4 Nieuwe ingang - Tipgevers Siebelzaak onder druk gezet AGENDA Gevelversiering voor Technische School FORTEX w Vlaardingen legde eer in met evenement Landjuweel" 1611 HOLIDAY ON ICE Vader vond weggelopen meisje op Ivatendreelit ROTTERDAM AANSiErfSCHIE gertoppen estanst yfasié/, (^akzecefi&et /nzat/ Mannen slaags in café Vijf verdachten voor rechtbank Anderhalf jaar voor „Al Capone" Dick Bos kreeg opdracht Haven Maassluis ontvangt IdÖÖe zeeschip D. Kniepstra overleden FQRTEX weet raad met elke maat M Burgerlijke stand KNNV-leden gaan naar orp D rlioüeriianimcr reo van ïerland 95 SS® uit ÜUL65 a tk pr ROTTERDAMMER DTNSDAG 7 DECEMBER 1965 HUISVESTING I HUISVESTING II mmifitxm. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De gerucht makende Siebelinbraak van 3 mei 150.000 aan juwelen ver dween) komt donderdag voor de rechtbank. Het is niet uitgesloten dat de rechtzitting in de bijzonde re belangstelling zal staan van de onderwereld (waarvan de politie "ndaai en morgen <-• daseli'fks het bestaan ontkent). Daar is men bijzonder boos op twee tipgevers die ervan worden beschuldigd zelf een gedeelte van de buit te hebben achtergehouden en daarna de poli tie te hebben getipt. Bijkomende oorzaak omvallen kraan nog onbekend Vijftien maanden geëist Stoker pleegde 34 diefstallen omdat hij hog er op wilde -f'\ Oecumenische dienst in Opstandingskerk Verlovingsringen festival 1975" AHOY' ROTTERDAM (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De klacht dat Vlaardingen geen cultureel leven kent wordt nog al eens ge hoord. Het bezoek aan toneel en concert is niet bijonder hoog te noemen. Men schijnt liever thuis te blijven. Ook hebben verenigin gen, die zich toeleggen op het bren gen van culturele aktivite'ten te kampen met een groot tekort aan belangstelling voor de geboden mogelijkheden. Feest Blazoen on» PPSC en GSS hielden de punten thuis Minb tn pa. heeft raende it e« Clauj geno aeeor*^ ie ad«- Alge- in de '■top Unis- dent- arne- ichij. tike! iken- it de orlog eeën. G. I itaar De i 2ei :reu- was Pagina 3 nam^SasZggsÊi^ SCHIEDAM In het café De Instuif (je Hoogstraat kreeg een van de gas tin een plaatwerker, maandagavond or— .niaheid met de eigenaar over de beta- i nE van de vertering. Men kwam tol een "°iZ handgemeen, waarna de plaatwer- t- naar buiten liep en met een klinker ja beschilderde ruit van 200 bij 25 cm een bioemenvaas vernielde. De man terd daarbij aan de linker pols gewond, ™tat hij zich onder behandeling van de qGD moest stellen. De schade beliep ƒ125. Et is waarschijnlijk geen maatschap- rsüik onderwerp dat ons allen de laat ste twintig jaar zo bezighoudt als dat van onze huisvesting. Het probleem staat centraal in woord en geschrift van het Nederlandse volk en van alle facetten van dit beangstigend vraag stuk is de menselijke kant de voor naamste., Zelfs het aardgasdat we er nu als extra-geschenk bij hebben ge kregen en dat toch evenzeer in niet geringe mate ons boeit en fascineert, cermiag niet het huisvestingsprobleem naar de tweede plaats te verdringen. Als we de uitkomsten vergelijken ran de eerste drie kwartalen 19(14 met ie eerste drie kwartalen 1965 bij het bureau Huisvesting aan de Westmolen straat 26 en de wijziging van het aantal ingeschrevenen onder de loep nemen, dan zien we het navolgende beeld: Gedurende de drie kwartalen in 1964 werden sinds 1 januari 1964 geholpen of afgevoerd 1232 ingezete