Eerste paal voor nieuwe vleugel Noletstichting ROTTERDAM AGENDA Hoge boete en brommer kwijt voor hard rijden Vrouw beboet voor niet verlenen van voorrang Nationaal Ballet kwam goed voor de dag George Belzer exposeert bij Wiegman in Passage AAN fi Uitbreiding over anderhalf jaar klaar Pül*Ol|,rengf ■t 2>e3totterilmttmrr Flesje met ether moest heiblok op gang brengen Vlaardingse bruid is gemiddeld 22 jaar „Brommer is fiets met hulpje" Man breekt been onder olietank Veel belangstelling ouderavond CTS „Als een vliegtuig reed hij Met Tsjaikofsky's „Zwanenmeer" Schaakstanden HVO Burgerlijke stand Bromfietser gewond bij botsing motor M? "'1 GEMEENTE SCHIEDAM UITLOTING 4% LENING 1952 DE ROTTERDAMMER pagina 3 DONDERDAG JANUARI 1966 -Uit masrw®>aar Vandaag en morgen en daselijks (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De peningmees- ter van het Stichtingsbestuur, de heer J A van der Boomen sloeg woensdagmiddag de eerste paal van een nieuwe vleugel van de Dr. Noletstichting. Het duurde ruim een kwartier, voor de betonnen paal, waarop de heiers met reuze- grote letters de woorden Hiep, hiep,, hoera hadden geschilderd, goed en wel in de grond was. Verdiepingen De bouw staat onder leiding-van het Rotterdamse architectenbu reau Kraayvanger en wordt', uit gevoerd door de N.V. Aannemings. maatsehappij Gëbr. v. d. Luitgaar- den te Rotterdam. De bouwsom bedraagt 1.324.600,—. Voor alle gezindien toneel in Maasland Dr. L. Meinsma over kankerbestrijding (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het Nationale Ballet onder directie van Sonia Gaskell gaf woensdagavond in het Passage Theater onder auspiciën van het Kunstcentrum-Schiedam Het Zwanenmeer, ballet in vier actes, met muziek van P. I. Tsjai- kofsky en libretto van Wladimir Belgichev en Vasili. De choreo grafie was van Marius Petipa en Lev Ivanov. Yrije zaterdag voor openbare ulo's Romantisch Wagen botste tegen boom na slippartij Inwonertal Maasland nam toe in 1965 Bouw HBSS-clubhuis vordert nog steeds HBSS-junioren les in spelregels zo G. a t/m j t .inde huid-gezondheid en zuiverheid TIE heer A. S. Bak is althans voorlopig hel slachtoffer geworden van een allermerkwaardigste gang van zaken, die althans voor wat betreft Rotterdam, in de toekomst gelukkig onmogelijk is ge maakt- De heer Bak Het een dubhel boven huis bouwen aan de Bovendjjk. Ontwerp en bonwdirectie werden in handen gegeven vau de Rotterdamse architect J, Noorlander, H Volgens het streekplan rechter Maasoever, p vastgesteld hij besluit van 2? november If; 1964, is het gebied, waar de woning van de p heer Rak zou komen, bestemd voor recrea- tic. Maar de bestaande bepalingen gaven, p altlus deelde ons een woordvoerder van de F dienst van bouw- en woningtoezicht mede, g. geen enkele grond tot weigering van bouw- E vergunning. Er kwam dan ook vlot rgks- p goedkeuring, gemeentelijke hei- en bouw- I vergunningen kwamen af, de palen gingen g de grond in en de muren begonnen boven het terrein uit te komen. Maar er is nog een meldingsplicht voor dergelijke objec ten: aan de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening dient te worden gemeld, dat met de Houw van zo'n object is begonnen. Dan beeft de minister nog altgd de gelegenheid, bezwaren te maken. Het is hier, dat de bestaande bepalingen een laenne hebben. Want, zoals de directie I van de dienst van botiw- en woningtoezicht ons meedeelde: de minister heeft inderdaad herwaren gemaakt en toen die bezwaren afkwamen, had dc heer Bak reeds f 120.000 uitgegeven aan de bonw van zijn hnizen. Als gevolg van deze gang van zaken zijn allerlei instanties danig in verlegenheid geraakt. Vanzelfsprekend gaan de heer Bak en zijn architect, de heer Noorlander, in beroep bij de Kroon. Wijst de Kroon dit beroep af, dan ligt in de verwachting, dat tegelijk de Kroon "een vergoeding toewijst voor dc geleden schade, omdat