Driehonderd kinderen eest van r van arm J. Roede laatste exposant voor sluiting van museum Rijd en door rood licht kost f 25 of 5 dagen „Pro Juventute" zoekt meer pivevjeritief werk BOTTERDAM rijden in slechte wagen zware boete 'm&m/ <ffi£SÊS&' /wfezws/ AGENDA AA Diner voor 500 he jaarden Nog veel meer activiteiten voor i JUNGHANS mm Hogenlioom gaat ongemak zoveel mogelijk tegen Veel snelheidsovertreders Vreugdevuur van oude kerstbomen Weer linden langs de Hofsingel Bestuur vroeg instanties advies Burgerlijke stand Zéé M/k/ 9 SCHOOLKRANT (I) SCHOOLKRANT (II) - (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de zaal van het Leger des Heils aan de Lange Haven vierden woensdagmiddag en -avond ruim driehonderd kin deren Kerstfeest. Het waren leer lingen van de vijf zondagsscholen van het Léger des Heils. Jeugd- sergeant-majoor Goos van den KNMTP verzorgde bloemschikavond Hoek had de leiding. Ongeveer dertig medewerkers hielpen hem hierbij en ook majoor S, A. Drij ver was aanwezig. SCHIEDAM Nieuwjaars receptie zaterdag 1 januari Medewerking Mr. Van Kinderen opent ten toonstelling SCHIEDAM - De voorzitter van de Commissie voor het Stede lijk Museum, mr. M. J. M. van Kinderen opende woensdagavond in de aula Van het Stedelijk Mu seum, na een kort welkomstwoord door de directeur, de heer J. Paal man en een korte inleiding door de kunstkriticus Dolf Welling, de tentoonstelling van schilderijen en tekeningen van Jan Roede. Rondleiding ziekenhuis (Van een medewerker) SCHIEDAM Het was een weinig enerverende zitting welke woensdagmorgen werd gehouden in het Huis met het hordes op de Lange Haven. De rij van verdach ten stond hoofdzakelijk uit snel- heidsovertreders, niet-voorrang- verleners afgewisseld door een en keling die de wet anderszins had overtreden. Maar evenals heide vorige categorieën kwamen ook zij vrijwel niet met steekhoudende argumenten ter tafel. Zo bijvoorbeeld J. A. uit Rotter dam, die op de Broersvest door het rode licht gereden was en die voor het hekje vertelde.dat dit een ge volg was vaii het snelle oversprin gen van de lichten waarmee hij geen rekening had gehouden. NIEUWE PLATEN DIRECT BIJ DANKERS Een bruisende Barbra Strei sand, jubilerende (koninklijke) Mariniers, onverwoestbare Beatles, op sprankelende spik splinternieuwe grammofoon platen. Dankers heeft ze al in huis. Alles wat nieuw en actueel, goed en gevraagd is - dat heeft Dankers direct. Grootste grammofoonplaten- speciaalzaak: Dankers Cool- singel Vragen wateroverlast Zestienliovensekade Man met brommer onder lijn 4 Aantallen -llït- VAXhBG «MAl® QS&B&BJP Zo mooi als deze de mooiste tijd fl GroncK erkoop voor s lichten tehuizen? Vandaag en saterdag Zondag .en dagelijks J-\EZE KEER willen we een „Aan Lf <}e Schietje" wijden aan een schoolkrant. Vandaag ontdekten we op onze redactietafel de Schoolkrant van de' Chr. Technische School aan de Nieuwe Damlaan. Het was nummer drie van de vierde jaargang. In dit decembernummer schrijft de direc teurde heer H. van der Waal naar aanleiding van twee bekende Schrift gedeelten, nl. Lucas 2 vers 14. A en Joh. 3 vers een stichtelijke inlei ding, waarmee wij van harte instem men. Hij durft op positieve wijze stel ling te nemen, want hij schrijft letter lijk: Wij leven in een wereld waarin niet God, maar de mens wordt verheer lijkt. Dit is een afgoderij, waarin de mens tracht de plaats van God in te nemen. We denken aan de sportver- dwazing, het aanbidden van de z.g. moderne muziek, maar ook aan de ruimtevaart. Het „Ere zij God" wordt door de moderne mens niet meer erkend, maar stelselmatig naar de achtergrond ge schoven". Anno 1965 betekenen deze eenvoudige woorden moedige taal. In een tijd waarin het moderne rationalis me zienderwijs radikalere vormen gaat aannemen, zullen we steeds meer moeten getuigen van ons