Bijna twee Spaans m ilj oen sigaretten op m besla? genomen over Olivier van Noort em aan en van pier Kinderen braken weer in Ouders misdadig onverschillig aan zee zeer moge 1 Auto reed trottoir op: twee vrouwen gewond Kapitein boete van twee ton opgelegd Negenhonderd kinderen reizen per trein is er geen telefoon Groot overschot bij Spaarbank K. Nieuwpoort (72) begraven A. Bagijn schrijft kranten brief Sleper Maasbank in bedrijf Officier van justitie in zaak tegen „artistiek elingeiv': Dr. Julius leidde dienst in Keulen Meer schepen op Waterwe IV Buffetjuffrouiv had geen rijbewijs t Gecombineerde bouw van kleuterscholen Vakantieprogramma in Oostendam laatste nieuws PADVINDERS NAAR DERBYSHIRE 9? a-tö mi PE ROTTERDAMMER DINSDAG 3 AUGUSTUS 1965 DOTTERDAM ■ft slag geslagei (Van een onzer verslaggevers). De surveillancedienst van de douane in Rotterdam lieeft de grootste sigaretten- lag geslagen in haar na-oorlogse geschiedenis. Bijna twee miljoen, om precies te zijn 1.900.000 Amerikaanse Camel-sigaretten zijn uit de ruimen van het Spaanse vrachtschip Uribitore gehaald. De sigaretten zijn in beslag genomen en opgeslagen bij de douane in de Javastraat. Later zullen ze wel via de rijksdomeinen in de handel worden gebracht. Het niet al te nieuwe schip zal voorlopig in de Waalhaven moeten blijven liggen totdat de boete die de dienst voor invoerrechten en accijnzen de kapitein van hét schip als in de vorm van een transactie heeft opgelegd, namelijk f 190.000 een dub beitje per sigaret. De douanemensen zijn uiteraard bijzonder trots op deze vangst. In de laatste tijdzijn al eerder records gebroken. Zo werd enkele weken geleden aan boord van een Brazi liaans schip ee nhoeveelheid van 1,2 miljoen sigaretten in beslag ge nomen. gemeente geiijküj :5# Stunt Politie BOCHUM —Het ruimte, observatorium van Bochum ont- Migt sinds vanmiddag half twee r!f en van een nieuwe Russi- cbe ruimteproef. (Van een onzer verslaggevers) H' OEK VAN HOLLAND Als hèt regent, inde barakken als het koud is naar de speel tuinals het waait in de dui nen of de bosjes én als het mooi weer is, ja als het mooi weer is, natuurlijk naar het strand. Dat zijn in het kort gezegd de mogelijk, heden voor de 900 kinderen, die momenteel, hiertoe in-staat gesteld door de stichting „Vakantievreugd aan Zee", in Hoek van Holland- vertoeven. WELVAART (Van onze rechtbankverslaggever) ROTTERDAM Wij hebben enige tijd in de veronderstelling verkeerd, dat het probleem van de jeugdbendes opgelost was, maar het einde is kennelijk nog lang niet in zicht. Vandaag is het voor het eerst dat de rechtbank kennis maakt met de bende van de zogenaamde „artistiekelingen", bestaande uit vogels van diverse pluimage en afkomstig van de Dreef. Zij zijn afkomstig uit nette milieus, maar het is een netheid in negatieve zin. Men draagt rette pakken, er staat een mooie auto voor de deur en de meubeltjes zijn netjes gepoetst, maar of het aan de binnenkant er ook zo netjes uit ziet, betwijfel ik. Er is in ieder ge val sprake van een weinig genor meerde opvoeding, en daar zijn de kinderen het slachtoffer van. Als de kinderen ontsporen is dat voor een belangrijk deel te wijten aan de misdadige onverschilligheid van de ouders, die hun kinderen van zestien jaar bijvoorbeeld het hele weekend alleen laten en zelf uitgaan. «f4. •lem, 4# ford. tef. tea", hjj ves- glng een. jaar 4e «1 oer-, aar. aWe vaa neh aale i) ai l is irk- leb. De ide in De vondst van de douane gebeur de in de nacht van zondag op maan dag. Ergens in het achterhoofd van een van de mensen stond het schip genoteerd als verdacht van vroe gere smokkelactiviteiten. Toen het schip arriveerde, werd een routine controle uitgevoerd die echter uit liep op een ware speurtocht. De douanemensen moesten de los gestorte lading kunstmest om spitten om de sigaretten die onder de lading lagen e bereiken, Hierbü zijn diverse paren schoenen en uni- iormdelen verloren gegaan. Het zoeken had echter succes. mS rf^e5Smïln van douane deelde mee, dat de sigareten vrijwel zeker voor fe t v c markt woren bedoeld. hnrt 0Tc I?