de heer Bak geen enkele bepaling heeft overschreden, integendeel, van een ministerieel ingrijpen het slachtoffer werd. Het gevolg is dan „slechts*', dat de 120.000 die hu reeds aan de houw zijn besteed en bovendien de voor het afbreken van het reeds gebouwde te maken onkosten door bet rijk „in de Maas worden geworpen", eenhoogst ondoelma tige vernietiging van kapitaal. Inmiddels zjjn Rotterdamse gemeentelijke instanties, gewaarschuwd door deze merkwaardige gang van zaken, onmiddellijk aan het werk gegaan. Volgens met spoed aan deze situatie aangepaste gemeentelijke regels is het voortaan onmogelijk geworden te bouwen, als cr ook maar een kleine kans op bestaat dat een minister tijdens de bouw alsnog bezwaren zou maken. In Bergsdienhoek doet zich een dergelijk geval voor. Daar is bezwaar gemaakt tegen een bouwwerk, dat het Aannemingsbedrijf C. W. Gall en Zn. in uitvoering Heeft. Ook daar is men in beroep gegaan bij de Kroon. De procedure betreffende dit beroep loopt reeds lang, maar een oplossing is er nog niet. DONDERDAG 6 JANUARI 1916 IFor doet Kitchener? 'Wal Kitchener doet schijnt voor sommige Lagerhuis- leden nog steeds een raadsel. Zoo vroeg Hogge Dinsdag aan den Minister-presi dent wat nu wel de werkzaamheid van Kitchener was mot het oog op de on langs gemaakte veranderingen in de militaire commando's. Lord Kitchener antwoordde Asquith blijft zich kwijten van zijn plichten als Minister van oorlog. Deze verklaring verwekte gelach. Hogge vroeg nader. Kan de Minister ook zeggen of die plichten thans minder van militairen dan van politieken aard zijn? Neen, antwo rdde Asquith, daartusschen vermag ik niet te onderscheiden. Outhwaite vroeg daar op: Heeft hij nog werkzaamheden die nog niet door den Minister van Muni tie aan zich getrokken zijn? en Pringle: verricht hij eigenlijk nog wel eenige werkzaamheden? Maar er kwam geen antwoord meer. Wijkcentrum: Tuinbouwver. Nuttige Ontspanning, vergadering, 20. Ons Huis: Lange Haven 33, Arjos, le zing over Europese Integratie, 20. Dagblad „De Rotterdammer", Scbie- damse redactie Lange Kerkstraat 28, tel 263954 (b.g.g. 115588, toestel 52, b.g.g. na 18 uur alleen voor redactionele aangele genheden 01898 - 6619). Agentschap J. v. Gogb Dr. Zamenhof- straat 139 tel. 152400. Klachten bezorging: Agentschap (adr. zie boven) dag. van 18.30-19.30 uur. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 2646666; alarm brandweer 269123; alarm G.G. en G.D. 269280. Apotheek: Apotheek Jansen, Zwammer- damsingel 41, tel. 264917. O ROTTERDAM De komende twee jaar zal het Recreatieschap Oude Maas vermoedelijk een bedrag moeten investe ren van twee miljoen gulden. In verband hiermee verzoeken Gedeputeerde Staten fan Zuid-Holland Provinciale Staten een eerder gesloten lening van twee tot vier miljoen gulden te verhogen. Tot tweemaal toe hees een kraan een man naar boven, met een flesje ether om de ontploffingsaktlvitelten van het hei-apparaat te bevorderen. De gehele plechtigheid was overigens in sobere stijl gehouden. Uiteraard kwam de grootste belangstelling vau aan het zie kenhuis verbonden doktoren. De heer A. L. J. Kunze. geneesheer-directeur, sprak de verwachting uit dat de nieu we vleugel over anderhalf jaar gereed zal zijn. Het nieuwe gedeelte gaat de voltooiing vormen van de westelijke zijde van het complex aan de Penninglaan. Het verbindt de polikliniek klassevleugel met het beddenhuis aan de Stadhou derslaan. Op de oegane grond worden onderge bracht twee poliklinieken, ieder met een spreekkamer en twee onderzoekka- mers, een ruime behandelkamer, een uitbreiding van de keuken, o.a. een afzonderlijke dieetkeuken, een poort voor de toegang van de ziekenauto's tot het binnenterrein en aansluitend aan de parterre van het reeds bestaan de beddenhuis een ruime accommoda tie met dagverblijven en wasruimte voor oplopende patiënten. De eerste en