In afwachting van subsidie Weeshuiszolder unieke ruimte modelhouwers fiwl 1 M 't is weer tijd voor 4 AGENDA Veel te hard gereden op dure brommer VLAGGESCHIP VOOR MARINE NIGERIA Meer aandacht nodig voor „Werkende Jeugd" Uitgebreid programma voor Belgen opgesteld Geron moet 500 kaarten kwijt 4 verpakking Loeo verricht vrijdag de opening Schiedam nu ook eerste kievitsei Zilveren O.N. voor C. H. Bode Tafeltennisstrijd van start Ernstige fout, automobilist beboet Loslopen poedel beboet Kiel van fregat gelegd Wens van H. de Vlaming: €.11,11. Kiesvereniging boekt ledenwinst pE ROTTERDAMMER Pagina APRIL 1964 Dg afdeling Vlaardmgen van de „Nederlandse Vereniging van Modelbouwers" mag dan met haar 38 leden, onder wie een niet onaanzienlijk deel Schiedammers, tta van de kleinste Vlaardingse verenigingen zijn, de ruimtelijke (Van een onzer verslaggevers) accommodatie die haar ter be- schikking staat mag in deze tijd van (verenigings)huisvestmgs- problemen een unicum genoemc worden. Het is een deel van de grote zolder van het voormalig „Weeshuis der Hervormden", die vrijdagavond officieel) in gebruik zal worden genomen. Spijtig DONDERDAG veAry?! II NORTH zó zacht zó geurig T KINDEREN (I) KINDEREN (II) indaag hssagetheater: ff» morgen KINDEREN (m) I KINDEREN (IV) O Nonchalant m dagelijks Ledenwinst Gaven Woensdagmiddag meldde zich de vijftien-Jarige Jan Siemens, wonende Burg.Knapperüaan 185 te Schiedam op het stadhuis, om het door hem in een weiland langs de Kerklaan nabij de Poldervaart gevonden kievitsei aan burge meester mr. J.W. Peek aan te bieden. Zijn hoop, dat het in Schiedam het eerste kievitsei zou ;;m werd bewaarheid. De Burgemeester, die al ver trokken was om het diamanten bruidspaar Muijlwijk in de Anth. Muijsstr. te gaan feliciteren, kon oog juist benaderd worden en is toen direct teruggekomen om dit eerste, in Schiedam gevonden ei in ontvangst te nemen. In gezelschap van zijn vrienden Nico van der Mark en Johan Keg ge heeft Jan Siemens het ei aan burgemeester Peek overhandigd. Hierna heeft de heer Peek met de2e drie jongelui, leerlingen van de Rehoboth u.l.o.-school aan de TÜialaan, nog een praatje ge- Als tastbaar aandenken aan het zichtbaar voor deze jongens groot se moment, heeft de burgemees ter aan aüe dne een balpen met inscriptie aangeboden. (Van een onzer versslaggevers) Ia het kantoor van de scheepswerf Guste aan de Maasdijk te Schiedam heeft burgemeester mr. J. W. Peek vanmor- geu om half elf aan de heer Cornells Herman Bode, geboren 27 juli 1900 te Edderkerk en wonende aan de Maurits- sugei 38 te Vlaardmgen, de eremedaille -i zilver verbonden aan de Orde van Onsje Nassau uitgereikt. De heer Bode viert zijn gouden jubi leum bij Gusto. Hij werd tevens door de Erectie Van het bedrijf gehuldigd De beer Bode is constructeur bij *de afde ling tekenkamer-seheepsbouw van de verf. Toen hij in 1954 veertig jaar in least was, ontvang hij de bronzen ere- BedaiUe van O.N. De nu vijf jaar bestaande Vlaar dingse afdeling (bij de opening van de zolder zal aan het eerste lustrum aandacht worden geschonken) heeft er heel wat voor over gehad om het zo ver te krijgen. Aanvankelijk werd bij de leden thuis vergaderd en gebouwd, maar de behoefte aan een eigen ver- emgingsruimte deed zich steeds meer gevoelen. Toen deed zich de gelegenheid voor dit gedeelte van de Weeshuiszolder van de gemeente te huren. Bij de onderhande lingen met het gemeentebestuur werd de modelbouwers duideijk dat de ge vraagde huurprijs alleen op te brengen zou zijn wanneer daar een gemeentelij ke subsidie tegenover zou staan. De heer J. Ploeg, voorzitter, vertelt ons dat de