Loods voor brand gespaard VmADS Jan Noordegraaf: begaafd dichter PASFOTO'S ,13oet Museum kreeg meer bezoek AGENDA Wat is, hoe is en hoe werkt Schiedams hrandiveerkorps? Honderd man voor strijd tegen vuur mmSmmm, Jaarverslag: budget moet meegroeien SeMedammer begon op zee met verzen Auto drukte vrouw tegen brug D\ uitgestrekte BEDRUK VRIJWILLIG bedreiging mmm WÊÊÊm®m VIER GROEPEN ADVIEZEN tK VLAARDINGEN RICHT ADRES TOT KAMERS KANTOORARTIKELEN Nieuwe medewerkers Voor sporthal Garage Van Dalen N.V, 0E ROTTERDAMMER MAART 1965 Pagina VRIJDAG (Van een onzer verslaggevers) cCHIEDAM - BRAND!!! HET IS DE OUDE KREET, DIE NOG ALTIJD IETS IN DE MENSEN WAKKER MAAKT, BRAND! IN VLIEGENDE VAART BEGEVEN DE "RODt BRAND WEERAUTO'S ZICH NAAR DE „PLAATS DES ONHEUS", ZOALS DE CLICHÉ TERM LUIDT. BRAND! WAAR ZAL DE RODE HAAN WEER KRAAIEN? ONWILLEKEURIG KIJKEN DE MENSEN OP STRAAT, WAAR DE RODE WA GENS HEENRIJDEN. A. DEN DRAAK VLIEGEN KUNST ORIGINEEL Deed Churchill dat? Helemaal niet! Hij haalde zijn schouders op. Het zei hem helemaal niets. Breng me maar gauw beneden, ik heb genoeg aan de dingen op aarde, zei hij en hij stak een van zijn zware christen ts. KILSPINDIE TWIN SOCKS iMiSag (Van een onzer verslaggevers) f|P SCHIEDAM Deze stad is nooit rijk aan dichters geweest, Des- temeer trof het ons, dat we thans een stadgenoot hebben, die de ga ve bezit zijn gedachten en gevoe lens in zuivere poëzie'uit te druk ken. Zijn naam is Jan Noordegraaf (37). Er is een gedichtenbundel van hem uitgekomen, dat „Zeeman met verlof" heet. Radio-telegrafist Avonturen Straf Vandaas en morsen dagfHjks Van de oogarts ,^'r - PARAAT APPARAAT IS Alïïj 10 Brand is door de eeuwen heen een gesel voor de mensheid geweest. Vroe ger werden zelfs hele steden in de as gelegd, dikwijls door een heel kleine «orrask, want de huizen waren van hout en de brandweer was nog in zjjn primi tief stadium. Brand heeft altijd veel men sen gedood en daarbij grote kapitalen verslonden. Zelfs in de hedendaagse maatschappij met haar stenen gebouwen en staalcon structies sluimert in het onderbewuste van elk mens nog de angst voor brand en een typisch, verschijnsel mogen we het gerust noemen, dat elke brand nog steeds veel publiek trekt. Is het wonder, dat het begrip brandweer m het gedachten- leven. van de moderne mens nog steeds een belangrijke plaats inneemt? (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAMDrie jongens uit de omgeving van de Julianalaan hadden op de Vlaardingerdijk donderdag vlak bij de werf van Wilton-Fijenoord een brandje gesticht. Op een gegeven moment sloegen de vlammen over de omrastering van de werf en bereikte een houten loods, die reeds vlam begon te vatten. De brandweer van Wilton-Fijenoord was er spoedig bij en wist erger te voorkomen. U15 FRANSENSTRAAT 23 VL AARDINGEN Tel. 6436 IjfiET is verwonderlijk hoe veel dingen de wandelaar meer kan zien dan de fietser, de bromfietser of de automobilist.Hoe'harder men gaai, des fe blinder men' ziet.