Zater dagmiddagclub j e werkelijkheid geworden is TSF uitgeschakeld voor titel na 3-7 ne \JKMérj Actie voor zuiver water slaat zeer goed in Pinken speelden met de voor f22.000 a JAN GAST** Hulp en steun van vele zijden I Urenlange jacht in weiden politie krij m -9^ JPhiladelphia ivil \niets iveten van {„wilde" actie Ruime winst voor NO AD Schiedams tafeltennis Brandje in huis Voorlopige opbrengst jeugdaktie Damclub nam revanche öok in Schiedam wereldgebedsdag AGENDA Schiedam -9^5- Bromfietser gewond Duizenden handtekeningen op lijsten: Val over tegels DE ROTTERDAMMER pagina 3 MAANDAG 25 FEBRUARI I960 Advertentie beduidend goedkoper Dubbeibrede •Japon en Rokstoffen 130 en 140 cm breed COMMENTAAR ZATERDAGCLUB SPEELMIDDAG FICTIEF DOEL Isolement Niet ingenomen Vragen staat vrij... Van een onzer verslaggevers Het Comité van Verontrusting heeft zaterdagmiddag in nog geen uur zijn handtekeningarsenaal met ruim 2.500 verrijkt. Wel een bewijs, dat de actie van dit comité, dat reeds eerder (tijdens het Softenonproces) van zich deed spreken, voor beter drinkwater bij de Rotterdammers inslaat. *jssïs& Routinier pWEE EN TWINTIG duizend gul den is de voorlopige opbrengst van de jeugdaktie, die onder liet motto 3 Jets doen voor Kameroen" is gevoerd in de classis Rotterdam NoordZuid en Schiedam/Vlaar- dingen van de Ned. Herv. Kerk. Vandaag. ....en dagelijks Morgen is het de dag voor dé huismoeders, die weten dat „zelf maken" in deze dure tijd de moeite dubbel en dwars waard is. Want morgen begint de speciale verkoop dubbeibrede japon- stoffen. Geen honderden, neen, duizen den meters, in tientallen soor ten, in de nieuwste dessins. Niet alleen voor nu, maar ook reeds voor het komende seizoen. I Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze dub beibrede japon- en rokstoffen van prima kwaliteiten en in vele nieuwe tinten, nu per meter voor Cèèn tet. of schrift. 6«t. Op de Noordvest in Schiedam wilde de bromfietser A. S. vrijdagavond om kwart voor negen tussen twee gepar keerde auto's doorrijden. Hij botste te gen de auto van de heer E. M. E. op. De bromfietser kreeg een hersenschud ding, schaafwonden aan het gelaat en een gebroken linker pink. i (Van een onzer redacteuren) j F|E ZATERDAGMIDDAGCLUB i-*-' voor geestelijk gehandicapte kinderen is nu werkelijkheid ge- worden. Dankzij de activiteit van enkele ouders, dankzij de prettige reacties ook kon een prot. chr. club j worden opgericht met steun van „Philadelphia". In het vervolg hebben de kinderen in een zaal van de Bethelkerk om de veertien da gen de speelmiddag. Bij het voor bereidende werk hebben de ouders contact gezocht met de prot. ker ken, De medewerking was er direct, zodat speelgoed voor de kinderen kon worden aangeschaft. Er dienen leidsters en leiders te zijn om de kinderen bezig te houden en spon taan gaven zich voldoende functio narissen op. De kinderen zullen van huis ge haald en weer gebracht moeten worden en ook dat loste zich op want bij organisator Van Dam hebben zich voldoende bezitters van auto's gemeld. Nu is het zo dat voor dergelijk werk nimmer genoeg geld, leiding en medewer king kan worden verkregen zodat aanmeldingen immer gaarne wor den aanvaard. De heer Van Dam hoopt vooral nog geregeld de be schikking te kunnen krijgen over een volkswagenbusje omdat daar in veel kinderen tegelijk kunnen worden vervoerd. Zaterdag kwamen een twintigtal kin deren voor de tweede maal bijeen in de leerkamer van de Bethelkerk. Die ka mer is wat klein maar de leiding hoopt in het vervolg de beschikking te krij gen over de grote zaal. Enkele kinderen waren door ziekte