geloof. De lichten gaan uit in Europazei de Engelse minister van. Buitenlandse Za ken, Sir Edward Greg in de zwoele augustusdagen van 1914, toen de Duit se legers België binnenvielen. We kun nen thans ruir halve eeuw later deze profetischwoorden herhalen, maar dan op geestelijk gebied. T)AT DE jongens niet alleen tech- nische bekwaamheidwordt bijge bracht, blijkt uit hetgeen de heer G. H. Mateman (A.V.O.) schrijft over de wijze vari studeren. Hij geeft enkele oorzaken aan van de slechte of matige resultaten bij »ele leerlingen, In de eerste plaats noemt hij gebrek aan ijver, wilskracht en plichtsgevoel en een tweedenaar zijn mening, belang rijke oorzaak van de onbevredigende studieresultaten van veel leerlingen ligt in een verkeerde werkmethode. Daarna geeft hij in een zestal pun ten de juiste, aanwijzingen om tot bete re resultaten bij de studie te komen. Geen radio aart en niet tersluiks naar de televisie kijkenwant dit leidt tot een voortdurend slappe studie. Verder moet er een vaste opbergplaats voor de boeken en. schriften, en een goede tijds- en werkindeling. De Schoolkrant geeft ook een aantal instructies voor de jongelui. Allemaal afgestemd opde. praktijk, maar daar om niet minder karaktervormend. En iik-onderstreept schrijft tot slot de di recteur'de volgende gulden woorden: ,AUe geboden "en verboden leiden tot niets, indien je' zelf niet overtuigd bent van de noodzaak hiervan". Hier mee beklemtoont de heer Van: der Vaat dat hij van geen van boven opgelegde dwang wil weten, de beruch te .„Kadaverdiscipline", maar dat hij wel graag inzicht van de jongelui -zelf ziet. Want zegt hij: De leraren willen een goede grondslag leggen voor je vakmanschap. Gebruik deze kans en werk eraan mee. De' wandelsportleider, de heer C. P. C.' den Boer schrijft in; een terugblik op het afgelopen jaar .natuurlijk over zijn geliefde wandelsport en komt, tot de conclusie, dat zijn wandelgroep het er goed heeft afgebracht met het beha len van viermaal een eerste prijs en driemaal een tweede prijs. Het aantal kilometers bedroeg 344. Opvallend vindt bij het, dat na de zomervakantie de meeste prijzen werden behaald. Vooruitlopend op het volgende jaar, deelt de heer Den Boer mede, dat de jeugdvierdaagse te Veenehdaal van 2 tot en met 5 augustus 1966 zal worden gehouden. m (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Koninklijke Ne derlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunder hield, woensdagavond in de grote zaal van het gebouw Irene, voor hét derde, jaar aan dë vooravond van Kerstmis) een bloemschikavond,'. waarop een dertigtal dames fraaie bloemstukjes maakte voor de komende feestdagen, onder vakkundige leiding 'van de voorzit ter, bloemist J. Krabbendam, Met deze avond sloot de KNMTP het jaar 1965, maar voor het volgende jaar staatweer heel wat op het programma. Op woensdag 19 januari houdt de heer J. R van Hoey Smith te Rotterdam een causerie over Schotland. JHEN vertederend plaatje van het Kerstfeest voor ruim driehonderd kinderen in de zaal van het Leger des Heils aan de Lange Haven. Natuurlijk zong men veel rondom de prachtig- verlichte Kerstboom en het jeugd-muziekkorps en het zangkoor ver leenden hun medewerking. Ook de twin tig leden van de tamboerijnbrigade wis ten de stemming erin te brengen. Natuur lijk ontbraken ook de gebruikelijke trac- tatie en het Kerstgeschenk niet. Zaterdagmiddag onthaalde het Leger des HEils vijfhonderd bejaarden in de rui me kantine van Wilton-Feijenoord op een compleet diner. De gulle gaven van de Sehiedamse bevolking hadden dit mogelijk gemaakt. Majoor Drijver was hiervoor bijzonder dankbaar. De Burgemeester yan Schiedam en Mevrouw Roelfsema—Poelatra zullen op a.s., ven 16.00 uur—17.30 uur in de Aula van het Stedelijk Museum recipiëren. De zeven-jarige Mirjam van Tooren las