nenvestiging 19S, totaal 1430 en nieuw ingeschrevenen 1344 ingezete nen, een vermeerdering van 112, vesti ging 233, een vermeerdering van 35, totaal 1577, wat een totale vermeerde ring van 147 betekent. En nu voor 1965, dus in dit jaar: i gedurende hetzelfde tijdvak geholpen oafgevoerd 1641 ingezetenen, vesti ging 166, totaal 1807 en nieuwe inge tdireuenen 1435 ingezetenen, vermin dering 206, vestiging 17S, vermeerde ring 12, totcal 1613, wat een verminde- nng vin 194 aantoont. Het aantal ingeschrevenen bedroeg op 30 september 1964-6447, van wie 5419 ingezetenen en 1028 vestigingen. Op 30 september 1965 waren er 6259 ingeschrevenen, van wie 5194 ingezete nett en vestiging 1065, derhalve 188 minder ingeschrevenen dan in 1964. Het aantal afgegeven verhuisvergun ningen bedroeg voor de drie kwarta len van 1964, sinds 1 januari van dit jaar, in totaal 1816, waarvan 1271 voor ingezetenen en 545 voor vestiging. Gedurende hetzelfde tijdvak van 1965 werden er in totaal 2288 verhuis vergunningen afgegeven, dus 472 meer dan het vorige jaar. Hiervan waren ISIS bestemd voor ingezetenen en 472 t'oor vestiging, In 1965 werden er voor sanering 87 woningen en ten behoeve van winkels en bedrijven 48 woningen aan hun be stemming onttrokken. Het totaal aantal hiervan nl. 135 woningen, be droeg altijd nog 66 woningen meer dan verleden jaar. In de maanden juli, augustussep tember van dit jaar daalde het aantal ingeschrevenen bij bureau Huisvesting met 37. Op 30 juni 1965 waren er 6296 ingeschrevenen en op 30 september 1965 waren het er 6259. Er werden 587 vergunningen tot ver huizing afgegeven, waarvan 424 ver gun zing en aan ingeschrevene van I960 en daarvoor tot 1965 en 163 ver gunningen aan niet ingeschreven ge vallen, bijv. kostgangers, dienstboden, aankoop oude woningen, huur of koop vtije sector. Bij de 424 vergunningen waren er 27 met een dringend noodza kelijke en noodzakelijke urgentie vol- Sens rapport van de GG en GD en 49 vargunningen met als vermelding ge wen st en zeer gewenst. "Van de 587 afgeg'even vergunningen Solden er 502 voor zelfstandige wonin gen, zoals nieuwe en opschuifivonin- 8en, woningruilen, inwonersdie hoof- oetuoner werden, huur of aankoop in i,VT^e sector, overname van een taak of dienstwoning en aankoop van oude woningen en 85 inwoningen. nieruan waren 424 ingeschreven geval- Het aantal afgegeven vestigingsver gunningen bedroeg 153. Aan de be stemming werden 47 woonruimten onttrokken voor bedrijven, afbraak en ontruiming krotwoningen. In de drie kwartalen van 1965 samen werden ss»mt iÜÜ® (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De nieuwe ingang van de N.V. Dok- en Werfmaatschappij Wil- ton-Fijenoord is gereed, maar nog niet in gebruik. Het wachten is op het klaarko men van de toeleidende wegen en vooral van de wegen op het terrein, waarmee nog zeker enkele weken gemoeid zullen zijn. De ingang is gesitueerd aan de Juliana- laan, gedeeltelijk op het_ voormalig voet balveld Boshoek, bij de echte Schiedam mers alom bekend als „het ZandVeld". Het ingebruiknemen van deze nieuwe toegangspoort tot de Schiedamse werf zal straks een belangrijke verkeersont- lasting van de Vlaardingerdijk tot ge volg hebben. De situatie is hier bijzon der gevaarlijk omdat het uit Schiedam komende en voor de werf bestemde verkeer zich door. de uit Vlaardingen komende verkeersstroom moet boren om links a£ de werf op te kunnen rijden. Ook