SG,KK en SFK bundelén activiteiten na overleg - opgericht ifïïn til Feestelijk concert met beroemde melodieën Diamanten echtpaar J. van der Kraan tevreden over a en HOEKSE STRAND NIET REPRESENTATIEF anima ne avonden Verf van de vakman 1. „De Kroon" 2. ,,'t Verfcentrum' 3. „De Goede Hoek" 4. „Kleurklavier" tenten hebben hun beste tijd gehad m Schiedams Chr. Mannenkoor 35 jaar Veelzijdig werk bruidegom Broertjes al weer zoek Eind 1964 ruim 1200 leden Korfje gestolen 3c3toÜcr^amntrr de rotterdammer Pagina VRIJDAG 14 MEI 1965 ^AüWELAAR KARIKATUUR PIET TOESCHOUWER QCHÏEDAM Na uitvoerige P vóórbesprekingen is thans tot stand gekomen onder auspiciën van de Schiedamse Gemeenschap en ïn samenwerking met de Ka tholieke Kring en de Schiedamse Filmkring het Kunstcentrum Schiedam. Dit is geen afzonderlijk lichaam, maar de gemeenschap pelijke naam,, waaronder een cul tureel programma gedurende het winterseizoen in Schiedam zal worden gebracht. Het is de enige oplossing om dat gene nog te behouden, wat anders zou moeten verdwijnen, zodat Schiedam dan „een culturele bui tenwijk" zou worden. (Van een onzer besprekingen) Vrijheid TWEE GEWONDEN IN VERKEER Criterium KANTOORARTIKELEN RC Schiedam hield haar sprintkaampioenschap Animo roept leden op' voor défilé SALONKARPETTEN Zuiver wollen moquette karpetten in gespikkeld blokjes-dessin. Mooie, practische karpetten in moderne tinten, afmetingen 200x140 cm. Normale prijs 69.- A Q Qfl Alléén morgen slechts TbiOv Kom vroeg om teleurstelling te voorkomen. Geen telefonische bestellingen. 3? l'(indaag et* morgi'h en dagelijks Bestuur Vele huizen VLAARDINGEN BEHANG KUNSTSCHILDERMATERIALEN BOUWPAKKETTEN SCHIEDAM concert, waarmede Schiedams Chr. Mannenkoor -donderdagavond in het geheel bezette „Arcade" zijn vijfendertig bestaan, vierde, is voor alle deelnemers een groot succes geworden. Dirigent Jan.van der Ree had'een gevarieerd pro gramma samengesteld, "dat over wegend aan de populaire kant. bleef, maar niettemiri composities" van goed-gehalte bevatte. - -- LUISTERRIJK A. DEN DRAAK HOEK VAN HOLLAND De men sen die regelmatig het Hoekse strand bezoeken letten er eigenlijk niet meer op, maar voor degenen die voor het eerst het strand betreden is het opvallend hoe weinig representatief de zomerbebouwing van het strand is. Tmne~iË& ar-at&Bt gsss.msssr Garage Van Dalen N.V. PR IS niets zo interessant als de Li yjereld van de menselijke karak ters Voor de 9oede °PrnerkeT teTl 2C een'bron van dagelijks genot beteke nen Het begrip karakter stamt ui W Grieks en betekent zoveel als -li-pe,, graveren, stempelen, slaan vail munten, We lezen allemaal graag karakterschetsen. Dit is altijd zo ge cieest Driehonderd jaar vóór de christelijke jaartelling schreef reeds een zekere Theophrastus een klassiek meesterwerk, dat hij „Karakters" roemde en waarin hij Op pikante jize een dertigtal voorbeelden van vervelend, irriterendonbeleefd of lachwekkend gedrag beschreef. Zijn jchets „Wauwelarij" begint hij als ,'olatWauwelarij is het houden, van zinloze of lange ongeregelde verhaten. 