woensdagavond de kinderbijbel het Kerstverhaal voor. Medewerking gaven het muziekcorps van het Leger des Heils. Onder leiding van kapelmeester Alewijn van Gulik en het zangkoor onder leiding van dirigent A. Uilenberg, de tamboerijn brigade en niet c-tvergeten de Sehiedam se Rode Kruis-colonne met een dertigtal helpers. Zaterdagmorgen 15 december om zes uur (le Kerstdag) houdt het Leger des Heils In het Passage Theater de gebruike lijk Kerstwij dingsdienst, met opvoering van een mooi Kerstspel, Zondag 26 december is er een Kerst feest voor het kind, dat nergens anders Kerstfeest viert, onder het motto: „Kerst feest voor jou." Zondag 2 januari is er een boekenuideling voor zondagsschool- kinderen voor trouw bezoek. 7.13 Wethouder Van Kindoren zei, dat er na deze Kersttentoonstelling een rustperio de zal volgen. Met het oog op de uitbréidingswerdzaamheden van het Wuseum zullen ër de volgende maan- i den geen exposities meer worden ge- houden, aangezien het personeel zijn I tijd zal moeten gebruiken voor de hero pening, die waarschijnlijk in mei of joni i860 jal gebeuren. Ook het oude orgel in de aula wordt gerestaureerd, maar dit zal bij de herope- wbg nog niet bespeeld kunnen worden. Naar spreker hoopte; zal dit een volgen de Kerstmis het geval zijn. "e uitbreiding van het museum wordt r.jj omvangrijk. De heer Van Kinderen ui I3'0°bde niet alleen de huidige be- keid van jjet museum voor de S omgeving, maar hij toonde tevens w nebben voor de grote toekomst mogelijkheden .van het museum in het mi-I v?n ontwikkeling van de Rijh- «ondgedachte. dN.^e officiële opening bezichtigden ...j,.YUj talrijke aanwezigen de tentoon- zpii °g van 58 schilderijen en tekenin- f.™ en een tiental monumentale werken raÜ v R°ëde in de beide bovenzalen ran het museum. hJp de benedenzaal wordt op het ogen- 3uK een tentoonstelling gehouden van f. ohek van Erich Heckel, een exposi- samengesteld door het Mu- Folkwang te Essen,'Beide ten toonstellingen duren tot en met 16 ja nuari 1966. Onder de aanwezigen be vond zich de- gemeentesecretaris mr. M. J. Blok. Jan Roede werd geboren m 1S14 te Groningen. Hij genoot zijn opleiding op de lagere en middelbare school en bezocht de Academie voor Beeldende Kunsten en de Vrije Academie Esher Surrey te Den Haag. Hij begon tijdens de oorlog met non-figuratieve schilde rijen en maakte in 1946, daartoe in staat gesteld door een Van Gogh-stipendium, een reis naar Zweden. Hij werkte eni ge tijd in Parijs en in Collioure aan de Franse Cote Vermeil. In 1947 hield hij eenmanstentoonstellingen in. Parijs en Stockholm. Hoewel deze tentoonstellingen een succes waren, trok hij zich terug om zich meer in zijn werk te kunnen verdie pen .Hij houdt dan geen tentoonstellin- gen meer, op één lützonaenn na, in 1954 in de Rotterdamse Kunstkring. Te- gen de modetendens in schilderde hij veen abstracte kunst meer, want hem de waardering van vele kunst-autoritei ten kostte. Tot op vandaag blijven, de beelden evenwel ontstaan vanuit het groeperen van Euiver-picturale vlekken, die tot in het voorlaatste stadium geen herkenbare figuratie zijn. Alleen zijn werk voor de architectuur blijft non-figuratief: wand schilderingen, glasapplique s, betonrelief, emaillepanelen en mozaiëken. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 17-jarige assis tent-worstmaker P.