Met vlees naar Parijs of varkens naar Italië met fruit naar Berlijn olie naar Barcelona püin Nog geen besluit over verhoging taxitarieven Rotterdam belangrijkste zeehaven in EEG NEDERLANDSE HULP VOOR TANZANIA NCBD Op werkvlotten alleen mensen die kunnen zwemmen Tiende week van de fotografie van 8 tot 15 mei Delta boottocht voor feestend Kolenman bekent 21 inbraken In landbouw op 5 mei vrijaf? Franz-Paul Decker naar Peru? Drie weken voor dronken rijder Chauffeur achter stuur overleden Duitse recruten niet langer geplaagd Auto zonder remmen maakt brokken Vergadering over luchtvervuilm WIM EN TOON WAREN ER NIET OVER TE SPREKEN „Verlovingsringen festival 1975" Bussen en trams op 30 april en 5 mei Negen duizendste schip in Rotterdamse haven Bejaarde voetgangers in verkeerssociëteit DWS op 19 mei tegen Tottenham Hotspur Kijk hi onze nieuws afdeling verlovingsringen. NIETS DOEN FRONTVORMING ROTTEKDAMJfER Pagina 3 WOENSDAG 28 APRIL 196S Sfö&sfg# jsti J^OTTERDAM/PARIJS Wim en Toon waren er die nacht niet over te spreken dat de geslachte scha pen tot bijna zeven uur in hun wagen bleven hangen. „Ze hebben ons gebruikt als pakhuis" zei Toon er, een beetje boos, over. Maar ondanks dat kroop hij ais eer ste achter het stuurwiel van zijn, lege, 195 pk. Scania Vabis met aanhangwagen om de combinatie naar „moeders" te sturen, te trappen, zegt hij zelf. Wim en Toon waren als chauffeurs op een van de vele geregelde vleestransporten van Nederland (met Rotterdam als een van de belangrijkste plaatsen) naar Frankrijk (hoofdzakelijk de beroemde beruchte zo u wilt Hallen) ons gastheren geweest. Voor Wim (W. Vroege, verloofd en wachtend op een huis in Kamerik om te kunnen trouwen) en voor Toon (Anton v. d. Schaft 36, getrouwd, zoon en dochter, uit Breukelen) was het een rit uit vele. Niets bijzonders, gewoon „even Parijs" en nog voor het- weekeinde thuis. Normaai kan de combinatie eigen gewicht twin tig ton tweeëntwintig ton laden. Deze reis was er maar veertien ton in. De lading bestond uit in Breuke len geslachte Engelse schapen hangend aan het dak van de voorwagen en in zakken het afval (koppen, levers e.d.). De aanhanger had zestig kisten uitge beend vlees voor de WH (Verenigde Vleeshandel uit Rotterdam) en van dezelfde exportslachterij nog eens twintig „achtervoeten Franse snit", achterpoten van koeien die op speciale Franse wijze zijn gesneden. Voor Toon was het niet zo leuk. Hij was met zijn speedboot bezig op de Loosdrechtse plassen, toen ze hem kwamen roepen. Er moest een paar ton meer mee, en dus de aanhangwagen er achter en een twee de chauffeur oo de „bok". Bij de foto's: Links boven: Toon breed lachend achter het stuur van zijn Scandia. Links: In restaurant Maria-Ville bij de grensovergang Nispen-Gestel drinken de chauffeurs koffie en krijgt de wagen dieselolie en benzine. belangrijke schakel in onze economie {10 jaar vóór op 'de tijd) U vindt er een fraaie kollektie AMSTERDAM Naar aanleiding van een ongeval, waarbij tijdens het merer- van een schip in de haven van Hamina een werkvlot van het in deze haven lig gende m.s. Johanca kantelde, waardoor de matroos Jan Jager verdronk, heeft de raad voor de scheepvaart in een schrifte lijke uitspraak een speciale aanbeveling gegeven. Aangezien de stabiliteit van dergelijke werkvlotten niet groot is, verdient het naar het oordeel van de raad aanbeveling daarop geen mensen te werk te stellen die niet kunnen zwemmen. Aldus kan het ri sico op aanvaardbare wijze worden be perkt. De raad meent overigens dat tóer spra ke is van e enbedrijfsongeval. Op het vlot is niet op onverantwoorde wijze ge werkt. Ook de kapitein van het merende schip treft geen verwijt. Het is niet zeker wat precies de doodsoorzaak van ce ma troos is geweest Het is mogelijk dat hij verdronken is maar het kan ook zijn dat hij door het vlot is getroffen. De jongen kon slechts een beetje zwemmen. Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM -—.Het ziet er naar uit dat de rust in de taxiwereld slechts zeer tijdelijk zal zijn. De minister van econo mische zaken, drs. J. M. den Uijl, heeft laten weten niet veel te voelen voor een verhoging van het tarief van veertig pro cent ineens. Tussen B. en W. van Rotterdam en het desbetreffende departement zijn bespre kingen gevoerd.- Een directe uitspraak heeft de minister nog niet willen doen. Hij wil wachten op het oordeel van de stichting van de arbeid die de nieuwe c.a.o. van taxi- en huurautochauffeurs nog moet goedkeuren. Het ministerie zal haar standpunt pets bekend maken als de nieuwe c.a.o. is goedgekeurd. De Rotterdamse delegatie heeft de mi nister duidelijk gemaakt dat de veertig procent eigenlijk twintig procent is om dat de fooi is afgeschaft. Van die twintig procent is vijftien procent voor sociale lasten zodat er slechts vijf procent over blijft. De chauffeurs in Rotterdam zijn al on gerust over het lange uitblijven'van de verhoging die voor hen aanleiding was het werk na veertien dagen staken te her- vatten. Er gaan al stemmen op om pro teststakingen te organiseren- De ontevre denheid over de hele gang van" zaken is onder de chauffeurs groot Als de combinatie vroeg in de middag bij de grensovergang Nispen-Gestel aankomt de specifieke grensovergang voor vlees- wagens, staan daar al tientallen vrachtwagens richting Frankrijk waarbij een aantal vleesauto's die eveneens naar de Hallen onderweg zijn. Eerst wordt echter bij „moeke" in café-restaurant Maria-Ville een „smoeltje" koffie gehaald. A! de daar aanwezige chauffeurs kennen elkaar. De laatste nieuwtjes worden uitgewisseld. En ondertussen worden buiten de brandstoftanks van de wagen volgegooid. Driehonderd liter dieselolie voor de zware diesel en honderd liter benzine voor de twee Volkswagenmotoren, die de energie leveren voor de beide koelaggTegaten van voor- en aanhang wagen. Er is bijna geen vrachtwagen die wordt ingehaald of die wordt ge- l passeerd waarvan Wim en Toon niet weten wie de chauffeur is of wat de bestemming is. Met de zwa- re luchthoorn worden seintjes uit- j gewisseld. Niet alleen als groet, i maar eventueel ook als waarschu- wing tegen politiecontroles. Toon weet daarvan mee te praten. I Hij heeft jarenlang met vrachtwa- gens door heel Frankrijk en Noord- Italië gezworven. „We reden een keer in Noord-Frankrijk toen we I plotseling een helicopter boven ons - zagen, die in de zelfde richting met -• ons mee vloog. We bogen ons beiden uit de raampjes en begonnen enthou- siast te zwaaien. Dat enthousiasme daalde bij het eerste dorp. Op een I pleintje stond de helicopter en op de weg een overvalwagen en een aantal agenten. Wat was het geval? Een Parijzenaar had op de weg naar zijn zeggen nogal wat last ondervonden van ons. De politie wilde dat eerst zelf controleren. De politie in. Frankrijk en België is bijzonder streng op vrachtwagen chauffeurs. Ze mogen dit niet en dat niet. Ze worden soms achtervolgd om ze te kunnen betrappen op overtre dingen. Maar als je, zoals Wim en Toon, al jaar en dag