erenvoor |ema bouwde drukke zaak op lil SBLO-jaarvergadering in teken van sporthal Aktie Steunt Samen gaat starten Sporthal9 wacht LUXUEUZE NACHT HEMDEN technicus DE VAL VAN ROME Gift van 5000 van Coca Cola Van 25 april tot 1 mei VNFG omgezet in stichting HOLY-ZIEKENHUIS Echtpaar snoof ammoniak op Gouden ring uit winkel gestolen SCBOOEPAMSE BEDRIJVEN ONDER DE LOEP (11 Pistolen Hl Automaat Brandje in auto Schiedamse Filmkring vertoonde vijf films VLAARDINGEN Pro Juventute houdt loterij-aktie de rotterdammer Pagina 3 WOENSDAG 14 APRIL. 1965 (Van een onzer redacteuren) JCHIEDAM „Samenvattend kan men zeggen dat wij de metalen duurzaam veredelen", zegt de heer J. H. B. Kraijema (40), directeur van het Zandstraal- en Schopeerbedrijf Kraijema N.V,, Stricklede- vveg 33. Deze thans 15-jarige onderneming doet werk, dat niet zo algemeen bekend is en daarom ook in deze serie thuis hoort. Zandstralenschoonmaken van het metaal voordat het verder wordt bewerkt. Schoperen: een laag zink spuiten op het (gezandstraalde) metaal alvorens het wordt geverfd. Dat is in grote trekken het werk van dit bedrijf, waar 40 man werken. Gauw gezegd, maar er zit vee! meer aan vast SSS GEEN COIXEKTE VREEMD... OOK ANIMO TpRQNT aan de Stricklédeweg f (voor de aanvoer ter land: merendeels), achterzijde.aan.de Schie (daaruit kunnenboten -wor den opgetakeld), zo ligt Kraijema NV, precies aan de grens met het Roitterdamse deel van de Spaarise- polderbedrijvigheid.' Centrum der onderneming: een hal van onge veer .60 x 30-meter, met een hoogte van zes meter. Daarin zijn de straal- en metalliseercabines. Aan het enorme lawaai (gewoon praten is onmogelijk) valt al te merken dat hier een speciaal soort werk wordt gedaan. Vergelijking met een raketbasis dringt zich op. Domi neren dis een gierend gelald als'van een draaiende motor. Hoofdrolspelers zijn mannen in overal met ruimte- vaartachtige helmen op. Zij hanteren spuiten (soms ook pistolen genaamd) en doen het eigenlijke werk. mannen eigen stijl: KLEDING VAN 55 pre morgen ere dagelijks Speldjesahtie Rondvraag Stadsgehoorzaal Vlaardingen 10.50 in alle filialen van 7~lEZE letters zijn bij prot. Christ, Nederland gedurende het laatste jaar een begrip geworden: „Steunt Samen Sport". De prot. christ. vereni gingen voeren deze aktie in opdracht van het Chr. Nat. Sportfonds en de sportverenigingen zijn met de gelden bijzonder gebaat. Ook in Schiedam zal deze aktie dit jaar gehouden worden en wel in - de week van25 april tot l mei. Ijverige leden van de bij de CSFS aangesloten verenigingen hebben zich bij hun resp. besturen opgegeven en nu hopen zij'maar, dat de Schiedamse ingezetenen hen niet teleur zullen stellen wanneer men aan de deur klopt om geld. TpVENALS vorig jaar zullen de plaatselijke kerken geen callekte voor dezea ktie toegestaan. Dit zeer ten spijt van het CSFS-bestuur, dat vorig jaar de toezegging kreeg het dit jaar maar eens te proberenwant in 1964 was het collekterooster reeds vol. Reeds maanden geleden werd de col- lekte voor dit jaar aangevraagd, evenwel met hetzelfde negatieve ant woord als vorig jaar! Daarom doet Schiedam het dit jaar weer af met een lijstcollekte. Toch sneu voor de CSFS en de bij haar aangesloten verenigingen, want vorig jaar hebben in ons land toch 167 kerken eenj collekte gehouden, terwijl ongeveer 200 kerken een gift zonden. Voor