Rien van Nunen verv aratenfabriek opent nieuw bedrijf origineel 3. „De Goede Hoek" Eszlinger Liederkranz zaterdag in Gr. Kerk NOTARIS P. SCHABERG LEGT FIJNKTIE NEER KING-SIZE BERG-OSS TAPIJT 25% BENEDEN DE PRIJS! WÊdÊÈFmmM I TT 11 Alleen goede berichten van schoolbuitenhnis MET VEEl NATUUR VERF VAN DE VAKMAN 'dót thet I if 1. „De Kroon" 2. ,,'t Verfcentrum" 4. „Kleurklavier" VLAARDIGEN B. van den Bor ondernemend zakenman Tegenbezoek aan „Orpheus" DEKLERK&ZN Eindelij k droog bij Vierdaagse Vrouw gewond bij aanrijding Burgerlijke stand I Scholieren met vakantie Kris-kras door Schiedam van toen en nu (27) cton cfóky hoeksteen KIJK stef meeder nv ij Ètlfs^f Oarage Van Dalen N.V. •S Van de oogaris JHP-'T' naar 'Xmm. OPLEIDING ALLEENWONÉNDEN Feest verf van de vakman BEHANG KUNSTSCHILDERMATERIALEN BOUWPAKETTEN Ontvangst Carrière Een aanbod, zoals alleen De Klerk dat maar kan doen: 25% korting op een partij Berg-Oss tapijt van super-kwaliteit. Een zuiver wollen frisé tapijt met hoge pool, in 10 uitgesproken mooie tinten. Gega randeerd motecht. 370 cm breed, nu per meter 119.80 450 cm breed, nu per meter 145.80 tllat tH4isW f EIKEN BABY-PIANO ij Maatschappelijk Pdjs 1575,- u S piano-en orgelhande! S H 's-Graveiandseweg 620 ïj K Schiedam Telefoon 263919 a M 3 yc; SYSTEMEN j DE eerste foto toont ons het romantische en zeer lom merrijke laantje bij het gemeen teziekenhuis. Het was de ver binding tussen de Nassaulaan en -de Burg. Knappertlaan. Aan weerszijden stonden een paar bankjes, die dikwijls bezet wa ren met bezoekers van het zie kenhuis. Zelfstandig rjOEWEL twee wereldoorlogen veel li jn ons maatschappelijk bestel heb ben veranderd, is in ons land tenminste het gezin nog steeds dé hoeksteen van de samenleving gebleven. Dit is trou wens iii het gehele westen, de Ver- enigde Staten van Amerika inbegrepen, gelukkig nog wel het geval. Al knab- s beien tegenwoordig bepaalde destruc- tieve krachten er flink wat af.. Als we om. ons heen kijken, dan blijkt het, dat de echt-grotegezinnen niet meer zoveel voorkomen als vroeger. De statistiek geeft over gezinnen en gezinsgrootte dikwijls sprekende cijfers. Het thema van de gezinsstructuur is niet iets, dat buiten ons om gaat. Hei betreft ons allemaal. Slechts één op de vijf gezinnen kun nen we eigenlijk maar, groot noemen, waarmee we bedoelen, dat hier dan sprake is van zes of meer kinderen. Godsdienstige beginselen en beroeps structuur spelen beide een grote rol bij het aantal kinderen. Het'gemiddelde kindergetal is bij d erooms-katholieken 2,7, bij de gezinnen van, gereformeerde gezindte 3,4 en bij die van hervormde gezindte 2,7, Bij de onkerkelijken is dit nog minder, nl. 2£. Predikantsge zinnen zijn in het algemeen groter dan die van beroepsofficieren.' Winkelbe dienden hebben maar weinig kinderen. Hoofdarbeiders bezitten het laagst ge middelde kindertal, handarbeiders hebben wat meer kindéren en bedrijfs- hoofden hebben het hoogste aantal, vttn wie de boeren en tuinders met een gemiddelde van ongeveer wier kin- i deren, de andere bedrijfshoofden (3 i kinderen) verreweg overtreffen. l NAARMATE het maatschappelijk mi- lieu hoger is, ligt ook de huwe lijks-leeftijd hoger. Een academische opleiding brengt dikwijls met zich mee, dat men niet vóór zijn dertigste jaar in het 'huwelijk treedt. De gezinsuitbrei ding speelt zich vrijwel geheel aj bin