4 En de wandelaar is zo iemand, die 'vlak naast een onbekende gast. gaat zitten en een lofrede op zijn eigen vrouw begint te houden. f)AN GAAT hij vertellen, wat hij 's U nacht heeft gedroomd en vervol gens behandelt hij gang voor gang wat hij heeft gegeten. Is .hij eenmaal op dreef gekomen, dan klaagt hij, dal ic mensen toch echt niet meer zo zijn als in de goede oude tijd. Men ziet, dat in een dergelijk portret de verf er dik op ligt en dat een enkel karakter kenmerk overheerst en het .gehele gedrag overwoekert. Het is zodoende een karikatuur en type geworden. In de zeventiende eeuw schreef de Fran se auteur La Bmyère iets dergelijks. Ook hij genoot een enorm succes. "l/ANWAAR deze grote lezerskring? Waarschijnlijk omdat we bij het lezen van dergelijke beschrijvingen concrete personen uit onze naaste omgeving erin terugvinden en dan bij onszelf opmerken: Ja, dat is precies die of die. Karaktertypen zijn onsterfe lijk. Nog steeds voert dezelfde wauwe laar een bloeiend bestaan. Men ont moet ham elke dag in treinccrupé's of in wachtkamers. Hij zeurt nog even erg als toen. Tom Poes cn Ollie B. Bommel in hun beeldverhalen en Bolle Bolle Gijs en Piet de smeer poets in de bekende kinderrijmpjes spreken een zelfde taal. Herinnert u nog het fraaisZiet hier Piet de Smeerpoets aan.' Ziet die vieze knaap tens aan! Hij wou van zijn-vingertip- pen, zich geen nagels laten knippen, Sedert zeker wel een jaar. Ongekamd bleef ook zijn haar. Foei,' roept ieder, die hem ziet, Wat zijt gij een smeer poets, Piet.' PAAT maar eens met een botani- eus de vrije natuur in. Hij zal uw aandacht weten te vestigen op bloe men en planten, waarvan.'u voorheen nooit het bestaan had geweten en dit zal geestelijke winst zijn, want zó is het immers in het leven: Van aan dacht tot belangstelling en .van be langstelling tot liefde en' dit alles is vermeerdering van leven. Hetzelfde proces voltrekt zich bij het op objek- tieve wijze observeren van de karak ters uwer medemensen. Uw dagelijks leven kan er slechts rijker, door worden en uw kritische instelling jegens uiv naaste waarschijnlijk mil der, omdatu toeschouwer bent ge worden. Het winterprogramma zal voor het seizoen 1965/1966besta an uit negen avnden in het Passage Theater, waar van vijf in abonnementsvorm en acht filmavonden. Donateurs van de Schiedamse Gemeen schap cn leden van de samenwerkende verenigingen hebben voor deze. avonden allen dezelfde voorrechten. Abonnemen- te kunnen slechts door donateurs, res pectievelijk leden worden verkregen. Ze bieden bepaalde voordelen boven losse kaarten. donateurs, respectievelijk leden zullen zijn. Indien er daarna nog onverkochte plaatsbewijzen overblijven, dan kunnen de buienstaanders, 'dus niet- donateurs en niet-leden tegen hogere prijs toegang krijgen. Bovendien zullen voortaan alle leden van de deelnemende verenigingen het maandblad van de S.G. toegezonden krijgen. De donatie, respectievelijk con tributie zal voor all edeelnemende groe pen per gezin een uniform bedrag zijn. centraal voeren. SCHIEDAM Het 4-jarige meisje E. Boogert, van De Savornin Lohmanlaan 94, die donderdag om 13.45 uur in de Troelstralaan nabij het Dr. Wibautplein plotseling vanachter een bus de rijbaan overstak, liep daarbij tegen de zijkant van een passerende personenauto aan, bestuurd door D. J. Ze kwam te vallen en- moest met schaafwonden en een gebroken been naar het de Dr, Nolet- siichting worden gebracht, waar ze ter behandeling werd opgenomen. SCHIEDAM Mej. E. G. (20) uit Rotterdam, die donderdag om 14,45 uur op de kruising Burgemeeester Knappert- laan-Sondervankstraat geen voorrang verleende aan "een personenauto,' be stuurd door A. B.. kwam met dat I voertuig in botsing zodat zij kwam tr vallen. Met een gebroken been en eer lichte hersenschudding werd zij in h- Gemeenteziekenhuis opgenomen. Er, blijft een grote mate van vrijheid bij de deelnemende verenigingen