15 JANUARI 1963 BEGINT ONZE S C HI ED AM S EVV E G 73 TEL. 32714 ROTTERDAM Fraaie maquette Grote Kerk is gereedgekomen VIJFTIENJARIGE REED OP ZWARE MOTORFIETS Echtgenote mocht haar man boete meedelen Verdachte tweemaal op rol M. Verkade werkte duizend uren AGENDA VERMEULEN Verkeersovertredingen weer hoofdschotel De Rotierdammer Bouw ziekenhuis is aanbesteed Maker heeft nog meer pijlen op zijn boog Schiedam Organist van Passage Theater is ontslagen „We willen coureurs ivorden...' Eerste scholen van serie klaar Verkeerslichten-perikelen tv CHSmom INDUSTRIE SYNRES J. soepgroenten H's brengen verivarring voor kantongerecht Gewond bij botsing Burgerlijke stand DE ROTTERDAMMER Pagina 4 DONDERDAG 10 JANUARI 19 Wie I adverteert in f verhoogt zijn omzet Schiedammers laagsten Ét MENTALITEIT NONCHALANCE BEDROEFD Vandaas ...ere morgen ere dagelijks FILOSOFIE Huis te Riviere Drank VLAARDINGEN. Tel. 2075 Ijverig Mist N.V. Chemische Industrie SYNRES enige fabrieksarbeiders (Advertentie) ROZENBERG's KLEDINGMAGAi IJN 5 (Van een «mater verslaggever») De bouw van. het Schiedamse ziekenhuis is onderhands aanbesteed. Van de zes in schrijvers zijn twee Schiedamse firma's de laagsten. Het zijn de N.V. Aanne- mingscombinatie SSN met 2.231.000 en N.V. Kuypers met 2.190.700. De uitstag is: N.V. Boele en Van Eeste- ren te Den Haag 2,285.000; N.V. ïng. Bur. v. Bouwnijverheid te Oegstgeest f 2.257.000; N.V. Boersma te Den Haag 2,247.000; N.V. Bat. Aann, Mij te Den Haag 2.240.Q0G; N.V. Aann. combinatie SSN te Schiedam 2.231.000; N.V. Kuy pers te Schiedam 2,190.700. D* gunning is aangehouden. Deze aanbesteding gold v«>ot de paal- fundering en de onderbouw van het com plex. Advertentie Vraagt vers verpakte aan uw groenteman alleen onder dit handels merk Fabriek te Hoofddorp TAEZE week Is een fraaie maquette van de Grote Kerk te Schiedam gereedgekomen. De reconstructie siert nu de zuidbeuk van de Grote Kerk in de Lange Kerkstraat waar de maquet te gedurende twee maanden voor de bezoekers te bezichtigen zal zijn. De vervaardiger van deze maquette, de heer M. Verkade, is zeer verheugd dat de arbeid gereed is gekomen want het maken van deze maquette heeft hem veel kopzorgen gegeven. Het is namelijk moeilijker dan men denkt. Gedurende duizend uur heeft de heer Verkade aan dit ontwerp gewerkt. zo- JVu de winter inderdaad ons alleen in de ijzige greep heeft gevat, valt er te denken aan tochtjes per schaats of slee over de vaarten en rivieren. Of het al zover is geloven wij niet en of het zover komen zal hopen wij, kouwkleumen, niet. De Lange Ha ven echter biedt al geheel de indruk van een volslagen dichtgevroren vaart. Het ijs zal nop niet sterk zijn maar feit is dat de schepen niet meer door de barrière heen komen. Die Lange Haven biedt nu een opmerke lijke aanblik. Zo liggen er series kerstbomen op het ijs. Daardoor blijft de herinnering aan de feestdagen wat langer levend. Toch mag men zich af vragen welke mentaliteit de stadsge noten hebben, om hun kerstbomen in de haven te werpen. Het is geen zeldzaamheid dat afval in de Schiedamse havens wordt ge worpen. Al eeuwen klaagt men in Schiedam over de vervuiling die een dergelijke nonchalance teweeg brengt in onze stad. Men kan stellen dat de actie van de Schiedamse Jeugd Raad om kerstbomen te verzamelen voor een nieuwjaarsvuur ditmaal minder succes heeft gehad. Dat is dan het ge val maar toch mag men van de bur- verlangen dat zij meewerken aan het aan het rein houden van de stad. Het achteloos werpen van het vuil in een hoek of in een haven wijst beslist niet op beschaving. Helaas blijkt dat on danks acties ,Jioudt uw stad rein" er nog te veel valt te verbeteren op dit gebied. De haven biedt meer verrassingen. Zo ziet men in de eenzaamheid van het wit een enorme grote voetbal. Die bal vertelt uit zichzelf een geheel ver haal. Hier behhen aan de kant kin deren gespeeld. De bal rold zoals men verwachten kon op het gladde ijs aan de kant naar de haven. Toen Passagetheater: Derde Toonkunstcon cert RPhO., O.I.V. Hein Jordans, soliste Monique Haas, piano. Chr. Sociale Belangen: Werkende Jeugd, Vergadering. 