het uitstappen van autobus passagiers aan de linker wegzijde van de Vlaardingerdijk heeft in het verle den al veel ongelukken veroorzaakt. De nieuwe ingang zal al het voor de werf bestemde verkeer buiten deze drukke verkéersader houden. Chr. Soc. Belangen: Ned. Bond van Oud-Strijder-3, contactavond, 20. Arcade: Aquarium- en terr.ver. Natuur genot in Huis. contactavond, 20. Irene: S.G.P., bijeenkomst, 20; Aqua riumver. Tropica, contactavond, 20; Kon. Ned. Midd. Bond, vergadering, 20. Passage Theater: Kunstcentrum Schie dam, toneelavond, 20. Musis Sacrum: Alg, Bond van Bejaar den, St, Nicolaasfeest, 14, 19.30. Chr. Soc. Belangen :Schied. Jeugdraad, ledenvergadering,. 20; Schied. Fotoclub; contactavond, 20. Sursum Corda: Tamboers- en Pijpers korps Harmonie, vergadering, 20. Dagblad „De Rotterdammer", Schie damse redactie Lange Kerkstraat 28, tel. 263954 (b.g.g. 115588, toestel 52, b.g.g. na 18 uur alleen voor redactionele aangele genheden 01898-6619). Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamenhof- straat 139. tel. 152400. Apotheek: 't Gouden Hert, St. Liduina- straat 58a, tel. 268364. De politie heeft kennelijk geen aan leiding gezien deze mannen te arreste ren onder verdenking van heling. De bewijzen schijnen te ontbreken. De mannen worden de laatste tijd onder druk gezet door de onderwereld. Dit weekeinde moest de politie zelfs optreden toen op een school en een pak huisdeur in Rotterdam-Zuid was ge kalkt: (twee namen —Red.) waren ook tipgevers in Siebel-zaak". De politie kon de schrijvers niet te pakken krijgen alhoewel de benadeelden hun (vermoedelijke) namen noemden. Ze hebben echter afgezien een aanklacht wegens belediging in te dienen. Vrezen zij nog meer represailles? Duidelijk is in ieder geval, dat de po litie het in deze zaak van de tipgevers heeft moeten hebben. De politie heeft echter nooit de hand kunnen leggen op de gehele buit aan gouden sieraden, bril janten en horloges. Terecht zullen staan: de 45-jarige J. L„ de 25-jarige A. B., de 23-jarlge R. de J. en de van heling verdachte 45-jarige H. G. B. en de 28-jarlge J. W. "V, ROTTERDAM Ten kantore van de NV Nederlandsche Rijnvaartvereni ging heeft directeur mr. M. v.d. Bos, namens de burgemeester van Rotterdam vanmiddag, dinsdag, de heer J. A. L. K Pusch de eremedaille in de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt. Op 5 december was de heer Pusch 40 jaar in dienst van de rederij. 9 ROTTERDAM Het bestuur van de NV Vereenigde Touwfabrieken deelt mee dat naar het zich laat aanzien de^ eindre sultaten over het boekjaar 1965 gunstiger zullen zijn dan die over het vorige boek jaar. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAm Het onderzoeknaai de oorzaak van. ;het omvallen: van. een 10-tons kraan, zondagmidöa'g'op -hettter rein van de'SSM aah: de'i"'Waalhaven, wordt nog'altijd, voortgezet. De-Arbeids- inspektiè is er nog niet zeker' van—wat. de bijkomende oorzaak, naast dé extre me windstoten, van het ongeluk is ge weest. Gedacht wordt in de richting van het niet volledig of goed' vastzettenvan de railklemmen, waardoor de kraan'in bewe ging is gekomen. De plaats van de kraan, tussen twee loodsen, waardoor dus meer wind wordt gevangen, speelt hierbij ook een grote rol. ROTTERDAM Omdat hij hoger op wilde, pleegde de dertigjarige stoker P, N. D. in een jaar tijd ongeveer 34 dief stallen. Hiervoor stond hij vanmorgen terecht. Hem waren drie