be staan. Ze zullen nameijk ieder voor zich naast de in het Kunstcentrum ingebrach te algemene voorstellingen, speciale eve- nemente kun-en organiseren, dieuitslui tend voor hun leden toegankelijk zijn. onder de naam van Kunstcentrum wor den gebracht. Het programma van de negen avonden in het seizoen 1M5/19S6 luist als volgt: abonnementsavonden: 6 oktober de Zuid- nedcriandse Opera met de opvoering van La Bohème, 3 november Toneelgroep Ensemble, 8 december Toneelgroe pEn semble, 8 december Toneelgroep Theater, 23 maart Amsteltoneel, 18 met Toneel groep Ensemble en vrije avonden: 5 januari Nationaal Ballet, 19 januari Wint Kan, 9 februari een musical van Annie M. G. Schmidt, 13 april Zuidnederlandse opera met Die Fledermaus. Men. heeft met het Kunstcentrum nog meer plannen, waarbij men denkt aan avonden voor kamermuziek, etc. De bedoeling is, dat in de tokomst het Kuntcentrum zal uitgroeien tot een ruimer gebied, waarop het zijn aktivitei- n in grotere verscheidenheid zal kun nen ontplooien. Men wil bijv. ook evenementen buiten Schiedam voor stad genoten mogelijk make en tot ee- regeling van het vervoer komen voor hen die veraf wonen. Voor de houders van het Cultureel Paspoort zal men speciale uiteraard aantrekkelijke schikkingen pogen te treffen. Het criterium bij dit alles zal de activring van het Schiedamse culturele leven zijn. Het Passage Theater bijv. met zijn 940 zitplaatsen moet weer volkomen worden benut. zijn niet opportuun. Schiedam zit trouwens te dicht bij de grote steden- Bovendien zouden deze plannen ook financieel niet haalbaar zijn. Doch wat de initiatiefnemers tvel bereik baar achten, is op cultureel gebied meer leven in de brouwerij te bren gen en daartoe is de oprichting van het Kunstcentrum ongetwijfeld een belangrijke stap. -V SCHIEDAM De rennersclub Schiedam heeft woensdagavond in de 's-Gravel an dse- polder voor-de eigen leden de'sprintkam-' pioenschappen gehouden, die zelfs op deze afgelegen plaats nóg enkele -tientallen bezoe kers trokken. Het parcours was namelijk op het doodlopende gedeelte van de omgeving van de 's-Gravenlandsepolder, hoewel enkele posten toch. moesten waken...voor het even tueel langskomende verkeer. De finish van deze clubkampioenschappen was tussen de N.V. Handelmaatschappij P. J. Rokker en de VIVO, even voorbij de fabriek Sandvik-staal. Zodra de renners de finish, voorbij waren reden zij' de Plesman- straat in en het dient gezegd,, dat de?e route voor de r.c. Schiedam uitstékend geschikt is voor het houden van clubwedstrijdén. De wielersport komt dankzij deze rennersclub steeds meer in de belangstelling in onze stad en dat is juist, wat-het aktieve bestuur van de.r.c. Schiedam hiermede beoogt. Om half zeveii zijn deze sprintkampioen- schappen begonnen en ongeveer acht uur waren de winnaars bekend. Bij de, amateurs werd B. Kapselaar winnaar, gevolgd door. J de Bruin, die tweede werd. Bij de nieuwe lingen kwam K. v. d. Hoeven op de eerste plaats, H. Hoek werd tweede, J. v. Loenen derde en F. Gouke vierde. Ook de A- aspirantcn reden woensdagavond. Hier werd .J, Rietkerken nr/1. 2e werd P. Veldhoven en. 3e A. van Dun. Bij dè-B-aspiranten werd J. Breur winnaar en bij 'de C-aspiraaten was het K. Vorstenbis die eerste- werd en tweede werd A. Gouka. .