20. Dagblad „De Rotterdammer" Schie damse redactie Lange Kerkstraat 32, tel. 66382 b.g.g. tel. 64154 of 115588 toe stel 51 (b.g.g. na 18 uur §0037) aBeen voor reductie aangelegenheden. Agentschap H. J. Troost, Aleidastr, 23 tel. 85451 (alleen voor klachten, adver tenties en abonnementen b.g.g. telefoon 115588). Belangrijke telefoonnummers Brand alarm 69123 politie-alarm 64860; GG en GD waarschuwing 89290. Apotheek Janssen. Swammerdamsin- gel. Stedelijk museum tentoonstelling oeu vre Henri-George Adem, grafiek- sculp turen-tapijten 10—17 uur. Cultureel Centrum Dam Twee, Expo- sitie Schiedamse kunstenaars 1417 en 20—23 uur, Grote Kerk, „Zeven eeuwen Grot* Cf St Janskerk", 917. moeten de kinderen hulpeloos en be droefd naar het midden van de gracht hebben gekeken. Gelukkig ble ken ze verstandig genoeg om niet de sterkte van het ijs te beproeven. Ze zullen wat stenen of sneeuw naar de bal hebben gegooid maar het rubber bleef midden in de ijsmassa. Toen moeten die jongens ten slotte be droefd naar huis zijn gegaan. Verderop ziet men een mooie van licht hout vervaardigde ton op het ijs schommelen in de kracht van de wind. Zou het een volle ton zijn? Heeft iemand die ton ongemerkt van zijn auto laten vallen. Is de ton van de kade geschovenZo kan men zelfs over een ton filosoferen want de ton geeft nimmer het antwoord. Als he ijs smelt zal een gevulde ton zinken en een lege zal wegdrijven. Mogelijk dat de lege ton zonder meer op hol is geslagen tussen de vele kratten op de kade. Misschien dat baldadige l den het voorwerp de haven ingesme ten hebben. Het zijn vragen die de aanblik van de haven nu oproept. (Van een onzer verslaggevers) Driemaal heeft de deurwaarder bij het kantongerecht te Schiedam de naam af geroepen, driemaal kwam de heer H. naar voren maar tweemaal kon de kan tonrechter mr. P. B. Cos na voorlezing van de personalia de heer H. weer de zaal insturen omdat er andere heren H. op de rol stonden. Tenslott bleek drie maal scheepsrecht. De 32-jarige heer J. H. heeft op de Vlaardingerdyk 's avonds om tien over vijf als voetganger het rode licht gene geerd. De heer H. vertelde dat haastige spoed zelden goed was. Hij zou met groen lieht over de zebra gelopen zijn en met rood licht was hij aangekomen. Hij had zeven meter terug kunnen gaan of drie meter vooruit lopen. Hij liep „met een stroom mensen mee". De of ficier meende dat er tijd genoeg is tus. sen het wisselen van het rode met het groene licht. Voor deze overtreding op 30 januari werd vijf gulden boete geno teerd. als wij reeds eerder meededeelden was het de bedoeling dat deze ma quette te zien zou zijn bij de viering van het 700-jarig bestaan van de Grote Kerk. Ds. A. Hoffman heeft in de her denkingsdienst echter moeten mede delen dat het nabouwen van de zuid- beuk en het zuidkoor te veel moeilijk heden. opleverden. De heer Verkade wilde het ontwerp zo zuiver mogelijg nabouwen maar geble ken is dat de verhoudingen van de hui dige kerk niet gelijk zijn. Als men over de Oude Kerkhof wandelt kan men zien dat de zuidmuur van de kerk omvangrijk helt. Dit heeft de heer Verkade dan ook in zijn werk doen uitkomen. De maquette is het bekijken meer dan waard want de heer Verkade heeft het geheel met zorg vervaardigd. Zo heeft hij het interieur in dit ontwerp de