Europoort in opzet van gerechtvaardigd nu is Watermisère duurt nog tot na het weekeinde Duitse reddingsmedalje voor vier Nederlanders Melkafgifte loopt gevaar Advies van vanZwol Plechtige bijeenkomst in Grote of St. Laurenskerk |\W®I I 98 HAVEN JAAR 1963 GEOPEND 75 Moedige hulp bij ramp op Rijn Vragen in Kamer over water Provincie kan niets doen MAND Gratis zoet water Been verbrijzeld door baar koper Zie je nu wel5 zeggen ze in Delft J Gevaarlijke tabletten zoek geraakt en aan B. en W van Vlaardingen E ROTTERDAMMER pagina 3 VRIJDAG 25 JANUARI 1963 Gelijk flylOf» den«er (Vervolg van pag. 1) MELK GEEN ZIEKEN POLITIETOEZICHT Toekomst Eeuwfeest Dramatisch Mr. Lichtenauer eindigde: „Moge Rotterdam door de noes te vlijt, die alles overwint, door de waardigheid van een sober ge drag, die alom sympathie wekt. door de geestelijke kracht van scheppend werk, die altijd en overal erkenning vindt, dat on mogelijke wonder van de wor ding van de Nieuwe Waterweg zich steeds weder naar behoefte doen herhalen, gesterkt door de eendrachtige waardering van gans een volk voor de nationale betekenis van wat zich op deze plek afspeelt, aan de kust van de Noordzee, aan de mond van de Rijn". halve prijs Terlenka jongenspantalons Herenpantalons REGELING "Koop interno, voor blijvend indrukwekkende warmte bij intensief gebruik". Doe dit bij ons, dan bewandelt U de veiligste weg en heeft U een zorgeloze winter, v.a. f 425.- Een militair zet een paraaf je op het „vxiterbriefje", een ver- klaring van de dokterdat er een zoutloos dieet moet worden opgevolgd. Met dergelijke pa piertjes stonden gistermiddag tientallen op tweeëntwintig ver schillende plaatsen in de Maas stad in de rij. Het paraaf je dient om oneerlijkheid te voorkomen: het briefje kan zo niet nogmaals of door een ander worden ge bruikt. Foto boven) Het „dieet-water" wordt op het terrein van het Drinkwaterlei- (Van een onzer redacteuren) HET Rotterdamse Havenjaar 1963 is officieel geopend, gister avond, tijdens een plechtige bijeenkomst in de St. Laurens kerk, waarin als sprekers optraden burgemeester mr. G. E. van Walsum en mr. W. F, Lichtenauer, voorzitter van het Genootschap „Roterodamum", en de Koninklijke Zangvereniging „Rotte's Man nenkoor" een aantal liederen ten gehore bracht. De bijeenkomst was in het bijzonder gewijd aan de herdenking van het feit, dat koning Willem III honderd jaar geleden de wet te kende, die o.m. strekte tot het graven van de Nieuwe Waterweg. Beide redevoeringen waren op dit thema afgestemd. Mr. Van "Walsum sprak over: He den en Toekomst. Hij zei o.m.: „Het kan moeilijk worden ontkend, dat het heden iets te maken heeft met de beslissing, die toen genomen werd. Het is als liet ware de rechtvaar diging van die beslissing. Wat dat aangaat had het niet beier kunnen treffen, dat deze herdenking waar mee de gebeurtenissen, die 1963 tot Havenjaar moeten stempelen, wor den ingeluid, ongeveer samenvalt met het binnenkomen voor het eerst in een jaar van het 25.000ste schip en met het dispuut of Rotterdam dan wel New York de eerste haven van de wereld genoemd kan worden. Hoe vooruitziend 'Thorbecke en zijn me dewerkers en medestanders ook zijn geweest, zij hebben er zich nooit een voorstelling van kunnen maken, dat na honderd jaar de Rotterdamse ha ven en het Nieuwe Waterweggebied het beeld van nu te zien zouden ge ven". Na te hebben betoogd dat ditzelfde nog geldt voor de toekomst en na de na-oorlogse havenontwikkeling te heb ben geschetst (Botlek en Europoort), vervolgde mr, Van Walsum: ,,Ik geloof, dat wij rekening moeten houden met de mogelijkheid, dat men in de toekomst aan het besluit tot de aanleg van Europoort een gelijke bete kenis zal hechten als aan het besluit tot de herdenking waarvan wij heden avond