tweede verdieping bevat een vijftiental een- en tweepersoonska mers. Deze beide verpleegafdelingen sluiten aan bij de bestaande derdeklas- afdelingen aan de Stadhouderslaan. Ook op deze verdiepingen maakte men van de gelegenheid gebruik om de voorzieningen voor ambulante patiën ten dagverblijven en wasgelegen heid te verbeteren. De een- en tweepersoonskamers zullen ten dele dienen voor patiënten eerste en tweede klas» maar ook voor patiënten uit de derde klas. diem welkereden dan ook niet in kamers met zes bedden ver pleegd kunnen worden. De nieuwe een- en tweëpersoonska- mers zullen dus beschikbaar zijn voor alle klassen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In 1965 zijn er bi Viaardingen 537 huwelijken voltrokken. Dat is acht meer dan in 1964 en 37 minder dan in 1963. Verdeeld naar leeftijdsgroepen komen er interessante cijfers te voorschijn. In de leeftijd van 21 jaar of jonger trouw den 297 vrouwen en 92 mannen. Tussen 22 jaar en 49 jaar 231 vrouwen en 429 mannen. Boven de vijftig jaar traden negen vrouwen en 16 mannen in het huwelijk. De gemiddelde leeftijd van de bruide gom beneden de vijftig jaar was 25.1 die van de bruid 22.1 jaar. De totale gemid delde leeftijd van respectievelijk bruid en bruidegom was 26.1 en 22.7 jaar. Het aautal bruidsparen dat kosteloos trouwde was 37. In de 'hoogste tariefklas se trouwden 186 paren. De gemeente ontving in 1965 38.770 aan leges voor huwelijksvoltrekkingen. SCHIEDAM Een vertegenwoordiger van het leger der tweewielige snelheids maniakken trof de rechterlijke macfit woensdagmorgen in de Schiedammer AA.G-P. die met zijn bromfiets de maxi mumsnelheid met 28 kilometer had over schreden. Het was een Puch, zei de kan tonrechter nacht tegen de officier van justitie. De officier mr. J. van Leeuwen, knikte. Als het geen Puch geweest was, antwoordde hij, was het wel een ander opgevoerd merk geweest, want ik krijg zo langzamerhand de indruk dat er bijna geen normale bromfietsen meer rondrij den In ons land. Volgens P. was de overtreding een gevolg geweest van een defect aan de snelheids meter waardoor hij zijn vaart niet had kunnen bepalen, het geen de officier, op opmerking ontlok- T; He weet niet waarom die dingen niet de-gen. mar ze werken in ieder geval nooit. Van de reden die P. opgaf geloofde hij overigens vrij weinig. Een paar kilometer kan je je wel vergissen, vond hij, maar 28 JuUie moeten er eens aan denken, ver volgde hij, dat die dingen waarop jullie rijden geen motorfietsen zijn, maar fiet sen met een hulpje waarmee je niet zo'r krankzinnige vaart kan maken. Ik ging een heuvel af. verweerde P. zwakjes. Is dat minder gevaarlijk soms, hernam de officier, vijftig kilometer blijft vijftig kilometer waar je ook bent. Ik voel er weinig voor. besloot hij zijn rekwisitoor om dit ding terug te geven aan de ver dachte. Het was de derde maal dat hij voor een dergelijke overtreding werd be keurd en één keer zal de iaatste zijn. Buiten deze verbeurdverklaring eiste de officier van justitie een boete van 60 gulden -of twaalf dagen en een voorwaar delijke hechtenis van zeven dagen met een proeftijd van twee jaar. VLAARDINGEN De 52-jarige opper man H. H. B. raakte woensdagmorgen bij werkzaamheden bij de Zuddbuurthoe- ve met zijn rechter been bekneld onder een olietank, die daar verplaatst moest worden. B. brak zijn dijbeen. Hij is door de GGD naar het Holyziekenhuis ge bracht. (Van een medewerker) SCHIEDAM Drie avonden lang is er deze week in de Christelijke Technische School (CTS) aan de Niuwe Damlaan gelegenheid om de school niet alleen te bezichtigen, maar ook om het werk dat de jongens hebben gemaakt te bezien. Tevens worden de ouders in de gelegen heid gesteld om een gesprek met de be treffende leraar te voeren en te vragen hoe hun zoon het doet op de school. Zowel dinsdag- als woensdagavond werd goed gebruik gemaakt van