- Vliegen is natuurlijk erg interessant, maar zie je nu zo veelWelnee. Dat denk je maar. We staan met deze bewering met alleen. Niemand minder dan iemand, die vroeger in Schiedam gewoond heeft en naderhand beroemd ■werd vanwege zijn vermetele ontdek kingsreizen in de Kaukasus en de Hymalaya, de heer Philip Visser vertelt tri een van zijn boeken het volgende: We willen het met onze eigen woorden vertellen. De bekende bergbeklimmer is ander andere ook nog H.M.'s gezant in Zuid-Afrika geweest. Op een on verwacht ogenblik benoemde de rege ring hem tot ambassadeur in Moskou. Hij moest zo gauw mogelijk zijn ■nieuwe standplaats betrekken en nam derhalve het vliegtuig naar Schiphol. Nu komt het. Meen nu niet een geestdriftige reisbeschrijving te lezen over dezetocht door hef luchtruim dwars door fiet Zwarte Werelddeel. Integendeel. Onze wereldreiziger vond er nietsmaar dan ook helemaal niets aan. Wat de gemiddelde burger van brandweer ziet, het schouwspel mag dan bij een brand bijzonder spectacu lair zijn, is slechts de buitenzijde van dit gemeentelijke apparaat, dat dag en nacht gereed staat om mensenlevens en „have en goed", weer zo'n geijkte term, zo perfect mogelijk te beschermen. T^EN summier overzicht van dit over- 1 - heidsbedrijf mag niet achterwege blij ven. Een bedrijf, ja zo kón men. deze gemeentelijke tak van dienst vanwege zijn efficiency, zijn zakelijke doelmatig heid, gerust noemen. We beschouwen derhalve in het licht van de historisch-maatschappelijke ont wikkeling de brandweer Inderdaad als een bedrfjf, zij het dan met een over heidstaak, dat onvoorwaardelijk noodza kelijk is voor de beveiliging van mensen levens, particuliere- en bedrRfsbezlttin- gen, en eveneens van de gemeente-eigen dommen zeif, binnen de topografische grenzen van haar arbeidsterrein. Wat voor materiaal heeft de Schiedam- se brandweer tot haar beschikking? -i Twee ladderwagens, een met een lad der van 24 meter en een met een 32 meter lange ladder, voorzien van een centrifugale pomp, 'die voorop gebouwd en 1800 liter water per minuut kan spuiten; twee autospuiten/die elk 2000 liter per minuut kurfnen spuiten met een opvoe ring tot 80 meter, dus hoger dan me. nige kerktoren; O een nevelautospuit onder 50 atmosfe ren druk, die zuivere nevel kan spui ten; een grote tankwagen, die 1600 liter water kan meevoeren; een gereedschapswagen, stampvol ge reedschappen; een manschappenwagen met een ak- kommodatie voor 8 brandweermannen, die de mensen in de kortst mogelijke tijd kan af- en aanvoeren; O twee motorspuiten met elk een capaci teit van 2000 en 1800 liter water. drie kleine motorspuiten, een die 800 liter per minuut en twee die 400 liter per minuut spuiten; een moderne steamcleaner om in de winter de brandkranen te ontdooien; deze kan onmiddellijk de gloeiendhete stoom ontwikkelen, wat van groot be lang is, want het gaat bij een brand dikwijls om minuten, ja zelfs om se conden; een poederwagen met 200 kilo poeder, grotendeels bestaande uit natrium bi- carbonaat, krijt en borax; deze wagen gebruikt men bij olie- en benzinebran- dx en het voertuig is voorzien van twee pistolenblussers; 13 persluchtmaskers, te gebruiken in ruimten waar geen zuurstof aanwezig is. twee snijbranders; twee elektriciteitsmachines om de ge wenste elektriciteit op te wekken. DE Schiedamse Brandweer telt 96 man schappen. De struktuur van de per soneelsbezetting is geheel op vrijwillige basis, er is derhalve geen beroepsbrand weer, zoals in grote steden. Alleen de commandant, de heer D. de Jager is be roeps Het korps telt 12 officieren. In Kethel heeft de brandweer zowel in oerwouden van onmetelijke Kongo leken vanuit het vliegtuigraam wel groene-kool struiken, zoals onze ambassadeur het noemde en tussen de regels door kan men de gedachten raden van deze veelbereisde