Dankzij werk van enkelen INHABE 1964" IS NU AL GROOT SUCCES AGENDA Ziekenhuis werd winnaar van toneelcompetitie ROTTERDAM OVER PLANTAGE, KOEMARKT EN LANGE HAVEN Programma wordt zeer gewaardeerd Imperiaals - De Fles jenever geëxplodeerd' :e have-' Scheidsrechter werd bedreigd Geslaagden voor „zwarte band" Gewonden, schade in het verkeer TV-programma „InHaBé '64" Experiment is geslaagd Ds» Van Iterson neemt beroep aan naar Groningen Leraar verliest examenwerk van leerlingen Botsing bij brug Veel interesse in Wenen voor Rotterdam-week Soep gered... Met de Paardetram van Hoofd naar Station (12) m BEL 4502 VAN DER SNOEK Koperen kandelaar uit kerk gestolen Elfduizendste tien dagen eerder DRIE INBRAKEN 0E ROTTERDAMMER Pagina 3 MAANDAG 25 MEI 1964 "DEEDS nu is duidelijk dat de Schiedamse middenstands- beurs InHaBé '64 een groot succes is. Direct daarna dient gesteld dat di tmogelijk is geworden door de omvangrijke arbeid die enkele Schiedammers onder aanvoering van de heer G. P. Verhulsdonk hebben verricht. Zij zagen in deze beurs een gemeenschapsbelang met de mogelijkheid tot het acti veren van Schiedam. Dat dit ge- rrG°Ruuenca"- Pro™tor was: prof" weer een overweldigende belang stelling kreeg. (Van een onzer redacteuren) CALLENBURGSTR. 82-84 Spectaculair Sportbeelden EMMER VOL CENTRAAL (GEEN) NOOD Vandaag Jé-23- m morgen •••en dagelijks ONBEGRIP SJOELBAK.... Grandioos fristho Niet veel trM'JA, (Van een onzer verslaggevers) Scheidsrechter K, van Noord uit Vlaarfingen kreeg zondagmiddag in het c^hiedamse Sportpark Harga bescher- ffliag van de Schiedamse poiitie. Toen had de arbiter al klappen opgelopen, bij een rumoer was zijn fluit de lucht in- jjslagen en dat alles omdat de heer Van Noord, twaalf minuten voor het einde van de wedstrijd Schiedamse gays—Voorwaarts meende dat een Schiedammer de bal niet met de hand had mogen oprapen in het strafschopge bied. De Schiedammers meenden dat er van bands geen sprake zou zijn geweest want de bal was volgens deze Schie dammers achter de lijn geweest. Toen de scheidsrechter toch een strafschop toekende <0—2) renden toeschouwers en spelers naar de scheidsrechter om hem met een tuchtiging tot betere gedachten te brengen. Ia de verwarring zou de Schiedam mer Pasztjerik tot de uitdelers van de Üappen hebben behoord. Dat gaat de 5trafcommissie van de Afdeling Rotter dam van de K.N.V.B. althans trachten uit te zoeken en zo mogelijk te berech- utrecht: aan de rijksuniversiteit te Utrecht is de heer J. N, van Eisberg te Utrecht Utrecht gepromoveerd tot doctor m de wis- giDde en natuurwetenschappen op het proef- (dirift Geology of the upper cretaceous and 5»rt~oC the lower tertiary north" j 'j ™erd »tMdag V/el getoond iad aragues del Puerto-Spanish Pyrenees, -ue DGUTs ondanks het Warme Vooral 's avonds wandelden de Schie dammers rijen dik door de hallen. Het programma voor het gesloten TV-circuit kreeg zoveel succes dat de toeschouwers honderdtallen naar de TV-studios kwamen en ook het gehele restaurant vulden, dat in open verbinding staat met deze stu dio. Aan dit welslagen heeft het optreden van de dans- en muziekgroep Sa menwerking Gerepatrieerden Schie- -law in hoge mate bijgedragen. Zo stijlvol en poëtisch danste de groep een Hindoedans, offer aan de afgod Sjiwa, dat het talrijke pu bliek telkenmale luid applaudisseer- de. voor diverse automobielen Korte Singelstraat 11 a-b, TeL 69628 - Schiedam voor alle verzekeringen en antofinanciering Kantoor: VLAARDINGEN Privé: 9094. De.roziekgroep Van den Bor heeft s middags op spectaculaire wijze de aandacht gevestigd op de beurs. Op het Van t Hoffplein was het om half twee heel