op Parijs rijdt, ken je de route, en ook de vele con troles. Via Antwerpen en Gent gaat het op he: grensplaatsje Nemin aan. Ondertus sen wordt wel duidelijk, dat het berij den van een dergelijke „kolos" geen peuleschilleije is. Bochten bijvoorbeeld die niet „goed liggen" en die wat scherp zijn, kunnen slechts met zeer matige snelheid worden genomen. De vracht Éjjhgt namelijk aan de daken van de wagens, die dan ook snel de neiging hebben over te hellen. „Mij verveelt het nog niet, zegt Toon. Wel heb ik er het zwerven aan gegeven. Tic je, ik rijd. nu al meer dan tien jaar. Maar nu liever niet meer dat wilde." Om zes uur schuift de bijna negen meter lange combinatie in de Dorps straat van Nemin in de lange rij van andere vrachtwagens, „De Fransen schieten weer niet op, bromt Toon. 't Zal wel weer lang wachten worden," bat wordt het, want pas om tien over tiea kunnen de -tien met vlees geladen wagens het dorp uit. Dan pas heeft de Franse veearts tijd om zijn neus in de vleeswagens te steken. Al die tijd staan zo'n twintig chauf feurs enkele uren niets te doen. Bij Jeanne in Café Bauduin zij noemt de Hollandse "chauffeurs allen bij hun voornaam wordt wat gegeten, daar wat gedronken. Men praat wat met eikaar en hangt rond de vleeswagens waarvan de denderende, koelmotoren «czamen een hels lawaai maken. Maar de Fransen hebben de tijd. „De douaneformaliteiten vallen mee, maar die dokter, dat is een crime", mompelt Toon. „Hij heeft zeker ergens een ..bevalling" en dat gaat voor. "Wij Moeten maar wachten, met de mogelijk heid dat we te laat in de Hallen zijn en ons vlees minder waard is." Dan begint de laatste etappe met dezelfde groep auto's, die ook bij ■Wispen bij elkaar stond naar Parijs. Het rs inspannend rijden in de nacht, maar heiden kunnen de weg dromen, De een «aapt terwijl de ander rijdt. Ze kennen de weg zelfs zo goed dat ze van .tevoren «e oneffenheden in het wegdek, weten. Terwijl achter ons Toon slaapt en de ooae schapen tegen elkaar bonken, rol,t de wagen door Noord-Frankrijk. Als er voor on$ een andere vrachtwagen van j'nt aaar rechts en van rechts naar unks over de weg slingert en een „c tegenligger op een haar na heeft sonust, bromt Wim boos: Die kan z'n wagen beter even aan de kant zetten en Saan slapen. Af en toe staan links en rechts van de weg lange rijen andere vrachtwagens. Ze staan gegroepeerd rond de kleine eenvoudige cafeetjes van „Les Routiers Européenne". Om twee uur rijdt de wagen met vele andere vrachtauto's van diverse nationa liteiten de voorsteden van Parijs bin nen: wagens met melk, wagens met vis uit Breskens, met viees. met groenten en met fruit. Op werkelijk meesterlijke wijze loodst Toon zijn wagen door de nauwe straatjes rond de Hallen. Hij kan zelfs tussen alle drukte van reeds uitgestalde eetwaar precies dat plaatsje bij de vleeshallen innemen, dat hij wil. Aan de ene kant de aanhanger met het rundvlees, aan de andere zijde de wagen met de keurig geslachte en fris uitziende schapeD. Tussen de bloederige koppen van pas geslacht vee die zo op de grond liggen en andere vuiligheid dat vertrapt wordt onder de voeten van honderden chauf feurs, sjouwers en kooplieden zoeken wa naar een restaurantje om éven op adem te komen met wat drankjes. Omdat het lossen, ondanks het gemop per van de chauffeur wat langer duurt, gaan ze slapen in de cabine. Zij zijn dat gewend. Tussen de oor verdovende herrie van de Hallen waar tientallen kleine motorlorries en ander vreemdsoortige kleine