„JlWa.m u,t Oost-Duitsland en had als eindbestemming Spanje. Voor zoyer men heeft kunnen, nagaan zijn de sigaretten afkomstig uit Antwer- £™.=ie' Zljn ovF land naar,-het.Kieler- kanaal vervoerd en daar, in een vrij- ai?n ?°,r Sebracht. Daarom' is het diverse officieren van de smokkellading op de hoogte zijn, „,Pe «-jarige hofmeester Juan I. is aan gehouden en uitvoerig door de Rotter damse^ politie ondervraagd. Hij is later op vrije voeten gesteld. De Nederlandse wet steltnamelijk, de kapitein van een schip, verantwoordelijk voor zijn lading. Tegen hem kunnen dan ook pas maatre gelen worden genomen. In arrest stellen gebeurt zelden omdat een schip toch moet varen In dit geval is een boete van bijna twee door de Spaanse rederij, of via de carga- ton opgelegd. Zolang die 'niet is betaald door Eurovracht N.V. te Rotterdam, krijgt de kapitein niet zijn acte voor uitklaring zonder welk document hij niet kan uit varen. Behalve de „schade" van de boete hebben de smokkelaars, waarschijnlijk 22 bemanningslieden, de schade van de in beslag genomen sigaretten die ongeveer 2,20 inkoop per tien pakjes bedraagt. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De maand juli lever de bij de spaarbank te Rotterdam een spaaroverschot op van j 1,9 miljoen tegen-0,4 miljoen in het jaar daarvoor. Deze toename met 1,5 miljoen werd door 1,4 miljoen veroorzaakt door een stijging van de inleg tot 21 miljoen en voor 0,1 miljoen door een daling van de terugbetaling tot 19,1 miljoen. Het -tegoed van ruim 538.000 spaarders bedroeg eind juli ongeveer 449 miljoen. Personeelsleden van 170 bedrijven lieten door middel van het bëdrïjfssparen 230.060 op hun spaarrekeningen storten. (Van onze correspondent) PERNIS Maandagmiddag is de heer K. Nieuwpoort, met wiens verscheiden i een bekend figuur aan de samenleving i van Pernis is ontvallen, begraven. Een groot aantal belangstellenden heeft tij- dens een rouwdienst in de grote zaal van het bejaardentehuis afscheid van hem jj genomen. Aan de groeve sprak de -rijkpredikant ds. L. Emmerzaal. De heer K. Nieuwpoort reed dagelijk in zijn invalidiewagen door de gemeente, s Vaak deed hij boodschappen voor de bejaarde alleenstaande vrouwen en man nen. Enkele jaren geleden kreeg hij de eervolle opdracht de eerste paal te slaan voor de bouw van het bejaardentehuis ,Het Havenlicht", waar hij later een kamer bewoonde. (Van onze correspondent) KRIMPEN Het aantal kleuterscholen in Krimpen zal, gezien de snelle uitbrei ding der gemeente, spoedig verdubbeld moeten worden. Het gemeentebestuur zal de gevraagde medewerking voor de bouw van een derde en een vierde bijzondere kleuterschool aan de Stichting Christelijk Nationaal Onderwijs verle nen. Het bestuur van de gemeente zal, in samenwerking met de stichting, onder zoeken of de bijzondere en openbare kleuterscholen in combinatie kunnen worden gebouwd, waardoor de bouwtijd tan worden verkort en een meer ratione le bouw met kostenbesparing kan worden verkregen.