druk, omdat daar de Schiedam' mers keken naar het vertrek van de 120 musici van harmonie, trompetter korps en majorettes in hun blauwe en witte uniformen met kolbakken. De 120 vrouw en mansterke groep showde op de Broersvest. trok naar Kethei, musiceer de daar en marcheerde terug om ook m Nieuwland te musiceren. De deelnemers aan de beurs getuig den allen van hun tevredenheid. Het pu bliek betoont grote belangstelling voor de uitgestalde waren en er wordt zelfs veel verkocht en besteld. „Buiten ver wachting", zelden enkele standhouders, „ik wilde alleen maar mee doen", zei den enkele standhouders, „ik wilde al leen maar mee doen uit oogpunt van representatie, om te tonen wat mijn zaak heeft maar ik verkoop enorm". De speelgoedstands, de glazen bijenkorf van de Spaarbank met tweeduizend bijen, de caravans, de gratis wijn zijn grote trekpleisters. De meubelbeurs aan het eind van de hal is zo fraai ingericht dat som mige bezoekers menen dat ze niet over de mooie tapijten mogen lopen. De- meeste bezoekers echter begrijpen de bedoeling. Ze gaan in de uitnodigende stoelen zitten om rustig te kijken naar de vele mogelijkheden op het gebied van de woningmrichtting en en pas sant kijken ze dan ook naar het TV- programma dat vanuit de studio naar de TV-toestelien wordt uitgezonden. '■it-, a, Ui i«! r 70?J mitldrnslaml-brur» It-vcrt nel als de meeste openbare fe-tijiien een emmer vol merkwaardigheden op. Daarbij ziet men al spoedig de ener gieke lieden die niet denken aan winst- kejag maar die slecht» uit opoffering»- tin, uit dienstbaarheid aait de gemeeu- sdtap aan het werk gaan. Dat zijn meestal niet de lieden die met de kri- tiek kooien aandragen. Daarvoor heb ben de nijveren geen tijd. Zij werken to rekenen de uitslag niet. Dat is bij io*n bear» op vele fronten van het verenigingsleven te tien. Zo valt het op dat zo weinigen werk verzetten voor de sporthal Actief is het bestuur van de schietvereniging Schiedam dat met de organisatie vat»-,eer, srhiettentje geld voor de sporthal koopt te verkrijgen. Er wordt ai lusf" geschoten, duo geld komt er wel. IAAT de schiettent een goed resultaat boekt zol verheugend zijn voor de middenstander» die direct zoveel prijzen beschikbaar stelden. Centrale man bij deze sportlialactie is de heer C.I. M. Bolmers die voor de in- en de outsiders duidelijk de enige man is die constant enorm veel werk verzrt voor de sporthal. Hij wrrd hij de opbouw van de sporthalstand ditmaal goed Irr- 3'jde gestaan door de gebroeders Bros se, die gratis het materiaal ter beschik king stelden en de stand belangeloos bouwden. Belangeloos werken ook ver» slaggevers mee aan het programma voor bet gcrioten TV-circuit en dit wet de bedoeling om op mime schaal allerlei facetten van Schiedam te kun nen presenteren en tevens het Schie damse verenigingsleven goede kansen op meer bekendheid, meer activiteit te bieden. jQAT deze medewerking niet overal dezelfde waardering ondervindt bemerkten onze collega's tot hun ver bazing ook al spoedig. De werkvloer voor het gesloten TV-circuit dient na melijk als studionjimte vrij te blijven van bezoekers maar ook van medewer kers. Geen. nood dachten deze colle- Tentoonstelling ..InHaBé vergadering g Broers vest. Stadhuis: Openbare fceenterr20, Snrsam u-rd*; Ned. Bijbelgenootschap, •wgadering. 20. bene: aquariumver. Tropica, contact ed, 20. De Llndenhof: Jaarvergadering Pro feventute, 20. Magnalia Deikerk: Bezichtiging, 20. inttsis Sacrum: Pers.ver. Wilton Fij- "oord, cabaretavond. 20. «oersvest: „InHaBé" 14—23. ,,®l6b!ad „De Rotterdammer", Schie* «amse radactie, Lange Kerkstraat 82, 'et 641 54, b.g.g. 1 1 5588 (toest. 