absent. Veel kmderen kwamen voor het eerst. De initiatiefne mers zijn van mening dat dit groepje groot genoeg is voor de start, mogelijk dat er later nog meer kinderen kunnen worden toegelaten maar de vraag is of fJET IS niet gebruikelijk dat we commentaar geven op publicaties, die in een advertentieblad zijn opge nomen. We mogen van de kritische lezer verwachten dat ze zien dat een krant wel niveau heeft. We willen tevens prompt erkennen dat ook. in het dagbladivezen niet elke publicatie de ideale is. Onlangs lazen we zelfs dat een koninklijke onderscheiding aan een stadgenoot was uitgereikt terwijl deze onderscheiding eerst drie dagen later zou worden gegeven. We weten het, dergelijke fouten doen ook de naam van de journalistiek geen goed. Nu er dezer dagen in een advertentie blad mededelingen zijn gedaan die verkeerde verwachtingen kunnen wekken en die ten onrechte de indruk kunnen wekken dat een deel van onze abonné's iets van doen zou kunnen hebben met dit domme gepraat kun nen tuij niet blijven zwijgen. 70ALS u bekend zal zijn hebben we onlangs geschreven dat mevrouw Verniers en enkele Schiedammers in samenwerking met de kerkeraden van de prot. kerken tot de oprichting van een zoterdagclubje voor geestelijk ge handicapte kinderen wilden komen. Een dergelijk clubje was er niet en het zou voor deze kinderen heel goed zijn als ze evenals gezonde kinderen con tact zouden kunnen krijgen met de buitenwereld. Belangrijk was dat er een ruimte kwam, dat er medewer king kwam, dat er enig geld beschik baar werd gesteld voor het aanschaf fen van speelgoed. Na ons artikel heb ben de initiatiefnemers spoedig tot de uitvoering van de plannen kunnen overgaan. De Hervormde Kerk stelde een zaal van de Bethelkerk beschik baar. De kerken stelden ook geld en verdere medewerking ter beschikking en er ums de spontane steun van vele medewerkers. Meer verlangt deze groep van prot. chr. stadgenoten, die werkt met steun van Philadelphianiet. Men verlangt ook geen ruime publiciteit over deze moeilijke eh delicate mate rie. Geen mens zal het leed van zijn gezin „op straat willen gooien". INMIDDELS zijn er in dat adverten- tieblad al veel kreten over dit onder werp verschenen. Vrijdag werd onder andere dit vermeld: „toen ïh het be- richtje las van speelmiddagen voor onze gehandicapte kinderen hier in onze stad, met op de verre achtergrond een eigen dagverblijfIk Jjon alleen maar een vel papier in mijn machine draaien en erover schrijven. Een moei lijke opgave va het prachtige resul taat voor „Ons Nationale Dorp". _Wie de geciteerde zinnetjes leest ziet direct dat het bij dit blaadje kennelijk niet vreemd is dat de berichten uit de dagbladen worden nageschreven. Iv de wereld van de bona fide dagblad pers heeft men bepaalde gedachten over dergelijke „schrijverij". Het laat ste zinnetje wijst op de psyche van de schrijfmachinepakster"Visioenen van het aureool van mevrouw M. Timp- Bouwman moeten de droom gestreeld hebben. In de kring van de initiatief nemers en organisatoren, in de kring van onze abonné's dus, is men niet gesteld op deze „van-je-hela-holu- acfie". In deze kring is men nam-elijk wel deskundig, men weet dat er niet voldoende kinderen zijn voor een dag verblijf voor geestelijk gehandicapte kinderen. Men weet dat een dergelijk dagverblijf mogelijk en uiteraard met veel inspanning in Rotterdam-Noord tot stand, zal komen omdat daar pri mair al een areaal is van een half müliaen Rotterdammers. Men weet ook dat voor het creëren van derge lijke dagverblijven grote subsidies no dig zijn, dat men bij de opzet moet voldoen aan de te stellen