Ontslagen bij kabelfabriek Vrouw met knipmes in rug gestoken Fraai en orgeluur in de Laurenskerk zang- Meisje viel uit raam aaaag ASSISTENT MAGAZUNHEESTER MAANDZUSTERS Tarief voor „woord"-koeriers Tarief voor ni.tn.-koeriers Koerier Tien maanden geëist Geen zekerheid doodsoorzaak jonge zeeman Gedenkteken voor slachtoffers bombardement Zware straffen in komplot havendieven Pallets nu goed voor gebruik Andrê Ver woerd en Max v. Eginond Ontsnapte weer aangehouden Door middenberm: vrouw gedood Matroos ernstig gewond bij val in ruim Dijkzigtziekenhuis krijgt beeld Boekhouder (27) verduisterde 31 mille Pernis krijgt nieuwe chemische fabrieken Koopman klein tussen auto s Trein sleurde auto mee liet weer Europa In leerling verkoopster gevraagd medewerksters Na ivilde staking u Duitse delegatie op bezoek MEDEWERKSTER HOFDRUKKERIJEN ARPS ZOON CHAUFFEUR een nette chauffeur HOFDRUKKERIJEN ARPS ZOON CHAUFFEUR GARAGE, GARAGEBEDRIJF of RUIMTE WILLY VAN GENT Een kent geen hindernissen VASTE MEDEWERKERS DE ROTTERDAMMER Pagina 4 DINSDAG 23 JUNI 1954 Eenmalig Barmhartige Samaritaan - PEUSOIVEEL GEVRAAGD Personeel b.z.a. Lessen voor he* verrichten van eenvoudige werkzaamhe den Ir* onze modern inge richte drukkerij. Hoog loon. Te koop aangeboden Voordelige Aanbiedingen Diversen Auto's rijwielen motoren Muziek instrumenten Te koop gevraagd Te huur Radio televisie grantofoon Vakantie adressen EUROMAST RESTAURANTS KNECHT ALGEMENE DIENST (casserolier) DAMES voor de ochtenduren van 7 -11 uur KONINKLIJKE FABRIEKEN TROMP RUEB Voor ons broodmagazijn in de Spaanse- polder, vragen wij een Bekendheid met het bakkersbedrijf is een aanbeveling. ZIEKENHUIS „VREDERUST" TE HALSTEREN Onroerend goed Kost ea Inwoning INDUSTRIËLE BOUWMAATSCHAPPIJ „ELEMENTUM" N.V, a. Voor de fabriek te Maassluis BETON AFWERKERS IJZERVLECHTERS ONGESCHOOLDEN b. Voor de bouwplaatsen in bet Water* BETON AFWERKERS RES. TORENKRAAN MACHINISTEN SJOUWERS ft OVan ouwe Delftse redactie) DEiS^SÏ1G van de afde- Jr* draadtrekker!} van de N v Si Kibetóbriakea In Delft «ijn Bisteren door de directie onttluni SPfSt "P b«t werk verschenen. vrUdl5 beson M wilde staltioff, waannee men kracht Ml wilde fettfL'"® de besprekingen, die de drie vakbonden momenteel met de directie Voeren over de invoering van een vl^r procent differentUtiereg# Vler De directie heelt de eisen van de sta. bers naast zich neergelegd. Er kon pas onderhandeld worden als de stakers veerrJtf? het werk Stagen. Bemidde lingspogingen van de vakbonden ten gunste yan zestig merendeels on- georganiseerde stakers hebben giste- 5en succes gehad. De afdeling "d/aadtrekkertj !S van de belangrijk' ste afdelingen van de NKF. De directie stelt pogingen in het werk om de pro- dutatie op gang te houden. Met deze wilde staking is een maan denlang verzet tot uitbarsting geko- Jnen. Jue verlaging van de jaarlijkse gra tifies"®. van elf tot tien procent heelt dij het personeel kwaad bloed ge zet. De werknemers vermoedden, aat deze inkrimping gebeurde ten gunste van de tientallen Italiaanse arbeiders in de fabriek, die wel hetzelfde loon krij gen, maar daarboven nog tal van facili teiten genieten. De Italianen op de af deling draadtrekker!] zijn aan het werk gebleven, omdat staken tot gevolg heeft, dat ze de grens over gezet worden. De communistische EVC heeft de staking aangegrepen voor propagandadoeleinden. Bij de poort van fabriek 3 werden I>amflstten uitgedeeld en er werd ge probeerd de twintig werkwilligen te be letten aan het werk te gaan. De voor Vandaag vastgestelde besprekingen tus sen de vakbonden en de directie zijn normaal doorgegaan. Eind volgende maand wordt het contingent buiten landse E""'~eiders bij de NKF uitgebreid door «e 1-omst van honderd Turken. (Van onze rechtbankverslaggever) Met een geopend knipmes had een 52-jarige Schiedamse hulp-loodbran- der op 14 maart in Vlaardingen zijn echtgenote drie steken in de rug gegeven. De vrouw werd gelukkig niet levensgevaarlijk gewond. „Ik ben nog nooit zo kwaad in ih'n leven ge weest als toen," zei de loodbrander dinsdagmorgen voor de rechtbank in Rotterdam, waar de officier van jus titie tien maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaarde lijk, tegen hem eiste wegens het toe brengen van zwaar lichamelijk let sel. De alcohol, die een overheersende rol in het leven van Van Z. speelde, was ook de oorzaak van deze messen- stekerij. Het huwelijk van de loodbran der was door de drank gestrand. Van Z. was het huis uitgegaan en verbleef in een pension m tscniecsam. Op ds bewuste dag was hij naar het huis van zijn vrouw gegaan en vroeg haar om zijn begrafenispolis en werk kleding. „Kom maar eens terug als je nuchter bent", reageerde zijn vrouw, die merkte dat haar echtgenoot zoals gewoonlijk zwaar onder drankinvloed verkeerde. zijn vrouw verwikkeld. Op een gegeven moment ontstak hij in dolle drift, trok een mes, greep zijn vrouw beet en bracht haar drie steken in de rug toe. „Deze man kan alleen door een ont wenningskuur worden gered," was de officier van mening, „misschien dat een toezicht van het consultatiebureau voor alcoholisme hem in de maatschappij staande kan houden." Uitspraak op 29 juni. De man liet zich echter niet afsche pen, zette zijn voet tussen de deur, kwam de woning binnen en raakte in de gang in een hevig twistgesprek met Dr. J. Zeldenrust, anatoom-patholoog Uit Den Haag, heeft gisteren in het ge bouw vaj\ de Rotterdamse rivierpolitie sectie verricht op het lijk van de 22-jari- ge Duitse zeeman F, Hartl uit Kiel Dr. Zeldenrust heeft niet kunnen vaststellen Of de matroos reeds dood was toen hij door drie collega's van zijn schip op de Waalhaven was achter gelaten nadat zij hem hadden toegeta keld, 01 dat hij toen bewusteloos was en pas is overleden nadat een taxi over de op de weg liggende matroos was gere- den. Men neemt echter het laatste aan om dat d® hoofdwonden zo ernstig zijn dat tij moeilijk door slagen kunnen zijn toe gebracht Zekerheid is er echter niet De drie zeelieden zijn voor de officier van justitie m Rotterdam geleid. Amsterdam; Gemeentelijke Universiteit: gepromoveerd tot doctor in de rechtsgeleerd heid: mei- J. a. Schiitkamp uit Groningen op een proefschrift, getiteld: „De geschie denis van notariaat in bet ectroofgebied Van de westindisehe Compagnie". Promotor: prof. mr, J. de Smidt; en tot doetor in de fneeskur.de: de heer F. van Ree, op een Prwfachrlit getiteld: „Een experi menteel Psychopathologisch onderzoek van de reacties op U.S.D.-25"- Promotor: prot. dr. L. van der Horst. De beeldhouwer Cor van Kralingen heeft van B. en W. opdracht gekregen om tot de uitvoering van zijn ontwerp voor een gedenkteken ter ere van ce Rotterdamse bombardementsslachtof fers, dat op een grafveld op de alge mene begraafplaats Crooswijk zal wor den geplaatst, over te gaan. Het beeld, eea bronzen vrouwefiguur met vogel, wordt 2,40 meter hoog. Het wil niet alleen de zwaarte van het ge leden verlies, maar ook de berusting en de belofte van een nieuw ontluiken tot Uitdrukking brengen. Het brons komt op een één meter ho ge sokkel te staan: hierin word een bronzen kastje aangebracht, waarin zich een register met de namen van de slachtoffers bevindt. Stöxen te Leiden zal het beeld gieten. Volgend jaar mei, 25 jaar na het bom bardement op Rotterdam, zal het wor den onthuld. De Vallende Man, het beeld op het militaire ereveld van Crooswijk, is ook gemaakt door Cor van Kralingen. Delft: Technische Hogeschool: geslaagd voor prop. deodetisch ingenieur de heren F C van Antwerpen (Monster). W. j. van Koo- ten (Giessendam) en H. Zijisira (Rotterdam): voor kand.werktuigje, ingenieur de heer A. J. Blom (Rotterdam) en de heer J. J. Broe- re (Kinderdijk) en de heer J. T. Hendriks te Chaam; voor geodetisch ingenieur de heren A. L. J. Claassen (*s-Gravenmoer), J. H Molnar (Rotterdam) en A. Roelse (Middel burg): .voor setteepsbouwk. ingenieur: H. J. de Raeitz (Rotterdam). De rechtbank in Rotterdam legde dinsdagmorgen zeven verdachten zwa re straffen op wegens havendiefstallen. De 35-jarige vorktruckrijder C. K. kreeg drie jaar gevangenisstraf. Dezelfde straf kreeg de 34-jarige monteur J. W. van der V. Twee en een half jaar ge vangenisstraf kregen de glazenwasser E. van der V. (33) en de opkoper D. van L. (35). De 31-jarige havenarbeider J. H. werd tot anderhalf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Zestien