62, 18i uur b.g.g. 19 588 5) alleen voor ™actie aangelegenheden. a,/en'schap mevrouw J. v. d. Hoek» (J'gendam: J. Steenstraat 29, tel. 65451 'saeea voor klachten, advertenties en "wnnementen, b.g.g. tel. 115588). iirr® 'en bezorging: agentschap (adr. a« hoven) dag. van 18.30—19.30. Belangrijke telefoonnummers: Alarm Wlitie 6466; aiarm jrandweer 69123; «Wn GG en GD 69290. i.. Museum: Schilderijen Bart van Schelling. felü? tentoonstelling .Oud-Maassluis" in de IÏT2 a.M de Vincent van Goghlaan blijft „,„ïïek langer open. namelijk lot en met tg 30 mei- Zoals men meet, is vorige a»T-, deze krant gepleit voor langere Welling dan één week. Openingsuren: «-17,18-22 uur. „w .1 $«if wat L ga s. Al zittemlen rond een enkel tafel tje in het restaurant kunnen we toch naar het programma zien en daarbij on» werk doen. Toen dat studioprogramma echter zaterdagavond vele bonderden naar res taurant en belendende studio trok werd het een precaire situatie voor het groepje verslaggevers, In de verdruk king kregen ze daarna nog te horen dat ze heel frequent van eigen geld consumpties dienden te nuttigen anders zag het beheer van de restauratie maar liever dat ier beter betalende bezoekers van het tafeltje met stoelen gebruik zouden maken. TLTET begrip voor belangloze activitei ten die men dient te zien nis een poging een goede bijdrage te leveren voor de gemeenschap is er overigens zeer dikwijls niet De mens die hard werkt, die lijn bijdrage meent te leve ren bemerkt ook in zo'n beurs al spoe dig dat anderen dat werk heel gewoon vinden en dat nog weer anderen alvast maar denken dat dit harde werken wel veel geld zal opleveren. Zo'n belang- lote werker kan dan ook geconfron teerd worden met de gekste problemen. Hem kan gevraagd worden of hij „even" punaises wil geven, of bij even snel iets weg wil dragen of halen, of hij dit kookplaatje even kan aansluiten, of dat stuk hardboard even op wil til len, Dit zijn zo enkele van de beurs- ervaringen maar de belangloze werker wordt ook geconfronteerd met lieden die menen dat ze hem eisen mogen en moeten stellen. Wrevelig stellen ze al gauw dat deze werker toch wel kunnen zorgen daten dan komt er een scala van wensen. Zoiets overkomt met regelmaat de heer G. P. Verhulsdonk voorzitter van cle Schiedamse Midden» siaud» Centrale die naar onze mening te veel al.» Kop van Jut fungeert bij deze grootse onderneming. De heer Verhulsdonk - we stellen het voor de duidelijkheid verdient niets aan deze beurs, hij verliest er wel wat geld en tijd e.d. aan. Toch spant hjj zich heel ijverig in omdat hij terecht meent dat zo'n beurs in het belang is van Schiedam, in het belang van een nutti ge activiteit. ZAMDAT de SMC initiatiefnemer is komen alle problemen en moei lijkheden echter bij voorzitter Ver hulsdonk en secretaris J. Ooykaas. Dat gebeurt wel eens tot in het on redelijke toe. Het 7ou daarom goed 7(jn als de standhouders, die nvt van het welslagen van dit werk de vruch ten plukken, hun waardering aan bet adres vart deze twee beren uiten. Dan eindigen we voor vandaag niet de vermelding van een fragmentje van liet aparte werk van de twee lieren. Zaterdagavond kreeg de heer Oov- kaos een benauwde beheerder van een Srhiedams gebouw aan de tele foonlijn. De katheder ntoe»t direct terug, want de dominee moest liet apparaat zondag gebruiken. Als man nen met oplossingen voor elk pro bleem hadden de twee functionaris sen bet lang houtwerk tijdelijk ge leend om te gebruiken hij de offi ciële opening. In hun vrije zaterdag- avonduren sjouwden ze nu met de katheder door de beurs en Lange Kerkstraat, schoven daarna de kathe der vele malen in vele richtingen