ar tistieke glans van vroeger hergeven. De toestand van omstreeks het jaar 1600 is nu zo getrouw mogelijk weergegeven. De beschouwer zegt dan ook prompt met wat teleurstelling: „Jammer dat de si tuatie nu niet meer zo is." Ook heeft de heer Verkade de toren trans vervaardigd zoals die trans In oude luister was, dus geen trans zoals nu na de restauratie, geen stijlloos geval met kantelen, maar zoals het tot 1932 ge weest moet zijn. Het is nu een echte torentrans, Ook de opstelling van de kansel is historisch de juiste. Men kan nu zien dat door de koorafsluiting de harmonie van het bouwwerk niet werd geschaad. Het doophek vormt met de kansel juist een evenwichtig geheel. Daarom is het betreurenswaardig -dat de- har monie in de huidige kerk is zoekge raakt. Zo 'is historisch onjuist de aanwezig heid in de 17e eeuw van de achthoekige doopkapel die werd afgebroken in de negentiger jaren van de ISe eeuw. Ook de sarcofaag van Lydewij zal er in die tijd niet meer zo hebben gestaan als in het interieur te zien is. Overigens staat vast dat omstreeks 1620 nog een ge brandschilderd raam boven het altaar aanwezig was. Voor de grap heeft de heer Verkade in de maquette tegen de oostwand van de noordbeuk een noodorgei geplaatst. Dit om de bijdragen voor de actie voor de aanschaffing van een orgel ter ge legenheid van het 700-jarig bestaan van de Grote Kerk te stimuleren. In deze maquette staat een mannetje, het moet worden gezien als een voor ganger van de huidige zo actieve koster W. G. van Fut en deze koster geeft de maatstaf van het geheel aan. Hoewel de heer Verkade met een zucht dit formidabele werk heeft be ëindigd zal hij met zijn liefhebberij voor de geschiedenis en de schoon heid van Schiedam nog meer maquet tes maken. Dit eerste ontwerp name lijk is een onderdeel van een geheel dat hij hoopt te vervaardigen. Zo maakt hij ook het stadhuis met de mooie 16e eeuwse toren en de gothische zuidgevel die omstreeks 1770 is afge broken. Daarbij komt een maquette van de Grote Markt met de oost- en De commissaris van politie te Schie dam verzoekt getuigen van een ongeval dat geschied is op donderdagavond 20 december om vijf voor acht op de Bur gemeester Knappertiaan in Schiedam zich te willen melden aan het hoofdbu reau van politie, Lange NIeuwstraat te Schiedam. 's Avonds om vijf voor acht is een bromfietser over het fietspad tussen Penninglaan en Sonderdanckstraat ge reden en daarbij in botsing gekomen met een voetganger. Twee dames hebben de geblesseerde bromfietser naar de Dr. No- letstichfcing gebracht. Een derde aanwezi ge, een ongeveer 25-jarige heer, heeft de bromfiets in de Dr. Noletstxchting gezet. Op -dat moment was er nog geen sprake van ernstig letsel. Later is evenwei ge bleken dat het ongeval een ernstiger aanzien had. De commissaris van politie verzoekt nu in de eerste plaats genoemde drie getui gen, de twee dames en de 25 jarige be hulpzame heer en eventuele verdere ge tuigen zich te willen melden. de zuidzijde. Dan is ook het middel eeuwse huis te zien dat op de plaats van het vroegere politiebureau heeft gestaan. Bovendien vervaardigt de heer Ver kade eeri maquette van het Huis Te Riviere. Dit niet als de ruïne van het kasteel van Mathenesse maar in de volle glorie zoals het gediend moet hebben voor Vrouwe Aleid, voogdes van Floris de Vijfde. In stadhuis en kasteel brengt de heer Verkade geen interieurs aan zo als in de maquette van de Grote Kerk naar de situatie van omstreeks 1600 wel het geval is. De maquette van de Grote Kerk Is naar de schaal 1100 vervaardigd, zo dat de hoogte 54 cm, de breedte Is 32 cm en de lengte is 60 cm. Voor de toe komst heeft de bekwame heer Verkade nog meer plannen. H(j wil een