vervoermiddelen op levensgevaarlijke wijze rondcros sen" kunnen zij ru3tig slapen. Even voor half zeven wordt het laatste schaap weggedragen. De wagen is leeg, Wim en Toon worden wakker gemaakt en de motor wordt gestart. Snel zorgen ze uit Parijs te komen, Parijs dat op dat tijdstip al flink druk begint te worden. De wagen die nu leeg boldert over de weg. Tachtig km. Na Parijs wordt gestopt bij een wegrestau- rantje, waar al meer Hollandse vracht auto's staan. Gewapend met ..toiletartikelen schui ven we naar binnen: even opfrissen, even een omelet of een biefstukje eten, even praten met de collega's. Er is er een die in zijn eentje met zijn trailer naar Zuid-Frankrijk moot: Bordeaux, Perpignan, Toulouse en Nice. Over een week hoopt hij terug te zijn. Hij vraagt Toon de beste route. Het is nu heel wat drukker op de weg dan in de nacht ervoor. De slaap doet zich na een dergelijke korte nachtrust TN de nachtelijke ballen worden de schapen gelost. gelden. Na nog even een kop koffie en de nu zeer snelle grenspassages (omdat de wagen leeg is) en tot slot nog een AMSTERDAM Ter gelegenheid van de tiende week van de fotografie 8 t/m 15 mei hebben de Stichting ter bevor dering van de amateurfotografie en de Stichting „Recreatie", een nationale foto-, dia- en filmwedstrijd georganiseerd over buitenrecreatie, onder het motto „camera natura". Deze nationale wedstrijd wordt gehouden in samenwerking met dt Stich ting „Ruimte voor de jeugd" en de ANWB. De fotowedstrijd is verdeeld in twee groepen: zwart-wit en kleurenfoto's voor jongeren tot 25 jaar en ten tweede beide soorten foto's voor personen boven 25 jaar. Bij de groep kleurendia's is geen leeftijdsgrens. De groep films is gesplitst in: films met en zonder geluid. De prijzen voor de vier groepen zijn waardebonnen, variërende van 500 tot 5, te besteden bij de fotohandel ROTTERDAM Op 1 mei zal de Nederlandse Christelijke Bond van Doofstommen het feit herdenken, dat hij 25 jaar bestaat. Dat betekent, dat de NCBD 25 jaar lang zich het lot heeft aangetrokken van hen, die noch kunnen spreken en noch kunnen ho ren, maar ook dat zij veel heeft mogen bereiken. Zo werd bijvoor beeld in 1953 een tehuis voor bejaar de doven gesticht. Er zal 1 mei feest worden gevierd. Er zal een boottocht worden gemaakt naar de Deltawerken. De bedoeling is, dat Nederland iets hiervan mee zal maken door middel van de televisie. DEN HAAG „Bonanza, ik schiet je voor je raap". Deze kreet van de 22- jarige kolenman R. P. H. uit Den Haag bracht hem tien dagen geleden op het politiebureau Daar hij een alarmpistool bij zich had, mocht hij er een tijdje blijven. In die tijd heeft hij de balans opgemaakt, waaruit hij concludeerde schoon schip te maken. De Haagse politie noteerde 21 inbraken, die H. heeft gepleegd. c Het was de laatste anderhalf jaar de gewoonte van H. om van tijd tot tijd een etalageruit te vernielen van winkels in Den Haag. Vervolgens griste hij weg wat van zijn gading was. Meestal was het kleding, waaronder ook eens twee bont jassen Voorts had H. het gemunt op antieke pistolen, alarmpistolen, en op hengelsportartikelen. De goederen, ter waarde van ten minste ƒ15.000, wist hij buiten Den Haag aan de man te brengen. Een van de alarmpistolen hield hij bij zich. Op 19 maart bedreigde hij er op de Pletterijkade een stadgenoot mee, terwijl hij hem meedeelde dood te zullen schie ten. Het kwam er niet van. De politie, die de kolenman reeds kende, arresteerde hem. Aanvankelijk ontkende deze de