nen de eerste twintig jaar van het hu welijk. Globaal ziet het beeld van een huwelijk, dat twintig jaar' bestaat, er als volgt uit: 1 op de 10 gezinnen is kinderloos, een derde van d gezinnen blijft klein met bijv. een of. twee kin derenen nog. een derde-is middelgroot, d.w.z.: heeft drié, vier of vijf kinderen. Bij de grootte van het gezin legt de leeftijd van de vrouw een doorslag gevend gewicht in de schaal.Hoe ho ger de leeftijd bij de huwelijksvoltrek king, des te minder kinderen kan men verwachten. Vrouwen, die voor hun twintigste jaar huwden, hebben gemid deld vier kinderen. Van vrouwen, die tussen'hun vijfentwintigste en dertig ste jaar huwen,, daalt dit cijfer al tot drie kinderen. Zelfs nog rriaar weinig meer dan één kind is hetgemiddelde kindertal van vrouwen, die tussen hun vijfendertigste en .veertigste jaar trou wen. Bijzonder klein is het percentage kinderloze huwelijken bij zeer., jonge vrouwen. Huwelijken van vrouwen boven de. vijfenveertig jaar zijn voor meer dan negentig proceent kinder loos. Tenslotte verschilt het gemiddelde kindertal nog streek- en 'provinciege- wijs: Noord-Brabant circa 3,7 en Noord-Holland 2,4. Van alle grote ste den spant-het onkerkelijke Amsterdam de kroon met een minimum aan kin deren per gezin, n.l. slechts twee. Aangezien tegenwoordig opgroeiende kinderen het ouderlijk huis vrlaten om ergens zelfstandig te gaan wonen, vooral in de grote steden, neemt het aantal alleenwonenden gestadig toe. Een andere, belangrijke verandering voltrekt zich in de hedendaagse ge zinsstructuur, doordat er meer- wedu wen en weduwnaren komen. Daardoor breidt de groep onvolledige gezinnen, waar een van de echtlieden dus ont breekt,, zich aanmerkelijk uit. Zo we ven allerlei historische en andere om- standighden het steeds wisselend, maar altijd kleurig patroon. Van de gezins structuur, als het komen en gaan. der seizoenen en als de getijden van eb en vloed. Als we al deze dingen in groter verband leren zien, dan worden we ons bewust, hoe nietig we eigenlijk als in dividu zijn. Een inzicht, dat ons maant tot meerdere bescheidenheid. SCHIEDAM Op een even onge wone als originele wijze werd heden middag de nieuwe bedrijfsruimte van Van den Bor's Fabriek van Apparaten en Pijpleidingen N.V, aan de Strick- ledeweg 19 geopend. Oorspronkelijk zou 'burgemeester H. Roelfsema de officiële opening ver richten, doch enkele weken geleden had deze medegedeeld niét aanwezig te kunnen zijn, tenzij de openingsda tum alsnog veranderd zou kunnen worden. Dit was volgens de direktenr de heer B, van den Bor niet mogelijk. Aangezien deze er op stond, dat een burgemeester de openingsplechtigheid moest verrichten, ging hij op zoek naar een andere hoogedelachtbare, wat niet zo gemakkelijk bleek. Ten slotte vond hij er een in de persoon van de (scherts) burgemeester van Nederland, nl. de bekende TV-speler Rien van Nunen. In aanwezigheid van talrijke genodig den opende deze met een toespra&K gelardeerd met boert en kwinkslagen de nieuwe fabrieksruimte, waarvan de grote hal de afmetingen van 31 bij 34 meter heeft en een hoogte van 8 meter. Tevens werd naast deze ruimtelijke uitbreiding het machinepark aanzienlijk uitgebreid, o.a. met een .knip- en snijmachine voor staal, 8 mm voor roestvrij staal en 13 mm voor andere staalproducten; het grootste apparaat op dit gebied van de geheleSpaansepolder. De