sociaal- pedagogische eisen, er moet veel en geschoold personeel zijn. IN GENOEMD blaadje wordt de sug gestie gewekt alsof het hier slechts een kwestie zou zijn van een gebouw tje kopen of huren en hupsakee de kinderen kunnen er in. Dat is mislei dend. Er zijn in deze stad van tachtig duizend inwoners gelukkig niet vol doende kinderen voor de noodzaak van een dagverblijf voor geestelijk gehan dicapte kinderen.' Er zijn hier goede BLO-scholen en de enkele kinderen die niet naar de andere speciale scholen kunnen gaan naar inrich tingen en mogelijk binnenkort naar het verblijf van Philadelphia in Rot terdam-Noord. Dit is een te ernstig onderwerp om materiaal te mogen zijn voor beunhazerij. De wethouder van Sociale Zaken en de directeur van de Dienst voor Sociale Zaken, die toch in eerste instantie steun moeten ver lenen en in deze zaak gekend moeten worden, hebben met bevreemding van de zogenaamde actie vernomen. Zij zien de behoefte niet, ze weien wel wat er op ander gebied nog moet worden gedaan. Niet alleen de func tionarissen van de zaterdagmiddagclub maar ook diverse Schiedamse medici hebben, ons doen blijken dat zij bij genoemde actie elke kennis van zaken en besef voor de realiteit niet vermo gen te bespeuren. Het staat de Schie dammers vrij hun geld te geven aan wie en wat ze willen maar den dienen zij tevens te weten dat zij in dit geval hun geld niet geven aan de prot. chr. zaterdagmiddagclub voor geestelijk gehandicapte kinderen. Mogelijk geven zij wel hun geld voor een fictief doel, dat in onze stad geen bestaansrecht zou hebben en dat er alleen maar zou kunnen komen met de tonnen van rijk en gemeente. Voetbalclub HBSS heefl zaterdagmid dag in de grote zaal van de Bethelkerk te Schiedam een prettige contactmiddag georganiseerd. De zaal was vol bezoe kers. Aan het biljart werd druk gespeeld, aan zeven tafeltjes werd geklaverjast en de twee tafeltennistafels zijn intensief ge bruikt. Deze spelen kregen de aandacht van de cl u-bmakkers en uiteraard is daar bij geanimeerd gediscussieerd en wie weet ook wel over voetbal gesproken. er nog meer van deze kinderen in onze stad zijn. De huidige club vormt al een echte vriendengroep en de resultaten van het initiatief zijn dan ook aanwijs baar. De geestelijk gehandicapte kinderen leven in een isolement. Zij hebben soms weinig of moeilijk contact met de buitenwereld. Het ouderlijk huis is hun veiligheid. De initiatiefnemers ech ter werken met een tweeledig doel. Zij hebben deze zaterdagmiddagclub met steun van de prot. kerken opgericht om enerzijds de ouders van de geeste lijk gehandicapte kinderen gedurende enkele uren in de veertien dagen te ont lasten en anderzijds om deze kinderen tot contact met anderen te brengen. Za terdag kwamen de kinderen naar de Bethelkerk in de Nieuwe Maasstraat. Alleen al het ritje in de auto's is een belevenis. In de zaal werden ze hartelijk ontvan gen, ze werden begroet als de vriendjes van de club en in een oogwenk zijn ze in de goede sfeer. Een enkele jon gen vertrouwde het niet. Hij kondigde steeds maar weer aan dat hij weg wilde gaan maar na wat voetballen, na wat gestoei kwam hij toch tot het besef dat het clubje niet ongezellig was. Toen de muziekinstrumenten te voorschijn wer den gebaald, kreeg hij zeifs de leiding. Hij zocht de liedjes uit en de gehele groep zong vrolijk terwijl ze op de triangel sloegen, de belletjes lieten rin kelen enz. Met intens genoegen deden de kinde ren aan dit muziekfestijn mee. Sommi ge kinderen, die ook nog lichamelijk gehandicapt zijn, trachten hier in de kring van gelijkgezinden met evenveel elan mee te