-J. Groenewegen uit dc P. J. Troelstralaan 74,..raakte woens dagmiddag in Poot's Vleeswarenfabriek aan de Vlaardingerdijk, met zijn rechter arm in de. 1.20 cm hoge bak van een ronddraaiende gehaktmachine, collega's hoorden hem schreeuwen, waarna de 18-jarige P. P. onmiddellijk de machi ne stilzette en de andere collega's het apparaat demonteerden. Een gedeelte van de rechter arm van het slachtoffer bleek afgerukt te zijn. De GGD bracht de jongeman met spoed naar het Gemeenteziekenhuis, waar hij ter behandeling werd opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De klachten over de rommelige toestand op het kruispunt Lijsterlaan - Merellaan - Nacbtegaallaan hebben enkele reacties gehad. De firma Hogenboom. uit Rijpwetering werd door sommige mensen beticht van nonchalan ce. maar daar is de heer J. Smallenbroek uitvoerder van de firma tegenop geko men „Wij gaan zoveel mogelijk onaangena. me toestanden tegen. Het opengebroken kruispunt is bovendien niet ons werk. Wij zijn alleen voor de riolering en de bestrating." De heer Smallenbroek stelt dat hij in een aantal gevallen de helpen, de hand heeft geboden' waar dat onge makken gold die hij niet had veroor zaakt. De mensen kunnen hierheen ko men, als er moeilijkheden zijn, wij zijn altijd bereid om te heipen, zegt hij. Mo menteel werkt de firma alleen in de Merellaan. In de andere straten moet men wachten tot de gasleidingen, gelegd zijn, daarna kan men. bestraten. De heer Smallenbroek; is van mening dat zijn firma hier. ten onrechte door ëen aantal bewoners in het geding is ge bracht. Ongemak brengt dit soort dingen altijd mee, maar zoveel mogelijk worden die ongemakken voorkomen. De firma kan dan ook in het algemeen geen onver schilligheid worden verweten. Dat de mensen niet zo slecht staan aangeschre ven bewijst hij cok nog met het feit dat bewoners van de opgebroken straten zijn mensen elke dag van koffie en thee voor zien. Dat doen ze niet aLs wij zulke vervelende mensen zijn, zegt de heer Smallenbroek. SCHIEDAM Het gemeente bestuur heeft zoals gemeld ge vraagd wie een geschikte naam weet voor het nieuwe ziekenhuis, waarvan de bouw in volle gang is. De bevolking is uiteraard aan het denken gegaan en wellicht zijn er al diverse brieven op het Stadhuis of gemeente-secretarie in de bus gerold. Een tachtigjarige dame heeft de zer dagen te 'kennen gegeven dat zij het ziekenhuis graag „Prinses Margriet" zou willen noemen. Im mers is de verloofde van Prinses Mangriet niemand minder dan de Schiedammer Pieter vmn Vollen hoven. Maar er zijn meer mogelijkhe den. We "noorden ook al „JuÜana- ziekenhuis". Ook een heel geschik te naam, vooral omdat de gerefor meerde Julianakerk er vlak naast is en heel dicht daarbij het Julia- napark. Ëen Wilhelmina-aiëkenhuis ként deze omgeving ook nog niet, zodat ook die naam zeker niet ongepast zou zijn. Deze namen izijn vooral te prefereren hoven anderen, om dat de omgeving van het gemeen te-ziekenhuis toch al vaderlandse namen kent in de straten. We den ken aan de Nassaulaan (het adres van het ziekenhuis), de Nassau Dillenburgstraat, de Willem de Zwijgerlaan, de Jacob Catslaan, Juliana van Stolbergstraaft.Char lotte de Boudbonstraat, Stadhou derslaan, enz. Waarom zou „Oranje-zieken huis" ook niet geschikt zijn In ieder geval zal het gemeentebe stuur straks keus genoeg hebben. MAASSLUIS Maandag 3" januari wordt weer het traditionale Nieuwjaars- vuur ontstoken. De oude kerstbomen kunnen maandagmiddag van een tot vier uur woraen ingeleverd op het gedeelte langs de Boonerviiet aan het eind van de Pieter de Hooghstraat. Men ontvangt voor elke ingeleverde kerstboom een dubbeltje. Onder het wa kend oog van politie en brandweer zal dan om half vijf de enorme stapel kerst bomen in brand worden gestoken. (Van een onzer'verslaggevers) VLAARDINGEN De noordzijde van de Hofsingel is weer beplant met linden. Indertijd zijn in verband met de vernieu wing van wegdek en riolering de daar staande bomen gerooid. De zeventien linden die nu geplant zijn komen uit de Joubertstraat en de Vondelstraat. De wat kale Hofsingel tus-, sen Calienburgstraat en Binnensingel is f10' de rechterlijke macht In L. K. uit He heb, vertelde -hij de kantonrechter, nog vele raaien voor die lichten gestaan en elke keer dacht Ik als. ik het nog maar haal." De