diefstallen ten laste gelegd, o.a. een bedrag van 1600 van een opleidingsschool voor kleuter leidsters. D. verklaarde, dat hij in over spannen toestand had gehandeld. De officier van justitie, mr. J. M. van Leeuwen, eiste tegen de stoker een ge vangenisstraf van een jaar en drie maan den met aftrek. Uitspraak over veertien dagen. (Van een oDzer verslaggevers) ROTTERDAM De rechtbank heeft vanmorgen de 21-jarige fruitwerker-ha- venwerker J. v. d. B. veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden met aftrek wegens mishande ling. De fruitvverker stond in de buurt van de Kruiskade bekend als een be rucht straatvechter. ,,A1 Capone" was zijs bijnaam. Drie ernstige mishandelin gen waren hem ten laste gelegd. In één geval was het slachtoffer 6.6 jaar. Tegen hem was twaalf maanden waar van drie maanden voorwaardelijk geëist. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse kunste naar Dick Bos maakt thans in opdracht van de Technische School Schiedam aan de Mgr. Nolenslaan 3 een fraaie gevelver- sieriag in keramiek. Hij doei dat in het atelier van de Kon, Aardewerkfabriek De Forccleyne Fles te Delft. Waarschijn lijk zal deze creatie van monumentale kunst na Kerstmis gereed komen. Dit keramische kunstwerk wordt zes (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Het duizendste zee schip is zaterdagmorgen de haven van Maassluis binnengelopen. Daarmee werd voor het tweede achtereenvolgende jaar deze mijlpaal bereikt. In 1964 echter kwam het duizendste zeeschip in de ochtend van Oudejaarsdag de haven bin nen. Evenals vorig jaar was hét ook dit jaar weer een coaster van Waling van Geest Zn. N.V. te 's-Gravenzande en wel de „Geestsluis" onder commando van de ka pitein L. Brobbel te Maassluis. Tijdens een ontvangst ter gemeentese cretarie is door het college van burge meester en wethouders aan deze gebeur tenis aandacht geschonken. Hierbij wa ren aanwezig kapitein Brobbel en echtge note, de heren Van Stralen en Bakker van Waling van Geest en Zn. n.v., de heer J. Dirkzwager namens de N.V. Ko ninklijke Scheepsagentuur Dirkzwager, alsmede de havenmeester der gemeente Maassluis. In zijl toespraak uitte burgemeester J. W. D. van Dijck zijn blijdschap over de gunstige ontwikkeling van het havenver- keer. Hij zei, dat de groei op het terrein van de scheepvaart ertoe noopte de aeco- modatie van de haven van Maassluis te verbeteren. Er bestaat dringend behoefte aan een nieuwe haven. In de afgelopen maanden zijn over deze zaak vele bespre kingen gevoerd en de verwachting is gewettigd, dat het gemeentebestuur in de loop van 1966 zal weten hoe de toekomsti. ge ontwikkeling zal zijn. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Zaterdagmorgen over leed in het St.Jozef Ziekenhuis te Oosterhout de heer D. Kniepstra, die op 31 oktober 1964 wegens gezondheidsrede nen werd gepensioneerd als hoofdinspec teur van politie te Schiedam. De teraar debestelling geschiedt woensdag te Oosterhout. De heer Kniepstra werd op 5 juni 1905 te 's-Hertogenbosch geboren. Hij was van 10 oktober 1934 tot 1 november 1936 werkzaam als volontair bij het politie korps te Nijmegen, daarna 'werd hij op 1 november 1936 tot inspecteur van politie te Oss benoemd, waarn? op 1 juni 1946 zijn aanstelling als zodanig te Schiedam' volgde. In 1956 werd hij hoofdinspecteur van politie. Jarenlang was hij belast met de lei ding van de surveillancedienst. Ook heeft