Japans schip 21 doden Schoonmaker leefde in angst voor ontdekking Roofoverval Mok opgelost is nu Rotterdam weer arige Modderaar in R'dam was zeer nat Brandweer nam afscheid van libm G. Koomwinder Dordtse bus stort met 31 passagiers in Moezel Zesdaagse strandlopers Feike Asma herdacht J. S. Bachs sterfdag Ooggetuige over busongeluk Ik dacht: nu is het gebeurd99 Tally moet nog even wachten f 5,575. B 1 ra EEN LUXE Nederlandse ploeg naar België WERELDRECORD Gouden Brandweerkruis Indonesiërs komen naar Fokker Verslagenheid in „Moria" Groene verf in zwembad met politiek doel (79) overleden In cel van politiebureau overleden R Inbreker bedreigde op liet bureau politie met pistool Va SPUIT 13 TRIEST SLOT (Vain een onzer verslaggevers) HOEK VAN HOLLAND Van morgen om half elf zijn ruim 280 wandelaars vanuit Hoek van Hol land voor de zevende strandzes- daagse naar Den Helder vertrok ken. De gehele ploeg startte voor de eerste 26 kilometer naar Was senaar. Daar zal een speciale staf de wandelaars opvangen, om hen een maaltijd aan te bieden NOOIT MEER DORDRECHT Met de Lore- lei-express zijn gisteravond de echtparen Bogaard en De Wit uit Dordt en de echtparen Van Dam en Verboom, uit 's Gravendeel in Nederland teruggekeerd. De heer A. Boogaard vertelde vanmorgen, dat de passagiers het ongeluk niet hadden zien aankomen. „HOUD JE VAST!" ONTSLAGEN Imp.: Mnp n.y, Parkstraat 9fa, Den Hasj. Au Hoofddealer BREEMAN AUTOMOBIELBEDRIJF VAN DIJK/SCHOUTEN Het weer in Europa Ge TOKIO Ter hoogte Tan het Ja panse schiereiland ïzoe, 120 kilometer van Tokio, is de Japanse vrachtboot „Meike Maroe" maandag in dichte mist gezonken na een aanvaring met het Amerikaanse troepentransport schip „Arizona". Siechts één beman ningslid kon worden gered. De een entwintig andere opvarenden zijn ver moedelijk verdronken. BEEK Een zeer sterke ploeg gaat, onder leiding van de nationale wieier- coach Joop Middelink, deelnemen aan de ronde van de provincie Luxemburg in België, die van 7 tot en met 10 augustus zal worden gehouden. Deze wedstrijd geldt als selectie voor het wereldkampioenschap voor amateurs, dat op 4 september in San Sebastian plaatsvindt. De ploeg bestaat uit Harry Steevens (Elsloo), Wim Schepers (Stein), Eddy Beugels (Sittard), Riny Wagtmans (St.-Willibrord), Daan Holst (Amsterdam) en Wim du Bois (Waarschoot). (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De roofover val die op Goede Vrijdag werd ge pleegd op de 57-jarige procuratie- houdster A. van Leeuwen van het papiervemietigings'bedrijf N.V. Mok aan de Bergse Linker Rotte- kade, is opgelost De recherche van het bureau Boezemsingel heeft vrijdag de dertigjarige schoonma ker P. J. N. gearresteerd. De man heeft een volledige bekentenis af gelegd. Hij zal morgen voor de officier van justitie worden geleid. De schoonmaker heeft toegegeven dat hij in voortdurende angst voor ontdek king heeft geleefd. HO was zelfs zo bang dat hÖ lange tijd bü een schoon maakbedrijf 's nachts ging werken zo dat hy overdag thuis kon blijven. Hij heeft de overval gepleegd omdat hij in zeer ernstige financiële moeilijkheden was gekomen. Op Goede Vrijdag was hij naar het bedrijf gegaan om werk te vra gen. Toen had hij gezien dat de procura tiehoudster bezig was met geld zeilen. Hij is weggegaan, maar nadat de eigenaar