Schiedamse nog geen vaste plaats Steun van vele zijden wordt nodig geacht I0EN... LANG WACHTEN SPIJKENISSERBRUG... Jsichtsloet" zal 7 mei door Schiedam gaan Subsidie! Jeugd sloopt zo graag Wie wil een reis naar..;? ^eóprekken met mannetje ^-loor^ EVENEMENTEN OP KOMST gadertralniog gaat niet naar wens Toch Is een nieuwe nodig! WANDELEN m§m Lmdspreker Rijnmondnoten KRITISCH BEKEKEN POTTER'S LIN IA 0g rotterdammer Pagina 5 HET is duidelijk dat de Schie damse Jeugdraad nog geen vast bepaalde plaats heeft weten te vinden", wordt geconstateerd in bet Jaarverslag 1963 van de SJR. Herinnerd wordt aan het verschij nen van de „Gebouwennota" die van veel betekenis wordt genoemd. Met de Kadertraining is het nog niet gegaan zoals werd gewenst. Ook'bet contact met de verenigin gen e.d. is door het orgaan ,.De Kern" nog niet goed tot ont plooiing gekomen. ZATERDAG 28 MAART löfrs Voldoening /Vief alles 3X ROTTERDAM BLIJDORP EUROMAST SPIDO 'MS |E brug over de Oude Maas bij Spijkenisse, in de volks mond „Spijkenisserbrug" gehe ten, wordt door vele weggebrui kers van de Groene Kruisweg vaak verwenst. De reden hier voor is de soms lange wachttijd vóór de brug. Indien men echter mocht menen dat het wachten voor deze brug iets van de laat ste jaren zou zijn, dan komt men bedrogen uit. Inderdaad, de brug ging vroeger veel minder vaak open, maar de wachttijden wa ren toen veel langer. Wachttijden van een half uur waren geen uit zondering en dat gebeurde dan toch ook zo'n tien maal per et maal. Geen files..... Geduld..... Verbouwing Ja verband met de Paas dagen verschijnt het volgende nummer van ons blad a.s. dinsdag. Op 2e Paasdag zijn onze kantoren gesloten. Keus moeilijk 19641 {Van een onzer redacteuren) Een belangrijke verandering wordt de Commissie „Jeugd Recreatie" genoemd die is ingesteld om de oude „Jeugd Jolijt" activiteiten te vervangen. In bet afgelopen jaar werd voor de jeugdige Schiedam mers een Cultureel Paspoort in het leven geroepen. Verwacht wordt dat genoemde activi teiten belangrijke resultaten zullen opleveren maar ook andere aspec ten dienen meer aandacht te krij gen, wordt in het jaarverslag ver meld. Er is voldoende beweeglijk heid om te kunnen slagen maar f daarfoij behoeft de SJR de steun van de verenigingen en ook van de ■gemeente en de Schiedamse Ge meenschap wordt in dit jaarverslag gesteld. Er is nog geen vooruitgang maar er is wel een heohte basis .gelegd. De toekomst wordt echter sterk afhan kelijk gesteld van genoemde sa menwerking. Activiteiten zijn er in het verslagjaar wel degelijk geweest, maar anders dan voorgaande jaren. Het bestuur van de Schiedamse Jeugd Raad heelt zich teza men met de jeugdambtenaar G. Rens minnen bezig houden .met andere zaken j beschikbare gebouwenvoorraad e.d. Na moeizaam overleg met de Schie damse Gemeenschap werd de Commissie Jeugd Recreatie geïnstalleerd. Het verslag meldt dat men het de commissie niet kwalijk kan nemen dat zy met heelt kunnen realiseren wat zij zich als doel had gesteld. Er was het meuwjaarsvuur, hulp aan bejaarden, to neelavonden, een „Eurobal", een brom fietsrally, Het verslag meent dat de SJR met voldoening kan terugzien op de ac tiviteiten. In het bestuur hadden zitting Reyer Goettsch, Kees Schewe, E. J. M van Dijck, Wim F. de Wolff, Frits Renirie, C, A. Henrion Verpoorten, H. Heus en G Rens. Voorzitter Reyer Goettsch werd opgevolgd door Wim Odé die op zijn beurt ook is opgevolgd. In de vacature van Wim de Wolff is nog niet voorzien. Een reeks van bestuursvergaderin gen werden gehouden, vrijwel alle be trekking hebbende op de organisato rische vraagstukken van de SJR. Bij zondere besprekingen werden gewijd aan de Schiedamse Gemeenschap, de CJR en het Cultureel Paspoort. DIJ de SJR waren in 1963 aangeslo- ten de CJV, de Lutherse Jeugdorga