kantonrechter knikte en gaf toe dat het ter plaatse inderdaad lastig was voor sommigen. Hét werd voor A. 25 gulden of vijf dagen nadat de officier 30 gulden had geëist. Een iets zwaardere boete werd opge legd aan J. H. de B. uit Schiedam, die een auto had laten rijden waarvan de uitlaat niet helemaal in orde was. Klopt zei B. lakoniek. Het frappeert me iedere keer weer, vervolgde de kantonrechter, dat men. der gelijke wagens dan ook nog: durft te gebruiken als personeelsvervoersmiddel, terwijl de kans op ongelukken helemaal niet is uitgesloten. B. ging 30 gulden armer naar huis H. v.d. s. uit Schiedam verscheen voor het hekje omdat'hij niet in het bezit was geweest van een rijtijdenmap, die voor vrachtwagens verplicht is. Ik heb nooit geweten dat dat moest, vertelde S. todat natuurlijk de agent vertelde dat je niet zonder dag ding op de weg mag. Maar direct na de bekeuring ben ik naar de arbeidsinspectie gegaan, waarvan ik twee dagen later een ontheffing kreeg. Laat eens zien, zei nar. W. E. van Vlo ten.. S. haalde de papieren uit zijn zak en legde ze neer op het leer van de rechter» stafel. s tafel. Al met al verandert het aan de overtre ding niets, vond de officier in 2ijn rekwi sitoor dat hij besloot met een eis van vijftien gulden of drie dagen. S. had hierop niets te zeggen. Ik wist het niet verdedigde hij zich nog. Vijf gulden of een dag besloot de kan tonrechter. i Een bijzonder gemakkelijke verdachte (Advertentie) (Van een onzer Verslaggevers) ROTTERDAM Het raadslid L. C. J. Slaager (pac.soc.) heeft het college van B. en W. vragen gestéld over de watero verlast voor vijftien panden aan de Zestienhovensekade. Hij wil weten welke maatregelen B. en W. denken te nemen en op welke wijze de bewoners worden schadeloosgesteld voor schade die hun huirraad heeft ge kregen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Ds Vereniging „Pro Juventute Vlaardlngen" houdt zich nog steeds bezig met de vraag hoe zij haar werk in de preventieve sektor zal kunnen uitbreiden om aan haar .doelstel ling het voorkomen van ontsporingen van jeugdigen te kunnen beantwoor den. Als het werk zich in deze richting kan ontpoolen zal er een speciale kracht moeten worden aangetrokken, en hier voor ontbreken momenteel nogde nodi ge geiden'. in het zojuist verschenen jaarverslag 1964 wordt met dankbaarheid- gewag gemaakt van. de gunstige voorbereidin gen voor een samenwerking met'de SCHIEDAM Geboren: Ronald v L T Boer en H C Brugman; Monica dv M de Roo en J C de Wolf; Marco v L Reitsma en W Drop pert Overleden: A Sielhorst 92 wed Blom; J C Tengeler 90 wed Zeiistra. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De dertlgj'arige dag bladopmaker W. Kuyvenhoven 'uit de Aleidisstraat is woensdag op de Goudse- singei door een tram van lijn 4 aangere den. Hij is met een hersenschudding naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. Het tram verkeer moest veertig minuten wórden omgelegd. zustervereniging te Schiedam, die ertoe hebben geleid, dat de jeugd-maatschap- pelijk' werkster mejuffrouw A. M. E. E. Labrie op 1 januari 1965 op fifty-öfty- basis in dienst van de beide vereni gen kwam. Beverwijk, die bij het reehtsafsJaan in botsing was gekomen, met een rechts van hem rijdende bromfietser. Ik heb ,er niets van gemerkt, zei K. tegen de kan tonrechter, er was helemaal geen schade aan mijn wagen en zelfs de politie agen ten die de auto later hebben gecontro leerd hebben niete kunnen ontdekken. Maar Ja—vervolgde hij, als er getuigen zijn geweest die hebben verklaart dat ik het ben geweest, dan zal dst wel zo zijn. - - Dat dacht de kantonrechter ook. Het werd ëen boet van 40 gulden of acht dagen; Eveneens voor snelheidsovertredingen stonden J. C. de J. uit Maasland, J; J. V. uit Rotterdam en K.Ph. F. P. terecht die met uitzondering van