van de zaak zich even had verwijderd, kwam hij terug. Hij probeerde een greep in de kas te doen, maar hij kwam toen in gevecht met mejuffrouw Van Leeuwen. Hij wist haar tijdelijk buiten gevecht te stellen en deed -driemaal een greep in de kas waarbij hij 1100 bemachtigde. Op straat werd hij na de overval zo bang dat hij, zich geruime tijd in een portiek heeft schuilgehouden en tenslotte naar een kennis in de buurt, de 27-jarige metselaar J. van W. liep. Hij vertelde wat hij had gedaan en verwisselde bij Van W. gedeeltelijk van kleding. W., die in arrest is gesteld wegens heling, kreeg voor zijn moeite honderd gulden. De schoonmaker durfde overdags niet meer op straat te komen. Hij werkte al leen nog 's nachts. Het gestolen geld had hü onmiddellijk na thuiskomst aan zijn vrouw gegeven die het In de huishouding heeft gebruikt. WAGENINGEN De politie i Wageningen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 52-jarige monteur uit ÏJmuiden aangehouden, die kort daarvoor in een horlogezaak had ingebroken. De man verzette zich hevig en kon slechts met behulp van een passerende automobilist naar het politiebureau worden gebracht. Daar heeft deze man, een recidivist, de politie nog met een pistool bedreigd. Eerst nadat dit wapen in veiliger handen was overgegaan kon hij wor den ingesloten. Deze inbreker had op het moment van zijn arrestatie, op 100 meter van de horlogezaak, in de Hoogstraat in Wageningen, 45 horlo ges bij zich afkomstig uit dit bedrijf. Hij heeft een veertig vonnissen op zijn naam staan. "kftas Met Amerikaanse vriend en (de familie Forbes) bracht de Ko ninklijke familie tijdens de Italiaanse vakantie enkele uren gezellig door op een terrasje in Porto San Stefano. Op de foto: de Koningin, prins Bernhard, prinses Irene en het echtpaar Forbes. ROTTERDAM Dat de bouwvak- vakantie het afgelopen weekend ein digde, is vandaag geducht te merken aan de Rotterdamse straten. Was het tot en met gisteren moge lijk zonder al te veel hinder de stad te doorkruisen, vandaag is dat meteen anders. Vele grappenmakers hebben herhaaldelijk geconstateerd, dat een goede Rotterdammer pas gelukkig is, als hij gummilaarzen mag aantrek ken en in de bodem van zijn stad mag wroeten: Het lijkt er op. Want vanmorgen werd in allerlei stadswijken een ver woede aanval geopend op het plavei sel. Rotterdam graaft, breekt en bouwt weer. ROTTERDAM In het afgelopen weekend zijn er te Rotterdam enkele monumenten, beelden, borden en andere dingen beklad, alle met de zelfde gele verf en, alle vermoedelijk door dezelfde dader.' Van. hem weet de politie dat hij lang haar heeft. Zo werd óet koopvaardijmonument „De Boeg" besmeurd „Monsieur Jacques" werd „gemerkt" met het opschrift „provo" en een grote S, op twee zuilen van het Beursgebouw ver schenen de woorden „provo" en „scan dal", een bord van de actie „bezem- schoon" was beplakt met tegen de poliüe gerichte leuzen en ook het kastje met de bedieningsapparatuur voor de verkeerslichten op de krui sing Rochussenstraat-'s-Gravendijkwal moest het ontgelden. DE BILT De maand juli zal de geschiedenis ingaan als een zeer natte maand. Gemiddeld over het gehele land genomen is er ongeveer 140 milli meter neerslag genieten tegen 77 milli meter normaal. Tot dusver in deze eeuw is juli alleen in 1930 en in 1942 nog