de aktie van dit jaar hebben reeds 2181 kerken een collekte toegezegd, tnelfej aantal nog wel groter zal worden. JpNIGSZINS vreemd doet het aan, I j||;l||l dat-de deelnemende verenigingeni dit jaar geen enkel bezwaar maakten tegen fiet aantal adressen dat men moest „bewerken". Vorig jaar waren j - er verenigingendie van mening toet- (V 1 ren, dat men teveel adressen had gekregen van het secretariaat van de fez- CFSF. Natuurlijk heeft men de adres- p|f§*|! sen toch behandeld en niet zonder -|||J resultaat. Ook -dit jaar votgde weer een verdeling van de in tótaal 2699 adressen, waarvan bijv. HBSS er 946 kreeg. Toen bleek, dat er voor „De Golfbrekers" geen adressen meer over waren, trachtte de tijdelijk secretaris van de CSFS, de heer E. Mast, om van HBSS een aantal adressen terug te krijgen, want de dames Lien Hoog land en Öenny Schouten wildendol graag voor hun vereniging „De Golf brekers" ook geld ophalen en dus iets verdienen. „Neen" zei HBSS-secreta- ris G.K.A. de Geus, „we hebben besloten alle adressen zelf te doen. 1TENZELFDE antwoord kreeg de CSFS van, mevrouw J.Verkade- Meyer van het' Kethelse Animo. „Wij nemen zowel 'de wijk Groenoord, als Bijdorp 'en Kethel 'zelf. .We gaan trachten dit jaar een record te boe ken." Kijkdat is nu net wat de sportverenigingen nodig hebben: een grote aktiviteit en liefde voor het verenigingswerk. En wat „De Golf brekers" betreft: die krijgen t.z.t. hun kans wel. Dat werk speelt zich voor wat het zandstralen betreft af in een gesloten cabine (20 meter lang, een zeer bijzon dere afmeting voor dit werk) en voor het' schoperen in een ten dele afgeslo ten ruimte. Het gierende geluid, dat zo overheerst komt van de afzuiginstalla ties. Want de bijbehorende (veilig heids) voorzieningen in deze arbeid zijn omvangrijk en zeer kostbaar. Bijna onafgebroken verdwijnen (op klei ne lorries over railsvoortgeduwd) staven ijzer en constructiedelen in de cabine voor het zandstralen. Dat ge schiedt door middel van samengeperste lucht en met gebruikmaking van een straalmiddel (in dit geval straalzand). De mannen richten hun spuiten nauw keurig op de te behandelen voorwer pen. Als een partijtje klaar is wordt het door de andere deur afgevoerd. Meestal wordt dan meteen grondverf aangebracht. Het metaal mag niet de kans lopen opnieuw te roesten... NAAST de straalcabine werken de schopeerders met hun pistolen. Ook al in een omgeving, waar het voor (ongehelmde) leken niet lang prettig toeven is.Een turbine brengt het pistool in werking doordat een zinkdraad in beweging wordt gebracht en in een vlam wordt gcoerd. Dan ontstaat dus vloei baar zin' dat op het metaal wordt gespoten. 'ts het ijzer goed schoon is hecht het' „nk direct. Dezemethode wordt met name op stalen ramen toegepast. Voor een derge lijk produkt is het zinkbad namelijk niet geschikt, daar het staal dan krom kan treltken. Afhankelijk van de eisen, die men stelt kan een bepaald prodnkt worden gëschopeerd dan wel in een zinkbad worden behandeld. Kraijema NV doet ook aan elektrolytisch verzinken. Voor kleinere produkten is dit beter geschikt, omdat schoperen te duur uit komt. Het gebouw met de metalliseercabines neemt slechts een klein deel van hetl 14.000 m2 beslaande terrein in. De rest isi vrijwel geheel nodig voor opslag, en aan-1 en afvoerwegen, waarover de gehele dagl het .halen en brengen" zijn gang gaat. Op het terrein staat bijv. ook een boot, een z.g. Maaskruiser. Het ijzeren casco zal worden gezandstraald en vervol- j gens een schopering ondergaan. Grond-1 verf wordt aangebracht, maar het deeli van»,de book .dat - normaal -onder "de waterlinie - zit, wordt meteen .