aan Herdenkingsdienst N.P.B trok veel belangstelling Volle Grote Kerk bij jiibileumavond N.B.G. AGENDA ItflEUW GOLD LEAF De filter-sigaret speciaal gemaakt voor echte rokers. Jong-KetheV negentig jaar Tankauto dook sloot in Aid. Schiedam negentig jaar Twee inbraken in Stadhouderslaan Medewerking vele koren Burgerlijke stand MAANDAG 12 OKTOBER 1964 ®E "ROTTEimAMMER Schade aan auto's hij botsingen Bromfietsers reden te hard NU Player's GOLD LEAF Player's Gold Leaf is een van de meest verkochte filter- sigaretten. U kunt nu ook in Nederland het volle aroma genieten van superieure tabakken. Als U een échte roker bent, probeer dan vandaag nog Player's Gold Leaf. 3(Vaa eén onzer verslaggevers) IpUITENGEWOGN veel belang- ;JP stelling was er zaterdagmor gen voor de herdenkingsdienst .ter gelegenheid van 'het negen- isiigjarig bestaan, van de afdeling ^Schiedam van de Ned. Protestan ten Bond in het kerkgebouw aan ..ide West vest, waar de oudi-voor- tjganger idr. H. Faberr uit Wasse naar en ds.; A. D, Klaassen.. de ■jdienst leidden. Muziekkorps VRIJMOED-SCHIEDAM Geslaagd Vandaag.,. m morgen Irene: K.N.M.P.T., lezing, 20 u. Chr- Soc. Belangen: N.C.G.O.V., film avond, 20 u. ...en dagelijks Rott Phil. Orkest komt in Vlaardingen um 'If V^">,L1U1Ui ;JV Player (Van een onzer verslaggevers) De Zondagsschool „Jong-Kethel" her dacht zondag haar negentigjarig be staan, 's morgens met een gemeenschap pelijke bijeenkomst voor alle kinderen in het gebouw „De Rank", waar een boeiend zendingsverhaal werd verteld en alle kinderen een fraaie gedenktegel mede naar huis kregen en vervolgens 's avonds in de hervormde kerk te Kethel, waar ds, Vons de dienst leidde. De oude kerk met het sfeervolle inte rieur was 's avonds bij de herdenkings dienst stampvol. Ongeveer vierhonderd vijftig mensen, jong en oud, vulden de kerk tot de laatste plaats. Er werd veel gezongen. Na votum en groet zong de gemeente: „Blij klinken onze stemmen." Hierna volgde schrift lezing van Psalm 100 en Johannes 15 :1— 9 en wisselzang met trompetbegeleiding. Ds. Vons hield een inleidend woord over de geschiedenis van het zondags schoolwezen in Nederland waarbij hij op duidelijke wijle de ontwikkeling ervan schetste. Aandachtig luisterden de aan wezigen naar de overdenking van me vrouw H. M. Goudt-Christiaanse, getiteld „Teken'van Gods aanwezigheid", waar bij zij de Bijbelhistorie vanaf het Para- dijsverhaal tot het Kruis op een treffen de en begrijpelijke manier declameerde. Na afloop van. de dienst was er in het zaaltje achter de kerk nog een gezellig samenzijn voor de leiders enoud-lei ders en-leidsters. Hier sprak de voorzitter van de zon dagsschoolvereniging, de heer G. Wes- terveld, een slotwoord. De zondagsschool vereniging heeft thans 182 kinderen, die elke zondag deels in het gebouw „De Rank", deels in het oude zaaltje achter de kerk bijbelonderricht ontvangen. Ze beschikt over een voldoend aantal leid- (st)ers en bestaat uit zes groepen kinde ren, waarvan vier in „De Rank" en twee in het zaaltje onderdak vinden. (Van een onzer verslaggevers) In de nacht van zaterdag op zondag reed de 22-jarige Schiedammer F. V. met zijn. personenauto over de Burgemeester Knappertlaan. In de bocht bij het Ru bensplein zag hij de drie geparkeerde personenauto's niet. Hij reed met de rechter voorzijde tegen de achterste wa gen op. Deze achterste wagen botste op zijn beurt teg ende tweede en zo vervolgens. De auto van V. en de eerst geraakte wa gen werden zwaar, de twee andere licht beschadigd. Een zware tankauto, gevuld met twee- enëenhalve ton propaangas is vrijdag middag op de Groeneweg te Kethel in de sloot terecht gekomen. Hij moest met vier takelwagens weer op het "droge wor den getrokken. De tankauto reed voor de N.V. Meja uit Woudenberg. De auto had op een bedrijf aan de Groeneweg propaangas geleverd en wilde via het erf de Groeneweg