I Een eeuwenoude vaarweg in ere MAN NEERGESLAGEN EN OVERREDEN mieuwI ie gasten op huwelijk mr. Steensma Geweldenaar schakelt tram uit Wilton-F. had ruim 300 reünisten te gast m Mysterie over doodsoorzaak Praalrijde i Parijzenaars geestdriftig GOLD LEAF De filter-sigaret speciaal gemaakt voor echte rokers. {rand bij DWL: iade 30.000 echter nog niet Veteranen leggen krans op erëveld Extra beloning voor diploma vissen Weense delegatie teruggekeerd Voortaan hij elk lustrum? Brandje op dak concertgebouw HENNIPSLOOT EN RINGVAART WEER BEVAARBAAR Vuil )64 r«- ïaïv [{'ROTTERDAMMER Pagina 3 MAANDAG 22 JÜM. 196* jjj de Rotterdamse Waterleiding aan jjoaiuyerdijk is vanmorgen door *jag van een spajiningsonderbre- 11 eenmotor van een pompinstalla- /^jrand. De brandweer beeft het 1 tv met C0®' P0^61"' tetra en een nndrttlestraat in twee uur geblust. Evver de G9, eenheid 131 en M2 5brandmeester F. W. van Assen- Si De schade Wordt geschat op on- zLr,f 30.000. Het bedrijf kan nor- afwerken 8 SiÖven doorwerken. :eén 9t*^ zijn ZATERDAG was het dan zover dat de feestelijk3 openingstocht door de Hennipsloot en de Ring vaart van de Zuidplaspolder kon li plpjTi nn] firtffp]Afif aanvangen. De enige veilige vaar- "'CtCllWtUt o toeg naar Gouda en het piassen- gebied van Reeuwijk voor de Rot terdamse watertoeristis in ere hersteld,.zij het dat nog niet alles tot in de puntjes geregeld is. IPUlSlpiB (Van een onzer verslaggevers) WAT is er in de nacht en vroege ochtehd van maandag ge beurd op de Waalhaven in Roti terdam? Is de.."22-jarige zeeman F. Hartl uit Kiel daar door drie medeopvarenden - van het schip Birte Hugo Strinnes, dat bij de N.T.B. ligt,doodgeslagen of is dé jonge zeètaan pas overleden' toen 'hij bewusteloos op de weg en-door een taxi werd over reden? Dit zijn de vragen, die de recherche van het bureau Sande- ingplein zioh thans stelt. Nieuwe werkplaats voor geestelijk gestoorde mannen Vijftienduizendste zestien dagen eerder Ahoy gaf show in Lichtstad NU Player's GOLD LEAF Player's Gold Leaf is een van de meest verkochte filter- sigaretten. U kunt nu ook in Nederland hetvoüe aroma genieten van superieure tabakken. Als U een échte roker bent, probeer dan vandaag nog Player's (Sold Leaf. heep. 1 als looft me. ren- f eve- de 'tal. gasten zowel als bemanning fcsdden soms handen vol werk jm de vaarweg een beetje «shóón te hóuden zodat niet te neef kroos en wier in de schroef zou komen. De 23-jarige matroos A. van B. uit Hilversum, opvarende van de kustvaar- ier Metropole, is qnder verdenking van «a aantal diefstallen voor de officier van justitie in Rotterdam geleid. Op een wat vreemde manier is de matroos tegen ie lamp gelopen. Enige maanden geleden lag zijn schip ia de Jobshaven in Rotterdam. De ma- teós ging passagieren, verdronk al zijn 8tM en nam toen maar een brommer W5g. waarop hij naar "zijn schip wilde terugrijden. De eigenaar van de brommer, een 21- jarige kantoorbediende uit de Haven straat zag zijn eigendom voorbijrijden en "®t het vehikel tot staan te brengen. .Een vriend van de kanoorbediende rtrasi toevallig met zijn hond langs en adviseerde om depolitie erbij te aaien. Dat was voor de matroos aanlei ding om de benen te iemen. De hond (een «geriht dier) hapte hem in zijn broew jnaar desondanks wist de zeeman te ont komen door tweemaal over een twee en wn halve meter hoog afscheidingshek *an de N.S. te klimmen. De politie van het bureau Maronipleeirv 'rad het paspoort van Van B. op de Plaats van 'de worstelirig. Toen men hem Wide arresteren, bleek dat zijn schip die Honkt het anker had gelicht en naar Gent tras gevaren. Op 13 juni meerde de Metropole weer Rotterdam aan. De politie stond de oooman al op te wahten, maar