muur van de belendende oude fabriek is afgebroken, zo dat men thans over een kolossale homogene ruimte beschikt. Verscheidene lokalen, zoals kantoren, een was- en 'kleedlokaal voor minstens vijftig werknemers en een modem-inge richte kantine zijn in de nieuwe bedrijfs ruimte geïntegreerd. Bovendien loopt op de scheidslijn van de oude en nieuwe bedrijfsruimten, in de hoogte nog een galerij met diverse kantoorvertrekken. De fabriek vormt thans een harmonisch geheel van bedrijfs- en administratieve accommodatie met een efficiënte en economische constructie. Vele sprekers voerden het woord. De afnemers schonken bij deze gelegenheid een complete neon-verlichting voor de facade van het fabriekspand, terwijl het gezamenlijk personeel een fraai schilde rij met symbolische voorstelling van de Schiedamse kunstenaar Theo Wiegman als geschenk gaf. Vanavond is er in de nieuwe fabrieks hal voor genodigden en personeel een (Van een onzer verslaggevers) .j'-Vv V&*. W-i - A lift EENDRACHTSTRAAT 29 TÉL. 2755, HOOGSTRAAT* 48 TEL. 4155 FLORIS DE VIJFDELAAN 134 TEL. 8210 v. HOGENDORFLAAN 101 TEL. 2658 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het Koninklijk Schiedams Mannenkoor „Orpheus" geeft zaterdagavond om acht uur in de Grote Kerk een uitwisselingscon- cert, waaraan de „Eszlinger Lieder kranz" haar medewerking zal geven. Het programma bevat o.a, werken ^an bekende componisten als L, van Beethoven,: Fr. Schubert, W, A. Mo- zart cn G.P.daPalestrina. „Orpheus" gaf. in 1963 een concert in Eszlingen; in samenwerking met de Esz- hsger Liederkranz, dat als gastheer «Ptrad. Het Schiedams mannenkoor werd "J,tee .gelegenheid officieel op het stadhuis van Eszlingen ontvangen. Op eeo tg. kameraadschapsavond na afloop van het concert voerde o.a. de burge meester het woord, die de wenselijkheid uitsprak van een verbroerdering der volken en een peetschap voorstelde, in «erste instantie tussen Eszlingen en Schiedam en in tweede instantie tussen Eszlingen en gemeenten in Frankrijk, Engeland, Italië en Zweden, waarmee men reeds contacten had. groots-opgezet feest onder leiding van de conferencier Daan Hooykaas en met medewerking van een aantal cabaret- en variété- „sterren". Na afloop is er een bal met dansmuziek van „The Rhytm Aces" voor de ouderen, die nog volgens de „ballroom-style" dansen, afgewisseld door muziek van de Beat and Gitargroup „The Triffids". waarin de zoon van de direkteur, Barend van den Bor junior meespeelt. De muziek van laatstgenoemd gezelschap zal meer afgestemd zijn op de smaak van de jongeren. De heer Van den Bor deelde ons mede, dat zijn ruim honderd werkne mers thans ook een personeelsvereni ging gaan oprichten. Overigens betekende de opening van deze nieuwe bedrijfsruimte een mijlpaal in de loopbaan van de heer Van den Bor als zelfstandig ondernemer, wiens bedrij op deze heuglijke dag precies neger* jaar, vier maanden en vijftien dagen bestaat. Hij kan derhalve bijna zijn tweede lustrum vieren. Bij de systematische opbouw van zijn bedrijf ging hij uit van een soort „vijf- jaren-plan"-idee. Bij de eerste fase ging het er om of de zaken zouden lopen en hoe alles moest gaan, het was het nemen van een eerste aanloop en een aftasten van velerlei mogelijkheden. De tweede fase was die der verbre ding van wat bereikt was en van uitbreiding der bereikte mogelijkhe den. De derde