deze gelegenheid om met het onderwijzend personeel een gesprek te voeren, terwijl velen bewondering hadden voor de fraaie wijze waaropde diverse werkstukjes tot stand gekomen waren. Vanavond (donderdag) is er van zeven tot negen uur nog gelegenheid om de school te bezoeken. P. gaf te kennen deze zware eis niet erg aardig te vinden. Tjaantwoordde de kantonrechter het is misschien niet aardig, maar je hebt net er zélf naar gemaakt Het is per slot van rekening niet de eerste maar de derde'keer dat je hier staat. Wel wilde de kantonrechter iets van de geldboete afooen, zodat het. tenslotte 50 gulden if tien dagen werd met een voorwaardelijke hechtenis van zeven da gen met een proeftijd van twee jaar. De bromfiets werd vei oeurdverklaard. (Van onze correspondent) MAASLAND De toneelvereniging „De Engelenbak", die alleen voor rooms- kathoïieke leden toegankelijk was, heeft besloten ook toneelenthousiasten van andere gezindten toe te laten. Om dit besluit te kunnen verwezenlij ken belegt het bestuur van De Engelen bak een avond, waarop bet hoe. wat en waarom van het amateurtoneel in het algemeen cn dat van de Maaslandse vere niging in het bijzonder -duidelijk zal wor den gemaakt. De toneeldocente mevrouw Teunke Hauver zal op deze avond spreken. Het bestuur wil op korte termijn een cursus houden, waarop de beginselen van het toneelspelen zuilen worden bijge bracht. De avond wordt woensdagavond 12 januari om acht uur in De Magneet gehouden. VLAARDINGEN In de keuken van de woning aan -de Vossiusstraat ontstond woensdagavond een begin van brand, toen de vlam in een pan vet sloeg. De bewoners konden het vuur met doe ken doven. In de keuken ontstond brandschade, die door de verzekering wordt gedekt. SCHIEDAM Mevrouw M, A. J. K. O. uit Viaardingen stond voor de kanton rechter omdat zij met haar auto geen voorrang had verleend aan een van rechts komende wagen, die. met fikse vaart het kruispunt naderde, dat me vrouw K. net overstak. Als een vliegtuig kwam hij op me af, vertelde zij toen haar werd gevraagd ongeveer de snelhe den te noemen. Een vervelende factor in dit geheel was het feit dat mevrouw K. zonder rijbewijs haar auto bestuurde, hetgeen door de leden van de rechterlijke macht over het algemeen hoog wordt opgeno men. Nou, zei de verdachte zuinigjes, ik had wel een rijbewijs, maar dat was verlo pen. Hebt u al een nieuw, informeerde de officier. De verdachte knikte: Net twee dagen geleden, vertelde ze terwijl ze het papier overreikte aan de officier. Een andere vervelende omstandigheid was de snelheid waarmee mevrouw K. het kruispunt was overgestoken en die (Van onze correspondent) MAASLAND De Maaslandse afde ling van het Koningin Wilhelmina Fonds geeft dinsdagavond om acht uur een voorlichtingsavond in Het Trefpunt. Dr. I,. Meinsma, directeur van het Bureau voor Kanker, Registratie en Voorlichting, zal op deze avond een uiteenzetting ge ven van het wetenschappelijk onderzoek op dit gebied. Er zal ruimschoots de gelegenheid wor den gegeven om vragen te stellen. Te vens zal worden verteld hoe de ingeza melde gelden voor het KWF-fonds wor den besteed. De avond is gratis toegankelijk voor personen van zestien jaar en ouder. Er was bijzonder veel belangstelling voor deze balletuitvoering. Onder de (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De openbare ulo-seholen zullen een vrije zaterdag krij gen. Burgemeester en wethouders héb ben hiertoe besloten in overleg met de inspecteur voor het lager onderwijs in de inspectie Den BrieL De schooltijden zullen worden als volgt: maandag, woensdag en vrijdag van 8.15-12.15 uur en van 13,45-16 uur met een morgenpauze van 15 minuten. Op dinsdag en donderdag zal er les zijn van 8.15-13 uur eveneens met een oauze van vijftien minuten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In Galerij Wiegman in de Passage houdt George Relzer (gebo