bedreiging, maar toen hij dit niet kon volhouden, biechtte hij alles maar op. De Australische luchtvaartmaatschap pij Ansett-Ana heeft opnieuw een F. 27 Friendship besteld, waardoor het aantal aan Australië verkochte Friendships is opgelopen tot 30 stuks. De Ansett-Ana heeft met de nieuwe bestelling meegere kend 13 toestellen bij Fokker gekocht Door .de nieuwe order bedraagt het aan tal verkochte F 27's thans 320 stuks. UTRECHT Het hoofdbestuur van de Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond heeft de hoofdafdeling sociale zaken van het landbouwschap gevraagd de werkgevers in de land bouw alsnog te adviseren op 5 mei vrijaf te geven met behoud van loon. Het college van rijksbemiddeiaars heeft in een beschikking van december jl. hiertoe de mogelijkheid geopend. De secretaris van de vakgroep landbouw van de ANAB, de heer P. Schipper, heeft zijn leden geadviseerd in afwach ting van het advies van het landbouw schap in ieder geval op 5 mei vrij te vragen. T)E Franse douane (en veearts) nemen er de tijd voor. Ruim drie uur duurt het soms voordat de vleeswagens kunnen doorrijden. stevige maaltijd bij Maria-Ville, gaat het huis en weekeinde toe. Ondanks de vrijdagavond zijn er veel tegenliggende vrachtwagens met colle ga's die het weekeinde thuis niet zullen doorbrengen. Er wordt gezwaaid en met de lichten geknipperd. Toon zegt: „Dat is Kees die gaat met vette varkens naar Italië" en even later „deze gaat naar Zuid-Frankrijk". En hij en "Wim?. Maandag zitten ze weer op de wagen naar Parijs of waar dan ook heen, met. vlees. Samen met de tientallen andere Hollandse collega's die met hun zwa revrachtwagens door Europa zwer ven, naar Berlijn met sinaasappels of met isolatiemateriaal voor Zuid- Frankrijk, met chemicaliën over de Pyreneën na^r Spanje vormen ze een hechte groep van mensen die hard moet werken, en die een belangrijke schakel vormt in de Nederlandse economie, een schakel die doorgaans wat minder in de belangstelling staat dan verdiend. (Van een onzer redacteuren) ROTTERDAM Ongeveer een derde van het zeehavenverkeer in de EEG loopt via Rotterdam. In 1962 was dat 100 miljoen ton op een totaal van ruim 300 miljoen ton. Antwerpen kwam in dat jaar op de tweede plaats (ruim 40 mil joen ton) en daarna volgden Ham burg (30 miljoen ton), Marseille (27 miljoen ton) en Genua (23 mil joen ton). Amsterdam bezette met 12 miljoen ton de negende plaats. Deze cijfers zijn ontleend aan een studie van het Centraal Bureau voor de Statistiek over de internationale goederenbeweging in de dertien (groot ste eeeihavens van de Gemeenschap gedurende, de jaren 19581962. Uit deze studie blijkt .tevens, dat het zeehaven- verkeer van- 1958 tot 1962 is toegeno met 35 procent, voornamelijk als ge volg van 'het sterk gestegen vervoer van minerale oliën (in 1962 bedroeg dit 155 miljoen ton). De industriële functie van de zeeha vens komt in het algemeen het sterkst tot uiting in de aanwezigheid van olie raffinaderijen. De opkomst van de pijp leiding heeft eohter belangrijke wijzi- ROTTERDAM Trams en bussen van de RET zullen op Koninginnedag, 30 april, en op de Nationale Feestdag, 5 mei, rijden als op zondagen. ROTTERDAM Het negenduizendste schip van dit jaar kwam woensdagmor gen de Rotterdamse haven binnen. Het was de Engelse Matra, die, geladen met stukgoed uit Londen, aanlegde aan de Lekhaven THB. Vorig jaar kwam de Noorsa Black Falcon eveneens op 28 april in Rotterdam. gingen .gebracht, zowel in de vestigings plaatsen van de