vijf-jaren-fase zal in het teken der bedrijfsconsolidatie staan, aldus de heer Van den Bor, wiens zakelijk denken altijd sterk doelgericht is geweest. De carrière van deze geslaagde zaken man is een van de vele schoolvoorbeel den, dat men met een flinke dosis succesvol koopmansschap, vooral als dit gepaard gaat met een bepaalde techni sche kennis, het geluk niet in het buitenland behoeft te zoeken, doch dat er ook in eigen land in zaken nog wel het een en ander te bereiken valt. De heer B. van den Bor werd op 30 maart 1924 in Den Haag als zoon van een eenvoudig meubelmaker geboren. De va der was nog zo'n ouderwetse kunstzinni ge ambachtsman, met veel liefde voor zijn artistiek handwerk, maar die wel zag dat dit op den duur zou verdrongen worden door de veel goedkopere fa- brieksmeubelen. Hij waarschuwde der halve zijn zoon ernstig niet in zijn voetsporen als eerzaam schrijnwerker te treden, want daar zit zo straks geen brood meer in zei hij bitter. De jonge Barend die eerst nog getwei- feld had tussen hout en ijzer, koos dan ook het laatste. Hij ging eerst naar de MULO-sehool en daarna naar de am bachtsschool, volgde nog het voortgezet VMTO-avondonderwijs en slaagde voor de H.T.S. te Rotterdam. Om zijn dage lijkse boterham te verdienen, hielp hij gedurende het weekeind een totalisator bij de paardenrennen te Duindigt voor vijf gulden per middag en maakte na de courses de renpaarden schoon voor twee- guldenvijftig per paard. In de laatste jaren van de Tweede Wereldoorlog dook hij onder en gebruik te deze periode om twee nijverheidsak ten. nl. die voor werktuigkunde en lijn en vaktekenen te halen. In 1947 was hij afgestudeerd. Hij werkte daarna nog bij de Gist- en Spiritusfabriek te Delft, bij Kava en de Metaalbuizenfabriek „Excel sior" te Schiedam. Om een spaarpotje te krijgen gaf hij vier avonden in de week les aan ambachtsscholen in Den Haag en in Rotterdam. Hij huwde met een Schiedams meisje, woonde eerst in Delft, doch later in Schiedam. Thans woont hij aan de Prins Bernhardlaan 88. In wezen was hij niet geschikt om onder een ander te staan. Hij had van nature te veel het onbuigzame karakter van de zelfstandige. Hij begon dan ook heel bescheiden aan de Hoofdstraat een eigen zaak en verplaatste later zijn bedrijf naar de Strickledeweg 19. Veel medewerking ondervond hij van zijn echtgenote, die hem niet alleen de eerste jaren met de loonad ministratie hielp, maar daarnaast ook nooit erover klaagde, dat haar echtge noot zoveel van zijn tijd .aan zijn dynamisch-groeiend bedrijf moest ge ven. In de loop der jaren heeft zijn onderneming vele, hoofdzakelijk grote klanten gekregen, zoals de Hoogovens, Breedband, Mekog, Soda Industrie Delf zijl, AKU, Kon. Zout Industrié-Ketjen Chem. Industrie Uithoorn, Shell-Neder land. B.P.-01ie Mij., Total-Olie Mij. Calvé-Delft, Verenigde Oiiefabrieken Zwijndrëcht, Koen Visser, Oud-Beijer- laiid. Lucas Bols. Kaarsenfabriek Apollo- Gouda, Verenigde Glasfabrieken en de Rijkswaterstaat. COMPl£TE WONINGINRICHTING ROTTERDAM: BINNENWEG BBJERLANDSEIMN ROTTERDAM/DEN HAAO»'UTRECHT/VUSSINGENiOEV£NTEfl (Van een medewerker) SCHIEDAM Hoewel weinig zon te zien was donderdagavond, heb ben de 1255. wandelaars, van de 22ste Avondvierdaagse van de NWB goed weer gehad. In ieder geval is er geen druppel regen gevallen, hetgeen van de vorige twee avonden niet gezegd kon