nisatie, de KJB, NPV, Oranje Garde, KAJ, KJB-jongensclubs, VCJC, RK-jon- gerengemeenschap en Jonge Strijd. In het Comité Jeugd Recreatie is voorzit ter Kees Schewe, secretaris G. Rens. Herinnerd wordt aan de installatie van dit comité in het Wijkcentrum Nieuw- land waarbij wethouder mr. M. J. M. van Kinderen het toejuichte dat de over koepelende jeugdorganisatie op eigen benen wenst te staan. Het comité heeft niet alles kunnen doen wat in de bedoeling lag zoals een fotowedstrijd, een Pinksterpro gramma, een vliegerwedstrijd. Dank wordt gebracht aan de Schiedamse Ge meenschap die de financiën beschik baar stelde. Uit de begroting blijkt dat de SJR in 1963 12395,51 heeft uitgegeven waarvan 9838,00 subsidie van de gemeente en 1676,40 van de S.G. Er is nog een kleine schuld voor stencilwerk. Hot verslag besluit met te stellen dat de SJR over zeer bescheiden financiële middelen beschikt, uitzicht op verbetere- ring van de kasmiddelen is er niet en door een scherp financieel beleid is het gelukt binnen de door de Schiedamse Gemeenschap beschikbaar gestelde be grotingsbedragen te blijven. De SJR besluit lakoniek met te mel den dat voor dit jaar geen begroting kon worden opgemaakt omdat niet be kend is of de Schiedamse Gemeenschap voor 1964 weer geld beschikbaar zal stel len. X- Mobiel privaat in Vlaardingen (bericht) Deze aanwinst zal in een behoefte voorzien (cliché uitdrukking) X- Super-oplichter gearresteerd (geleende tonnen) sprookje is uit... X- Zeehavengeld omhoog Ook Rotterdam krijgt zijn salarisver hoging DOOR middel van een aantrekkelij ke folder heeft de Lichtstoet-com- missie Schiedam van de V.N.F.C. bij groot- en kleinbedrijven, industriële ken andere middenstanders, vereni gingen en scholen de belangstelling gevraagd voorde 7e „Lichtstoet", die op zaterdag 2 mei zal worden gehou den. Uiteraard kunnen niet alle adressen worden bereikt, maar vanzelfsprekend hoeft dit geen beletsel te zijn om zich als deelnemgr op te geven, daarmee medewerkend om de lichtstoet wederom tot een evenement van betekenis te ma ken. De eerste aanmeldingen zijn reeds ingekomen. De commissie verwacht dit maal wéér een record aantal inschrij vingen. De opstelplaats is ditmaal in de Bur gemeester Van Haarenlaan. tussen de vlaardingerdijk (Alg. begraafplaats) en ae P. J. Troelstralaan. De route zal weer zoveel mogelijk door alle wijken gaan. De muziekcorpsen O.B.K. en Wilton- Fijenoord, bij de rustplaats aan de Boerhavelaan af te wisselen door „Gus to" en St. Ambrosius, zullen (o.a.) voor Drie Rotterdamse attracties to nen U Rotterdam op zijn bestt Zie hoe deze dynamische stad bruist van leven en naarstig werkt aan zijn toekomst. Een bezoek aan en met Spido door de altijd leven dige havensEvenementen om niet te vergeten! oek aan Diergaarde Blijdorp de Euromast, een rondvaart De DIERENWERELD in zijn natuurlijke omgeving kfcJEL. 82965 Een schitterend UITZICHT op 110 meter hoogte... TEL 125557 Een onvergetelijke ROND VAART door de havens.., TEL. 135400 afvaart ponton Willemsplein de musicale begeleiding zorgen. Men kan zich opgeven bij de secre taris van de commissie, de heer P J Drenth, Burg. Van Haarenlaan 946, tel. 63838 en bij de heer A. M. Schoof, Lange Haven 77 (Mercurius) tel. 68812. Voor de ster-lampionoptocht, te hou den op dinsdag 5 mei, bevrijdingsdag, te Schiedam worden de voorbereidin gen ook reeds getroffen. Het is weer de bedoeling om, evenals vorig jaar, van opstelplaatsen in verschillende delen van de stad te vertrekken. Voor Nieuwland is dit het Dr. Wi- bautplein, waar het tamboer- en pijper corps „Jong-Harmonie" zich aan het hoofd zal stellen; Voor het Westen de Vondellaan met het jeugdcorps van ..O.B.K." en voor eet Oosten: de Buys Ballotsingel W.Z., met de drumband van de r.k. gymnastiekvereniging „Ex