doen. Zo kon het spelletje „Haasje in een kuiltje" worden ge speeld. Later werd het muisstil in het lokaal. De kinderen legden blokjes op hun plaats, werkten met naald en draad en speelden met plaatjes. Er werd ook een verhaal verteld met behulp van het flanel bord en er is een poppenkast. De kinderen krijgen zo een middag vol ongekende indrukken, het is voor de gezonde buitenstaander een ontroeren de belevenis en voor de betrokken gezin nen is dit werk dankbare arbeid omdat deze gehandicapte kinderen met nieuwe levenslust thuis komen en zij blijk ge ven goede stimulansen in hun zo gesloten leven te hebben ontvangen. Philadelphia en de functionarissen als mevrouw Verniers, de heer Van Dam. de leiders en leidsters doen met deze arbeid voortreffelijk werk. Het bestuurs lid de heer De Bloois uit Vlaardingen vertelde dat in Rotterdam reeds twee van. dergelijke clubs zijn, in Vlaardingen is er ook een en Schiedam is de vierde. „Het eigenaardige is", zegt hij, „dat iemand die eenmaal met dit werk in aanraking komt er niet meer van los komt." Dat bleek ook wel omdat voor deze gehandicapte kinderen met liefde en aandacht al zoveel kan worden "ge daan. De organisatoren van deze zaterdag- middagclub zijn weinig ingenomen met een, actie die een Schiedams advertentie blad heeft menen te moeten onderne men. De zaterdagclub is opgezet voor de kinderen die op de -gebruikelijke wij- 'ze geen -lid van clubs kunnen worden. In dat advertentieblad is ons eerste artikel over dit onderwerp prompt na geschreven zonder enig begrip te tonen voor de materie. Dat blijkt onder andere doordat gesproken werd over spasti sche kinderen. Het betreft hier geen spastische kinderen. Er werden ook getallen genoemd die belachelijk zijn want het -betreft hier ook niet de kinderen die de BLO-scho len bezoeken. Dat advertentieblad imeent dat er voor deze gehandicapte kinderen zo nodig een dagverblijf moet komen in Schiedam. Daarvoor werd verwezen naar de actie van Philadel phia in Schiedam. Philadelphia vraagt zich af waarom er een dagverblijf zou moeten komen ■in onze stad. Daar zijn geen kinderen •voor. De meeste kinderen bezoeken ■BLO-scholen e.d. Andere kinderen gaan naar inrichtingen. De meest gehandi capte moeten thuis blijven en dat zijn ■er gelukkig zeer weinig. Philadelphia wenst dan ook niets van doen te heb ben met een actie die men als „een •wild gebaar" beütelt. Daar -komt nog ibij dat men in deze kring wel ter zake kundig is en dat men dus weet dat -men voor het creëren -van inrichtingen als dagverblijven e.d. de •medewerking van de overheid moet heb ben niet alleen voor -het verkrijgen van de ver-gunningen, van de verdere toe stemming en medewerking, maar ook voor -het verkrijgen van de omvangrijke subsidies. Bij geestelijk gehandicapte kinderen dient o-p een. hoogstens twee kinderen ■een leidster te zijn. Er is verder meer -sociaal-pedagogisch en medisch toezicht nodig. Dat is allemaal heel, heel -kost baar. Met veel verbazing heeft men dan pok in deze kring gezien dat een blaadje ■het probleem zou willen te lijf gaan met het inzamelen van wat -rijksdaal ders. „Zelfs als er een -ge-bouw be schikbaar zou zijn (let wel, er zijn geen ■kinderen voor dat gebouw in Schiedam" -zei -men -met nadruk) maar als er een ge bouw zou zijn dan komen de kosten pas. De initiatiefnemers van deze za terdagclub betreuren het dan ook dat de indruk wordt gewekt dat in Schie dam voor deze gehandicapte kinde ren een dagverblijf zou kunnen ko men, dat noemen zij gemis aan be grip voor de realiteit, en ze betreu ren het dat met verwijzing naar de bescheiden opzet van