onderhandelingen beslist ge gronde hoop voor die subsidie gaven. Do zolder werd daarop betrokken om deze voor het bestemde doet geschikt te maken. Het was een langdurig kar wei, maar met veel animo en enthou siasme wisten de modelbouwers er iets fraais van te maken. Van een tiental bedrijven kreeg men de beschikking over allerlei materiaal dat bij elkaar een waarde van meer dan tweeduizend gulden vertegenwoordigt en het resul taat ervan mag gezien worden. Intussen werd vorig Jaar mei bij het gemeentebestuur de subsidie-aanvraag ingediend, waarop tot verwondering en teleurstelling van de modelbouwers te augustus afwijzend werd beschikt. Tot overmaat van ramp kwam begin 1964 de rekening over elf maanden huur in 1963 bij het bestuur binnen ten bedrage van 538. De ruimte is in tweeën verdeeld: er is een vergader- en ahowrnimte waar te de wanden drie grote vitrines voor de modellen zijn ingebouwd. Daarin prijkt o.a. de J. Taeonis-wlzselprijs. die het hoofdbestuur van de „Nederlandse Ver eniging van Modelbouwers" te 1962 aan de Vlaardingse afdeling beschikbaar stelde, en die nog steeds te Vlaardings bezit is omdat de prijzen voor 1963 nog niet toegekend zijn. Het wandgedeelte onder de vitrines bestaat uit een drietal uitklapbare ta fels voor „het fijnere werk". Verder is in deze expositie-vergaderruimte de bi bliotheek ondergebracht. De andere ruimte is als werkplaats ingericht. Daar staan het gereedschap, het materiaal en ook de fraaie model spoorbaan m aanbouw, waarmee o.a. op de tentoonstelling Vla ar ding en presen teert zich" werd geëxposeerd. Het knutselwerk met de moderne plastiebouwdozen, die de laatste tijd veel opgang maken, is voor beoefe naars van deze kunst vaak aanleiding om zich later verder in de modelbouw met hout ea metaal te bekwamen. Uit gaande van deze wetenschap hebben de Vlaardingse modelbouwers enkele plaatselijke winkeliers bereid gevon den een circulaire van de afdeling uit te reiken aan de kopers van plastic bouwdozen. Zij worden daarin uitge nodigd eens een kijkje te komen ne men op de modelbouwzolder, waar het gereedschap, de voorbeelden en de ad viezen van de echte modelbouwers ge heel tot hun beschikking staan. (Van een onzer verslaggevers) Maandagavond is de Schiedamse beurs weer tot tafeltennispaleis gepro moveerd. De lus tramcommissie van Noad, bestaande uit het echtpaar Vis ser en mevrouw Marijtien, zuEen be halve de woensdagavond, deze hele week achter de tafels zitten waarop de schema's voor de diverse afdelingen aangebracht zijn. een jaar HE modelbouwers vinden het spijtige zaak. Het lopende zal een huurprijs vergen van 585 een prijs die niet betaald zal kunnen worden als de gemeente niet gunstig beschikt op de subsidie-aanvraag die opnieuw is ingediend. Maar het bestuur leeft in de vaste overtuiging dat het dit jaar met de subsidie voor elkaar zal komen en in die hoop is loco-burgemeester H. K. van Minnen, (die al dikwijls in het openbaar van zijn respect voor de modelbouwers heeft blijk gegeven. red verzocht vrijdagavond de offi ciële opening van de zolder te komen verrichten. IXS? "*V>> ïv.'V- y t> A W it AA Luister nsarn 11* weer tijd voor North State", met de Dutch Swing College Band o.l.v. Peter Schilperoort via Radio Veronica-za. 11.15, zo. 10.30, dï. 10.00, do. 18.45 8. (Van een onzer verslaggevers) ÏIET is wel eens prettig als je weinig ol niels moet doen asn een dage lijkse rubriek. Als anderen je stof lemen, die je zonder meer kunt publi ceren. Vandaag is zo'n geval aan de band. En het is een publikatie voor een f«d doel. Want... Het Schiedamse Comité voor de Samenwerkende Kin- lerbesdheroiingsorgamsalies (SAKOR) tehryft ons: Met meer dan gewone aan dring wordt uw aandacht gevraagd voor btt zo uiterst noodzakelijke en zeer omvangrijke werk der kinderbescher ming! Het is onze mening dat ook u ai» zonder meer voorbij kunt gaan aan de problemen, waarvoor de vereni gingen en instellingen voor kinderbe- terming zich gesteld zien. Problemen, die het „wel en wee" raken van ruim 49J30Ö kinderen, voor wie de band lussen hen en bun ouders dreigde ver braken te worden, of zelfs verbroken -erd. WIJ iyn ^an ge^oeltn dat het lot van deze ruim 40.000 kinderen u niet onberoerd zal laten. Dat u^zich zult dmgen: „uar tullen die verenigingen tn instellingen voor kinderbescherming jJoen om deze duizenden kinderen ie takotden voor de grootste tragiek, *aarmede hun jonge levens worden be- Meiavond, 20. Katholieke Kring, t., ^"PtoUisbcurs: Schiedamse t. SS®mPioenschappen, 19 jd jx: p™ses Irene ULO. r "cade: muziekschool tafel- la !pag, 20. reünie. 20 Hakkert, uit- J® Vr'endschap Kethcl: Ouden van a ««tactavond. 19. ''er, Buitenhavenweg 178: ope- u! expositie J. Paalman, 20 dreigd?" Zij willen voorkomen dat deze duizenden kinderen volledig „het kind van de rekening" worden! Zy trachten te komen tot herstel van de meest natuurlijke band: die van vader/ moeder en het kind! De band die het kind dat veilige gevoei geeft van ge borgenheid! Do hand die onmisbaar is voor het leven naar hnn bestemming: „naar dat plekje van de maatschappij, waar zij krachtens gaven van hoofd en hand recht od hebben!" TAËZE verenigingen en instellingen, behorend fot de leden van de Nationale Federatie voor Kinderbe scherming. hebben zich verenigd in de Stichting „SAKOR" (Samenwerkende Kinderbescherming Organisaties). De Stichting „SAKOR" 'tolt zich tot doel te komen tot fondsenvencerving ten behoeve van volledige ontplooiing van alle taken die behoren tot het werk der kinderbescherming. Zeker, op ruime subsidie van overheidswege mag worden gerekend. Subsidiëring nood zaakt echter de ontvangers om uit te zien naar de verwerving van „eigen middelen", zonder welke voortzetting van het werk uitermate moeilyk wordt! Een niet geringe opgave voor de Sakor- partnen, die zich verantwoordelijk weten voor het levensgeluk van ruim ■10 000 kinderen! T/AN harte hopen wy, dat wy u mogen begroeten als „medebe schermer", als „medewerker" aan de NATIONALE COLLECTE KINDER- BESCHERMING, die mag worden gehouden in de week van 27 april tot en met 2 mei. Bijdragen kunnen worden gestort op Gironummer 3093 Amsterdamse Bank ten gunste van Sakor. Collectanten kunnen zich aan melden bij MevT. M. Ch. Schroot- Drooglccver Fortujn, Rotterdamse Dyk 211, tel. 69577 en Mevr. J. C. van R ocikoniAViltc, Graaf Florisstraat :9, tel. 63801." Heel tafeltennissend Schiedam is weer rond de beurs geconcentreerd en zoals na twee wedstrijdavonden blijkt, zal het derde lustrum vierende Noad wel de wisselbokaal, die door het dagblad „De Schiedammer" is beschikbaar ge steld en op het moment van de vereni ging Service is, wel weer in. de wacht slepen. Het geheel heeft weer een pri ma verloop en dat is bij de tafelten nissers wel bekend. Tcumooileider Jaap Visser is wal dat betreft een. tourr.ooi-specialist bij uit nemendheid. Zoals gebruikelijk zijn in het begin van de avonden de wedstrij den voor de junioren gepland. (Bij deze jeugdige knapen zal het wel een Ser vice-aangelegenheid worden. Deze ver eniging beschikt op het moment over een krachtige juniorenafdeling. Voor de overige klassen zijn het meest al Noadspelers die de lakens uitdelen. Over het algemeen hebben zich nog geen verrassingen voorgedaan. In de tweede klas is Wim de Winter