natter geweest. Zoals we vorige week al uitvoerig hebben gemeld, is februari de laatste maand geweest die aan de droge kant was. De hoeveelheid neerslag die in dit tijdvak van vijf maanden is geval len, is een record sedert het begin van de metingen van de neerslag om streeks 1850. Deze hoeveelheid beloopt ruim 440 millimeter tegen 267 milli meter normaal, In De Bilt waren 25 van de 31 dagen te koud. Slechts één zomerse dag is daar voorgekomen tegen normaal ze ven. De hoogste temperatuur die dit jaar in De Bilt is gemeten bedraagt 26 graden Celsius. Het is sinds 1850 nog niet voorgekomen dat in de eerste ze ven maanden van het jaar niet een hogere temperatuur kon worden ge registreerd. De zon scheen in De Bilt 146 uur tegen 199 uur normaal. Alleen in juli 1962 was het nog somberder. LONDEN Een Westduits kwartet heeft zaterdag in het Londense Crystal Palace het wereldrecord op de 4 x 110 yards vrge slag verbeterd en gebracht op 3 min, 41,8 sec. Het oude record was in handen van een Australisch team met 3 min. 43,9 sec. De Duitse zwemmers waren: Hans Joachim Klein (54,0 sec,), Heini Freitag (55,9), Von Schilling (55,9) en Kirschke (56,0). (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Op een druk be zochte receptie in de hoofdwacht aan de Baan hebben directeur, hoofd lieden en leden van de Rotterdamse brandweer en vele andere vrienden en bekenden afscheid genomen van boOfdbrandmecster G. Koomwinder, die 65 jaar ons is geworden en die dus het korps gaat verlaten. De heer J. S. C. Schonfonr, die het woord voerde namens het Rotterdam se gemeentebestuur, het college van hoofdlieden en ook als districtshoofd, overreikte de heer Koomwinder het Gouden Kruis van de Nederlandse Vereniging van Brandweercomman danten. Hoofdman Schoufour schetste de pret tige verhouding tussen hoofdbrandmees ter Koomwinder en allen, die onder diens bevolen hebben gediend. De heer Koomwinder had voor ieder begrip en hij beschikte ook over overwicht en autoriteit De heer Schoufour vertelde, dat de heer Koomwinder heel wat narigheden op z'n pootjes had gebracht. Veel heeft de heer Koomwinder er toe bijgedragen dat de verhoduing tussen het vrijwilligerskorps en de beroepsbrand weer steeds beter werd. Brandmeester Th. G. J. Kloeg sprak namens de eenheden 221, 222, 223 en 224, de eenheden waarover hoofdbrandmees- ter Koomwinder het bevel voerde. In het bijzonder namens eenheid 222. waar uit de heer Koomwinder was voortgeko men. Brandmeester Kloeg uitte zijn dank' baarheid voor de tijd, dat de heer Koomwinder deze eenheden heeft geleid. Brandmeester J. van Koon sprak na mens het college van vrijwillige brand meesters. Namens de vereniging van onder brandmeesters sprak voorzitter C. J. A. Fonteijn, die, zijn woorden kruidend met de nodige humor, de loopbaan van de heer Koomwinder schetste, waarin de sportieve wedijver tussen spuit 13 en spuit 18 in het verleden zo'n rol speelde. Voorzitter W. J. de Korte van de Rotterdamse brandweervereniging VZOD belichtte het vakmanschap van hoofd brandmeester Koomwinder. Namens de BB sprak de heer J. C. Bouwen, hoofd van wijk 29, waarmee hoofdbrandmees- ter Koomwinder een vrijwillige verbin tenis had. De heer Bouwen achtte het afscheid van een vrijwilliger een nare geschiedenis: bij een pensionering volgt DJAKARTA