maquette voltooien waarop een deel van het Schiedam uit de I7e eeuw te zien Is. Hij is echter van overtuigd dat hij daarvoor nog vele maanden werk zal hebben.. (Van een onzer verslaggevers) ■Na 31 maart zal het prachtige con certorgel van het Schiedamse Passage Theater gedoemd zijn te zwijgen. De or ganist Gerard Bressers heelt namelijk de mededeling gekregen dat hij met in-' gang van 31 maart is ontslagen. De directie geeft als reden op dat er een reorganisatie in het bedrijf wordt doorgevoerd. Bovendien zouden de Schie damse instellingen die donderdagsa vonds gebruik maken van dit theater geen prijs stellen op de -medewerking van organist Bressers. Genoemde instel lingen echter geven ons te kennen over dit onderwerp niet gesproken te hebben met de directie van het Tuschinski Con cern. Bovendien is het zo dat de organist Bressers slechts aan een tiental uit voeringen op het totaal 30 donderdaga vonden voor de Schiedamse verenigingen meewerkt. Gerard Bressers kwam drie en een half jaar geleden in 'het Passage Theater in Schiedam als opvolger van zijn leermeester Joop Walvis. Gedurende 30 jaar heeft het prach tige orgel in het theater de vrolijke tonen doen horen. Het Schiedamse theater was het laatste theater in het Tuschinski con cern dat de voorstellingen met orgelmu ziek omlijstte. In de andere theaters wa ren de organisten reeds ontslagen. (Van een onzer verslaggevers) Nee, het zag er niet naar uit dat het branierijders waren vertelde de breedgeschouderde brigadier in leer woensdag voor het kantongerecht te Schiedam en de gezichten van de twee jongens klaarden wat op want de toon van de kantonrechter had dan ook zeer dreigend geklonken. Vijftienjarige scholier H. P. en acht tienjarige R. E. V. Z., beiden uit Vlaardingen stonden terecht omdat zij op de openbare weg in Vlaardin gen hadden, gereden. De jongens ontkenden dat eerst maar teen de brigadier begon te spre ken deden zij het schuldige zwijgen er toe. De brigadier H. van Y. vertelde dat hij de knapen kende. Er waren ai klachten over de jongens binnen ge komen. Toen hij dienst deed als wacht commandant zag hij de jongens, de een achter de ander, over de Kuyper- straat en Broekweg naar het feestter rein rijden. Hij kon. dat zien door het zijraam van het politiebureau. Het was daarom gemakkelijk, om via de mo bilofoon een surveillancewagen naar het feestterrein te dirigeren. De Vlaardingse hoofdagent C. van H. vertelde dat hij de jongens met de mid delzware motoren bij hun huis had aan getroffen omringd door een bewonderen de menigte van kinderen. Beide politie mannen waren ervan overtuigd dat de jongens niet op twintig juli lopend naar het feestterrein zijn gegaan. De jongens gaven te kennen dat zij op de motoren reden omdat zij later coureurs wilden worden die veldritten zouden kunnen rijden. De kantonrechter mr. P. B. Cos nam de kleine P. ge ducht .onder handen. „Die motor van je krijg je niet meer terug, dat zou ce ge vaarlijk zijn voor zo'n joch. Je mag over drie jaar eens gaan pro beren of je motorrijden kan leren. Denk erom dat ik je niet meer zie want 'tan kom je er niet gemakkelijk af." Vov zijn achttienjarige confrater was de straf wat milder. ..Ik ben aan het proberen een rijbewijs te krijgen" zei de jongen. „Dertig -gulden boete of zes dagen hech tenis" deelde mr. Cos mee en bovendien tien gulden boete extra omdat de ge luiddempende inrichting niet functioneer de. Drinken en Schiedam zijn voor de 66- jarige Briellenaar J. J. synoniem. Hij wees dan. ook woensdag de veronderstel- hnig dat hij gedronken zou hebben op 29 september resoluut af door te zeggen. „Nee want ik kwam van Den Uriel." Dait hielp hem niet want de kantonrech ter zei deskundig