celsior". Deze groepen gaan naar het parkeer terrein aan de Broersvest en, na een kort oponthoud weer terug naar de wij ken. Alle kinderen kunnen daaraan meedoen. Groepen of verenigingen, die willen deelnemen, dienen zich tijdig te voren op te geven bij de heer P. j. Drenth, Burg. Van Haarenlaan 946, tel. 63838. TIE BATTERIJ van gemeenplaatsen in het te laat verschenen jaarverslag van de Schiedamse Jeugd Raad verbergt keurig dat het niet zo best gaat met die overkoepelende organisatie voor de Schiedamse jeugdver, cnigingen. De plannen kunnen telkens niet van de grond komen omdat de SJR geen bevoegdheden heeft en geen geld heeft. De SJR is dan ook sterk afhankelijk en dat veroorzaakt dat deze SJR onvoldoende kan ondernemen. Het is nu zelfs zover dat de SJR gebukt gaat onder een reeks span ningen die het .gevaar met zich brengen dat het overkoepelend lichaam ten gronde gaat. Het zon daarom goed rijn ais dr Schiedamse ge. meenteraad eens aandacht zon schenken aan deze materie door aan deze SJR een jaarlijkse di recte subsidie te verlenen, een basisbedrag waardoor bel de SJR mogelijk wordt gemaakt om zelf standig te zijn en om daardoor met het uitvoeren van de stimulerende ideeën en activiteiten te beginnen. Wethouder mr. M. J. M. van Kinderen heeft onlangs in het Wijkcentrum Nieuwland gezegd dat het te waarderen valt dat de jeugd op eigen benen wenst te staan, hij wenste de jeugd veel succes, maar die jeugd komt er niet als de steun van de wethouder alleen maar een morele gteun blijft. Zonder geld kan de SJR niet werken ook ah-ontvangt die SJR dan telkens weer welwillend wat be dragen uit diverse bronnen. (Redactie). TVOG altijd een der gezondste tijds passeringen, ook in het Rijn mondgebied. Vooral in Den Briel, dat dan volgens de Brieilenaren geen mu seum mag worden (daarover schreven we laatst), maar waarin toch veel moois te zien is. De WV komt er rond voor uit in het boekje „Wandel- gids voor Den Briel", waarvan twee bestuurders der vereniging, die tevens bekendheid genieten als rondleiders, de tekst schreven. Zij vestigen de aan dacht van de toerist op vele bijzonde re geveltjes, gebouwen en gevelstenen en zij vermelden historische gegevens. Onze mening dat de Geuzenstad een bijzondere charme beeft was na lezing van dit boekje versterkt. Maar het is geen handleiding die men al wande lend kan raadplegen. Dat is wel de „Wandeling door Brielle" in het ook pas verschenen „Briels Paspoort", een uitgave van de Nieuwe Brielsche Cou rant. Straatnamen zijn duidelijk aan gegeven, een overzichtelijke platte grond is opgenomen met zeventig be zienswaardigheden! Zo kan men de mooiste plekjes van Brielle goed vin den. Wie heide hoekjes koopt kan niets missen •S_| 3 Oud-brugwachter G. Barends uit Spij kenisse, die zo'n dertig jaar deze brug heeft bediend, weet hier alles van te vertellen. De Sptjkenisser brug, waarvan de bouw in 1900 is begonnen, werd in 1903 voor het verkeer opengesteld. Het middenstuk was een draaibrug, die met de hand bediend werd. Het was een zwaar karwei, waar twee man voor no dig waren. De afsluitbomen waren op de Groene Kruisweg ver vóór de brug. Er was in die tijd nog veel zeilvaart eh het duurde soms heel lang voor de brug weer dicht was. Er waren dan ook aan weerskanten van het draaigedeelte vier stenen wacht torens, waar de passan tenn, veelal voet gangers en wielrijders konden .wachten tot zij weer over de brug konden. Vooral bij slecht weer kon het hier gedurende de lange wachttijd van ruim een half uur behoorlijk druk zijn. Er vormden zich echter in die tijd geen lange files auto's zoals tegenwoordig het geval is, want gemotoriseerd wegver keer was er niet zoveel. In 1928 werd het werk van de brugwachters belangrijk verlicht. De bediening van de draaibrug werd nu elektrisch. De