ren 25 juni 1937,-te Rotterdam)een expo sitie. Deze kunstenaar is beeldhouwer, keramist en schilder. Zijn'opleiding ge noot hij aan de Academie voor Beelden de Kunsten te Rotterdam; waar hij ook enkele gebouwen,' on. een school en een theater, voorzag van toegepaste kunst. Belzer geeft twee dagen per week les op een technische school, waar hij in kennis kwam met de metaalbewerking. Sindsdien maakt hij veel metaalplastie ken, Zijn specialiteit is gedreven ko per. Zijn oeuvre draagt een geheel eigen karakter. Hij maakt in zijn werk name lijk gebruik van de psychologie van Jung. Uit de bron van het collectieve onderbe wustzijn met zijn archetypen put hij graag de tegenstellingen in zijn werk, zoals mannelijk en vrouwelijk, hol en bol, licht en donker. Deze weet hij tot een nieuwe eenheid te brengen. Hij verzorgde reeds verscheidene ten toonstellingen: Individuele exposities, 1962 De Brink, 1963 Rotterdamse Kunstkring. Galerie Delta. Groepstcn toonstellingen: 1965 Stedelijk Museum te Schiedam, Salon der Maassteden, 1965 Museum Fodor te Amsterdam, 1965 Nederlandse Kunststichting te Zeist, 1965 Zonnehof te Amersfoort, 1965 Stedelijk Museum te Arnhem, en 1965 Ktirzaal te Scbeveningen. Toekomstige exposities: 1966 Stedelijk Museum van Apeldoorn, Groningen :en Zwolle, 1966 Prinsenhof te Leeuwar den. VLAARDINGEN Voor de huishoude lijke cimpetitie van de schaakvereniging H.V.O. warden de volgende, eerste, uitsla gen in het nieuwe jaar geboekt! P. v.d. Akker - C. v.d. Mark 1-0; B. v. Drlel - C. Smeekes 1-0; H. Visscher - P. Kornaat 1-0; J. de Boer - A v. Embden jr. 1-0; P. C. Westerhoff - R. Cortenberghe 1-0; B. van Heer - A Blijleven 0-1; C, Vester - P. Vegter 0-1; G. v.d. Tuyn - D. J. Baars 0-1; P. de Goede - E. Bongers 14-%-% Het eerste tiental van HVO gaat vrijdaga vond naar Rotterdam om daar partij te geven tegen Het Zuiden;!. aanwezigen bevonden zich burgemees ter H. Roelfsema en de voorzitter van de Schi-edamse Gemeenschap, de heer E. A Leenderts. Het. atianale Ballet gaf eén uitstekende vertolking van de posthume creatie van de -grote en eerste Russische ballet componist, die tijdens zijn leven zich reeds geruime tijd heeft bezig gehou den met de bestudering van diverse ballet-partituren. In Het Zwanenmeer openbaart deze klas sieke kunst zich in haar volle glorie. Het verhaal draagt een uitermate roman tisch karakter en het thema is vol symbolische problematiek, waarbij het boze eö het slechte, de leugen en de waarheid doormiddel van-dans-en mu ziek tot een zeer suggestieve, uitbeel ding komen. Ten slotte overwint de liefde en wordt de macht van het boze verbroken. De zwanen zijn bevrijd. Alleen de zuivere liefde kan de betove ring van het kwade verbreken. Dit. is dan het grondmotief vol diepe zin. Bijzonder goed waren Prins Siegfried (René Vineent) en zijn geliefde Odette (Jessica Folkerts). De Nar (Pieter Roowaan) zorgde vcor aardige inter mezzo's. De Pas de Trois verdient een extra vermelding met het drietal Mari- •a Cverma, Hélène Pex en Ronald Snij ders. De dansfiguren waren 'rijk geva rieerd en werden bijna feilloos ge danst -Het was inderdaad een copieus balletmenu, dat Son ja Gaskells leerlin gen voor het voetlicht brachten, waar bij een czardas, een Spaanse en NapoÜ- taamse Dans niet ontbraken. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Op het kruispunt Burgemeester Pruissingel-Broekweg wil de dinsdagmorgen de dertigjarige autobe stuurder R. van R. uit Maassluis, komen de-van de rijksweg 20, de Burgemeester Pruissingel oprijden. De wagen slipte, reed in de groen strook en kwam tegen een boom tot stil stand. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, maar de auto liep ernstige schade op. In de afgelopen nacht kwam de 28-ja- rige bromfietser G. van D. op het kruis punt Tweede Van Leijden Gael- straat-Aart van Nesstraat door de glad heid van de weg ten val. Hij liep een wond op aan zijn kin en klaagde over pijn in de maagstreek. Van D. is door de GGD naar het Holyzieken huis gebracht. (Van onze coreespondent) MAASLAND Op 1 januari 1965 be droeg het aantal inwoners te Maasland 5095. In het afgelopen jaar werden 122 kinderen geboren. Door vestiging kwa men er nog eens 211 mensen bij. In 1965 kwamen 31 mensen te overlij- dn een vertrokken er naar elders 251. Per 1 januari 1966 bedroeg het aantal inwoners 5146, bestaande uit 2589 man nen en 2557 vrouwen. Er werden vijftig huwelijken gesloten. Echtscheidingen VLAARDINGEN Getrouwd: Jan Hoogn- dijk 22 en Elizabeth Marianne van Rossen, 19 j januari 1966 Geobren: Robert Pieter, zv P.- Pons en A J Gruber, 3e Maassteeg 10; Ginette dv J C de Bloeme en C C Poot, Com Houtmanstraat 17: Christella Johanna dv W. A. van Rutten en AMP van Haren. Eikestraat 4. Overleden: Wilhelmina Stam 86 5, wed. v. P. de Kok, Claudius Civüisstr 40. Ondertrouwd: Albertus Verweel 23, Begoni astraat 20 en Elisabeth van Toor. 22. Henr. Roland Holststraat 61; Komelis Voogt. 23, Balistraat 14 en Andriana Broek, 19, Swee- Iinckstraat 50; Anthonie Cornells Sanders 22, Valeriusstraat 19 en Huibertje Hendrika van Embden, 20, Valeriusstraat 107; Johannes Ommering 19, Madoerastraat 31 en Leonarda Regina Werlotte, 19, Eotterdamseweg 43; Eduard Don. 19, Richard Holstraat 116 en Liedewhia Maltha 18, Richard Holstraat 108; Hendrikus Odijk, 25, Pr. Hendrikstraat 37 en Elizabeth HElena van der Spek. 18, Bangka- singel 62; Andries de Bruin, 21, Joh.kvan Bijnenstraat 37 en Maria Barg, 19, Huijgens- straat 36; Jan Willem Marinus Adrianus Haasbroek, 21 Schiedam en Adria-na Tim- mers, 15. Maassluissedijk 39: Daniel van Gilst, 20 j Madoerastraat 61 en Margaratha Luise Hofland, 21 j Pr. Hendrikstraat 79. met 35 kilometer beslist niet aan de lang zame en veilige kant kon worden genoemd. Hiertegen echter voerde zij aan, dat ze al jaren in de buurt woonde en het kruispunt op haar duimpje ken de. De mens in een gewoontedier, merkte de kantonrechter op, en vaak zijn juist de plaatsen die men het beste kent, de gevaarlijkste omdat men daar geneigd is het minst op te letten. Het was een behoorlijke aanrijding niet waar, vroeg de officier. Ik lees hier dat uw wagen „total loss" was. Mevrouw K. bevestigde het. We hebben nog geen nieuwe, antwoordde ze op vragen van de officier. Misschien over twee maanden. De officier van justitie zei in zijn rekwi sitoor het niet bezitten van het rijbe- wij niet al te erg willen rekenen en het, wat' dit deel van de te'nlastenleg- ging betrof, het te laten bij een eis van tien gulden of twee dagen. De andere overtreding, het niet verlenen van voorrang vatte hij, naar hij zei. veei zwaarder op temeer daar zij tegen de politie had verklaard, dat zij op het moment helemaal niet had opgelet en er niet op bedacht was geweest dat uit de andere richting een auto kon nade ren. Mevrouw K. knikte. Maar we wilden er helemaal geen politie bij hebben, ver telde zij. Toen we de zaak onderling geregeld hadden hebben opgewonden omstanders er meteen de politie bijge haald. Daaraan kunnen wij niets doen, vertelde mr. Van Vloten. Als ergens in de stad een verkeersfout wordt gemaakt, kan elke voorbijkomende agent proces-ver- baal opmaken. Of u het ermee eens bent of niet. De officier eiste voor het tweede feit 60 gulden of twaalf dagen. Mr. W. E. van Vloten maakte er tenslotte tien gulden of twee dagen en 50 gulden of tien dagen vari- (Van een medewerker) SCHIEDAM De bouw van het club huis op Harga, dat straks door HBSS en ODI zal worden gebruikt, vordert nog steeds. Toch heeft men stagnatie onder vonden door de slechte weersomstandig heden. De vorst en de regen waren er de oorzaak van dat men het bouwwerk niet volgens plan gereed kon maken. Dat neemt niet weg, dat de bouwers er een prestigezaak van gaan maken om het geheel toch