bijeen zijn. Er is nl. tussen het besluit tot het doorgraven van de Hoek van Holland en dat tot de aanleg van Europoort deze treffende parallel, dat het er in beide gevallen om ging of de Rotterdamse haven zou achterblijven of met de tijd meegaan". En verder constateerde hij: „In het voorstel tot de aanleg van Europoort leest men, dat behalve aan de aanvoer en opslag van aardolie ge dacht werd aan de vestiging van een hoogovenbedrijf, van een opslagbedrijf voor kolen en ertsen en aan een re paratiebedrijf voor zeer grote schepen. Ook hier is het weer anders gelopen dan men .had gedacht. We hebben het tot dusver zonder laatstgenoemde be drijven moeten stellen. Het is te vroeg om te zeggen, dat zij er nooit zullen komen. Wel kan worden vastgesteld dat dingbedrijf aan de Honingerdijk uit waterboten overgepompt in de watertrailers van het leger. De arbeiders kijken met dorstige kelen toe Foto midden. De brouwerijen in Rotterdam leverden réeds duizenden en nogeens duizenden liters drink baar water. Men heeft er uren in de rij staan voor over, onder wijl mopperend op deze nog niet gekende toestand. Er waren er ook, die water voor een zieke buurman of een slecht ter been bejaarde haalden. In de nood leert men zijn vrienden kennen! (Foto onder) (Advertentie) Wij gaan door mee de verkoop van eerste keus Nylons, wer kelijk goede kwaliteiten onder elke prijs. Nylons met naad, van prima ragfijne Enksion garens, 20 denier, koopt U morgen per paar voor nog géén gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze eerste keus 20 denier Nylons, in alle maten en modekleuren, per paar voor (m/f Cêin tel. ef schrift. Voor de melkinrichtingen is het even eens alle hens aan dek geblazen. De vraag wordt veel en vee! meer dan nor maal genoemd. Men vestigt er nogmaals de aandacht op dat de meikvoorziening wat betreft het weekeinde in geen geval spaak zal lopen, als lege flessen en bos sen meteen worden ingeleverd. „Gebeurt dit niet, dan vrezen we het ergste." „Want waar moet je de melk laten als je geen flessen meer in huis hebt". De -melkcentrales geven hun slijters op dracht „het kalm aan te doen". „We willen voorkomen, dat ze op de helft van hun wijk al uitverkocht zijn". De aanvoer van melk ondervindt bij na geen stagnatie meer. „Het gaat nog wel wat wankel, maar zorgen hoeven we ons met te maken". B De heer K. Smael, administratief adjunct-directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst, te Rotterdam deelde mee, dat er nog geen klachten over maagkrampen of spijsvertermgsstoormssen zijn binnenge komen. „Wel wordt de telefoon van 's morgens vroeg tot 's middags laat geblokkeerd door mensen, die zuiver water voor hun oude vader vragen, of door kantoren, die menen, dat de G.G. en G.D. voor goed water moet zorgen. Men belt maar raak". Primair hebben we echter met de zieken en de dieet- houders te doen. Voor ieder ander is het een nare zaak. die we met elkaar moeten proberen te dragen." Gevraagd naar de waterdistributie, waarmee gistermiddag op tweeëntwin tig plaatsen werd gestart (van twee tot vier konden zij, die op dieet zijn OP vertoon van een doktersverklaring twee liter water meekrijgen), vertelde de heer Smael, dat deze noodmaatregel een bevredigend begin had. Het water, dat overblijft, gaat naar ziekenhuizen en verpleegtehuizen, die daar speciaal om hebben gevraagd, toe. Gistermiddag wa ren dat o.a. het Oogziekenhuis en het tehuis voor ouden van dagen De Nach tegaal. „Enkele van de ziekenhuizen kunnen zich redden met het aqua destitata toe stel", waarmee dus eigenhandig water kan worden gezuiverd. Verder zijn er ook, die over een wel beschikken. Het Zuiderziekenhuis heeft zich uit Baren- drecht laten bevoorraden". Het is volgens de heer Smael niet doende het resterende