scheepvaart op Dordrecht nam echter steeds meer toe en er kwamen steeds grotere zeeschepen die de brug moesten passeren. De schepen moesten aan de rechterzijde van de draaibrug passeren en de brugwachters hebben in die tijd heel wat angstige momenten doorgemaakt als de voor die tijd grote schepen de brugkanten. op enkele cen timeters afstand passeerden. scheepvaart op de Oude Maas werd ech ter steeds drukker, met het gevolg dat de brug momenteel zo'n 25 tot 30 maal per etmaal voor het verkeer moet wor den afgesloten. De duur van het wachten is echter te ruggebracht van het halve uur van vroe ger tot zo'n vijf tot twintig minuten nu, afhankelijk van het aantal schepen dat moet passeren. TT DELACHTBARE, ik weet 't niet meer, ik ben twee dagen aan de rol geweest", ze de al een beetje op leeftijd zijnde aannemer, die voor de politierechter moest verschijnen omdat bij een andere man had beledigd. De verdachte beweerde dat het best mogelyk was dat hij in café zus-en-zo door een luidspreker had geroepen: „Mag ik even de heer Jansen, make laar-oplichter." Hij had zoveel bier en borrels in zijn lichaam zitten dat zijn memorie omtrent die twee memo rabele dagen aan de korte kant bleek. Meneer Jansen, die zich via..de luidspreker zo grof hoorde beledigen had zich diep gegriefd gevoeld. „Ik ben een fatsoenlijk vakman en geen oplichter", zei hij verontwaardigd te gen de politierechter. „Daar ziet u ook niet naar uit", suste de magi straat. De officier wilde de benevelde, toe stand van de verdachte wel aannemen, maar zag daarin toch geen verzachten de omstandigheid. „Wie dronken iets doet, wat niet mag, zal dat nuchter moeten bezuren. Veertig gulden boe te." Daar was de politierechter het mee eens. S Hierdoor en door het feit dat hij veel te smal is, voldoet de ruim 60-jarige brug niet meer aan -de huidige eisen van het verkeer. Er is sprake van dat hij in de toekomst zal worden opgevolgd door een nieuwe brug. 50 meter noordwaarts. De ze zal dan op Rijnvaarthoogte komen te liggen en veel breder zijn. Maar tot zo lang zullen de weggebruikers van de Groene Kruisweg geduldig moeten blij ven wachten vóór of angstig manoeuvre rend moeten rijden over deze oude Snij- kenisser brug. - Op korte termijn begint ten zuiden van het Liesveldviaduct aan de Hoogstraat in Vlaardingen de bouw van het He- ma-warenhuis in opdracht van de N.V. Mavo te Hamsterdam. Het aan het bouwterrein grenzende win kelpand Hoogstraat 196, waarin een filiaal van de Rotterdamse firma J. de Bruin is gèvestigd, zal in verband met deze bouw tijdelijk moeten wor den ontruimd. Mavo Wil nu van de gemeente Vlaar dingen tijdelijk het leegstaande win kelpand Hoogstraat 134 huren om daar het filiaal van De Bruin in on der te brengen. B. en W. stellen de raad voor aldus te besluiten. hiniholi,e«e*5 leden hoest en Keelpn Uitwerking frappant O MAAR twee jongens op zomaar een muurtje, dat moet verdwijnen. Zoiets werkt immers aanstekelijk? Want een feit is dat de jeugd graag sloopt. Als jongens de kans krijgen en er is altijd veel te slopen, niet alleen in Vlaar dingen waar dit plaatje is gemaakt dan breken ze af. Niet zo vakkundig als de echte slopers, maar ze hebben er wel langer plezier van! Tja. zender gevaren is het niet altijd. Maar tochzou er iets inzitten voor vakantiebestedings- commissies eens een proef te nemen met georganiseerd afbreken onder goede leiding? Animo zal er zeker zijn Dit ging zo niet langer meer en In 1933 kwam de grote verbouwing. Het middenstuk werd vervangen door een hefbrug, waardoor de doervaartbreedte ruim werd verdubbeld. Toen kreeg de brug ook zijn karakteristieke gezicht met de twee torens, zoals het op de hui dige dag nog is. Eén man kon nu de brug bedienen en het omhoogbrengen en sluiten ging veel vlugger dan het draaien bij