door een personenauto maar het ap paraat wilde zo niet vervoerd wor den. Als het hout aan de ene kant in de auto was gestopt had het aan de andere kant alweer de kop naar huiten gestoken. Niemand werd wan hopig. In het duister heeft men za terdagavond de voorzitter van de SMC door de binnenstad van Schie dam zien lopen met een lange kathe der op zijn nek. Hij vond het een heel vreemd karwei, wc hebben hem gerustgesteld: iedereen zal hebben gedacht dat bij zijn sjoelbak ver voerde. Het TV-programtna stond zaterdag middag in het teken van de sport. "Voor zitter Henk Breur van rennersclub Schie dam en judoleraar Wout Bishoff hebben dankbaar van de gelegenheid gebruik ge maakt cm in vraaggesprekken met Nic van Loopik te verteilen over wielrennen en judo. De heer Breur vertelde wat zijn ver eniging doet. Het de verschillen in race fietsen voor de weg of de baan zien, Het jeugdige en ook volwassen renners wed- j strijden houden op de hometrainers. Het werd een spectaculaire vertoning even- Bij de zaterdag in Utrecht gehouden Zwarte band-examens slaagden o.a. de Vlaardingse judoka's Egge Faber en Jan van Ünen. Heel de Vlaardingse judo-gemeen schap zal de heer E. F. Faber kennen ais de gediplomeerde sportleraar, gespe cialiseerd in gymnastiek en conditietrai ning, die drie jaar geleden in dienst kwam bij de Sportschool Van Gorsel. De Schiedammer Van Unen, die al sinds 1956 in Vlaardingen judo beoefent is slechts één jaar bruine band ge weest Hij is nu de derde Schiedamse zwarte band die in Vlaardingen intrede Aan het examen in Utrecht namen 118 kandidaten deel. maar ook ditmaal was het aantal gezakten weer groter dan het aantal geslaagden: maar liefst zestig procent ging met slecht resultaat naar huis. De twee Vlaardingse kandidaten na men beiden voor het eerst aan het exa men deel. Op de Dirk de Derdelaan te Vlaar dingen geraakte zaterdagmorgen de 2li- jarige Peter van der "Woerd met zijn linkervoet tussen de spaken, van een fiets. Het jongetje zat 'bij een andere jongen achterop. Met een zware kneu zing heeft de GGD het slachtoffertje naar het Algemeen Ziekenhuis moeten overbrengen. Op de Mr. L. A. Kesperweg te Vlaardingen bemerkte vrijdagmiddag de 26-jarige monteur C. J. O. uit Maas land te laat dat een voor hem rijdende auto stopte. O. reed met zijn perso nenauto tegen de achterzijde van deze auto op. Er ontstond ernstige materiële schade, maar niemand liep letsel op. Op de Van Beethovensingel te Vlaardingen stak vrijdagmiddag de 3H- jarige S. Prins plotseling de rijweg over. Het kind werd aangereden door een personenauto en moest met een hersen schudding naar het Algemeen Zieken huis worden gebracht. Op de Billitonlaan te Vlaardingen reed zaterdagmiddag de 11-jarige fiet ser K. C. B. Plotseling naar links. Het kind werd aangereden door een perso nenauto. Het slachtoffertje is voor on- dèrzoek naar het Algemeen Ziekenhuis overgebracht. Deze aanrijding was de 500ste van dit jaar. Vorig jaar werd de 500ste aanrijding in Vlaardingen geboekt op 25 mei. 0 In de Adriaan Pauwstraat te Vlaar dingen stak zondagmiddag de 8-jarige P. Schipper plotseling de weg over. Het meisje werd door een personenauto aangereden en liep vermoedelijk een hersenschudding op. als de dStarna volgende judodemonstra tie die veel belangstelling trok; De heer Breur gewaagde van zijn te leurstelling dat in het jaar van de vie ring van het dertigjarig bestaan van de rennersclub Schiedam de wielerbaan (nog steeds) niet kan worden geopend. Gebleken is namelijk dat de weke (veen-) ondergrond onder de baan in Har- ga nog steeds aan het verzakken is. De heer Bishoff lichtte de vele gre