mens, die het dan ook wel weten kon: Hoe interessant zou het voor me geweest zijn als ik langs onbegaande bospaden ditzelfde gebied doorkruist had. Wat 'n avontuur zou ik dan beleefd hebben. Philip Visser toonde zich inderdaad diep teleurge steld. Zijn mening is voor ons meer waard dan die van haastige zakenlie den, diplomaten en modetoeristen. In hun genre mogen het allemaal beste mensen zijn, maar van de kunst van het reizen weten ze nu eenmaal niet veel af. Bij de eerste categorie gaat het om centjes verdienen, hoe meer hoe beter natuurlijk,.de tweede gaat zwaar politiek plegen, de derde gaat iets zoeken, wat ze thuis niet denkt te vinden. Deze laatste luchtpassagiers zitten achter de Blauwe Vogel van het Ongrijpbare Geluk aan, volgens het recept van onze nostalgieke oos terburen: Waar je niet bent, daar is het geluk. Tt/'E weten het natuurlijk wel. Mil joenen mensen scheren tegen woordig dagelijks als „de vogelen des hemels" door de lucht. Maar dat zegt nog niets. En al zeggen nu al die miljoenen: Die Visser van jou wist er niets van, dan antwoorden wij daar op: Persoonlijkheden als Philip Visser en bijv. als wijlen Winston Churchill huilden nooit mee met de meute. 'Het waren geen ja-knikkers, daarvoor Waren ze te non-conformistisch en daarom bleven ze ook altijd origineel. Ze brachten Churchill eens boven op een sterrewacht. In deze tijd van ruimtevaart en onderzoekingen van het heelal past het eigenlijk niet je schouders op te halen, over wat je daarboven op een sterrewacht aan schouwt Volgens de code van_ het meedoen met de tijdgeest moet je je dan diep onder de indruk tonen. •:w:« Van binnen wol van buiten nylon f 5.90 modehuis .schiedamsewag ei vlaardingert iel. 3SOS De kokkm van keizerin Eugenie de Montijo, echtgenote van Napoleon de Derde, is'in de ouderdom van 100 jaar in CAPACOLA (Italië) overleden. Zij heet Angela Bianchi en werd op 25 no vember geboren. het oude dorp als in de polder 'enkele manschappen en enig materiaal. Hoe functioneert nu eigenlijk de brand weer, als er ergens in onze stad brand nitbreekt. De eerste melding komt direct al terrecht In de telefooncentrale, het hart van de brandweerkazerne, waar dag en nacht personeel aanwezig is. De telefonisten-ploeg bestaat uit vijf mannen. Zij dienen niet slechts tech nisch met het gehele raderwerk van de brandweer en van de telefooncen trale in het bijzonder tot in de finesse op de hoogte te zijn, ze moeten als het ware ook de juiste psychologische instelling voor hun verantwoordelijke taak hebben. Nerveuze lieden zijn voor dit werk ongeschikt, evenals mensen met een te zwak verantwoordelijkheids gevoel. Men onderscheidt drie soorten alarm; het eerste alarm A, waarbij acht man onmiddellijk uitrukken, het tweede B met vijftien man en het volledige alarm C, waarbij het gehele korps van 96 man wordt ingezet. TYEZE altijd parate brandweerlieden AJ zijn in vier groepen verdeeld. Elke groep bestaat uit 2 bevelvoerders, twee chauffeurs en vier manschappen. Ze be- TDRANDU!en hier komt dan de melding binnen, bij de telefonist die kalm de tijding opvangt en zijn maatregelen neemt met behulp van veel ap paratuur in zijn „cel". staan), benzine-installaties en onder grondse benzinetanks, centrale verwar ming, adviezen over vloeren, wanden, trappen en wat dies meer zij. Dit alles vereist niet alleen kennis van zaken; het is daarnaast een ingewikkelde