k maakt balans op n campagne van Omen om.. Patrouilles versterkt Ridderkerk bang voor pyromaan meubelen 649. 287,- rrm ROTTERDAM Plan brandweerkazerne is nog niet zover.,. AGENDA Bouw van viaduct over rijksweg 20 begonnen VERF VAN DE VAKMAN 1. „De Kroon" ,'A Verfcenfrum" 3. „De Goede Hoek" 2. 4. „Kleurklavier" VLAARDINGEN Voorzitter Kamp: Dankbaar voor ervaringen 'omst viel viel mee WF-Bronswerk met Kwant NV samen stormloop DEKLERK&ZN Nieuw bestuur „Aqua-Fauna" Antivoord van college DrlloUerönmmrr Heimachines slaan 15 palen per dag Overbrugging Schie ivordt voorbereid Burgerlijke stand LA vakanties Brommers geslipt over oliespoor Automatenliehters vannacht ingerekend -*u!t1 Chauffeur (onder invloed) bezorgt zware schade E rotterdammer zma VRIJDAG 16 JULI 1965 CIJFERS REISBUREAUS VLAARDINGEN Het bestuur vfn „Youth for Christ-VIaar- dingen" heeft de balans opge maakt van de grote tentcampagne die van 15 tot en met 27 juni onder het motto „Feest in de linnen kathedraal" in het Oranjepark werd gehouden: De financiële uit komsten zijn bij zonder hard mee- Belangrijkste BEHANG KUNSTSCHILDER MATERIALEN BOUWPAKKETTEN Van 465.- nu (Van een onzer verslaggevers) RIDDERKERK De politie heeft alle mankracht ingezet voor de beveiliging van de gemeente tegen het waanzinnige optreden van „de pyromaan". Al enkele weken lang worden versterkte surveillances gehouden, maar sinds gisteren is het hele politie en recherche-apparaat nog meer in touw dan de laatste weken reeds het geval was. "n marsen 'U'-'-UiUn Garage Van Dalen N.V. Prematuur WAW9Q QSJLWDM3T SCHIEDAMEr is thans een begin gemaakt met de bouw van het viaduct voor rijksweg 20, dat het verlengsUk van de Nieuwe Damlaan er hooge van bad Groen- oord gaat overspannen. Het krijgt een lengte van ongeveer 80 meter en een breedte van 64 meter. Er heerst momenteel in Kethel volop Bouwbedrijvigheid Vanaf morgen liggen echter prakisch alle werken stil omdat dan de zoge naamde bouwvakvakantie ingaat. Transport KANTOORMACHINES YE zitten weer midden in de vakan ties. Veel Schiedammrs zijn op reis gegaan. Het sociaal-toerisme is een stuk beschaving gew den. Met •-ijn mUioenencijfers herinnert het aan ;Je grote volksverhuizingen in het crijs verleden. Het toerisme is een ftmchtige industrie met vele eeono- %itsehe vertakkingen en toeleverings bedrijven, die alle te zamen het dage- ïfiSï brood aart duizenden werknemers •verschaffen. i Eet moderne toerisme is tnhaerent iaan de moderne welvaartsstaat. Hoe meer welvaart, des te meer toerisme. Dit bleek onder meer uit de cijfers, die de Burgerlijke Stand te Schiedam ons verstrekte. Men had het dit jaar met de uitgifte van passen drukker ffsn ooit tevoren. Ten opzichte van verleden jaar (tussen aanhalingste kensvertonen dc cijfers van de eer ste helft van 1965 een aanzienlijke stijging. i f.Y januari 200 (150), februari 349 - (223),maart 650 (350), april 840 (650), mei 1050 (845), juni 1430 (1070). In het eerste halfjaar gaf men in Schie dam globaal ruim 4500 passen uit, tegen 3288 passen gedurende het zelf de tijdvak in 1964. Derhalve ruim 1200 passen meer. Deze cijfers tonen even eens aan, dat men meer passen uit- geeft, naarmate de dagen gaan lengen. Thans volgt er weer een anticlimax in de passen-uitgifte. Men is nu wel veer over de top heen. Waarheen reizen onze toeristische trekvogels? Bij een plaatselijk reis- bureau vertelde men ons, dat men nog steeds graag naar het romantische l Oostenrijk gaat, waarbij de taal waar- sehijnlijk ook een belangrijke rol speelt. En dan natuurlijk naar Spanje. Wie is