Twee grote en twee kleine silo VEGLA MET Medio 1965 is comnlex ligt bij andere gemeenten Eerste paal sporthal nu snel orond in m Laatste keer voor burgemeester Peek Sint Nicolaas groots ontvangen ssliSiSl PTT speelde met vaart C. A. Henrion Ver poorten PPSC weer ^oed Auto tegen paal: veel schade J. Baron: gouden CJ V-insigne Balletschool gaf uitvoering lijd tw Vier auto's tegen elkaar Burgerlijke stand KRITISCH BEKEKEN oo N.O.A.D. wint van Salamanders 2 SYC-dames behaalden volle winst Elke keer als u een Caravellis opsteekt geniet u. Met Caravellis gèèn droge mond, gèèn smaakvervlakking. Dat is het verschil tussen Caravellis en een ander merk. >h<ov- een Fietsende jongen valt hersenschudding DE ROTTERDAMMER pagina 3 MAANDAG 23 NOVEMBER 1964 CCHIEDAM De Verenigde Glasfabrieken aan de Buiten havenweg is begonnen met de bouw van twee grote en twee kleine silo's, die medio 1965 ge reed zullen zijn. Men hoopt hier mee een voorraad grondstoffen voor minstens twee maanden te kunnen aanleggen en de kwaliteit van het produkt op een nog hoger niveau te brengen. ONDERZOEK Consolideren landaag e/r morgen "•en dagelijks Werknemer Pg palissander eetkamers vindt bij broersvest 64-66 - schiedam GEM E E N.TE SCHIEDAM SCHRIJ VER A of van HOOFDSCHRIJVER Laatst Nogmaals t 7£EL van wat Protestants Schiedams V fractievoorzitter, de heer M. Eykc- r.a&r. vrijdagavond zei tijdens de alge- jnsne beschouwingen over de begroting i? ons uit het hart gegrepen. De oplet tende lezer weet hoe in deze kolommen aI jaren is gepleit voor betere voor lichting van gemeentebestuur aan publiek via de pers. Daarmee was ons blad niet bet enige, maar het heeft allemaal wei nig geholpen. Tot dusver is er zelfs geen' sprakevan een beleid, laat staan van e£n verbetering van dit beleid. Volgens de l,eer Eykenaar meent het col lie van B. en yf, het niet ernstig met streven naar venbetering. pat klopt, bij ons weten is er niet gestreefd naar verbeteriing en dan jtan er dus ook geen sprake zijn van ernstig menen. Helaas moet worden ge constateerd dat B. en W. van Schiedam op dit belangrijke gebied, waar het gaan sar de openbare relaties tussen bestuur ders en bestuurden ter verkleining van Je afstand tussen die grootheden niets, jnaar dan ook niets 'hebben gedaan. In het college, zo mag men aannemen, heerstnog. steeds het onvoldoende be gripvoor de taak van de pers. Het is hij herhaling gezegd en dus zullen we 'er hu niet te ver op ingaan. Een staaltje van dat manco nog even gemeld: de be grotingsbehandeling begon op vrijdag, uitgerekend de moeilijkste avond. Niet zozeer voor deverslaggevers zelf, wel voorhet maken van hun krant op zater dag. De krant van die dag is de moei lijkste van de gehele week, omdat dit dagelijks produkt onder zeer, zeer grote druk tot stand wordt gébracht. Vaak wordt dan gepresteerd wat eigenlijk on mogelijk' is om de lezers tooh nog het niéuws van de vorige avond, nacht en dezelfde ochtend te-brengen. Mede met het oog daarop is vroeger toegezegd dat geen raadsvergaderingen meer. zou den1 worden gehouden op vrijdagavond. De normale vergaderingen werden ver schoven naar de maandag, i Het voordeel van vergaderingen on andere avonden is:— we zetten dat nog maar eens in het kort uiteen dat dan hét 'behandelde beter- tot zijn reeht komt. Er is meer tijd om verslagen te maken, er - is meer ruimte in de krant om' alles goed totzijn recht te laten konten. Door niet op vrijdag te vergade ren kan een gemeentebestuur aan betere voorlichting doen omdat.de