hoorde dat vin b. een weekeinde in Hilversum Worbracht. Twee dagen daarna ging de JWerpolitie van de riciertpolitie weer küken. De zeeman bevond zich aan word van de Metropole, zag de politie komen en gooide, vlug iets oyer boord. De politie merkte dat en zag het voor- *orp op een strandje bij pier 1 aan ■e Waalhaven aanspoelen. Het bleek een Portemonnee, inhoudende 26 gulden, te Blo. Door de politie aan de tand gevoeld, lekende de matroos dat hij de beurs had «stolen van een meisje in Hilversum, trajnnee hij verkering had. Voorts kwam aan het liht dat Van B. «o fototoestel ter waarde van 250 gul- 0® In Hilversum had gestolen en uit een o°°r de douane verzegelde kast aan boord f® de- Metropole een grote partij siga retten had ontvreemd. De sigaretten had O'J In Hilversum verkoht. Misschien zal de sectie die in de loop van de dag zou worden verricht op het deerlijk verminkte lijk enig uitsluitsel kunnen geven omtrent de doodsoor zaak. Dit is echter niet zeker, omdat tussen het neerslaan en het overrijden slechts zeer korte tijd lag. Wat zijn de feiten? Een taxichauffeur rijdt over de Waalhaven. Plotseling voelt hij dat hij over iets heenrijdt dat hij niet had gezien. Hij brengt zijn wagen tot stilstand, stapt uit en loopt terug. Dan ziet hij een zwaargewonde mar. liggen die later bij aankomst in het ziekenhuis Dijkzigt blijkt te zijn overleden. Het onmiddellijk ingestelde politieon derzoek levert de volgende gegevens op: Getuigen verklaren nat de jongen met drie collega's enkele uren heeft door gebracht in een café aan de Rietdijk. De vier hebben daar echter ruzie gekregen. In de vroege morgen zijn ze teruggegaan naar hun schip, Onderweg is de ruzie voortgezet. Er is gevochten en het slacht offer zou zijn geslagen en getrapt. De drie hebben hun collega op de rijweg van de Waalhaven laten liggen en zijn aan boord gegaan. De drie mannen, die inmiddels zijn aangehouden èn naar het bureau Sande- Hngplein zijn overgebracht, zijn: de der tigjarige W. F. uit Essen, de 21-jarige W. A. K. uit Hamburg en de achttienjarige G. B.'nit Eaiserslautern-Banhheim. Tientallen eigenaars hebben hun schepen beschikbaar gesteld om ge nodigden van Provinciale Waterstaat en de gemeente Rotterdam deze tocht mee te laten maken, zodoende blijk gevend van hun dankbaarheid jegens diegenen die deze vaarroute mogelijk hebben gemaakt. Jarenlang is er gestreden voor deze vaarweg, o.a. door de heer M. van Meeteren van de Unie van Water toeristen, door de ANWB, door de Rotterdamse Raad voor Lichamelijke Opvoeding en vele anderen. Na veel heen en weer gepraat tussen Provinciale Waterstaat, het polderbestuur van de polders Een- dragt en de Zuidplaspolder en -de ge meente Rotterdam heeft men elkaar eindelijk gevonden. De vaarweg van af de Rottemeren tot aan de Snelle Sluis bij Moordrecht is op een diepte van 1.20 meter gebracht, uitgezon derd een enkele plaats waar niet:op de geijkte manier gebaggerd kon worden vanwege kabels en leidingen die zich daar bevinden. Dit zal ech ter binnen afzienbare tijd' ook gere geld worden, aldus dijkgraaf A. Kroes. De oude draaibare brug in Zeven huizen die bijna vervangen was door. een vaste „verbinding heeft een gloednieuw gezicht gekregen'. Alleen het drijvend vuil in de vaarweg, waarbij vooral genoemd 'moet worden de Ringvaart, deed deze feestelijke dag bijna misluk ken. Toegegeven, men had de wind tegen, waarbij komt dat het zomer se weer van de afgelopen maand een weelderige kroosgroei tot ge volg heeft gehad, .maar plastic zak ken en fietsbanden in de schroef waren een normaal verschijnsel en dat is toch een bedenkelijk teken. Dit, en het oponthoud in de Snel le Sluis, hadden tot gevolg dat het konvooi veel te laat