weer oprij den. Door een verkeerde manoeuvre kwam de wagen in de berm terecht en vervolgens in de sloot. De chauffeur waarschuwde telefonisch zijn baas in Woudenberg, die op zijn beurt de Schiedamse politie inschakelde. Het bleek, dat de tankauto met de rech terzijde in de sloot was terecht geko men, geen schade had opgelopen en dat de chauffeur zonder moeilijkheden uit de cabine kon klauteren. Aangezien brand- en ontploffingsge vaar niet tot de denkbeeldigheden be hoorden, werd de brandweer gewaar schuwd. Deze oordeelde het verstandiger de tankauto eerst van zijn lading te ont doen alvorens de wagen uit de sloot te trekken. Dit advies kon evenwel niet worden opgevolgd, omdat de pomp van de tank zich onder water bevond. In afwachting van deskundigen heeft men de tankaii'o, geruime tijd in de sloot laten liggen en zaterdagmorgen werd de wagen met la ding door vier takelwagens uit zijn be narde situatie verlost. Op de Rotterdamsedijk te Schiedam werden zaterdag twaalf bestuurders van bromfietsen aangehouden en geverbali seerd, omdat zij harder reden dan de voorgeschreven maximum-snelheid voor bromfietsen. Van drie bestuurders, die harder dan 45 kilometer per uur reden, werd het voertuig in beslag genomen. (Van een onzer verslaggevers) Inbrekers hebben dit weekeinde als operatieterrein de' Stadhouderslaan in Schiedam uitgekozen. Allereerst werd in gebroken in het pand nr. 80, bewoond door W. E. H. Vermoedelijk tijdens afwe zigheid van de bewoners heeft men zich toegang verschaft door een bovenlicht aan de achterzijde van de woning. Uit een linnenkast werd wat linnengoed ont vreemd, terwijl bovendien nog een lege koffer werd meegenomen. In het pand St»dhouderslaan 49, van de heer H. S., die buitenslands vertoefd werd eveneens ingebroken. Dit werd ont dekt door de huishoudhulp. Ook hier had den de daders zich via het bovenlicht in de woning gewerkt Het bovenlicht was beschadigd. De inbrekers hebben alle kasten doorzocht maar bij afwezigheid van de eigenaar kon niet worden vastge steld of er iets vermist wordt. Na het 'gemeenschappelijk zingen van ïllèd. 51, „Geef mij o Heer, een open ïharte", lied 50, „Sla, o -God vol 'mededogen" en lied 198, „Het Rijk door op aard gesticht", hield dr. Faber een «herdenkingspreek, waarbij hij als tekst fthad Galaten 5:1 „Staat dan in de vrij heid, .met welke. ons Christus vrijge- 'maakt heeft". Dr.'Faber begon met een vergelijking (left trekken met' de eerste Christenge meente, daarbij wijzend op de glans, die Maarvan afstraalde. ft;.'.De christelijke gemeente behoort een slicht op de kandelaar te zijn. Het is onze ;taak Christendom en cultuur bij eikaar te" brengen. Het geloof moet daarbij een (bijdrage leveren aan de verheffing van jhet menselijk bestaaö. i De heer Faber sprak nog over de S onrust over velerlei zaken, die op het 'fr: ogenblik in de wereld heerst, over de ftft nieuwe verhoudingen met de oude kerk en over de diepe gedachte van ftft het beleven van de vroomhëid in ft vrijheid, waaraande vrijzinnige, ge- s loofsgemeenschap haar bestaansrecht ontleent ftft Vervolgens sprak ds. Klaassen naar .aanleiding van de tekst Galaten 5 vers .26, „Indien wij door de Geest leven, 'laten .wij ook door de Geest het spoor hóuden." ft Bij het lezen van het jubileumnummer van ..Stemmen" zullen velen wellicht gezegd hebben: Er is toch eigenlijk niet zo veel veranderd. Maar we zouden bij •deze herdenking op het verkeerde spoor zijn, als we hadden moeten constateren. cent (die we hem in ons hurt eigen lijk best/gunden). Toen hij dan ook zei: „Met bus 51", grepen we al op gewekt naar onze portemonnaie, in de heerlijke overtuiging dat er (dankzij het feit dat de maand net tien dagen oud was) voldoende inzet om wel twintig jongetje» met tien fittenknarten te spekken. T)IT leek hem wel wat, want haas- tig voegde bij eraan toe: „En dan nog niet bus 44". Het hek was toch al van de dam, dus graaiend grepen we in onze beurs en baalden er royaal 26 cent uit. „Hier", zeiden we, en we voelden ons goed. „Waar moet je de bus hebben?", vroegen we nog, want Rotterdam is soms een mysterie voor ons, Iaat staan de bus- en tramverbindingen. „Bij het station". „O", zeiden we, .