De directeur van de Indonesische luchtvaartmaatschappij Garuda Indonesian Airways, Soedarmo, zal binnenkort naar Nederland ver trekken om daar besprekingen te voeren over de voorgenomen aankoop van twintig „Friendship"-vliegtuigen van Fokker. De heer Soedarmo ver klaarde aan de directie van de Fok kerfabrieken duidelijk te zullen ma ken, dat deze vliegtuigen niet voor oorlogsdoeleinden zullen worden ge bruikt, „zoals door bepaalde kringen in het buitenland schijnt te worden gevreesd". Hij zei ervan overtuigd te zijn, dat deze kwestie tijdens zijn bezoek aan Nederland zal kunnen worden geregeld. Voorts deelde de heer Soedarmo nog mede, dat Fokker binnenkort een delegatie naar Indonesië zal sturen voor besprekingen met de instantie die is belast met de voorbereidingen voor een Indonesische vliegtuigindus trie. een welverdiende rust maar een schel dende vrijwilliger neemt men zijn hobby af! Namens de leden van de vliegende patrouille sprak brandmeester B. van Vliet, die de heer Kroonwinder dankte voor de manier waarop deze de vliegen de patrouille altijd had aanvaard. Want de waarde van de vliegende patrouille hangt, aldus de heer Van Vliet, geheel af van het inzicht van degene, die bij een operatie het bevel voert. ROTTERDAM Met grote verslagen heid heeft het personeel van het kinder tehuis „Moria" aan de Prins Bernhard- kade kennis genomen van het overlijden van de heer J. Groenewegen, direkteur van ons dagblad. De overledene is van mei 1954 tot en met 1962 voorzitter van het bestuur van dit tehuis geweest. Eind 1962 moest de heer Groenewegen deze funktie om gezondheidsredenen neerleggen. EDINBURGH In een zwembad waar dit weekeinde Zuidafrikanen een wedstrijd hadden moeten zwemmen, is za terdag een hoeveelheid groene verf gestort. De politie meent dat de demonstranten tegen de apartheidspolitiek hier verant woordelijk voor zijn. Men con stateerde de groene kleur pas enkele uren voor de wedstrijd. Analisten beslisten dat het bad niet mocht worden gebruikt voordat de samenstelling van de verf vaststond. Dit laatste on derzoek kan nog wel dagen du ren, ROTTERDAM In de Veerlaan heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een onbekend gebleven kleurling de 28-jarige Spanjaard Mohamed Sanhag uit Utrecht geslagen en geschopt, omdat de Spanjaard had gedanst met het meisje van de kleur ling. Sanhag is met een bloedende hoofd- (Vervolg van pag. 1) De chauffeur van de bus holde onmid dellijk naar de dichtstbijzijnde telefoon om zijn firma te waarschuwen, die nog dezelfde dag bedrijfsleider A, A Lipman en reisleider Ben Lems met een bus naar de rampplaats stuurde. Het ongeluk- betekende voor de 32 pas sagiers het trieste en onverwachte slot van een achtdaags vakantiereisje naar Oostenrijk: de bus was juist in Banxen- dorf voor de laatste etappe van de thuis reis begonnen toen het ongeluk gebeurde. Op 24 juli was de bus uit Dordrecht ver trokken en zaterdag zou men weer terug keren. De meeste slachtoffers onder wie een Zwitsers echtpaar liepen kneuzin gen, een groot aantal ook een shock op. Over de schuldvraag is de politie van Zeil erg vaag. De juiste toedracht is nog niet definitief vastgesteld. Maar aangeno men wordt wel, dat het ongeluk is ver oorzaakt doordat de chauffeur van de tankauto in de onoverzichtelijke bocht