Philadelphia geld wordt ingezameld voor een doel dat niet verwezenlijkt kan wor den. Advertentie ÏM. De tafeltenniswedstrijd in Utrecht tus sen Barna het team van Co Hoogen- doorn en N.O.A.D. is in een grote over winning voor de Schiedammers -geëin digd, Henk Aben, hoewel niet erg fit in verband -met de griep, en Arnold Braak bleven in dit duel ongeslagen. Ook het dubbel werd gewonnen. Derde speler Cor Joustra wist van Co Hogendoorn te win nen, -waardoor laatstgenoemde zonder winst -bleef. De twee partijen die Joustra verloor, leverden dus de twee punten voor Bar na op. N.O.A.D, heeft thans uit veer tien wedstrijden evenzoveel punten bin nengehaald. Het team dat op de vier na onderste plaats staat en dat degra datie betekent, zijn Mïlksteamers en Sa lamanders met ieder elf punten. N.O.A.D. is dus nog niet veilig en zal vrijdagavond in de Beurs als Gispen uit Culembong op bezoek komt weer ■voor de volle winst moeten zorgen. De uitwedstrijd tegen dit team leverde een 55 gelijkspel op. Gispen staat op een na onderaan .met vijf punten. Er moet dus gewonnen kunnen worden. In totaal moeten er nog vier wedstrijden gespeeld worden. Vermoedelijk zal de uitwedstrijd te gen Salamanders in Den Haag de be slissing brengen. Althans zoals de situa tie op de ranglijst dit op het ogen blik tot uitdrukking brengt. Salamanders ■heeft in de Beurs tegen N.O.A.D. een gelijk spel behaald en de opga-ve is dus niet zo eenvoudig. HET Schiedamse T.S.F. 1 heeft het standers uitstek: Wigmans zorgde name- lilt* ..aam 4w.n a*aVa1 enrtlAifflrtlftDDID IfbD P1X in de vrijwel om het tafeltenms- kampioenschap beslissende strijd te gen Feyenoord 2 niet kunnen bolwer ken. Zaterdagavond moesten Bouwer c.s. een 3-7 nederlaag van de mede koploper accepteren en daarmee zijn de kansen op te titel voor het eerste TSF-team vrijwel verkeken. Feyen oord 2 ontmoet in het resterend pro gramma van vier wedstrijden uitslui tend zwakkere teams uit de afdeling en het is ondenkbaar dat de Feyen- oorders daarin de twee punten zou den verspelen die ze nu op TSF 2 voorstaan. Feyenoord 2. ook vorig jaar kam pioen van de tweede klasse doch ■toen niet gepromoveerd zal dus hoogstwaarschijnlijk nogmaals een po ging wagen, tot de -hoogste afdelings- klasse door te dringen! Bijzonder teleurstellend was de TSF- -nederlaag speciaal voor H-an Wigmans, die zaterdagavond met -kop en schou ders boven zijn teamgenoten Guus v. d. Wiel en J. Bouwer én boven zijn tegen- lijk voor drie enkelspeloverwinningen en bleef daarmee ongeslagen! Indien zijn teamgenoten daaraan maar een of twee successen hadden kun nen toevoegen, zou een overwinning voor het grijpen zijn geweest. Maar een door griep en een voetonsteking geplaagde Guus v. d. Wiel speelde zonder enig zelfvertrouwen en Jan Bouwer onder vond dat hij tekort weer in de tweede klasse speelde om het hogere tempo 1e kunnen volgen. Zo streed Wigmans de belangrijke strijd tegen Feyenoord 2 al léén, kansloos uiteraard. althans by Mostert. Mostert weet zich de vraagbaak van velen, die heel graag Iets wensen op te steken over camera's, filmen, fotografe ren en wat dies meer zy. Mostert gunt zich alle tijd voor ualtijd HQO 6 STRAAT 150.