aardolie-industrie als in de onderlinge positie van de havens bij de olie-aanvoer. Rotterdam ver werkt ruim een derde van het totale olievervoer .ter zee van de Euromankt en ihet is uitermate belangrijk als dis tributiecentrum. Het vervoer van stukgoed is even eens steiik toegenomen. Ten aanzien var. ertsen, kolen, granen .was in -de periode 19581962 de omwikkeling minder spectaculair. DEN HAAG De Nederlandse Ver eniging bescherming voetgangers-heeft ter bestrijding van het grote aantal verkeersslachtoffers in de hogere leef tijdsgroepen, een verkeerssociëteit op gericht voor voetgangers boven 65 jaar. Bijna tien procent van onze bevolking heeft deze leeftijd reeds bereikt. Deze verkeerssociëteit heeft ten doel, de oudere verkeersdeelnemer bij verkeersproblemen bij te staan, hem in staat te stellen kennis te nemen van de verkeersregels en antwoord te ontvangen op vragen. Voorts zullen de leden van de verkeerssociëteit zich met klachten en wensen tot het hoofd bestuur van de vereniging kunnen wenden, dat na onderzoek hoopt in vele gevallen verbetering te kun nen bevorderen in vele situaties. Bü voldoende deelneming wordt een ver- keerscursuu gegeven. ROTTERDAM Franz-Paul Decker, dirigent van het- Rotterdams Phüharmo- nisch Orkest, heeft van het bestuur van het philharmonisch orkest in Lima (Pe ru), de post van chef-dirigent en het professoraatdirectie aan'het staats con servatorium aangeboden gekregen. De heer Decker heeft nog niet besloten of bij de uitnodiging al dan niet zal accepteren. RED BAND- ROOSENDAAL (Van onze rechtbankverslaggever) ROTTERDAMDe politierechter, ror. A R. Jolles, heeft vanmorgen uitspraak gedaan in de zaak tegen de 43-jarige Rotterdamse journalist F. den H. Hij werd conform de eis veroordeeld tort drie weken gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de duur van een jaar. Den H. was in februari wegens zijn langzame rijden aangehouden op de Breeiveg. Bij de politie verklaarde hij, dat hij die avond vier borrels had gedronken. Hij weigerde de bloedproef, omdat ten eerste de politiearts zich niet als zodanig aan hem had voorgesteld en ten tweede omdat hem niet verteld werd, waarvoor.hij was aangehouden. Over het langzame rijden van Den H. verklaarde zijn raadsman mr. A. Slijper, op de zitting, dat zijn cliënt de snelheid had verminderd, omdat de stoplichten al enige tijd op rood hadden gestaan. Den H. verwachtte, dat ze elk ogenblik op groen konden springen. DEN HAAG De minister van financiën van Tanzania, de heer P. Bomani, en de Nederlandse minister zonder portefeuille, mr. Th. H. Bot, hebben gistermiddag een raamovereen komst tussen beide landen ondertekend inzake technische samenwerking, aldus heeft het ministerie van buitenlandse zaken meegedeeld. In het kader van de zojuist getekende overeenkomst verklaarde de Nederlandse regering zich in beginsel bereid om een vooronderzoek voor kapitaalsinvestering uit te voeren, waarvan het Nederlandse kostenaandeel wordt geschat op een miljoen gulden. De Nederlandse regering is voorts in beginsel bereid om deskundi gen en materiaal ter beschikking te stellen voor een experimenteel visver werkingsproject te Mwanza aan de zuide lijke uitlopers van het Victoiameer, een en ander ter waarde van ongeveer 600.000. De Nederlandse regering verklaarde DEN HAAG Woensdag 19 mei zal het Amsterdamse DWS in het Olytmp rsch Stadion een avondwedetrijd speten tegen de Engelse eerste dtfvisiecfab Tottenham Hotspur. De ontmoeting is een onderdeel van het