op de 3inker rijbaan is geraakt Door de botsing is een van de voorwielen van de tankauto afgebroken. Het is niet de eerste keer, dat op deze voor het verkeer gevaarlijke weg een on geluk gebeurt. Er zijn de afgelopen jaren meer auto's door de borstwering gebro ken meest personenauto's. Twee jaar te rug stortte een Belgische bus omlaag. Daarbij viel toen een dode te betrenren. Het is een wonder, dat bet ongeluk nog zo is afgelopen, zeggen de inwoners van de dorpen in de buurt. Ik zat achterin de bus met iemand te praten, zei gisteren de 59-jarige J. C. Versteeg uit Dordrecht (een van de uit het ziekenhuis ontslagenen) toen ik plot seling een schok voelde. Daarop gleed de bus opzij en viel van de helling. We zijn tweemaal over de kop gegaan, We schrokken allemaal hevig, maar er was geen grote paniek, hoewel er natuulijk wel werd geschreeuwd. Ik zat juist aan de kant, die in de rivier terecht kwam. wond naar het Zuiderziekenhuis gebracht. Er stond anderhalve meter water. Ver- OW.!---::. De wandelaars lieten zich niet afschrik ken door de zwaarbewolkte hemel, die voor hen tijdens de wandeltocht enkele regenbuien in petto hield. Toch beloofde een enigszins mager zonnetje betere weersomstandigheden, dan de „waterval" van de vorige week. De strandzesdaagse, waaraan vele jongeren meedoen, draagt een onge- dwonngen en geïmproviseerd karakter. Men vertrekt op eigen gelegenheid en behoeft alleen te zorgen dat men 's avonds voor het diner op de eerste pleisterplaats te Wassenaar is. De foto toont het weerkundig optimisme van de deelnemers: verscheidene wande laars dragen een zonnebril Het vervoer van de tenten en bagage gebeurt per auto. Morgenochtend ver trekt men vanuit Wassenaar naar Noord- wijkerhout, een afstand van ongeveer twintig kiloineter. ROTTERDAM Na overleg met de betrokken rijksinspecteurs(trices) heb ben B. en W. besloten, de zomervakantie voor de openbare scholen In 1968 te doen beginnen/eindigen op de volgende data: scholen voor kleuteronderwijs, glo, vglo en blo van 18 juli t/m 19 augustus; scho len voor ulo van 11 juli t/m 22 augustus; scholen voor vhmo en kweekschoolonder- wijs van 1 juli t/m 22 augustus 1966. ROTTERDAM. Een concert, ge heel gewijd aan werken van J, S. Bach stelt zelden of nooit teleur de genen die de machtige taal van deze Titan onder de scheppende toonkun stenaars hebben leren verstaan. Daarbij is het zelfs nauwelijks in de eerste plaats belangrijk wie een dergelijk concert geeft, want er is haast geen tweede componist van Bachs formaat wiens werk binnen ze kere grenzen zoveel ruimte laat voor verschillende opvattingen. Om ons tot zijn orgeloeuvre te bepa len: de ene organist geeft er de voorkeur aan Bachs composities van het begin tot het einde in een strak tempo voor te dragen, de andere b.v. Feike Asma, die wij zaterdagavond in de Wilhelmina- kerk een Bachprogramma ter herdenking van 's meesters sterfdag (28 juli 1750) hoorden afwerken houdt ervan zich diverse vrijheden met betrekking tot tempo en speèhnanieren te veroorloven. Onder dit alles hoeft Bachs muziek, mits een en ander zoals we zeiden binnen bepaalde perken wordt gehouden, geen ernstige schade te lijden: haar glans is moeilijk te verduisteren. Wie zich echter veel heeft beziggehou den met de schier onuitputtelijke rijk dom van Bachs