de draaibrug. Door de grotere breed te konden de schepen ook vlugger pas seren. Tegelijkertijd met de verbouwing verdwenen de karakteristieke stenen wachthuisjes en werden de hoofdpijlers die nu onder de stalen torens lagen, veel zwaarder uitgevoerd. De doorvaarthoog- te bij gesloten brug kwam op zeven me ter. Ook werden de tramrails verlegd. Bij de oude brug lagen deze in het midden, maar de vooruitziende blik van Rijks waterstaat deed ze naar de kant verhui zen, zodat het wegverkeer ook ais een tram de brug passeerde aan één kant ongestoord doorgang kon vinden. De PN dit is een reis naar,zegt "*-J mej. B. J. Vos, assistente van het MAI-Bureau, gevestigd in de hal van Rotterdams Centraal Station, ter wijl zij temidden van de vele kleurige affiches en folders staat, die hande len over reizen, reizen en nog eens. reizen Het Maatschappelijk Advies- en In lichtingen Bureau houdt weer zijn „voorjaarsexpositie", die bedoelt jonge mensen voor te lichten over de vele mo gelijkheden hun vakantie op een ver antwoorde wijze in het buitenland door te brengen. Duizend-en-een van die kan sen zijn er en niet duur. De tentoonstelling omvat al het ma teriaal dat de belangstellende, reislus tige jeugd, die ook iets wil leren, dient door te snuffelen alvorens de keuze te TJET mannetje dat naast ons stond op het middenbal- con van lijn 5 zei verheugd, terwijl hij gretig een sigaret uit het pakje haalde dat we hem voorhielden: U kent me fillisitere, meheer! Nee, nie dat 'k jarig bin, dat duurt nog 'n hortje. Maar omdat 'k nie met vecansie hoef. Ik ken rustig thuisblijve dit jaar. Wat 'li mazzel, hè? Ja, me vrou vond 't nie zo leuk. Ze zee: Ajakkes, wat hebbie daar nou an, maar ik zee: Mens, wees verstandig, me kenne toch wel plezier hebbe en me houwe *n heleboel cente in ons zak. Kijk, me hadde eerst afgesproke, daddeme naar 't bui teland zouwe gaan. Daar gaan te- geswoordig iedereen heen. Me buurman gaan helemaal naar Al giers, dat mot 'n lekker endje weg weze, en me maat op de zaak zee dattie naar Zwede ging. Toen zee moeder de vrouw: Azze wij eens naar Italië ginge? Het mot daar lekker warm weze, bijna nooit geen rege en niet duur. Ik zee: Goed, me gane naar Italië. Dat zeggie dan zo, hè: Me gane naar Italië. Maar dattis dannook alles watter te zegge is: Me ga ne naar Italië. Begrijpu waarrik heen wil?". We knikten bevestigend. JJ1J zei: „Ik ging dus naar 'n reisbero en zee lege de knaap achter de bali: Meheer, een wooretje assie- hlief. Me vrou en ik wouwe naar Italië, hoe kenneme dat nou 't beste doen? Die knaap keek me art of ik 't in me bovekamer mankeerde. Hij zee: Italië? U naar Italië? Ik zee: jezeker, jongeheer, is dat zo iets bijzon ders? Hij zee: Maar meheer, u bent veel te laat. U had veel vroeger bij me motte komme. Alles is hardstik- ke vol, alle hotels en alle pesions. Ik zee: Mot je is goed luistere, ik hoef morrege nie, ik wil pas in augus tus, je wil me toch nie wijsmake, dat je nou al weet, dat in augustus geen plasie voor me vrouw en mijn vrij is? Hij zee: Meheer, schei toch uit, alle hotels benne al gereseleveerd voor 1965. Ik kennu nie hellepe. In 't hele buiteland heppik geen bed meer vrij. Al zou u naar de maan wille, niks meer an te doen. Begrijpu waarrik heen wil?" We zeiden: Jazeker. TJIJ vervolgde: „Toennik 't moeder de vrou zee, wier ze woest. Ze zee: Mot je naar 'n ander bero gaan. Ik zee: Mens je zal je zin hebbe. Ik 'r op uit. Naar 'n ander bero. Nog voor 'k me mond kon ope doen zeeje ze al: Nerreges plans. Ik de deur uit naar weer 'n an der bero, 't Zelfde lake 'n pak, D'r sting 'n zus achter de toonbank, die hard begon te lache em zee: U kemp zeker voor 1970. Nou, dan wil *k u wel inschrijve. Maar azzut voor vroeger is kennu beter naar huis gaan en de kachel opzoeke. Meheer, ik zal 