pen. worpen e.d. van het judo toe waar bij hij vertelde waarom dit Japanse spel een gezonde sport is. De muziekgroep van de Samenwerking Gerepatrieerden Schiedam startte hartverwarmend met welluidende hawaiianmuziek. Daarna dansten zes dames en de heer N. Werdmtiller von Elgg in fraaie costuums sereen en indringend eert Oosterse dans de Tarae Serimpi op choreografie van de heer Werdmuller, die in deze dans de figur van Sjiwa symbolyseerde. De omstandigheden voor het dansen van een dergelijke dans die een geconcentreerde aandacht vraagt zijn in een altijd lawaaiige tent niet gunstig maar deze handicap werd heel wonderlijk door het publiek over wonnen. Dat publiek werd namelijk stil van bewondering bij hetgeen de Schiedamse amateurs hebben uitge beeld. Het overweldigende applaus ge tuigde dan ook van de grote weer klank en waardering voor de SGS. Het slot kreeg een modern accoord. The Melody Makers Uit Kethei onder lei ding van Piet van Mill lieten rochmu- ziek in eigen versie horen. Bij de aan vang van dit avondprogramma hadden de journalisten Cocky Leydekkers, Ton van der Sande en Marius van Vliet er bekwaam voor gezorgd dat jiieuwslezer Nic van Loopik een pittig overzicht van het Schiedamse nieuws kon geven. Hij werd daarbij voor een grapje voor de lenzen geassstieerd door een sprekende pop. (Van een onzer verslaggevers) "VOOR het gesloten TV-circ-u,t in de Schiedamse midden- standsbeurs InHaBé '64 aan de Broersvest wordt vanavond een vraaggesprek gehouden tussen Martus van Vliet en de zwem ster Pauline van der Wildt van SZC die als Schiedamse in Tokio hoopt deel te nemen. De Schie damse Klavar Accordeon Vereni ging musiceert onder leiding van de heer H. Groeneweg. Sport school Bishoff zal nog enkele de monstraties geven. Dinsdagmiddag tonen leden van de afdeling Schiedam van de Mij. Tumbouw-Plantkunde wat bloem schikken is. Deze demonstratie heeft het karakter van een wed strijdje, er is een jury van Schie damse bloemisten. Twee Schie damse scholieren, leerlingen van Hakkert, spelen quatre mains. "s Avonds volgt een weerga ve van het Schiedamse nieuws, de journalist Henny Sluiter bespreekt het leven en werk van de auteur mr. F. Bordewijk, de sportverslaggever Ton van der Sande spreekt met oud-"oetbaiin- temationaal Jan van Schijndel over verleden en toekomst. Nic van Loopik praat met de heer G. A. de Voogd van der Straaten over de betekenis van het Schie damse gemeentearchief. Tot slot musiceert "net mandoli negezelschap ON1 en bovendien laat de CJV horen met zang en muziek wat deze jeugdvereniging !n zijn mars heeft. Dc jaarlijkse toneelcompetitie, geor ganiseerd door de Combinatie Vlaar dingse Personeelsverenigingen, Is dit jaar gewonnen door de toneelafdeling van de personeelsvereniging van het Al gemeen Ziekenhuis. De uitvoering van „Zeg bet niet tegen Mathilde" werd door de jury de beste amateuruitvoe ring van dit seizoen genoemd, met een puntentotaal van 59. De winnaar van het vorige jaar, de toneelgroep De Fakkel, kwam .slechts een punt tekort voor prolongatie van de titel. "Voor het stuk ..De heilige" heelt de jury ten slotte 49 punten toe gekend. Weer een punt minder werd toegekend aan „Ons Aller Doel" voor de uitvoering van „Zij leven onder ons". De vierde en vijfde plaats werden be zet door Hollandia („Maskerade" 48 punten) respectievelijk „Argus" met „Valstrik voor een man alleen", 47 pun ten. De prijsuitreiking werd verricht door burgemeester mr. J. Heusdens, die de activiteiten van de Vlaardingse toneel groepen naar waarde wist te waarde ren. Dat ook de gemeenteraad dit doet. blijkt wel uit de jaarlijkse subsidie. In tegenstelling tot voorgaande