materie, waar men slechts door vele ja ren van ervaring kan Ingroeien. Dit werk verricht slechts één enkele man, die daarnaast ook als de eigenlijke directeur van dit dynamische bedrijf nog velerlei andere taken moet verrichten. De brandweer heeft ook haar eigen smederij. Een merkwaardig en uitzon derlijk verschijnsel is dat vrijwillige brandweerlieden er bijna nooit aan denken het korps, waarin een. vrij zeldzaam saamhorigheidsgevoel leeft, te verlaten. Men kent er in feite niet het ontmoedigende verloop, als in het hedendaagse partikuliere bedrijfsleven, met name bij de grote industrieën. A horen binnen radius van 500 meter van de brandweerkazerne te wonen, met ver der Thuis hebben ze natuurlijk een tele foon. De andere brandweerlieden, die niet tot deze vier groepen behoren, heb ben thuis een alannschel. De wachtdienst van deze brandweer lieden loopt van vrijdagavond 11 uur tot de volgende week vrijdagavond 11 uur; 's zaterdags en zondags behoeven ze niet allemaal op te komen, maar wel blijven ze thuis paraat. Ze hebben dus een week dienst en daarna zijn ze drie weken vrij, een gedeelte van deze drie vrije weken mogen ze wel en een gedeelte mogen ze niet de stad uit. "We mogen niet vergeten te vermel den, dat bij het uitrukken men even tueel nog over drie mobilofoonwagens kan beschikken. Iedere brandweerman moet minstens eenmaal per week oefe nen onder leiding van de heer J. Keu zenkamp, waarnemend commandant en de man die over de administratie gaat. Hij is er geknipt voor om bij dit we kelijks oefenen leiding te geven. WAT de meeste Schiedammers wellicht niet weten, is dat de brandweer m de persoon van de commandant, de heer D, de Jager adviezen aan de gemeente ver- strekt ten 'aanzien van verbouwing en nieuwbouw, in het bijzonder aan B. en W. Eveneens geeft de brandweer advie zen op het moeilijke terrein van de Hin derwet, over ohepompen (ook die buiten .VAAR de brand!!! In de ka- zerne schieten de voor uit rukken bestemde brandwachts hun kleding aan om op of in de wagen(s) te springen en met een vaart naar de „plaats des onheils" te rijden. Be Schiedamse dichter is protestant. In dit geestelijk klimaat worden zijn gedich ten dan ook geboren. Zijn poëtisch oeuvre kan men in zekere zin realistisch noemen, maar dan van toet goede soort, zoals onze oud-Hollandse schilders realis ten waren, want ia feite behoort realis me bij de Nederlandse volksaard. Zo zijn gedicht, dat hij „De Brief' noemde: Een lichtmatroos gaf aan de loods een brief, die hij vergeten was op tfjd te schrijven. HIJ had zijn meisje in Cuxhaven lief, maar Rotterdam kent zoveel tUSverdrijven. Dit is Elsschot- tiaans realisme, dat meermalen In zijn verzen voorkomt. Deze dichter bezit ook het vermogen voor een naturalistische uitbeelding, die enigszins herinnert aan het werk van de schilder-schrij ver Van Looy. Zijn gedicht „Herfst aan het Haringvliet" bijv. toont dit duidelijk aan: „De dijk ligt, massief de mist ln, onwezenlijk staan schapen, versteend in blanke stilte, er is maar één oever, de zon drijft laag gesluierd boven fluisterend water, het riet schuurt krakend tegen elkaar, een troep ganzen «akkert met uitgestrekte halzen in V- vorm over deze beslotenheid naar het zuiden, wij blijven hulpeloos achter, twee jaargetijden lang." Toen we eenmaal zijn gedichtenbun del hadden gelezen, wilden wc- meer van hem weten en zochten hem