programma van de Emgefce week in Amsterdam. zich bovendien bereid om medewerking te verlenen bij de uitbreiding van de middelbare landbouwschool te Norogoro door middel van het zenden ,van deskun digen en de levering van materiaaL De Nederlandse bijdrage in dit project, dat zal lopen over een periode van vijf jaar, wordt begroot op ongeveer 2,5 miljoen gulden. Zoals al eerder is aangekondigd, is de Nederlandse regering voornemens om via de Nederlandse Overzeese Financierings maatschappij te participeren in de Tan ganyika Development Finance Company Ltd tot een bedrag van ten hoogste vijf miljoen gulden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Dinsdagmiddag be stuurde de 51-jarige groentehandelaar G. Euser van de Peppelweg op 'de Bergse- Iaan zij.n auto. Plotseling werd hij on wel', De wagen botste tegen een gepar keerde personenauto. De heer Euser werd naar het Bergwegziekenhuis gebracht waar- de dood werd geconstateerd. O Dinsdagavond werd de 43-jarige me juffrouw C. J. W. Eland uit de Oever straat op de Roentgenstraat onwel. Bij aankomst ia het Zuiderziekenhuis bleek zij te zijn overleden. Alle passen, tussen de Oostenrijkse provincie Karin thië en Joego-Slavië en. Italië zijn voor toet verkeer gesloten-we gens, lawinegevaar. Er is de laatste da gen (Vijftig centimeter .sneeuw gevallen. BONN Generaal Trettner, inspecteur-generaal van het Westduitse leger, heeft volgens het weekblad Der Spiegel, voor schriften uitgevaardigd, die een einde moeten maken aan be paalde „plagerijen.", waaraan de recruten van de Bundeswehr soms worden blootgesteld. Zo zal een meerdere niet meer op de hielen van een soldaat mogen zitten, als deze in schiet- houding op de grond ligt Ook mag een recruut, die na een lange mars uitgeput is, niet meer geduwd worden, terwijl men. hem evenmin «een plank, die hij pas schoon geschroht heeft, nogmaals mag laten schrobben omdat hij het niet goed gedaan zou hebben. Ook mag een meerdere niet langer knopen van uniformzak- ken van de recruten snijden, als de zakken niet toegeknoopt zijn, en ook mag hij hem niet meer in het water gooien, als de re cruut niet kan zwemmen, om hem een beetje begrip van moed bij te brengen. De soldaten laten zingen om hun muzikaliteit, op te voeren is eveneens verboden, en vals zingen mag niet langer worden gestraft met het hen doen aannemen van de ge- vechtshouding. Officieel gaat het einde dezer plagerijen op 1 mei in. ROTTERDAM Een „personenauto", waarvan de han-dremkabel om de stuur» kolom was gewonden en waarvan het remoliereservoir geheel leeg was(!), heeft dinsdagmorgen een bromfietser aangereden. De 48-jarige havenarbeider L. Visser uit de Taan-derstraat moest met rugklachten naar het Dnkzigtziekenthuis worden gebracht. ROTTERDAM De Nederlandse Ver eniging tegen "Water-, Bodem- en Lucht verontreiniging zal op 25 mei In het rijnbotel te Rotterdam vergaderen. Het onderwerp luchtverontreiniging" zal de hoofdschotel vormen. Ir. Y. Burema van het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid te Utrecht zal spreken over „algemene aspecten". Dr. L. Burema. directeur gemeentelijke ge neeskundige en gezondheidsdienst te Rot terdam over het onderwerp „medische aspecten". Dr. J. G. ten Houten, directeur van het Instituut voor Plantenziektekundig On derzoek te Wagenlngenover „agrarische aspecten" en prof., dr. J. W. Tesch, voorzitter Gezondheidsorganisatie - TNO over de „toelaatbaarheidsaspecten".

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 1