er tegenwoordig niet naar de Costa Brava geweest, de Woeste Kust, tsaar het goed toeven is. Of naar Mal- iorca, het eiland van Chopin en we zouden haast zeggen van Rie Cramer, die er drie aardige boekjes over schreef: Mallcrcanen. MALLORCA, eiland van rust en. Viva iVfa llorca. Ook Italië met zijn Gardameer en andere spaghetti-lust- oorden blijft nog steeds in de mode. Frankrijk, in het bijzonder de Riviera, bijkt lichtelijk afgezakt te zijn, wat tenminste de massa-trek betreft. En geland en de onvolprezen, schilder achtige Scandinaafse landen zijn sterk in opkomst, maar ze halen toch nog niet bij Yougo-Slaoië, dat zich een bovenste plaats op de toeristische ver langlijst begint te verwerven, Ten slotte gaat er een steeds grotere cate gorie van plezierreizigers naar West- Didtsland en de Belgische Ardennen. Zwitserland blijft een vrij stabiel toe ristenbezoek houden. In het algemeen trekt men overal heen, zelfs naar Israël, Egypte en de Canarische eilan den, maar dan niet in de zomermaan den, vertellen de reisbureaus ons. EENDRACHTSTRAAT 29 TEL. 2755 HOOGSTRAAT 48 TEL. 4155 gevailèn, maar het aantal bezoe kers bij samenkomsten is zonder meer tegengevallen. In de maandbrief aan de medewer kers schrijft voorzitter J. Kano dat het bestuur dankbaar is voor alles wat het deze dertien dagen heeft mogen ervaren, in de wetenschap dat God voor wie gelooft alle dingen doet medewerken ten goede. De opkomst is ver beneden de ver wachtingen gebleven. Vooral had men graag meer Jeugd gezien en daarom was ?e .sjjneakomst van zaterdagavond 26 Juni die speciaal op de jeugd was gericht voor de-organisatoren een van de fijnste avonden. Het aantal jeugdige bezoekers was die .avond het grootst en er zijn verscheidene contacten gelégd. Niettemin hebben ook veel ouderen van de samenkomsten genoten: de in richting van de tent was zó dat het ook met een gering aantal mensen toch gezellig bleef. De boekentafel heeft naar verhouding van het aantal bezoekers bijzonder veel belangstelling gehad. Hoewel de verkoop van de boeken de YF.C. geen winst oplevert, is het bestuur toch dankbaar dat er zo veel werd verkocht omdat ook' door deze boeken het Evangelie wordt uitgedragen. Was er dus enerzijds sprake van te leurstelling (dit was ook duidelijk te beluisieren in de toespraak van campag neleider ds. G. A. Brucks tijdens de slotbijeenkomst), financieel is alles veel gunstiger gelopen dan men had durven hopen. Zoals hekend hebben de totale kosten ongeveer vijfduizend gulden be dragen en op het ogenblik is er nogl slechts een tekort van ongeveer vijftig' gulden. MAAR het belangrijkste van de cam pagne was dat de organisatoren en hun medewerkers met velen een persoon lijk gesprek over de geloofszekerheid hebben gehad en dat daarbij verscheide ne jongeren waren die het veiangen te kennen gaven op de weg van dat geloof te wilien verder gaan. Intussen heeft de Y.F.C. met hen reeds twee goede contactavonden gehad en zal de groep alles doen wat in haar vermogen ligt deze jongelui verder te helpen. De Y.F.C. houdt in de maand augustus vakantie. Veel van de medewerkers zijn dan in kampen of werken elders aan de verbreiding van het evangelie. Maar voor het zover is worden in de Julianakleu- tersohool aan de Julianalaan nog drie contactavonden gehouden. De eerste is morgen (zaterdag-)avond) de heer E. van der Meer zal daar spreken over het onderwerp „Wat heeft een Chisten door het geloof ontvangen?". De tweede contactavond is zaterdag 24 juli. Ds. G. A. Brucks, directeur van de Stichting „Youth for Christ- Nederland", zal