worden. Vanaf half zeven waren d wande laars in de weer en dit duurde tot tegen tien uur. Al zingend kwam men bij de finish aan en dit spelletje zal zich vanavond nog eenmaal herhalen. Dan is er ook muziek bij. De ouders hebben via een speciale folder het ver zoek gekregen om de wanoelaars van avond van bloemen te voorzien, omdat de intocht op de laatste avond de tra ditionele feestelijke ontvangst zal krij- gen. Om ongeveer acht uur hoopt men bij de Burg. v. Haarenlaan te zijn, waarna de stoet zich gaat opstellen op .het ge-, deelte tussen Spieringshoekflat en de Min. Donkerstraat. Daar zullen de bloemen afgegeven moeten worden en komen de muziekkorpsen tussen de stoet in. Het laatste gedeelte wordt dan als volgt afgelegd: Mgr. Nolens- laan—Dr. Wibautplein—-P.J. Troelstra- laanRembrandtlaanGraaf Floris- straat—Jan v. Avennestraat—West- Frankelandsestraat—Huismanstraat St. LiduTnastraat—Warande, waarna de prijsuitreiking volgt. SCHIEDAM De zestigjarige voét- gangster mevrouw J. A. stak donderdag plotseling van de vluchtheuvel aan de Burg. Knappertlaan de rijbaan over en werd geschept door een personenauto, bestuurd door, de. heer A de J. uit Vlaardingen. De vrouw sloeg met.haar hoofd op de. motorkap van de auto. Met een hersen schudding werd zij naar het Gemeente ziekenhuis gebracht. SCHIEDAM Ondertrouwd; D. W.-von Beers, 21 en H. de Zeeuw, 21,J. "VV. A. Borsboom, 22 en G. A. Snijder, 26, H. J. Buitendijk, 23 en E. F. Markx, 21, H. Jan«en, 29 en P. G.M. Putters, 25, J, J, van der Kaa 20 en H. Bierhuizen, 18 G. van Meeleren, 26 en T. C. Hormann, 30 M. F. Nouel, 23 en J. J Broere, 23, A. T. de Quant, 23 en J. C. de Bidder, 24, W J. Schewe. 22 en H. J U de Vette, 22. W. Takrouri 23 en R. Juijn, 20 M. van Tiel, 23 en F. Jwanenburg, 24, J. A. van Triet, 24 en W. F. ten Brink, 17 A.T. van .Weezel, 28 en B. A. Bambett, 28. Getrouwd; F. E, Zwarte 25 en S. M. Kek, 19, M. de Roo, 26 en J. C, de Wolf, IS, F. van der Bent, 23 en W. H. M. Bleiksloot, 19, F. J. 1». van Buijtenen, 22 en J. M. Over de Vest, 20, iR. Beenhakker. 22 en C. W. Prins, 21, A. van Vliet, 21 en C Muishout, 18, J. T. van Loenen, 22 en G. R. van Ham, 21, J. H. P. Peters, 24 en M, M. Heijdra, 21, J. Klepke, 28 en A. van der Linden. 24. Geboren: Hené J. z.v. L. D. Bernhard en M. J. van Eijk. Overledent T. Schilperoord, 70 B. Ouwens, 49 e/\h.tïen Kleptke H. J. Putters 89. g Door inruil verkregen een ^4 2 in prime itaaf. C (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Met ingang van 1 Juli legt notaris P. Schaberg zijn funktie neer. Daarna zal hij als ambteloos burger van zijn „otium cum dignitate", zijn welverdiende rust, gaan genieten. Hij zal zich dan ongestoord kunnen verdiepen in zijn lievelingsstudie, de juridische weten schappen, en zijn hart kunnen opha len aan lektuur, want hij leest graag. Hij heeft een arbeidzaam leven achter zich. Hij wordt achtenzestig jaar en vindt het goed zo, hoewel een notaris tot zijn zeventigste jaar in funktie mag blijven. Zoals men weet, wordt een notaris bij Koninklijk besluit benoemd. Maar voor dat het' zover is, wijst men altijd een waarnemer aan.