uitgeschakeld, wat een bijzonderheid is. In-de derde klas kan als bijzonderheid aangemerkt worden de prestatie van de Rap-speler A. Snijders, die als poulewinnaar uit de bus kwam met Paul de Looze van T.S.F. en P. Joosse van Noad. Voor de vierde klas kunnen wij vermelden dat hlles volgens de verwachtingen is verlopen. De favorieten zijn hier uit hun poules gekomen. De nummers twee van de poules zijn niet uitgeschakeld, maar komen in de herkansing. Dit is ook van toepassing voor de vijfde klas- sers. Bij de junioren zal het wel Cas v. Koetsveld zijn die als juniorkampioen van Schiedam uit de bus zal komen. Don derdagavond komen, ook de sterkste spe lers van Schiedam aan de beurt. Zij zijn ondergebracht in de A-groep, „Dit is haast nog erger dan het nege ren van het stoptéken van een politie agent", zei de wnd.-substituut-officier van justitie, mr. H. Franken, woensdag tegen de etaleur W. A. M. van der B. uit Maassluis, die op 12 oktober om streeks twaalf uur op de Laan '40-'45 geen acht had geslagen op het stopte ken van verkeers-brigadiertjes. De officier zei voor het kantongerecht te Schiedam dat een politieagent „ten minste direct een bekeuring kan uit schrijven, maan de jeugdverkeersbriga- de vertrouwt op de volwassenen, die kinderen verrichtten in goed vertrou wen hun werk omdat het ze zo geleerd is en omdat ze weten dat ze daardoor veilig hun vriendjes over de weg kun nen loodsen. Ik vind dit heel erg." „Ik kon geen mens schade doen, de kinderen waren al overgestoken, alleen die brigadiertjes stonden er nog, ik had een kind bij me in de wagen dat onwel was geworden", zei B. als verweer, maar de kantonrechter mr. P. B. Cos meende dat dit geen verontschuldiging is voor „dergelijk bruut gedrag" en de officier mr. H. Franken voegde er aan toe: „Nu komt u ineens met een ziek kind en tijdens het proces-verbaal heeft u gezegd: „Ik zat in gedachten en reed gewoon door", ik blijf er bij, het is bruut gedrag." Conform vonniste mr. P. B. Cos: „veertig gulden boete of acht dagen hechtenis". wisselbeker is thans na twee toumooi- avonden: N.O.A.D. 53 punten, Serviee 30. R.A.P. 12, T.S.F. 10, Ready 1 en overige verenigingen twee punten. Tenslotte kunnen wij nog constateren dat alles prima op tijd verloopt en dat iedere tafeltennisser zich feitelijk af vraagt wie nu de kampioen van Schie dam zal worden. Het lijkt erop dat titel houder Henk Aben het zwaarder zal „ACHTTIEN jaar oud, een brom- del die op 20 februari aan zijn gastvrouw krijgen dan ooit te voren. Hij zal ant woord moeten geven op de vraag of hij de aanstormende jeugd kan weten te we- De stand voor de ,.De Schiedammer" ren. Op de Schiedamse werf Wilton Pijen oord is donderdag de kiel gelegd voor het eerste vaartuig van de Nigeriaanse marine, een luchtafweer- en onderzee- bootbestrjjdingsfregat, dat meteen het vlaggeachlp moet worden. Het fregat gaat tevens dienen voor het vervoer van Ni geriaanse autoriteiten bij officiële be zoeken aan het buitenland. De ontwerpers van het schip de Ne derlandse Verenigde Scheepsbouwbu- reaus in Den Haag hebben rekening ehouden met deze bijzondere taak door iet een groot aantal luxe salons te ge ven. Het vaartuig krijgt een accommoda tie voor tweehonderd bemanningsleden en zal een snelheid van 26 knopen kun nen ontwikkelen. Op verzoek van de Nigeriaanse marine zal een aantal offi cieren van de Koninklijke Marine toe zicht houden op de bouw van het schip. De kiellegging werd namens de presi dent van Nigeria bijgewoond door de heer Chiazor, de commandeur van de Nigeriaanse Marine. Verder waren bij de plechtigheid aanwezig twee Nigeriaanse marine-officieren, die