op m zijn woning aan de Singel 168. edr- - openbaring ide wereld Bene en woont zijn vader, die vroeger aan dezelfde straat een bekende slagerij had; thans zit zijn broer Frans erin. "17AN HUIS uit is Jan Noordeigraaf hervormd. Hij woont er gezellig met zijn echtgenote en twee zoontjes van zeven en twee jaar. Hij is van beroep radio-telegrafist en verbonden aan Radio- Holland. Hij heeft thans een betrekking aan de wal, maar vroeger heeft hij de zeeën bevaren. Hij heeft veel gezien en veel avonturen beleefd. Op zee Is hij eigenlijk gaan dichten. De weemoedige droom van het zeeman schap beschreef hij op treffende wijze in een gedicht van deze naam: „Wij hebben geen vriend en geen vijand; de zee is te leeg en te groot". Nadat Jan Noordegraaf,, na vijf moei lijke jaren als opgroeiende jongen tussen WU Vinden dat elke pasfoto een klein portret moet zt!n. (Daarom laten veel Manten ze ook vergroten) •rifiv: 5. ■A T)1J de brand!!! Ladder tegen de gevel en van boven af de vuurhaard benaderen. In dit geval loopt het niet zo'n vaart, maar dit tafereel is ook louter illustratief bedoeld havanna's op. Ga eens rustig wande len. Sta eens stil. Probeer eens te leren zien, niet alleen met je ogen, maar ook van binnen uit. Gemet eens van het kleine, het alledaagse. Pro- beer eens een beetje te filosoferen over het grote wonder, dat leven heet. Dan ontdek je meer dan met een reis om de wereld en het kan de eerste stap betekenen op de weg naar het eenvoudige christelijke leven, waarvan de Deense denkerSoren Kierkegaard zei, dat het eigenlijk moest bestaan uit eens gezellig met je vrouw en kinderen naar de diergaar de te gaan of een wandeling door het Hollandse polderlandschap te maken. Het zwaar overtrokken en geladen leven van de moderne mens vormt, volgens ons, een gestadige bedreiging voor de geestelijke mens, wiens naam CCHIEDAM het Stedelijk museum O had in 1954 17.186 bezoekers te gen 16.275 in 1963. Dit blijkt uit het jaarverslag. Dit ondanks het feit dat de restauratie van de linkervleugel de activiteiten enigszins remde. De restauratie maakt het echter mogelijk in de toekomst aan de eigen collectie een goede plaats te b'"eden en belang rijke activiteiten op tenioonstcllingsge- bied te ondernemen, zo wordt in het verslag voorspeld, echter met de res trictie dat dan ook het budget mee groeit. Het beleid van commissie en van direc- tuer J. Poelman was er op gericht om in dit verslagjaar naast de conserveren de taak van het museum het dynami sche tentoonstellingsbeleid te blijven voortzetten, fti dit verslagjaar werden tentoonstellingen gehouden, die door hun variatie vele bezoekers konden boeien. Allerlei Initiatieven werden genomen, waarvan de belangrijkste wel was de organisatie van de moderne kunstbeurs 1964 „balans", een manifestatie van nationale en internationale kunsthan del, die zeer zeker om een herhaling vraagt, zegt het verslag. Met spijt getuigt het verslag van het (te geringe) aankoopbudget, dat evenals het tentoonstcllingsbudget sinds 1954 niet is gewijzigd. Aan leerlingen van scholen werden in 1964 43 museumlessen gegeven die door 3594 leerlingen werden bezocht veertig en vijfenveertig, de marconisten- school in de Graaf Florisstraat te Rotter dam had doorlopen, was zijn eerste schip de Zuiderkruis, dat in 1447 troepen naar het .toenmalige Indië vervoerde. Drie maanden was hij marconist op dit schip. „Je