hij aan het hoofd van de afdelingen Bijzondere Weiten en Inwendige Dienst (kleding en bewapening) gestaan. Veel heeft hij op sportgebied gedaan. Met de heer Kniepstra is een uiterst bekwaam politieman heengegaan met grote vakkennis en veel politionele ervaring. De heer Kniepstra woonde sinds juni 1965 met zijn gezin in Oosterhout. vierkante meter groot en door de licht val zullen de vele schuine vakjes op de drie grote letters een aantal gevarieer de schakeringen gaan vertonen. Deze gevelversiering van de drie let ters „S.T.S." gaat binnen enkeie dagen in de glazuuroven, waar zij een heel nauwkeurige behandeling zal ondergaan. Met behulp van een metalen frame wil men de middelste letter T naar voren brengen. Dick Bos hoopt dat dit kera misch produkt veel navolging zal vinden. Men kan het overal aanbrengen eventu eel ook op de kinderspeelplaatsen in onze stad, zegt hij. Dergelijke ornamen tiek komt de stadebouwkundige esthe tiek in ieder geval ten goede. Dlek Bos is een echte Schiedammer. Hij werd op 3 juli 1936 geboren, woonde eerst aan de Lange Haven en «woont thans aan de Rotterdamsedijk. Hij is drie jaar geleden getrouwd en heeft één kind. Hij genoot zijn opleiding aan de Acade mie voor Beeldende Kunsten te Rotter dam en begon als reclame-ontwerper om de kost te kunnen verdienen Hij exposeerde tweemaal op de Salon der Maassteden en ook op de Rotterdam se ende Schiedamse kunstmarkt. Even eens ontplooide hij zich als een knap en vooral geestig illustrator. Voor een groot aantal bedrijven maakte hij wandschil deringen, die getruigen van gedegen vak manschap. Een tijdlang schilderde hij op Ibiza, want zijn liefde gaat uit naar de piciorale en de monumentale kunst. Van het laatste genre heeft hij thans de keramische wandversiering voor de Technische school onder handen. Daarna hoopt hij weer eens tijd te vinden om zich te wijden aan de abstracte schilder kunst, waarvan hij om het komende voor jaar in Galerij Punt Vier een expositie wil houden. ''tSV-: -■J»?. kleedt u altijd een klasse beter! FORTEX Korte Hoogstraat 11 a Tel. 6151 Vlaardingen SCHIEDAM Zondag wordt inde Opstandingskerk een oecumenische dienst gehouden. In deze dienst zullen voorgaan ds. D. J. Spaling (herv) en ds. J. Couvee (geref.). In liturgie eri prediking zullen de predikanten de gemeente bepalen bij de opdracht van Christus:Opdat zij allen één zijn De oecumenische Raad van Kerken no digt ieder hartelijk uit de dienst mee te maken. Aanvang 19.00 uur. SCHIEDAM Geboren: Ronald zv P Kats- burg en A Erkens; Yvonne J dv W F N Malcorps en W Baden; Juliana dv F van Schorrenburg en A C A Geerlings; Marie A dv R Everts en P van der Made; Eduard H zv A Ridderhof en J A Hoekstra; Monique M dv H C Laarhoven en M E van Kampen; René N zv J L L Helnsbroek en A M Broeren: Godefridus G J zv G G J van de Water en M W Pieters; Linda dv J C A de Jongh en J J C van Velzen; Cornelia P dv C P André en A A Warnawa; Overleden: B A Stip, 59; A J M Gabel, 93 wed Dominicus Kijk in onze nieuwe afdeling (10 jaar vóór op de tijd) U vindt er een grote variatie verlovingsringen met loupe zuivere briliant LIJNBAAN 50 135 woonruimten aan hun bestem- riing onttrokken. GEHEEL NIEU WE/SHOW V met Sjoukje V Dijkstra Ten tijde van het twaalfjarig bestand (1609—1621) stonden de mensen, die toen Vlaardingen bevolkten, anders tegeno ver de culturele manifestaties. Er heerste toen ook een geheel ander