dan een bijbelgedeel te bespreken en een terugblik geven op de gehouden campagne. De laatste contactavond is een vragenavond en wordt op zaterdag 31 juli gehouden. Op al deze avonden is iedereen van harte welkom. FLORIS DE TEL. 8210 VTJFDELAAN 134 v. HOGENDORPLAAN 101 TEL. 2658 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De besturen van W ilton-Fijen oord-Brons werk N.V. Schie dam en machinefabriek en ingenieursbu reau Gebr. Kwant N.V.. Sneèk hebben tot volledige samenwerking besloten. De toetreding van de N.V. Gebr. Kwant tot de combinatie zal geschieden met hand having van haar zelfstandigheid, terwijl ook het eigen produktieprogramma in principe geen wijziging zal ondergaan. Dit deelden de besturen gisteren in een gezamenlijk communiqué mede. Door het samengaan met de W-F-B- groep zal de N.V. Gebr. Kwant gebruik gaan maken van de exportorganisatie, waarover Wilton-Fijenoord-Bronswerk beschikt en wordt met name voor het Euromarktgebied het perspectief geopend voor een aanzienlijke vergroting van de export Het produktieprogramma van Gebr. Kwant omvat de vervaardiging van fil ters, waterbehandelingsmstailaties, pneu matische en hydraulische apparatuur scheepstetegraafinstaliaties en lucht- en gasdrogers. Deze produkten kunnen wor den gezien als een passende aanvulling Wil ton-Fijenaord-Brons werk van het programma. De leden van de ondernemingsraad van Gebr. Kwant zijn gisteravond over de samenwerking ingelicht tijdens een open vergadering, waarin ook enkele leden van de raad van bestuur van Wil- ton-Fijenoord-Bronswerk aanwezig wa ren. 15 JUUT/MS AUG. MODERN BANKSTEL, geheel in zwart kunstleder. De losse kussens van de 3-zits bank en 2 fauteuils zijn voorzien van afneembare hoezen van bijzender mooie weefstof in diverse kleuren. Van 945.- nu MODERNE EETHOEK uitgevoerd in teak. 4 Solide teakhouten stoelen, bekleed met rood kunstlede^ teakhouten eetkamertafel. I COMPLETE WONINGINRICHTING SCHIEDAM De ledenvergadering van de Aquarium- en Ter rariumvereniging „Aqua-Fauna" o.Lv. de voorzitter, de heer F. W. J. Scheffers, koos dezer dagen de le- voorzitter, de heer F. W. J. Scheffers en de le penningmeester, de heer P. Brouwers, beiden aftredend en herkiesbaar, weer in dezelfde functie. In plaats van de niet herkiesbare 2e secretaris, de heer Reizevoort, benoemde de vergadering de heer J. Breur, terwijl de heer C. Valk bestuurslid werd i.p.v. de heer Verhagen, die wegens persoon lijke redenen tussentijds aftrad. De jaar verslagen werden goedgekeurd. De huis keuring bleek dermate in de smaak te zijn gevallen, dat ze herhaald wordt. Ook voor de leden van „Aqua-Fauna" is thans de vakantie aangebroken. De eerstvolgende contactvergadering wordt gehouden op maandagavond 13 september. ROTTERDAM: BINNENWEG BEUERLANDSELAAN [ROTTE RDAMIDEN KMG UTRECKTIYUSSiNGEN DEVENTER SCHIEDAM Het College van B. en W. heeft de heren drs. S. H. Simons (soc.) en H. W. Metaal (kath.) geantwoord op vragen met betrekking tot de brandweerkazerne annex sme derij. Bij schrijven van 28 april ontvingen de raadsleden een „bouwprogramma" als mede een drietal tekeningen. Volgens de vragenstellers was daarbij niet duidelijk De waarnemend korpschef van de ge meentepolitie, adjudant M. C. Fortuin, "ee*t gisteravond in het politiebureau een bijeenkomst van ongeveer veertig ooeren en tuinders geleid die al enkele dagen eerder was uitgeschreven om hen w te lichten op welke manier bedrijven en boerderijen tegen de pyromaan be. veiiigd kunnen worden. De politie kan natuurlijk onmogelijk bij elk bedrijf en sP» li e-r' 