maanden cel kreeg de 23-jarige eonstructiesehilder F. A. d'A. De 55-jarige opkoper A. H. kreeg twaalf maanden gevangenisstraf, waar van drie maanden voorwaardelijk. Uit loodsen aan de Rotterdamse ha- ven hadden zij nikkel, koper en paar denhaar gestolen. De beide opkopers ontfermden zich over de ontvreemde goederen en verkochten deze met gro ve winst door. De broers Van der V. hadden voorts nog gepoogd een brandkast open te breken ja eea veilinggebouw in Ouden bosch. Dat was hen niet gelukt. Tegen deze twee verdachten, die door de of ficier ais beroeps-brandkastenkrakers werden gekwalificeerd, waren zeer ho ge straffen geëist: zes jaar tegen J. W. van der V. en vijf jaar tegen E. van der V. (Van onze correspondent) Na het niet geheel geslaagde experi ment, enkele maanden geleden, heeft de firma Hailensleben uit Dea Hoorn maandagmiddag opnieuw op de Hoek se Harwichkade gedemonstreerd met zogenaamde eenmalige pallets. Deze pallets (laadborden) zijn be doeld om er één keer groenten en fruit mee te verschepen. Daarna kunnen ze worden weggegooid. Dat bespaart uiter aard hoge retourkosten vaa de pallets. Deze laadborden zijn door de uitvoer der van*de firma Hailensleben, de heer De Bruin, ontworpen. Bij de eerste de monstratie bleken ze op sommige pun ten nog kinderziekten te vertonen, De laatste demonstratie echter bleek a alle eisen te voldoen. Wanneer deze pallets algemeen ge bruikt zullen worden, dan Hgt het in de bedoeling dat deze door de versche pers zelf worden aangeschaft. Zij kun nen dan reeds op de veilingen worden beiaden en ineens in de ruimen wor den gestuwd. Wellicht zou dat kunnen leiden tot een besparing van de vracht kosten. De Belgische kraanmaschinist L. P. C, S. uit Antwerpen werd wegens diefstal van een auto in Rotterdam veroordeeld tot tien maanden gevange nisstraf. De op 19 juniaan zijn begeleider ont snapte 27-jange M, o. uit Zalk, gemeente IJsseimuiden, is gisteravond door de rijkspolitie te Vollenhoven aangehouden. De man is op transport gesteld naar het ryksasiei voor psychopaten „Dr. S. van Mesdag" te Groningen, waar hij werd verpleegd. O. nam de vlucht toen hij te- terugkeerde van een dag verlof thuis. Hij was ter beschikking van de regering ge steld wegens diefstal en feitelijke aan randing. O. is ook al eens uitgebroken. Hij kon toen in Dalfsen weer worden gearres teerd. Ditmaal werd hij gepakt bü een controle van een bus in de buurt van Vollenhoven, nadat hij eerder in Stap- horst was gesignaleerd. De man had bjj een rijwielhandelaar in de omgeving van vollenhoven een nieuwe fiets gestald die hij onderweg had gestolen. Maandagmidag is in de gemeente Nieuwerkerk a. d. IJssel een ernstig on geluk gebeurd, dat het leven heeft ge kost aan mevrouw S. uit Rotterdam. Een vrachtauto, komende uit de rich ting Utrecht, schoot ter hoogte van de Tweede Tochtweg door de middenberm. Op dat ogenblik naderde uit de richting Rotterdam een Citroen 2 CV, bestuurd door mervrouw S. De vrachtwagen ver pletterde het eendje. Mevrouw S. was op slag dood. De groepscommandant van de rijkspo litie te Nieuwerkerk a.d. IJssel vraagt getuigen zich met hem (tel 01803201 of met de plaatselijke politie in verbin ding te steüen. Het maandagavondeoncert in de Rotterdamse Laurenskerk werd ver zorgd door And ré Verwoerd, orga nist van de Pauluskerk en de bas- bariton Max van Eginond. Het pro gramma vermeldde werken uit de barok: Samuel Scheidt, Henry Pur- eell, Johan Sebastian Bach en Gio vanni Battista Brevi, de romantiek: Max Reger, en de modernere tijd: Hans Friedrich Miche eisen en André Verwoerd. André Verwoex-d opende met een fraaie weergave, in een stijlvolle regis tratie, van de sublieme variaties „Ei, du feiner Reiter" van Scheidt, die nog bij Sweelinck gestudeerd heeft. Door Verwoerd aan het orgel begeleid zong Max van Egmond vervolgens vol overgave „An Evening Hymn" van de geniale Purcell. De bas-bariton beschikt Maandag is de tweejarige kleuter Ka rin Giese uit de Oleanderstraat te Rotter dam in een onbewaakt ogenblik op de vensterbank van een kamer op de eerste verdieping geklommen. Zij viel en kwam in een tuin terecht Hoewel ogenschijn lijk