-' ~XtÉLEF00N 300? Bij de ketelmaker K. V. in de Pot gieterstraat 29a in Schiedam is -zondag avond om vijf uur -brand uitgebroken. De 17-jarig« zoon C. had .getracht met een afbijtmiddel de lambrizering van de verf te ontdoen. ■De vluchtige vloeistof ging branden en de bewoners hebben met -behulp van de -buren emmers water naar de -brand gesmeten. Toen de brandweer arriveer de imet een nevehvagen en de steam- cleaner -was -het -vuurtje al .gdoofd. Twee overgordijnen en drie, vitragegor dijnen zijn verbrand en enig hout is ge blakerd. De schade bedraagt ongeveer 150. Met die zaterdagmiddag erbij gerekend, beschikt het comité nu over ongeveer vijfduizend adhesiebetuigingen. Het zullen er ongetwijfeld veel meer wor den, want het comité is van plan „iede- Te" Rotterdammer m de gelegenheid te stellen zijn handtekening op een van de vijfhonderd in omloop zijnde lijsten te plaatsen. Deze lijsten (Na „Aan de gemeenteraad van Rotterdam" en „Actie zuiver drink water" volgt een reeks niet bepaald lo vende uitspraken over het drinkwater) worden onder het publiek gebracht door een vijftal medewerksters van het comité en een aantal winkeliers, die men als contactadressen betitelt. De bestuursleden van bet comité, allen huisvrouwen,, hebben de lijsten, waar van men er nog vijfhonderd achter de hand heeft, uit eigen middelen laten drukken. Verdere onkosten hoopt men met behulp van der-den te kunnen be strijden. Met zoveel sympathiseerden zal dit ongetwijfeld lukken", werd op gemerkt. Het comité liet zaïterdagnaiddg rond drie uur dertig medewerksters met de lijs ten èn twee „buik"borden („Actie voor zuiver water!") over de Binnenrotte heen en weer wandelen. Binnen vijf minuten was -de groep door honderden Rotterdammers omsloten, die eerst ge loofden, dat mén nier met uitdraagsters van een bepaald geloof te maken had. „Zeker die Ban-de-bommers weer", zei een béjaarde man, die, toen hij zaïg waar het om ging, prompt naar voren drong en met een stompje potlood een krabbel op een van de lijsten gaif. Terwijl hij een vies gezicht trok, merkte hij op; „Het is weer niets met het wa ter heb ik gemerkt Daarom hebben ze mijn medewerking, hoor! En als er soms geholpen moet worden, reken maar dat ik van de partij ben!" (Van een onzer verslaggevers) ZEVENTIEN losgebroken pinken hebben zondag urenlang het politioneel gezag aan de hoeven gelapt. Een halve dag lang speelden zij „krijgertje" met zes Rotter damse agenten, die alles in het werk stelden om de jonge koeien, die een sta! in Berkel en Rodenrijs de rug hadden toegekeerd, bij elkaar te drij ven en in een veewagen te laden. De jacht werd om ongeveer elf uur geopend door vier po litiemannen, die na zich het vuur uit de sloffen te hebben gelopen vaststelden, dat er een andere strategie moet worden gevolgd. Een van de agenten ging in de radiowagen zitten, schakelde de luidspreker in en deed zijn best op een loeige- luid, waarmee men de koeien tezamen wilde drijven. Toen deze list geen resultaat ople verde, werd besloten assis tentie te vragen. De pinken hadden een en ander niet afgewacht. Met gro te sprongen, waaruit duide lijk vrijhetdsgenoegen sprak, zetten de beesten koers naar de spoorlijn Rotterdam-Hof pleinDen Haag H.S., die ze overstaken. De politiemannen konden dit voorbeeld niet vol gen en moesten met de drie radiowagens omrijden. In de buurt van de lucht haven Rotterdam ging de jacht de tweede fase in. Uiteindelijk lukte het om 4 uur een van ile pinken in een veewagen te krijgen, wat het sein tot al gemene capitulatie betekende. Samen uit, samen thuis, is ook in koeienkringen kennelijk een begrip Met voldane gezichten zagen de mede werksters van het comité (aangevuld met een enikele echtgenoot) hoe de lijsten vdigscbreven werden. Voör vier uur had-den ze zelfs geen blanco for mulier meer over. Vender dan. de Bin nenrotte was men tegen die tijd nog niet gekomen. Door de grote belang stelling konden de vrouwen hun werk terrein namelijk niet uithreiden, Het bleek overigens niet nodig te zijn! Gevraagd naar