water over lief hebbers te verdelen. „Wanneer dit ge beurt, komen ze morgen met drommen aanzetten. Nee, hier kunnen we werke lijk niet aan beginnen. Het water, dat na de" distributie onder de dieethouders overblijft, moet pertinent alleen daar naar toe gaan, waar de nood het hoogst is". B Zoals gemeld, verlenen het leger en de Unie va-n Vrouwelijke Vrijwilligers medewerking aan deze waterverdelmg. Militairen van het Eerste Legerkorps pompten gistermiddag rond het middag uur het uit Hoek van Holland per schip aangevoerde water over in zogenaamde watertrailers. Dit gebeurde op het ter rein van het Drinkwaterleidingbedrijf aan de Honingerdijk. Wagen na wagen rukte uit naar de posten, waar de ge gadigden met emmers, flessen en pan nen reeds stonden te wachten. Politie agenten hielden er een oogje op, dat niemand meer dan de voorgeschreven twee Uter kreeg. Daar de doktersver klaring van een tekentje werd voorzien, kon het niet gebeuren, dat er voor een tweede keer water werd gehaald of dat n ander met' het papiertje in de rij ging staan. De heer Smael zei: „We zijn vol lof /er de hulp van het leger, dat om vijf unr woensdagmiddag ons verzoek kreeg en dat een uur later reeds ja zei. Het oorspronkelijke plan was om de B.B. In te schakelen. Maar dan moesten we met gamellen gaan werken, wat een on mogelijke zaak is". Europoort in haar huidige opzet reeds gerechtvaardigd is". Na de problemen rond De Beer en de Maasvlakte te hebben gereleveerd („Het Maasvlakte-plan hangt nauw sa men met het vraagstuk van de toegang tot de Nieuwe Waterweg en de Euro poort. Dacht men aanvankelijk aan twee afzonderlijke toegangen, thans is in overweging een gemeenschappelijke mond waarvan de Zuiderpier de begren zing van de Maasvlakte zal markeren"), gaf mr. Van Walsum een beeld van de toekomstige ontwikkeling van Rotter dam. „Ik zie die ontwikkeling zo, dat zich m een brede straal rond Rotterdam in dustrieën zullen vestigen, die van de diensten van de Rotterdamse haven wil len profiteren zonder dat zij in de on middellijke omgeving daarvan be hoeven te zijn. Goede verbindingen zul len dat mogelijk moeten maken. En wat het eigenlijke havengebied betreft moet men er rekening mee houden, dat zich in de verdere toekomst herinde lingen zullen voltrekken, teneinde de bedrijven, die daar gevestigd moeten zijn, de beste mogelijkheden te verschaf fen. Ik ben er van overtuigd, dat de haven er in de toekomst anders zal uit zien dan wij nu denken". Mr. Lichtenauer („Het eeuwfeest van de wet op de Nieuwe Waterweg") had tevoren een speelse feestrede gehou den, waarin hij zeer uitvoerig de groei van Rotterdam schetste, een groei, die vanzelf moest leiden tot het zoeken van een goede, korte verbinding van de stad naar de Noordzee. De besprekingen in de Staten-Generaal, de steun van Thor becke en diens langzamerhand beroemd geworden uitspraak liet hij de revue passeren en tenslotte kwam hij op de tegenslagen, die Galand ondervond, te genslagen, die er toe leidden, dat kri- tici hem een andere werkmethode wil den opdringen. „Als 't kon helpen moesten wij Rot terdammers die dam in de Nieuwe Wa terweg met onze eigen handen uitgra ven", schreef mr. Marten Mees op 9 april 1872 aan Fransen van de Putte, kamerlid voor Rotterdam. Inderdaad kan men figuurlijk zeggen, dat zij dit hebben gedaan. Vooral de heren F. J. Plate en mr. Mees, voorzitter en on der-voorzitter van de Kamer van Koop handel hebben voortdurend aangedron gen op het toepassen van kunstmidde len om de stroom als uitdiepende kracht te hulp te komen en geld voor proeven in die richting bij particulie ren ingezameld: met ontploffende stof (lithofracteur)met een krabbelmachi- ne, met baggeren". „Dan neemt de ontwikkeling drama tische vormen aan. De geniale, maar