- Indien de plannen worden uitgevoerd, zuilen twee bijzondere, en twee openbare kleuterscholen, elk van twee lokalen, in (Van onze correspondent) f-inilSTEN?A?'1 tientallen In Oostendam hebben gisteren is orilrf an aan de behendigheidswed- soioHP6r aM°ped en per flets in de Peeltuin van Oostendam. Aan de wed- f 'Per autoped namen 24 kinderen vm v ,groep tot zes ïaar werd Nellie soten «rste, Greetje de Koning TiViykL en !le HaTten derde. Hans I ifvpn tL zeSevle.rde in de groep van door- p?i+ gen Tiaar' op de voet «evolfid I land Van w>^en en Herman Bos- I fi2?k„bebendigheidswedstrijd per „Hde- Jeug<1 in de smaak. Er 1 aan «b-sfi gistermiddag, niet minder tien faitweJre,n-T^? de B^oep tot en met boven Ju ij15 5ia van Kooten ver uit Kooien lin2^eJe deelnemertjes. Anja van Ina op c!e tweede plaats en fnt «^ets ?erd derde. Bij de ouderen Zwaan Jl ü?e. vliHien jaar was Ad fecnPtotT!emenseVOlgd ya" de .Wr^rclecnnigi2 is zondag overleden ïW'orrLka Mulder (69), die bekend is tistrn do°rdat hij tientallen paraehu- i Arnham maanden na de slag bij 4e DuifcBVrr heelt gezet en door uitse linies naar de eigen troepen m 0. BLEISWIJK De postduivenvereniging Bleiswijk-Moerkapelle hield zaterdag een wedstrijd vlucht vanuit Mons (183 km). Gelost werd om 9.35 uur. Aankomst eerste duif 12.38 uur.. Uitslag: C. Zwere 1, 2, 14, 23; J. van der Linde 3, 10. 12. 18, 25; W. Beukelaar 4; C. de Wilde 5, 24; G. Koole 6, 9: P. de Jong 7; J, Duivesteijn 8. 13; P, van Rijs 11: P. Boeve 15; mevr. Verbeek 16, 22; H. Smaal 17; S. Duursma 19; D, Hertog 20; H. Huisman 21. Donderdag 5 augustus a.s. inkorven voor St. Quentin. 0 BLEISWIJK Mejuffrouw W. Schudde- beurs slaagde dezer dagen te Rotterdam voor het vakdiploma „Bloemsierkunst". 0 KRIMPEN De heer H. van Noord, leraar aan de gemeentelijke lagere techni sche school, heeft met ingang van 1 september 1965 ontslag gevraagd. Dit zal hem met ingang van die datum eervol worden verleend. Mejuffrouw J. Horjus te Borculo si benoemd tot adjudant-directrice aan de gemeentelijke nijverheidsschool voor meisjes. Hiermee is voorzien in de vacature ontstaan door het vertrek van mejuffrouw N. Schmidt. 0 KR1MPEX Vanuit Mons hield de postduivenvereniging De Snelpost een wed vlucht over een afstand van 170 km. De duiven werden gelost om u 35; aankomst eerste duif 12.12.12; laatste duif 12.53.37. 1. gebr. De Kwant; 2. T. Verduin; E en 12 A. de Boom; R. J. Mourik; 5. W. Stara: 6, 14, 15, 16 en 21 gebr. Van der Wal; U en 19 P. D. de Jong; I. G. de Pee; 9, 13. 17. 18 en 20 D. van der Wal; 10. A. van Rij; 11, C. de Vreede; 22. A. Boers; 23. J. Janssen; 24, A. van Zwienen; 25. M. Brand. 0 PERNIS Donderdagavond om half acht kunnen de kerktelefoonbezitters van de Hervormde Gemeente en de Geref. Kerk luisteren naar. een verzoekplatenprogramma, dat uitgezonden wordt door de interkerkelijk evangelisatiecommissie. O POORTEGAAL In de maand juli werd op het postkantoor voor de Rijkspost spaarbank ingelegd 62.166.24 en terugbe taald 29.225,21. Alle sigaretten moesten worden ge teld. De hele stapel dozen nam vrij veel plaats in het kantoor van de surveillancedienst in beslag. Dat het een record was lieten de douane mensen duidelijk zien. Met grote letters weid het vermeld. ROTTERDAM De Vloot van de N.V. Nieuwe Rotterdamse Sleepdienst is uit gebreid met. de Maasbanik, die is ge bouwd door de N.V. Scheepswerven v/h Bodewes te Millingen, De Masbank (1650 pk) is een zusterschip van de enkele weken geleden in gebruik genomen Vi- kingbank. De totale vloot van de sleepdienst, telt. thans negen eenheden met een vermogen van 1250 tot 1650 pk. De sleepboten zijn speciaal ontworpen voor het meren en ontmeren van grote