in de pijpen- ,stad arriveerde. Burgemeester James van Gouda had veel begrip voor de moeilijkhe den van de watertóeristen en met een sportief gebaar zag hij af van de officiële ontvangst zodat de ontvangst door de Goudse V.V.V; weer een beetje binnen het geplande tijdsche ma viel. Na een korte inleiding door de heer C. v. d. Wall, directeur van de plaatselijke V.V.V.waarin ook hij zich verheugd toonde over het suc ces dat door eendrachtig samenwer ken was bereikt, reikte de heer Van Meeteren, bijgestaan door een aller- charmants Gouds kaasmeisje, aan de deelnemers van deze tocht een her- innerings-plaquette uit. Ir. G. Terluin, directeur van Provinciale Waterstaat sprak een kort dankwoord voor de gastvrij heid die hij ten tweede male bij de watertóeristen had mogen ge nieten en verzekerde eveneens De gloednieuwe brug in Zeven huizen waar de watertoerust nog veel plezier van kan hebben. dat al het mogelijke gedaan, zgiï worden om de schoonheidsfoutjes die nog aan deze uniëke vaarweg kleven zo snel mogelijk weg te werken. Moge dan de Snelle- Sluis bij Moordrecht, die deze dag- in lijnrechte tegenstelling Was met zijn naam, niet vergeten worden! Na afloop van dez officiële bij eenkomst boden de watertoeristen hun gasten nog een gezellig diner aan. In het gebouw asn de Erasmussingel, waarin op het ogenblik nog een- gemeen telijke beschutte werkplaats is gehuis vest, zal de dr. J. H. Pameijër Vereni ging te Rotterdam een. -werkinrichting voor geestelijk gestoorde mahiien onder brengen. .De vereniging zal hét pand van de gemeente huren zodra, de .G.S.W, werkplaats is verhuisd naar de verbouw de remise, die de R.E.T., aan de.Isaac Hubertstraat in gebruik heeft gehad... Teneinde het gebouw voor het-doei van de vereniging geschikt te .maken moet de wèrkplaatsruimte in zés afde lingen worden gesplitst en. verder moét het gehele pand opnieuw worden geschil derd. Op het progrhmma' 'staat' verder de aanschaf van nieuw meubilair én van nieuwe apparaten en machines. De totdle kosten, worden geschat op 210.000. De vereniging kan hiervan slechts tien procent zelf fourneren. Voor de fiancié- ring van negentig procent; van hét be drag wil zij een lening afsluiten met één rentepercentage van ten hoogste 5J& pro cent en., een. .looptijd van. vüfti.en„j.aar, Aan het gemeentebestuur heeft de ver eniging verzocht rente en aflossing; te garanderen. ,B. en TV. stellen .de raad voor zijn goedkeuring hieraan te hech ten. - Zestien dagen 'eerder dan' vórig jaar kwam 20 juni-het vijftienduizendste-schip de Nieuwe - Waterweg binnen. Het was het Engelse m.s. Vacuum Pioneer.- dat met olie vaii Cbrington kwam, De Vacuum Pioneer ligt -aan het -terrein- v,an Mobiloil te Pernis. .Cargadoors zijn Hudig en.Pie- ters te Rotterdam. ri Met een sobere 'herdenkingsplechtigheid op.het', kerkhof, Crooswijk is zaterdag middag té Rotterdam.in wérerdwljd'-yét-' hand, de.Wereld-Veteranénddg-gèviera. Voor deze plechtigheid-wire'n ënkelê'tien tallen belangstellende oud-StrijderS;'■bij eengekomen voor eën korte heröertliifig van gevallen wapenbroedérs." Dé herden king vergde, sléchts weinig tijd, daérideze keer'volstaan'wérd met het plaatsen'van een kransaan' dévoet van hét monüirïeiit. Aan dé krans waren' linten bevestigd: van enkeie oud-strijders-organisaties! 