verdere plannen, zei ons vanmorgen een van de bestuursleden van het comité, ..dat er van de week zeker nog iets gaat gebeuren. We heb ben de hoofden weer bij elkaar gesto ken om een volgende stap voor te be reiden. Wat er precies zal gebeuren kunnen we nog niet zeggen". Toch leek de wedstrijd met een voor TSF prettige verrassing te beginnen, toen Bouwer tegen routinier Mourik de eerste game won (2118); toen begreep zijn tegenstander echter, dat hij er mét aanvallen tegen de hechte verdediging van Bouwer niet zou komen en ging hij eveneens tot verdedigend spel over. Met- voor de Feyenoorder goed resultaat- (14—21 14—21). I Feyenoord vergrootte zijn voorsprong toen Van Eek met 2118 2114 re-, vanche nam voor de in de eerste compe- titiehelft tegen V. d. Wiel geleden ne derlaag. Wigmans bracht wat hoop te rug in de Tsf-harten door een goede overwinning op Van Keeken. (12), maar toen daarop het dubbelspèl verlo ren ging en de stand dus 31 voor Feyenoord werd kregen de sombere voorgevoelens weer de overhand. Onbe grijpelijk overigens dat het dubbelspel verloren werd; in de eerste game leid den Wigmansv. d. Wiel met 20—14, in da tweede met 2016; toch .gingen ze in twee games met 2123 23—25 "tén onder door volkomen inzinkingen van V. d. Wiel bij de eerder genoemde gun stige standen! Tsf 2 behaalde een alleszeggende 10— 0 overwinning op reflex 3 en js ntt nagenoeg vrij van degradatiezorgen. Zo ver is Tsf 3 nog niet, boswel de voor sprong op Hobart 1, drie punten bleef door het gelijke spel tegen dit team. Hobart beeft echter een veel lichter pro gramma in de resterende weken en zal daaruit zeker wat puntjes kunnen be halen. Een 55 gelijkspel hoekten ook Tsf 4 en Service 3 In hun onderlinge wed strijd. Tsf 5 ging voort op het pad der overwinning en kwam door eeA 73 zegen op TJC 2 weer een stap dichter bij het kampioenschap; de re latieve voorsprong bedraagt nog steeds zes punten! Tsf 6 tenslotte leed tegen Eendracht 19 een kleine, doch verdiende nederlaag (4—6). Het programma voör deze week luidt; 25-2 Xexes 5—Tsf 1; Elan 6—Tsf 3; 26-2 Overschle 3Tsf 4; 28-2 Tsf 2—Van- hessen 2 en Svz 3Tsf 5. Het resultaat van de aktie is zondag avond tijdens een jeugdzendlngsdienst in de Sint Laurenskerk bekend gemaakt en ter hand gesteld aan mr. S. C. de Graaf van Randwijk, secretaris van de Raad voor de Zending. Naast hem stonden, toen het bedrag overhandigd werd, me vrouw en dr. Posthumus Meijer, die in april naar Kameroen vertrekken en daar onderdak zullen vinden In het huls voor de bouw waarvan de aktie inder tijd werd opgezet. Zo werd het een avond van „even af rekenen". Dat was ook het thema van de preek, die wika I. Kandel uit Vlaar dingen hield in deze door ds, J. W. van Swigchum geleide dienst. Uitgangspunt van zijn preek was het verhaal van de wondere maaltijd der vijfduizend, waaruit zo zei wika Kandel, zo duidelijk blijkt, dat God anders re kent dan wij. Als de disipelen er bij Je zus op aandringen de mensen weg te stu ren, omdat het voedsel niet toereikend is legt Jezus de volle verantwoording aan hun voeten: Geeft gij 2e te eten! Dat is een opdracht die ook vandaag voor onze rekenkundige begrippen te veel gevraagd is. Eén ding heeft Jezus ons daarbij vooral duidelijk gemaakt: Het is het tweede tiental van de dam club Schiedam gelukt revanche te ne men en met 146 van Charlois te win nen. Weliswaar waren beide tiental len niet compleet, maar de uitslag is te overtuigend dat het -voordeel van Schiedam met één speler meer van in vloed op de uitslag kon zijn. Zeer spannend was de strijd tussen de veteranen Sleeuwenhoek en Vlas blom