't verhaal kort make. Ik hep de hele stad afgesjouwd, alle winkels bimte ge- lope, iedereen angeklamp, an iedereen gevraag: Kennu me hellepe an 'n verblijf in Italië? En overal was 't noppes. Totdat ik in 'n zaakkie kwam, waarro ze zeeje dat ze wat voor me wiste, Begrijpu waarrik heen wil?". We zeiden weifelend: Misschien wel, TJIJ zei: „D'r sting 'n dame in de winkel en die zee Meheer, ik hep net wat u zoekt 't Is wel geen Italië, *t is gewoon maar Nederland, maar 't is zo, hè, en toen duwde ze d'r duim omhoog! Ik zee: Zo da me, en waarro mag dat dan wel weze? Ze zee: Me zus- Steeds meer ter hep *n buitehuisie op Walchere, en dat verhuur ze, en dat is goed voor twee persone. U ken d'r 'n hele maand in wone. Nou wat zeggu nou? Ik zee: Dat is smooi, dame, dat is smooi, en wat is de prijs azzik zo astrant mag weze om dat te vrage? Ze zee: Bijna niks. bepalen. In de eerste helft van vorig jaar kwamen ruim 709 belangstellenden het bureau voor dit doei binnen» Ook nu loopt het er al weer druk. Het maken van die keus is beslist niet gemakkelijk omdat er zo veel is. Men kan naar Engeland, Frankrijk, Duitsland, Zwitserland, Scandinavië, Spanje, zelfs IsraëL Men kan daar mu ziek- of toneelfestivals bezoeken, deel nemen aan zeilkampen, werkkampen, vakantiecursussen volgen (talen) en hulp verlenen door arbeid in interna tionale werkkampen. Uiteraard is dit een georganiseerde manier van vakantiebesteding. "Waarbij echter tijd genoeg over is om excursies mee te maken of zelf op stap te gaan. Vreemde landen leren kennen, de taal spreken, de bevolking ontmoeten, dat is nu heel gemakkelijk te verwezenlijken. Diverse mogelijkheden brengen kosten mee die in verhouding tot het gebodene en de duur bepaald laag zijn. De oor zaak daarvan is gelegen in grote subsi dies, die regeringen (zoals in Frankrijk) of maatschappijen (vliegreizen) ver strekken en die dus de prijzen drukken, Zelf organiseert het MAI-bureau een zestal reizen naar Engeland en Frankrijk, die in de categorie „lage prijzen" vallen. En het bureau wijst o.a. door middel van het vakantiebulle tin, dat in een oplaag van 2000 wordt gestencild op de vele andere moge lijkheden. Wat die laatste betreft, kan men dan bij het MAI inschrijfformulie ren krijgen, waarna men de aanmelding zelf afwikkelt. U hep dat buitehuisie op Walcheren voor tweeduizend guldetjes in de maand. Ik geloof, dazze d'r nog an wou toevoege: U mot 'r met niemand over spreke, maar dat weettik nie zeker! Ik zee: Tweeduizend guldetjes per maand? Maar dan mot die zuster vannu d'r toch op toe- legge? Toen wier die juferou boos en zee: Ach, man, val-om. Ik zee: Na u, dame, ik laan dames altijd voor gaan. Maar afjjn, me vrou schrok zo van de prijs, dazze zee: Dan blijveine maar thuis. Mottu nagaan! Nou hure me *n hulpie in de huishouding voor 't vecansiegelle- tje en me gane iedere dag uit en bij andere ete. Hcp me vrouw 't ook gemakkelijk en 't is lekker goekoop. Ja, tweeduizend guldetjes laannik nou heel toevallig nog bij me gezond verstand wezel". „Nog steeds", zei ons mej. Vos, „brei den de vakantiemogelijkheden, die we kunnen aanbevelen zich uit". Elk jaar weer ontdekken we nieuwe evenemen ten. Met kampen bijv. gaan medewer- kers(sters) van ons bureau mee. Zij noteren ervaringen en zo groeit onze wetenschap over de kwaliteiten van die attracties steeds." O Het MAI-bureau heeft al het mate riaal klaar liggen. Kleurige mappen met nog kleuriger inhoud. Deskundige infor matie wordt er bij verstrekt Een gids in dit vakantieland is ook wel nodig, want het duizelt als het ware van de mogelijkheden. Voor een. pittige jeugd, die er meer van wil weten, ligt een deel van de wereld open. Haar horizon kan worden verwijd op een aantrekkelijke manier!

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 1