dat men overal kan drinken,. Toen gaf J. toe dat hij in Den Briel bwee biertjes had gedronken. Er zou geen sprake v.an een ongevat' zijn geweest ware ihet niet dat de Lange Haven in Schiedam zo smal was. „Ja, dat is zo mijnheer de kantonrechter, de Lange Haven is smal maar met twee biertjes wordt die Lange Havennog smaller" beweerde de officier mr. H,. Franken. Het zestienjarige slachtoffer Jan Janmaat gaf schuchter te kennen: dat mijnheer J. ineens op de .weg was gekomen en toen had J. hem bij -de arm geraakt, Hii was gevallen en hij wild a graag schadevergoeding. De kantonrechter beweerde dat scha devergoeding aan minderjarigen, al leen kan worden gegeven als ze ver- gezeld zijn van hun vader. De officier, achtte het bewezen dat de 66«jarige J, - J. slingerend schuin naar links tegen- de bromfiets was gebotst voor Daniël "Visser op de Lange Ha ven 's morgens- om kwart voor acht. „Welnee, je kon goed zien", probeerde J. nog maar.de boze getuige zei dat het toen volko men donker was. Mr. Cos hield het op"' het midden, het zal wel schemerig - zijn geweest. „U heeft te raar 'gelo- - pen", stelde hij vast. Tien gulden boete. „Ik leg me erbij neer", merktè J. laconiek op. Vanavond, donderdag om half acht zal een officiële bijeenkomst worden gehou den in de nieuwe lagere school aan de Parkweg 195 in Schiedam. Het bestuur van de St. Willibrodusstichting houdt deze bijeenkomst ter gelegenheid die als eerste in het kader van de scholensys- teembouwserie in Schiedam gereed zijn gekomen. Deze scholen voimen de eerste van een reeks scholen voor het openbaar, her vormd en rooms-katholiek onderwijs in Nieuwland. Vorig jaar is de eerste paal voor deze rooms-katholieke school ge slagen als eerste in de serie. Ook dit ge schiedde met veel vertoon. Verwacht mag worden dat de overige scholen aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan nu op korte termijn in ge bruik kunnen worden genomen. (Advertentie) Modern en degelijk FRANSSENSTR. 9 WAALSTRAAT 3! (Van een onzer verslaggevers) Soms is de echtgenote zo welwillend om voor haar man te gaan horen wat de kantonrechter te Scliiedam mr. P. B. Cos heeft te zeggen van de overtreding van die echtgenoot. Als zij echter geen machtiging heeft waarin haar man schrijft dat zij voor hem mag optreden heeft dat verschij nen geen zin. Dat was dus ook het geval met me vrouw A. die zei dat zij maar kwam omdat haar man moest werken. Hij was door het rode voetgangerslicht ge lopen op de Oranjestraat in Schiedam. Mr. Cos vertelde mevrouw A. dat zij kan meedelen dat deze overtreding op tien gulden boete wordt begroot. Eveneens in de Oranjestraat had de Vlaardingse student M. Z. geen gevol=» gegeven aan het rode stoplicht. Hij was misleid door de kleine lichtjes. „Die zit ten er nu juist om de situatie beter te begrijpen" vertelde de substituut-officier mr. H. Franken. Voor het niet tijdig (Van een onzer verslaggevers) De verkeersovertredingen vormen de hoofdschotel van het wekelijkse menu dat kantonrechter en wnd-sub- stituut-officier 's woensdags in het monumentale gebouw aan de Lange Haven te Schiedam te verorberen krijgen. Ook ditmaal weer gleed een parade van tientallen verkeersover- treders aan de nieuwe balie voorbij. De eerste was de 22-jarige J. H. K. die beweerde dat hij al een boete had betaald voor het te hard rijden op 26 november 's avonds om vijf voor half zeven. Veertig gulden had hij betaald voor 62 kilometer per uur in Maassluis. De kantonrechter mr. P. B. Cos verzocht hem op dertig januari het stortings strookje te komen tonen. Dat zal hij doen en na deze mededeling werd hij veroordeeld tot twintig gulden boete of vier dagen hechtenis omdat hij tweemaal op de rol voorkwam. Het