wilde maar weg, na die benauwde jaren", zei hij. Op een oude vrachtboot, gebouwd in 1911, van Van Ommeren voer hij vervolgens naar de westkust van Afrika. Deze bootreis was een ol van een tot dusver ongekende voor de jongeman. Hij bezichtigde er de oudé slavenforten, de voormalige depots voor de zwarte koopwaar, die vandaar naar de beide Amerika's werd verscheept Hij hoorde de negerroeiers zingen in hun vaartuigjes, waarmee ze dwars door de zware branding passa giers en goederen van en naar de zeeschepen brachten, want er zijn hier geen natuurlijke havens. De schepen moeten dus in volle zee op de rede blijven liggen. Een bonte, schilderachtige negerwe reld, deze westkust, met mooie steden als het Franse Dakar of het Engelse Bathurst of Georgetown. Hij was in het broeierige Viëtnam even voor de militai re catastrophe van Dien Bïen-Phoe waar de bloem van Frankrijks iongelingsschap doodbloedde voor een verloren zaak. De Fransen moesten deze kolonie dan ook opgeven en het ongelukkige land werd in tweeën verdeeld; daarna kwamen de Amerikanen. Jan Noordegraaf was er met een tanker van de Shell; ze moesten gauw het anker lichten. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Met algemene stemmen heeft de gemeenteraad donder dagavond een adres aan de beide Kamers der Staten-Generaal vastegesteld waarin hij zijn verontrusting over de ontwikke ling van de financiële positie der ge meente uiteenzet. In het uitvoerige adres heeft de raad de Staten-Generaal zijn bezwaren ken baar gemaakt tegen: A) de lage uitkerin gen uit het gemeentefonds en b) de desastreuze gevolgen van het huidige leningplafond, In dezelfde vergadering stemde de raad in met een temporiseringsnota van B. en "W. Hierbij worden investeringen tot een bedrag van 21,5 miljoen gulden tot volgende jaren uitgesteld, Vlaardingen heeft dit jaar een bedrag aan 27,6 min. beschikbaar, terwijl de behoefte aan financieringsmiddelen op 46,5 min. is bepaald. Als gevolg van het niet tijdig gereed zijn van bouwrijpe grond zal de woning bouw in de nieuwe wijk Holy aan het eind van dit jaar in ernstige mate stagneren. In verband met het niet beschikbaar zijn van de zogenaamde jaarkredieten zullen ongeveer 300 ln de loop van dit jaar gereedkomende wonin gen in plaats van aan straten aan zandbanen komen te staan en geen aansluiting op de elektriciteits-, gas- en waterleidingnetten kunnen krijgen. UUl. (01890)-3697 HU HEEFT ook nog dertienhonderd Mohammedaanse hadji's van Djakar ta naar Mekka vervoerd, een wonderlijk avontuur. Op een van zijn reizen naar de Perzische Golf bezocht hij de plek, waar de Hof van Eden gestaan moet hebben. Komend vanuit de onmetelijke „zand bak", die Arabië heet, betreedt de vermoeide reiziger een paradijsachtige streek, een grote tuin vol weelderige gewassen. Hier komen Euphraat en Tigris samen. Een oude Arabier wees hem de Pa radijsboom uit Genesis aan, een oude boomstronk, maar een landsman zei: Geloof hem niet, hij is een leugenaar. Hier staat de boom en bij wees een andere aan. In Koeweit en andere vorstendommen zag hij de sheiks zich baden in weelde vanwege de royalties der grote oliemaat schappijen en mensen met afgehakte handen, dieven, want de rechtspraak is er nog middeleeuws en in het achterland bloeit op de openbare markten nog volop de slavenhandel, waar het zwarte ebben hout wordt aangevoerd uit het verre, donkere Afrika, na