-Dit is in dit geval mr. C. P. Sneep, kandidaat-notaris uit Ridder kerk. notaris Schaberg begon zijn loop baan in 1923 in Schiedam als kandidaat- notaris bij notaris Blaisse Sr. Bij Koninklijk Besluit van 2 mei 1929 werd hij benoemd tot notaris. Hij ging wonen aan de Tuinlaan 102. Hij heeft zich in de loop der jaren veel op maatschappelijk gebied bewogen. In 1931 werd hij commissaris van de. Spaar bank' Anno 1820. In hetzelfde jaar werd hij tevens vice-voorzitter van het bestuur van het St. Jacobs Gasthuis. In 1949 werd hij voorzitter van het College van Regenten van. het Weeshuis der Her vormden „De Lindenhof", Jarenlang was hij voorzitter van de Nederlandse Protestanten Bond en kerk voogd van de Hervormde' Gemeente van Schiedam. Gedurende de Tweede We reldoorlog heeft hij van 1 juli 1942 tot december van hetzelfde jaar als gijzelaar gevangen gezeten. Voor zijn vele be moeienissen werd hij benoemd tot Offi cier in de Orde van Oranje-Nassau SCHIEDAM Geboren: Marinus J.W, z.v. J, "W van der Wees en L. Beukers, Jeanetté P. d.v. J. H. Meerwaldt en A. van Leeuwen, John, z.v. M. van Erkel en T. P. C. Gall, Arthur A. A. z.v. H. A. ter Braak en M. G. Meeder. Overleden; F.-H. Verdoes, 90. SCHIEDAM Geboren: René zv. G. J. van Deuzen en J. van der Lingen; Petrus S. A. z.v. P. J. S, M. Adams en J. G. Willemse; Alexandra M. d.v. J. M. J. van der Valk .en P. A. Ham; Robert z.v. A. J. van der Heijden en M. P. R. Broeders; Manfred z.v, W, F. Meelberg. en A. Donker. Overleden: D. J. Ribbe, 85 Jr. i.lcf. (01898) -3697 (Van een medewerker) SCHIEDAM In Oosterhout in Noord- Brabant staat bet Schiedams Scbool- buitenhuis en ook dit jaar gaan daar regelmatig de leerlingen heen van de hoogste klassen van de Lagere School. Deze week zitten er 70 leerlingen van de Gereformeerde scholen: Dr. Kuyper- schnol (16), Oranje Nassauschool (23) en Joh. Calvjjnschool (31). Iedere avond worden de ouders van de jongens en meisjes in de gelegenheid gesteld de telefoonnummers van de hoofden van deze scholen te draaien ora naar de toestand in het schoolbuitenhuis te vragen. Vanaf de genoemde scholen vertrok ken maandagmorgen drie bussen (bij Het Duitse Koor zal zaterdagochtend om twaalf uur in de Aula van het Stedelijk Museum door het Gemeentebe stuur worden ontvangen. Van het ge meentebestuur van Eszlingen komt een afgevaardigde mee, de wethouder Rechtsrat Ohlsen, die namens het ge meentebestuur van Eszlingen het woord zal voeren. Ook zullen afgevaardigden van de Duitse Ambassade in Den Haag en van het Duitse consultaat aanwezig zijn. Op zondag 27 juni zal in gebouw Arcade „Orpheus" het Eszlinger koor een kameraadschapsavond aanbieden, waarop ook burgemeester H. Roelfsema aanwezig zal zijn. Tevens staan op deze bijeenkomst enige min of meer officiële gebeurtenissen op het programma. Het was hier dus een soort open lucht-wachtkamer, waarvan vaak druk gebruik gemaak werd. Tenminste, als het weer het toeliet. Op de foto blijkt het trouwens volop zomer te zijn. Rechts lag een groot grasgazon met een fraaie water partij en een dichte begroeiing van heesters en geboomte op de achter grond. Het was een waar' lustoord voor eenden en zwanen, die in ruime mate door de bezoekers van het ziekenhuis en voorbijgangers gevoerd werden. In die dagen lag in deze omgeving nog de stadskwekerij, zodat de natuur er heel wat rijker was vertegenwoor digd dan tegenwoordig. Al deze na tuurlijke schoonheid is ten offer ge vallen aan het grote bouwprojekt van het nieuwe ziekenhuis. Het was overigens harde noodzaak. De medi- sohe veerzorging van de Schiedamse bevolking weegt zwaarder