vermi Onderdelen sporthal op terrein aangevoerd Hoof dagent M. J. Fransen met korpseer begraven AGENDA Adspirantendag KNCGV groots evenement DE KLERK ZN BIJNA VOOR DE HELFT VAN DE PRUS Speldje repareren... epaala soort onderhoud blijft rusten Dronken zeeman viel door ruit Meeleven zeer groot firis-kras door Schiedam van toen en nu - 20 Grootste56 cm Beatrixpark vol met hengelaars Dansavond CJV trok zeer veel animo mÊÊÊÊêiÊÈ *us- gelegd voor werk, dat men ge combineerd kan uitvoeren. Dit geldt 'zowel voor nieuw werk als voor onderhoudswerk, zoals het ophogen van straten, het ophalen van rioleringen, het vernieuwen van leidingen, etc. Risico Afremming (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Er bestaat een C nauwe coördinatie, vooral ten aanzien van de te verrichten werk zaamheden in openbare straten, tussen de Dienst van Gemeente werken en de Gemeentelijke Tech nische Bedrijven. Hiermede be reikt men, dat straten niet twee maal kort na elkaar worden open- Op onze gordijnafdeling. grote coupons velours, cretonnes (w.o. Boussac-en Pioegstoffen), weefstoffen en damasten. Op onze tapijtafdeling: grote coupons tapijtl meter en1.30 meter breed.Ccu- pons King-size tapijt (bouclé, moquette enAxminsïer) j (Van een onzer verslaggevers) jeCHIEDAM Het Korps Schiedam van het Leger des Heils gaf zaterdagavond in de I Opstandingskerk- een Jubileum concert ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de afdeling. Het motto van deze bijeenkomst was, „Evangelie in woord en en morgen SCHIEDAM Zaterdag kwa-kingen waren geschied» Men hoopt men de eerste onderdelen voor demu regelmatig aan te voeren, zodat bouw van de sporthal op het ter-de.bouw kan opschieten, rein aan nadat de nodige bewer- HUf I p" j V - M ocugagg 64*66 schiedam (Van een medewerker) SCHIEDAM Ook voor de Schiedam se hengelsportliefhebbers is zaterdag het hengelseizoen geopend en reeds vroeg in de morgen zullen de duizenden vissen in de Schiedamse vijvers en polders dat gemerkt hebben. Niet alleen in het voor hengelaars ideale Beatrixpark, maar ook in singels, vijvers en waar maar water te vinden was. werd zaterdag volop gehen geld. Vaa jong tot oud was men in de weer en in het Beatrixpark waren de eerste hengelaars reeds vóór vijf uur te signale ren. Degenen, die 's morgens om zes uur kwamen, bemerkten al gauw, dat zij aan de late kant waren en menig plekje was al bezet. Opvallend was ook het grote aantal jongeren, dat de hengelsport beoefent, sommigen met vader, maar sommigen toch „op eigen houtje". Zelfs ontdekten we enkele moeders, die van vader een hengel hadden gekregen en hun vissers- geluk in de hengelsport beproefden. Bijzonder groot was de vangst op deze eerste .dag nog niet. Na enkele uren vissen hadden de meesten nog geen vijf visjes gevangen, maar dat was het belangrijkste niet. De stralende zon en het koele windje maakten een verblijf in het Beatrixpark bijzonder aantrekkelijk. De nieuwe eigenaar van het paviljoen „De Kethel", de heer J. Dupuis 'had evenals zijn voorgangers een prijs beschikbaar gesteld voor diegene, die op de eerste hengeldag de grootste vis zou .vangen. Om tien uur had hij reeds een vis van 47 cm. gemeten, maar de uiteindelijke winnaar meldde zich toch om twaalf uur. Het was de heer J. Kiel a uit de Alb. Thijmstraat, die met een karper kwam aanzetter, van 56 cm. Hij werd daarmee winnaar en ontving een waardebon van 15. SCHIEDAM Zondagmorgen rukte een brandweerwagen met ruxtar brandweermateriaal en en kele brandweerlieden uit om een brandje te blussen aan de Park weg 11S, waar de familie J. v. Aakén woont. De jeugdige Johnnie v. Aaken is verzamelaar van speldjes en om- ia t één van zijn „kostbaarheden" kapot was, trachtte Johnnie zelf het speldje te repareren met brandbarelijm. De hard gewor den lijm zette hij op een vuurtje, mar door de hitte schoot plotse ling het dekseltje weg, waardoor in de keuken een brandje ont stond. Prompt werd de brandweer ge alarmeerd. maar toen deze ver scheen hadden de buren en be woners de brand reeds geblust, loos alarm dus, maar voor het- zelfde geld zou het repareren van een speldje