met een klein overwicht van laatst genoemde. Maar aangezien de strijd al reeds beslist was, had het geen zin tot de laatste zet door te spelen ert namen beide spelers genoegen met remise. De volledige uitslag was als volgt: niet opgekomenniet opgekomen 11; P. Risseeuwniet opgekomen 2U; T. Vrijland—A. de Boer 0—2; W. Sleeu wenhoekL. Vlasblom 11; J. van Straa- tenA. C. Kortman 20; J. Bogerd M. Cohen 20; E. BremanP. Hoorn weg 2—0: K. den Boer—A. P.' Bol 1—1; L. VrijlandA. Das 20; niet opgeko men—niet opgekomen 11. In de Passage te Schiedam liggen de tegels los. Mevrouw H.J.B.-v.d.W. is vrijdagmorgen over deze losse tegels gevallen. Zij is met pijn in de borst naar de Dr.Noletstichling vervoerd. Op de Lange Haven bij de Appelmarkt in Schiedam is de bromfiets van de auto monteur J. S. gestolen. Later is het voer tuig gedemonteerd teruggevonden bij een lantaarnpaal o-p het Hoofdplein. De zui ger met krukas was uit de brommer ver wijderd. De bromfiets had met een kanre- slot afgesloten op de La-n-ge Haven ge staan. In het dierentehuis 'St. Annazuster- straat te Schiedam verblijft een witte kortharige -hond. een reu, die ia het Har- gapark is aangetroffen. met -wat wij zelf bezitten kunnen wij het niet. Alles wat wij bezitten, vijf broden en twee vissen, zullen wij moeten ge ven, zullen wij bij Jezus moeteri bren gen en het dan gelijk opdelen, met Ka meroen. Omdat Hij zich als Brood voor de gehele wereld heeft gegeven, aldus wika Kandel. Deze druk bezochte dienst werd ver-' der opgeluisterd door het I.J.E.-koor oXv, de heer W. Hardenbol en de or ganist George Stam. (Advertentie) ;;fj Levering en reparatie van alle W merken RRAHDSTOFNMPÏH jpsggj en VERSTUIVERS. ROTTERDAM - Diergaardesingel 56-66 Tel. <010) 118844 Vrijdag wordt de Vrouwenwereldge bedsdag gehouden. De liturgie, die tot onderwerp beeft „Meer dan overwin-.- naars" (Rom. 8:37). word ditmaal sa mengesteld door enige vrouwen uit Ko-: rea. een land waar men vele bange jaren van oorlog of oorlogsdreiging ge kend heeft en nog kent. Dit land is wel ver verwijderd, maar wanneer men denkt aan de scheidings lijn. die het in tweeën splijt, aan de haat. het wantrouwen en het verdriet die aan beide zijden van die lijn ge voeld worden maakt men onwillekeurig een vergelijking met dergelijke scheids muren in ons werelddeel en dan komt Korea met zijn noden opeens dichterbij. Deze gebedssamenkomsten worden in Schiedam gehouden op de volgende plaatsen: Ev. Lutherse Kerk, West- vest. Oranjestraat; Vredeskerk. prof. Poelslaan; Opstandingskerk, Honner- lage Gretelaan; Bethelkerk. Nieuwe Maasstraat. In Kethel; De Geref. Kerk „De Ark". Schiedamseweg. Aanvang alle diensten 20 uur. Stadhuis: Openbare vergadering ge meenteraad. 20. Wijkcentrum Nieuwland: Blauwe NV, vergadering. 20. Marijke: Het Singelkwartier, Film avond, 20. Irene: Pers.ver. Veveo, Filmavond. 20. Musis Sacrum: Pers.ver. Wilton- Fijeroord. Journaal 1962; reportageg Kon. Bezoek Schiedam en toneelstuk .De Leugenaar" door Studio, 20. Dagblad „De Rotterdammer" Schie damse redactie Lange Kerkstraat 82, tel. 66382 b.g.g. te!. 64154 of 115588 toe stel 51 (b.g.g. na 18 uur 80037) allien voor redactieaangelcgenheden. Agentschap H. J. Troost, Aleidastr. 23, tel. 65451 (alleen voor klachten, adver tenties en abonnementen b.g.g. telefoon 115588). Belangrijke telefoonnummers: Brand alarm 69123, politic-alarm 64666: GG ea GD waarschuwing 69290. Apotheek: Nieuwland, dr. Wibautplein Grote Eerk, „Zeven eeuwen Grote of St. Janskerk", 9—17, Stedelijk Museum: Kunstschatten Oud-Katholieke Kerk", 10—17.

Trouw / De Rotterdammer | 1963 | | pagina 1