„daar moeten wij ook naar toe". En toen begon het. Hij keek ons wat angstig aan, in de geest van „maar ik hoef toch niet met je mee?" en ging de monstratief twintig meter achter ons lopen. „Ach ja," dachten we nog, misschien ook een complex. Zijn moeder hééft hem natuurlijk voor gehouden: „Loop niet mee met vreemde mannen". Maar toen we een paar minuten later, tussen alle maal mensen in, voor een étalage waren blijven staan ën ons tiet om draaiden om weer verder te gaan, kregen we de slag. Met een vriendje en een fiets liep daar luid lachend het bedeesde jongetje van zoeven. En de genadeslag was wel„Hij trap te er nog in ook! Weet je wat hij me heeft gegeven? Zesentwintig cent! Ik lach me dood". Toen ik dreigend en krachtig iiem het pad, wilde versperren, rende hij luid la chend wegAch ja, dachten we later, we zijn er inderdaad ingetrapt, een gulden kan je verliezen, «en kwartje, een tientje desnoods, -maar een dubbeltje en drie losse cen ten?. En we voelden ons oud, be drógen. P. Bekkers zong alleen Psalm 121 (J. H. Lutzel) en „Geloofd zij God" (G. Jellesma). Tezamen met het muziekkorps zong het nog de liederen .Huister naar "t alarmsignaal" van Eric Ball en het bekende lievelingslied van de stichter van het Leger des Hells, William Booth: „O zee van Gods liefde." Na het slotwoord door het bestuurslid Hoek, die ook het twaalftal nummers van het muzikale en vokale programma met enkele toepasselijke woorden had verbonden, zong het gemengd koor tezamen met mannenkoor en muziek korps het „Halleluja Koor uit de Messias" van G. F. Handel, dat staande door de aanwezigen werd aangehoord. Opvallend goed was de selektie van melodieën van Schubert, gespeeld door het muziekkorps van het Leger des Heils. Het Nederlandsche Bijbelgenoot schap hield zaterdag in de Grote kerk een herdenkingsavond ter gelegenheid van het 150-jarlg bestaan van de afdeling Schiedam, die in het najaar van 1814 werd opgericht. Nadat om half acht de deuren van de kerk open waren gegaan, begon de kerk vol te stromen,-zodat bij de aanvang van de bijeenkomst ruim achthonderdvijftig mensen aanwezig waren. Na samenzang van Gezang 135, vers 1 en 3 met begeleiding van het muziek korps van het Leger des Heils sprak de voorzitter van de afdeling N.B.G., dr. L. J. Cazemier, een kort openingswoord. Als tekst had hij Jesaja 55: 813: „Want mijne gedachten zijn niet ulieder ge dachten en uwe wegen zijn niet mijne wegen, spreekt de Heere," waarbij dr. Cazemier een terugblik wierp op. de honderdvijftig-jarige historie van het Ned. Bijbelgenootschap. Het vorig jaar bracht het Bijbelge nootschap niet minder dan 98.000 bijbels in omloop en een nog veel groter aantal testamenten en bijbel boeken.'Ook in Indonesië is de honger naar het Brood des Levens groot. Het daar in 1954 opgerichte Bijbelgenoot schap kon gedurende de tien jaar van zijn bestaan dikwijls niet eens voldoen aan alle aanvragen. Na dit openingswoord speelde het muziekkorps van het Leger des Heils de mars Toronto Tempel van H. Krik. Daarna zong het mannenkoor twee liederen, nl. „bless this house" van May Brehe en Deep River. In de loop van de avond bracht het koor nog ten gehore. Antwoord op alle vragen. Wat het mannenkoor op deze avond zijn gehoor bood, stond op een kwalitatief - hoog kunstzinning niveau. Trouwens ook de vokale prestaties van het grote gemengd koor dat kennelijk zich langdurig en op grondi ge wijze had voorbereid, waardoor dit koor de liederen uitstekend ten gehore bracht, boeiden het aandachtig luiste rend gehoor. Het gemengd