- geheel afgewerkt --(drie maai - geverfd): De- binnenzijde zal geheel worden ge-' -. straald en dan' gemenied. Dan gaat de boot de Schie weer in en de eigenaar hen het geval afwerken. Zandstralen en schoperen is voor vele botenbezitters en voor kleinere werven een uitkomst, omdat het veel werk bespaart. .Maar ik wil er niet meer dan een per week hebben", zegt de heer, Kraijema. „Er zit veel werk aan zo'n bootje en. dat kost veel tijd". Men zal nu speciaal voor de boten een aparte loods gaan maken dat is doelmatiger voor het bedrijf. Kraijema NV vanzelfsprekend een pri ma stroomafnemer. De beide 150 PK compressoren, die de machinehal met hun geluid vullen, en voor de aanvoer van lucht zorgen, hebben per dag veel „elektrisch voedsel" nodig. rtlRECTEUR KRAIJEMA, die vaak zelf D meewerkt, omdat hij het nu eenmaal graag doet, is een man uit de praktijk. Geen enkele theoretische opleiding ging aan de vestiging van zijn'bedrijf in 1950 vooraf. „Ik heb alles gezien en geleerd", zegf hij. Zandstralen bijv. op de kruiser Zeven Provinciën, die geheel op die ma nier is bewerkt. Verder leerde hij elek trisch lassen en gaf hij zijn ogen góed. de kost tijdens zijn werk bij o.a. een wérf. Als een van de eersten vestigde de heer Kraijema zich aan de Thuriedeweg in het Rotterdamse deel van de Spaanse- polder. Hij durfde het aan, maar hij kan nu zeggen „het is gelukt". Nooit had hij verwacht dat men zoals reeds maan denlang met niet minder dan acht man onafgebroken in de werkuren zou zand stralen. Vijf stralers, was zijn hoogste raming, die dus flink werd overtroffen. Het bedrijf eist dan ook alle aan dacht op van zijn directeur. Orders komen meest op zeer korte termijn binnen, regelmatige klanten rijden vaak zonder meer het terrein op met een partij onderdelen of wat dan ook. Soms moet in enkele minuten tijd een prijs worden opgegeven, dan' wel een. beslissing worden genomen of een bepaalde opdracht kan worden veer- werkt. Dat vereist een zeer grote routine en de heer Kraijema doet dit dan ook liever zejf. Overigens is het huidige terrein al het derde. Enkele jaren na het begin verhuisde Kraijema naar de Jan van Riebeeckweg in Schiedam. De geschie denis herhaalde zich: in 1957 bleek ook dit terrein te klein. In april 1962 ging aan de overzijde van de Schie de eerste paal voor de huidige vestiging de grond dn. Anderhalf jaar later kon "zij in gebruik worden genomen. Het Jsïvvjw.' fJET spuiten in de straalcabine: maanmannetjes aan het werk zandstralen en schoperen KORTE HOOGSTRAAT 11a TED. 6151 - VLAARDINGEN „oude terrein" is ook nog in gebruik, speciaal voor o.a. het eiektrolystisch verzinken. piSTOOLSCHUTTERS" bezig met het schoperen SCHIEDAM —Nog enkele dagen en de „Aktie Steu««i Samen Sport 1965", uitgaande yan het Chr. Natio naal Sportfonds zal landelijk van start gaan. Ook in Schiedam zal aan deze aktie gewerkt worden. De bij de Chr. Sportfederatie Schiedam (CSFS) aangesloten sportverenigingen doen het werk. De verenigingen ODO, HBSS, ODI, Juliana, DOK en het Kethelse Animo zullen hieraan medewerken, alsmede