-. - SCHIEDAM De voorzitter van het KeShelse „Animo",- de heer C. L. dé Groot, is vol lot -over het initiatief van de VNFG, op maandagavond een défilé te houden voor de nieuwe burgemeester, de heer H. Roelfsema: De moeilijkheid was evenwel voor het Animo-bestuur, om de leden in het korte tijdsbestek dat nog rest te bereikenen te vragen om deel te nemen aan het défilé. Vandaar, dat de heer De Groot een beroep op ons deed, om de Animo-leden en- de leden- van de drumband op te roepen om maandagavond bij - de start aanwezig te willen, zijn. De start om 19.15 uur op de Burge meester van Haarenlaan.' nabij de Pier- sonstraat en de Parkweg. -Alle Animole- den worden verzocht om origeveer zeven uur daar aanwezig te zijn, want .natuur lijk mag Animo niét ontbreken bij dit grootste, défilé. Dit bericht, geldt voor al le Animo-leden van 10 jaar en ouder. i.Uf. (01898) - 3697 ROTTERDAM - DEN HAAG UTRECHT - VUSSINGEN - DEVENTER (Van een onzer verslagge vers) SCHIEDAM Twee Schie damse broertjes, de 10-jarige Henlf en -de 8-jarige Jantje die de lust tot zwerven waarschijn lijk in het bloed zit, waren enkele weken geleden zoek. Het bleek toen. dat ze naar Hoek van Holland waren gewandeld. Donderdag kwam de vader ven de beide jongens vertellen dat ze weer verdwenen waren, 's Avonds om tien uur werden ze op de Overschieseweg gesig naleerd waarna de Schiedamse politie heri netjes 'heeft thuisge bracht. Het uitstapje had zich ditmaal uitgestrekt tot Zesien- SCHIEDAM De Gereformeerde Vereniging voor Ziekenzorg en Maatschappelijk Werk geeft in baar jaarverslag over 1964 te kennen, dat Ken zeer tevreden is. Dit jaarver slag werd behandeld op de jaarverga dering, die* donderdagavond in de zaai van de Magnalia Deï-kerk werd ge houden en waarbij na de pauze ben flira werd vertoond werd over de taond-op-mond-beademing", waarover de laatste maanden ook in het Sport- londsenbad veel voorlichting wordt ge- i teven, vooral aan scholieren. ^De wijkverpleegsters C. 'de Langen- i' Hiykschot en L. Keizer brachten, volgens het jaarverslag van secretaris P. Bran denburg, in 1964 in totaal 6152 verpleeg- Musis Sacrum: Pérs. Ver. Gemeente werken, toneelavond, 20. Chr. Sbc. Belangen: N.C.G.O.V., dis- taktsvergadering; 10. Terrein Havenstraat: De Schied, Wa- s terscouts,: jaarmarkt, 14. Arcade: Kon. Ned. E.H.B.O., feest pond, 20. ^TlroII: „Guillaume", contactavond, Dagblad „DE ROTTERDAMMER", «medamse redactie Lange Kerkstraat 28 wl. 263954 (b.g.g. 315588,.toestel 5, b.g.g. «a 18 uur alleen voor redactionele aangelegenheden 195885 of 280037). Agentschap: J. v. Gogh. Dr. Zamenhot «raat 139a. tel. 152400. machten bezorging: Agentschap (adr. zie boven) dag. van 18.30-19.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Alarm Politie 264666, alarm brandweer 269123, ahrm G.G. en G.D. 269280. Apotheek: 't Gouden Hert, St. Liduina- «raat 53a, tel. 268365. Exposities: Sted, Museum, Salon der Maassteden. Galerie Punt Vier, Buitenhavenweg, ■fjk van Ravens (t.m, 16 mei). bezoeken en nog 725 andere bezoeken, o.a. op het gebied van de rheuma-", tb.c.- en kankerbestrijding. Ook de praenatale zorg (98 bezoeken) en de zuigelingen- en kleuterzorg (339 bezoeken) namen een groot gedeelte van de tijd van deze dames in beslag. - Verder wérd medewerking verleend aan de zuigelingenzorg <78 zittingen) èii de kleuterzorg (33 zittingen). Het bestuur toonde zich" zeer dankbaar jegens genoemde wijkverpleegsters, die daarnaast nog tijd vonden enkele cur sussen te volgen. Verder werd veel werk verricht bi] de gezinsverzorging, bejaardenzorg, maat schappelijk werk en diverse andere werkzaamheden, waaruit blijkt, dat „Ziekenzorg" onmisbaar is geworden op Ef werden