koor o.l.v. de heer Jacq. A HA, wisten we, nu hebben we je. „Met welke bus", vroegen we en tegelijkertijd voelden we ons een ge mene grote man die voor dertien luttele centen een jongetje van tien probeert door te zagen. En trouwens, tegenwoordig hoor je zulke rare dingen; misschien kreeg hij wel complexen later en ging hij in Schie dam uit 6telen of werd hij tram- kaartjesmaniak, je weet nooit. En dat dan allemaal voor die dertien De ENIGE JENEVER, met het waarborgzegel van destad Schied am, Aanwezig op deze herdenkingsavond was ook de secretaris van het district Zuid-Holland van het Ned. Bijbelgenoot schap, de heer H. A. van Til, die met bijzondere aandacht de uitvoering van ht programma volgde. Het is namelijk voor ons een experiment om op deze massale wijze een dergelijke bijeenkomst te organiseren, zei hij. Medewerkenden aan deze sfeervolle herdenkingsavond waren: Muziekkorps Leger des Heils, o.Lv. Kapelmeester A. van Gulik; Gereformeerd Nieuwland Kerkkoor, dir. G. v. d. Schoor; Bethel Cantorij, dir. mej. T. v. d. Meiden: Hervormd Kerkkoor Kethel, dir. H. P. de Sterke; Kerkkoor der Hervormde Gemeente Schiedam, dir. Jacq. P. Bekkers; Leger des Heils Zangkoor, dir. Ch.. Scheper; Opstandingskerkkoor, dir. mej. T. Zonneveld; Vredeskerkkoor, die G. de Graaf. Deze zeven koren vormden tezamen een gemengd koor van ruim driehon derdvijftig zangers en zangeressen o.l. v. Jacq. P. Bekkers. Bovendien verleende nog medewerking het Schie dams Chr. Mannenkoor o.l.v. J. v. d Ree. De orgelbegeleiding had mej Tinle v. d. Meiden, die zich op talentvolle manier van haar taak kweet Musk Sacrum: Zakenstudiekring, le- *ing, 20 u. - Irene; „Aqua Fauna", contactavond, •20, u. ft" Arcade; „Be Verzamelaar", ruilbeurs, 19.30 Arcade; Ned. Bond v. Vogelliefheb bers, verg., 20 u. Dagblad „De Rotterdammer", Schie damse redactie. Lange Kerkstraat 82. '-fel. 115 5 8 8 (toestel 52) na 18 uur jb.g.g. 19 5 88 8) alleen voor redactie- aangelegenheden. Agentschap: j. Steenstraat 29. telefoon 6 5451 (alleen voor klachten, adverten ties en abonnementen, b.g.g. telefoon 115588). Klachten bezorging Agentschap (adr zie boven) dag. van 18.3019.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 64668, alarm brandweer 69123; alarm G.G. en G.D. 29290. Woord voor de dag: bijbellezing. ^Apotheek: Nieuwland, Dr. Wibautpleln 17, teb 267532. (Van een onzer verslagevers) Het Rotterdams Phtlharmonisch Or kest voert vrijdagavond 16 oktober het eerste abonnementsconcert van dit sei zoen voor het Vlaardings Kunst Cen trum uit in de Stadsgehoorzaal, Het programma vermeldt „Konzert- musik für Streichorchester und Blech- blaser, op. 50, „Bostoner Symphonie" van Paul Hindemith, „Concert voor pia no en orkest in d" van Joh. Seb. Bach en „Symfonie nr. 3 in F, opus 90" van Joh. Brahms. Dirigent is Franz-Paul Decker. Toos Onderdenwijngaard ver leent solistische medewerking op de pia no. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze Fibracel Jongens- en meiijesdeksw, 150 x 200 cm, In leuke rult- dessins en gedekte, ja fm 0 Het tegoed bij de Spaarbank viaardin- gen is in de maand september met 14.227,88 gestegen tot f 42.i59.J10.S4. Met 10.J28 inla gen werd totaal 2.102.032,83 Ingelegd en met 4722 terugbetalingen werd een bedrag van 2.087.804,98 uitbetaald. Er wer den deze maand 375 nieuwe boekjes uitge geven en 214 boeltjes afbetaald. Aan school- spaarzegels werd verkocht voor een bedrag van ƒ8.094,50 en op 30 september bevatten 14.B5I in omloop zijnde spaarbusjej een to taalbedrag van 26.918,77. SCHFEDAM Geboren: Nicole dv B A van Putten en A T de Wit; Eduard B zv J A van Buijtenen en M F Kramer ge zegd Freher; Wessel W. z.v. J. Smal en F. Sfkkink; Johannes z.v. C. de Graaft en G. Vroege. Overleden: G. Meyer, 91 jr. wed. v. Wal- terop. CUn ut. of schrift. be>t.

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 2