'verza meld ih "Cösamor", Comtié Samenwer king Militaire Organisaties 'Rotterdam:, i De .voorzitter'van" dit comité,- mr, jT.tH. Verstegen'AJzh.: plaatste dé krans samen met de heer. Ai P. van Hoej- Sthith;-voor zitter van de. afd. Rotterdam'VahidètNéd. Bond .vain Oud-Strijders ëtr dragers-wan het mobilisatiekruis. Na de'kranslegging is ;nog voorlezing gedaan Van.efeh Orde, uitgegeven door de Wereld-vetëxahenorganisatie,waarintoim. wordt gezégd dat niemand hetér,strijder voor de vrede kan zijn, dan wie'de oorlog heeft meegemaakt. Gr- (Van een onzer verslaggevers) Zestienduizend Parijzenaars zijn vrij dagavond inde Expo-hal in Parijs ge tuigen geweest van het optreden van het Rotterdamse Tamboer- en Trompet terkorps Ahoy. In deze hal, die heelt gestaan op de Expo 1958 in Bmssel en waarin de Franse inzending was geplaatst, waren niet alleen toeschou wers: ook technici van de Franse ra dio en televisie waren druk in de weer om dit Rotterdamse optreden tot een succes te maken. Het grote feest, waaraan o.a. werd deelgenomen door Gilbert Bécaud, acro baten, zangers, een organist met wa terorgel en vele anderen werd gegeven ter gelegenheid van het honderdjarig be staan van de Banque Société General. AÜe gasten kwamen aan met de me tro en moesten wachten tot Ahoy hen kwam ophalen. Geestdriftig werden de toeschouwers, toen het korps op de plei nen voor de beide stations een show gat Al deze mensen liepen achter het korps aan naar de zaal. Omdat het onmogelijk was een show te brengen moest Ahoy volstaan met stilstaande" nummers. Onder het licht van de felle schijnwerpers gaven de mu sici perfecte foxtrots weg. Een donderend applaus steeg op, toen Ahoy besioot met het lied: Geen woor den maar daden. Onder de tonen van deze mars liepen de tamboers en de trompetters in een lange rij de zaal uit. De volgende dag werden bezoeken ge bracht aan o.a. Are de Triomphe, Eifel- toren. Dóme des Invalides, etc. Nov onder de indruk van het grote succes arriveerde het korps zaterdag- teur van de A.N.V.V.. kregen een pen- avond laat weer in Rotterdam. niitg. s Zou het niet wenselijk zijn een visser, die een diploma viss-erijschool heeft, een extra beloning te geven? Het visserij schap zal de organisaties, die bij de vaststelling van arbeidsvoorwaarden in de 1 visserij betrökken zijn, in over weging geven hier hun gedachten eens over "te laten gaan. - - Aan de minister vandefensie zal het schap vragen, aan de vissers dezelfde faciliteiten betreffende de dienstplicht te geven ais voor het koop- vaardij-personeel "geiden. Opvarenden van de koopvaardij zijn, in ruil voor de hun verleende faciliteiten, buitengewoon ■dienstplichtigen zodat zij in oorlogstijd in militaire dienst kunnen worden ge roepen. De vissers moeten dan een reserve vormen - vóbr de koopvaardij en behoren dus ook die faciliteiten te hebben. Het opvangfonds'-voor sprot van het visserijschap heeft een tekort van een halve ton, en gevreesd wordt dat dit tot drie kwart ton zal oplopen. Men werd het er in principe- over eens. dat db overbrugging voor sprot moet doorgaan, maar de daadwerkelijke uitvoering hier van zal worden opgeschort tot er nieuwe middelen voor het fonds zijn ge vonden. Het prcduktiviteitscentrum voor het visbedrijf, opgericht door drie publiek rechtelijke bedrijfsorganen, waaronder het visserijschap, krijgt, zoals bekend, geen rijkssubsidie meer. De drie or ganen kunnen zich nu ieder afzonderlijk met projecten voor produktiviteitsbe- vordering tot de regering wenden. Het visserijschap zal nog nadere voorstellen voor zulke projecten uitwerken. Een dertigjarige kantoorbediende, de in Suriname geboren S. W. A. uit Rot terdam, beeft zondagavond de bemanning van een tramwagen van lijn 16 zodanig mishandeld, dat conducteur noch be stuurder hun dienst konden voortzetten. Bij een halte op de Mathenesserdijk Wilde A. met een -wandelwagentje -in stappen. De conducteur, de 23-jarige N. Herbert uit de Jan Sonjéstraat, verzocht hem de hoes om de -wielen te doen, om dat anders de kleding van de andere pas sagiers vuil zou kunnen worden. De kan- De gemeentelijke delegatie uit Wenen