geen verwondingen vielen te consta teren is het meisje voor onderzoek in het Zuiderziekenhuis opgenomen. De negentienjarige matroos G. M. Caird uit Allva Clackmannanshire, Schotland, is ernstig gewond geraakt Hij was maan dag aan boord van het in de Maashaven te Rotterdam bij de R.S.M, liggende En gelse s.s. Bedoran bezig op het tussendek van een ruim. Dit ruim lag open. Ver moedelijk door de duisternis misleid is hü misgestapt en in het zeven meter la ger liggende onderruim gevallen. De ma troos kreeg een schedelbasisfractuur, een gebroken linker pols en een gebroken linker bovenbeen. Het slachtofer is in het Havenziekenhuis opgenomen. De artistieke verfraaiing van het Dijk zigtziekenhuis wordt afgesloten met de plaatsing van de Barmharige Samari taan, een bronssculptuur van de Am sterdamse beeldhouwer Han Wezelaar (63), op het voorplein van het hoofdge bouw. Wethouder G. Z. de Vos, die de portefeuille van sociale zaken en volks gezondheid beheert en die o.m. voorzit ter is van de commissie van adminis tratie over de gemeenteziekenhuizen, zal het beeld vrijdagmorgen 3 juli onthul len. Han Wezelaar ontving in 1961 de op dracht het beeld (2.50 meter hoop op een voetstuk van 4.80 meter) te ver vaardigen, nadat op de Floriade (1960) reeds een kleinere plastiek met hetzelf de aan de Bijbel ontleende gegeven nan naastenliefde en hulp in nood te zien was geweest. Het Samaritaan-thema heeft een belangrijke plaats in het oeuvre van Wezelaar, getuige het beeld van de Barmhartige Samaritaan, dat hij voor de N.V. Koninklijke Fabriek van Brandstoffen v/h Utermöhlen en Co. te Amsterdam heeft ontworpen. De sculptuur is gegoten bij Binder te Haarlem. Een grote delegatie uit Karlsruhe, be staande uit vrijwel de voltallige gemeen teraad en een aantal hoofden van ge meentelijke diensten en journalisten, heeft maandag een b-^ek aan Rotter dam gebracht. In de morgenuren luisterde het gezel schap naar lezingen over de herbouw van de stad en over de verkeersvraag- stukken. Daarna werd een rondrit ge maakt, die eindigede met een bezoek aan het Leuvehavenstation. 's Middags maakten de Duitsers een rondvaart door de havens. Het gemeentebestuur bood de delega tie ten stadhuize een 'unch aan. Ober- börgemeister Gunther Klotz bood zijn Rotterdamse collega hier een grote vaas aan met afbeeldingen van bekende ge bouwen in Karlsruhe. over een bijzonder mooi stemgeluid, so noor in midden-register en laagte en buitengewoon helder in de haast teno- rale hoogte. Zijn stem doet enigszins den ken aan die van Dietrich Fischer Dies- kau denken. Nadat de organist het schitterende Praeludium ritmisch markant en lug a met goede opbouw van de cli maxen in b-klein (no. 10 uit de twee de Petersband) van Bach had gespeeld, zong van Egmond het omstreeks 1680 door de vrij onbekende meester Gio vanni Battista Brevi gecomponeerde werk „Catenae Terrenae" (Aardse ban den), Naast zijn andere voortreffelijke kwaliteiten vielen hierin vooral zijn soeplesse en adembeheersing op, in de figuraties. De organist zorgde voor een goede overgang naar de nieuwere tijd met een serie van drie Kora albe werkingen: het vederlicht gespeelde „Nun freut euch lieben Christen g'meta" van Baeb, het gevoelig voorgedragen „Meinen Je- sum lass ich nicht" van Max Reger en het uitbundige „Lobe den Herrn"" van Micheelsen. Van dezelfde componist en met de zelfde titel was de volgende compositie, met overtuiging gezongen door Max van Egmond. Na het uitstekend gezon gen „Herr, wie sind deine Werke", even eens van Micheelsen, besloot André Ver woerd, die de zanger nauwgezet bege leidde, met een werk van eigen hand: de Toccata no. 1, geschreven in 1948, een afwisselend levendig en zangerig werk, met een virtuoos slot. De volgende concerten in de Lau renskerk vallen in de „Orgelmaand' Zij zullen worden gegeven door Jiri Ropek, organist te Praag (maandag 6 juli: Marie-Claire Alain, organiste te Parijs en George Stam, organist cantor van de Laurenskerk concert op twee orgels (dinsdagr 14 juli),, Anton Heiller, organist te Wetten maandag 20 juli) en Luigi Tagliavi- ni, organist te Bologna (maandag 27 juli) P. Veenstra (Van onze rechtbankverslaggever) Bij