660 politicagennt zetten, zo dat de eigenaars zelf maatregelen zullen moeten nemen. Niettemin z'jn 22 ge- uniformeerde politiemannen vrijwel voortdurend in touw en verrichten zij nun taak ten koste van veel nachtrust- vooralsnog blijft het een vraag welke ï^utmethode de brandstichter hanteert. Met die vraag houdt ook het gerechtelijk laooratorium in Den Haag zich intensief nezig, maar tot vanmorgen had het on- rzoek seen enkel resultaat opgeleverd. Museum, opening tentoonstel- fv*f kinderspel met voorstelling kinder- circus Elleboog uit Amsterdam 11 en 12 ,.9ïre'' Jeugdhuis, Chr. leesbibliotheek, "-17 u. wlb!ad "DE ROTTERDAMMER", .-i^nrnse redactie Lange Kerkstraat 28 J*1- 263954 (b.g.g. 115588, toestel 52, b.g.g. l. J„uU5r aL!een voor redactionele aange- «ïenbeden 195885 en 28037). fjteohap: J. v. Gogh, Dr. Zamenhof- 'traat 139, tel 152400. fi.u bezorging: Agentschap (adr. L. vel3' dag. van 18.30-19.30 uur. -.i-:. ridjke telefoonnummers: Alarm 264666. alarm brandweer 260123, «larm G.G. en G.D. 269280. De politie heeft de boeren geadviseei 's nachts zo veel mogelijk licht te latei, branden, terwijl bovendien het spannen van draden met conserveblikjes als een afweermiddel werd genoemd. Het ge bruik van jachtgeweren heeft- de politie uit veiligheidsoverwegingen afgeraden, hoewel deze in geval van zelfverdediging uiteraard wel mogen worden gebruikt. De politie zal elke boerderij een paar maal per nacht bezoeken. Een suggestie van de boeren zelf om met medewerking van de gehele bevolking een. bewakings apparaat in te stellen en daartoe de ge meente in wijken te verdelen, heeft de politie in overweging genomen. Voor rechercheur Schotel staat het vast dat de pyromaan als een dolle hond tekeer gaat en het is duidelijk dat de ge hele bevolking erbij gebaat is wanneer deze onverlaat op de snelst mogelijke manier onschadelijk wordt gemaakt. Van een paniektoestand is in Ridderkerk geen sprake, maar dat er alom ongerust heid bestaat is een uitgemaakte zaak. HOEK VAN HOLLAND Podium In de Hoekse bosjes: De harmonieveremging Rotterdam aan Zee zal zaterdagavond een concert verzorgen, 20 uur. SCHIEDAM Doordat de dop van een oliereservoir, die waarschijnlijk niet al te vast had gezeten, van een vracht auto, bestuurd door M. S. E. uit Rotter dam donderdagmorgen op de Wilders- brug door het schokken van de wagen losraakte, stroomde de vette smeerolie over het wegdek. Twee achteropkomende bromfietsen, bestuurd door L. van der M. en W. N. slipten daardoor en werden -nstig beschadigd. "p OTTERDAM Als u de krant om it keert ontstaat een soortgelijk beeld. Alleen hangt dan de accordeonist tegen de vloer en staat de violist op het plafond. Zo was dat vanmorgen te zien toen een groep artiesten van Sari-asani optrad in de recreatiezaal van. het St. Franciscus Gasthuis. De geste van het circus heeft de patientjes bijzonder ver maakt Dit duo? Dat zijn „The Madcaps' acrobatische muzikale clowns.... SCHIEDAM De politie heeft van nacht. twee zeventienjarige jongens die uit een automaat aan de Hoogstraat ver snaperingen en uit een automaat op de Broersvest pakjes shag hadden gestolen ingerekend. Bel ons voor een demonstratierit BUYS BALLOTLAAN 4 VLAARDINGEN Telefoon 8700 ACADEMISCHE EXAMENS EINDHOVEN Technische Hogeschool Prop. ex. werktutgbouwk.: G P A A Asselman te Hontenisse; M Stein te Sprang- Capelïe: doet. ex werktuigbouwk: G H W Kymmell te Aalst-Waalre; kand ex werk tuigbouwk: G Heester te Rotterdam. aangegeven, voor welke capaciteit men wil bouwen en of men nog met de mogelijkheid tot toekomstige vergroting wenst rekening te houden. Voorts misten zij een overzicht van de eisen, op grond van de in het basispro gramma of gemeenschappelijk rapport vastgelegde beslissingen in concrete aan het complex moeten worden gesteld. 