tankschepen in het Europoortgébied. Zij kunnen bovendien op de Noordzee ope reren. alle slepers zijn uitgerust met bergings materiaal en brandblusmiddelen. ROTTERDAM De eerste helit van dit jaar heeit voor de N.V. Slavenburg's Bank ,.een verheugende uitbreiding van relaties" te zien gegeven. Ondanks de gestegen onkosten zijn de resultaten over het eerste halfjaar van 1965 hoger dan die van de overeenkomstige:periode van 1964. DERBYSHIRE De padvinders- groep „Olivier van Noort" is, zoals eerder vermeld, ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan vertrokken naar Engeland, om daar deel te nemen aan een zogenaamde Rambo- ree. Dit vertrek ging met nogal wat moeilijkheden gepaard: de verwachte bus die de groep naar Ostende zou brengen kwam niet. Met taxi's, een trein en een bus vanuit Roosendaal kwam men op 29 juli dan eindelijk te bestemder plaatse. „Wat een. teleurstelling echter, dat de boot naar Dover net een half uur weg was, zodat we nu moesten wachten tot half één! De tijd werd toen maar doorgebracht met passa gieren, eten en wachten tot we om ongeveer elf uur aan boord mochten. Om half één vertrokken we dan. Het was een slapende, zeezieke massa jongens, die op banken, stoe len en tussen bagage of op de grond wat rond hing. Eindelijk stapten we dan om kwart voor vijf op de kade van Dover, waar een bus klaarstond. Via Londen ging het toen naar het Chatsworthpark in Derbyshire, waar we om kwart voor drie vermoeid aankwamen. Toch begonnen we on middellijk het kamp op te bouwen. De tent voor de fototentoonstelling in te richten, die op zaterdag om twaalf uur geopend zal worden, en vuur te maken voor het avondeten. Toen we onze klompen aandeden kwam er direkt een fotograaf van het dagblad „The' Star" uit Sheffield om een prent te maken. Na het eten gingen we een ver kenningstocht in de omgeving ma ken. Bij onze terugkomst werden we door onze buren (padvinders uit Glossop) uitgenodigd om bij ;een kampvuur wat liederen te zingen, wat we natuurlijk direkt deden. Toen we echter om half elf in onze slaapzakken lagen, sliepen we snel in. Daaruit blijkt toch wel dat de grote reis ons iets gedaan heeft." J. II. Soetlioudi ROTTERDAM Een van de drie men sen, die vrijdag enkele uren op de Noor- derpier in Hoek van Holland heeft ge zeten, en de politie zijn het er nog niet helemaal over eens hoe nu precies de gang van zaken is geweest. Betrokkene A. BagUn meent dat het allemaal niet zo'n vaart liep. ienvijl de politie en de bemanning van de reddingsvlet wel de gelijk gevaar zagen. De heer Bagijn heeit de kranten die het verhaal hebben gepubliceerd een brief geschreven, waarin hij zijn lezing van het geval uiteenzet. Hij schrijft ondermeer: „Naar aanlei ding van üw artikel (Hoeksepier), wil ik, als gedoodverfde, mij ten dele rehabili teren. Duizenden Rotterdammers die de pier bezoeken, weten heel goed dat bij nor maal hoog water het voorste gedeelte van de pier tot het tweede baken bewandeld ban worden. Tientallen malen heb ik op het tweede baken gezeten met hoog water en kon altijd zonder meer het strand be reiken. Ook op deze vrijdag van een ver regende vakantieweek, waarbij de. weer berichten gunstig luidden (minder wind) dacht ik te kunnen genieten van de zee. Deze keer heb ik mij vergist, het water kwam. hoger dan normaal en terugkeren was niet meer mogelijk, wat vanaf de kust een beklemmende indruk maakte. Na verloop van anderhalf uur kwam de motorvlet en paaide ons. Als wij ons rustig hielden, bon er niets gebeuren, verzekerden zij ons en over ongeveer twintig minuten zou de eb in