de firma A. Sprayt en Zonen in Schiedam had men het volste vertrou wen in de boekhouder, de 27-jarige T. van M. Bij een accountantsonderzoek in 1964 bieek echter dat hij in de ja ren 1961, 1962, 1963 en 1964 op grove wijze van dit vertrouwen misbruik had gemaakt. Ruim 31.000 gulden bad hi/ in eigen zak gestopt. De boekhouder stond dinsdagmorgen voor de rechtbank in Rotterdam, waar hij 21 maanden gevangenisstraf tegen zich hoorde eisen. „Hij had een heel goede positie bij Sprayt", zei de offi cier van justitie, „hij beheerde de kas en betaalde de lonen uit. Daarbij werd hij in al die jaren nooit gecontroleerd." De boekhouder was in ernstige geld zorgen geraakt, nadat hij van zijn eer ste vrouw was gescheiden. Zijn tweede vrouw was luxe gewend en daarom leefde Van M. ver boven zijn stand. De alimentatie voor zijn eerste vrouw had zijn financiële, moeilijkheden nog vergroot. Uitspraak óp 29 juni Er bestaan plannen voor de bouw van een grote ammoniakfabriek (300.000 ton per jaar) op het terrein van de Alba tros Superfosfaatfabriek N.V. in Perais Niet uitgesloten is de. de fabriek reeds midden 1966 in bedrijf zal worden ze. steld. De nieuwe fabriek zal worden ge bouwd door de Verenigde Kunstmestfa- brieken Mekog-Albatros N.V. (VKP) veertig procent der aandelen is in han den van de Kon. Shell-groep, veertig procent bij de N.V. Kon. Ned. Zout- industrie en twintig procent bij de Hoogovens- en de Badische Analin und Soda Fabrik AG (BASF) in Ludwigs- haf en. De plannen gaan door als in Pemis op aantrekkelijke basis koolwaterstof, fen of aardgas kunnen worden gekocht De VKF heeft verder plannen om in Pernis een ureumfabriek, een zwavei- zuurfabriek, een fosforzuurindampcom- plex en een diammoniumfosfaatfabriek te bouwen. De investeringen hiervoor gaan tot tweehonderdmiljoen gulden. De op - het terrein van Mekog in IJmuiden staande fabrieken voor salpe terzuren zullen worden uitgebreid. Een waarschijnlijk nogal zenuwachti ge automobilist is maandagmiddag op de Mathenesserlaan in Rotterdam, na aanvankelijk een plotseling remmende auto aan de achterzijde te hebben ge raakt, voor de tweede keer tegen dezelf de auto gebotst. Toen stond echter de eigenaar van de beschadigde wagen tussen de twee auto's, zodat hij bekneld raakte. Hij is met een gebroken linkerbeen en een zwaar gekneusd rechterbeen naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. De bestuurder van de tweede auto dacht zijn versnellingshandie in de „vrij" stand te hebben gezet maar toen hij uit de met draaiende motor stil staande auto wilde stappen schoot dez* plotseling vooruit. Acht langs de rechterzijde vaa de Schiehavenweg in Rotterdam geparkeer de auto's zijn maandagmorgen zwaar be schadigd door een auto die, bestuurd door de 38-jarige koopman A, den Outer van de Ballegooijstagel, werd meege sleurd door een acht wagons trekkende ïokomotref. De koopman wilde zijn wa gen parkeren maar kwam met de voor zijde van zijn auto op de treinrails waarna de in de richting van de Ruige Plaatbrug rijdende lokomotief de wagen greep. Bew. Max t. n.m. 7 u. v. gist afg. 24 Ua Kopenhagen regen 18 0 Londen zwaar bew. 17 tr Amsterdam onbew. 14 li Brussel half bew. 15 8 Luxemburg zwaar bew. 14 0,T parits half bew. 17 0 Nice onbew. 25 0 Fraokfoi t onbew. 21 0.1 Mtlnchen licht bew. 15 1 Zürich onbew. 20 0 Genève onbew. 22 0 Locamo onbew. 24 2 Wenen zwaar bew. 23 1.1 Innsbruck geh. bew. 18 3 Rome onbew. 33 0 Madrid licht bew. 26 0.5 Mallorca half bsw. 19 Belgrado regenbui 32 2 1 tot 10 Woorden T 125 Eifce 1 tot 5 woorden meer0.60 Voor advertenties onder nummer 25 et extra Bewijsnummer» alleen op verzoek (kosten 15 cent) hos per mm. 0.25 Bü kontraict van 500 m m. 21 ct 1000 m m. so ct 2500 mm. 19 ct mm. koeriers kunnen worden gezet over 1 kolom (4 an breed) of 2 kolommen (8 au breed) Maximum lettertype: 10, 12,18 pot (Spartan). Gevraagd ADMINISTRATIEF Leeftijd tot 21 jaar. Afwisselend werk (de da gen vliegen om!). Verlangd wordt: enkele jaren voortgezet of uitge breid lager onderwijs, enige kennis van steno en typen. Sollicitaties aan: Schïekade 8-10 (centrum), Rotterdam, tel. 40794 Ro 102 Verzekering Maatschappij in centrum