7 Tevens vonden ze geen aanwijzing, aan welke eisen* de smederij moet voldoen en waarom deze met de brandweerkazerne gecombineerd moet worden, j Tenslotte vroegen deze raadsleden bij zondere aandacht te schenken aan de eventuele samenwerking mét andere diensten en/of afdelingen der gemeente en aan de mogelijkheid tot coördinatie in Rijnmondverband. In hun antwoord aan de heren Simons en Metaal verklaren B. en W. onder meer, dat de overgelegde tekeningen en het bouwprogramma geenszins de preten tie hadden het laatste woord te zijn. Zij moesten slechts tonen, wat op het tijdstip van indiening aan de hand van de verzamelde gegevens was gerijpt ten behoeve van een verantwoorde keuze van de bouwplaats- Een enigszins premature mededeling door B. en W. gedaan op de Raadsverga dering van 22 februari had helaas de schijn gewekt, dat de plannen al in een verder stadium waren dan in werkelijk heid het geval was. Een nieuwe groote strategische be- weging der Duitschers op het Oostfront. Het officiëele Russische bericht van gis teren maakt melding van een opmarsch der Duitschers in Koerland, nadat zij versterking hadden gekregen. Uit Noord- Polen rukken zij over een front van 160 K.M. naar Warschau op. De op marsch beeft ten doel een vereenigtng tot stand te brengen met dc Galicische legers die op een afstand van ongeveer 290 K.M. opereeren en alles wat daar- tusschen ligt te verpletteren. De Oosten rijkers zijn gelijktijdig een grooten aan val begonnen op den Russischen linker vleugel aan de. Dnjestr, welke rivier zij op verschillende plaatsen zijn overge trokken. Het munilieleger. Er hebben zich in Londen tot lieden 95.000 personen vrij willig aangemeld als vakarbeiders in munitiefabrieken. Voor het einde der week verwacht men dat het getal tot 100.000 zal zijn geklommen. SCHIEDAM Ondertrouwd: D van den Beis 3* en C J Kloos 31: P van DoWcum 21 en W F de Bruin 23: A D Elberse 22 en J H van den Br'.r-k 29; C J Fortuin. 27 en T M A VoHebregt 21: A J Hendriks 25 en J L van Gent, 26; P van der Hoeven, 24 en D Brema-n, 19; A J Janson, 22 en P E J Huiskens 23: C M Kemiper, 22 en A Teeuw. 23: J* L Philipï/i, 20 en J van Groningen 17; R Tfcjssenraad. 22 en S W Stotitenburg 22. Getrouwd: W J A Gottmers, 20 en F J Herechedd, 18; W de Jong. 28 en E van Dijken 21: M Janse. 25 en M M J Molenaar, 31: J Jansen, 25 en H Versluijs, 18: G E Noordergraaf, 30 en M van Rees, 30; A M ieehise, 24. en J van Vuuren, 18; J van der Sluis,-21 en G Steenbosk 21: J Verkuil, 24 en A G Bakker. 27; T G M de Vette, 20 en A Zuid'geest, 18: B Zulderent. 23 en J A M Bergen, 22; P van de Vooren, 23 en S H Koster, 22; P H M BaTtker, 25 en H C M Venderbos, 19: I. M Peetere, 21 en M A Blanken. 18: P Keizer. 29 en C den Boer, 19; A T van Weezei, 28 en B A Bambeit 28. Geboren; Richard zv M Voets en M D Moerei. Overleden: P J Mulders 56; P Moerman 74 echtgen v K Struijs. Geboren: Petra A dv L Harpe en E van Dijk: Maria E dnr C J Koopjman en P Stok: Robbert zv D B van den Berg en M Zwambom. Overleden: M van der Linden, 92 wed van der Lugt. De Aannemings Maatschappij „Nedervo" N.V. uit Amsterdam heeft inmiddels de eerste van de 560 betonpalen, die nodig 2ijn voor het viaduct, in de grond geslagen. Het viaduct komt te rusten op pijlers, die aansluiten op beide wegta- luds. Bovendien komt er een tussen- pijler, die