Rijnmondgebied niet in zijn geheel herindelen Ir. Wentiiik bij afscheid officier Oranje-Nassau Fokker bouwt mee aan luehtbus Huwelijken thuis door hoog water VAKBEWEGING: GEEN VOLDONGEN FEITEN Jan den Hartog's schip in Nederlandse wateren :'JiS Ook tol bij Haastrecht verdwijnt Uitspraak rechtbank SIEBEL-ZAAK: TWEE MAAL 5 JAAR CEL WILLEMSE Jongen dronk zoutzuur Rij -instructeur met de auto op stap HÜTTENWERK OBERHAUSEN NAAR EUROPOORT? if'jife i Staatssecretaris Westerhout Bescheiden maar duidelijk Nu artistieke toekomst te wachten Man te water en verdronken Bóvag garandeert „tweedehands" Haagse student en verloofde achter ijzeren gordijn xWêSfMË, Inschrijvingsteraiijn door IOC verlengd Internationale spaarfilm in première Vrouw bekent zakkenrollerij Ramp in een enkele seconde Ongeluk in metrobuis Matroos viel in ruim Veel sneeuw voor wintersporten Mijnen zoeken naar olie Wegverkeer rond Zwolle zwaar gestremd Eieren veel goedkoper Ziekenhuis Didam 1 januari dicht Broei-brand in hooiberg Schietende man voorgeleid Gerrit de Stotteraar: 62ste vonnis Jaar en drie maanden geëist Choreografische opdracht voor Ineke Sluiter - I 8SSH1 WÊÈÊÊÊSA U xm DE ROTTERDAMMER Pagina 4 DONDERDAG 23 DECEMBER ]q^ mm r - $0: Olympische Spelen UTRECHT „De vakbeweging staat positief tegenover concentra ties en fusies in het bedrijfsleven. De jonge Nederlandse industrie kan zich op langere termijn slechts staande houden, als er sterk gera tionaliseerde bedrijven tot stand komen. Dat wil echter niet zeggen, dat wij akkoord gaan met een be sluitvorming, waarbij de vakbe weging voor voldongen feiten wordt geplaatst." Dit verklaarde gisteren de_ heer Kloos, voorzitter van het NVV in een vergadering van hoofdbesturen van de by dit verbond aangesloten organisa ties. Hij had ook kritiek op het advies van de* directeur van de (socialisti sche) Wiardi-Beckmanstichting, dr. De Galan. „We wisten, dat dr. De Galan er merkwaardige opvattingen op na houdt over loonpolitieken vakbewe ging. Nu hij een leids-adviserende positie bekleedt, wordt zij'n optreden echter bedenkelijk. De De Galan demonstreert een volslagen wanbegrip voor de positie van de vakbeweging in de moderne maatschappij, door haar het karakter van een strijdorganisatie te ontnemen". (Vervolg van pag. 1) WATER (Van onze recfatbankredactie) T> OTTERDAM Vanmorgen, AA donderdag, heeft de rechtbank uitspraak gedaan in de gerucht makende Siebel-zaak. De drie da ders kregen forse gevangenis straffen, een der helers krijgt ook vrij lange celstraf, de andere he ler een kortere. vanaf 4995 4 deurs n FRANKFORT Op de vergadering yan aandeelhouders van Hüttenwerk Oberhausen A.G. (HOAG) te Oberhau- sen heeft de directie meegedeeld, dat er nog geen besluit is genomen inzake de Plaats van. vestiging voor een axystaalfa- briek, waarvoor enige plaatsen in aanmerking komen. Naar de Frankfurter Allgemeine meldt zou als plaats van vestiging vooral Europoort in aanmerking komen, waar schijnlijk zou naar de directie mededeel de, de HOAG in Oberhausen blijven. De definitieve beslissing zal waarschijnlijk vallen in de komende vergadering van de raad van commissarissen, waarvoor het tijdstip echter nog niet is vastge steld. Het blad wijst er nog op, dat de beslis sing mede zou kunnen afhangen van de beoordeling der kapitaalmarkt Wanneer de HOAG naar Europoort zou gaan zouden de investeringen veel hoger moe ten zijn, omdat dan een hoogoven zou moeten worden gebouwd. Ia Oberhausen zou In verband met de technische