De Golfbrekers. De lijsten voor de collecte en de. daarvoor benodigde legitimatie kaartjes zijn over deze verenigingen uitgezet en nadat volgende week een speciale sportkrant over deze aktie zal verschijnen, zal de eigenlijke aktie van Chr. Soc. Belangen: Schiedamse Foto club,' kontaktavoncf, 20, Dagblad „DE ROTTERDAMMER", Schiedamse redactie Lange Kerkstraat 28, tel 263954 (b.g.g. 115588, toestel 5, b.g.g. na 18 uur alleen voor redactionele aangelegenheden 195885 of 280037). Agentschap: J. v. Gogh. Dr. Zamenhof- straat 139a, tel. 152400. Klachten over bezorging: Agentschap (adr. zie boven) dag. van 18.30-19.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 264666, alarm brandweer 269123, alarm G.G. en G.D. 269280. Woord - voor de dag. Bijbellezing en overdenking, tel 141000. Apotheek: Evers, Lange Haven 81, tel. 268242. fchcposities: Sted. Museum, Salon der Maassteden; Galerie Wiegman, Appli caties Cor Snoei; Galerie Punt Vier, Gouaches Frans v, h. Heide. 25 april tot 1 mei worden gehouden. .-Aanvankelijk lag-, het dit jaar in .de bedoeling om ook kerkcQll(;cten te doen houden, temeer omdat sommige kerkera den vorig jaar te .kennen hadden .gegeven dat het rooster van collecten, toen vol was. en dat mén volgend jaar weer .zou kunnen aankloppen. - Die klop van de NCSU is dit jaar' in Schiedam evenwel weer vergeefs ge weest, want om diverse redenen heb ben de plaatselijke, kerkeraden weer afwijzend geantwoord op het verzoek tot het houden van een kerkcollecte voor deze aktie. Vandaar, dat in Schiedam alleen een lijstcollecte zal worden gehouden, waarbij de', geest verwante adressen bezocht zullen wor den. Vorig jaar bracht deaktie voor 'de Schiedamse verenigingen ƒ1113,47. op, waarvan 334,04 ten deel viel aan de deelnemende verenigingen. Het CNS heeft bekendgemaakt, dat dit jaar 70 pet van de opbrengst ten goede zal komen aan de verenigingen, waar door zich het feit voordoet, dat. men geen bezwaar maakte tegen hetgrote aantal adressen, dat iedere vereniging te ver zorgen kreeg. Zo zal HBSS 946 adressen voor haar rekening nemen; DOK 740, Juliana 447, ODr 309, ODO 257, terwijl Animo de Kethelse wijk voor haar rekening neemt. Verwacht wordt, dat het bedrag dit jaar -groter zal zijn dan vorig jaar, maar dan rekent de CSFS op de-voilé medewerking van het Schiedamse en Kethelse publiek, waarop nog -nimmer vergeefs een beroep werd gedaan. SCHIEDAM In de Mgr.'Nolenslaan ontstond een begin van brand in de geparkeerde auto van F. T. H. J. B.. doordat kortsluiting was ontstaan in de bedrading onder het dashboard. De be drading werd geheel vernield. Een funktioharis van het. in.de buurt staande postkantoor voorkwam erger door de motorkap op te lichten en de accu af te sluiten. OP komst is ook een automatische straairnachine. Daarin worden dus metalen delen „vanzelf" met de straal beihandeld. Er ikomt geen zandstraler meer aan te pas, dat spaart -dus vakkennis. Men móet slechts selecte ren- welke orders passend zijn ,voor de machines. Profielijzer en eenvoudige balken kunnen in die machines, inge wikkelde zaken niet. Voor de vele constructies van de vreemdste vor men, die 'bij Kraijema N.V. zijn te zien zal waarschijnlijk nooit een auto maat te maken zijn... Bij het zandstralen gaat uiteraard zeer veel van het straalzand naast het te bewerken onderdeel. Maar dan Is het niet verloren, want het wordt opgevan gen in een kelder en (o.a. door middel van een Jacobsladder) teruggevoerd. Een dure voorziening, die haar geld echter wel weer oplevert. "Minder opleveren doet het bij al dit gespuit vrijkomende afval, dat we nu maar „stof" zullen noemen.