een grote brand veroorzaakt kunnen hebben. Een gewaarschuwd man telt voor twee Langzamerhand ontstond er evenwel een discrepantie tussen de capaciteiten van belde diensten. De personeelssterkte liep bij beide terng. De uitbreiding van de stad betekende daarentegen toeneming van werfc. Gemeentewerken kon dit vrijgoed op vangen door meer gebruik .te maken van medhanische hulpmiddelen en de inscha keling van aannemers. Bij het werk van de technische bedrijven is dit in veel geringer mate mogelijk.. Dit verschil in capaciteit heeft de directies van beide -gemeentediensten- er toe geleid de planning voor 1965 en volgende jaren op een enigszins andere wijze op te stellen. Er is derhalve een splitsing gemaakt tussen werk. dat onvoorwaardelijk ge combineerd moet geschieden en werk, waarbij de technische bedrijven voorlo pig verstek moeten laten gaan en voor zover men op het ogenblik kan overzien dit werk ook kan laten rusten. Dit laatste betreft dan voornamelijk het onderhoudswerk aan bestratingen, bestaande uit matige ophogingen De technische bedrijven lopen hierbij risico. Er zijn namelijk vele, dikwijls niet te voorziene oorzaken, die de toe stand van de leidingen beïnvloeden. Daarom controleerde men bij het wegne men van de bestrating in verband met de werkzaamheden van gemeentewerken voortdurend deze toestand en herstelde en vernieuwde men zwakke plekken in hoofd- en dienstleidingen. Als men nu de onderhoudstermijn van de leidingen gelijkstelt aan de dubbele termijn van ophoging, die voor de diverse stadswijken nog aanmerkelijk verschilt, dan is dit in het algemeen wel verantwoord, maar er zullen zich onver mijdelijk nu en dan gevallen voordoen, waarbij alleen ten behoeve van het onderhoud en/of de vernieuwing van hoofd- en dienstleidingen straatvakken tussentijds moeten worden opengelegd. ïn deze gevallen' zal men dus niet kunnen spreken van een gebrek aan coördinatie tussen beide diensten, maar van een welbewust aanvaard risico, d w.z. van een werkrisico, want zoals van het korps Schiedam besloot zijn openingswoord met te getuigen, dat dit aües slechts zin heeft, als het nietgaat om onszelf, maar om het Koninkrijk Gods. steeds zal men de uiterste zorg besteden aan het voorkomen van calamiteiten tengevolge van defecten aan leidingen. COUPON Het alternatief zou zijn geweest een sterke afremming van het werk van gemeentewerken. Hierdoor zou de toe stand van de bestrating en de riolering te Schiedam aanzienlijk verslechteren. Geen enkel voordeel zou hier tegenover staan. Beide diensten hebben volledig begrip voor eikaars problemen en ze streven ernaar in intensief overleg tot een oplos sing .te komen, die voor de gemeente het beste is. ROTTERDAM: BINNENWEG BEIJERIANDSEUAN ROTTEROAM - DEN HAAG- UTRECHT» VUSSINGEN - DEVENTER (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een zeeman, thuishorend op een tanker, liggend bij Wilton-Fjjen- oord, die onder invloed verkeerde, viel zondagnacht op de Broersvest door een 2.40 bij 2.10 meter grote spiegelruit van de -winkel van de N.V. Van Os Leder warenhandel, waarbij de ruit totaal ver nield werd. De politie hield nog dezelfde nacht de man aan in een café aan de Broersvest en bracht hem naar het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat. Arcade: ..Natuurgenot in huis", Con tactavond, 20. Dagblad „DE ROTTERDAMMER", Schiedamse redactie Lange Kerkstraat 28 tel. 263954 (b.g.g. 155588,. toestel 52, b.g.g, na 18 uur alleen voor redactionele AANGELEGENHEDEN 195885. en 280037. Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamenhof- -straat 139, tel 152400.' Klachten bezorging: Agentschap (adr. zie boven) j dag. .-Van 18.30-19.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 264666, 'alarm brandweer 269123, alarm G:G. en G.D. 269280. Apotheek: Niéuwlahdj Dr. Wibautplein 17, tel. 267532. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Met korpseer werd zaterdagmorgen het stoffelijk overschot van de Schiedamse hoofd agent-rechercheur M. J. Fransen, d!