eerst als vee gekne veld in ranke vaartuigen over de Rode Zee vervoerd te zijn. In Zuid-Amerika vond Jan Noorde graaf de engste armoede die men zich denken kar.. In de mooiste stad van de gehele wereld Rio de Janeiro met zijn luxe badplaats Copacabana staan ach ter een facade van klatergoud ellendi ge krotten. Bahia, een zuivere neger- stad in het noorden van Brazilië, telt evenveel kerken als het jaar dagen heeft, nl. 365, maar de prostitutie-uit- ermoede is er onvoorstelbaar groot, nog erger dan in Afrika en Azié. Zo kan men het Castrisme op Cuba als een onbetaalde rekening van het Latijns- Amerikaans feodalikne zien. Gunstig steekt daarbij af het democratische Uruguay met de schone hoofdstad Montevideo. CVan een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een tot nog toe onbe kend gebleven bestuurder van een perso nenauto reed donderdagmorgen op de Appelmarkt de 43-jarige mevrouw C.- S. aan, die daar op een fiets passeerde, De auto drukte de wielrijdster tegen de leuning van de burg, waardoor ze een bloedende wond aan haar rechterhand opliep. De G.G.D. bracht haar naar de Dr. Noletstichting om de wond te laten hechten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het bedrijfsleven blijkt steeds meer belangstelling te krijgen voor de Schiedamse Sporthal. Opnieuw ver leenden o.a. de volgende bedrijven; -hun medewerking aan de bouw; Gebr Beerman Schildersbedrijf, R. Smits Schildersbedrijf, Firma A. W. G. de Leede, Kantoorboekhandel Mexcurius, J. W. Cleypool Terrazobedrijf, Firma Brouwer Betimmeringen, Glas Industrie Pieterman en Garage Waldo. Met diver se bedrijven zijn nog besprekingen gaan de over mogelijke samenwerking. Ir. Buenos Aires heeft hij met een paar kameraden de straat moeten vegen als straf, omdat ze als recht-geaarde Neder landers demonstratief hun hoofden had den omgedraaid, toen er in dichte gele deren en in ganzepas met hatelijke Duitse helmen op een stel fascistische Peronisten voorbijmarcheerden. Er wo nen trouwens veel Duitsers in deze stad, die Jan Noordegraaf kil en akelig-mate- rialistisch vond. Zo heeft hij voor heel zijn verdere leven stof genoeg om te dichten en te schrijven. Nog onlangs schreef hij een boeiend verbaal in het blad van de Schiedamse Gemeenschap: „Op de bodem van de oceaan rust de Stad Schiedam" geheten. Hij is bovendien mederedakteur van Quo Vadis, een maandblad voor zeevarenden en van De Blauwe Wimpel, een maandblad voor scheepvaart en scheepsbouw. Bel ons voor een demonstratlerH BUYS BALLOTLAAN 4 VLAARDINGEN Telefoon 8760 Hervormde Jeugdraad, lezing, De Bron: VWSchiedam, verg., 20. Galerie Punt Vier: Opening tentoon stelling, 20.30. Wijkcentrum: Buurtver. De Kinder vrienden. feestavond, 20. Arcade: Cefa, filmavond, 20. L-J.V.-gebouw: Soc. Passe-partout, soosavond, 19.30. 'iivoll: S.J.S. „Guillaume", contakt- avoud, 2020. Dagblad „DE ROTTERDAMMER", Schiedamse redactie Lange Kerkstraat 82, tel. 263954 (b.g.g. 115538, toestel 52, b.g.g, na 18 uur alleen voor redactionele aangelegenheden 195885 of 280037). Agentschap: J. v. Gogb, Dr. Zamenhof- straat 139a, tei. 152400. Klachten bezorging: Agentschap (adr. zie boven) dag, van 18.30—1930 uur. Belangrijke telefoonnummers; Alarm politie 264666, alarm brandweer 269123, alarm G.G. en G.D. 269280. Woord voor de dag: Bijbellezing en overdenking, tel. 141000.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 1