pers dan bij machte is het gebeuren op minder ge comprimeerde, beter afgewogen wijze onder de aandacht van het publiek te brengen.. Waarom was het eigenlijk nodig persé op vrijdag te vergaderen? Op 22 mei sloeg men de eerste paal voor dit grote projekt, dal bij voltooiing een belangrijke verbetering voor het be drijf zal betekenen. Het complex komt ongeveer honderd meter verder dan de vijfenzeventig meter' zal bedragen. Een speciaal apparaat zorgt voor het leeg maken yah -de silo's. Met de apparatuur waarmee men in de toekomst de grondstoffen van de wal naar de opslagplaats zal brengen, zal men zevenhonderd ton- per dag kunnen lossen. Met een aanvoer van honderd ton per uur, thans ongeveer dertig ton, ver- (Van een onzer verslaggevers) krfiKt men dan een. drievoudige capaci teit van het huidige transportvermogèn. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Ontspanningsvere niging PTT gaf zaterdagavond voor een volle zaal van gebouw Irene een toneel uitvoering van bet blijspel iri drie be drijven door Ger van Zaanen, getiteld „De familie van mijn vrouw", onder regie van Jan Daniels. Het toneelgezelschap van de Rotter damse PTT'ers speelde met veel brio en vaart dit vlotte,pretentieloze stuk, waar van de aanwezigen volop bleken te ge- niten. In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter, de heer A. Verlinde de direk- leur, de heer J. H. Kuiper. Hij kondigde tevens de festiviteiten in de komende maanden aan. Op 5 december is er een Sint-Nicolaasfeest voor de kinderen, op 18 december is er prijsuitreiking van de voetbal-wedstrijden van de Algemene Bedrijfs competitie en in februari 1965 een soiree dansant. huidige hangbaan. die een deel van de grondstoffen vanuit de lichters ik de ba- ven naar de opslagplaatsen transporteert. Overigens was men bij de start van de silobouw niet bepaald fortuinlijk,, want men stootte bij het gravén op' de. stevige fundering van een oude glasblazerij. Hét kostte ongeveer tied weken voordat men de 2500 kubieke meter puin en .ruien twee honderd houten palen had weggewerkt. Ook de walkant leverde' ncigai moeilijk heden op. Men trof ér o.a, gas- èn water leidingen aan, die moésten wórden om gelegd. terwijl men nog niét weet of alle obstakels-al overwonnen zijn. Voor de zes silo's 'zijn 308-paiëri-no dig, elk van twintig tot vijfentwintig meter lang en ongeveer 1,25. meter d k. Er moeten 2000 kubieke meter beten woi-den gestart. De belangrijke grond stoffen voor de glasfabricage zijn: zand, kalksteen, 'nephaline en. soda: ook het gebroken glas. gebruikt mén opnieuw, in de zes silo's, kan' men een voorraad van 20.000 ton gironis lóöêh, waaronder 15.000 ton zand, opslaan. De soda .slaat men in twéé afzonder lijke silo's op. r De totstandkoming vandit'silo-complex was het gevolg van een diepgaand en uit gebreid bedrijfseconomisch en -technisch onderzoek, waarbij men.uitgingvan' "dé gedachte om zo dicht' mogelijk bij heit produktie-appar a at een grondstoffen voor raad voor mirrséens fcweè maanden aan te leggen en daarbij vooral, rekening .fce houden met hei vochtigheidsgehalte van deze grondstoffen. De grote cilinders krijgen een hoogte van 33 meter. In twaalf da gen worden deze van de grond af tot deze hoogte op getrokken. De "diameter van deze silo's bedraagt tien meter. Men. maakt tevens een geheel n.'ieuwe hamvbaan, waarvan de aanvoerlenete naar de silo's honderd meter en de afvoerlengte vanaf.de sao's (Van een onzer verslaggevers) CCHIEDAM ïn het jaarverslag over «J 1963—'64 