eind maart gereed te krijgen, zodat bij het veertigjarig bestaan van HBSS het clubhuis kan worden geopend, pend. Alles op alles moet worden gezet wan neer men dit waar wil maken. Siem Bijl was woensdag als enige aan 'het werk (de junioren en pupillen hielden een spelre gelavond). Als alles volgens (het nieu we) plan verloopt, dan zal zaterdag de rest van het dak van de kleedlokalen worden geplaatst. Daarna zullen nog enkele puien ge plaatst moeten worden, waarna het nog een kwestie van afwerken is. De grootste vraag bestaat naar timmerlieden, die op de komende zaterdagen (en ook op door deweekse avonden) zeer welkom zijn bij de afbouw van de laatste fase. Slaagt men erin binnen ruim twee maanden alles kaar te krijgen, dan zal de officiële opening rond de jubileumdatum (27 maart kunnen gebeuren. (Van een medewerker) SCHIEDAM Een groot aantal junio ren (en enkele pupillen) van HBSS kreeg woensdagavond in de HBSS-kanti- ne les in de voetbalspelregels. De junior- commissie had deze avond georganiseerd en ondanks het feit, dat het Hargaveld buiten de bebouwde kom ligt, waren ongeveer veertig jeugdige HBSS'ers pre sent toen de voorzitter van de juniorcom- missie, de heer C. Slotboom verwelkom de en eerst de heer E. Mast het woord gaf voor een korte causerie. De heer Mast wees de jongens op hun plichten, die ze naast hun rechten in de vereniging ook waar moeten maken en wees de jongens op sportief spel en cor rect gedrag, zowel binnen als buiten het sportveld. Nadat de heer G. Fukkink enkele me dedelingen over de speldjesaktie en over de pupillenfilmavond van vrijdag deed, behandelde tweede voorzitter F. van Hoek de spelregels. Vele junioren wisten de antwoorden goed. hoewel men enkele keren het antwoord ook. schuldig bleef. Na afloop werden enkele prijsjes uitge deeld en met een dosis spelregelkennis meer keerden de jongens huiswaarts. (Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Een driewielig motor voertuig, bestuurd door de 57-jarige schil der J. W. van S. uit Rotterdam, die geen voorrang verleende, botste woensdagmor gen op het kruispunt Swammerdatnsin- gel-Boerhaavelaan-Van 't Hofplein tegen een bromfiets, bestuurd door de 34-jarige H. G. uit Rotterdam, die zijn elfjarig zoontje achterop had. H. G. reed daarop tegen een stilstaande bestelauto aan. Het driewieKge motor voertuig en de bromfiets werden zwaar beschadigd en de bestelauto liep schade aan de voorkant op. De bromfietser, die van zijn voertuig werd geslingerd, kreeg een hersenschud ding en weonden aan het gelaat. Hij werd door de GGD naar het Zuiderzieken huis te Ritterdam gebracht. Zijn elfjarig zoontje klaagde over pijn aan een knie. De bestuurder van het driewielig motor voertuig werd.aan zijn handen gewond, wond. ROTTERDAM Zondag 9 januari om 19.30 uur wordt in de Adventkerk aan de Abtsweg een IJE-meeting gehou den, waaraan meewerken dr. K. J. Kraan als spreker; Gert v. d. Schoor, trompet; W. Grin en W. Vrijenhoek en het IJE-koor onder leiding van Arie Pronk. TT EBT AA -n-trfVM' u het artikel over de nieuwjaarsrede van drs. G. C. v. Leeuwen, directeur van de RET, gelezen? De hoogste baas van de „tram" wond er geen doekjes om. Eén bepaald pro bleem had zijn speciale aandacht. Daarom haak ik er op in. De re gelmaat van de RET-dienst is zoek. Voortdurend en geduren de een groot deel van de dag zijn trams en bussen te laat. Ze kunnen er gewoonweg niet door het is te druk. Om dan maar te zwijgen van opstoppingen en ge opende bruggenEen half uur over tijd vindt het tramperso neel tegenwoordig al helemaal niet gek meer. En het publiek weet zo langzamerhand al dat het wel eens een minuut of dertig, veertig moet staan wachten bij een halte. Mopperen geen gebrek, allicht, dat doe ik ook als het me overkomt. Maar het is beter de oorzaken na te gaan. Wat zegt de heer Van Leeuwen? „We hebben gewaarschuwd dat de zaak