de laatste werden veroordeeld tot geldboetes van 40 gulden of acht dagen. Bij P. werd omdat zijn snelheid groter was geweest dan van zijn voorgangers de boet verhoogd tot 50 gul den öf tien dagen. SCHIEDAM De personenauto van de 38-jarige ieraar J. van W., wonend in de Van Sweelinckstraat, ramde woens dagmiddag een alleenstaand boompje. De auto had aan de linker kant van de weg gestaan. Nadat de bstuurder gestart was, draaide hij naar de rechter kant van de rijban met het bovengemelde gevolg. t (Van een medewerker) SCHIEDAM J. K. uit Schiedam moest voor de kantonrechter verschij nen omdat hij had gereden met een auto, die in deplorabele toestand ver keerde. Ten eerste waren van de wagen de banden niet in orde. Ten tweede werd het vehikel door het verkeer gestuurd zonder dat de handrem werkte en ten derde had de uitlaat over de gehele lengte gaten. Ik denk niet dat u iets hierop le zeggen hebt, begon mr. W. van Vloten. Nee, zei K., maar ik heb hem meteen gesloopt. De kantonrechter bladerde het dossier door. Ja, zei hij, dat staat hier, maar het feit blijft dat u in die wagen gereden hebt. Hiertegen kon K. niets inbrengen. Maar ik heb hem na de bekeuring meteen de nek omgedraaid, verdedigde hü zich nogmaals. Gelukkig maar, vond mr. G. G. Abeln. Als u was blijven rijden had u met die wagen waarschijnlijk een paar medeweggebruikers de nek gebróken. Hij eiste tegen K. boetes van 40 gulden of acht dagen voor de banden, vijftien gulden of drie dagen voor de handrem en 25 gulden óf vijf dagen voor de uitlaat. Mr. Van Vloten deed Van de eerste boete nog vl.if gulden af. e op preventief gebied in 1963 begon nen samenwerking met de stichting Club huizen ,J3e Haven" moest helaas in 1964 worden gestaakt door het 'vertrek 'van mejuffrouw E. M. Oosterhof. Hét bestuur hoopt deze samenwerking „eerlang" te kunnen hervatten. De vereniginghad per. 31 december 1964 totaal 132 pupillen uit'84 gezinnen onder toezicht. Het toezicht over 27 kin deren kon in het verslagjaar worden beëindigd. Het aantal toezichthouders bedroeg op genoemde datum 56 en in 1964 zijn totaal 78 medewerkers met een toe zicht belast geweest. Pro Juventute Vlaarüingen heeft -het boekjaar. 1964 afgesloten, met. een batig saldo van. 3.643,10 (in 1963 was dit 3.465170). Voorlopig is dit bedrag aan het vermogen toegevoegd. Het bestuur heeft aan verscheidene instanties advies' gevraagd over de vraag op welk terrein de vereniging haar werk zaamheden dient uit te breiden. Het is voornemens.bovengenoemde gelden te be nutten voor dë start van nieuwe werk zaamheden. TJE officier van justitie 'mr. S. J. van der Hoeven heeft laten weten dat hü geen redenen ziet om tegen burgemeester W. Thomassen een vervolging in le stellen wegens belediging van 'de arbeidersstand.; Aclit Rotterdamse taxichauffeurs hadden zich gestoten aan het antwoord dat de bur.; gemeester op 15 november in. de raad. gaf aan mevrouw A. P. Stekelenburg-van Kwa- wegen (pac.soc.). De heer Thomassen zei toen: „Waar zouden we z(jn als we niet konden optreden legen gevallen van aan randing, zware mishandeling, beroving .en handtastelijkheden." Het raadslid had;.na melijk vragen gesteld over het optreden .van de politie tegen taxichauffeurs. De chauf feurs waren, boos over deze woorden. Zü zouden hiervan schade hebben gekregen omdat de burgemeester generaliseerde. Ver leden week hebben, daarop acht chauffeurs by de officier van justitie een aanklacht ingediend. Zij vóelden zich in bun goede, naam en eer aangetast. Mr. Van der. Hoéven' liet in het Iiegin van deze wgek weten dati hij maandag een uitvoerig antwoord zou sturen. Vanmiddag is dat hij een van - dé ondertekenaars, de heer P. Brefim, aange komen. De heer Van dér Hoeven stuurde er een „officieel" verslag van <1<: -bewuste raadsvergadering bij. Volgens dat. verslag