van de Schiedamse Jeugd raad noemt de voorzitter, de heer C. A. Henrion Verpoorten, enkeie aktiviteiten, waarmee de Jeugdraad zich vrij regel- rtatigmatig heeft bezig gehouden, zoals de gebouwennota, hét Cultureel Jeugd Paspoort en het kampeerinstruksieterrein. "As,Óver de-.,wijze,, waarop de gemeente het jeugdwerk steunt, valt yeel te zeg gen. Er was een tijd, dat Schiedam als een der eerste gemeenten het jeugd- i werk subsidieerde/ Thans moeten we helaas constateren, dat Schiedam bij andere .gemeenten ver achter ligt". „Het huidige jeugdwerk, is met meer het z.g. patronaatswerk. De jeugd van nu vraagt meer aktiviteiten, die op het ver langen van heden zijn afgestemd. Het geslaagde Eurobal was een begin. Nie mand zal ontkennen, dat de overheid ook in deze nieuwe aanpak van het jeugdwerk naast een. stimulerende, bo venal een' steunende taak: heeft," aldus het verslag. - Hét werk van de Schiedamse Jeugd raad zal ook in de toekomst gericht moe ten blij ven op een betere waardering en subsidiëring van de vrije jeugdvorming. Men beweert zo vaak dat een deel van de hedendaagse jeugd moeilijk te bena deren is, maar heeft men de jeugd wel voldoende geholpen op hun weg naar volwassenwording? Bestaat er wel voldoende gelegenheir kaar de jeugd' zichzelf kan ontplooien en hun zienswijze kan kenbaar maken? De heer'Henrion Verpoorten vindt, dat er geen reden tot teleurstelling is. maar evenmin tot tevredenheid. Veel hangt af, gaat hij verder, of men het als normaal zal gaan beschouwen, dat een overkoepe ling, van jongerenwerk ook inderdaad door jóngeren, naar buiten zal worden gtpresenteerd. hoefte aan een kamoeerinstruktie- terrein. De Schiedamse Jeugdraad hield in het verslagjaar acht bestuursvergaderingen in het clubhuis van de C.J.V., waarnaast de jeugdraad nog een informatieve be spreking had met de .aangezochte mensen voor het nieuwe bestuur in het Wijk centrum Nieuwland; De Jeugdraad besteedde aan de vra genlijst betreffende de gebouwennota bij zondere aandacht met'.een aantal verte genwoordigers van aangesloten vereni gingen, waarbij men tevens besprak, op welke wijze men een kampeerïnstruktie- terrein moet verkrijgen. Men vergaderde viermaal met de Raad van Afgevaardigden. Op 1 no vember 1964 waren zevehtien vereni gingen bij de Schiedamse Jeugdraad aangesloten. Het contakt bestond voor namelijk uit het toezenden van ver schillende S.J.R.-drukwerken en de reeds genoemde besprekingen. Aan het einde van het verslagjaar was de Commissie Jeugd Rekreatie als volgt samengesteld: mej. J. v. d. Klink en de heren M. Dielemans, C. A. Henrion Ver- poorten en C. D. Schewe (voorzitter). De heer G. Rens heeft in de loop van het jaar gemeend zich als sekretaris van deze commissie te moeten terugtrekken, omdat de aard van het werk zijn funktié van ambtenaar voor jeugdzaken wel eens zou kunnen doorkruisen. Het ziet er naar' uit'dat PPSC éen serieuze gooi gaat 'doen naar het kam pioenschap in de 4e klas A, want met liefst 62 won men bij 's-Gravenzandë, hetgeen een goede prestatie genoemd mag worden Ook het gelijke spel vah HBSS (11) bij Die Haghe mag. met ere vermeld worden én laat zien dat de Oranjehemden een kans op de bovenste, .plaats- handhaafden. Op-de -sportpagina 'staan de verslagen van deze, wedstrijden. In de wedstrijd tegen WIA heeft GSS zich volledig moeten inzetten om :!e punten in Schiedam te -houden.De gasten namen na een kwartier de lei ding. Tot na de rust had -GSS alle moeite om gelijk te maken. Eerst zeven minuten vóór het. einde