in 1964 75 nieuwe leden gewonnen, zodat in totaal 1202 leden aan het eind van het jaar genoteerd werden. Een bedrag van 2040 werd ontvangen uit de opbrengst van de Kruiscollekte, Voor Kethel. wil men voorzieningen ■treffen, voornamelijk door de uitbreiding van deze wijk. Ér was op deze jaarvergadering die door voorzitter L. Ligthart werd geleid, ook nog een bestuursverkiezing. Mevrouw M. P. Nauman-Groothuis was 'aftredend na 17 jaar bestuurslid te zijn geweest Zij kreeg van voorzitter Ligt hart een* cadeaubon, na veel woorden van waardering voor haar werk bi] Ziekenzorg. Als nieuw bestuurslid werd gekozen mr, M. J. Blok. Verder werd mevrouw C. M. Bou- man-Van der Merwe door zr. L. Keizer hartelijk toegesproken m verband met hét feit dat mevrouw Bouman ruim 30 jaar het magazijn van Ziekenzorg heeft beheerd. Zij ontving het gouden Huge- notenkruis met ketting. (Van een.onzer verslaggevers) SCHIEDAM Mevrouw M Rij-Van D. zette donderdag in "net warenhuis He-ma haar korfje met inhoud waar zich o.a. een portemonnaie met ƒ80, enkele waar debonnen" en handschoenen bevonden, even op de grond. Toen ze het korfje wilde oppakken was het verdwenen. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De stad is maandag 17 mei een diamanten eentpaar rijker. De heer en mevrouw .1. van der Kraan-Pronk herdenken namelijk op deze dag het heuglijke feit, dat ze zestig jaar geleden met elkander iri de echt werden verbonden. Op de recep tie dinsdagmiddag 18 mei tussen drie en vijf uur in zaal Marijke in he. Broersveld za! het waarschijnlijk niet aan belangstelling ontbfeken, want de beide jubilarissen zijn ras-echte Schiedammers. Ze hebben vele vrienden en kennissen en een grote familie, onder meer vier kinderen, drie zoons, een dochter, zestien kleinkinderen en vijf achterkleinkinde ren. Het echtpaar is hervormd. Het woont sedert' 1930 in de Warande 178. Reeds uit een kort overzicht van zijn levensloop blijkt, dat de heer Van der Kraan op daadwerkelijke wijze aan het Schiedamse verenigingsleven heeft deel genomen en een belangrijk aandeel heeft gehad bij de bouw van een groot aantal bouwobjecten. Hij was van 1937 tot 1964, derhalve 27 jaar lang bestuurslid van de Technische School van 1909 tot 1916 penningmeester en secretaris van de bekende voetbalve reniging-S. V.V. Ook de muziek droeg hij een warm hart toe. Jarenlang maakte hij deel uit van het muziekgezelschap „Oefening Baart Kunst". Van 1908-1922 was hij klarinettist. Zijn kinderen bezitten trou wens de muzikale aanleg van hun vader. De ene zoon bespeelde de hobo, een tweede de klarinet en de derde zooii was eerste fluittist. Hij was o.a. medewerkei aan het Dorts Fhilharmonisch Orkest. Bovendien heeft de heer Van der Kraan een lange maatschappelijke slaat van dienst. Onder zijn toezicht kwamen de navolgende bouwprojekten tot stand: Van 3916-1922 in Dordrecht een aantal Gemeentewoningen en125 woningen voor een bouwvereniging. In Zwijn- drecht 149 woningen, voor,, twee bouw verenigingen en In Sliedrècht 86 wonin gen, In Woerden e^n Christelijke school. Van 1922-1923 in Schiedam Gemeente woningen aan de Havendijk en Rijn straat. Van 1923-1924 woningen voor de bouwvereniging St. Jozef, architect de heer A. P. P. Roovers. Van 1924-1925 voor de bouwver. „Eendracht" een aan tal woningen aan de Havendijk, Lek straat en Rijnstraat, architect de heer A. Stahiie. Van 1926-1927 de Bethelkerk aan de Nieuwe Maasstraat, architect eveneens de heer A. Stahiie. Van 1928-1929 