roek! steno-typistes, geroutineerde typistes en jong ste bedienden. Telef. üülehiin- gen 111720, toestel 110: na 19 uur nnve 4067a. Ro.2 Gevraagd voor uitzending: fste- no)typts(ei-takturIste>. „De Ty- pistcnsoeiëiett", Cootsingel 8S, teï. 1Z0500 R'dam, Lid van d» „ABÜ". Ro.2 Gevraagd voer spoedige in diensttreding vrouwelijke of mannelijke administratieve kracht. Zelfstandig kunnende werken. Sollicitaties na telefo nische afspraak. Zwart jan de vakman. Korte Lijnbaan is. reL 11 68 90—12 62 80 Ro2 Financiële Instelling vraagt agent incasseerders van Prat. Chr. huize, voor Rotterdam en amgeving. Brieven onder no. 1826 bur. V. d. blad. Eo2 Gevraagd werkster van 's mor gens 6 tot 10.30 uur, voor kan toor san de Heemraadssingel. Gaarne aanra. tel S6660. Meer dere hulp aanw. prettige sfeer. Schilder es timmerman zoeken werk in avonduren en op zater dag. Tel. 19 83 10. Ro3 Solaris 120,— per maand. "VAN BAAL, textiel. Lusthofstraat 66, R'dam-Oost, telefoon na 6 uur 123588. Ro 102 Gevraagd: v.g.g.t, mta. leeft 23 jaar Rijbewijs B-C voor besteldienst afwisselend werk. Hoog loon, koffiegeld, kledinggeld, 4% •vac. t. vrij* zaterdag, geregelde werktijd. Aanmelden tussen 8 en 18 uur bij DE SNELLE VISSER SCHÏEKADE 106, ROTTERDAM. Ro 102 Gevraagd: voor de lijndienst. Met volledig rijbewijs en dieseiervanng. Geboden: goed Iood. koffiegeld, 4% vakantietoeslag, vrije zaterdag, geregelde werktijd. Aanmelden 8 tot 18 uur: „De Snelle Visser" SCHÏEKADE 106, ROTTERDAM. Ro 102 Gevraagd: Leeftijd tot 25 jaar. Sollicitaties aan: SchieHde 8~-'° Rotfefdan tel. 40794 Dw beste verkoopüjd Is de avond? Verdien dan ook 's morgens of 's middags door telefonisch te verko pen op ons modern kan toor in het centrum van Rotterdam. U regelt zelf uw werkuren. Belt tus sen 12 en 13 uur 124188 of 115588 toestel 114, of na 18.30 uur en op zaterdag 01850—8697. Ro 102 Gevraagd: melajca ter oplei ding tot pons-typiste. Bij goede vorderlingen kantooropleiding tn werktijd. (Nederlands, typen en handelsrekenen). Leeftijd u tot 18 jaar. H. A. Kramers Zn'* Handelralj N.V.. Groot handelsgebouw a6, Rotterdam, tel. 119711, toestel 206. Ro.2 Verzekering Maatschappij ln centrum Rotterdam heeft plaats voor een bediende voor de post bezorging- Telefonische Inlich tingen 111729, toestel 110: na 19 uur privé 406?O. Ro.2 Schildersbedrijf Progress vr. schilders. Te bevragen J. Ver schoor. Sleutelbloemstraat 4b, Rotterdam-Z.. teL 010-178182. Ro.2 Verdien ook 's morgens of 's middags als uw beste verkooptij d de avond is. Door telefonisch te verko pen op ons modern kantoor in het centrum van Rotter dam. U regelt zelf uw werkuren. Belt u tussen 12 en 13 uur Rotterdam 124188 of 115588 toestel 114. Of na 18.30 uur en op zaterdag 01850—8697. Ro 102 Gevraagd hulp m de huishou ding, dame 84 jaar vraagt voor hulp ea gezelligheid in huis, Iemand "an middeib. leeftijd en van chr. beg. Loon en verdere dingen mondeling af te spre ken. Zich 'e vervoegen op woensdag en vrijdag tussen XI en 21 uur te Schiedam bij J, C. v, d. Berg, Marconistr. 43a. Ro.2 Privéles in llkdooraverwljde- ren. Elastocorn, de beroemde doe-het-zeif-cursus. Elastocorn- likdoornpleisters zijn gemakke lijk aan te brengen en laten pas los als de likdoorn loslaat. Volkomen pijnloos 8 stuks IS et. ao.l Voor autorijlessen naar Rij school van Bellen. Aelbreehts- kade 2«a, tel. 30321 Rotterdam. Ro.l Autorijschool De Witte Hoek voor alle rijbewijzen, luxe ver huur. Abadanstraai 54d Hoog. vliet, tel. 010-181817. Ro.l Prima slaapbanken va.. J166. Vraag catalogus. „De Specia list", thans Heemrsadssingel 251. Rotterdam, tel. 39938. Ook voor andere meubelen en vloer bedekking. Ro.g Winkelkasten, toonbanken en vi trines. M. C. Conijn, Zaagmo lenstraat 141, R'dam. Tel. 43232. Ro.5 Kuil uw oude meubelen in bij aankoop van nieuwe. Vraag vrijblijvend taxatie. Cor Ros meubelen. Oostzeedijk 344-364, hoek Oostplein, tel. 133744. Ro.5 Uw plafond geel of zwart. Ge- garandeerdspierwit. voor 1 p. m2. Tel. 118435 en 124013 Bouw bedrijf Krallngen. Ro.17 Behang. Enorme collectie in al le prijzen. Schot, Fretorilalaan 87, tel. 72439. Re.I7 Wascombin&ties van f 598 voor 379 schoonheidsfoutjes, was» machines f 109, centrifuges f 119; wasautomaten S 595. Stohs Zonen Stadhoudersweg 51c. tel. 85574. Ro.5 Voor een brommer, sortering, lnruli, event, gemakkelijke be- taling? Alom bekend, naar Wil ly van Gent, Waienburgerweg 143. tel. 83600. R'dam. Ro.6 Voor een prima gebruikte mo tor of scooter naar motorhan del Van Es, Gaffeistr- 6, Rot, terdam. 