hoekige Caland wil niet afstappen van zijn conceptie, wrevelig houdt hij de verontruste Rotterdammers op een af stand, onttrekt hij zich aan samenwer king in hun geest, breekt hij zelfs met mr. Mees zo fel en radicaal, dat bei de mannen elkaar na 3876 nooit meer gesproken hebben, nooit meer, hoewel het nog langer dan een kwart eeuw zou duren, voordat een kleine schare nabestaanden Caland in Den Haag, vrij wel zonder enige belangstelling uit Rot terdam, ten grave zou dragen". (Advertentie) Bar, boos en koud weer. De pan talons slijten extra bij het schaat sen, sleeën, door nat worden en opdrogen. Als er ooit reden is om een pantalon te kopen dan is het nu, want Coster laat U profiteren van een weergaloze aanbieding.. Echte t/m 8 jaar, nö ALLE'MATEN m 9-12 jaar, nd alle maten 10.75 13-16 jaar, nd alle maten 11.75 van-2/djGTvoor 1375 Zolang de voorraad strekt. Geen tel. of schriftelijke orders. [ROTTERDAM: Kotte HoogmiM Meent Katendr. Lagcdijk Wen-Kruiskade HOOGVLIET: Winkelcentrum 1= LEIDEN: Haarlemmemraac ZEIST: siotuao *VLAARDINGEN: ttesveid -f j (Van onze correspondent in Bonn) Kapitein A. Bakkeren en zijn vrouw Pmnuslaan 70, Rotterdamen va der en zoon Van Bommer uit Lobith worden vanavond in Düsseldorf on derscheiden met de reddingsmedal je van de deelstaat Noordrijnland- Westfalen". Zij dankten de onder scheiding aan de moeddie zij heb ben getoond bij de ernstige scheeps ramp op de Rijn bij Emmerik (op 7 oktober 1950). Zoals men zich aal herinneren, liep omstreeks het middaguur van die dag de Deense veerpont Tina Scarlett, die naar Rotterdam werd gesleept, uit het roer. Bij de aanvaring met het Belgi sche tankschip Diamant stroomden in korte tijd negentig ton vliegtuigbenzine in de rivier. Door het warme weer ver dampte de brandstof snel als gevolg waarvan een geweldige explosie ont stond en een honderd meter hoge steek vlam de lucht m schoot. Behalve de Tina Scarlett en de Dia mant vlogen nog twaalf schepen in Uit een portiek van een apotheek in de Rosenstraat in Rotterdam is woens dag een sloepentrommel, o.m, inhou dende tien tabletten van elk tien milli gram morfine verdwenen. Omdat deze tabletten zeer gevaarlijk zijn voor de gezondheid, vooral voor die van kinde ren, verzoekt de politie de vinder van de tabletten zich zo snel mogelijk met het bureau Nassaukade te verbinden. De trommel met tabletten en ver bandmateriaal raakte zoek bij het los sen van een bestelauto voor de apotheek. Het lid der Tweede Kamer, ir, S. A. Posthumus (soc.) heeft aan de minis ter van verkeer en waterstaat, van bui tenlandse zaken en van sociale zaken en volksgezondheid schriftelijke vragen ge steld over de kwaliteit van het Rotter damse leidingwater. Hij vraagt of het de ministers bekend is, dat dit water „ondrinkbaar en ten de le zelfs onbruikbaar" is geworden en of zij bereid zijn in een korte nota aan de kamer mee te delen welke maatregelen zijn en worden genomen om „dit ern stige euvel" te voorkomen of te verhel pen. De heer Posthumus stelt verder de vraag of de ministers bereid zijn deze nota op korte termijn aan de kamer te doen toekomen, zodat deze een grond slag kan zijn voor de aanstaande dis cussies over de begroting van verkeer en waterstaat. Twee "Vlaardingse gemeenteraadsle den, dr. A. P. de Jonge (soc.) en me juffrouw jvT. H. A. Bleeker-van Styrum (lib:), hebben aan B. en W. vragen ge steld over de kwaliteit van het drink water. De vragen hebben onder meer betrekking "op de mogelijkheid een an dere waterwinplaats te creëren. (Van een onzer verslaggevers) I" l RT zoute water speelt de veehouders over het algemeen nog geen parten. LI De meesten betrekken voor hun veestapel weter uit sloten en vaar ten. of uit een eigen wel. Veehouders, die op leidingwater zijn aangewe zen en dat zijn er betrekkelijk weinig merken, dat hun dieren veel minder dan normaal drinken Het is dus niet alleen de mens, die zijn neus voor het water-met-de-bijsmaak ophaalt! Nadelige gevolgen heeft men nog niet kunnen merken, maar de vee houders die uit de kraan water moeten tappen, weten met of dat zo zal blijven.'