het wegdek in tweeën zal splitsen. De graafwerkzaamheden hiervoor zijn reeds verricht. Men gebruikt verplaatsbare heistel lingen, die voorzien zijn van brede rupsbanden en tevens voor graaf werkzaamheden gebruikt kunnen worden. Op deze wijze kan men maximaal vijftien palen per dag slaan. De zachte veengrond veroor zaakt, vrij veel moeilijkheden bij het manoeuvreren met dit zware mate riaal. reiding voor de overbrugging van de Schie, waar een aansluiting zal komen op de tunnel onder de spoorlijn, die reeds lang gereed is. Hoewel de tekeningen zeker wel bete kenis hebben voor de verdere ontwikke ling der plannen, omdat zij de neerslag zijn van intensief overleg tussen de brandweerinspectie en de betrokken ge meentelijke diensten, is het toch de bedoeling-alvorens een bestek3klaar plan te maken nog een afgerond programma van eisen op te stellen, waarbij de door de vragenstellers gememoreerde punten ook zullen worden betrokken, aldus B en W. in hun antwoord. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een personenatuo be stuurd door de 55-jarige A. S. uit Rotterdam, die lichtelijk onder invloed verkeerde, reed vannacht op de Rotter damse dijk op de verkeerde rijbaan, namelijk de linker inplaats van de rech ter, waardoor hij frontaal tegen een hem tegemoetkomende personenauto botste, bestuurd door J.V. uit Schiedam. Beide wagens werden ernstig beschadigd, de bestuurders van de auto's kregen even wel geen letsel. De laatste tijd vervoeren talrijke vrachtauto's veel rivierzand naar Kethel, waar men druk bezig is de grond, waarop de flats van zeven woonlagen zullen verrijzen, bouwrijp te maken. Ook de aanleg van de weg, die in de toekomst Vlaardingen met de dorpskom van Kethel zal verbinden, Tevens treft men kennelijk voorbe- vraagt veel zand. WOOR <le lagere tuinbouwschool „Prol. Hugo de Vries" en de daaraan ver bonden dag. en avondcursussen zal in de toekomst een gebouw in liet Kralingse Bos worden gezet. De plannen voor dit project (in laagbouw) zijn in vergevorderd stadium. Het moet een uiterst doelmatig ingericht iheoriegebouw worden, dat zal verrijzen in de onmiddellijke nabijheid van de ge- nieentekwekerij, waar zich immers bet grootste deel van het praktisch onderwijs afspeelt Sedert september 1963 heeft deze, klein begonnen, school zich ontwikkeld' tot een uniek centrum van opleidingen op het gebied van de sierteelt. Thans zijn er 250 cursisten, in september, als het volgende werkjaar.start, zullen er 300 leerlingen (van zeer jong tot betrekkelijk oud) z|jn. Het aantal docenten is 26. Als gevolg van deze groei wordt de oude, maar goed verbouwde, voormalige „buurtscbool" aan de Haver- iandstraat 12 zo langzamerhand te klein. Het feit dat zij wat „weggestopt" staat in Crooswijk overigens goed bereikbaar vanaf de Goudserijweg is wel zo belang rijk, dat docenten en leerlingen nogal heen en weer moeten trekken tussen het gebouw en de kwekerij. Vandaar dus de plannen om juist bij die kwekerij een goed geoutilleerd schoolgebouw op te trek ken, dat ook aan de te verwachten verdere groei ruimte kan bieden. De grond daar voor is al gereserveerd. Nieuwbouw past ia liet landelijk streven dit onderwijs in volledige dagopleidingen om te zetten en aldus een veel harmonieuzer opbouw te verkrijgen. De prof. Hugo de Vriesscbool, die uitgaat van een stichting, waarin o.a. de gemeente deelneemt, omvat in de eerste plaats de lagere tuinbouwschool, waarop de meisjes en jongens zo van de lagere school kunnen worden geplaatst en die volledig dagonderwijs geeft In de vier jaren, die de