scheppingen, heeft op den duur een eigen, voor hem ideaal „toonbeeld" gekregen, en zo hebben wij het onze, dat in menig opzicht afwijkt van de opvattingen van Asma, De temposchommelingen die wij her haaldelijk constateerden binnen het ka der van een bepaald werk b.v. in de fuga van Praeludium et Fuga in c, BWV 546 (H-6), de fuga van de békende Toccata et Fuga in d, BWV 565 OV-4) waarmee de organist zijn concert besloot, en sommige koraalvoorspelen als „Sehmucke dich, o liebe Seele" BWV 654 CVTt-49), „Wir glaubea all' an elnen Gott" BWV 680 (VH-60) en het eveneens zeer bekende „Wachet auf, ruft uns die Stimme" die nogal gejaagd klonken door tempo-opdrijving, deden ons niet prettig aan, de Tremulanten op beide klavieren tegelijk, verhoogden de onrust De onnodige verdubbelingen aan het eind van de fuga die bij de Toccata in d behoort, maakt dit werk oX niet impo santer, maar schreeuwerig. Dergelijke verdubbelingen passen meer bij de ro mantiek dan bij de barok. Ook is het jammer in Feike Asma's spel soms slordigheden te mosten consta teren, die bij een organist met een techniek als hij heeft beslist niet behoe ven voor te komen, Veel beter voldeed zijn spel in het van Hertog Johann Ernst von Sachsen-Wei- mar afkomstige en door Bach voor orgel bewerkte Concerto in G, BWV 592 (VIII- 1). Natuurlijk ontbrak op een programma ter herdenking van Bachs sterfdag diens laatste werk „Vor deinen Thron tret' ich hiermit" („Wenn wir in höchsten Ndthen sein") BWV 668 CVH-58), dat Bach naar het heet op zijn sterfbed zijn schoonzoon Altnikol dicteerde, niet. ROTTERDAM Doordat kinderen met lucifers speelden is vanmorgen de slaap kamer van het gezin C. G. Noorlander, wonend aan de 3e Camissestraat, uitge brand. Brandmeester P. Leeflang, de een heid 611 en de G 8 rukten uit, het vuur werd geblust met een straal hogedruk. scheidene passagiers gingen kopje onder. Ik ook. Maar we zijn blij, dat we er nog zo zijn afgekomen. Het had veel erger kunnen zijn. Arte Pleter Verboom (48) uit 's-Gra- vendeel: Nooit stap lk meer in een bus. Ik heb er nog nachtmerries van. Het ging allemaal ongelooflijk snel. Ik zag de tankauto aankomen en meteen rolden we al naar beneden. Even kwam ik kiem te zitten doordat er een van de passagiers op mijn arm viel. Toen lk mij had los gewrongen was mijn eerste gedachte; ik moet mijn vrouw redden. Maar dat was niet meer nodig ze was de bus al uit. Ook hij zegt; het fs nog goed afgelopen. En we zijn blij over de wel zeer snelle reddingsactie. Een groot aantal slachtoffers, die gis teravond nog in het ziekenhuis lagen, komt uit Dordrecht. Het waren: chauf feur Jan van Zanten C34), de heer Jetze Schuitemaker (64) en zijn echtgenote (61), mevrouw Maria van Bree-Lonk- horst (58), de heer Daniel Jacob de Roo HAARLEM Op 79-jarige leeftijd i, i_ Haarlem overleden mr, A. Bruch. nne i!? van Gedeputeerde Staten van Holland en oud-wethouder van HajXi, De beer Bruch heeft voorts T Anti-Revolutionaire Partij in nLj® Holland tal van functies vervuld. De heer Bruch promoveerde in 191, aan de Vrije Universiteit op het «ii? schrift „Over het bewijs in strafzffi' Ho werd vervolgens in 1912, nadatiri zich als advocaat in Haarlem had tigd, voorzitter van de a.r. kiesverenX aldaar. Het jaar daarop werd hij «3 teraadshd en in 1917 wethouder Vier