vooruitgang de bouw van een hoogoven voorlopig achterwege kunnen blijven. DEN HAAG Het ligt niet in de bedoeling van staatssecretaris Westerbont te komen- met een wetsontwerp tot ge meentelijke herindeling van het gehele Rijnmondgebied, zo blijkt uit zijn me morie van antwoord aan de Eerste Kamer naar aanleiding van het wetsontwerp tot grenswijziging van Botterdam, Spjjke- nisse, Geervliet, Heesavliet, Zwarte waal en Rozenburg. Het gebied is niet alleen zeer uitge strekt, maar bestaat.bovendien uit onder ling, uiteenlopende structurele eenheden, zo merkt hij op. Na de gemeentelijke her indeling van Voome en Futten, zal naar het zich laat aanzien het eiland Ussel- monde aan de beurt komen. Voorts heeft een gemeentelijke her indeling van de punt van Rozenburg en de Maasvlakte de aandacht van het pro vinciaal bestuur. Op langere termijn zullen dan nog plannen voor gemeentelijke herindeling van de Krimpenerwaard, die voor een beperkt "deel tot het Rijnmondgebied be hoort 611 van de ATblasserwaard en de Hoekschewaard, die niet tot het Rijn mondgebied behoren, maar daarvan niet geheel los kunnen worden, gezien, aan. de orde komen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Ir. E. G. Wentink, de scheidende directeur van de dienst van gemeentewerken, is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Wethou der nar. IL Bavlnck deelde hem dit ver heugende nieuws vanmorgen mee op een offciële afscheidsbijeenkomst in de kanti ne van het Onde Stadstlmmerhnis aan de Veemarkt. De heer Bavinck overreikte hem de hij deze koninklijke onderschei ding behorende versierselen en consta teerde dat zij een erkenning Inhield voor verdiensten, niet alleen in dienst der ge meente Rotterdam maar in vele taken, die de heer Wentink ten behoeve van de gemeenschap heeft mogen vervullen in zijn zo avontuurlijke loopbaan. Het college van B. en W- eerde Ir- Wen- tink met het boekwerk „Rotterdam en de zee". Ir. J. A. C. Tillema, hoofddirecteur van gemeentewerken, schetste de persoonlij ke verhoudingen in de dienstleiding. Ir. G. Flantema, chef van de me tro-bouw en in de haast» toekomst lid Van de directie van gemeentewerken he- fchreef Ir. Wentink als zeer bescheiden in het persoonlijke vlak, maar uitgespro ken duidelijk als het zaken van de dienst- betrof, Namens- de- eaileg's bood hij do heer Wentink, die amateur-schil der is, een volledige schil ders uitrusting aan. Namens het college van hoofden van dienst sprak gemeentesecretaris mr. J. C. Knap, waarna de heer C. Klip het woord voerde namens het kader van ho gere technici en alle medewerkers van de dienst. In zijn dankwoord constateerde de heer Wentink dat hij de wind mee heeft gehad: Rotterdam moest worden opgebouwd, de havens werden uitge breid tot zee toe. Ir. Wentink betitelde. mr. Knap als raadspensionaris, opmer kend dat het jammer was, dat dit mooi- e woord verloren ging. Ten slotte hoop te hij, dat er uit zijn nieuw verworven schilderskist iets zou komen dat een beetje de moeite waard is. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Woensdag is de 48- jarige slijper P. Hofman uit de Adriana- straat bij de Nieuwe Leuvebrug in de Leuvehaven gevallen. De man werd door de brugwachter met een handdreg op het droge gebracht Een politieman paste mond-op-mond beademing toe. De dren keling was echter al overleden. ROTTERDAM De minister van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft de Rotterdamse -danskunstenaresse Ineke Sluiter opdracht verleend voor het maken van een Choreografie. Inake Sluiter is leerkracht aan de af deling dansacademie van Ihet Rotterdams censervatorium en toatletmeesteresse voor moderne dans van het Nederlands Dans- Theater. DEN HAAG De Bovag gaat nu offi cieel per 1 januari het systeem invoeren van het geven van garantiebewijzen by gebruikte auto's. De bonafide autohan del heeft de grens gelegd bij wagens van ƒ2500 en duurder. Er wordt garantie ge geven voor een gebruik van 10000 km met een maximum van drie maanden. SCHIPHOL - Fokker wordt Ingeschakeld voor de bonw van een „Europese lueht bus", een vliegtuig, dat 300 passagiers zal moeten vervoeren. Andere deelnemende landen zijn Engeland, Frankrijk, Duits land en Italië. Gisteren is overeenstem ming over de bonw bereikt. Waarschijnlijk zal Fokker zich bepalen tot de constructie van delen van de romp en de vleugels, maar een definitieve afspraak daarover bestaat nog met. Het hele plan is trouwens m een nog zeer pril stadium. Maar de Europese vliegtuig industrie is er met de nodige haast mee op tafel gekomen om te voorkomen, dat de Amerikanen, die al dergelijke plan nen op stapel hebben, straks de hele Europese markt in beslag zullen gaan nemen. In nog geen van de landen is er overigens een ontwikkelingsfonds voor de financiering van het miljoenenproject (voor de jaren zeventig). Een tweede Europees project, waaraan Fokker zal meewerken, is een straaipas- sagiersvliegtuig voor 40 passagiers, een klasse kleiner dan de Fellowship. Het project staat te boek als VW 614. Voor de fabriek is de deelneming aan de pro jecten een orderuitbreiding, die zeer wel kom is omdat men door de op handen zijnde overname van de Belgische vlieg- tuigenfabriek Sabca capaciteit vrij zal krijgen naast de Fellowship. DEN HAAG Het ministerie van buitenlandse zaken tracht langs an dere dan officiële kanalen iets te doen voor de 24-jarige Haagse student Ton van As, die samen met zijn ver loofde niet met de trein nit Leipzig in Oost-Duitsland in Hannover (West- Duitsland) is aangekomen. De trein had een half uur vertra ging. Ieder spoor van beide jongelui (waarvan het meisje in verwachting is) ontbreekt. Zijn vader sprak gis teren op het ministerie zijn vrees uit, dat beiden in arrest zouden zijn ge nomen. De student zou in Nederland met zijn Oostduitse verloofde trouwen, nadat hij haar met een vervalst pas poort door het ijzeren gordijn zou hebben gebracht. Na enkele reizen van hem naar Oost-Duitsland zou dit plan eind vorige week ten uitvoer ge bracht worden. Nederland onderhoudt geen diplo matieke betrekkingen met de DD.R. BERGEN (Limburg) Het Maas water in deze gemeente is er oorzaak van geweest, dat vanmiddag drie hu welijksvoltrekkingen moesten ge schieden in de huizen van de betref fende echtparen. Het gemeentehuis is volkomen geïsoleerd. Er dreigt hij Bergen opnieuw een dijk door te bre ken. LA PAZ Tengevolge van overstro mingen ten noordoosten van La Paz zijn vijftien mensen om het leven go- komen. Verscheidene dorpen in de omgeving zijn van de buitenwereld afgesloten. t.| '<-y t ij® tw-dmlkWtoSZL LAUSANNE De termijn voor inschrijving als kandidaat voor het orga niseren van de Olympische Spelen m 1972 is 20 dagen verlengd. Dat is woens dag bekend geworden na een informatie by bet I.O C -secretariaat in Lausanne. Men heeft de termijn nu gesteld op 20 januari 1956 om de eventuele gegadigden meer tijd te geven hun kandidatuur te overwegen. Tot woensdag was er bij het I.O C. nog geen enkele melding binnenge komen. Men rekent er in Lausanne echter op dat kandidaatstellingen zullen binnenkomen van Barcelona, Montreal, Chicago of Los Angeles, Munchen en... Amsterdam. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Een reporter bereist zeven landen. In elk van deze ontmoet hij (uiteraard) mensen en wat is nu het verrukkelijke aan deze mensen? Ze spa ren! Voor een auto, een huis, een vakan tie, een huwelijk voor al die zaken waar voor men maar enigszins kan sparen. Dit is in het heel kort de inhoud van de film „Europa-interview", een film die woensdag in het gebouw van de Spaar bank, aan de Botersloot, zijn Rotterdam se première beleefde. Het is geen spannende, soms zelfs een wat trage film. Maar het doel waarvoor hij is gemaakt: vertoning voor bijvoor beeld Huis-vrouwenverenigingen, middel bare scholieren, propaganda-bijeen- komsten, maakte dit kennelijk niet al te nodig. Hij is gemaakt naar een draaiboek en onder regie van Alfons Stummer, onder auspiciën van het Internationaal Insti tuut der Spaarbanken in Amsterdam. Elk der deelnemende landen (Frankrijk, Italië, Nederland, Oostenrijk, West-Duits- land, Zweden en Finland) kreeg een toe- ristiek stukje film. In Nederland introduceren de Bonds spaarbanken (tot wie men zich ook yoor vertoning kan wenden) de film. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 49-jarige mevrouw A. M.-D. uit Heemskerk, die in het begin van deze week werd aangehouden door twee rechercheurs die haar op heterdaad betrapten bij het stelen van een porte monnee uit de handtas van een winke lende vrouw, heeft bekend zich aan nog zestien gevallen van zakkenrollerij te hebben schuldig gemaakt. Dit leverde haar in totaal duizend gul-j beerde ook zichzelf dood te'schieten, den op. Zij opereerde in warenhuizen en wordt morgen voor de officier van. justi- op weekmarkten. De vrouw is vandaag tie geleid. De toestand van de beide man voor de officier van justitie geleid. 1 nen is redelijk. CttlEOM" Ss«v5witBW. Wat de jongste waarschuwing van prof. Zijlstra aan dr. Vondeling be treft, zei de heer Kloos: „Ons kan hij niet ongerust maken. Het is zelfs de vraag, of hij zelfs bij de werkgevers verontrusting heeft gewekt". De heer Kloos meent, dat dr. Zijlstra de vak beweging aan de vooravond van de onderhandeliingen by voorbaat in de beklaagdenbank heeft willen zetten als inflatiemaakster. v -, Het wegverkeer ondervond grote hin der van de botsing. De spoorwegover gang werd voor de helft geblokkeerd. En tot overmaat van ramp deden zich op de weg van Wezep naar Heerde nog een aantal Kettingbotsingen voor waardoor lange files ontstonden. De weg Wezep— Heerde is voor alle verkeer afgesloten en wordt omgeleid. De politie dacht dat deze omleiding wel zou duren tot mor genochtend vroeg. In Kampen bestaat grote vrees, dat de kwaliteit van het drinkwater hevig te lijden zal hebben van de tienduizenden liters ruwe olie, die over de spoorbaan sön gestroomd. Het waterwïnalngsgebled van Kampen bevindt zich nl- vlak bi) de plaats van het ongeluk. De directie van het waterleidingbedrijf heeft Intussen al le maatregelen genomen om het binnen dringen van olie in het watergebied te voorkomen. Er Is begonnen met het gra ven van een slenf om de olie af te voe ren. De weggestroomde olie wordt ver brand. Er kan, volgens deskundigen, eerst afdoende worden opgetreden als het op- rulmingswerk la gevorderd. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De dertigjarige beton werker H. Kleyn uit de Roggestraat is in de westbuis van de metro bij een ongeluk gewond geraakt Hij bestuurde een loco motief met twee zandbakken. Toen een wissel werd omgelegd is hij door een van de bakken geraakt Met een. gebroken linkerbeen is hij naar het Dykzigtzieken- huls gebracht (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Aan boord van het in de Maashaven liggende schip Naiade is de 22-jarige Spaanse matroos Jaime Eitor uit Puento-cesvres Pontevedra ernstig ge wond geraakt na een val van zeven me ter op een buikdenning. Hij is met een rugwervelfractuur naar bet Havenzieken huis gebracht Het ongeluk gebeurde toen hij van stuurboord naar bakboord liep en op een luik stapte dat niet goed in de schilden lag. Het luik kantelde. i OBERSTDORF De skiliefhebbers, die naar de wintersportcentra in Zuid- Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland zijn gereisd, glunderen, want overal is een flink pak sneeuw gevallen. Voor de om geving van Garmisch wordt dit de eerste witte Kerst in zes jaar. HEERLEN De Oranje-Nassaumijnen gaan de activiteiten verleggen naar zee. Met een groep Amerikaanse ondernemin gen is in principe overeenstemming be reikt over het deelnemen aan de explo ratie naar aardolie en/of gas in het Ne derlandse deel van het continentale plat van de Noordzee. (Van een onzer redacteuren) HASSELT De moeilijkheden die door het zinken van de veerpont over het Zwartewater te Genmuiden zijn ont staan, zijn vergroot doordat de brug over hetzelfde water te Hasselt na aanvaring door een schip ernstig is beschadigd. Naar het zich laat aanzien zal de brug de eerste weken onbruikbaar blijven. Het gevolg is, dat de ryksweg van Zwolle naar Steenwijk, via Hasselt, Zwartsluis en Giethoorn, voor alle weg verkeer is gestremd en dat de verbin ding tussen deeze gemeenten alleen kan worden onerhouden via de Lichtmis en MeppeL HAASTRECHT De gemeente».;, van Haastrecht heeft gisteravond bS. ten met ingang van 31 december d» f»i" bij de brug over de Hollandse Uisel te heffen. Reeds jarenlang zijn er w, geefse onderhandelingen gevoerd 1,1 het bestuur van de polder Stein die a tolbrug in eigendom heeft, en déze v,7 pacht aan een brugwachter. Steeds sarei" gen deze besprekingen af op te hoe." eisen van de ingelanden van deze nS der. Thans zijn de polderbestuurders hereto de tolbrug, de brugwachterswoning, t»m stuk weg tussen de brug en de Steln». dijk alsmede een perceel aangrenzenal grond van bijna een halve hectare <n niet aan de gemeente Haastrecht over dragen. De gemeente krijgt dan ulter aard de verplichting te zorgen voor bei openen van de brug bij scheepvaartver keer. alsmede voor hei onderhond van de brug en van het bedoelde stuk weg Hiermede gaat dus een van de iaafctt nog bestaande tollen in Nederland ver dwijnen. De Haastrechtse tol is er vela eenwen geweest. Hoe lang precies moeilijk na te gaan. Maar zeker is dat hertog Willem, graaf van Holland, rrwi. in het jaar 1405 de inwoners van bet stedeke Haastrecht tolvrijheid gaf. pti hield in dat de Haastrechters zelf de tol gratis mochten passeren maar tevens dat reeds voor die tijd van een iolhelflsr sprake was. f 1 V V- rt BARNEVELD De Barneveldse eier markt en -veiling hadden vanmorgen voor de pluimveehouders een bijzonder nare verrassing, Be prijzen die zich de laatste maanden op een hoog peil hadden bewogen, kelderden plotseling anet ge- middeld meer dan vier cent per stuk. Eieren van 59 gram, die vorige week op de Bameveldse marfet nog 19,85 per 100 stuks noteerden, deden nu 15,75. In