tijdsbeeld. Het gaat hier om een „landjuweel een culturele wedstrijd die in 1611 door de Vlaardingse Rederijkerskamer „De ak- krboora" werd georganiseerd. Niet minder dan vijftien kamers gaven aan de uitnodiging gehoor en het resultaat was, dat het Vlaardingse land juweel lange tijd bekend is geweest als het grootste en mooiste dat tussen onge veer 1520 en 1620 gehouden is in Hol land, Vlaanderen en Brabant. Dat wil echt wel wat zeggen, want in die tijd werden deze landjuwelen regelmatig gehouden door heel wat grotere plaat sen dan Vlaardingen, met een bloei end letterkundig en muziekleven, zoals bijvoorbeeld Amsterdam. Maar Vlaardingen heeft eer ingelegd met dit evenement. Jaren, is er over ge praat in rederijkerskringen maar ook door de bevolking. Dat bewijst wel het feit, dat in 1617 in Amsterdam een ver handeling over dit landjuweel werd uit gegeven. Uitvoerig wordt in dit boekje beschreven hoe de zaken op dit rederij kersfeest verliepen. Het boek werd uitge geven onder de titel „Vlaerdinhs reden- rijekbergh met middelen beplant, die noodigh sijn 't gemeen, en voordelijck het landt". De deelnemers hebben zich geen moei te ontzegd om het feest te doen slagen. Er moesten verplichte gedichten worden gemaakt. Bijvoorbeeld diende er een lied te worden gemaakt op een gegeven the ma, van vijf verzen. Allerlei opgaven moesten worden beantwoord. Daarnaast maakte iedere deelnemende kamer een lang gedicht over een vrij onderwerp dat echter wel streng moest beantwoorden aan de gestelde eisen van metrum, ritme, regellengte en aantal verzen. De rederij kers hadden namelijk een vastgesteld aantal voorschriften hoe een gedicht er naar vorm uit moest zien. Alle deelnemende kamers brachten een eigen schild of blazoen mee. Naar goed gebruik lieten zij dit achter bij de organi serende kamer. Vlaardingen heeft dan ook ee unieke verzameling van deze blazoenen, die nu de trouwzaal van het stadhuis sieren. Deze blazoenen vormen een kostbare collectie die niet in veel plaatsen geëvenaard zal worden. De bevolking van de stad leefde met het feest mee. Door de deelnemende kamers werden optochten gehouden en feesten georganiseerd, waar men zich kon vermaken. Ook de voordrachten van de gedichten en tonstukken wer den door het grote publiek bijge woond. De hele stad stond dan op zijn kop in die tijd De Akkerboom die uit 1514 dateert heeft de stad een onschatbare dienst be wezen, want door een dergelijke manifes tatie werd de naam Vlaardingen weer wat bekender in het land en dat mocht wmmm (Van een onzer verslaggevers) CCHIEDAM De vijftienjarige Sara Hcndrika Klein, die op 28 novem- k-' ber 's avonds om negen uur was weggelopen van haar ouderlijke wo ning, is terecht. De vader heeft zijn dochter Sara maandagavond op Katen- drecht aangetroffen. Het meisje was in gezelschap van',twee mannen. De va der nam het kind mee naar huis, waarna zij onder toezicht van de kinderpo litie tverd gesteld. Maandag verzocht de commissaris van politie namens de ouders de op sporing en terugbrenging van de minderjarige. De vader ging echter zelf op onderzoek uit en boekte succes, omdat hij de gedragingen van zijn doch ter kende. Het was namelijk niet de eerste keer dat Het meisje van huis wegliep. SCHIEDAM Zowel PPSC (tegen RCL) als het eveneens thuisspelende GSS (tegen WOR) hebben zaterdagmid dag de punten thuis kunnen houden en dus hun wedstrijd gewonnen. Hoe Piet van Veen (3x) en Kans de Mos PPSC naar een 43 overwinning op RCL scho ten. kunt u vinden op onze sportpagina's. HBSS en GTB hadden een vrije dag, zodat verder alleen nog GSS WOR overbleef. In de eerste helft ging de strijd gelijk op al was de GSS-voorhoede gevaarlij ker dan die van WOR. GSS speelde met invallers voor linksbuiten Snijder en linkshalf Oudenaarden, die verhinderd waren. De tweede helft was tien minuten oud toen De Munnik er in slaagde GSS op 10 te brengen. Tien minuten later kon VVessel na een hoekschop de stand op 20 brengen en na een half uur zat GSS op rozen toen linksbuiten Idema «een invaller) er 30 van maakte. Wel kwam WOK nog op 31. maar meer treffers stond keeper v. Beek niet toe. Een stevig, maar toch sportief duel. VLAARDINGEN Zaterdag 11 decem ber organiseert de Koninklijke Natuur historische Vereniging afdeling Vlaardin gen een excursie naar diergaarde Blij- dorp. De heer De Ligt heeft de leiding van deze excursie. De dee'nemers ver trekken om 8.45 uur van station Vlaar- dingen-Oost en arriveren om 9.30 uur in Blijdorp. Vrijdag 17 december zal de heer Hot tentot op de maandelijkse bijeenkomst van de vogelwerkgroep van de vereni ging zelfgemaakte dia's vertonen. Deze avond wordt gehouden in de Van Hogen- dorpschool aan de Van Hogendorplaan Aanvang 8 uur. ROTTERDAM In een pand aan de Wijnhaven is maandagmiddag een onge luk gebeurd bij het stansen van vilt. De 55-jarige A. Nuchteren die dit werk. voor het eerst deed, hield op een gegeven ogenblik zijn rechterhand onder hei stansmes juist toen een collega de machi ne in werking stelde. j Het mes hakte de vingertoppen van ook wel na alle tegenslagen in de tachtig- twee vingers af. Het slachtoffer is naar jarige oorlog. 1 het Dij kzigtziekenhuis gebracht. DINSDAG 7 DECEMBER 1915 Hel éinde van een oplichter. Te Bre da kreeg men achterdocht tegen iemand, die in verschillende winkels bestellin- gen deed, onder een gefingeerde naam en enkele voorwerpen meenam, zonder ze te betalen. De politie werd gewaar- schuwd en tóen de man begreep, dat V men vermoedens tegen hem had, tracht te hij op een fiets te ontvluchten. Bij Raanisdonkveer sprong hij in dé rivier, die hij zwemmend hoopte over Ie ko- i men. Dit gelukte hem echter niet en eenigen tijd later werd zijn lijk opge- - haald. Hij bleek uit 's-Gravenha°e afkorar' slig en S. tc heeten. "VIJFENTWINTIG Rotterdamse autover huurders hebben gezamenlijk de strijd aangebonden tegen dc autodieven en andere lieden waarmee zij moeilijkheden hebben, flet initiatief is uitgegaan van de Ravero. Het gaat hier om een soort alarmregeling.- Krijgt een van dt- aangesloten bedrijven moeilijkheden met een klant (die bijvoor beeld de wagen niet terugbrengt) dan wordt de naam doorgegeven aan een centrale,post. Hier zorgt men dat de bewuste naam on middellijk wordt doorgegeven aan alle be drijven. Men is dan gealarmeerd. Vertrouwt men later een huurder niet dan kan altijd navraag worden gedaan hij de centrale post. Blijkt dan dat een van de bedrijven wel—, eens moeilijkheden met deze huurder heeft j gehad, dan kan verhuur worden geweigerd. Het gaat dus om een zogenaamde zwarte lijst- Voorlopig gaat het om een zuiver Rot terdamse aangelegenheid. De iuitiatiefne- uiers hopen echter dat er binnen afzienbare lijd een dergelijke landelijke regeling in het leven kan worden geroepen. I •--'lily. v.

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 1