gelukte hét Wessel mét een prachtigdoelpunt de stand op 11 te brengen en dezelfde scel-er scoorde kort daarna zelfs 21. Doelman Van Beek zorgde er in de res terende minuten voor dat de .voorsprong behouden bleef en de punten dus bij GSS terecht kwam. Een tegenvaller werd het resultaat van de wedstrijd GTB—The Réd Stars. Helaas moest GTB met verscheidene in vallers uitkomen. Rrxoord en Hoppe stonden op de ziekenlijst en doelman Den Uyl was eveneens verhinderd. Bij de rust hadden de Vlaardingers reeds een voorsprong van 30, die in de-twee de helft tot 40 uitgroeide; Er is zeer sportief gespeeld, maar déze nederlaag betekent toch voor GTB dat. de aan sluiting met de kopgroep gemist wérd! De aanvoer van de belangrijke sod>a- grondstof zal binnen enkele .weken met luchtdichte kontaimers geschieden. De emballage in plastic zakken bleek op den duur niet genoeg bestendig te zijn tegen atmosferische invloeden. De K.V. Ken. Rotterdamse Beton- en Aanneming Mij v.h. Van Waning Co. te Rotterdam en het Ingenieursbureau N.V. Tebodén te Den Haag zijn bij de totstandkoming van dit projekt .betrok ken. .a.-.---- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een 21-jarige Israëli sche zeeman reed-zondag met zijn. perso nenauto te snel in de bocht. van. de .Burgemeester Knappertlaan—Nieuwe Haven, met het gevolg dat hij: tegen een yerkeerspaal aanbotste, dié als een- luci fershoutje afknapte. De wagen kantelde op de linkerzijde en werd ernstig, .be schadigd. De bestuurder liep wonder bo ven wonder geen enkel letsel op; Het verslagjaar 1963'S4 werd niet be paald gekenmerkt door spektakulaire ge beurtenissen. In grote lijnen bleef de aandacht be perkt tot het Consolideren van de jaar lijks terugkerende aktiviteiten. Voorts zag men. naarstig uit naar kandidaten voor een nieuw bestuur. Niettemin bracht men een aantal zaken op gang, Waaronder het. Cultureel Jeugd Pas poort, hét onderzoek naar urgente ge vallen ta.v. "de toestand,' waarin de ge bouwen van diverse verenigingen ver keren' en het onderzoek naar de be- Musis Sacrum: Ned. Zuivelbureau. «emonstratie-avond, 20. Musis Sacrum: Pers.ver. Wilton-F., iiimmiddag. 13.30. Jyene: Herv. wijkgem. T, wijkavond, 20. Dhr. Soc. Belangen: Alg. Bond v. Tuin ders, verg., 20. Ger; Jeugdhuis: S.G.P., bijeenk., 20. Dagblad „De Rotterdammer", Schie- "jrose redactie. Lange Kerkstraat 82, tel. 263954 (b.g.g. 11558 8, toest. 52, «a 18 uur 19 5885) alleen voor redac t-aangelegenheden. Agentschap: J. Steenstraat 29, télet Ja45i (alleen voor klachten, adver tenties en abonnementen, b.g.g. telen 115588). .Klachten bezorging: Agentschap (adr. He boven) dag. an 18.30—19.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Alarm Witie 64666; alarm brandweer 69123; tam G.G. en G.D. 29290. Woord voor de dag: Bijbellezing, teler. 141000. Apotheek: Van Westendorp, Parkweg tel. 267674. Apotheek: Gouka en Co., Groenelaan «l.teL 268035. SCHIEDAM. Het blijkt dat het met de bouw van de Sporthal nu ernst begint te worden, want zaterdag 19 december, 's morgens om tien uur, zal de wethouder van sportzaken, xnr. P. van Bochove de eerste van de vijf honderd palen slaan die voor het ge bouw nodig zijn. Men denkt daarna nog zes tot acht weken nodig te hebben om klaar te komen met dit sportprojekt. De direktie van de Verenigde Glas: fabrieken schonk inmiddels reeds een geluidsinstallatie1tet waarde -vay vijf- duizend gulden voor de sporthal. De heer Cor. J. M. Bolmérs zal met ingang van 1 december de eerste werk nemer in volledige loondienst bij de Schiedamse sporthal zijn. Hoewel hij officieel nog niet de titel van direhteur draagt, wordt hij toch in ieder geval de topfunktionairs. Bij de voltooiing van de sporthal ontvangt hij dan automatisch de status van direkteur. Overigens is de heer Bolmers geen onbekende in dé Schiedamse'sportwe reld. Hit is zowel lid van het bestuur van de Stichting Sporthal Schiedam als van van de S.B.L.O. (Van een ónzer verslaggevers) SCHIEDAM. 