café- restaurant „De Kroon". Van 1928-1929 Tehuis voor Halfwezen, thans „De Lin- denhof", bouwmeester de heer P. San ders. Van 1929-1947 was hij. Technisch Ambtenaar bij Bouw- en woningtoezicht van de Gemeente Schiedam. De directeur was in die dagen dr. ir. M. M. van Praag. Na zijn pensionering was hij opzich ter bij particuliere werkgevers en was hij van 1848-1951 betrokken bij de bouw van 129 gemeente-woningen na bij het Openbare Slachthui^ en bij dé Koningin Emmaflat en Nieuwlandflat, architecten- en Ingenieursbureau Spruyt en Den Butter en tenslotte bij honderd Muwi-woningen in Kethel. De heer J. van der Kraan werd geboren op ,7 november 1882 te Schiedam en mevrouw M. Prnok op 2 april 1884. eveneens te Schiedam. Beiden zien ,er nog vitaal uit en halen gaarne herinne ringen over oud-Schiedam op. verf van de vakman EENDRACHTST.RAAT 29 TEL. 2755 HOOGSTRAAT 48 j TEL. 4155 FLORIS DE VUFDELAAN 134 TEL. 8210 'v, hogendorpLaan -101 TEL. 2658 Door de medewerking van twee vocale solisten, de sopraan Neliy van Gelder en de bas Anton Eldering, en de pianist Bram Boelee, kreeg het geheel een nogal bont karakter, hetgeen -wel bevorderlijk was voor" de feestelijke stemming in -de zaal. Altijd gaarne gehoorde kooi-frag- menten uit Mozarls ..Zuaberflöte", Gou- nods „Faust" (soldatenkcor), Gersbwins .fPorgy and Bess" en enkele zelfstandige koorcomposities als „Die Allmacht" en „Nachtgesang im Walde" van Schubert werden met veel animo en doorgaans fraai van klank ten gehore gebracht.: v Wel moet de dirigent oppassen voor een zekere verruwing in het forte, zoals _een,-enkele ma él welY.yoorkwam inJMgars .overigens enthousiast gezongen „Land of hope and glory". In Schuberts „Nachtge sang im Walde" liet het koor zich wel van zijn. beste kant horen door een goede dynamische verscheidenheid en expres sieve zang. - Veel luister werd deze avond bijgezet door de solisten. Nelly van Gelder verraste in dé opera- en operettearia's door haar technisch uitstekend geschool de en muzikale" stem. Haar ..levendige voordracht'in „Un bel di vedremo" (Madame Butterfly) en „Summertime" uit „Porgy and Bess" verleende haar zang een bijzondere aantrekkelijkheid. Wat Anton Eldering betreft, goede wijn behoeft geen krans. Het is altijd een genot om naar zijn sonore bas, te luisteren. Ook deze avond toonde hij zich in voordracht en mimiek weer de echte operazanger. Een muzikaal -hoogtepunt van dit concert vormde wel het duet „La cl darem la raano" uit Mozarts „Don Giovanni", dat hij naast Nelly van' Gelder met prachtige stembeheersing 1 vertolkte. i Behalve als uitstekend accompagnateur i heeft Bram Boelee zich ook nog in' enkele piano-soli doen -horen. Dat hij in de keuze van zijn stukken ook aan de populaire kant bleef, viel goéd samen met de opzet van het programma. Mo- Hpf vnoriaart-Zarts „Turkse mars" uit diens sonate ln A, Schuberts Impromptu in As (op. «0 no. 4) en -de eerste wals in Es van Chopin behoren- inderdaad tot het zeer bekende uit de klavierliteratuur. Maar Bram Boelee speelde deze muziek met volle overtuiging en verre van plichtma tig. En dan -doen deze stukken toet toch Met Johann Strauss' „An dér schonen blauen Donau" heeft -het jubilerend mannenkoor de feestavond op eclatante wijze besloten. W.H.W. b&tóKfieK FRANSENSTRAAT 23 Telefoon €436 - VLAARDINGEN De veelbesproken entree aan de Strand weg draagt er al miet toe bij om de "toerist een goede indruk van de bad plaats Hoek van Holland te geven. Wanneer'men eenmaal