onderleiding van Lantagsprasident Bruno Marek, die enkele dagen in ons land is geweest ter gelegenheid van de Oos tenrijkse Week, die in Amsterdam en Rotterdam wordt gehouden is zondag per vliegtuig teruggekeerd. In Amsterdam en Rotterdam hebben de Weners een druk programma afge werkt. Zaterdag brachten zij in gezel schap van burgemeester mr. G. E. van Walsum, wethouder H. W. Jettinghofl en loco-gemeentesecretaris J. C. Timmer mans een bezoek aan de hoofdstad. Zij maakten een rondvaart door de grachten en bezochten 's middags het Anne Frank huis. Later op de dag volgde nog een be zoek aan het expositiegebouw van de Zuiderzeewerken 'in Lelystad, Vrijdag was de Weense delegatie te gast in Rotterdam. Tijdens een diner ten stadhuize bood de burgemeester de heer Marek een beeldje van Erasmus aan. De Weense delegatieleider sprak de hoop uit, dat het nieuwe contact het begin zal zijn van nauwe relaties van mens tot mens. van hart tot hart, Uit handen van de heer Marek ontving de burgemeester een kristallen schaal met het wapen van Wenen en een legpenning. Ook de com mandant van het Korps Mariniers, de generaal-majoor der Mariniers J, G. M- Nass en oir. F. A. Hoyte Goudsmit, direc- Een karavaan van vijf touringcars, voorafgegaan door Wiltons Harmo nie, trok zaterdagmorgen éven na elf uur door Schiedam; Vertroltken werd vanaf het parkeerplein Singel- plantsoen en omstreeks vijf uur kwa- mende routingcars weer tenfg.Toen waren 325 reünisten te gast geweest bij de veertigjarige bedrijfsschool van Wilton-Fijenoord, Schiedam. Bij de oostpoort vanWF w.as het gezelschap ontvangen door de heren ir. B., Wilton, Keizer en Kite. In. de kantine van de bedrijfsschoolwërd koffie met cake genuttigd en daarna waagde een deel van de oud-leerlin gen zich in het vuur voor een gécos- tumeerde voetbalwedstrijd tegen een team van leerlingen, die in hunblau we overalls gestoken waren. De oud-leerlingen kwamen in allerlei kledij op hét veld. als een duo in een paardcostuum gestoken, als Dorus, als boertjes. De partij leverde veel plezier op en na afloop dacht men dat de oud leerlingen met 3—1 hadden géwohnen, maar zeker wist scheidsrechter Bep Weeda dat niet, want hij had alleen maar gefloten en naar de middenstip gewezen als het gejuich hem daartoe aanleiding gaf. Tijdens de broodmaaltijd zijn spee ches gehouden. Als gastheer verwei komde directeur W. G. E- Valk van de ■bedrijfsschool de gasten. Hij meende dat dergelijke contactbijeenkomsten meer gehouden moeten worden. Dat zou bij de viering van elk lustrum kunnen zijn. Directeur ir. B. Wilton wees op de menselijke zijde van deze ontmoeting. Hij hoopte dat de verjaardag van de schoot feestelijk kon worden gevierd. .Thans zijn we oud genoeg om een blik in het verleden te kunnen wer pen" zei de heer Wilton die er ove rigens van overtuigd was dat het vroeger niet zo prachtig was als nu. Hij geloofde dat de bijeenkomsten om de vijf jaar ons heel wat kunnen le ren. Vele oud-leerlingen hebben het be drijf in de loop der jaren verlaten daar zijn we enerzijds trots op. Zij hebben in groter verband meegewerkt aan de nationale produktie. Anderzijds betreu ren we het verlies, van deze krachten". De secretaris van de ondernemings raad de heer B. Blommers, getuigde toorbediende weigerde en. er ontstond een vechtpartij, die zich buiten de tram voortzette. De conducteur v.'tlde namelijk in een in de nabijheid staande telefooncel om politie-assistentie vragen, -maar werd door ■de driftige kantoorbediende tegen de grond geslagen. Ook-.de. bestuurder, de 38-jarige C. L. van Veizen uit de Lem- kensstraat, die zijn collega te hulp kwam, kreeg enkele rake klappen en schoppen. Hij liep een pijnlijke rug en linkerkaak