vallen. De vlet sprak per mobilofoon met de wal, even daarna werd een opgeblazen rubbervlot te water gelaten en twee be manningsleden peddelden naar ons toe, om ons op te nemen. Er werd een lijn naar ons toegegooid, maar geen tien tel len later kwam het verzoek het lijntje los te. gooien. Het was onmogelijk om van het baken in de rubberboot te sprin gen. Tussen baken en rubberboot staken spitse houten palen uit het water. De rubberboot' sprong als een onbereden paard in het rond, buiswater vloog, in de boot, zodat er in korte tijd wel tien cm water- in - stond. Een sprong naar beneden van anderhalve meter plus anderhalve meter- naar voren, was zeer riskant en hachelijk- Alleen bij geen andere keus had ik ge sprongen". Nu niet. Daarna kwam een flinke sleepboot met fotografen, die plaat jes maakten. Het water, was zakkende en wij wachtten tot de pier droog zou vallen. Uit" het"verslagizou mén 'denken, -dat er steeds maar geen verandering in de si tuatie kwam. Mold'ers uit Apeldoorn zou er. genoeg van. gekregen hebben. Dat is beslist niet waar. Hij is niet eerder ver- trókben, voor hij zekerheid-had dat .hij veilig hét .strand kon bereiken. Daar heb ik persoonlijk voor gezorgd.' Enige tijd later, toen de pier bijna droog was kwam de rubberboot weer langszij en kwamen de mannen praten. Ik kon twee dingen doen: of nog een kwartier wachten, öf zonder meer in de boot stap pen. Ter voldoening van schipper Van Seeters -en zijn bemanning, die egruime tijd hebben liggen wachten met hun vlet, ben ik - toen - meegevaren. In de krant wordt gerept van een „Stunt om de red ders, een plezier te doén". Dat is kwaad aardig. S In dit artikel is mij niets bespaard. Hoeveel'vaders gaan met hun zoontjes de pier niet op? Hoeveel foto's worden er gemaakt met een hoge golf op de achter grond; .waarbij buiswater over de voeten spoelt--Ik maakte een fout toegegeven. Maar het weigeren om in de rubber boot te springen, werd mij zeer kwalijk genomen. Schamper wordt de heer Bagijn en zijn zoontje beschreven. Door een agent van politie'werd ik uitgemaakt als de allergrootste idioot die hij in Hoek van Holland was tegengekomen. 'Ik wil helemaal niet in de belangstel- ling staan, zeer nadrukkelijk vroeg ik, mijn naam niet te vermelden in de krant (om persoonlijke redenen). Men leest veel over automobilisten die onder invloed brokken maken, flessen trekkers of moordenaars, al deze mensen worden afgedaan met alieen hun initialen te vermelden. Zou ik soms barbertje we zen, die moet hangen?" Aldus de brief van de heer Bagijn. Hoofdagent G. Hofman, een van de twee politiemensen die de zaak heeft behandeld, ontkent dat zijn collega ge sproken heeft over een idioot. Hij zou aileen gezegd hebben dat hij de heer Bagijn zeer dom vond. Betrokkene wil de in eerste instantie niet toegeven on verantwoordelijk te zijn geweest Hij gedroeg zich onhebbelijk. Later is men evenwel als goede vrienden uit elkaar gegaan. Die anderhalve meter springen, lijkt hoofdagent Hofman wat overdreven. Als er geen kind bij was geweest, had er betrekkelijk weinig gevaar geweest. Het kind had van vermoeidheid in slaap kunnen vallen en dat risico wil den politie en schipper Van Seeters niet lopen. Ook de heer Holders uit Apeldoorn was zich van geen gevaar bewust. Hij zou gezegd hebben dat het zijn zaak was, al wilde hij veertien dagen blij ven zitten. De heer Bagijn heeft inderdaad tegen de politie gezegd dat hij liever zijn naam niet in de krant wilde hebben, maar even Tater vertelde hijzelf tegen verslaggevers hoe hij heette, aldus de heer Hofman. Het Spaanse