op het strand is, wordt de slechte indruk alleen nog maar versterkt. Het strand is aan de duinenrand volge bouwd, met houten consumptietenten, waarvan de meeste om het zacht uit te-'drukken hun beste tijd gehad hebben. Meerdere van detenten heb ben de jaren overleefd.. Er zijn erbij die de respectabele leeftijd van 25 jaar ruimschoots overschreden heben Het is volgens de strandexploitanten moeilijk om de consumptietenten in een goede staat te houden. Eik. voorjaar moeten de tenten worden opgebouwd. In het najaar .worden ze weer afgebroken om opgeslagen te worden voor de winter. Planken en panelen worden genummerd en in het volgend» voorjaar wordt de zaak wéér overeind gezet. Uiteraard lopen de tenten gedurende de wintermaanden schade op. In bet voorjaar moet er dan zo bier en daar een nieuwe plank worden geslagen en het resultaat daarvan is, dat sommige tenten een bont geheel vormen. Dat is op zichzelf niet zo erg, want een kwast verf verhuld dat" wel weer. De stabiliteit, van de tenten.'gaat er echter niet op vooruit en alwéér enkele goede uitgezonderd vormt .de strand- bebouwing langzamerhand een wrakke boel. Bovendien is enige uniformiteit in de tentenbouw ver ie zoeken.- Zo staat er ook dit jaar. weer langs de plankieren een allegaartje van grote- en kleine tenten. Men kan er begrip vo'pr hebben dat het voor de exploitanten moeilijk is om de tenten in een acceptabele staat te houden. Men kon ér echter evenzeer begrip voor hebben dat vele toeristen die tenten maar een povere bedoening vin den. En waar de toerist tenslotte „koning klant" is, lijkt het gewenst een oplossing te zoeken om te komen tot een meer representatieve bebouwing van het strand. Op de duur is daar ook de exploitant zelf mee gebaat WINKELCENTRUM-BINNENWEG45 -TELEFOON 11.66.15 ROTTERDAM VRIJDAG 14 MEI 1915 Het Engelsche slagschip Goliath ge torpedeerd. In het Lagerhuis meldde mjnislcr Churchill, dat het slagschip Goliath hij de Dardanellen getorpedeerd is. Twintig officieren en 160 man van- den Goliath werden gered. Anli-Duitsche relletjes in Engeland. Na liet lorpedeeren van dc Lusitania zijn dc manifestaties tegen de Duitschcrs in het Londensche East End hernieuwd. Een menigte van 300 mannen en vrou wen trok door de Barking Street, roe pende: „Weg met de Duitschers". Een ntcubelmagazijn werd geplunderd en. een twintigtal arrestaties hadden plaats- In Southern! vernielden duizenden bur gers Duilsche winkels. Troepen werden opgeroepen om de eigendommen van Duitsche onderdanen te beschermen. Volgens de Londensche bladen rija er tot woensdagavond 150 Duitsche en Oostenryksclie winkels aangevallen. De heele inventaris werd kort en klein ge slagen. Met kar en paard, handkar en ander voertuig werd alles weggedragen. Men zag piano's, latafels en 't zwaarste huisraad in triomf door de straten Ook te Liverpool, Manchester, Not tingham, Newcastle, Smitbend en andere plaatsen hebben zeer ernstige ongere geldheden plaatsgehad. De Times bepleit in een hoofdartikel de intemeering op groote schaal van de Duitschers in Engeland, De kalmte zal niet hersteld worden zoolang, vele dui zenden Duitschers, waaronder éen gróót aantal van ;dienstplïchtige leeftijd, zoo goed als volledige vrijheid in Engeland genieten. ,.-j Ook in Johannesburg hadden anti- Duitsche relletjes plaats. i j '^\AAAA-WWW\AAA/W\AAOAAA^ Bel ons voor een demonsiratlerlt BUYS BALLOTLAAN 4 VLAARDINGEN Telefoon 8700 .H

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 1