jaren werd de slotavond niet verzorgd door de winnaar van het vorige seizoen, Eduard". een blijspel geschreven door Marc Gilbert Sauvajon. In dit stuk is een alles overheersende vrouwelijke rol. die werd gespeeld door Eva Bon-Korswagen (Argus) op een waar lijk voorbeeldige wijze. Zij heeft zich uitstekend geweerd in de uiterst zwa re opgave, die aan haar werd ge steld. Ook de overige rollen, werden redelijk voor het voetlicht gebracht. Met name de vertolkingen van Hans van Dijk als een in zijn eigen genie gelovende pia nist en de enfant-terrible-rol van Gijs Jager verdienen een aparte vermelding, In ieder geval heeft de uitvoering on der regie van de heer C. Spüjard, re gisseur van „De Fakkel", een herha ling van het experiment in het volgende jaar alleszins gerechtvaardigd. J. C. K. Een leraar Latijn en Grieks aan het Voor de leden van ce Gereformeerde Kerk van Schiedam wordt donderdag- avond om acht uur in de Julianakerk een gemeentevergadering gehouden voos het be roepen van ds. H. ypma uit Amersfoort tot predikant in Schiedam in de vakature ds J. Nawijn. In gebouw De Ark' te Schiedam wordt vrijdag een wijkxvond gehouden voor de le den van de gereformeerde kerk in Kethe). 9 De oliebouenaetie van de Herv. Kerk eind december 1963 heelt ƒ2000 voor de bouw van het Herv. Wijkcentrum in Schfe dam-Oozt opgeleverd. De NCVB-Schiedam-Centrum houdt 37 mei een dagtocht, richting Arnhem-Nijme- gen, vertrekken wordt om negen uur vanaf het Schiedamse postkantoor. Deelnemers kunnen rich melden bij mevr. L. Ardon Broersveld 59 c, mevr. H. van Gameren Hogenbanweg 78 c. mevr. HL K. van Ot- terloo Leliestraat 14. mevr. M. C- Troost Aieidastraat 23. 0 Dc C-TV Schiedam houdt voor de jeugd vrijdagavond een filmvoorstelling in gebouw Irene. Vermond wordt de rolprent „Wapen smokkel". De NCVB-Mathenesse komt woensdag avond bijeen in de Franselaankerk voor de feestvergadering. De toneelgroep speek voor de pauze „Rhapsodic in rood*. Daarna wordt een spraakwaterval gehouden. 0 Woensdag 27 mei zal de prijsuitreiking geschieden van het vonge maand beëindig. schiefconcours met luchtbuksen. De uit reiking is in zaal „BEATRIX". Lange Kerk straat 70 te Schiedam aanvang W uur. Ds, J. G. J. van Iterson, predikant bij de Remonstrants-Gereformeerde Ge meente te Vlaardingen heeft het beroep naar Groningen aangenomen. Hij is nu bijna elf jaar in Vlaardingen werkzaam. Ds. Van Iterson (52) studeerde in zijn toekomstige gemeente aan de Rijks-uni versiteit. Hij deed daar in 1940 het voor bereidend kerkelijk examen van de Ne derlands Hervormde Kerk en werd op 10 november 1941 bevestigd als jeugd- predikant bij de Nederlandse Protestan ten Bond te Schiedam. Nadat hem op 15 juni 1943 als zoda nig eervol ontslag was verleend, deed hij in 1944 met gunstig gevolg propa- daeotisch examen voor de Remonstrant se Broederschap. Op 6 augustus werd hij als Remonstrants predikant beves tigd te Lochem, welke gemeente hij tot 1949 heeft gediend. In dat jaar volgde ds. Van Iterson het beroep naar Ban dung, waar hij de plaatselijke gemeen te van de Protestantse kerk in West- Indonesië diende tot hij in 1953 het beroep naar de Remonstrants-Gerefor meerde Gemeente te Vlaardingen aan nam. Hij werd bevestigd op 6 septem ber 1953 Ds. Van Iterson krijgt in Groningen een speciale opdracht voor de studenten. Hij gaat de vakature vervullen die ont stond door het vertrek van ds. A M. van Peski. Zoals .men weet, heeft de andere Re monstrants-Gereformeerde predikant van Vlaardingen, ds. G. C. Duinker, we gens het aanvaarden van het beroep naar Rotterdam op 5 april jongstleden van dê gemeente afscheid genomen. Het