0p.de feestelijke jaar vergadering van 'deNed. Cbr. Bond: van Werknemers in de Hout- en Bouwnijver heid, vrijdagavond in gebouw Irene, speelde de voorzitter, de heer B. M. Koppénol, het lid J. Baron wegens 25 jaar trouw lidmaatschap het gouden CJV- insigne op de borst. In zijn openingswoord had' de heer Koppenol zijn instemming betoogd met de .7 pet. loonsverhoging die. voorgesteld wordt. De CB-voorzitter stelde met na druk dat er nog te veel werknemers rondlopen, die niet zijn georganiseerd en d,at v.5u,. het ïUISi zijn. die'de meeste strubbelingen-veroorzaken. Na het officiële 'gedeelte voerde 'de toneelvereniging. D.I.O. bet toneelstuk op in drie bedrijven: „Daar moet je een vrouw voor zijn." ADlI',0:.,speeltie Bet stuk voortreffelijk. De talrijke aanwezigen genoten kennelijk ^e' vlotte spel. Een akkordeon-duo verzorgde de muzikale omlijsting van deze familie-avond. Dg beidé medewer- Jtende verenigingen kwamen uit Over- nü* ^felte"nwedstrijd 'die N.O.A.D. 'in Den Haag heeft gespeeld tegen het Das gepromoveerde Salamanders 2, heeft niet loaL ïfteii1^k?td5n' ,°PSeleverd. Het Haagse ergriastlg'a maken' °m N O A D N.O.AJO. won met 7—3 en het waren de F?ee1Plut£™2£ £?en' Henk Eikma"s rreeK Suttorp d.e ieder een wedstrijd verlo- ren. Opmerkelijk, -was dat zij- ieder van een andere tegenstander verloren. Door dé'e overwinning heeft N.O.A.D. zich nu opge werkt in de bovenste helft van de ranglijst Vrijdagavond krijgt N.O.A.D. weer een thuiswedstrijd te spelen. In de Beurs kooit dan het Utrechtse Wilskracht op bezoek en dit tearrt is niet 'e onderschatten. Weliswaar staat het op de rangliist onder N.O.A.D., maar het Utrechtse team is toch sterker als .het Haagse. N.O.A.D. mag zijn tegenstanders dus niet onderschatten. De persoonlijke uitslagen van de wedstrijd tegenSalamanders waren: Aben wint van Bevelander met 21—13 21—11, wint van Val kenburg met 21—18. 17— 21, 2022, verliest van Barth met 21—15, 7—21, 21—13. Eikmans wint van Bevelander met 21—19, 21—11, wint van Barth met 21—18. 21—9 en verliest van Valkenburg met 21—18, 2113, Suttorp wint van Barth met 18—21. 2118, 1221, wint van Valkenburg met 2422, 7—21. 8—21 Aben won samen met .Suttorp het dubbelspel van Barth en Valkenburg met de cijfers 21—18, 11—21, 20—22. N.OA.D. heeft thans uit zijn zeven ge speelde competitiewedstrijden negen punten gehaald. Voor de eerste helft wacht hun nu nog drie wedstrijden, waarvan twee tegen de sterkste teams van hun afdeling, te weten Elan 1 en Dordrecht 1. '■P)E, glasgrijpers die zoveel herrie in de buurt van de Vegla opleveren ■.zullen gaan verdwijnen eerste foto). De tweede foto laat de nieuwe silo's zientdie in aanbouw zijn. Op de laatste foto ziet men een klein model van de fabriek zoals die er na de uitbreiding zal uitzien. 