„Er bestaat de mogelijkheid, dat de melkafgifte vermindert of dat er ingewandstoornissen optreden". Het provinciaal bestuur van Zuid- Hoiland heeft geen bevoegdheden om iets te doen aan de situatie, waarin het Rotterdamse drinkwaterleidingbedrijf thans verkeert. Aldus is van de zijde van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land medegedeeld. De waterleidingswet heeft het ingrij pen in dergelijke kwesties, dus wat smaak en samenstelling betreft, aan de Kroon voorbehouden. Wel zullen de pro vinciale staten van Zuid-Holland zich binnen niet te lange tijd kunnen verdie pen in de Zuidhollandse watervoorzie ning, aan de hand van een nota welke door Gedeputeerde Staten wordt opge steld. In Tunis zijn tien mannen terecht gesteld, die beschuldigd waren van sa menzwering tegen president Bourguiba. Twee eveneens ter dood veroordeelden zijn begenadigd; hun straf is in levens lang omgezet (Advertentie) B De regeling voor zondag is nog niet io kannen en kruiken. Zeker is, dat er gedistribueerd wordt, maar men be raadt zich over een dubbele portie dan wel twee keer langs de posten te gaan. In het eerste geval moet men langer op zijn beurt wachten en dat is bij even tueel vriesweer met aan te raden. „Het zal er wel van komen, voorspelde de heer Smael," dat men van tien tot elf uur en van twee tot drie uur water kan halen". vei hgste MEENT 104 - TEL. 117435 - ROTTERDAM ITDAMSIDUIC447- «L19541SCHIEDAM In Cuba zijn vorige week eenen twintig personen terechtgesteld op ne- sehuldiging van contra-revolutionaire ac tiviteit. Zij zouden een opstand premier Castro hebben willen nea. tegen ontkete- 99V ©PIB OP enkele plaatsen in Rot terdam kan het publiek gra tis „emmertjes water komen halen". De volgende bedrijven hebben laten weten, dat Rotterdam mers bij hen terecht kunnen voor zoet water: Heineken's brouwerij Melkfabriek De Combinatie aan de Ludolf de Jonghstraat in Overschie. Bata International, St. Lu- ciastraat 36 (achter het filiaal aan de Coolsingel), zaterdag morgen na elf uur. Diergaarde Blijdorp. De Tuin pompt het water uit eigen welputten. Het publiek moet zich bij de dienstingang van het park melden. De Rotterdamse Reiscentrale gaat zondag met drie of vier bussen een pendeldienst rijden van Rotterdam naar het Haag se Drinkwaterleidingbedrijf. Het publiek, dat gratis Haags duin water wil hebben, kanzon der enige verplichtingen fles sen, pannen of kannen (voor zien van naam en adres), met de chauffeurs meegeven. Na twee en een half uur worden de bussen op het Kruisplein me de lading „goed water" terug verwacht. De bussen zullen vier ritten naar Den Haag maken. Het hoofd van de afdeling Plantsoenen te Rotterdam wijst er op, dat het funest is om drinkwater met hoog zoutge halte aan planten te geven. Hij adviseert om wat sneeuw te smelten en de planten sneeuw water te laten „drinken". Busonderneming De Snelle Vliet heeft vanmiddag een gro te hoeveelheid zuiver drinkwa ter naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. Het bedrijf had het water uit Giessendam-Hardinx- veld aangevoerd. In Rhoon word besloten per gezin 3 liter zuiver drinkwater per dag ter beschikking te stellen. Dit water zal per tank auto worden aangevoerd en bepaalde posten o.m. Wer- kersdijk Kievietsplantsoen worden verstrekt. brand. Twee mensen verloren het leven: negentien werden min of meer ernstig gewond. Het is vooral aan de moed en de op offeringsgezindheid van