tijdelijk in Den Hélder zijn. gedetacheerd en enige hoge functionarissen van de Koninklijke Ma rine. Nigeria, dat nog met zo lang onafhan kelijk is, beschikt op het ogenblik over een schip de Queen Wilhelmine, een patrouillevaartuig van de Koninklijke Marine, dat m 1942 door wijlen president Roosevelt aan wijlen koningin Wilhel- mma werd aangeboden. Nederland gaf het schip het vong jaar voor enige tijd in bruikleen aan de Nigeriaanse marine. Deze herdoopte het patrouillevaartuig In Ogoja en gebruikt het thans om het Ni geriaanse marinepersoneel vertrouwd te maken met de kneepjes van het vak. mer van 720 gulden en dan maar zo hard rijden als maar kan op de Havendijk in Schiedam, u was er bijna niet meer geweest en uw mooie bromfiets ook niet met die vijftig ki lometer per uur", zei de wnd-substi- tnut-officier van justitie bij het kan tongerecht te Schiedam, mr. H. Fran ken beknorrend, met de vermelding dat de bromfiets een volgende keer verbeurd ozu worden verklaard. Con form de eis liet de kantonrechter mr. P. B. Cos 35 boete noteren voor de achttienjarige J. V. uit Schiedam. „Het was maar een heel kleine bot sing", vertelde de ex-Hongaar George M. J., die er en passant bij vermeld de dat hij de boete liever ineens had betaald. De officier bezag de zaak van een andere kant. „Nee, nee, u komt 's nachts om kwart voor twee uit een café op 28 december, rijdt dan met gierende motor weg en bij het achter uit steken volgt dan een enorme tik, dat is niet mis". De Schiedammer pruttelde beweeglijk tegen, maar mr. Cos bleek het met mr. Franken eens, zodat George (35) dertig gulden boete zal moeten betalen voor het te wild manoevreren op de Broersvest. „Het is er zo'n ontzettende afbraak", zei de heer A. van T. ter toelichting bij de overtreding die zijn zoon, de 21-jari- ge J. van T., heeft gepleegd op de Ge dempte Biersloot. Zoon J. had een drie- wiehg voertuig op 22 januari 3,80 me ter uit de kant gezet. De vader zei dat het niet anders kon, ze moesten regelma tig huishoudelijke artikelen afleveren, een politieagent had begrip getoond en toegezegd dat bet voertuigje gedurende een kwartier ?o ver uit de kant zou mo gen staan. De kantonrechter zag er on danks de afbraak een strafbaar feit in en maakte er dan ook zeven en een halve gulden boete van. Als die ander eventjes geremd had", zei de 22-jarige Appie D. heel nonchalant, maar de kantonrechter mr. P. B. Cos maakte duidelijk dat de „ander" in het geheel niet hoefde te remmen, maar dat de 22-jarige uit voerder J. M. D. zich aan de voor schriften diende te houden en daarom voorrang had te verlenen op de Brug. Honn. Gretelaan bij de Parkweg op 7 december. Conform de eis werd het 25 gulden boete en lachend alsof het een blijspel was, verdween Appie D. „Ook uw logeetjes moet u aan de lijn houden", deelde kantonrechter mr. P. B. Cos mee aan de "Vlaardingse mevrouw A. L. en daarbij doelde hij op de poe- was ontsnapt Ook de officier sprak ern stige woorden over het doen los lopen van honden op de Van Hogendorplaan en daarna werd des poedels kern be straft met vijf gulden voor de justitiële kas. „Ik ben kostwinner, ik verdien 98,42 schoon met daarnaast de provisievergoe- ding", deelde de 32-jarige Rotterdam mer L. de V. mee met de bedoeling dat hij geen veertig gulden boete zou behoeven te betalen voor het te hard rijden op de B.K. Laan in Schiedam op 26 februari. „Dat had u van te voren moeten bedenken dat u de overtreding niet betalen kan, veertig gulden boete", zei de officier en mr. Cos zei: 35." total. (01898) - 3697 (Van een onzer verslaggevers) De jaarvergadering van de Chrïste- lijk-Historische Kiesvereniging