tweede feit vermeldde namelijk dat K. in de Vlaardingse Zuidbuurt met een vrachtwagen naar rechts zou zijn geweken tegen een brommer aan. „Welnee, die brommer reed te hard, wel vijftig' kilometer per uur en in die bocht reed die brommer mij richtings aanwijzer en mijn spiegel aan diggelen. Hij had moeten uitkijken" meende ver dachte nog maar de officier vertelde hem dat een weggebruiker dient te wachten als hij voorrang moet geven en dat men niet de ander mag hinde ren ook al rijdt hij te hard. Op dertig januari komt ook de Rot terdammer G. J. de B. naar het Schie damse kantongerecht. Hij moet dan ho ren of een Vlaardingse verbalisant zijn beweringen zal staven of tegenspreekt: De heer B. ontkent namelijk dat hij zijn auto langer dan tyveeëneenhalve minuut heeft laten staan in de Eerste van Ley- den van Gaelsstraat in Vlaardingen op 27 november 's middags om kwart over drie. Het zal hooguit drie, vier minuten ge weest zijn want verdachte bracht zijn leesmappen rond en de klant had met een tientje betaald. Dat moest gewis seld worden. In het verbaal had de po litieman van tien minuten geschreven. Twintigjarige H. J. M. H. studeert ijve rig en om die reden vroeg de Schiedam- .er aan de kantonrechter een heel ge ringe boete want hij kan niet veel beta len. Misschien maakt het studeren hem ook al verstrooid want op 16 nov. is hij 's avonds om kwart over eif fietsende in de Lange Kerkstraat aangetroffen zonder dat de fiets voorzien was van een brandende voorverlichting. stoppen op 30 november 's morgens om vijf voor half negen zal Z. vijftien gul den boete betalen. Met dichte mist, tien meter zicht, heeft de 25-jarige Rotterdammer J. H. op 5 december 's morgens om tien voor negen over de Van Deventerstraat in Schiedam gereden. Voor het kantonge recht te Schiedam vertelde hij dat hij in een file reed. Hij wou het andere ver keer niet lastig vallen en daarom had hij het grote licht niet ontstoken. Officier mr. H. Franken vertelde dal juist kortgeleden in de „Autokampioen" een groot artikel had gestaan waarbij gewezen werd op de noodzaak om altijd bij dichte mist met groot licht te rijden. Conform werd het veertig gulden boete of acht dagen hechtenis. Mevrouw F. M. L. V. heeft op 5 de cember 's morgens om elf uur met haar bromfiets over de Appelmarkt gereden. Voor het kantongerecht te Schiedam ver telde zij dat zij niet wist dat de weg gesloten Is voor verkeer omdat zij er altijd reed. Toen de politieagent de be keuring schreef was er juist een mijn heer op een fiets voorbij „gestept" maar de agent had die man slechts een waar schuwing gegeven. Vier gulden boete of een da- hechtenis zei de kantonrechter mr. P. B. Bos. De oecumenische raad van kerken te Schiedam zet in 1963 haar -oecume-J nisehe diensten voort met een dienst op zondag 13 januari om 19 uur in tie Opstandigskerk. In deze dienst zal ds-lj A. D. Klissen de liturgie verzorgen. De4 prediking zai worden gehouden door dry K. J. Kraan, gereformeerd predikant te Rotterdam. De oecumenische raad> nodigt iedere belangstellende uit dezeS dienst mede te maken. - Ook het avondgebed zal in het4 nieuwe jaar worden voortgezet en wel") elke zaterdagavond -om 19.00 uur in de;1 Bvang. Lutherse Kerk. In januari zul- len hierin voorgaan: ds. E. A. Bos, ds." P, R. Everaars en ds. J. Nawijn. 