op. De bril van'de conducteur werd ver nield. Een andere bestuurder, die toevallig in de buurt was. moest de dienst van zijn mishandelde collega's overnemen. De poditie -heeft de kantoorbediende inge sloten in het bureau Marconipieia. Bij een vechtpartij in een café in de vierambachtstraat werd zaterdagavond de 27-jarige 'los-werkman R. Bams uit de Osseweistraat buiten westen geslagen. Hij moest in bewusteloze toestand in het Dijkzigtzlekenhuis worden opgenomen. De 26-jarige kellner L. J. V. werd onder verdenking van de mishandeling aange houden. Aanvankelijk -had men aangenomen, dat bij de vechtpartij, die op straat was voortgezet, twee mannen betrokken wa ren geweest. Later bleek dat er pog een derde man aan de vechtpartij had deel genomen. Omstreeks middernacht zakte in een tramwagen van lijn 16. die op de Mathernesserdijk reed, een man in elkaar. Het bleek de twintigjarige M C. van Klaver van de Mathenesserdijk te zijn. Hij vertelde dat hij bij de vechtpartij trappen en klappen had gekregen van een paar hem onbekende mannen. Ook hij werd in het Dijkzi-gtziekenhuis opgeno men. Het huwelijk van mr. B. W. J. Steens- ma en mejuffrouw J. A. H. Ruys, dat vrijdag, tegen de wil van de bruide gom, in de publiekebelangstelling kwam, kreeg ook zaterdag bij de ker kelijke inzegening grote belangstel ling, toen bleek, dat de prinsessen Beatrix en Margriet aanwezig,waren- De heer Steensma is in zijn. Leidse studententijd een goede vriend van prinses Beatrix geweest. Er werd zelfs over een romance. gesproken- Dat het burgerlijke huwelijk een dag eerder was voltrokken kwam'omdat zaterdag in Rotterdam niet dat zaterdag in Rotterdam niet meer mogelijk is. Prinses Beatrix was overigens niet op tijd voor de kerkelijke plechtigheid omdat zij enkele uren tevoren uit Engeland was teruggekeerd. Op de foto de prinsessen en de familie bij het verlaten van de Hoflaankerk. Nog juist is te zien dat de rechter knie van prinses Margriet in verband is. Onlangs heeft zij bij een wande ling de knie verstuikt. Het concertgebouw in aanbouw aan de Karei Doormanstraat in Rotterdam heeft nu reeds een brandje, te verduren i ge kregen. Toen enkele mannen-op het-dak bezig waren met snijbranders zijn von ken overgesprongen op een dekzeil dat in brand raakte. Met een. straal' heeft het eigen personeel het vuur .geblust. Bluseenheid 311 en onderbrandmëester A. Th. v.d. Heide konden'de'eveneens uitgerukte G 9 met rust laten. van zijn waardering evenals de chef van het personeel de heer J. Th. Cor- ver. Namens de oud-leerlingen keek de heer A. van Ameijde in de herinnerin gen. De voorzitter' van Contact van de oud-leden van de school. A. Broekhoven bood een klok aan. Bij het afscheid kre gen alle aanwezigen een WF-bedrijfs schoolherinneringsbierglas. In de loop van de middag hadden de vele bezoekers de school bezocht waarin een expositie van hét dage iijkse werk -was gehouden. Ook werd waarin een expositie van het dage WF-bedrijfsjournaal 1963. Twee oataljons Vietnameseparachu tisten hebben zondag onder zware ver liezen communistische Viet Cong fcroepea verdreven uit een moerassige hoek. van de Vlakte der Kruiken. Hun verlies cijfer was HA onder wie'20'gesneuvel den. De verliezen onder de Vlet Cong troepen, die eerst in hun ingegraven stellingen rond Bang Lang uit de lucht en door artillerie zwaar bestookt waren, worden geschat op 140 man.; Het was het zwaarste gevecht - ia Vietnam sedert verscheidene mainden. Het Initiatief ging geheel van de regering uit Amerikaanse militaire adviseurs spraken van een belangrijke militaire en psychologische overwinning. Ook een Amerikaanse officier is gesneuveld.

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 1