- Dat is een gewicht van een ton per week en het moet natuurlijk worden afgevoerd De „schutters" van Kraijema (geen officiële naam), dragen helmen met een groot- raam van 10 mm- dikvensterglas, lat echt weltegen een stootje kan. Daarvoor zit bovendien een ruitje van veeï dunner glas. Dat moet vaak worden vervangen, omdat het snel ..witgespoten" raakt. Kisten vol glazen ruitjes gebruikt het bedrijf op die manier. Erger is als men vergeet het „voorruit je" te vernieuwen en de andere ruit wordt aangetast. Dan moet die worden vernieuwd en dat gaat meer in de papieren lopen. Behalve goed glasverbruiker is SCHIEDAM Met vijf bijzonder interessante films heeft de: Schiedamse Filmkring dinsdagavond een groot aantal bezoekers een interessante avond in gebouw „Irene" bezorgd. De direkteur van de SWF-UNFI te Utrecht, drs. W. de Vogel heeft tussen de films op anekdoti sche wijze de. zaak toegelicht. De film „Matjemosh" vertelde van een Papoea-houtsnijder, die midden in de stroom van hartstochten en ellende in zijn dorp de nodige rust weet te verkrijgen om een zeer fraaie trom te maken voor de blanke tóean-cineast. De film was in kleuren met een Nederlands gesproken woord. Een „stomme" film was „Teil me if it hurts"' van Richard Massingham, welke film vooral bij tandartsen niet altijd in de smaak viel in het verleden. Het verhaal gaat over een. man, die eerst kostelijk in een restaurant zit te smullen maar na een hevige kiespijn laat hij het eten staan en rent naar de tandarts, waar hij geruime tijd moet wachten. Door,de toeliohting begrepen de aan wezigen de inhoud van de film beter, terwijl er passende (Strauss)muziek bij ten gehofe-wérd gebracht. Daarna werden nog drie films ver toond, waarbij er waren die zelden of nooit eerder vertoond werden. De eerste was „Opera Mouffe", de tweede „Lonely Boys" én de derde „A Movie". Er bevonden zich veel jeugdige kijkers onder de aanwezigen. Dinsdag 11 mei zal de volgende film avond in het Monopole Theater worden gehouden, waarvan men het program ma nog niet wilde verklappen. SCHIEDAM Op een. buitengewone ledenvergadering in de grote zaal van chr. soc. belangen is de vereniging nationale feest- en gedenkdagen te Schiedam (v,m. Oranjevereniging) dins dagavond in principe een stichting ge worden. De vergadering werd voorafgegaan door een bijeenkomst van het bestuur en toen de ledenvergadering begon, werd onder voorzitterschap van de heer J. v. d. Griend het concept van de stichtings akte behandeld. De vergadering kon daarmee akkoord gaan en warmeer het voorstel de notaris gepasseerd zal zijn, dan zal de nieuwe naam als volgt komen te luiden: „Stichting tot viering en herdenking nationale feestdagen en ge denkdagen (voormalige Oranjevereniging Schiedam), opgericht 10 dec. 19G6." Het bestuur zal blijven bestaan uit: J. v. d. Griend (voorzitter), C. v. d. Most (secretaris), J. Ooykaas (penningmees ter), G. Rosman (2e voorzitter), P. F. v. d. Ploeg (2e secretaris), M. Staat en Ph. van Oordt (aig. secondant). (Van een medewerker) SCHIEDAM De jaarvergadering, die de Schiedamse Bond voor