eer ste Instantie wordt deze prysval door de groothandel geweten aan import van eie ren mt landen buiten de EEG naar West- Dmtsland. DIDAM De burgemeester van Di dam heeft meegedeeld, dat het zieken huis op 1 januari 1966 wordt gesloten. Dit besluit viel gisteravond na een gesprek tussen het actie-comité en de ziekenhuis besturen van Didam en Zevenaar. De ziekenhuisbesturen hebben echter een overgangsregeling getroffen voor de pe riode van 1 januari tot het tijdstip, waar op het gezondheidscentrum za! zijn on gericht. Specialisten, die in Didam spreekuur houden, zullen dat blijven doen. De af. delingen fysische therapie, .eenvoudige röntgenologie en het laboratorium voor suiker- en trombose-patiênten sullen voorlopig blijven functioneren. ROTTERDAM Dat ondanks alle dj. namische omwikkeling Rotterdam nog met helemaal is verstedelijkt, bewees een niet alledaagse brand Op de boerde, rij van de heer A Moorman aan de Grindweg geraakte woensdagmiddag door broei de hooimijt in brand. Omfiat het vuur hoog oplaaide en de situatie er ernstig uitzeg, werd middel- alarm gegeven. Het viel allemaal nogal mee: met vier stralen lagedruk hai de Rotterdamse brandweer het ..vuur binnen een kwartier onder de knie. Daarna kwam het moeizame na-werk: de hooi berg moest geheel uiteen worden getrok ken. Uitgerukt waren de eenheden 213, 234 en 215, de-K3, de G7, de-A8 en de~M2, -De leiding- had- brandmeester- A, BsM woif., - „;«r~ (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 25-jarige smeerder H. L. R., die maandagmiddag zijn vriend en kamergenoot, de 23-jarfge monteur E. F. H, neerschoot en vervolgens pro- Dit zijn de vonnissen: vijf jaar met aftrek voor de 46-jarige Jacob J. L. (els zes jaar); vijf jaar met aftrek voor de 26-jarlge Arle B. (conform de eis); twee jaar met aftrek voor de 24-jarige Bob de J. (eis drie jaar); twee jaar en zes maan den voor 46-jarige heler Herman B, (els twee jaar); twintig weken met aftrek, waarvan acht weken voorwaardelijk mei drie jaar proeftijd (els vijf maanden) voor de 29 jarige J. W. V., heler. Het was de meest spectaculaire inbraak der laatste jaren in de Maastad, deze diefstal van juwelen en gouden en zil veren sieraden uit de zaak aan de Cool- singel. De inbrekers hadden op 3 mei, gebruik (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM In de Merwehaven meerde woensdag de Witmarsum van de Stoomvaartmy Oostzee met een bij zondere lading aan dek. Het was de stevig vastgesjorde kof tjalk Rival van schrijver Jan den Hartog. Een bok zet te het scheepje weer in het Nederland se water. De Rival kwam op deze manier uit Hous ton in Texas. Acht jaar geleden heeft dezelfde Witmarsum de tjalk naar de Verenigde Staten gebracht. Den Hartog gebruikte het schip om de binnenwate ren van Florida te doorkruisen. In het aahterschip is de werkkamer van de schrijver, die laatstelijk zeer bekend werd door zijn „The Hospital", een boek dat de aanleiding was tot verbete ring der toestanden m het ziekenhuis van Houston. De Rival is 25 meter lang en weegt 70 ton, heeft een dieselmotor die voor aandrijving zorgt bij onvoldoende wind en o.a. ook centrale verwarming. makende van het feit, dat een café ernaast was opgeheven en ontruimd, een gat gehakt in de muur van de telefooncel in het café. Dit gat kwam uit in de aangrenzende winkel van Sie- beL Op hun gemak konden de inbrekers tien tallen plateaus met duizenden ringen zorgvuldig leeghalen. De gordijnen in de winkel waren gesloten en zelfs een controleur