Groen van Prinsterer Schiedam, heeft woens dagavond in Irene een kort huishoudelijk gedeelte gekregen omdat de toneelver eniging „Onyx" gereed stond om een goede reprise te geven van. het toneel spel „Kleme kinderen worden groot". De jaarverslagen werden goedge keurd. Er is een lichte stijging in het aantal leden, -de inkomsten dien te worden versterkt. Voorzitter K. de Baat herinnerde aan het feit dat de afdeling zeventig jaar geleden werd opgericht. Helaas zijn bescheiden zoek geraakt, zo dat juiste feiten niet bekend zijn. Aan het jubileum zal waarschijnlijk geen aandacht worden geschonken of het zou in het najaar dienen te gebeuren. De heer De Baat wees op het vele voortreffelijke werk dat zijn voorgan ger, de heer N. Koren, gedurende lange tijd heeft gedaan. Hij herinnerde ook aan de woorden van mr. Beernink, onlangs geuit tijdens de landelijke bijeenkomst. De CHU is nog jong van geest. In het bestuur werden secretaris B. Baggerman en de heer C. H. Schwager- roann herkozen. In de vacture R. Fluym werd de heer Au Jongejan gekozen. De belangstelling voor deze vergadering was groot. MEER aandacht voor „Werkende Jeugd", speciaal voor „Werken de „C" in de naam van de christe lijke organisaties en de oprichting van een afdeling Schiedam van de spaar bank van de chr. vakbeweging met tevens de oprichting van een CNV- vrouwencluh is de wens van de af getreden voorzitter van de Ned. Chr. Beambten Bond Schiedam, de heer bondsbestuurder te Groningen en Friesland, standplaats Groningen is benoemd. Op stijlvolle wijze is woensdagavond in gebouw Christelijk Sociale Belan gen afscheid genomen va de bekwa mevoorzitter. Helaas was de belang stelling voor deze familieavond veel te gering. Tot tijdelijk voorzitter werd benoemd de heer J. Olieman. Het be- werd overgeschreven naar andere afdc De oecumenische raad van kerken te Schiedam houdt zondag weer een oecu menische dienst, dit keer in de Bethel- kerk aan de Oude en Nieuwe Maasstraat, aanvang 19 uur. De evangelisch luther se predikant ds. S. G. van der Haagen verzorgt de liturgie. Dr. K. J. Kraan, gereformeerd predikant te Rotterdam, verzorgt de prediking. Ds. R. H. Wissink, wijkpreüikant voor wijkgemeente 1 van de Ned. Herv. kerk Schiedam, zal zondagavond 19 april om vijf uur m de Grote Kerk te Schiedam mtrede doen en woorden bevestigd. Na de kerkdienst zal om half zeven in ge bouw Irene een bijeenkomst worden ge houden, waar gelegenheid is de nieuwe predikant te begroeten. stuur zal uitzien naar jonge functio- werd tot tweede secretaris benoemd. De scheidende voorzitter had nog meer wensen in petto. De afdeling Schie dam van de NCBB heeft namelijk voor de landelijke vergadering op 9/10 juni te Lunteren als suggesties ingediend het verzoek om tot een enkel bondsblad te komen, in het orgaan „Beginsel en Be drijf" zouden dan de artikelen van De Gids kunnen worden opgenomen, boven dien wenst de afdeling dat er stappen worden gedaan om te komen tot auto matische overschrijving van leden bij verhuizing, verandering van werk e.d. Het komt voor dat ze „tussen wal en schip" vallen. Er waren twee zilveren jubilarissen, de heren L. Scholten en G. M. van Zelsi die belden niet aanwezig konden zijn. Ze ontvangen nu thuis het gouden insigne van het CNY. De afdeling Schiedam boekte een lichte stijging van leden, na melijk van 180 naar 187, maar de stij- hngen, bovendien bedankten enkele da- ®Jj5>lad „De Rotterdammer", Schie- Tractie, Lange Kerkstraat 82. 'Nlo*, b.g.g, 115588 (toest. 