Lichamelijke Opvoeding (SBLO) dinsdagavond in de kantine van de v.v. „Schiedam" op Harga heeft ge houden, stond door het verloop van de agenda voornamelijk in het teken van de Sporthal-aktiviteiten. De groot ste verrassing was wel de mededeling, dat van de Coca-Cola-fabriekcn een gift van 5000 voor de "bouw van de Sporthal was ontvangen! De grootste tegenslag het feit, dat van de zestig verzonden brieven om medewerkers er slechts zes terugontvangen werden met een totaal opgave van veertig medewerkers, waarbij „Schiedam" de kroon spande met 14 medewerkers. Er zijn zo'n vier- tot vijfhonderd mede werkers nodig voor de bonw, zodat hieraan nog we! iets ontbreekt, aldus de heer C. J. M. Bolmers, de direk teur van de sporthal. In zijn openingswoord kon voorzitter A. de Jong zich verheugen over de geweldig groteopkomst die ook door de heer J. C. Bronneman werd bijgewoond, secretaris van de sportraad. De heer De Jong noemde het aantal sportvelden in Schiedam niet onbevredigend in vergelij king met Rotterdam, maar hoopte 'toch dat de sportnota (waaraan Teeds zes jaar wordt gedokterd) nog dit jaar gereed zou komen. Dit vooral met het oog op die verenigingen, die een eigen terrein in beheer willen hebben. De direkteur van de sporthal, C. J. M. Bolmers. deelde mee'dat:-de- zestig ver zonden-brieven slechts zes antwoorden binnen brachten-met -veertig,, medewer kers. Hij deed een beroep op de be stuursleden om nog meer medewerkers te zoeken. Tijdens de Paasvakantie tracht men met vereende krachten een afraste ring rond het terrein van de sporthal te plaatsen. De 'palen zijn'reeds allemaal geslagen (581). Er zal waarschijnlijk op een vrijdag of zaterdag in mei een spe'.djesaktie worden gehouden, waarbij drie speld jes voor de prijs van een gulden te koop zullen worden aangeboden, welke aktie na veel -tam-tam huis-aan-huis zal geschieden. De rijksgoedkeuring voor de sporthal zal op 1 juli afkomen en men wil dan meteen gaan beginnen met de bouw, zodat de hal volgend jaar geopend kan worden. De bestuursverkiezing had tot gevol" dat de heer G. P. Jansen van „De Watervrienden" aan het bestuur werd toegevoegd in verband met het aftreden van secretaris T. C. Putters. De nieuwe secretaris wordt dan de heer C. J. M. Bolmers. terwijl in diens plaats tot penningmeester gekozen werd de heer L v. d. Kraan. De rondvraag van deze geanimeerde jaarvergadering bracht een klacht naar voren, dat de huur van de tennisbanen te hoog is. Eén vereniging moest voor de huur van deze (gemeente) grond voor de periode van een half jaar niet minder dan 3400 aan de exploitant betalen CJCHIEDAM— „Daar liggen <5» onderdelen van het geraamte- van de sporthal", zegt de heer J. H. B. Kraijema bij een tocht over het terrein van het zand^ straal- en schopeerbedrijf. AI voor de winter werd dit „karweitje" aangevoerd en nu ligt het er dus nog onbewerkt „Tja", zegt de heer Kraijema,„ik dacht: van de winter doen we dat er tussendoor, dat komt best goed. Af en toe was er een mo ment, dat we zeiden: over een paar dagen kunnen we wat van de sporthal meenemen. Maar dan kwam er weer zoveel werk, dat het al weer niet kon.