3 mnd. gar., inr. fin., tel. 54089. Ro.6 f 50 waardebon bij aankoop van een Jawa bromfiets v.a 475. Vraagt prospectus en waardebon bij Jawa Import p.b. 66 Sasseahelm. TeL 02532- 8264. Ro.6 Onze orgels zijn een sieraad voor uw huiskamer. Wij hebben vele modellen is voorraad v.a. f 485. Van Veen's Piacohandel, Straatweg 68, tel. 18.18.69 Rot terdam. Ro.S Gevraagd op ktein ha-- -eiskan toor archlefbedlende. Aanmel den tot 8 uur. Tel. 59800, Ko.2 HoUandia Chocolade e" Suiker- werken, Coolhaven 133. telef. 51868. vraagt medewerkster v. 6. afdeling Boekhouding. Leeft. 18 tot 10 ja»r. Met vakamieaf- spraken wordt rekening gehou den. Soil, van 9 tot 13 of van 14 tot 17 uur. RoJI Gevraagd ervaren typiste Mm opleiding Ulo. Aanmelden tot 8 uur. TeL 58800. Ro.2 „Euro Typ" zoekt voor tijdelijk ervaren typiste» en stenotypis te». Inlichtingen: Nieuwe Bin nenweg 58, tel. 5178359146. Ro.2 Kramer Röder. vraagt as sistente boekhouding. Leeftijd 1520 Jaar. Bij voorkeur Mulo opleiding. Sollicitaties Schie damaedijk 50, telefoon U 78 60, toestel 44, Ro.ï Op middelgr. handelskantoor wordt gevraagd typiste of aank. typiste, liefjt met wat ervaring en enige jaren MULO. Van Walbeek N.V.. Ungerplein 2 (bij Sehiekade) TcL 82585. Ro3 Te koop gevr. kranten, tijd schriften tegen de hoogst» prijs. U belt zonder dralen, wij komen het halen. Fa. G-ebr Bal, Goudserljweg 163. tel. 118237 en 123148. Ro.4 Wij kopen hele »a gedeeltelijke inboedels, tel. 34278 na 18 uur 8083® J. Hoogenboom, Gaffel- dwarsstraat 12. Ro.4 Net gedragen kostuums, Japon nen. kinderkleding. 'Roosendaal» Goederenhandel. Sehietbaanstr, t. teL 50841 (tel. 32297 avond uren). Ro.4 Te huur aangeboden van 4-18 Juli een woonhuis te Schevealn- gen voor 5 personen aan de Duinrand, 3 minuten van het strand. 1100,- p.w. Haasnoot, Wiertngsestraat 130, Seheventn- gen. Ro.lO Te huur aangeboden, mooi be- nedenbuisje voor klein gezin, in nette straat R'dam-N. Br. No. 1821 bur. v.d. blad Ro.lö Autosloperij A Visser en Zn N.V. Ommoordseweg 48, R'dam- 14. TeL 010-138647 vr. te koop: schade-auto's van 1958—1384. Zéér hoge prijzen! Ruime keu ze onderdelen voorradig. Na 18 uur: (010) 131623/184590. Ro.S Door particulier aangeboden Isar 700, 1860. 30.000 Hm. f1800. Na 18.30 uur Wester singel 118. RoS Huur Phillps-televisle voor f 25 95 per maand zonder voor uitbetaling maar met recht van koop. Morgen al bij u thuis? Bel dan vóór 6 uur 010-120705 en 's avonds 070-883977. Ro,7 Onnavolgbaar grote collectie transistor-radio's voor prijzen waarvan u alléén durft te dro men „Correct". Zaagmolenstr. 102-106. Tel. 48239. Ro.7 Moderne behangsels. Exclusieve dessins. Vraag staalboeken F. Huntenburg N. v. Jonker Fransstraat 31, tel. 124623. Ka rei Doormanstxaat 151, telefoon 115102, Beijerlandselaan 159, tel 79355, Peppelweg 17—19, tel. 185824, Vlaardingen, Korte Hoogstraat 25, tel. 01893-92S2. Shaver-dealer de enige spe ciaalzaak in Nederland voor droogscheerapp. Keus uit 3.9 modellen. R'dam, Bergweg 345 tel. 82293, Den Haag: Noord- wal 10. tel. 11447. Rol4 Meubelen, karpetten, gordijnen, bedden tegen contantprijzen. Desgewenst gemakkelijke beta ling. A.J. Metz vh. Metz Metz Pretorialaan 47, tel. 70340. Ro.14 Parkhaven 20, Rotterdam, TeL 13 48 80 vragen voor direct: Oudere personen komen hiervoor ook ln aanmerking. HOOG UURLOON. Sollicitaties aan de directie Suède-jasjes reinigen! Uitslui tend bij de specialist en stukken voordeliger. Kort 8.50 lang 12.50. Dumoulin, Snel- linekstraat 37, tel. 32422. Ro.14 Zwakte na ziekte? Schieffer's Bioedwijn helpt bijzonder snel! Bevat akttef-Lectthlne, vlrami- nen en mineralen, werkt bio- vttaal. Verkrijgbaar bü apo thekers en drogisten. Ro. 14 fisten Ro.!4 Ren goed bed een verkwik kende nachtrust. Laat daarom van uw oude bed ta één dag een goed bed maken. Vraag prijs. Beddenmakerij HenJriksen. Oostplein 