62, na »ur b.g.g. (95885) alleen voor redac- ji'^iegenheden. K J, '-Sciiïp mevr. J. v. d. Hoek-Hoo- «»m: j. steenstraat 29, tel. 65451 D 2 voor Wachten, advertenties en &enten> b-gS' teI- 115588) n 4 bezorging: agentschap (adr. lib i dag- van 18.30—19.30. Sl„B8I!jke telefoonnummers: Alarm .if W66; alarm brandweer 69123; GG en GD 69290. -"•Museum; Schilderijen Bart van «jiellmg. m De veertigste jaarvergadering van de Vereniging voor het beheer van de eigen dommen van wijkgemeente 2 der Her vormde Gemeente Schiedam zal dins dagavond 14 april in feestelijke sfeer ge houden worden in zaal 1 van gebouw Irene. Voorzitter J. Sonneveld zal spre ken over „Verleden, heden en toekomst De aftredende bestuursleden F. J. Klap wijk en secretaris F. A. de Wolff zijn her kiesbaar. Mevrouw Petra van «er Vei- den, sopraan en de heer Fvan Rhijn, orgel, zuil enmizikale medewerking ver- Zondagmiddag om half drie zal in de Dorpskerk te Keihei ds. W. Vons van Oudenbosch intrede doen en worden geïnstalleerd. Zoals bekend is ds. W. Vons de opvolger van ae onlangs naar Vhssingen vertrokken ds. J. F. L. Brum- melkamp, toen predikant van de her- vormde gemeente te Kethel. Van een onzer verslaggevers) VIJFHONDERD toegangskaarten dienen de gereformeerde toneel club „Geron" ait Schiedam en de afdeling Schiedam van de NATU de zer dagen te verkopen, anders krij gen genoemde organisaties hun deel in de Belgisch-Nederlandse toneeluit- wisseiing niet sluitend. Men kent de voorgeschiedenis. Vo rig jaar toereikte Geron de landelijke top van het amateurtoneel tijdens wedstrijden voor het Nationaal Land juweel. Geron werd daarom door de NATU uitverkoren ons Nederlands amateurtoneel te representeren in BeJgie. Dat deed Geron in januari van dit jaar te Gent en nu zullen de Belgen op 1 en 2 mei te Schiedam laten zien welk peil bet Vlaams ama teurtoneel heeft. Beigie, in casu de afdeling Gent van het Kon. Vlaams Toneel Verbond komt met een Centraal Gents Toneelgezel schap, dat gevormd is uit de beste krachten van de zes Gentse toneelver enigingen. Gespeeld wordt „Bushalte", het befaamde stuk van de Amerikaan William Ingen, die ook „Come back lit tle Sheba" schreef. Voor Geron en. NATU legt deze toneel uitvoering grote verplichtingen op, want beiden hebben de reis e.d. naar Gent moeten betalen en ook de ont vangst en het verblijf van de Belgische gasten komt voor rekening voor Geron en NATU-Schiedam. De begroting komt sluitend als 500 toneelliefhebbers naar Musis Sacrum komen op vrijdagavond 1 .mei.en daarom hopen de organisa toren dat deze toneelliefhebbers dezer dagen kaarten -willen bestellen bij Teus Hemminga. W. H. Vliegenstraat 26, te lefoon 61682, Mari de Gooyer, Burge meester van Haarenlaan 903, telefoon 65198 en drogist Koos de Groot. Park weg 51, telefoon 61946. Het Belgisch gezelschap arriveert met 31 man in een touringcar die ook de toneeldecors vervoert, op vrijdag 1 mei om twaalf uur in Schiedam. Het gezelschap wordt in De Bron bij Musis Sacrum ontvangen, waarna een deel van de Belgen de decors gaat opbouwen en de anderen gaan winke len op Hoogstraat en omgeving. Om half vier wordt het gezelschap offi cieel ontvangen in de aula van het Stedelijk Museum te Schiedam, waar het college van B. en W. van Schie dam aanwezig is. Om vijf uur volgt een diner in De Bron-Musis Sacrum. Om acht uur volgt de toneelvoorstelling, waarbij o.a. de Commissaris van de Koningin, B. en W. van Schiedam, het hoofdbestuur van de NATU, een vertegenwoordiging van de Belgische Ambassade aanwezig zijn. Voor deze toneeluitwisseling ontving Ge ron met de afdeling van de NATU een subsidie van de landelijke NATU van duizend gulden, verder 400 van de ge meente Schiedam en honderd gulden van de SG. De kosten toedragen echter totaal wel