een zesjarige kleindochter van de Rotterdamse sigarenwinkelier M. de Koning (Schippersstraat 24), bij wie een verjaarsfeestje werd gevierd. De familie bevond zich in de woonkamer, het meis je was in een kamertje achter de winkel in bed gestopt. De de trap verlaten, de heer De Koning en zijn familie moesten zich via een! achter de woonkamer gelegen binnen-1 plaatsje in veiligheid stellen, waarbij de brandweer assistentie verleende. De heer De Koning is te meer ge dupeerd, dat zijn spaargeld, veertien-- honderd gulden, dat hij in een sigaren-; 'v kistje bewaarde, verloren ging. j Keer, Uitgerukt waren de eenheid 422, de. De Koning snelde dit vertrekjejG 6, de eenheid 421, de A3 en de L4.j in, trok de deur naar de winkels De brandweerlieden, die van rook- eni onen en deinsde toen teru" voort Persiuchfrnaskers ëebruik maakten,] open en ciemsae men icru„ voor bestredcn hot met 3 straSen hogej rook en vlammen. -druk en één straal lage druk. Hoofd-; De brandweer, die door de heer De, brandmeester Jac. van der Spek (die Koning zelf werd gealarmeerd, kon j bijna een buurman van de sigaren- niet voorkomen, dat de winkel en het j winkelier is) had de leiding. Om on-| tussenkamertje geheel uitbrandden.] geveer half twaalf rukten de wagens] Schade: vijftigduizend'gulden. tin. i LIET gesprek van het lid van de jeugd gemeenteraad D. de Rende met mevrouw Van IVef- zenes had zaterdagmiddag ken nelijk een genoeglijker karakter dan de treurende expressies die echtgenoot Nico van Welzev.es boven cie twee keuvelende stad genoten aan een kolom in de Schicdatnse Koopmansbeurs had gehangen. sportzalen gevestigd zijn hebben het contract met Huisker niet meer ver lengd. Enkele jaren geleden kwam Huisker vanuit Rotterdam naar Schiedam, hij handhaafde zijn school in Rotterdam, als een dependence. Voor Schiedam had hij grote plannen. Zo presteerde hij het judogroten als Haku Michiga- mi en Anton Gee sink voor demonstra ties en lessen in zijn sportschool te krijgen. Ook op het gebied van tafeltennis zorg de hij dat Schiedam grootmeesters kreeg. De uit Hongarije gevluchte dr. Bela Simons en de Europese kam pioene Agnes Simons gaven hier les. maar helaas zijn ze naar Duitsland gegaan. Reinier Huisker was immer actief, hij organiseerde vele wedstrijden en de monstraties. Zaterdag heeft hij de laatste wedstrijden in de Schiedamse school georganiseerd. Het ziet er met de sportscholen in Schiedam nu som ber uit. De sportschool van Berry Jansse in de Nieuwstraat kent al vrijwel geen ac tiviteiten meer. Berry Jansse is sport leider bij de P..TT. geworden. De tweede school wordt dus nu opgeheven en ook de derde school voelt zich be dreigd. De florerende judoschool van de Schie dammer Wout Bishoff dient namelijk uit de Kethelstraat te verdwijnen. Bishoff heeft nog een jaar respijt maar als hij dan evenmin als Huisker een ander gebouw ter beschikking krijgt zijn de sportscholen in Schiedam ver dwenen. ge- Stadhuis, Openbare vergadering meenteraad behandeling gemeentebegro ting 1863. 20. Stedelijk Museum, Ver. Vrienden van. het Museum. Films over de geschiedenis en de techniek van de grafische kunst, *U. Arcade. Postduivenvereniging Union. Vergadering. 20. Irene, Wijkgemeente 6 Ned. Herv- Kerk, Filmavond. 20. vergadering ge- gemeente- Stadhuis: Openbare meenteraad slot behandeling begroting [963, 20. Musis Sacrum: LION's Club. Actie Open Het Dorp. Costuumshow, 20. Dagblad „De Rotterdammer" Schie damse redactie Lange Kerkstraat 82, teL 66382 b.g.g. tel. 64154 of U5588 toestel 51 (b.g.g. na 18 uur 80037) alleen voof redaotleaangelegenheden. J' Ttoost- Aleidastr. 23 voor «dver» U5588) abonnementen b.g.g. tel Belangrijke telefoonnummers: Brand* alarm 69123: polltle-alann 64666; GG en GD waarschuwing 69290. W^auWehi 5APOthCek N!euwland dr' Stedelijk museum: tentoonstelling oeu vre, Henri-George Adam. grafiek- scuitv- turen-tapijten, schilderijen van Mar* Bauermeister, 10—17 uur (t/m 2 decX^

Trouw / De Rotterdammer | 1962 | | pagina 1