51, naast Vrije Volk, te!. 131992. Ho.14. Voor f10 p, mnd. geheel in het nieuw.Kledingmagaz. Victoria Hoogstraat 96. R'dam, telefoon 117113. Vr. gratis folder voor dames-, heren- en kinderkleding en suède jasjes voor dames en heren. Aparte spreekkamers. Ro.14. Welk gezin vil «en gemeubi leerd huis met tuin bewonen te Amersfoort "an 17 juli t/m 9 augustus. Moot gelegen. Lage huur. Tevens genegen zijn een Sohote soily t« willen verzor gen. Brieven ooder no. 1325 bur. v. d. blad. Ro.13 Huur nu een koelkast voor 12 per maand. Donder vooruit betaling maar met refht van koop, Morgen !n huls? bel dan vóór 6 uur 0101207(5 en 's avonds 070-883977. Ho.19 "2863. Huisdierenpension „Deltahor". u kunt gerust met vakantie gaan. Wij verzorgen intussen uitstekend uw hond of kat. rivnt. gehaald en gebracht. Me vr. De Leeuw ven Weenen- Euser. Zeedijk 173, Oudenhoorn tel. 01882—283. Ro.13 Kunstgeblttenreparades le klas werk onder volledige garantie. Billijke tarieven. U kunt erop wachten. Instituut „Dentilla". Hoogstraat 40, Tel. 128010 Rot terdam. Ro.14 Voor het repareren en schoon maken van alle merken haar den naar G. L. van Riet, Op- zoomerstraat 1. elektrische smederij, eigen moffellnnch- ting. Haarden onafbrandbaar moffelen onder garantie. Vloer platen moffelen f8.50. Ro.14 Maak geld van wat u niet meer gebruikt, plaats een koerier. De ervaring leert dat u er dan het meeste voor krijgt- Veelal bent u het binnen een dag kwijt. Noem een (redelijke) prijs tn de koerier, dat werkt het best. Bel. 115588 en vraag naar toe stel 50. Ro 14 AZIJN EN CONSERVEN VOORHAVEN 125 ROTTERDAM TELEFOON 35855 Op één onzer 5-tons vrachtwagen» is plaats voor een Het betreft hier een vaste betrekking. Overuren worden met verhoogd tarief betaald. RtjbewtJs B-E en C zijn vereist Goed begrip voor het geven van service aan onze afnemer» is noodzakelijk. Leeftijd tot 30 jaar. Getuigschriften meebrengen. Persoonlijk aanmelden van 8.0012.00 uur en van 1430 —16.30 uur aan bovengenoemd adres. Leeftijd 3035 jaar. De funktie vereist ervaring in admini stratief werk. Sollicitaties aan de afdeling Personeelszaken, Willebrordusplein IS, Rotterdam (teL 82680). In het psychiatrisch ((post Bergen op Zoom) kunnen momenteel, wegena vakantieperiode, geplaatst worden in het bezit van diploma A en/of B. Salaris volgens Rijksregeling. Sollicitanten kunnen zich voor nadere informaties wen den tot de Geneesh.-Direkteur van genoemd ziekenhuis. Slaapbznkiteileo bankstellen, eetbeeken. Slaapbank v.a. 210. Uit eigen fabriek. Rietveld, Jon ker Fransstraat 108. Ro.14 Voor uw vakantie nog ruime gemeubileerde kamers te huur, met gebruik van keuken, tn vrijstaande woning met tuin. Dichtbij het bos. Wm. de Zwjj- gerlaan 7, Doom. lelef. 03430— Rol3 Probeer het toch eens met een koerier. U zou niet de eerste zijn die tóch een hulp vindt voor de huishouding, of toch een woongelegenheid op het spoor komt. of toch een gebruikte goe de fiets ontdekt. Probeer hel eens. plaats een koerier. En groter wordt uw kans als u het twee of drie keer achtereen doet bijvoorbeeld met een dag er tus sen. Ro.!4 Pasfoto's binnen 5 min. ge maakt. Verbleken niet. Levens- lange garantie. Walg. Meent 127 hiervoor geschikt TE KOOP OF TE HUUR GEVRAAGD Aanbiedingen Tel. 89600 - Rotterdam Ro 116 Meisje, 21 jaar. zoekt gestof feerde kamer met kookgelegen heid. Kunt u helpen? Br. ond. no. 1829 bur. v. d, blad. Rol2 Herenbuis Schlebroek aan sin gel: 7 kamers, badkamer, bal- con. kelder, olie c.v., tuin. R'dam. Klaar terwijl u wacht. I 78.000.— k.k. Garage te huur. Ro.14 Int. tet. 54580—46491. Rol8 vraagt wegen» uitbreiding van haar pro ductie-capaciteit die In het bedrijf worden opgeleid voor div functies bij de elementenprodUKue. Aanmelden dagelij 1« van 08.00 uur tot 18.00 uur bö de bedrijfsleider van de fabriek. Industrieweg 22 te MaftKslulK- Aanmelden dagelijks van 08.09 uur tot 17.00 uur bfl de hoofduitvoerder van het werk in de Holywijk te Vlaardingen, In verband met onze gebondenheid met het Waterweggebied kunnen wij geschikte werkers vast werk aanbieden. Beloning volgens de CA.O. Bouw, met tariefbelontag.

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 2