ƒ2000. De Belgische Ambas sade stelde o a. een .grammofoonplaat met het volkslied en verder de Belgi sche vlag 'beschikbaar. tijdens deze tocht o.a. een wandeling is er voor de genodigden een bijeen komst m de Bron en na afloop van de voorstelling is er voor de Belgen en hun gastheren een gezellig samenzijn. Zaterdagmorgen 2 mei maken de Bel gen met 20 Schiedammers in de tou ringcar een rondrit door Schiedam. Tijdens deze rondrit zullen zij zo wel het oude als het nieuwe Schie dam zien. De bus rijdt door alle wij ken, ook het industriegebied. Expli cateur is Nic. van Loopik. Er wordt tijdens deze toch o.a. een wandeling door Prinses Beatrixpark gemaakt. Om half twaalf komt de bus bij de hoofdingang van "Wilton-Fijenoord, waar een explicateur van de werf voor toelichting zal zorgdragen. De bus maakt een rondrit over de werf om daarna via de uitgang aan de oostzijde langs de Wilhelminahaven en over do Havendijk en Maasboulevard naar restaurant Europoort te gaan waar omstreeks twaalf uur de koffie wordt gebruikt. Om één uur luncht het gezelschap in De Goede Haven, waar ook de kerk- zaal e.d. wordt bezichtigd. Daarna gaat de groep naar distilleerderij Rijntoen- de, Noordvest. Omstreeks vijf uur zal in De Bron een grootscheeps afscheids diner worden gehouden, waar ook een groep Schiedammers zal aanzitten. Het tijdstip van vertrek is nog niet vastge steld. mJm1" Evert> kange Haven 81, voorstander van vaste bijdragen vo de chr. soc. org. Draagt Elkande oingen, bovendien bedankten eneke da mes omdat zij ia het huwelijk traden.r De actie „Bondsfeest-Bloemenieest" heeft tot de ledenwinst bijgedragen. De afdeling Schiedam van de NCBB is voor org. Draagt Elkanders Lasten". Voorzitter H. de Vlaming was verheugd over de ledenwinst. Hij meende dat het niet nodig is altijd pessimistisch te zijn ook al is het be zoek aan de vergaderingen gering.. Dijkwijls blijkt dat de binding aan de organisatie sterk is. Hij stelde dat hij een gezond en sterk bestuur verliet Dat maakte hem het afscheid gemak kelijk. De samenwerking in het bestuur was heel prettig geweest. Het contact met de leden was fijn geweest, hij was blij nu verbondsbestuurder te worden, dat was al jaren zijn wens geweest. Hij hoopte dat de mensen naast het streven naar wel vaart het begrip voor dank baarheid niet zouden verliezen. De nieuwe voorzitter de heer J. Olie. man zei dat de leden hadden kunnen kennis maken met de grote gaven van hoofd en hart van de heer naming. Wij zien u node vertrekken, maar wij hebben er begrip voor omdat u voor OLIEMAN STELDE DAT DE HEER ming met zijn arbeid voor Werkende Jeugd in Schiedam, in het landelijk hoofdbestuur van Wj, in het bestuur zitter van de NCBB een lichtend voor van de NCBB en sins een jaar voor beeld is geweest. „Wij hebben ervaren wat u waard bent", zei de heer Oliema. die dank bracht voor de stimulansen. Hij bood een boekenbon aan. Namenr het bestuur van de NCBB en de CBB sprak de voorzitter van de CBB, de heer J. van Pelt, die stelde dat Schie dam een beetje trots is op deze be noeming hoewel hij gedacht had dat De Vlaming „voor het leven tot voorzitter van de afdeling Schiedam was benoemd. Districtsbestuurder Van der Berg noemde De Vlaming al een goed vak bondsbestuurder, want gezien zijn af scheidsspeech weet hij elke gelegenheid te benutten om op het werk van het CNV te wijzen. Hij achtte de promotie van de heer De Vlaming geen sprong in het duister gezien zijn getoonde kwali teiten, Na de pauze heeft de heer J. C. Cordeau verteld van zijn reis naar Afri ka en tevens heeft hij dia's vertoond,

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 1