opleiding telt, krijgen de leerlingen een asisoplciding voor hovenier en bloemist-winkelier. Deze 'school isde „ondergrond" voor verdere opleiding. *Wre' bet diploma beeft kan door middel van het leerlingenstelsel worden bekwaamd roor diverse vakdiploma's: 'hovenier of bloemschikken en binden. Het leerlingen- stelsel besteedt bovendien aandacht aan de algemeen vormende vakken, die mede zijn gericht op de eisen van het Middenstands examen, zodat de leerlingen kunnen vol doen aan de eisen der Vestigingswet Ook kan men overgaan naar een middelbare tuinbouwschool. Dan is aan de school ver bonden de vakschool bloemsierkunst, een cursns van een jaar, met een dag per weèk onderwijs. Om hier te komen dient men „ondergrond" te hebben. In de derde plaats de avondcursussen tuinaanleg en onderhoud (hoveniersopleiding). Met in gang van september een vakschool voor hoveniers, die met een stuk of 12 leer lingen zal starten en een leerlingenstelsel hoveniers, zoals er ook een voor bloem sierkunst is. Hiermee is dan de school „al- round", voorzover men dat van een school ooit kan zeggen. Zowel jongeren als oude ren kunnen volledig worden opgeleid in dag- of avondonderwijs. De ontwikkeling gaat in de richting van dagonderwijs. Voor jongens en meisjes, die hovenier of bloe mist willen worden is de beste opleiding dan ook: jong beginnen en eerst de lagere tuinbouwschool, waar overigens zeer veel aan algemeen vormend onderwijs wordt ge daan. Directeur G. L. v. d. Weide is blij, dat het na zover is. Hij heeft in -de afge lopen (bijna) twee jaren een verheugende belangstelling voor zijn school mogen con stateren. Het aantal leerlingen is steeds ge groeid. De resultaten zijn hoopgevend. Zo slaagden gisteren alle twintig kandidaten der vakschool voor ldoemsierkuDst voor het eindexamen. Dat was de eerste keer dat van deze opleiding een examen werd afge nomen. Ter gelegenheid daarvan was gister avond het gehele gebouw der Prof. Hugo de Vriesschool in een „show" veranderd. De aanstaande bloemsierkunstenaars hadden hun werkstukken tentoongesteld en ook van de overige opleidingen was er veel werk te zien. Een fleurig geheel dat hon derden belangstellenden trok. TVE voormalige Nederlandse passagiers» schepen Oranje en Willem Ruys. die door de Italiaanse rederij Flotta Lauro zijn gekocht en onder de namen Angelina Lauro en Achille Lauro in de vaart worden gebracht, worden zusterschepen. Met de zeer ingrijpende verbouwing, die daarvoor nodig is, is een bedrag van ruim 100 miljoen gemoeid, het dubbele van hetgeen oorspronkelijk was geraamd. Als gevolg van deze ingrijpende verbouwing, zo weet Dagblad Scheepvaart te melden, kan de Italiaanse werf zich niet aan de tijd van oplevering houden. De Angelina Lauro zal nu eerst op 20 september baar eerste reis Genua naar Wellington maken, de eerste reis van de Achille Lauro is vastge steld op 8 november. .Als eindhoven in Europa is voor dit jaar Bremerhaven ge kozen, waar dc schepen ook bun dokbeurt zullen ondergaan. De mogelijkheid is er echter, dat in de loop van volgend jaar ook voor de dienst van Flotta Lauro op Austra lië Rotterdam eindhavcn wordt. Beide schepen zullen in elk geval Rotterdam aan doen. De voormalige Oranje zal op 5 decem ber uit onze haven vertrekken, de ex-Willem Ruys vermoedelijk in begin januari 1966. Op beide schepen zal plaats zijn voor 1600 passagiers waarvan 185 in de eerste klas. Zoals eerder gemeld zullen Ruys Co op treden alg agenten van Nederland van Flotta Lauro. ^^"^«r<0189M^3697

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 1