« dinsdag jl. tijdens de sportwedstrijden van de politie te Hoofddorp plotse ling overleed, ter aarde besteld! Er (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Voor de dansavond van de Schiedamse C.J.V. onder leiding van de voorzitter, de heer W. de Wolff, zaterdagavond in de grote zaal van het gebouw Irene bestond zoveel belangstel ling,» dat men zelfs een aantal danslusti- gen moest: teleurstellen. De dansvloer was' tjokvol.» Op de muziek van de bekende .band „The Drifting Fellows" o.Lv. J. H. van Houwelingen danste men rug-aan-rug wat evenwelaan de geani meerde stemming geen afbreuk deed. De opbrengst van deze avond kwam ten goede aan de „Bartimeus-aktre". de financiële offers, die het daarbij op. Dit geschiedde op 2 junuari 1917. bracht, aldus de heer Hoek. De notuelen van 4 mei 1917 vermeld- Anno 1861 richtte men een bijzon- den daarna het overlijden van het dere school op. Het betrokken ge- oude schoolhoofd op 16 a-pril. bouw verliet men omstreeks 1890 voor In 1922 ging de heer Lub met zijn een nieuwe school met vier lokalen leerlingen naar de Dr. A. Kuyp'er- aan de Tuinlaan 64. school aan de Stadboudérslaan.De Aan de havenzijde stond de villa heer Goedvolk werd hoofd van de „Antonie", waar het toenmalige hoofd school aan de Tuinlaan, die op zijn van de school, de heer W. J. A. voorstel in 1925 de naam van Reho- Kruyer, een indrukwekkende, patriar- bothschool kreeg. In 1923 voorzag het chale figuur met een lange baard, bestuur in een lang gekoesterde wens: ging wonen. Omstreeks de euwwisse- er werd een gymnastiekschool achter ling breidde men de school met twee dé school gebouwd. De heer Goedvolk lokalen uit.trad op 1 september 1927 af als hoofd Het was toentertijd gebruikelijk, van de .Rehobohtschool, waarna d« dat de kinderen bij de aanvang -van heer G. W, de Lange hem opvolgde, de schooltijd een psalm zongen, waar- Op dezelfde datum trad eveneens in bij alle klassen tegelijk meededen'een funktie mejuffrouw E. Kieboom,. als van de leerlingen uit de hoogste hoofdleidster van de zo juist gestichte klasse schreef het'psalmvers op het kleuterschool. Na overleg met het schoolbord, terwijl de deuren tussen schoolbestuur ging de heer De Lange de klaselokalen werden opengezet. naar het westen van Schiedam, waar De „bovenmeeter" of de schooljuf- zijn school tijdelijk onderdak vond in frouw ging daarbij in de deuropening een gemeenteschool aan de School- staan. Eik klasselokaal had een aange- straat op de hoek van de warande. De bouwde kleedruimte, waar de kinde- heer A. v.d. Blom werd omstreeks ren hun mantels, jassen en petten 1931 benoemd tot hoofd van de deponeerden. Voor de houten klom- Rehoboth school Hij werd naderhand pen, het algemene schoeisel zowel hoofd van de gecombineerde Reho- voor jongens als voor meisjes, waren both - en Groen van Prinsterer- er rekken. Op hun kousen kwamen de scholen,; (de laatste aan de singel), leerlingen het lokaal binnen, de ge- toen beidé werden samengevoegd, schoeiden mochten op hun schoenen De school aan de Tuinlaan werd in naar binnen. de jaren 1939—1940 verbouwd tot de De heer Kruyer nam tenslotte af- huidige "ULO-school. De naam Reho- scheid en de he^r Lub volgde hem bothschool bleef evenwel behouden. MAANDAG 31 MEI 191S Algemeene toestand. In Frankrgjk en België duurt de strjjd om enkele meters grondj voort. f)e Duitschers melden i thans, dat z(j Ablain <Z. van de Loretto- i hoogte) in stilte des nachts ontruimd hebben, omdat het verblijf van de zwakke bezetting in de vooruitgeschoven i stelling maar onnut bloed zou hebben i gekost De Fransche lezing hiervan deelt ech- ter mede, dat daar drie Dbitsehe com- pagnieën rijn vernietigd Da* zal dan wel de aanleiding tot de ontruiming geweest i zijn. i Uit vergelijking van de Russische staf- berichlen met de Duitsche en Oosten- rijksche komt men tot de slotsom dat voor het oogenblik de beide legermacb- ten elkander min of meer in bedwang l houden. Van het Italiaanseh-Oostenrsjksehe front is het belangrijkste nieuws, dat de Italianen in de kuststreek slaags zjjn ge- i weest met de Oostenrijken en dat zjj l vergeefs gepoogd hebben ever de Bene- 1 den-Isonzo te komen.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 1