0 Op de contaktavond van de Jongeren Sociëteit Guiliaume. zaterdagavond in het gebouw Tivóli te Schiedam debuteerde het gezelschap „The Cosy Corner Street Para- ders", -dat half december voor de televisie zat "optreden met Peter JKuijsman, trompet. Gerard, Wèhrmeijer, klarinet. Wtm van Zoe- reri, trombone. .Budi Smit, banjo, Ido Roele ren, bas en Jaap Verhagen, drums.Zaterdag speelt „The Sincere Jazzband." VLAARDINGEN De bestuurder van sen bus verleende vrijdagmorgen op het kruispunt Burgemeester Fruissingei-Van der Driftstraat geen voorrang aan een motor die bereden werd door de 23-jarige electricien C. R. De motorrijder liep schaafwonden aan het hoofd op en zijn broer, de 16-jarige J. F. J. R.,die op de duo zat, eveneens. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse Ballet school gaf zaterdagmiddag in gebouw Irene o.l.v. mejuffrouw Suttorp een leerlingenuitvoering, waarvoor vooral van de zijde der ouders veel belang stelling bestond. Vóór de pauze demonstreerden begin ners en gevorderden een aantal oefe ningen, waarvan Carlix Suttorp de cho reografie had verzorgd. Ria Renard zorgde voor een passende pianobegelei ding. Na de pauze voerden de jeugdige leer lingen op voortreffelijke wijze ..Het ver dwenen olifantje" op. met muziek van Rubinstein. Strauss. Tschaikowsky e.a. en met choreografie van Peggy van Ham en Carlix Suttorp. Het eerste dameszestal van de Schiedamse VoUeybal Ciub heeft wederom de volle winst behaald. De Blokkeer-DES combinatie mt Den Haag werd met 3—0 geklopt, 'via de setstanden 159. 15—7 en 15—13. De voor naamste winst was echter het feit dat de SVC-aanval weer als vanouds draalde, met feile harde smashes en keurig geplaatste tactische ballen. Dames 2 wilde voor het eerste niet onder doen en won eveneens met 30 van Concor dia 2 uit Rotterdam. Dames 4 gaat op de goede weg voort. Met twee invalsters spe lend werd SV Hoogvliet met 3—1 geklopt. Dames 5 bereikte een 22 eindstand, op bezoek bij Jong Pendrecht 2. Heren 1 stelde ditmaal teleur. Na de prachtige overwinning op concurrent Hille- gersberg werd nu met 3l verloren van. Libanon 3. Hoewel de hoofdaanvaller van SVC ditmaal door ziekte ontbrak, was dit toch niet. de oorzaak van de nederlaag; de verdediging schoot in tactisch opzicht vol komen tekort. Setstanden: 1315. 15—6, 12— 15 en 915. Heren 3 gaat op de goede weg voort. Ditmaal werd Spivo 1 met 31 verslagen. Heren 4 ten slotte, verloor met 13 van heren 6. terwijl het'jongens A-team Juliana met 30 kïopte. Bij het Bureau .Huisvesting" van bovengenoemde Gemeente kan een ambtenaar worden geplaatst in de rang van De bezoldiging bedraagt: a. voor Schrijver A minimaal 407,en maximaal 542,— per maand; - b. voor Hoofdschrijver minimaal 500,en-maximaal 626,—; per maand. Verhoging van deze cijfers met ten minste.4,2 per januari 1965 moet'niet" uitgesloten worden geacht. Voor 23-jarigen en oudéren een huurcompensatie van 35,90 per maand. Vakantietoeslag 4 per jaar. Kinderbijslag volgens rijksregeling. Deelname aan gepremieerde spaarregeiing ismogelijlc. Eigenhandig geschreven sollicitaties, gericht aan het College van Burgemeester eh Wethouders, dienen bi'n- nnen 10 dagen na verschijning dezer advertentie te worden ingezonden aan dë Afdeling „Personeelszaken" der Gemeente-Secretarié, Nieuwstraat 26 te Schiedam, éveni (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Er stónden zaterdag nacht op de Koemarkt drie auto's ge parkeerd: twee personenauto's, resp. van G B. utt Vlaardiiiïgen en van C. van E, uit Schiedam en een vrachtauto van M. C. R., eveneens uit Schiedam. Toen kwam de vierde personenauto, bestuurd door H. B. uit Schiedam, aan rijden, die tegen d'e auto van C. van E. aanreed. Vervolgens botste deze auto tegen de vrachtauto, waarna de laatste de Vlaardingse wagen ramde. De auto's van H. B. en van C, van E. werden ernstig beschadigd terwijl die van G. B. en M. C. R. slechts lichte schade opliepen. Persoonlijke ongeluk ken kwamen bü deze kettingbotsing ruet i voor. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Sint Nicolaas arri veerde met zijn gevolg zaterdagmid dag om twee uur aan het hoofd. Van het schepen wapperden fier de vlag gen. Ook hét opleidingsschip Jan van Gelder bleef niet achter met het be tonen van belangstelling voor de jaar lijkse grote gebeurtenis. Voor de ontvangst van de hoge gast uit Spanje was de voorzitter van de Schie damse Gemeenschap, de heer- E. A. Leenderts, aanwezig. Een groot aantal kinderen, vergezeld van hun ouders juichten de Sint hartelijk toe. Het was een kleurige stoet, die door de stad ttoK: De leden van het Tamboers- en Pij perskorps Harmonie" zagen er in hun rode uniformen martiaal uit De muziek gezelschappen Gusto en Harpe Davids gaven hun muzikale medewerking. Sint Nicolaas zelf was omringd door niet min der dan vijftien Zwarte Pieten. Een tien tal zwierige Spaanse edelen te paard begeleidden de stoet op stijlvolle wijze. Bovendien zaten nog acht Pieten op de scooters van de leden van de yespaclub Schiedam. Een wagen van gemeentewerken met glimmende vuil- nisblikken en een gouden staf reed achteraan, om de Schiedammers te her inneren aan het grote nut van deze huishoudelijke requisieten. Langs de weg trok de stoet grote belangstelling. De. regen was nu eens geen spelbreker. l In, -het stadhuis sprak burgemeester, mr. J'.'VL Peek Sint Nicolaas toe. Hij zet dat"hij hem twee jaar geleden voor het laatste had toegesproken. Verleden jaar was de ontvangst van Sint Nicolaas In het stadhuis wegens het overlijden van pre sident Kennedy niet doorgegaan. Het zou deze keer voor het laatste zijn, dat burgemeester Peek de Goedheiligman toesprak, want aan het einde van het jaar légt hij immers wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn ambt"*rteer. Het volgend jaar hoopte de burgémcester de Sint in Spanje te zien. Namens de Schiedamse Gemeenschap bood Sint Nicolaas vervolgens de burge meester een boterletter aan. Het paard van Sint Nicolaas was van wege de drukte en de muziek zo schich tig geworden, dat zijn berijder het dier niet meer kon bestijgen ert er dus maar naast ging lopen. De prachtige nieuwe uniformen van „Harmonie" blijken een dermate grote aantrekkingskracht op het publiek uit te oefenen, dat men dit korps steeds meer vraagt zijn muzikale medewer king te verlenen bij openbare manifes- taties. Dit zal bijv. het geval zijn op 28 november en. 5 december bij de collec te van de winkeliers in de Mgr. No- lenslnan. B (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 10-jarige William Oullaard slipte zaterdag in de Westfran- kelandsestraat met zijn fiets en viel daarbij. Hij liep een hersenschudding op. De GGD vervoerde hem naar het Ge meenteziekenhuis, waar hij werd opge nomen. SCHIEDAM Geboren: Jozeph W. P. z.v, w' stoffer en B. P- Groenewoid; An- MV-d vv c, Venturlni en J. J. Bakker; Maria C. J d.v. L. H. van Vliet en A. M. J. /an Paassen: Monique d.v. M. W van Steenoven en H. Klos; David E tv' «Jiik'i van Tricht en C. H. van Slobbe; Wilhelmus M z.v. D. Heinebal en J. E. M. Rijnhout: Destrée A. W. M. d.v. G. M. H. Bueters en G. M. Gerrits; Overleden: J. van Mevr», 88 jr. wed. v. d Vlies; A Nijs, 60 Jr; E. Stolk, 79 jr. RU'lö jr' Vtrhagen; S' Tot>- 40-jr.; W. jf.

Trouw / De Rotterdammer | 1964 | | pagina 1