- „U moet rekenen, meestal is het haastwerk, het had al klaar moeten zijn als men het hier brengt en die achterstand moet zo mogelijk niet groter worden." Sporthaldirecteur Cor J. M. Bolmérs weet er overigens van. „Hij is al eens komen kijken",- lacht de heer Kraijema. Het ziet er naar uit dat de 'heer Bolmers nog maar eens moet gaan zien hetgeen men- schandalig hoog vond^,,Ge tracht zal worden of hieraan iets gedaan Jcan worden., Ook over 'dé steeds maar niet gereedkomende wielerbaan werden vragen gesteld," maar hieraan kan)-de SBLO weinig'af of toe doen. De grond toont nog.steeds verzakkingen en dat is een zaak die experts aangaat. Van: de zijde van Ursus kwam de vraag, of de SBLO niet kan overgaan tot het;, insteHen van een verplichte, sportkeu ring, vooral van oudere sportbeoefena ren. Het ziet er naar uit, dat de KNVB zelf binnen afzienbare .tijd wel met een dergelijk voorstel-zal komen. -* Gevraagd wordt een De te benoemen persoon moet na een inwerkperiode de chef bij diens afwezigheid kunnen vervangen. Theoretische opleiding op het niveau van "U.T.S. of dat van Scheepswerktuigkundige - A (minimum). Ervaring in ziekeninrichtin- g'en strekt tot aanbeveling. Salaris naar opleiding, leef-, tijd en ervaring. Sollicitaties te richten aan de chef tech nische dienst. Holysingel 3, Vlaardingen. donderdag 15 april 8 uur n.m. zaterdag 17 april 8 uur n.m. zondag 18 april 3.45 uur en 8 uur n.m. maandag 19 april 3.45 uur en 8 uur n.m. SOPHIA LOREN - STEPHEN BOVD - ALEC GUIN NESS - JAMES MASON - CHRISTOPHER PLUM- MER - JOHN IRELAND - MEL FERRER - OMAR SHARIF Verhoogde prijzen TOEGANG 14 jaar, Kassa geopend donderdag en zaterdag 10-13 uur en vanaf 7 uur, zondag en maandag vanaf 2.30 uur. SCHIEDAM Gisteravond om kwart voor negen verscheen hoestend en nroes- tend in het hoofdbureau van politie het echtpaar Slootmaker van de Boerhave- laan 94. Man en vrouw klaagden over een sterke ammoniaklueht die hun het vertoeven in hun woning onmogelijk maakte. De politie stelde met de brandweer een onderzoek in. waarbij kwam vast te staan dat bij de benedenburen, de familie Mak, een nieuwe koelkast was gearri veerd en dat een van de bewoners bezig was de afgedankte koelkast te demonte ren. Hierbij was een leiding stuk gesto ten waardoor de schadelijke damnen konden ontsnappen. Al sissend is de koelkast naar buiten gewerkt. SCHIEDAM De Vereniging „Pro Juventute" afdeling Schiedam is gestart met een loterij-aktie, zoals ook in voor gaande jaren. De opbrengst is bestemd voor het werk van Pro Juventute. Er zijn vijfduizend loten van een kwar tje; de trekking is 17 juni a.s. op het bureau van de vereniging, Nieuwstraat 12. De eerste prijs is een foto-toestel, de tweede een platenspeler, de derde een reiswekker, de vierde tot en met de acht ste een grammofoonplatenbon van 3.50 en de vierde tot en mat de negende een boekenbon van. 3.50. nachthemden, vierkante hals met rijke kantgarnering en joyeuze strik of met boothals en óver de gehele lengte fraaie kant... U vindt ze bij De Kroon: wondermooie, zijdezachte, ondoorzichtige nylon die iedere vrouw flatteren, in bleu, rose en groen S. M. en L. normaal slechts 3 dagen Speciaalzaken in textiel SCHIEDAM De juwelier H. R. v. d. V., die aan de Rotterdamsedijk een winkel heeft, deed aangifte van een diefstal van een gouden damesring. De ring was gestolen uit een doosje dat op de toonbank stond. De ring heeft een waarde van 50. .SHOWROOMS: SCHIEDAM, Porkwea 201-205; VLAARDINGEN, Gei. Blersloot 37 Tel.(010) 2645 0^

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 1