S' later werd hij afgevaardigd' naar Frov Staten waarna hij in 1928 lid we,r? van Ged. Staten. Jarenlang was hij VZ zitter van de a.r. Kamerkiéskring wRv Stateacentrale. Ook maaS hij deel uit van de raad van beheer?»: de Dr. A. Kuyperstichting. vaa Als gedeputeerde was de heer Brnri, in het bijzonder belast met de provhcisU bedrijven. Hij trad in 1941 (gedwongen) als gedeputeerde. Ook aa de oorloe f, hij nog korte tijd in deze functie wwV zaam geweest. Wel bleef hij na die Si lid van de Provinciale Staten. Na van tE college meer dan veertig jaar deei te heh ben uitgemaakt, trad hij in 1962 at B» heer Bruch was ridder in de Orde vaa èl Nederlandse Leeuw. Vandaag is hit In stilte begraven. DEN HAAG In de afgelopen nacht is de 67-jarige F. S„ die enkele uren tel voren in beschonken toestand op straat liggend was aangetroffen, in een cel vaa het politiebureau in de Archimedesstraat in Den Haag overleden. De doodsoorzaak is nog niet officieel vastgesteld. Volgens omwonenden was de man vaak dronken en was h|j in een der- gelijke toestand meermalen van de trac gevallen. Hij werd om tien over half drie 's nachts door surveillerende agenten in de Beeklaan aangetroffen niet ver van zijn woning. Nadat hij ter ontnuchteifos was ingesloten, bleek om tien over half zes, dat de bejaarde man levenloos ach ter de deur van zijn cel lag, i (61) en zijn vrouw 55), mevrouw Aar,a Elisabeth Versteeg-van Doorn (55), de heerAdnanus Johan Ginneken (59) at zijn echtgenote (46), de heer P w Hogestegen (43). de heer C. Mes (55) en zijn echtgenote 53). Voorts lagen er nog: de heer T. Rede. lijxheid (60) en zijn echtgenote (53) uit Sliedreeht, mevrouw Johanna Gerritss- Lagerwerf (65) uit Zwijndrecht, mevrouw Alida Valk-de Jong (68) uit Dubbeldam, ZÜ allen lagen in het ziekenhuis van Zeil. In het ziekenhuis In Alf lagen het echtpaar Honders uit Dubbeldam en het Zwitserse echtpaar Kunz uit Rappers- will. „Wij reden heel langzaam langs de Moezel. Een van onze medereizigers was be trokken geweest bij het bevaarbaar maken van deze rivier en hü maakte ons attent op de stuwen en dergelijke. De chauffeur liet de bus heel langzaam rjjden, zodat we een en ander goed zou den kunnen zien. Als de bus sneller had gereden, waren de gevolgen van het ongeluk waarschijnlijk erger ge weest In een bocht van de weg kwam plotseling een tankwagen tevoorschün. Wat er verder gebeurd is, is me nog niet hele maal duidelijk. De weg is daar maar smal en er is waarschünlük niet genoeg ruimte geweest voor de zware tankwa gen en de brede bus. Müns inziens is de tankwagen niet helemaal op zqn eigen weghelft gebleven, maar zeker weet ik dat niet De tankwagen kwam op een of andere manier met de bus in aan raking. Ik zag, dat de chauffeur alle mogelijke moeite deed om zün voertuig op de weg te houden, maar even later schoot hij door de voorruit heen. Ik dacht: „nu is het gebeurd" en ik riep tegen mijn vrouw: „houd je vast, we gaan de rivier in." Het gegil van de passagiers, dat op klonk, klinkt nog in mijn oren. Wat ik gedacht heb, weet ik niet meer. Ik kan goed zwemmen en instinctief moet ik de juiste handelingen hebben verricht om boven te komen. Gelukkig waren de ruiten van de bus door de val ge sneuveld, zodat ik onder water uit het voertuig kon kruipen. Toen ik eenmaal boven was