zou de heer Thomassen aan mevrouw Ste- kelenburg-van Kwawegen hebben., gezegdr „Mevrouw, n maakt het'-nodig dat «Kt in het openbaar wordt gezegd. Waar. zónden we zjjn als we tegen beroving, aanranding en mishandeling, dit zijn praktijkgevallen, geen wapenen hadden." Mr. Van der-Hoe ven achryft in een begeleidende brief 'ten slotte' -.dat hy - geen aanleiding .ziet voor een klacht. „De - burgetneesteri beeft ntets' ge- zegd dat als .belediging kan wórden'aangej merkt." Van een vervolging zal dari ook niets komen. De chauffeurs waren, van middag 'nogal verbaasd omdat uit jde. in allé- kranten verschenen verslagen van de raads zitting duidelijk bleek dat burgemeester-; Thomassen wel de taxichauffeurs bedoelde: THE 22-jarige schipper J. A. H, Bonman uit Arnhem en de-18-jarige matroos ,B. A. Bouman van - het binnenschip Tonny (130 ton) zyn dinsdag door handreiking uit het water ter boogie van de monding van de Eemhaven gehaald door de beman ning van de sleepboot Bfa G. Hun met betonpalen geladen schip kwam in aanva ring niet de met zand geladen Liberty, een binnenschip van 445 ton. Bij het invaren yan de Eemhaven heeft de schipper van dë Toriny zich vermoedelijk vergist- in' de af stand lussen zyn schip en de Liberty. Met bet klipanker scheurde dé Liberty hét voor schip aan stuurboordzijde, van .Vde Tónny open. Dit schap' maakte zoveel water dat- het hitmen enige minuten zonk. Nadat;'de te hulp geschoten Rïa G. de twee broers ■uit het water, had gehaald, werden ze.over-. gebrachtop; dê duwboct Carpe Diem, die beidén naar het bureau van de rivierpolitie bracht. Daar kregen ze dróge Idercn. hebben wij nog zesennegentig keukenklokken U moet kunnen kiezen. Diatom maakt Janghans uuiweiken in zo'n grote en smaakvolle verscheidenheid. Een daarvan is beslist de keukenklok die u zoekt. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het raadslid A. in 't Veld (ch.) heeft het college van B. en W. vragen gesteld over het stichten van te huizen voor geestelijk gehandicapten. Hij wijst er B. en W. op dat er velen wachten op opname. Omdat, volgens de heer In 't Veld het oprichten van derge lijke tehuizen wordt gehinderd door het ontbreken van geld. stle hij voor om een gedeelte van de opbrengst van de gron den voor de medische faculteit daarvoor te bestemmen. Dë Europeesche Oorlog. Algarieene' toestand. De Duitsche en Fransche staf.:; berichten stemmen overeen in de mede- deeling dat.de Franschen een overwin-; ning op den Hartusannsweilerkopf heb ben le boeken. Zooals eerder, begint' daarna de tegenstrijdigheid. Dë-.'Duit- sellers zeggen, dat ze na hét.Fransche. 'succes een''deel van de verloren stelling) hebben heroverd en de Fransehen - be weren juist, dat ze het overwonnen, ge-,, bied nóg hebben uitgebreid. In; elk ge val wijst het aantalgevangen genomen iDuitschera .er wel op, dat de .Franschen een "succes van. cenige beteeWenis hebben behaald, zij het slechts van tactische,, niet van strategische, waarde. Sursura Corda: CJVI.V., Kerstfeest, 20. Goede Havenkerk: Dr. A. Kuyper- school. Schoolkerstfeest, 19.30. Chr. -Sociale Belangen: N.C.G.O.V.: Kerstfeest, 14 en 20. Geref. Jeugdhuis: Chr. Leesbibliotheek, uitlening, 18.3020. Passage Theater: Leger des Heils, Kerstdienst, 6.00. Sursum Corda: Herv. Zondagsscholen, Kerstfeest, 14. Dagblad „De Rotterdammer", Sehie damse redactie Lange Kerkstraat 28, teL 263954 (b.g.g. 115588, toestel 52, b.g.g.- na 18 uur alleen voor redactionele aangele genheden 018S8-G619). Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zameahof- straat 139 tel. 152400. Klachten bezorging: Agentschap (adr. zie boven) dag. van 18.301930 uur. - Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 264666; alarm brandweer 269123; alarm G.G, en G.D. 269280. -

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 1