0 De Schiedammer L. J. W. de K. mist" zijn bromfiets merk Batavus-Bilonet roodcreme kleur die hij gisteravond om" twaalf uur in de Colijnstraat in Sehic- 5 dam had gezet, 's Avonds om vijf uur r was het voertuig verdwenen. f LIJST VAN GEVONDEN VOORWERPEN" Te bevragen asm het hoofdbureau van poll- tie tussen 8 en 32.30 uur en 14 en 18 uur: een paar schaatsen; bruine damesschoen;;:: huissleutel: sleutels In étui; ring mat sleu tels; damesarmbandje; kalender blokken en', kalenderplaten; zwarte damesbandschoett (L); grijze wollen herenhandschoen (L); rode wollen want (L)zwarte zijden dames, handschoen (R); gedeelte van kunstgebit- Te bevragen bij de vinders: 2 messen, Ksrklaan, Van Leeuwenhoeckstraat 19; ion- denpenning, Sengers, KL Katerstraat 72; identiteitskaart. Bieze. Kuijs de Herren-" broueklaan 6; sigarettenkoker, VriJIandt, Nieuwe Haven 5c; vergulde ketting; De Ridder, Rotterdamsedijk 243; geldsbedragj- Wetter, Van Ostadelaan 48a; zilveren- ket- 1 tinkje met sleuteltje, Nouwt. Hogenbatrweg 55; 2 zilveren kettinkjes niet bedeltjes. De Rouw, Lange Nieuwstraat 163; daraeshals- ketting. Zwagers, Anth, Muljsstraat 31b; -z sleutels aan kettinkje. Brand, Van 3-larum-s straat 22a; bril, De Haaf. Singel 132b; ring met sleutels, Van Wingerden, H. Plak- straat 106; ring met sleutels, öuwendijk, Mrg. Nolenslaan 732; autosleuteltje. Van *t~ Hof, Lange Haven 83: huissleutel. Dijkstra, Nieuwe Haven 77c; ring met sleutels, Zon- neveld, Hogenbanweg 23d; slee. Veldhoen, Schiedamseweg 58; boortol in doos. Holle man, Hoogstraat 95a; bruine lederen he- - renhandsehoen, v.d. Linden, Biiderdijkstraat 12; bruine herenhandschoert (R), Winter, Van Ruijsdaeliaan 28a; bruine lederen he renhandschoen (K>; Van Katwijk, Gelilei- straat 17b; wit kinderlaarsje. De jager, Soc. Zaken, Broersveld 142; witte wollen sjaal, Rulgrok, St. Liduinastraat 31b; wit kinderlaarsje (R), Kalfsbeek, Rotterdamse dijk 401; rood gebiokt dameshoedje. v.d. Belt. St. Anna Zusterstraat 35 j; tas met inhoud, Zeelenberg, Tulniaan 66: knippen. temonnee met inhoud, Westhuis. Da Costa- straat 39b: lichtbruine damesportemonnee met inhoud, Faber, Lorentzlaan 27a; akten--. - tas met inhoud. Offerman, Boylestraat Sb;' i rode portemonnee met inhoud, Van Leeuwen Dr. Kuijperlaan 13: naaigarnituur, van Speijer, Popullerenlaan 70; portemonnee met inhoud. De Raaf. Singel 1324; beige damesporiemonnee met inhoud," Muider, J. Israëlstraat 16b: bruine damesportemonnee met inhoud, v.d. Mey, Oostsingel 112; rood - portemonneetje, Pil v. Hoek. Huijsmans- straat 67b. SCHIEDAM. Geboren: Maria L A dv R A Houtsma en A M Hengst; Peter C T zv T Waan en M P Simons; Sandra dv J A van Katwijk en A Veth: Hendriks C B dv P 1 Lansbergen en G W var, der Woude; Barbara W dv A van Dam en P Mestske: Corins G I Jr C S P Koster en H Winter. Overleden: G J P Baartman, 86 jr. „Kijk. dat zit zo, edelachtbare, ik reed op een bromfiets maar daar is de motor van af gehaald en ik dacht er met aan dat het licht alleen maar werkt op de motor". Mr. Cos achtte studeren en verdwenen motor niet licht hij maakte er ƒ7,50 boete van. 1 Met stelligheid verklaarde de ge blesseerde Schiedammer P.K. (23) dat' hij op 26 november 's middags om1 vijf voor vier door het groene licht! bij de Hema is gewandeld en dat hij met rood licht aan de overzijde aan! kwam. Hij had haast. „Iedereen heeft haast In het verkeer, er wordt te recht aan ledereen discipline gevraagd besliste de officier. Yijf gulden boete besliste de kantonrechter mr. P. B. Cos in navolging vaja de officier mr.' H. F. Ranken en „dan ga ik maar een dag zitten" riep de veroordeelde die ter afsluiting de deur van de zit tingszaal met veel lawaai dicht knalde. (Advertentie.) Slachthuisweg 30 te Hoek van Holland \raagt wegens uitbreiding van haar pro- luktle Voor hen, die geschikt blijken te zijn is er ioor de snelle groei van het bedrijf, de moge- 'ijkheidsn-el een goede positie te verwerven Aanhei den dagelijks van 9 tot 5 uur; des avonds na tiefenoische afspraak. Tel. Tel. 0X747—641. Hoek van Holland

Trouw / De Rotterdammer | 1963 | | pagina 1