aanstaand vertrek van ds. Van Iterson betekent dus dat de gemeente binnen kort geheel „herderloos" zal zijn. Uit de altaarruimte van de Jacobus- kerk in Schiedam is een koperen kan delaar gestolen. De diefstal moet ge pleegd zijn op 21 mei tussen 14.30 uur en 15.15 uur. Verdacht wordt een 20-ja- rige jongen, die omstreeks deze tijd de pastoor had gevraagd of hij de kerk mocht Bezichtigen. maar op verzoek van de toneelgroep j gymnasium van de Vlerkplaats Kinder- „De Fakkel" door een gezelschap, sa* Semeenschap Bilthoven heeft vanmor- mengesteld uit ieden van de verschillen-1 «eïl het examenwerk van de eindexa- de Vlaardingse groepen. menkandidaten verloren. Opgevoerd werd „De kinderen vanl heer Van de Wijnperse, die in Kor- tenhoef woont gmg op zijn bromfiets mmtmmmmmm—j vja 's-Gravenland, Loosdrecht en Hol- 'iandsche Rading naar schoot Toen hij in de Rading was merkte hij dat hij zijn tas, die hij achterop had, kwijt was. De gemaakte werkstukken en de aantekenin gen van de leraar over de leerlingen zit ten erin. De heer Van de Wijnperse hoopt nu maar dat de vinder die aan deze pa pieren niets heeft de moeite zal nemen hem op de hoogte te stellen. meubelen WOKmCiNIHCHTtNC ■fOCUVEST M'M Om kwart voor elf gisteravond arri veerde in de Rotterdamse haven als elf duizendste schip van dit jaar het Noor se s.s. Steinhauk. Het kwam van Ber gen met stukgoed en was bestemd voor Montaan-Transport De Steinhauk heeft ligplaats genomen in de Rijnhaven, loods Oost. Vorig jaar kwam het elfduizendste schip eerst op 3 juni onze haven binnen. Het was de Nederlandse coaster Lubox. Door onoplettendheid ontstond zater dag een aanrijding op de brug over de Poldervaart te Schiedam achter de flat Spieringshoek. T. C. H. lette niet op toen hij de brug opreed en botste te gen de bromfietsbestuurder P. H. C. v. B. op. Deze kreeg een wond boven het rechteroog en liep vermoedelijk een her senschudding op. Hij is door de GG en GD naar het Gemeenteziekenhuis ver voerd. De tentoonstelling, die in het kader van een Rotterdamse week, in de Volks- halle van het Weense raadhuis wordt gehouden, trekt zeer veel belangstelling, In een week tijd hebben meer dan vijf tienduizend mensen de expositie be zocht. De gemeentelijke plantsoenen dienst heeft de bloemenaankieding ver verst met uit Nederland overgevlogen snijbloemen. De Oostenrijkse televisie heeft in het programma „Tagesschau" opnieuw aan dacht aan de tentoonstelling, besteed. Burgemeester Franz. Jonas noemde haar de meest informatieve van alle in het raadhuis gehouden exposities. In een café in de Jonker Fransstraat in Rotterdam is vrijdagnacht door on bekende oorzaak een mandfles met 25 liter jonge genever gesprongen. De ster ke drank vloeide uit de fles en ging verloren. 0 In de kantine van de L.T.S. aan de Deltaweg te Vlaardingen worden dinsdag om 19.30 uur de getuigschriften uitgereikt aan de ieerlingen van de Avond Nijverheids school. Woensdag en donderdag rijn er openbare lessen van '4—16 30 en van 19—21 uur. HET college van B. en W. van Rot terdam stelt de gemeenteraad voor een bedrag van honderdduizend gulden te Voteren als bijdrage in de kosten voor de culturele onderdelen--van het programma ter gelegenheid van de Duitse week. die in september in de Maasstad wordt gehouden. Als toelich ting op hun voorstel delen B. en W. mee, dat bet programma „alleszins ac ceptabel" is en hef verlenen van .dn sub sidie-verantwoord, Het college" maakt echter wel het voorbehoud, dat de ge meentelijke bijdrage uitslagend mag worden gebrnikt voor het culturele onder deel van het programma en dat de ver scheidene evenementen van culturele aard worden