schip Uribitorte ligt ia de Waalhaven, en het zal er zo Iangr liggen totdat de hoete van hijna twee ton door de reder zal zijn betaald. BERKEL EN RODENRIJS De broers J. W. (12 jaar oud) en J. M. W. (10 jaar) uit Berkel zijn weer in aan raking gekomen met de politie. Voor de vierde keer heeft de rijkspolite de kinderen moeten aanhouden wegens inbraak. Zondagavond maakten de jeugdige recidivisten het wel heel erg. Zij bra ken in in de woning van K. in de Kerkstraat. Aan de achterkant wisten ze door een raampje binnen te komen. Uit het geldkistje in een bureaula haalden de jongens, die inmiddels een zekere routne in het inbreken hebben gekregen,243. Gisteren slaagde de politie er in de broers aan te houden. Zij hadden nog 99 op zak De jongens gaven toe 30 te hebben versnoept. Waar de rest van het geld 114) was gebleven wisten ze niet. De rijkspolitie heeft ook over dit geval weer haar rapporten opge maakt. Volgens het nieuwe kinder recht kunnen kinderen tot 12 jaar niet strafrechtelijk worden vervolgd. Wel kan de kinderrechter maatrege len nemen. De Berkelse kinderen, die nu voor de vierde keer zijn aangehouden, zijn nu weer op vrije voeten. In het verteden was hun buit van betrek kelijk geringe waarde. De laatste keer ging het echter om een aan zienlijk hoger bedrag. Negenhonderd kinderen, die elke dag met een extra-trein naar Hoek van Holland worden vervoerd om aan de kust nieuwe energie op te doen voor het komende schooljaar. „Eigenlijk hebben we twee kampen", zegt het hoofd van de Hoekse Van Rijckerorsselschool, de heer .- A. den Hertog, die in deze eerste twee weken de „Twee kampen van elk twee weken, centrale leiding van het kamp heeft, maar in de praktijk komt het erop neer, dat de grootste helft van de kinderen vier weken naar zee komt. Het is namelijk mogelijk om voor beide kampen in te schrijven." De heer Den Hertog is dit jaar al voor de twaalfde keer hoofdleider van het kamp. Geassisteerd door 45 leiders en leidsters moet hij ervoor zorgen, dat de kinderen zich de hele dag amuseren en vooral ook, dat ze 's avonds weer heel huids bij hun ouders worden afgeleverd. Het is merkwaardig dat het slechte weer van de afgelopen week vrijwel geen invloed heeft gehad op het bezoek aan het kamp. Natuurlijk is er elke dag een percentage afwezigen, in verband met ziekte of andere omstandigheden, maar dit percentage is zeker niet groter dan in de voorgaande jaren. Wel is het totale deelnameeijfer elk jaar lager. „Een welvaartsverschijnsel", meent de heer Den Hertog. Deze vorm van vakantie is geboren in de crisisjaren, toen de ouders niet in staat waren om met vakantie te gaan. Voor weinig geld konden de kinderen toen enkele weken aan het strand vertoeven. Dit. principe vindt men nog steeds terug in de huidige vorm. De kinderen gaan elke dag heen en weer naar Rotterdam. Ze nemen brood mee en het enige dat in het kamp wordt verschaft, is een flesje melk. INiettemin amuseren de kinderen zieh uitstekend. „Ze merken niet eens als het regent", vertelde ons een van de leidsters. Die leiders en leidsters heb ben overigens geen gemakkelijke taak. De groep van ongeveer twintig kinde ren, die aan hun zorg is toevertrouwd, vraagt de hele dag de volle aandacht, al was het alleen maar om de groep de hele dag bijeen te houden. In een speciale EHBO-barak worden de kleine verwondingen behandeld. De ove rige barakken wordep gebruikt voor het nuttigen van de maaltijden en bij slecht weer doet men er spelletjes. De heer Den Hertog is met zo'n kamp ad vroeg in het voorjaar bezig,- want naast de funktie van hoofdleider, ver