zou vastlopen als er geen maatrege-" len van formaat worden genomen, die ons meer dan tot dusver onaf hankelijk zouden maken van het andere verkeer. Onze voorspellin gen hebben tot nu toe weinig ef fect gehad." Dat is dat en het is natuurlijk waar. Wie krijgt van de RET-directeur nu de schuld? Het gemeentebestuur kennelijk, want in dezelfde rede drong hij aan op spoedige beslissingen over metro, kruisingsvrije tramlijnen, snelle buslijnen. Maar de gemeente heeft geen geld genoeg om al die projecten nu maar eens gauw uit te voeren. Wie krijgt dan weer de schuld? De regering en die heb ben u en ik gekozen. Daar mee is het kringetje rond, dacht ik. Het is niet verkeerd dat me-- neer Van Leeuwen zijn hart lucht over de narigheid die het bedrijf ondervindt. Maar hij zal toch ook wel weten dat er op het ogenblik erg weinig aan te doen is. Of heb ik dat mis? Zijn er wel suggesties om het openbaar vervoer uit, het slop te helpen? Hebt u nare of goede ervaringen met tramof bus? Ideeën misschien, die van belang kunnen zijn? Mag ik er dan wat van horen? TF7E leven in een welvaartstijd, dat is algemeen bekend. Zo'n- tijd dat de meesten van u en ik zonder erg veel moeite alles kun-' nen kopen wat we maar nodig' hebben. Niet voor het eerst staan er advertenties in de kranten rriet f de vermelding dat men tegen da- kósten van de plaatsing het een of? ander kan afhalen. Het ging niet om een hond of een poes, maar- om meubelen. Een oplclapbed bijv., een zitbank en een kinder-' stoel. Praktisch gratis te bemach- - tigen dus. Als contrast zag ik een advertentie die stelt: „Wil dege- ne, die mijn zoon z'n brommer heeft gestolen hem terug zetten.- Ik ben weduwe, kan geen nieuwe kopen. Hij moet er iedere dag mee naar school in Viaardingen."' Naam en adres volgden en daar aan is te zien dat de moeder, die deze hartekreet opstelde, bepaald niet in een dure buurt woont. Ik wil maar zeggen; die welvaart van ons is niet zo algemeen als we wel eens denken. Nu maar af wachten of de „eerlijke vinder", de brommer komt terugbrengen, Het is echt geen voertuig van een nozem, die er wel wéér een kan kopen. Kom op met die brommer adres: mevrouw S. Mazijk-de Winter, Grof baan 33, Schiedam; En anders, er zijn misschien le zers die zoon Mazijk aan een an der voertuig kunnen helpen? pEACHTE JAN KRANT", schrijft mij mevrouw A van S.-E., „ik moet u eerlijk zeg gen dat ik echt nog een beetje aaa u moet wennen. Uw voorganger Bert van Leuve las ik altijd het allereerst, maar u heb ik al twe8 avonden over de kop gezien." Ach ja mevrouw, zo gaat dat. Ik kan het best begrijpen, maar ik ik vind het echt leuk dat u mij zo maar spontaan een welkom in uw huiskamer toeroept in uw brief. Zoals ik in mijn eerste praatje al heb verteld, is een van de bedoelingen van deze rubriek dat ook lezers aan het woord ko« men. Mevrouw Van S. kwam van morgen als eerste over ds brug, Met een vriendelijk welkom-brief je! Dank u wel, mevrouw Van S., ik hoop dat u gauw aan mij zult wennen. Voor het gemak aan alle andere lezers die zich met mij in verbinding willen stellen hier nog even mijn telefoonnummer. Het ia 11.55.88 en u vraagt maar gewoon naar mij. POORTUGAAL De lijstcollecte voov de NOVIB heeft 1.974,20 opgebracht. Daar» naast werd nog een bedrag van 245. recht», streeks aan de stichting overgemaakt zoda de totale opbrengst 2.219.20 bedraa«t. (Burgerzinlening} Op 30 december 1965 zijn de navolgende nummers uitgeloot van de 4% lening 1952 tot een totaal bedrag van 67.000,—. 52 158 633 959 1216 1469 1766 56 219 654 988 1272 1475 1788 60 280 699 1010 1329 1524 1841 63 385 714 1058 1347 1545 1869 A-B 118 456 760" 10&1 1352 1548 1905 A-B 127 485 762 1069 1357 1551 1921 A-B 135 534 815 1141 1419 1553 1998 140 592 821 1169 1420 1G04 141 601 875 1181 1434 1639 156 609 890 1189 1445 1706 I

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1