voorgelegd aan een com missie uit het comité van voorbereiding. De totale kosten van de Duitse week w den geraamd op DM5r3.000, Het econo mische onderdeel komt op DM 253.000 te staan. Hiervan betaalt het Duitse minis terie van Economische Zaken onge veer de helft, een derde gedeelte wordt gefinancierd door de Arbeitsgemcin- schaft Agrarexport en de rest door de deelnemende Duitse ondernemingen. Omtrent de financiering van de algeme ne kosten (DM 100,000) zijn nog bespre kingen gaande. Het culturele onderdeel van het programma zal DM 240.060 kos ten. Het Dnitse ministerie van Buiten landse Zaken zal hiervar DM 130.000 bijdragen; het resterende bedrug zal, als de gemeenteraad met het voorstel akkoord gaat door Rotterdam worden gefinancierd. (Van een onzer verslaggevers) Tijdens het afgelopen weekeinde is in Vlaardingen op drie plaatsen ingebro ken, In een kantoor aan de Koningin Wiihelminahaven werden een paar hand schoenen en een doosje sigaartjes ont vreemd. 0 Door verbreking van een ruit ver schafte men zich ook weer toegang tot de dependance van het gemeentelyceuxn aan de Westhavenkade. Hier kon nog niet worden vastgesteld of er iets is weggenomen. Ook hebben ongewenste bezoekers buiten de bioscoopuren een bezoek ge bracht aan het Luxor Theater. Een aan tal pakjes sigaretten en een onbekend bedrag aan klein geld worden vermist. De Schiedamse politie heeft zondag middag een pan soep gered. Bewoners van een huis aan de De Wildestraat hadden de pan op een petroleumstel ge zet en waren daarna weggegaan. Waar schijnlijk stond de vaim te hoog, waar door grote roetvorming optrad. De po litie heeft, om daar een einde aan te maken, een ruit geforceerd en de pan op een veilig plaatsje gezet. TJOEZEER de Plantage in de voorbije tientallen jaren is veranderd toont bijgaande illu stratie, die een hek en bomen bij het trottoir van de Gerrit "Ver- boonstraat te zien geeft. Achter het lommer is* een soort muziek tent te zien. Rijdende in de paardentram van een halve eeuw géleden kwamen de Schiedammers bij een heel smalle Koemarkt zoals het andere plaatje toont. Wat valt er nog en wat niet meer te herkennen? De achtergrond toont de Singelkerk. De Broersvest had nog niet het modieuze aanzien. De lezer ziet dat de paardetram over enkel spoor reed. Daartoe moesten de passagiers soms uit de tram en naar de andere tram lopen. Dan werd weer, ingespannen en ver der reed het openbaar vervoer dat nog niet aan haast gewend was. De brug is gesierd met een bord je „Voetgangers rechts" en dat lijkt wei noodzakelijk voor dit smalle bruggetje dat is opgevolgd door een veel bredere brug die overigens ei genlijk ook al te smal is. Een oude Schiedammer vertelde onze reisleider de heer C. Groene weg dat de kaart het huis van marktmeester Van Velzen in beeld brengt en tevens de café's De Kroon en Bellevue. KIJKENDE over de Lange Haven ziet men dat hier niet veel is ge- w-zigd in vijftig jaar. De plaatjes van de Lange Haven tonen dat de Griffioenstraat er nog niet was. Deze doorbraak ontstond toen de brande rij De Griffioen verbrandde. Naast bet badhuis, dat te zien is op de plaat met het stukje Koemarkt- brug, stonden de distilleerderij en een azjjnmakerjj „De dubbele arend". Helaas hebben de knallende brom fietsen van nu de kennelijk rijke bomenweelde van toen vervangen. Op de voorgrond bij de brug een grootmoeder in de kledij van vijftig jaar geleden met karbiesje in de hand. Oma is gesierd met een kapje. Naast haar loopt een vrouw die heet water heeft gehaald bij de wa terstoker. Het kind draagt de vuile was. KOEMARKT PLANTAGE

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 1