van een nachtveiligheids dienst was niets opgevallen. De inbre kers voerden het werk op hun gemak uit: ze deden er twee nachten over, Tien maanden na de inbraak stonden de betrokkenen terecht. Intussen is een gedeelte van de buit (75.000 gulden) nog niet terecht. De politie heeft de zaak nog steeds in onderzoek. Met de arrestatie van Rob de J.. die enkele dagen na de inbraak werd ge snapt toen hij een deel van de buit uit een bagagekluis van het Centraal Stati on in Rotterdam kwam halen, kwam de zaak aan het rollen. Tijdens de zitting werd de zaak slechts behandeld tot en met het verdelen van de buit Wat daarna is gebeurd werd niet besproken mede in verband met het ontbreken van een gedeelte van de bult. - N.V. autoservice kipstraat tel. 131688 groothandelsgebouw' - i' tel. 119705 LEIDEN De 6-jarige Daan van S. tut de Alexanderstraat nam gistermiddag omstreeks 12 uur in een onbewaakt' ogen blik een slok mt een fles zoutzuur die op een bakfiets van een loodgieter stond. Een voorbijkomende automobilist nam het jongetje snel mee naar het Acade- xnisch Ziekenhuis. De jongen Meek -em- stig inwendige brandwonden te hebben opgelopen en speciaal de slokdarm was aangetast door het zoutzuur. Levensge vaar is echter niet aanwezig. HAARLEM De 45-jarige Amster- damse chauffeur Gerrit B. (alias Gerrit de Stotteraar) heeft vanochtend zijn 62- ste vonnis gekregen. De Haarlemse recht bank veroordeelde hem wegens een in braak in Badhoevedorp in augustus tot ficuisstraf van 1 jaar met af- Yi'm Badhoevedorp een radio, fototoestel en een portefeuille. BONN Bondskanselier Erhard aal eind januari naar Parijs vertrekken voor besprekingen met de Franse pre sident De Gaulle. Aan de orde komt de kwestie van de nucleaire medezeg genschap van Duitsland in de NAVO CA7I J?# (Van een onzer verslag- Daarom kwam hij terug en ter gelegenheid,, fan, fn dat betekende dat hy dat feit kon men 15 les?® ROTTERDAM Op donderdag voor de Rotter- in plaats van 10 voos fy eea avond in september damse rechtbank zijn da- krijgen. Maar natuurlijk den moest betreuren. Daar eiste namelijk de officier van justitie, mr. A. Wen- dels, een gevangenisstraf van een jaar en drie maan den met aftrek wegens diefstal en oplichting. Behalve namelijk dat O, zaten verscheidene adspi- rantautomobilisten zich vertwijfeld af te vragen waar hun rij-instructeur nu toch bleef. Ze wachten een uur,,twee uur, maar hij kwam niet. Dat was niet verwonderlijk, want de 20-jarige instructeur er met de wagen" van zijn H.O was met zijn lesauto baas vandoor was gegaan., de grens over, naar het had hij ook nog eerst zontuge zuiden. Het ging fraaie verzinsels aan klan- eehter allemaal anders ten opgehangen om zo dan hij zich had voorge- zijn escapades te financie- steld. Gibraltar, Tanger, ren. Cassablanca, het waren Het bedrijf bestond plaatsen waar O. zonder twaalf en half jaar, zo ver geld niets kon beginnen- telde hij menige lesnemer eerst betalen. In Gibraltar verkocht de verdachte de auto- weer tweeduizend gutcea. erbij. „Opgemaakt y allemaal luchtigheid con cludeerde de officier. De raadsman van heer R. Cleton, vflOP de aanleiding tot de-P» vourstukjes (het was vm de eerste keer datver dachte iets dergehjö deed): Moeilijkheden zijn huwelijk. ;j": Uitspraak op 6 - ri. t I V c b r Do a v b d E v c Zoa v d h k> ic VI di Zo 15 di VI de so X. 0p na ge vl mi Met zij nr SC stuw Haag itruii Valei Spek stak acht besiu schot voori linke brak. ter ai

Trouw / De Rotterdammer | 1965 | | pagina 2