het echtpaar Bakkeren en vader en zoon Van Bom mer te danken, dat de scheepsramp nog met grotere vormen heeft aangeno men. Kapitein Bakkeren en zijn vrouw hielpen met groot gevaar voor eigen leven bij het afslepen van de Scar lett, de Diamant en het motorschip Vaarwel Twee. Nadat de Vaarwel Twee zich uit de groep had losgemaakt, sleep ten kapitein Van Bommer en zijn zoon het schip weg. Behalve aan de vier Nederlanders wordt de onderscheiding ook nog aan zes Westduitsers uitgereikt. De 22-jarige kantoorbediende R. Kamp huis van de Bergweg in Rotterdam werd donderdagmorgen ernstig gewond naar het Havenziekenhuis gebracht. Op de kade van de Spoorwegen viel een baai- koper van ongeveer negentig kilo uit een hijs en raakt de heer Kamphuis, wiens rechterbeen verbrijzeld werd. Het ongeluk gebeurde, toen men bezig was baren koper uit het kustvaartuig Astra door middel van een elektrische walkraan op de vrachtauto te laden. De 67-jarige mevrouw J. J. Griendt- van der Moerman uit da Gerard Schoi- tenstraat gleed in de Burgemeester Roosstraat uit en moest met een ge broken pols en een scheurwondje boven het rechteroog naar het Bergwegzieken huis worden vervoerd. Gemeentewerken te Rotterdam heeft vanmorgen aanbesteed bestek 715: het uitbreiden en verbouwen van de gym- nastiekschool aan de Palestinastraat. Van de veertien inschrijvers was laagste fa. L. van Wijngaarden, Capelle a.d. IJssel met ƒ60.000 en opvolger J. H. de Wilde, Gouda met 65.800. (Advertentie) Morgen is het de dag van de „doe-het-zelvers" want dan be- •gint in onze afdeling gereed schappen, beneden, de verkoop van electrische soldeerbou ten, met handige pistoolhand greep. Onmisbaar in iedere gereed- schapkist, een eigen soldeerbout voor alle voorkomende soldeer- karweitjes, (lekke ketels, pannen, draadjes in radio's enz, solderen). En als bijzonderheid... direct na gebruik kunt li de bout weer op bergen, door het hand vat op de stift te draaien. Electrische soldeerbouten, gis teren voor 5.75, nog nauwelijks,, te koop, morgen voor nog géén drie gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze elec trische soldeerbouten, 220 Volt - 60 Watt, met 140 cm lange snoer, nu voor Céin te/, of schrift. (Van een onzer verslaggevers) Ook in Delft wordt zoet water, duin water uit Den Haag, aan dieethouders verstrekt. Op tien plaatsen in de stad werd hier donderdagmorgen mee gestart. Het water wordt aangevoerd met twee door de commandant van de vliegbasis Ypenburg ter beschikking gestelde tank auto's. De ontstemming onder de Delfte naren groeit met het uur en. algemeen is de wens het contract met Rotterdam, dat een looptijd van vijfentwintig jaar heeft, te verbreken. Deze overeenkomst is reeds vaak bekritiseerd en was meer dan een keer onderwerp van discussie in een gemeenteraadsvergadering. Men kon zich namelijk niet unaniem ver enigen met het besluit om water uit Rotterdam te betrekken, Het Haagse water is van een veel betere kwaliteit, betoogden de opposanten, die vanwege bet feit, dat levering uit Rotterdam vele malen goedkoper was, door de knieën moesten gaan. De directeur van Gemeentebedrijven, ir. K. Brouwer, verklaarde, dat Rotter dam zijn verplichtingen, In het contract neergelegd, nakomt, waar dus feitelijk alles mee gezegd Is. „Er mag het een en ander op de smaak zijn aan te merken, het water zelf is zuiver", aldus Ir. Brouwer. De Delftenaar A. van Houten is van plan stappen te gaan ondernemen. Hij vroeg een spoedaudiëntie bij de ministei van Sociale Zaken en Volksgezondheid, Wanneer de minister hem niet zal ont vangen, is de heer Van Houten van plan onder de Delftenaren handteke ningen te verzamelen en die in de vorn» van een protestnota aan de minister tg zenden.

Trouw / De Rotterdammer | 1963 | | pagina 2