zorgt hij ook zeer veel van de voorberei dende. werkzaamheden. De kinderen van „Vakantievreugd aan Zee" amuseren zich uitstekend. Slechts 'één ding is er wat hem een beetje zorgen baart. Als er onverhoopt eens iets ernstigs mocht gebeuren, dan kan menniet direkt een dokter laten komen,. Het kamp heeft namelijk geen telefoon. Naast alie medewerking die men van-de gemeentelijke diensten ont vangt, is dat toch wel een ernstig gemis, vindt.de heer Den Hertog. Aldus de officier van justitie bij de rechtbank, mr. P. A. H. Bos, van morgen in zijn requisitoir tegen de 18-jarige kantoorbediende W. van D., de 22-jarige los werkman P. v. d. V. en de 18-jarige kantoorbediende P. P. Zij stonden terecht voor een groot aantal diefstallen in warenhuizen en vernielingen, die zij gezamenlijk pleegden. Sommige van de diefstallen vond mr. Bos te schunnig en te laf om over te spreken. Hierbij waren hand- en toilettasjes van cassières in warenhuizen, die soms een buit op leverden van twee dubbeltjes. Tegen W. v. D„ die al eens eerder was ver oordeeld en in twee proeftijden liep, eiste hij een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden, tegen beide anderen een jaar jeugdgevangenis. De raadsman, mr. D. M. Damen, zei dat de jongens min of meer toe vallig bij deze groep terecht waren gekomen. Ook hij zag als voornaamste schuldige de ouders, die hun kinderen met materiële welvaart overladen, omdat ze het vroeger zelf niet zo best hadden. Uitspraak 10 augustus. (Van onze kerkredactle) KEULEN Een bijzondere ervaring voor vele Duitse en buitenlandse deelne mers aan de Kirchentag in Keulen was de oecumenische kerkdienst in nieuwe stijl, die zondagmorgen in de Triniteits- kerk werd geleid door ds. G. Julius, de predikant van de hervormde Pauluskerk te Rotterdam. Een Rotterdamse jeugdgroep met een combo van zes-man werkte mee aan de liturgie. Met duidelijk genoegen zongen jong cn oud spoedjg de liederen mee in het moderne ritme, aic speciaal voor de ze dienst waren gecomponeerd. Ds. Julius preekte over de gelijkenis van de arbeiders in de wijngaard (Mat- theüs 20). God spreekt anders over ge nade en vergeving dan wij geneigd zijn te doen, zo zei hij. Als wjj dit beseffen, kunnen Rotterdammers en Duitsers een brug slaan over het verleden heen naar het heden, waarin wij als christenen sa men e engemeenschappelijke opdracht hebben. O ROTTERDAJVI Sinds 1 januari van dit jaar 2ijn 18.858 schepen met een. totaal bruto tonnage van 78.845.9&1 de ftiieuwe Waterweg binnengekomen. Ver leden jaar liepen in de overeenkomstige periode 18.77.1 schepen binnen met een totaal bruto tonnage van 77.751.648. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 22-jarige buffetjuffrouw C. J. S. uit Rotterdam, die geen rij bewijs heeft, heeft vanmorgen om half acht op de Boezemsingel een moeder en dochter aangereden. De dochter werd ernstig, de moeder licht gewond. De juffrouw was met enkele vrienden en vriendinnen op weg naar Antwerpen Het ongeluk gebeurde om half acht, in de bocht van de Boezemsingel bü de Goud- serijweg, toen de buffetjuffrouw de macht over het stuur verloor. De wagen reed het trottoir op en duwde de twee voetgangsters tegen het hek van het veemarkt terrein. De zestienjarige A M. P. Esbach uit de Slachthuisstraat is met ernstige in- en uitwendig letsel naar het Bergwegziekenhuis gebracht Haar moeder, de 53-jarige mevrouw A. L. van Bodegraven kreeg lichte verwondingen. Hun hondje werd zo danig verwond dat het in het dierenasiel moest worden afgemaakt.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 1