dan een brok natuur. De andere foto, van de Willem de Zwijgerlaan, laat deze mooie laan no-g zien, dat met zwaar geboomte inmid dels verdwenen Is. De bomen werden namelijk ziek. Dus moesten ze een drietal jaren geleden weg. Boze ton gen hebben wel eens beweerd, dat deze bomenziekte eigenlijk en smoesje was en dat ze vanwege het steeds drukker wordende verkeer weg moes ten. Hoe het ook zij, deze nuttige zuurstofproducenten zijn we kwijt. Komend -vanuit de Schoolstraat, verrijst links van de -rijweg, even voorbij de Stadhouderslaan het hoge gebouw van Huize Frangois Haver- schmidt, precies tegenover de Prins Bernhardlaan. De ligging van dit tehuis is bijzon der gunstig. De bewoners komen te wonen temidden van dicht stadsgroen, het z.g. Volkspark, in een rustige omgeving, eveneens volop van groen voorzien, vlakbij het stadcentrum, zodat men niet eens een auto nodig heeft om te gaan winkelen of uit te gaan en dichtbij is er bovendien een vaste bushalte. Als het tehuis straks geopend is en Plantsoenendienst heeft de naaste om geving wat fleuriger gemaakt met bloemen en heesters, dan kan het aan de voorzijde van het gebouw een mooi plein worden. Men had geen betere plaats kunnen uitkiezen. TyiT is de conversatiezaalvan. het, Schiedams Schoolbuitenhuis in Oosterhout, waar gegeten wórdt en. verder de nodige spelen gedaan woré den. De jongens hebben er o.m. hun dameompetitie 'gespeèld en zij, die de. damsport niet machtig f waren déden, mee aan een tekenwedstrijd, iedere school één) en de heenreis' was bijzonder mooi ers. warm. Men heeft geen pech gehad en arriveerde om half elf bij het Schoolbuitenhuis, waar de roocf- wit-folauwe vlaggen-de jongens en meis jes verwelkomden. De eerste indruk was, dat de omgeving .prachtig was, al zocht men tevergeefs naar een speeltuin. De lokaliteiten zagen er perfect uit,, het uitzicht was fraai en dat er stapel bedden waren vonden de deelnemers niets eng. Zeven leiders en leidsters zorgden, dat alles in goede banen liep. Trouwens, het hoofd van de Or. Nas sauschool, de heer H. Siemons, zette in zijn welkomstwoord uiteen wat ge boden en wat verboden is. Op de eerste dag werd de omgeving verkend (men mocht nog niet in het bos), er werd een wandeling gemaakt, er werd slagbal gedaan en het wanne eten ging er als koek in. Een 'bijzonderheid voor de deelnemers was, dat degenen, die him bed het mooist opmaakten, 's morgens een vlaggetje als prijs kregen. Dat vlaggetje moet de vol gende ochtend ingeleverd worden in jruil voor een reep chocolade. De eerste dag was het Ria Meyvogel, die de prijs won en de tweede dag Ria Mast. Corveédienst hebben de deelnemers ook, maar dat neemt men op de koop toe. Dinsdagavond werd een speurtocht gehouden en woensdag heeft een goo chelaar de nodige ontspanning ge bracht Donderdag werd de Waranda bezocht, waar gelegenheid voor zwem men was. Vanavond volgt de bekende bonte avond, waar de jongens en meisjes zelf met stukjes en liedjes komen. Ook het hoofd van de Dr. Kyyper- school. de heer H. Velvis, is in Ooster hout, terwijl de heer J. v. d. Bosch (hoofd Joh. Calvijnschool) zijn dochtertje Nelly afvaardigde. Zaterdagmorgen om circa half elf wor den de deelnemers bij de scholen terug-, venvacht Bel ons voor een demonstratiertt BUTS BALLOTLAAN 4 .VLAARDINGEN Telefoon 8700

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 1