keek ik waar mü'n vrouw was. Ik zag haar nergens en ben weer teruggedoken om haar te vinden. Ik was gelukkig niet gewond. Met enkele van mijn mede-passagiers, die ook geen verwondingen hadden opgelopen, heb ik heel wat mensen uit de bus kunnen ha len." Vol lof is de heer Boogaard over de om wonenden, die op alle mogelijke manie ren hulp verleenden. „Van alle kanten schoten ze toe om ons te helpen. Er was ook spoedig medische hulp. De lichtgewonden werden per auto en de HOEVEN—Het meisje dat onlangs bij haar eerste parachutesprong onderaan het vliegtuig bleef hangen zal nog tot januari a.s, moeten wachten tot ze op nieuw een poging mag doen om als leer- ling-parachutlste naar de aarde te zwe ven. Het is namelijk gebleken dat 18 jaar de minimum leeftijd is waarop mag worden gesprongen. Deze bepaling, niet overbe kend, wil de leiding van de parachutis- tenschool aanhouden, temeer daar het meisje, de 17-jarige Tally Aqulna, nu zo overdadig in de publiciteit is gekomen. Haar eerste avontuur heeft Tally niet weerhouden om vol ongeduld naar de volgende sprong „toe te leven". Haar blijven hangen van enkele weken gele den kwam o.m. door haar geringe ge- Wicht en door een ietwat mislukte start de zwaardere gewonden per ambulance naar het ziekenhuis ggebracht Geluk kig was niemand in levensgevaar," Uitstekend te spreken zijn de heer en me vrouw Boogaard over het reisbureau, dat al het mogelijke heeft gedaan om de nare gevolgen van het ongeluk zo veel mogeMjk te beperken. Mevrouw Boogaard heeft van het ongeluk een uil de kom geschoten arm overgehouden „Dat vind ik niet zo erg," vertelde ze, „ik ben ontzettend blij dat het ongeluk nog zo betrekkelijk goed is afgelopen. Het had veel erger kunnen zün. Maar in een bus zien ze me voorlopig niet meer.»»" Het reisbureau deelt nog mee, dat er van daag nog vier mensen uit het zieken huis St Josef in Zeil komen. Bovendien komen het echtpaar Honders uit Dub beldam en het Zwitserse echtpaar Kunz uit Rapperswill vandaag uit het zieiieii- huis in Alf. BMW Kmefiflg iitpuid vu «u wrmawt» »t»t dot de in voi l VOI bel Se is ee ge ge sc co li« lol sp de zij foi zo Schiesfraat 24 - te!- '2.231.0 Zuid: Bree 13 - tel. 19.44.43 Coolhaven 158 - tel. 23.34.45 weer max. temp. neexsl. afg gisteren Den Helder 1. bew. Ypenburg h. bew, Vlisiangen Eeide De Bilt Twenthe l. bew. mist geh. bew. zw. bew. Eindhoven zw. bew 2.-Limburg zw. bew. Kopenhagen 1. bew. Londen motregen Amsterdam onbew. Brussel l bew. Luxemburg h. bew. Parijs 1. bew. Frankfort h. bew. München Zürich Geneve Locarno Wenen ïnnsbrück Rome Madrid MaUorca regen zw. bew. h. bew. onbew. geh. bew. zw. bew. onbew. 1. bew. 1. bew. 16 19 17 18 16 19 19 19 17 20 18 20 20 20 16 18 13 23 17 14 30 24 uur 1 0 0 2 0.1 3 0.4 0 0.4 0.1 0 0 0 0 0-3 2 11 7 1 23 27 0 P 1 PE K. i een \an i groot dens het genoi vrijkj De in zij i Vaak bejaa nen. eervc voor „Het kame KR in Kr ding moetE de g bouw bijzor Christ uen. Het Earner zoeke kleuti wordi kan v le boi verkr Ind zuller kleuti de uit dig w OO! kinde meege strijde speelti strijde deel. In van I tweed, Tientj zeven door i land. Ook fiets v melddi dan 29 tien j boven Kootej Ina B< tot Zwaan nes en Te de hee geworo listen Arnhei de Du BOC observ Vangt stgnali «he r

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2